Henk Nijdam verloor zijn gele trui aan de Spanjaard Gomez del Moral NAC heeft profcontract voor Wim Groenewegen best Lekkere pittige zware shag Emile Daems wint de eerste zware Alpenrit KLASSEMENTEN TOEKOMST-TOUR kw REHABILITATIEREGELING NIET VAN TOEPASSING OP GOESENAAR SAMENWERKING BIJ RECREATIE MET OVERIGE KUSTPLAATSEN Reüniewedstrijd V.C. Vlissingen EENDEN EN DUIVEN VERGIFTIGD MET PARATHON-GERST DONDERDAG 12 JULI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DE TOUR VAN DE TOEKOMST Nederlander boekte bij beklimming van Izoard ruim acht minuten achterstand Henk Nijdam kon niet meer. Gedurende 65 km had de boerenzoon uit Eelder- wolde zijn gele trui met succes verdedigd tegen de aanvallen, die vooral door de Spanjaarden gelanceerd werden. Nijdam, niet gewend aan cols van een dergelijk kaliber, was op de 2111 meter hoge Vare weliswaar bijna 2 minuten later door gekomen dan de leidende Portugees Mario Silva, naar zijn gevaarlijkste belager, de Spanjaard Antonio Gomez del Moral, was slechts 15 sec. vóór de Nederlander gepasseerd. In de afdaling had Nijdam zijn achterstand weggewerkt en aan de voet van de Izoard ging hy zelfs aan de leiding. Te samen met Silva, Gomez, diens landgenoten Velez en Mayoral en de Belg Van Heel. Toen begon Rubin Mayoral, de meesterknecht in de Spaanse ploeg, de weerstand van de Nederlan der te ondermijnen. Aan de bedoelingen van de Spanjaarden viel niet te twijfe len: Mayoral moest Ny'dam afstoppen, zodat Velez en Gomez del Moral vrij spel zouden krijgen. Tegen deze bundeling van krachten was de man in de gele trui machteloos. Tel kens weer liet Mayoral, wanneer hij Nij dam achter zich wist, een gat vallen. De eerste malen slaagde onze landge noot er in weer bij te komen, maar op de lange duur werden zijn krachten te veel gesloopt door het steeds wisselende tempo. Elf kilometer onder de top was het afgelopen. Nijdam capituleerde, hij had eenvoudig niet meer de macht langs Mayoral te komen. De knecht uit Bar celona had zijn werk uitstekend gedaan. Volkomen kapot gedraaid was Nijdam. Twee-, driemaal stapte hij van zijn fiets terwijl de kopgroep steeds verder weg liep. Antonio Gomez del Moral, de 22-jari- ge onafhankelijke uit Cabra, een plaatsje in de omgeving van Cordoba had alle reden voor een tevreden grijns. Op de top was Henk Nijdam 8'/2 minuut teruggevallen. Weliswaar won de taaie coureur uit Eelderwolde in de afdaling naar Briancon iets van zijn achterstand terug, maar de eer ste plaats in het algemeen klasse ment raakte hij kwijt, temeer om dat de Spanjaard in Briancon als eerste finishte en daardoor een minuut bo nificatie verwierf. Jan Hugens Jan Hugens had van de Nederlanders aanvankelijk verreweg de beste papie- De Spanjaard Gomez del Moral zegevierde woensdag in de tiende etappe van de Ronde van de Toekomst, een rit van Bareeionnette naar Briancon over 104 Uni. De uitslag was: 1. Gomez del Moral (Spanje) 3.20.22 (met bo nificatie 3.19.22): 2. Partesotti (Italië) 3.20.23 (met bonificatie 3.19.53): 3 Silva (Portugal) 3.20.27; 4. Ferretti (Italië) 3.20.39 5. Van Heel (België) 3.20.45; 0. Velez (Spanje) 3.20.49: 7. Maurer (Zwitserland) 3.23.22; 8. Momene (Spanje) 3.23.25: 9. Maino (Italië) 3.23.27; 10. Mayoral (Spanje) z.t.: 11. Vincke (België) 3.23.33: 12. Jaïsli (Zwitserland) 3.24.42: 13. Garcia (Spanje) 3.24.59: 14. Crin- nion (G.