PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NIEUW GUINEA RAAD TOCH VÓ0R REIS NAAR DJAKARTA Gesprek met Adam Malik hervat BROUWERSHAVENSE KERK NU HERSTELD Motie met 14 tegen 11 stemmen aanvaard Nieuwe wijzigingen in Engels kabinet Een fee uit Wissenkerke RUSSISCH STANDPUNT BLIJFT VOLGENS ZORIN - ONGEWIJZIGD Consumentenbond twijfelt aan eigen onderzoek Volledig vertrouwen voor Strauss Vandaag... FERHAT ABBAS BIJ BEN BELLA KONING SA0ED MET VAKANTIE Twee mannen gedood door vallende rollen papier Wit, geel en rood NA ZEVEN JAAR RESTAUREREN „KERK IN DE KERK" 205e jaargang - no. 166 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de V< Vlissingen: Wslstraat Zierlkzee red tel 2425, relde en F. B. den Boer. Adjunct: W. de Pa 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 36 !5, adm. tel. 2094. Adv. pr. 27 ct per mm. It UUV, 4JIU/, UUM. UIUIC mUlAl 4. xci uxtu XU.5'5* iC U. IOÜO, ÖUV. 061QI, uua 8 regels) 25 ct per regel (min. 1,25) „Brieven bur. van dit blad" 25 ct r r kw.rr. per post 8,25 per kw. Losse nummers 15 cent. Bureaus: tel 2395. Terneuzen; tel. 2116; Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Dinsdag 17 juli 1962 Pagina 2 „STANDPUNT VAN PAPOEA'S UITEENZETTEN" De Nederlandse ambassadeur in Washington, dr. Van Roijen, en de Indonesische ambassadeur in Mos kou, Malik, hebben gisteren het gesprek over de toekomst van Nieuw-Guinea hervat. Lincoln White, de perschef van het Amerikaanse ministerie van buitenland se zaken, zei dat over het gesprek tus sen ambassadeur Van Roijen en de In donesische diplomaat Malik niets anders te zeggen was, dan dat het voortduurde. Het feit op zich scheen echter de Ame rikaanse regering een groot genoegen te doen. Gedurende het weekeinde kwam ook dr. Soedjarwo. de tweede assistent van de Indonesische minister van buitenlandse zaken, dr. Socbrandio, om Malik terzijde te staan. In diplomatieke kringen werd evenmin iets gezegd over het gesprek. Frankrijk heeft plutoniumbom voltooid De Franse premier, George Pom pidou, heeft gisteravond tegenover de Nationale Vergadering ver klaard dat Frankrijk zijn eigen plutoniumbom heeft voltooid en zijn eerste kernwapens vervaar digt op basis van de behaalde re sultaten. Pompidou voerde het woord voor de regering toen het debat over de motie van wantrouwen in do nationale verga dering op zijn einde liep. Do motie van wantrouwen was ingediend in verband met de aanvullende begroting waarin een post was opgenomen ter finan ciering van de tenuitvoerlegging van president Charles de Gaulles plannen om Frankrijk te voorzien van zijn eigen kernwapens. In betrouwbare regerings kringen werd tegelijkertijd verklaard dat de bom reeds door Frankrijk werd vervaardigd. De Nieuw Guinea Raad heeft gisteravond met veertien tegen elf stemmen alsnog besloten tot het zenden van een delegatie naar Indo nesië „om het standpunt van het Papoeavolk aan de Indonesische regering uiteen te zetten". Dit besluit is vervat in een nieuwe motie van de Papoeabestuursambtenaar N. Tanggalima uïtFak Fak, waarin bij de Nederlandse regering er op wordt aangedrongen, aan de Indo nesische reger; ig voor te stellen, toe te staan dat een delegatie van West-Papoea uit de Nieuw Guinea Raad binnenkort Indonesië zal bezoeken en het zenden van Indonesische troepen naar West-Papoea stop te zetten. De Nederlandse raadsleden die te gen het zenden van een delegatie gekant bleven waren pater L. J. van de Berg en H. F. W. Gosewisch. De eerstgenoemde vroeg zich onder meer af, of Djakarta wel de jui te plaats is voor een ontmoeting tussen Pa poea's en Indonesiërs, terwijl hij het geven van een duidelijke opdracht aan de delegatie als een eerste ver eiste noemde. Voordat de Raad de nieuwe motie aanvaardde Herhaalde de rege ringsgemachtigde de heer Veld kamp, de principiële bereidheid tot medewerking aan de uitvoering van de motie, Een motie van hetzelfde raadslid voor het zenden van een delegatie