PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MORGEN EERSTE GESPREK IN V.S. OVER NIEUW-GUINEA Slayton astronaut af Schoolboekendrukte komt in Zeeland op gang Adam Malik hoopvol Voor 4 miljoen aan schilderijen gestolen uit Londens museum V erzoeningspogingen in Rabat mislukt FRAENKEL MOET MET PENSIOEN Indisch protest tegen Chinese omsingeling RUSK SPREEKT MET DOBRINJIN OVER BERLIJN Vijfendertig doeken spoorloos Kunst verdwijnt naar Oost-Europa of Zuid-Amerika denkt eigenaar Ontdekking Reeks diefstallen Van hand tot hand F.D.P. EN C.D.U. WEER KOEK EN EI VOLGENDE WEEK TWEEDE SAMENKOMST Piek in laatste dagen augustus Temmers gevraagd Vandaag... 205e jaargang - no. lt.32 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISS1NGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde en P. B. den Boer. Adjunct: W. de Pagter. Hoofdredacteuren. W. Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week, 1 8,00 per fcw.; fr. per post 8,25 per kw. Losse nummers 15 cent. Bureaus: Vlissingen Walstraat 58-60 tel 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg. Markt 51. tel 3841 (b.g.g. red. 2078/3169. adv. 2375), Goes: Grote Markt 2, tel 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213). Oostburg: tel. 2395, Temeuzen: tel. 2116; jjsg ad jgj adm. tel. 2094 Adv pr. 27 ct per mm Min per adv. 14.— Tneez med. 3 tanef Kleine adv (max 8 regels) 25 ct per regel (min. 1.25) .Brieven bur. van dit blad" 25 ct meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Zierlkzoe red te) 1 Donderdag 12 juli 1962 VOLGENS INLICHTINGEN UIT WASHINGTON Het Franse persbureau A.F.P. heeft gisteravond uit Washington ge meld dat het - verleg over Nieuw-Guinea tussen Nederland en Indo nesië morgen zal worden hervat in tegenwoordigheid van Elsworth Bunker. Bij zijn vertrek uit Djakarta naar Washington gisteren, heeft de speciale Indonesische afgevaardigde Adam Malik verklaard dat hij „hoopvol" was dat een schikking zou worden bereikt in de kwestie Nieuw-Guinea. De Indonesische minister van buitenlandse zaken, Soebandrio, zei gisteren in Djakarta dat Indonesië de „laatste" diplomatieke en mili taire stappen heeft voorbereid om westelijk Nieuw-Guinea aan Ne derland te ontrukken. „Onze inspanning op diplomatiek en mi litair terrein heeft thans de laatste fase bereikt", zo verklaarde hij, volgens een bericht van het persbureau Pia, uitge zonden door Radio Djakarta. Hij zei dit na het vertrek van Malik. Inmiddels heeft generaal Janï, chefstaf van het Indonesische leger, gezegd dat zijn troepen gereed zijn om wélke order ook op te volgen ter oplossing van het hil geschil „West Irian". Beslissende fase „Wij zijn thans in een beslissende fase gekomen waarbij het probleem West Irian door middel van onder- De Westduitse regering heeft pro cureur-generaal Wolfgang Fraen- kel gisteren ontslagen wegens zijn daden gedurende de nazitijd. Een functionaris van de regeringsvoor lichtingsdienst, Karl Günther von Hase, zei op een persconferentie dat de .rege ring president Heinrich Lübke zou voor stellen Fraenkel voorlopig met pensioen te sturen. Men neemt met zekerheid aan dat Lüb ke bet voorstel zal goedkeuren. Volgens de woordvoerder was de stap tegen Fraenkel „wegens politieke rede nen" genomen. Do zaak Fraenkel werd }n behandeling genomen nadat de Oostduïtsers op 2 april de beschuldiging hadden geuit dat hy een rol had gespeeld in door de nazi' gevoerde processen. De Westduitse regc ring had negen dagen nodig om over het lot van Fraenkel te beslissen. Hot pensioen van Fraenkel zal 1800 mark per maand bedragen. Hem is toe gestaan een advocatenpraktijk te openen of een plaats in te gaan nemen in het bedrijfsleven. Uit welingelichte bron is vernomen dat de Chinese ambassadeur in In dia, Pantzoe Li, is ontboden op het ministerie van buitenlandse zaken in New Delhi en dat hem een