-B.) 3.25.23: 15. Janssen (Ned.) 3.25,24 22. Nijdam (Ncd.) 3,27.28: 26. Knops (Ned.) 3.28.43; 27. Ilugens (Ned.) 3.28.99: 28. De Jongh (Ned.) z.t.: 46. Van Kreunin gen (Ncd.) 3.34.42: 67. Verstr:,ete (Nederland) 3.40.25. Het algemeen klassement in de Ronde van de Toekomst ziet er na de tiende etappe als volgt uit: 1, Gomcr del Moral (Spanje) 37.10.33 2. Janssen (Ned.) 37.12.37 op 2.04: 3. Maino (Italië) 37.12.45 op 2,12: 4. Ferretti (Italië) 37.13.15 op 2.42: 5. Vincke (België) 37J3.17 op 2.44: 6. Nijdam (Ned 37.13.23 op 2.50; 7. Partesotti (Italië) 37.14.20 op 3.47; 8. Crin- nlon (G.-B.) 37 18.55 op 8.22: 9. Hugens (Ne- derland) 37.20.08 op 9.35: 10. Momene (Span je) 37.20.51 op 10.18: 13. Knops (Ned.) 37.22.41 op 12.08: 36. Verstraetc (Ned.) 37.34.36 op 24.03: 37. De Jongh (Ned.) 37.3C.10 op 25.37; 39. Van Kreuningen (Ned 37.41.31 op 30.58. KLASSEMENTEN TOUR DE FRANCE De uitslag van de 18e etappe van de Ronde van Frankrijk. Antlbcs-Juan les PinsBrian con (241.5 km) luidt: 1. Emile Daems (België. Sardi). 9 uur 20 min. 6 sec. (met bonificatie 9.19 06); 2. Massignan (Italië. Pavesi) 9.20.07 <m. bonificatie 9.19.37): 3. Poulidor (Fr.. Mngne) 9.20.09: 4. Anquetll (Fr.. Geminiani) z.t.: 5. Gaul (Lux., Villa) z.t.: 6. Planckaert (België, Driessens) z.t.: 7. Bahamontes (Sp., Remy) 9.20.12: 8. Ar- mand Desmet (België. Driessens) 9.20.22: 9. Simpson (G.-B.. Louviot) 9.21.25; 10. Pau wels (België. De Kimpe) 9.21.39; 15. Gelder- inanB (Ned.. Geminiani) 9.25.57: 40. Darri- gade (Fr., Louviot) 9.45.51: 42. Piet van Est (Ned.. Driessens) 9.45.92: 57. Stolker (Ned., Geminiani) z.t.: 90. Maliepaard (Ned., Lou viot) 10.08.14. De Nederlander Enthoven van de ploeg De Muer heeft de strijd gestaakt. Het algemeen klassement na de 18e etappe: 1. Planckaert (België. Driessens) 93 uur 10 minuten 37 sec.: 2. Anquetil (Fr.. Geminiani) 93.11.45 op 1.08: 3. Simpson (G.-B.. Louviot) 93.13.53 op 3.16; 4. Gilbert Desmet (België, Keteleer) 93.14.16 op 3.39; 5 Massignan (Ita lic. Pavesi) 93.17.57 op 7.20: 6. Geldormans (Ncd.. Geminiani) 93.18.— ep 7.23: 7. Lebau- be (Fr.. Louviot.) 93.20.04 op 9.27: 8. Gaul (Lux.. Villa) 93.20.04 op 9.27; 9. Poulidor (Fr., Magne) 93.20.36 op 9.59: 10. Pnuwels (België. De Kimpe) 93.22,23 op 11.46: 21. Dnrrigade (Fr., Louviot) 92.45.54; 30. Stolker (Ned., Geminiani) 93,04,04: 31. Piet van Est (Ned.. Driessens) 94.08.32; 32. Altig (Duits land. Geminiani) 94.J2.14 44. Maliepaard (Ned.. Louviot) 94.31.49. Behalve Enthovcn hebben In de 18e etappe ook de Spanjaard Sunroz (Pezzi) en de Ita liaan Genfina (Keteleer) opgegeven. Ret Franse ..rulmie-ont\angsiatlon". dat bij Lannion in Bretagne wordt gebouwd, zal omstreeks 10 Juli gercedkcmen. Dit is Juist op tijd om een uit de Verenigde Staten via de satelliet „Telstar" uit te zenden tele visieprogramma op te vangen. De satelliet wordt 10 juli gelanceerd. ren. De Limburger was vóór de beklim ming van de. Vars uit het peloton ont snapt en bezat, evenals Silva, Velez en de Belg Vastiau, aan de voet van deze col een voorsprong van 50 sec. op hoofdmacht. Mario Silva, de donkere Portugees, kwam als eerste boven, 23 sec. gevolgd door Velez. Weer minuut later passeerde Jan Hugens de top, kort voor Vastiau, die inmiddels ge zelschap had gekregen van zyn landge noten Van den Bossche en Van Heel. Henk Ny'dam ging over het hoogste punt met een achterstand van 1 min. 50 sec., Jan Janssen en Leo Knops lagen op ruim 2 min., terwijl De Jong, Ver straetc en Van Kreuningen al evenmin veel tijd hadden verspeeld. In de afdaling veranderde de situatie aanmerkelijk, vooral wat de posities van de Nederlanders betrof. Bij de ravi- tailering in Guillestre (49 km.) bleek Nijdam sterk naar voren te zijn geko