naar Indo nesië werd vorige week vrijdag verwor pen. Bij de debatten over de nieuwe motie verweet Tanggalima de Neder landse leden van de Raad vier van zes hadden tegen zijn eerste motie gestemd dat zij de troonrede van het vorig jaar zijn vergeten, waarin voor de Papoea's mogelijkheden werden ge opend, zich vrij te oriënteren. .,Zrj moeten zich realiseren dat zij niet als Nederlanders maar als vertegen woordigers van de bevolking optreden" zo zei Tanggahma over de Nederlands» leden. digers van de i Tanggahma over de Nederlandse Op eigen benen Over het zenden van een delegatie naar Indonesië zelf betoogde hij, dat tot dus ver alle inlichtingen over Nieuw-Guinea die in Indonesië worden ontvangen, uit Nederland afkomstig zijn. „Het is voor de Indonesiërs moeilijk daaraan geloof te hechten", zei hij. Over de taak van de delegatie zei Tanggahma, dat Indonesië ervan overtuigd dient te worden dat de Papoea's „noch Nederlands noch In donesisch willen worden, doch op eigen benen willen staan. Het kan zijn dat Nederland als klein land de eigen weg van de Papoea's in de staat. Daarom moeten wy zelf in Djakarta gaan vertellen wat wij wil len, ook c.l zou dat geen enkel re sultaat opleveren". Afwachten De nieuwe motie werd heftig bestreden door de heer M. Kaisiepo. Hij waar schuwde ernstig tegen „de sluwe Indo nesische president" en verdedigde de mening dat de resultaten van het ge heime overleg tussen Nederland en In donesië moeten worden afgewacht. Het Nederlandse raadslid mr. J. O. de Rijke, die tegen de eerste motie van Tang gahma had gestemd, deelde mee, „na langdurige aarzeling en met enige schroom" thans besloten te hebben zijn stem uit te brengen voor het zenden van een delegatie naar Indonesië. ONTWAPENINGSGESPREK OP GANG „Contact" tussen Witte Huis en Kiemlin De Nederlandse Consumentenbond heeft gistermorgen bij monde van de heer H. Buitendijk op een pers conferentie verklaard, de waarde van het door de bond ingestelde onderzoek over teer- en nicotine gehalte van een aantal merken si garetten te betwijfelen. Het leek de bond juister, zo deelde de heer Buitendijk mede, de waarde van het onderzoek te betwijfelen dan in ho ger beroep te gaan tegen het vonnis van de rechtbank in Den Haag, teneinde grondig te laten uitzoeken in hoeverre de bond voor de resultaten van dit on derzoek aansprakelijk kan worden ge steld, wat de waarde is van het Engels» onderzoek van het Tobacco Manufactu rers Standing Comittee, van weten schappelijk standpunt uit bezien en wel licht nog vanuit andere punten. Tijdens het kort geding, dat de impor teur van Lexington, de heer Blok, tegen de bond had aangespannen zijn cijfers van buitenlandse laboratoria geprodu ceerd, waaruit blijkt dat achter de stel ling van de bond ,,de gebruikte methode heeft geen invloed or de rangorde" een vraagteken moet worden gezet, aldus de heer Buitendijk. De Kii.,,ische vice-premier Valerian Zo- rin. leider van de Russische delegatie op de gisteren hervatte zeventien- iandenconferentie over ontwapening in Genève, heeft op een persconfe rentie na afloop van «Ie 57ste ple naire zitting gezegd, dat liet Rus sische standpunt inzake kernproeven „zeer duideljjk" is en niet zal worden gewijzigd. Op do zitting evenwel had Zorin be trekkelijk geringe concessies aan het westen gedaan wat betreft nlet-nu- cleaire aspecten van het ontwape- ningsvraagstuk. Daaronder was aan vaarding van het Amerikaanse voor stel van „snel en betrouwbaar" contact tussen het Witte Huis en het Kremlin om te voorkomen dat een kernoorlog per ongeluk wordt ontketend. Ongeluk Amerikaanse kringen zien dit contact in de vorm van een telefoonverbin ding tussen, bijvoorbeeld, president Kennedy en premier Kroesjtsjew, die dan onderling zouden kunnen uit maken of een raketlancering al dan niet een ongeluk was. De Amerikaanse vertegenwoordiger, Arthur Dean, deelde op de confe rentie mee, dat de Verenigde Staten veel tijd van liet