scherp protest is overhandigd in zake de gemelde omsingeling van een Indiase voorpost in het noor den van Ladhak. In de nota wordt gewaarschuwd dat de consequenties ernstig kunnen zijn in dien de Chinezen weigeren zich terug te trekken. Volgens de nota is de voorpost in de loop van 10 juli omsingeld c" naar schatting 400 Chinese militairi Uit welingelichte bron is vernomen dat het Indiase leger in Ladhak bevel heeft gekregen niet voor de Chinezen te bui gen, maar offensief optreden te vermij den. handelingen of door confrontatie van troepen zal worden opgelost", zo ver klaarde hij Daarom werd er woensdag een staf- bijeenkomst gehouden, zo voegde hij eraan toe. Soebandrio woonde deze bijeenkomst, die meer dan drie uur duurde, bij. Na deze bijeenkomsc bevestigde Soeban drio tegenover de pers de verklaring van Jani dat „onze inspanning op diploma tiek en militair terrein thans de laatste fase heeft bereikt." „De laatste diplomatieke stap is de benoeming door de president van Adam Malik tot bijzondere afw zant. Op militair terrein zijn op de stafbijeenkomst de laatste beslui ten genomen", aldus Soebandrio. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken Dean Rusk zal vanavond de Russische ambassa deur te Washington Dobrinjin op het State Department ontvangen voor een bespreking inzake de kwestie Berlijn. De ontmoeting tussen Rusk en Dobrin jin is gisteren voorafgegaan door een conferentie van de werkgroep inzake Berlijn, waarin diplomatieke f.unctiona- :n van Amerika, Engeland, Frank en West-Duitsland zitting hebben, overleg wordt geleid door de nieuwe Amerikaanse ambassadeur voor 'Mos kou, Foy Kohier. Bij het gesprek zal volgens zegelieden het dinsdag door pre mier Kroesjtsjew tijdens een redevoering te Moskou uiteengezette plan tot ver vanging van de westelijke geallieerde eenheden in West-Berlijn door eer N.A.V.O.-Warschau Pact combinatie on der de VJN.-vlag ter tafel komen. Dit eenvoudige, maar smaak volle Japonnetje is een creatie van Faiman in Londen. Het is vervaardigd van kreuklier- stellcnd linnen in de kleuren grijs, oranje, zwart en wit. De armsgaten en de hals zijn af gewerkt met een smal wit handje, van hetzelfde mate riaal waarvan ook de ceintuur is gemaakt. Hot Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart heeft Donald K. (Deke) Slay ton gisteren definitief ge schrapt als kandidaat-ruimte vaarder. De 39-jarige majoor van de lucht macht, die in 1959 werd uitverko ren om deel uit te maken van de astronautengroep van het project Mercury, lijdt aan een hartgebrek. Dit gebrek, een permanente ruis, had reeds tot oorzaak dat de vier de bemande ruimtevlucht afgelo pen voorjaar niet door hem kon worden uitgevoerd. Carpenter nam-Slaytons'plaats in. De N.A.S.A. heeft nu aan de hand van uitvoerige medische rappor ten besloten om Slayton uit de ploeg te halen. Hij zal wel aan het Mereuryproject verbonden blijven, voor werkzaamheden op technisch en operationeel gebied. Ramp in Antwerpen nog net voorkomen Het Antwerpse havengebied Is gister middag aan een ware ramp ontsnapt. Op het terrein van de firma „Distrigaz" deed zich na het Iaden van een tankauto reservoir een enorme ontploffing voor, met vloeibaar gas uit een ondergronds toen de vulslang brak en het uitstro mende gas in brand vloog. Door snel ingrijpen konden de afsluit- kranen bijtijds worden gesloten, zodat de brand niet oversloeg naar het reser voir en de tankwagen, doch beperkt bleef tot het gas dat nog in de leiding was. Twee arbeiders hebben brandwon den opgelopen en moesten naar een zie kenhuis worden overgebracht. De scha de is beperkt. rijk 6 Het c Dinsdagnacht zijn uit het O'Hana- museum in het Londense dis trict Mayfair, vijfendertig schil derijen ter waarde van onge veer vier miljoen gulden gesto len. De daders waren aan de achterzijde van het museum op het dak