men. Hij nam slechts 25 sec. later dan Silva, bij wie zich inmiddels Velez had gevoegd, zijn etenszakje in ontvangst. Tussen het leidende tweetal en Nijdam bevonden zich Gomez del Moral, Van Heel en Mayoral. Jan Janssen en vooral Cees de Jongh hadden een belangrijke winst geboekt, Jan Hugens daarentegen was teruggevallen. Jan Janssen Jan Janssen eindigde als eerste Ne derlander op de 15e plaats met een achterstand van ruim 5 min. op de winnaar, hetgeen voor de Nootdorper het behoud van zijn tweede plaats in het algemeen klasement betekende. Op de 22e plaats, met een achter stand van iets meer dan 7 ir kwam dank zij 'n sterk herstel Henk Nijdam en nog geen twee mi nuten na hem gingen Leo Knops, Jan Hugens en Cees de Jongh over de eindstreep. Jan Hugens zou ongetwijfeld een aan merkelijk beter resultaat hebben be haald, indien hij niet tijdens de afdaling naar Briancon door pech was achter nCHAMBÉRY Mcranier ïySAINT-PIERRE D'ENTREMONI MCUCHERQN aPQRTE #GREN0BLE BOURG- ^^^ffOISANS -rjA U GRAVE C OCH SANS r ir-i~rr 4 ET.13 112/7/62 P0^5krr> gjjte&BAINS 2000 volgd. Toch was er voor de ploeg van Jefke Janssen nog reden tot vreugde. Niet de Belgen, met twee zeges de grootste belagers van de Oranjemannen in het ploegenklassement, maar de Spanjaarden legden in Briancon beslag op de eerste plaats. De eindzege bij de equipes kan Nederland nu nauwelijks meer ontgaan. Uitspraak Tweede Kamer Betrokkene was gedurende oorlog niet in Indonesië (Van onze .parlementaire redacteur) De heer I. van Bel in Goes heeft niets meer te verwachten van de Tweede Ka mer ten aanzien van zijn verzoek aan de regering om toekenning van een tege moetkoming in vvederinrichtingskosten. De Kamer heeft zich namelyk woens dag verenigd met het standpunt van dê minister van buitenlandse zaken mr. Luns, dat er geen aanleiding bestaat om het verzoek van de heer Van Bel in overweging te nemen. Minister Luns voerde in een brief aan de Tweede Kamer aan. dat noch de heer Van Bel, noch zijn echtgenote als In disch oorlogsslachtoffer kan worden aangemerkt, als gevolg waarvan zij geen aanspraak kunnen maken op eni gerlei uitkering krachtens de rehabili tatieregeling, waaronder begrepen de aanvullende tegemoetkoming in de we- derinrichtingskosten. Rehabilitatieregelingen kunnen slechts worden toegepast op hen, die tydens de Japanse bezetting in Indo nesië verbleven of tijdelijk buiten In donesië, doch in Japans rechtsgebied of door Japan bezet gebied hebben vertoefd. Zij, die vóór de Japanse be zetting, om welke reden of welke omstandigheden dan ook, naar buiten Indonesië zijn uitgeweken, vallen derhalve niet onder de voorzieningen, die ten behoeve van Indonesische oorlogsslachtoffers zijn getroffen. De heer Van Bel, gewezen dienstplich tige van de Koninklijke Marine, had zich vrijwillig als militair uangemeld. Volgens de geldende dienstplichtrege ling was liy echter dienstplichting. Op 8 december 1941 werd hij dan ook nor maal opgeroepen, waarbij hem werd op gedragen van Medan naar Soerabaja te vertrekken. Vandaar is hij naar Austra lië uitgeweken. Zyn gezin was geduren de de oorlog in Nederland. Strijd om Zeeuwse titels atletiek in Vlissingen Zaterdag en zondag worden op de Vlis- singse sintelbaan de Zeeuwse atletïek- kampioenschappen gehouden. De wed strijden van zaterdag beginnen om 15 uur, die van zondag om 14.30 uur- Za terdag wordt het programma yoor meisjes C en B en jongens D, C en B af gewerkt. Zondag komen de A junioren en de senioren aan bod. In vérband met de geringe deelname zijn tot nog