reces van een Ontwapeningsvlag wapperde van de „Nautilus" ,ee leden van een beweging te gen kernwapens, de „Campaign For Nuclear Disarmament", z\jn de Amerikaanse marine te slim af geweest en hebben een ontwape- ningsvlag gehesen op de mast van de atoomonderzeeboot „Nautilus", die in «Ie haven van I'ortlnnd lag. Terwijl vijf leden van de organi satie langs de onderzeeboot roei den en dë matrozen met wappe rende vlaggen afleidden, begaven de 22-jarige Jennifer Homer en de 26-jarige Frank Clifford zich naar de onderzeeboot. Degene die de „missie" had geor ganiseerd, George Clarck, zei la ter: „de leden van de bemanning waren dermate verbaasd dat ze als konijnen naar boven kwamen". Jennifer cn Frank zaten een poos op het bovenste dek te glun deren, totdat zij op onzachte wijze van boord werden gehaald. maand hadden besteed ann het over wegen van het kernontwapenings- vraagstuk. Dean stelde voor dat studiegroep van deskundigen vormd zou worden die het recente rapport van de Amerikaanse com missie voor kernenergie over verbe terde opsporingsmethoden van kern proeven zou bespreken. De Russische afgevaardigde Zorin zei ook nog dat de Sowjct-Unie bereid was het Amerikaanse voorstel tot vermindering met 35 procent van de conventionele bewapening over nemen, en Amerikaanse voorstellen ter uitschakeling van het risico van oorlog te bespreken. Jongetje overleed na drinken van tuinbouwvergif In ei .ibewaakt ogenblik heeft het drieiai-.g zoontje van de tuinier J. te Venlo, maandagmiddag gedronken van een flesje tuinbouwvergif, «lat «le vader op een vrachtauto had gezet om daar mee op het land de tuinbouwgewassen te gaan besproeien. Het knaapje begon hevig te braken en werd onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd. By aan komst bleek het ventje echter reeds te zyn overleden. De tuinier, die het vergif achter slot en grendel op het bedrijf bewaarde, had een paar flesjes uit deze afgesloten kast ge nomen en op de vrachtauto gezet om daarmee naar het land te rijden. Toen liij hierna nog even naar binnen ging klom de kleuter, die buiten speelde, op de vrachtauto, waarna htf uit een der flesjes dronk. West-Duitslands militaire leiding heeft haar ..volledig vertrouwen' uitgesproken in de bondsminister van defensie, Franz Josef Strauss, en hem gevraagd aan te blijven. De 46-jarige Strauss zou volgens be richten die tijdens het wcekeimle de ronde deden, overwegen af te treden en premier te worden van do rogering van do deelstaat Beieren. Hierover ondervraagd door. journalis ten zei de minister dat hij met ja noch nee kon antwoorden. Het vertrouwen in Strauss van de zijde der strijdkrachten werd hem overgebracht door de in specteur-generaal van de Bundcswehr, generaal Friedrich Foertsch. Hij deed het aan het begin van een conferentie tussen Strauss en de legerleiding over de Bundeswehrplannen tot 1965. Op de foto directeur B, Buitendijk en de voorzitter mevrouw E. A. Schndee- Hartree, die er een sigaretje bij op steekt. ...is het 200 jaar geleden, dat de infantiele en drankzuchtige czaar Peter m Fjodorowitsj van Rus land vermoedelijk met medeweten van zijn echtgenote Sophia von Anhalt-Zerbst, die zich een week tevoren door toedoen van haar gunsteling Gregor Orlov als Ca- tharina n tot alleenheerseres van Rusland had laten uitroepen, te Ropsja werd vermoord. De vroegere premier van de voor lopige Algerijnse regering, Ferhat Abbas, heeft zich gisteren in de stad Tlemcen bij de Marokkaanse grens gevoegd bij vice-premier Mo hammed Ben Bella. De aankomst in Tlemcen van de 63- jarige, invloedrijke Abbas, betekent een fikse steun in de rug voor Ben Bella in diens machtsstrijd met de premier van voorlopige regering in Algiers, Ben Khedda. Abbas kwam in Tlemcen aan vanuit Setif in West-Algerije. Hij was verge zeld van vrouw en kinderen, benevens een aantal vrienden. Hoewel zijn komst pas over een dag of twee werd verwacht, werd Abbas niettemin