geklommen, waarna zij een deur forceerden en het ge bouw binnendrongen. Zes welcen geleden werden uit het Le- fevre-museum, eveneens in Mayfair, twaalf schilderijen gestolen, waaron der twee doeken van Picasso, acht van Degas, een van Matisse en een van Renoir. Elf hiervan, ter waarde van omstreeks 300.000 gulden, wer den de vorige maand door de politie teruggevonden, na een telefonische üp. De inbraak werd gistermorgen om on geveer acht uur ontdekt. Tot de ge stolen schilderijen behoren tien wer ken van Renoir, alsmede stukken van Monet, Toulouse Lautrec, Picasso en Bonnard. Vier jaar geleden werd uit hetzelfde museum, dat zich speciali seert in moderne schilderkunst èr werken van impressionisten, een mi niatuur van Renoir ter waarde van 11.000 gulden ontvreemd. Het doek werd uit de lijst gelicht en vervangen door een gekleurde plaat van „Ma donna en kind". In het afgelopen jaar zijn in Europa en de Ver. Staten schilderijen gestolen tot een waarde van tenminste twin tig miljoen gulden. Hiertoe behoort o.m. het portret van de Hertog van Wellington, van Goya, dat uit de National Gallery in Londen werd ge stolen. De waarde hiervan wordt ge schat op 1.400.000 gulden. Ook in Frankrijk en Italië hebben diefstallen plaatsgehad, waarbij doe ken ter waarde van miljoenen gulden waren betrokken. De dieven zijn klaarblijkelijk deskundi gen. Zij sneden vele schilderijen uit hun lyst maar zij namen het geheel mee wanneer er gevaar voor bescha diging bestond. De heer O'Hana, eigenaar van het museum, zei te geloven dat de schil derijen uit het museum en de andere Een ingang van het museum die in de voorafgaande golf kunst diefstallen zyn ontvreemd achter het ijzeren gordijn of mogelijk naar Zuid- Amerika worden gebracht. Zij kun nen in de westelijke wereld nergens verkocht worden, tenzij aan een of andere buitenissige verzamelaar. Maar zelfs die zou geen 35 schilde rijen willen hebben. Hy meent dat de I i zorgvuldig by de schilderijen van hand tot hand. gingen naar een buiten de tentoon stelling wachtende vrachtwagen, In het museum te Dulwich aan de rand van Londen hebben eveneens twee personen getracht schilderijen te stelen, waaronder een Rembrandt. De dieven waren reeds binnen, maar werden door een zaalwachter ver rast. Zij zyn gevlucht zonder iets mee te kunnen is' woensdagochtend een bestelivagen die uit de richting Amsterdam kwam, aan het slippen geraakt en in de zeer steile berm gedoken. De wagen kwam tegen een schuur tot stilstandwaarbij twee van de drie inzittenden ernstig gewond iverden; een van hen kwam in de cabine klem te zitten. Op de foto zien we hoe de chauffeur eerste hulp wordt verleend (voorgrond)terwijl redders proberen het tweede slachtoffer uit de cabine te bevrijden. De Christen-Democratische Partij en de Liberale Partij (F.D.P.) hebben gisteren na een vergade ring van drie en een half uur een gezamenlijk communiqué uitgege ven waarin gezegd wordt, dat de meningsverschillen tussen beide coalitiepartners zijn bijgelegd. Begin vorige week sprak de liberale lei der Erich Mende van een crisis tussen beide regeringspartijen. Ben Bella terug in Algerije De extreem-nationalistische afge scheiden vice-premier van het voorlopige Algerijnse bewind (G.P.R.A.) Ben Bella heeft gister avond na een triomfale intocht in West-Algerije de belofte gedaan dat hij de akkoorden van Evian, de sleutel tot de onafhankelijkheid van het omstreden gebied, zal res pecteren. Met dit optimistische geluid was scheuring tussen Ben Bella en de rege ring Ben Khedda echter nog niet onge daan gemaakt. Welingelichte kringen te Algiers verklaardendat het te Rabat Nauwelijks is het schooljaar met zijn overgangen, toelatings examens en eindexamens voor bij of achter de rug van de dui zenden scholieren wordt al weer hard gewerkt aan een nieuwe „aanslag" op hun. vrije tijd. Terwijl