toe geen afzonderlijke kampioenschappen voor meisjes D in het programma op genomen. RUSSISCH TEAM VOOR SCHAAKOLYMPIADE De Russische schaakbond heeft nu reeds het team bekendgemaakt dat Rusland zal vertegenwoordigen op de schaak olympiade, die op 15 september in Bul garije be<rint. Het bestaat uit wereld kampioen Michael Botwinnik, de win naar van het onlangs gehouden kandida tentoernooi Tigran Petrosjan, de natio nale kampioen Boris Spassky en de grootmeesters Paul Keres, Yefim Gei ler, Michael Tal en Viktor Kortsjnoj. In totaal zullen ongeveer veertig landen dit monstertoernooi deelnemen. Raad Nieuwvliet nam besluit Hoofdlijnen recreatie kust in structuurschets In de woensdagavond gehouden verga#- dering van de raad Nieuwvliet is be sloten om met de gemeenten Breskens, Gadzand, Groede en Retranchement sa men te werken ter behartiging van de ontwikkeling van de recreatie in het kustgebied van West Zeeuwsch Vlaan deren. Zoals bekend beeft een enige tijd geleden in het leven geroepen commis sie een structuurschets opgemaakt, waarin de hoofdlijnen voor de ontwikke ling van de kust zyn vastgesteld. Niet zonder onderling goedvinden zal men van deze structuurschets afwijken. Ook kon de raad zich verenigen met de nieuwe gemeenschappelijke regeling voor de schoolartsendienst Zeeuwsch- Vlaanderen. De raadsleden toonden zich verheugd over de benoeming van een Proef vandaag deze 25 ets medicinale maagpepermunt blauw etiket. Mmm, zuiver, heerlijk en verfrissend. DE RONDE VAN FRANKRIJK Geldermans daalde naar zesde plaats De eerste zware Alpenotappe over drie bergreuzen, de Restefond, de Vars en de Izoard, heeft na een heroïsch gevecht een „onbeslist" opgeleverd tussen Jos Planckaert en Jacques Anquetil, na van daag de voornaamste kandidaten voor de eindzege. Op de Champ de Mare in Briancon won Emile Daems op verras sende wjjze deze rit over het dak van de Tour, maar in zyn kielzog gingen Massignan, Poulidor, Anquetil, Gaul, Planckaert, Bahamontes en Armand Desmet door de finish. De bloemen wa ren dus voor Daems, maar in feite was Anquetil de grote winnaar. De kopman van de ploeg van Geminiani bleef op geljjke hoogte met Planckaert met 1 min. 0.8 sec. achterstand en dat betekende pure winst voor An quetil. De Alpenrit leverde bepaald een te leurstelling op voor Ab Geldermans, die eerst in de beklimming van de Izoard een vijftigtal meters loste on toen een lekke band kreeg en tenslotte op een erbarmelijk slecht stuk weg nog eens „plat" viel, waardoor hij tenslotte met een achterstand van 5 min. 51 sec. op Daems in Briangon aankwam. De meute heeft geen splintertje energie verspild voor de bergen. Aan het begin van de 25 km lange klim naar de top van de Restefond ging Bahamontes op de pedalen staan om zijn positie in het bergklassement vrijwel onaantastbaar te maken. Zes kilometer onder de top lag Bahamontes op kop, op 1.15 gevolgd door Pauwcis, op 1.45 door Foucher. op 2-45 door Wolfshohl en Armand Desmet, en op 3.10 door een peloton, waarin zich alle azen en van de Nederlanders alleen Ab Gcldermans bevonden. Voor velen was inmiddels de lijdens weg al begonnen. Bas Maliepaard, Michel Stolker, Dick Enthoven, Piet van Est, Rudi Altig, Raymond Mas- trotto, de Spanjaard Otano en nog vele anderen hadden het tempo niet meer kunnen volgen en waren ach tergeraakt. Soms il heel ver, zoals Dick Enthoven, die nog een tijdje lang doorvocht, maar toen ontmoe digd in de brokkenwagen stapte. In de verschrikkelijke afdaling van de Restefond, waar tientallen bandjes door de als