enthousiast toege juicht door de commandanten van het bevrijdingsleger en tegen Ben Khedda gekante burgerlijke ambtenaren. Kort voor de aankomst van Ferhat Ab bas, was in Tlemcen kolonel Boume- dienne, de door Ben Khedda ontslagen chel'staf van het bevrijdingsleger, aan gekomen. Zijn ontslag, en dat van twee andere hoge offcieren werd genoemd als voornaamste reden voor de breuk tussen Ben Khedda en Ben Bella. j^dntlijn Elf ministers vervangen Ontslag voor lord Hope en David Renton Premier Maemillan heeft gisteren opnieuw wijzigingen in zijn ka binet aangebracht. Vorige week vrijdag werden al zeven topfiguren uit het kabinet ontslagen. Elf van de gisteren bekendgemaakte nieuwe benoemingen gelden merendeels jonge conservatieven, voor wie het de eerste ministerspost is. De grootste ver rassingen zijn het ontslag van Lord Ho pe als minister van openbare werken en dat van David Renton als minister van staat bij binnenlandse zaken. Hugh Frasor, 44 jaar, is benoemd tot minister voor de luchtmacht. Hij volgt Julian Amery op, die minister van bur gerluchtvaart wordt. Amerys voorgan ger, Peter Thorneycroft, is minister van defensie geworden. Niall Macpherson, 53 jaar,», is benoemd tot minister voor pensioenen en nationa le verzekering. Hij volgt John Boyd- Carpenter op, die vorige week vrijdag is bevorderd tot eerste secretaris van het ministerie van financiën en „pay master general". Geoffrey Ripon, 38 jaar, is benoemd tot minister van openbare gebouwen en werken als opvolger van Lord John Hope. Lord Jellicoe, 44 jaar, wordt mi nister van staat bij het ministerie van binnenlandse zaken als opvolger van Da vid Renton. Alan Green, 50 jaar, wordt minister van staat bij het ministerie van han del als opvolger van Sir Keith Jo seph, die vorige week vrijdag werd bevorderd tot munster van huisves ting en plaatselijk bestuur. Sir John Hobson, 50 jaar, is benoemd tot procureur-generaal. Hij volgt Sir Regi nald Mannixgham-Buller op, die vrijdag is bevorderd tot minister van justitie. Lord Saint Oswald, 45, en James Scott- Hopkins, 40, zijn benoemd tot parlemen taire secretarissen aan het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoor ziening. Hun voorgangers waren Lord Waldegrave en William Vane. Voorts is nog een 15-tal secretarissen, parlementaire secretarissen en parle mentaire ondersecretarissen benoemd. Koning Ib Saoed van Saoedi- Arabië is met een speciaal vlieg tuig op het vliegveld van Frank fort aangekomen. De vorst zal met zijn J/6 leden van het gevolg tien dagen in Bad Nauheim door brengen. Foto boven: bewaakt door zijn lijfwacht verlaat koning Ib Saoed het vliegtuig. Foto onder: voor de bagage wa ren twee verhuiswagens nodig. Aan boord van het binnenschip „De Albertha" dat langszij het Deense vrachtschip „Mancauria" in de Maashaven in Rotterdam lag, is gisteren een ongeluk gebeurd, dat aan twee havenarbeiders het leven heeft gekost. Men was bezig rollen papier, die per stuk ruim 300 kg wogen, te verladen. Op een gegeven ogenblik vielen vier van deze rollen uit de hijs en troffen de 62- jarige G. C. Quakkelaar uit Rotterdam en de 58-jarige J. G. F. Poschmann, eveneens uit Rotterdam. De eerste was op slag dood, de tweede overleed zeer kort na zijn overbrenging naar het Ha venziekenhuis. DIEREN DOOD NA REIS PER BALLON Twee Rhesus-aapjes en vier ham sters zijn dood aangetroffen in de capsules waarin de diertjes per parachute geland zijn uit een ballon waarmee een stra lingsexperiment is uitgevoerd. De ballon is naar een hoogte van on geveer 40 kilometer gestuurd en de diertjes waren meegestuurd om vast te stellen hoe straling van invloed zou kunnen zijn op ruimtevaarders. Nadat de ballon een tocht van 39 uur had gemaakt, boven zwaar bebost gebied in Canada, werden de dieren geparachuteerd. parachute is terechtgekomen even ten noorden van het nationaal park Prins Albert. Een deskundige begaf zich er per helikopter naar toe, maar de helikopter