de scholieren genieten van een welverdiende vakantie zijn de voorbereidingen voor het nieuwe schoolseizoen al druk aan de gang. Nieuwe boeken lijsten worden samengesteld en de boekhandelaren zetten zich ilvast schrap voor enkele bij zonder drukke en verwarrende weken, die bekend staan als sehoolboekentijd. Honderden leerlingen van h.b.s, gymnasium, kweekschool, handelsavond school, h.t.s, u.t.s, zeevaart school, detailhandelsvakschool enz. enz., die een jaar van hard werken bekroond zagen met de overgang naar een hogere k as yf toelating tot het middelbaar onderwijs, beginnen dan weer van voren af aanmet een nieu we boekenlijst en nieuwe moed. Het begin van de sehoolboekentijd heeft zich in Zeeland reeds aangekon digd. Op verschillende scholen zijn de boekeniysten voor het nieuwe lesjaar al bekend gemaakt en ook zijn de eerste boekenbeurzen al gehouden. Op deze beurzen kunnen leerlingen boe ken van verder gevorderden overne men. Wat te oud is en buiten gebruik, dient via de bockhandel te worden aangevuld. De verstandige leerlingen hebben zich met hun boekenlijsten al by de boek handelaren gemeld of doen dit nog voor eind juli: tot de zeer verstandl- gen worden zy in boekhandelaars- «VVVVVVWVWWVWVWWWUVVUVVWVVVVVV kringen zelfs gerekend, maar volgens de boekhandelaren zijn het er nog veel te weinig. Het merendeel van de scholieren gaat liever eerst onbezorgd met vakantie en ziet pas rond half of eind Augus tus verder. Een stroom van jeugdige en soms ongewild lastige klanten be stormt dan de winkels. Ongewild las tig, want de hoeveelheid en verschel- denheid van leerboeken is zo enorm één h.b.s. heeft byvoorbeeld voor de verschillende klassen niet minder dan 190 verschillende titels dat de boekhandel ze als speciale klanten moet behandelen. Om misverstand te voorkomen, moet de bestellijst van vaak vele titels ter dege gecontroleerd worden, want e wachten betekenen als het verkeerde boek wordt aangevraagd. Oppassen is dus de boodschap. Deze les hebben de boekhandelaren en ook vele leer lingen het vorig jaar op een minder prettige wyze geleerd. WARWINKEL De zaak liep toen eind augustus vol komen in het honderd. Het Centraal Boekhuis in Amsterdam had toen kort te voren juist een nieuw gebouw betrokken en ook waren de uitgeve rijen van schoolboeken nog niet zo lang daarvoor toegetreden tot dit bleek toen nog niet geheel te zijn in- belek toen nog niet geheel te zyn in gespeeld op de nieuwe situatie met het gevolg, dat het één grote war winkel werd, waaruit men pas na we ken kon komen. De late leerling moest hierdoor langer dan normaal op zyn bestelling wachten. Bij de schoolboekendrukte valt de klemtoon voor de boekhandel wel zeer zwaar op de drukte. De honderden jongelui, die weken achtereen de win kels bevolken, doen met hun soms kapitale bestellingen het stroompje van aanvragen uitgroeien tot een ware bandjir. Een ontstuitbare stroom van opgaven, die de boekhan- des vaak alleen aankunnen door het inschakelen van extra personeel. D,e leerlingen die al in juli hun bestellin gen plaatsen, leveren weinig moeilijk heden. Deze kunnen normaal worden afgehandeld. Maar zoals de situatie nu ligt, en hierbij baseerde één van de Zeeuwse boekhandelaren op de ervaringen in vorige jaren, bestelt slechts veertig procent zijn boeken op tijd. Het zijn vooral de laatkomers zo in de laatste dagen van augustus die het uitstellen moeten bekopen met onnodig lang wachten. UITVERKOCHT De gevraagde boeken zijn dan net uitverkocht en zijn in herdruk of de toevloed van bestellingen is in die tussentijd zo enorm gestegen, dat het langer dan normaal duurt, voor dat zy het voor de school benodigde boekenpakket in huis hebben. Vaak zyn in die tussentijd de scholen <lan al begonnen. Met wat improviseren zijn de Zeeuwse boekhandelaren in de voorgaande jaren steeds vrij re delijk door