met een gulle hand rondgestrooi de scherpe steentjes werden doorboord, begon Eddy Pauwels zyn offensief. Op de top van de 2111 meter hoge Vars had Eddy Pauwels een voorsprong van 4 mi nuten op Bahamontes, van 4.05 op Mas signan en van 4.10 op de rest van het peloton. De Belg leek op fluweel te zit ten. In de afdaling kwam hij echter ten val en moest lang wachten op dokter Dumas, die in de achterhoede druk werk had. Na 200 km fietsen lag Pauwels ondanks een lekke band weer bijna vijf minuten op zijn achtervolgers voor en het werd zelfs 6 minuten 20 sec. na 205 km. De top van de Izoard lag nog 12 km weg toen de strijd in het peloton ontbrandde en de voorsprong van Pauwels weg smolt als sneeuw voor de zon. 3 km vóór het hoogste punt velde een nieuwe lekke band het vonnis over de moedige Belg. Beslissing Die laatste kilometers onder de top van de Izoard, in de „casa deserte", een door grillig lava-gesteente gedecoreerd ter rein, werd het slagveld waarop de be slissing werd uitgevochten. Bahamon tes, Anquetil, Planckaert, Poulidor, Mas signan, Daems en Armand Desmet gin gen in de. aanval en het resultaat was dat achtereenvolgens Carlesi, Wolfshohl, Campillo, Geldermans, Baldini, Gilbert Desmet, Simpson, Lebaube en Foucher moesten afhaken. Anquetil kreeg twee lekke banden, maar kwam aan de rand van Briangon weer bij. Er volgde demarrage op demarrage, vooral van Bahamontes en Massignan, die op de laatste korte klim naar de eindstreep hun slag wilden slaan. Zij hadden echter buiten Emile Daems ge rekend. VERLIES VOOR V.C. VLISSINGEN MOENS: ONDERHANDELING MET DE BARONIE Het is thans vrijwel zeker, dat de in Middelburg woonachtige voetballer Wim Groenewegen de eerste klasser Vlissingen zul verlaten. In de afgelopen week is deze talentvoile linksbinnen door verschillende clubs uit de sectie betaald voetbal benaderd en thans staat vrijwel vast, dat hij vanavond een contract zal teltenen niet de eredivisieclub NAC uit Breda. Reeds tijdens de wedstrijden om de landstitel der amateurs toonde NAC, zoals gemeld, belangstelling voor ding van een contract. Dit gebeurde dinsdagavond, toen Groenewegen een bespreking had met twee bestuursle den van NAC. Middelburgs-Vlissingse voetballer nam overigens niet onmiddellijk zijn besluit. Vanavond zal hij in Breda een sport-medische keuring onder gaan. Gisteren deelde hij ons echter mee, dat het Vrijwel zeker is, dat hij zijn handtekening onder het contract zal zetten, als het resultaat van dit onderzoek gunstig is. Overigens heeft Wim Groenewegen niet de garantie gekregen, dat hij onmid dellijk in het eerste elftal van NAC zal worden opgesteld, maar wel be hoort hy uiteraard tot de betaalde kern van deze Bredase eredivisieclub. Reeds eerder was Groenewegen bena derd door de besturen van Enschede- se Boys, RBC uit Roosendaal en De Baronie ui: Breda. Voor Groenewe gen gaven tenslotte twee factoren de doorslag cm voor NAC te kiezen: ten eerste gaat het hier om een club in de eredivisie en bovendien is er bij NAC een middagtraining, waarbij de WIM GROENEWEGEN naar N.A.C verleturen door de vereniging betaald worden. De thans nog ongehuwde 25-jarige Wim Groenewegen is in Breda een huis in het vooruitzicht gesteld. Hij vertelde ons, dat hij van plan is nog dit jaar te trouwen. In een technisch bedrijf in Breda zal hij werk krijgen. Van zelfsprekend zal hij dan in Breda gaan wonen. Voor de eerste klasser Vlissingen is het vertrek van Wim Groenewegen uiter aard een groot verlies. Bovendien is het niet denkbeeldig, dat ook mid- voor Rob