kon niet landen. De deskundige heeft echter gemeld dat hy heeft kunnen constateren dat er „geen levenstekenen" waren. Men heeft de doodsoorzaak nog niet kun nen vaststellen. Politiek Nederland leeft nu al in de schaduw van een „grote gebeurtenis", die zich pas volgend jaar zal afspelen, namelijk de verkiezingen voor de Twee de Kamer. De laatste weken zijn er al lerlei berichten losgekomen, die er op wijzen dat er in de politieke partijen in tensief beraad aan de gang is, waarvan de gevolgen re zijner tijd in een nieuw- samengestelde Tweede Kamer duidelijk zullen worden. Wij denken aan het ver trek van de heren Oud en Tilanus, aan het zich niet-verkiesbaar stellen door mr. Burger, dat al eerder bekend werd, wij denken echter vooral aan de ont wikkeling van de laatste weken tussen de K.VP. en de P.v.d.A., welke partijen plotseling heel rustig men mag wel zeggen: verzoeningsgezind jegens elkander optraden. Duidelijk kwam deze stemming vori ge week naar voren in een commen taar in het r.-k.-dagblad „De Volks krant" naar aanleiding van de mam moetwet en het initiatiefvoorstel van professor Vondeling rond de vervreem ding landbouwgronden. Men weet: de mammoetwet haalde de eindstreep in de Kamer wel, het voorstel van professor Vondeling niet. „De Volkskrant" sprak daarop de andere dag reeds geruststel lende woorden aan het adres van de P.v. Ö.A.: „Het kan de socialisten een troost zijn, dat negen K.V. P.-ers toch een respectabel aantal wel professor Vonde ling steunden en dat andere K.V.P.-ers hem dicht naderden. De stemming kan niet worden uitgelegd als het afwijzen van een toegestoken hand of iets van dien aard", aidus het blad. Het voegt daaraan een vermaning voor eigen kring toe: het is jammer, dat niet meer K.VP.- ers het voorstel-Vondeling hebben ge steund. Het betreurt tenslotte deze gang van zaken, omdat aanvaarding een „be tere sfeer" zou hebben geschapen: „Een herstel van de samenwerking tussen katholieken en socialisten zou natuurlijk niet automatisch het gevolg zijn ge weest, maar het gesprek daarover dat in de komende maanden binnenskamers en in het openbaar moet worden gevoerd had een meer soepele start kunnen krij gen". Er wordt hier dus niet omheen gepraat: herstel van samenwerking tus sen katholieken en socialisten. Men mag zij het met enige voor zichtigheid uitlatingen als de hierboven geciteerde uitleggen als een voorzichtige toenadering van bepaalde K.V.P.-zijde jegens de P.v.d.A., zoals ook de soepele houding van deze partij inza ke de mammoetwet zonder enige twijfel mede werd beïnvloed door de overwe ging, dat men de K.VP. op dit moment niet te veel in het harnas wil jagen. Het is immers wel zeker, dat de socialisten bereid zullen zijn te zijner tijd deelne ming aan de regering opnieuw te over wegen, maar zij weten tevens dat de K.V.P. in dit opzicht een sleutelpositie inneemt. Zij immers heeft de keuze van de regeringspartners voor een groot deel in de hand. De vraag is nu gewettigd of zy met de P.v.d.A. tot overeenstem ming kan komen. Het is weliswaar nog te vroeg om daarop nu reeds een ant woord te geven (ook de stembusuitslag speelt hier een grote rol) maar het blijkt thans reeds, dat men over en weer niet al te scherp wil zijn. Tevens is dui delijk, dat de liberalen op dit moment in het r.-k.-kamp niet veel goeds kunnen doen. De felle oppositie van de V.V.D. tegen de mammoetwet terwijl daar over afspraken waren gemaakt bij de kabinetsformatie alsmede het inci dent Visser-Van Riel, dat door de andere partijen van het regeringskasteel scherp werd veroordeeld, zij hebben de geest drift aan K.V.P.