de drukte heengeko- men. Maar enige medewerking van de scholieren is dan wel no dig. Anders redden de leerlin gen, de boekhandelaren en ook het Centraal Boekhuis in Am sterdam het onmogelijk, voor dat de scholen in september hun deuren openen. gevoerde tweedaagse overleg tussen de ontevreden vice-premier en de ministers van voorlichting en van staat Yazid en Bitat niet hel gewenste resultaat had opgeleverd. Als nieuwe poging om tot een ver zoening ce geraken zal naar verluidt begin volgende week een conferentie van de leiders van alle militaire dis tricten (Wiilaya's) en de voorlopige bewindslieden worden gehouden. Dit is volgens genoemde kringen te Ra bat afgesproken. Ben Bella kwam tegen zes uur onder, Troot enthousiasme van de plaatselijke levolking bij de prefectuur van de West- Algerijnse stad Tlemcen aan en werd verwelkomd door de staf van willaya vijf (Oran) die zich achter hem heeft geschaard in zijn geschil met de voorlo pige premier Ben Khedda. Tlemcen en Marnia waren herschapen in een zee van groen-witte vlaggen en overal waren leuzen „heil aan Ben Bel la" opgehangen. De vice-premier hield een twintig minuten lange redevoering. „Wij respecteren de akkoorden van Evi an en hopen dat de Fransen in Algerije dit eveneens zullen doen", aldus Ben Bella, „maar zij moeten afstappen van hun, persoonsverheeriyking". Ben Bella verklaarde dat het nationale bevrijdingsleger (A.L.N.) waarvan een gedeelte hem steunt, niet naar „een mi litaire dictatuur" streefde. „Maar met behulp van de A.L.N. zullen wij onze democratische doelstellingen verwezenlijken", aldus Ben Bella. Dinsdag is in de Zeeuwse Staten ge sproken over de noodzakelykheid van een vaste verbinding door of over de Westerschelde. Iedereen was het er over eens: al zegt nu de minister iedere keer weer, dat hij er géén heil in ziet, de verbinding zal er móeten komen. Nu is dat makkelijker gezegd dan gedaan: de vroegere directeur-generaal van de rykswaterstaat, ir. A. G. Maris, heeft eens jaren geleden wat kriegelig opge merkt, dat het hier echt niet ging om een werk voor een vrije zaterdagmid dag. Bovendien is duidelyk dat deze verbinding een rykszaak is, een gigan tisch project waarvoor de provincie niet in voldoende mate is geoutilleerd. Wan neer dus zowel door de Staten als door Gedeputeerden wordt betoogd, dat on danks alle negatieve berichten uit Den Haag, de vaste Westerscheldeverbin- ding er zal moeten komen, dan is uiter aard de eerste zéér korte vraag: hoe? Gedeputeerde Staten hehben dinsdag meegedeeld, dat de verbinding een studie-object zou kunnen zyn voor de provinciale organen. En inderdaad blyft er voor het provinciaal bestuur op dit moment niet veel meer over dan het doen uitvoeren van enige voorbereiden de studie. Wil men in Zeeland deze scha kel door of over de Westerschelde tot stand brengen, dan kan men niet lyd- zaam afwachten totdat er weer eens wat uit Den Haag komt. Daar is men niet bereid tot enige medewerking op dit ogenblik, zo is wel komen vast te staan. Er zullen derhalve door Zeeland zelf materialen moeten worden verza meld, waaruit de eerste bouwstenen „gebakken" kunnen worden. In dit ver band denken wij aan theoretische ver- keersstudies, waar mee de noodzakelyk heid van een derge lijke verbinding kan worden aangetoond. Enige weken gele den publiceerden wy van de hand van drs. M. C. Verburg, directeur van het E.TJ. voor Zeeland, een artikel over een Belgisch onderzoek inzake het transitoverkeer voor Nederland. Uit dit onderzoek bleek, dat enkele opmerkin gen van minister Korthals over de inter nationale verkeersfunctie van een vaste verbinding niet waren vrij te pleiten van een zekere oppervlakkigheid. Dit bewijst dat men in Zeeland steeds vol doende kennis en feiten moet verzame len om elders gebruikte contra-argu mentatie zo nodig te kunnen weerleg gen. Dit