Moens Vlissingen zal ver laten. Hy is namelijk in onderhande ling getreden met de Bredase club De Baronie. Deze week heeft hij niet het bestuur van deze clnb een be spreking. Het bestuur van de vc Vlissingen was reeds geruime tijd op de hoogte van de belangstelling, die NAC voor Groenewegen had. De secretaris van dit bestuur, de heer E. Boogert, ver telde ons echter, dat NAC uitdruk kelijk heeft toegezegd contact met het Vlissingse bestuur te zullen op nemen als NAC werkelijk van zins was Groenewegen „aan te kopen". Nog steeds echter is het bestuur van Vlissingen niet benaderd door NAC. Begrijpelijk noemde de heer Boogert dit onsportief nu deze zaak in een zo vergevorderd stadium is gekomen. Volgens een ambtenaar van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken leveren de communistische landen als onder deel van hun hulp aan de landen in Equato riaal Afrika ook ijsmutsen met oorkleppen. „Vergeleken met deze „grapjes" in de com munistische buitenlandse hulpprogramma's, is de Amerikaanse bureaucratie een direc- leursdroom", aldus het Amerikaan Baliasare bedwong het Kanaal onder water De Amerikaanse zwemmer Fred Balda- sare is de eerste mens ter wereld die het Kanaal heelt bedwongen, zonder ook maar iets van het wolkendek te zien. Gestoken in een kikvorspak en bepakt met zuurstofflessen zwom de Ameri kaan in 19 uur min een minuut van de Franse naar de Engelse kust... onder water. Fred Baldasare ging dinsdag om 12 16, in Cap Gris-Nez te water en dook de volgende dag, woensdag, om 7.15 uur het Engelse plaatsje Deal (Kent) wl op. De Amerikaan werd begeleid door zes Franse kikvorsmannen, die om de beurt met hem mee zwommen. Een andere onderwaterzwemmer, de En gelsman Sim Patterson, zal te laat ko men om de eerste man te zijn die het Kanaal onder water zal overzwemmen. Hjj vertrok woensdagmorgen van Cap Gris-Nez, terwijl zijn landgenoot, de 28- jarige Joe Smith, een zweminstructeur, op de normale wijze zal trachten over te steken. derde schoolarts en spraken de ver wachting uit, dat de dienst daardoor in de toekomst een beter resultaat zal op leveren. Tevoren waren de subsidiever zoeken van de Stichting Katholiek Mi litair Vormingscentrum, de Centrale van Katholieke Militaire Tehuizen, de Stichting tot Steun van de Protestants- Geestelijke Verzorging van het Neder landse Leger én de Federatie van Ver pleeginrichtingen voor Langdurige Zie ken afgewezen. De Nederlandse Federatie voor Bejaar denzorg kreeg tot wederopzegging een bijdrage uit de gemeentekas van f 5, per jaar. Ook de R-K. Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis kreeg een sub sidie van f 0,03 per inwoner (niet de gevraagde f 0,10), hetzelfde bedrag dat ook aan de Stichting Dienst voor de Geestelijke Volksgezondheid in de pro vincie Zeeland is toegekend. Tegen de ontwerpbesluiten van G.S. tot herzie ning van de salarissen van secretaris sen, gemeente-ontvangers en ambtena ren van de burgerlijke stand waren geen bezwaren. Ook kon de raad ak koord gaan met de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. Bij de rondvraag informeerde de heer P. I. de Groote (v.v.d.) wie het beheer voerde over de stoelen, die destijds uit de op brengst van de gehouden bazaar ten ba te van de inrichting van het dorpshuis werden aangekocht. Burgemeester Eve raars antwoordde daarop, dat dit in feen geval het gemeentebestuur is. De eer J. Quaars (p.v.d.a.) verzocht om bespoediging van het herziening yan het uitbreidingsplan voor de kom, waardoor langs de Cadzandse weg kan worden