-zijde voor de V.V.D. als regeringspartner niet vergroot. Wan neer men daarbij optelt de verliezen, die deze laatste partij tot tweemaal toe heeft geleden, dan is het duidelijk dat op dit ogenblik de reserve van de rooms- katholieken jegens de liberalen wel heel groot is, vermoedelijk even groot als hun verzoeningsgezindheid jegens de socia listen. Politiek Nederland leeft dus inderdaad thans in de schaduw van de komende kamerverkiezingen. Meestal kan men in de schaduw de kleuren moeilijker onder scheiden dan in het felle zonlicht, maar in de politieke „lommer" van vandaag zijn wél de tinten te onderscheiden: wit, geel en rood. Het ziet er naar uit, dat de eerste stappen zijn gezet op weg naar het herstel van „vóór-De Quayse verhou dingen". BINNEN ENKELE WEKEN zal in de hoge gewelven van de Grote Kerk te Brouwershaven de bedrijvigheid van de werklieden aan de grootscheepse restauratie van het gebouw verstommen. Zeven jaar lang waren ze er dagelijks te vinden: de metselaars en de loodgieters, de timmerlieden en de schilders. Voor ongeveer 8.500.000 hebben ze de imposante kerk bevrijd van de littekens die oorlog on watersnoodramp erin hadden achtergelaten. Met de oplevering binnenkort komt het grootste restauratie-karwei na 1945 op het eiland klaar. Wat er op het ogenblik binnen de hoge muren van het middeleeuwse be«iehuis wordt gedaan is nog maar een kwestie van afwerking. Het meu bilair krijgt een laatste behandeling, een zware houten deur naar het west portaal wordt van een vernisje voor zien, in een van de gangen van het schip worden historisehe grafzerken met weggesleten inscripties schoon gemaaktKortom, de mannen van het aannemersbedrijf L. C. Bom en Zonen te Burgh staan op het punt van vertrekken. Wanneer zij de deuren achter zich dichttrekken is een belangrijk cul tuurmonument in hel oude Brou wershaven weer voor vele jaren ge conserveerd. Maakt de restauratie periode op de vele eeuwen, dat het gebouw boven Brouwershaven op rijst, maar een fractie uit zij is toch een geschiedenis apart. De ar chitect van het precisiekarwei, ir. H. de Lussanet de la Sablonière, heeft ons deze zevenjarige historie verteld. Een historie, waarin kostbare voor zieningen moesten worden getroffen om diep ingrijpende schade te her stellen, maar ook een geschiedenis, waarin belangwekkende vondsten werden gedaan. Om met de laatste te beginnen: hal verwege de restauratie werden de fundamenten blootgelegd van een kerkgebouw, waarnaar men voorheen alleen maar kon gissen. De enige aan wijzing voor deze ontdekking bestond uit een jaartal, ergens in een logge balk gegrift. Dateért de huidige Gro te Kerk van Brouwershaven uit het begin van de vijftiende eeuw, het ge bouw waarvan men enkele jaren te rug sporen vond moet nog minstens hondord jaar ouder geweest zijn. Onder de tegels van de middelste beuk en van het koor kwamen de fundamenten tevoorschijn van een kerk met een voor die tijd zeer brede bouw. Dezo „kerk in de kerk" cor respondeerde niet op alle punten met «Ie opzet uit de jaren 1400. Het één- beukige middenschip en de vorm van het oudste koor kwamen duidelijk naar de oppervlakte, alleen het tran sept was niet terug te vinden. Ir. De Lussanet veronderstelt zelfs, dat het hier ging om onderdelen van het gebouw uit twee verschillende periodes. In 1956 was het zover, dat de kerkvoogdij van de hervormde gemeente gelden voor het herstel van oorlogs- en zoutschade werden be schikbaar gesteld. De gaten in het dak waren al eerder gerepareerd. Be gonnen werd daarom aan de ramen van het koor. Het ijzer daarin ver werkt was totaal verroest, alle tra ceringen moesten worden vernieuwd. Dat gebeurde ook met de ramen van het transept en het schip van de kerk. Naar een vrije gotische interpretatie van de architect. Op één enkele tra cering na aan de noordkant van de kerk. In de archieven was nog een foto te vinden, waaruit de middel- (Zie slot pag. 4 kol. 2) Heinrich Hurrer is teruggekeerd van een expeditie in Nieuw-Gui nea. Zoals bekend, is hij maar ternauwernood in India aan het vliegtuigongeluk ontsnapt. Tijdens een persconferentie in Frankfort vertelde Harrer, dat hij over zijn belevenissen in Nieuw- Guinea een boek zal schrijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1