overwegende menen wij, dat de vraag is gerechtvaardigd of 't wel licht aanbeveling verdient dat van Zee land uit het probleem van de vaste ver binding systematischer en breder van opzet wordt aangepakt dan tot dusver het geval was. Zou het niet wenselyk en mogelijk zijn een comité of werkgroep op te richten, waarin de krachten én van. overheid én van particulier initia tief kunnen worden gebundeld? Het se cretariaat zou byvoorbeeld bij het E.T.I. kunnen berusten. Een dergelyke bunde ling van krachten heeft het voordeel, dat geheel Zeeland samenwerkt en dat er geen acties meer worden gevoerd voor eigen op één bepaalde streek gerichte verbindingen. Tevens zouden contacten met Belgische instanties kun nen worden gelegd. En ten slotte zou het voordeel van zulk een werkgroep of comité zyn, dat men op elk moment waarop men dat nodig acht, tot bepaal de publikaties kan overgaan. Ook de publieke opinie moet worden bewerkt! Comité vaste verbinding Westerschel de: wij menen dat een dergelijke instelling als wegbereider zeker een nuttige functie kan verrichten, zo on geveer als destyds voor 1940 het be faamde brugcomité Noord-Beveland. Het is overigens een suggestie, die wij graag voor beter geven. Het is echter duidelijk, dat het initiatief rond de vaste verbinding thans aan Zeeland is toege vallen, het is duidelyk ook, dat hier al lerlei werk zal moeten worden gedaan om de geesten te activeren. Daarom bepleiten wij een bundeling van krach ten: niet dat daarvan kan worden ver wacht dat binnen een redelyke termyn een vaste verbinding tot stand zal ko men, maar wél dat voortdurend actief en op het juiste moment wordt ge ageerd. Zoals destyds voor de Coentun- nel de Stichting Zaans Tunnelcomité voortreffelijk werk heeft gedaan: zij zorgde steeds op het juiste moment dat regering. Kamers en pers een overvloed aan documentatie in handen kregen. Zoiets zou wellicht ook hier kunnen ge schieden'. Aan wie het initiatief? In de Staten heeft men het probleem van de vaste verbinding „de Zeeuwse mam moet" genoemd, waarop gedeputeerde Van Poelje verklaarde, dat deze mam moet toch eens zal moeten worden ge temd.' Welnu: temmers gevraagd! is het 100 jaar geleden, dat 2 de Oostenrijkse violist en compo- f nist Louis Eller te Pau overleed. WVWVVVVWVVVVVVVVVVVWVVWVVVVWVVVVVV 9 In Algiers zijn voor net eerst j verschenen met de opdruk „E.A." (£tat Algerien). Binnenkort zal ce republiek zelf postzegels uitgeven. DUITSE FORENSEN IN BERGEN MOETEN BELASTING BETALEN De gemeenteraad van Bergen (L.) heeft besloten tot invoering van een woonforensenbelasting. Er zijn in deze gemeente thans 131 woonforensen, voor het overgrote merendeel wel gestelde Duitsers uit het Ruhrgebied, die in weekends en tij dens de zomer hun buitenverblijven in de bungalowparken van Bergen bewonen. Sommige'bungalows zijn voorzien van een eigen zwembad. B. en w. motiveerden hun voorstel met te verwijzen naar de voordelen, die deze woonforensen van de overheidszorg genieten zonder daarvoor een evenredig deel in de belastingen by te dragen. Het tarief van de woon forensenbelasting werd vastgesteld op basis van de huurwaarde der betrokken bungalows. Jaarlijks zullen de eigenaren een belastingbedrag moeten betalen, dat ongeveer overeenkomt met het bedrag van de huur waarde. De hoogste belasting 800 per jaar) is vastgesteld voor de bungalows, waarvan de huurwaarde 600 of meer bedraagt. De opbrengst van deze nieuwe belasting, de eerste van dien aard in Lim burg, wordt voor de gemeente geraamd op 45.000 per jaar. Burge meester J. W. van Kempen verklaarde, dat men deze belasting wil in voeren met het oog op de financiële toestand van de gemeente, en dat men hiertoe ook zou zyn overgegaan indien de bungalows uitsluitend door Nederlanders bewoond zouden zijn geweest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1