gebouwd. Tevens vroeg hy de nodige aandacht van het college van b. en w., voor de huisvesting van jonggehuwden, dit om de ontvolking an de gemeente zoveel mogelijk tegen te gaan. Zaterdag a-s. zal op een van de voet balvelden aan de Keersluis te Vlissin gen een reüniewedstrijd worden ge speeld tussen het eerste elftal van de v.c. Vlissingen uit 1943 en het jeugd- elftal 1943 van deze voetbalclub. Het Is voor de vierde maal dat een dergelijke reünïewedstrijd wordt gespeeld. De ont moeting begint 5 uur. Vooraf is er een wedstrijd tussen twee damesvoetbal teams, die om vier uur binnen de lijnen komen. De opbrengst is bestemd voor de actie sporthal. De opstelling van de elftallen is als volgt: Jeugdelftal 1943: Doel Ko van Rafelaar, achter Klaas Torenvliet en Piet Visser, midden Jan Groen, Piet Barten en Kees Molenbroek, voor Ko de Groot, Jo van Rafelaar, Nico Keronik, Jo van Wezel en Chris Groen. Vlissingen I 1943: Doel Chris Kats, ach ter Henk en Ko Burgerhof, midden Jan Marijs, M. Meulrrieester en Herman Brinkhaus, voor Bram van de Velde, Anton Hendrikse, Wim van de Kasteele, Tom Peeman en Pierre van der Schraaf. Het meespelen van Pierre van der Schraaf staat nog niet vast- Uit deze twee teams zal een elftal wor den samengesteld, dat zondag a.s. ter gelegenheid van de Hellas-reünie een wedstrijd zal spelen tegen een oud Goes- elftal. KANTONRECHTER MIDDELBURG Kloetingse fruitkweker werd veroordeeld tot f 75 boete Kloetingse Iruitkweker J. W. is woensdag door de kantonrechter te Mid delburg veroordeeld tot f 75 boete subs. 10 dagen. W. stond terecht, omdat hy op zyn akkerland bij Goes met parathion vergiftigde gerst had gestrooid. Een aantal wilde eenden en houtduiven was door dit gif gedood. Naar de lezing van de verdachte was er geen sprake van opzet geweest. Hy had gerst gezaaid en een kleine hoeveelheid, die nog in de zaaimachine zat, strooide hy over de ak ker, om le voorkomen, dat de mussen de gezaaide gerst zouden oppikken. Hy gaf echter toe, dat hy" de gerst eerst in een lege paratliionbus had gedaan. Jrevonden gerst en de dode vogels en opgestuurd naar het gerechter- lïjk laboratorium. Daar bleek, dat zowel de gerst als de magen van de vogels parathion bevatten. Dit gif dat veel in de landbouw wordt gebruikt is dodelijk voor mens en dier. Kantonrechter mr. J. MoolenburgTi ver oordeelde de manufacturier P. P. uit Yerseke conform de eis tot f 50 boete subs. 10 dagen, wegens het niet nako men van de noodwa^htplicht. P. werd opgeroepen om op 9 mei van dit jaar deel te nemen aan een oefe ning in de brandweerkazerne te Goes. Hij had echter een zakelijke af spraak, die onmogelijk verzet kon worden, aldus de verdachte. Daarom belde hij zyn B.B.-conmiandant op en vroeg of hy niet een half uur later kon komen. Dit werd geweigerd. 1*. is toen toch zyn zakelijke afspraak nagekomen en arriveerde een half uur nadat de oefening was begonnen. Naar zyn zeggen was de betreffende commandant toen niet meer aanwe zig. Vijfentwintig gulden boete subs. 5 da gen kreeg D. W., een aseistent-rijks- landbouwconsulent uit Wilhelminadorp. Op een bouwland te Kattendrjke had zijn hond achter hazen gejaagd. De leerling-machinist H. G. P. uit Mid delburg was wat recalcitrant geweest en als gevolg daarvan kreeg hy van de kantonrechter f 5 boete subs. 1 dag. Met enkele vrienden zat de jongeman op de stoep van dc Amsterdamsche Bank te Middelburg. Een politieagent vroeg hen van de stoep af te gaan. Allen i aan dit verzoek, behalve P.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3