Bruinisse gepolst voor deelname structuurplan 12 Delta-gemeenten Schouwen heeft meer leidingwater nodig AGENDA Sebró-dte WALCHEREN MARKTBERICHTEN DINSDAG 10 JULI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Interprovinciaal contact „Gezamenlijk verdiepen in betekenis van op til zijnde veranderingen" IN HUN PLANNEN om een interprovinciaal structuurplan te laten opstellen hebben de burgemeesters van twaalf gemeenten rondom het Deltagebied van Grevelingen, Haringvliet, Hollandsch Diep en Volke rak nu ook Bruinisse betrokken. Geruime tijd geleden heeft zoals bekend Sint-Phïlipsland zich gesloten in de rij van de Zuidholland se en Brabantse gemeenten, die zich met elkaar hebben verstaan om de nieuwe betekenis van de op til zijnde veranderingen op economisch en sociaal terrein te peilen, en zich af te vragen, welke de consequen ties zijn, daaraan voor iedere btrokken gemeente afzonderlijk ver bonden. taken, die klaarblijkelijk hun krachten te boven gaan. Men wil een harmonie tussen agrarische en industriële ontwik keling. Van Bruinisse wordt nu gevraagd of ook deze Duivelandse gemeente in beginsel redenen aanwezig: acht om te komen tot gezanienlyke verdie ping in de ontwikkelingsvraagstuk ken van gemeenschappelijk belang. En verder: of b. en w. willen mee werken aan het gezamenlijk ver strekken van een opdracht aan twee stedebouwkundigen professor Wie- ger Bruin te Amsterdam en ir. W P. Schut te Rotterdam-Middelburg tot het uitbrengen van een advies na voorafgaande inventarisatie. De totale kosten van deze opdracht er is dfie jaar voor uitgetrokken worden geraamd op f 30.000. Omgesla gen over vijftigduizend inwoners in het gebied komt dit op een bijdrage van tig cent per inwoner. De burgemeesters van twaalf gemeenten Zuid-Beijerland, Numansdorp, Den Bommel. Ooltgensplaat, Oude-Tonge, Bruinisse, Sint-Philipsland, Steenbergen, Dinteloord, Fijnaart en Heijningen, Klundert en Willemstad hebben zich nu ook tot het college van b. en w. van Bruinisse gericht. De raad van deze ge meente aan de zuidpunt van de Greve- lingendam zat er volgende week vrijdag avond over vergaderen. De initiatiefnemers tot het interprovin ciaal contact zijn ervan uitgegaan, dat de totstandkoming van de Grevelingen- dam en de Haringvlietbrug (1964) en vervolgens de Zoomseweg (1967, 1969) grote invloed zal uitoefenen op de ont wikkeling van het gehele omringende gebied. Structureel heeft deze streek daar om bijzondere impulsen nodig. Van primair belang voor. het welslagen van een verantwoorde ontwikkelings gedachte achten zjj daarom samen werking tussen de plaatselijke bestu ren onderling en tussen de plaatse lijke en centrale overheid, vooral daar, waar de gezamenlijke belangen in drie verschillende provincies lig gen. BESCHERMING ,.Tn een dergelijke situatie wordt de plaats van dt- afzonderlijke gemeenten bepaald door het streekhelang: samen werking in regionaal verband, waarvan het uiteindelijke gevolg kan zijn, dat elk gemeentebestuur bereid moet zijn tot overdracht van een aantal functies", zc staat in de brief aan het Bruinisser ge- mee itebestuur. Bovendien zien de initia tiefnemers in do uitvoering van htin plan een bescherming voor de plaatselijke be sturen in die zin, dat zij geen geforceer de houding aannemen om hun bestaans recht en waarde te demonstreren tegen over de regering door het aanvatten van EXAMENS Voor het kandidaatsexamen geschiede nis slaagde te Leiden dc heer J. W. Marsiljc uit Terneuzen. Voor medisch analyste slaagde te Rot terdam mej. M- F. Kuijper te Axel. De heer J. van Driel uit Axel slaagde voor het examen aspirant-tekenaar te Arnhem. Aan do technische hogeschool te Delft slaagde voor civiel-ingenieur, de heer J. A. Somers te Rijswijk (Z -H.), voor heen te Vlissingen. Do heer C. J. dG Nooycr te Arnemuiden slaagde voor het te Goos gehouden eindexamen elektrotechnisch installe ren volgens het leerlingenstelsel van de van Elek- i Nederland Voor het mulo-examen diploma A slaagden te Bergen op Zoom: F. D. M. Manneke. Wemeldinge; P. J. Potappel, Stavcnisso: A. J. Schot. M. Jansen J. C. do Korte. L. M. Moerland uit Tho- len; C. M. Minheere en M. A. Wessels uit Oud-Vossemeer; J. Boudeling uit Anna Jacoba Polder; A. S. Ver- jaal uit Sint-Maartensdijk. Met slaagden ook voor het middenstands diploma. Universitair examen Aan dc rijksuniversiteit te Leiden ls de hoor J. W- Marsilje uit Terneuzen cum laude geslaagd voor het kandidaatsexa men geschiedenis. Aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam slaagde verder de hoer G. Izeboud uit Koudckcrke voor hot kandidaatsexamen economie. Geslaagd voor sportleidster Als eerste Zeeuwse slaagde dezer da gen aan het Centraal instituut voor de opleiding van sportleidsters (C.I-O.S.) te Arnhem mej. T. Slock uit Sas van Gent voor het algemeen diploma sportleid sters. Mej. Slock kreeg voorts de aante kening „sportmassage en zwemlerares K.N.Z.B." Middelburg City: Ken ica in lletde, ZO uur, 18 Jnnr. Electro: Waar de etengun regeert, 19.30 uur. 18 Jonr. Nieuwe Kerk; Orgelconcert door Jan Rijn, 20 uur. Mo lenwater: Miniatuur Walcheren, 9—22 uur. Van Benthem en lotting: Expositie over Zeeland en Vlaanderen. 918 uur. Zeeuws Muset.m: Expositie Jan Toorop in Zeeland. 10—17 -uit Vlissingen Alhambra: Trottoirmeisjes van Parijs. 20 uur. 18 laar Luxor: De kam pioen melkboer. 20 uur, a.l. Oops Grand: Misdaad na schooltijd, 20 uur. 18 Jaar. Uergon op Zoom Roxy: Bating beauty, 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Dynnmit Jack. 20 uur, 14 Joar. Terneuzen Luxor: Moord boven de af grond, 20 uur, 14 Jaar. Watertoren: Expo sitie schilderijen Piet dc Bodt, 10-12 en 13-21 uur. Sas van Gent Olympiatheater: Klokslag middernacht, 20 uur. n.l 8chami<tlJUr Zaal Wijffels: Dlploma-ult- rolking landbouwhulslioudschool Prinses Marijke, 13.30 uur. Zlerikzce - Concertzaal: Zeebonken. 20 uur. a.l Galcrtj „De Breede Brug": Zomer- exposltlc Zeeuwse Mceidcndc Kunste naars. 10-12 en 14-18 uur Burger Wees huis: Kcramlekexpositle Ad Braat. 12-17 SAMENSPRAAK Zo stelt men zich voor studie te maken van en zich ie beraden over de gevolgen van de pendel en het forensisme voor de woongebieden, het landschap en de on derlinge verbindingen. „Het provinciale en gemeentelijke beleid heeft nog niet voldoende rekening kunnen houden met de regionale consequenties daarvan", zo wordt gesteld, „eenvoudig omdat men deze niet kan overzien bij gebrek aan wetenschappelijke analyse en daarop ge richte bestuurservaring". Daarom ach ten de ondertekenaars van het idee tot interprovinciaal contact een periodieke, toegespitste en actieve samenspraak tussen de tot de streek behorende ge meenten en met de toezichthoudende or ganen noodzakelijk, mede om te voorko men, dat men door de ontwikkeling wordt overrompeld. Voor elk van de twaalf gemeentebestu ren zien zy daarom behoefte aan een wetenschappelijke analyse in het ruimte lijke vlak, op grond waarvan een inzicht kan worden gevormd en het toekomstig beleid kan worden bepaald. Over de werkwijze rond het op te stellen structuurplan wordt de volgende schets opgesteld: De adviseurs plegen het overleg met nader aan te wijzen ver tegenwoordigers van de gemeenten; het rapport wordt uitgebracht aan alle twaalf deelnemende gemeenten De adviseurs zullen de stedebouw- kundige adviesbureaus van de ge meenten raadplegen en naar behoefte ook derden, in eerste instantie de pro vinciale planologische diensten rijkswaterstaat. In de raadsvergadering van volgende week vrijdagavond zal Bruinisse zich uitspreken over de wenselijkheid deel te nemen in het contact van deze twaalf Delta-gemeenten in het noordoosten van het Zuidhollandse, Brabantse en Zeeuw se eilandengebied waar thans grote ver anderingen voor de deur staan. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE een naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 MIDDELBURG SIGARENROOKWEDSTRIJD VOOR MILITAIREN In het R.-K. Militair Tehuis te Middel burg hingen maandagavond dichte rook wolken. De oorzaak was echter niet een binnenbrandje, maar een sigarenrook- wedstrijd voor militairen, georgani seerd door de Nederlandse Vereniging van Sigarenfabrikanten. Dc bedoeling van het spelletje was, dat de deelnemers een zo groot moge lijke askegel aan bun sigaar „kweek ten". Aangevuurd door wedstrijdleider Bob Wallagh dampten de militairen er lustig op los. Tegen het einde van de wedstrijd wrongen zij zich in de vreemd ste bochten om te voorkomen, dat de as van hun sigaar viel. Winnaars werden tenslotte sergeant De Cauluwé en soldaat eerste klasse R. A. C. Berls, die beiden de askegel van hun sigaar op 110 mm wisten te Drengen. In totaat waren er tien prljswinaars. VL'ISINGEN Bij zwemmen op verboden plaats horloge ontstolen Het zwemmen op een daarvoor verbo den plaats in het Kanaal door Walche ren is het 14-jarige meisje J. G. uit Vlissingen duur komen te staan. Toen zij weer uit het water kwam, tegenover het Vlissingse zwembad, aan de ooste lijke kanaaloever, bleek haar armband horloge te zijn gestolen. "lissingse politie wijst er nog eens met nadruk op, dat het behalve ge vaarlijk zwemmen is op een verboden plaats in het kanaal, men het risico ioopt van diefstal. Zilveren jubileum bij Amsterdamsche Bank Maandag is te Vlissingen tijdens een bijeenkomst ten kantore van de Am sterdamsche Bank de heer J. J. Do- manschet gehuldigd, chef van de effec tenafdeling van het Vlissingse bijkan toor dezer bank. De heer Domanschet was vijfentwintig jaar aan dit kantoor verbonden. De jubilaris word toege sproken door de directeur, de heer D. F. P. Hoegen, die namens de directie een geschenk onder couvert aanbood. Namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer G. J. Kas. die een aantal boekwerken overhandigde. Bejaarden op reis De Vlissingse bejaarden hebben de afge lopen week de gebruikelijke reisjes ge maakt. die ditmaal voerden naar Berg en Dal bij Nijmegen, over Zuid- en Noord-Beveland en naar Waterloo (B.). De afdeling Vlissingen van de algemene bejaardenbond had de reisjes georgani seerd- Dc deelnemers kregen tijdens dc trips een versnapering en rookgerei; dc hoogbejaarde mensen uit de gemeente en de zieken kregen fruit Chuis be- Dc reisjes werden een succes. MEL1SKERKE Schietwedstrijd Meliskcrke en Vrouwenpolder hebben za terdag in Meliskcrke een schietwedstrijd gehouden met als inzet een wisselbeker. Dc schutters uit Mellskerke verzamel den zeven punten meer dan die uit Vrou wenpolder. zodat zij dc wisselbeker in ontvangst konden nemen. Als Meliskcr ke volgend jaar wederom wint krijgt het de beker definitief in bezit. Ringrijderij te Meliskerke Aan de zaterdag te Meliskerke gehou den ringrijdcrq namen 15 porsonen deel, dio in 38 beurten om de hoogste punten streden. Dc uitslag was als volgt: 1 J. Wisse 30 ringen; 2 H. Krijger 29; 3 L. Dekker 27; 4 J. Koene 23; 5 P. Dek ker 21; 6 Js. Dekker 19; 7 A. Lauwerse 18; 8 C. Davidse 17; 9 P. Krijger 17; 10 Joost Wisse 17; 11 C. Adriaanse '15; 12 J. Blaas; 13 M. B. Davidse; 14 Jac. KOUDEKERKE EVANGELISATIE-KIOSK OP STRAND KOUDEKERKE Tot eind augustus zal vanaf morgen bij de duinovergang ter hoogte van kam peerterrein De Witte in Koudekerke- Dishoek een lectuurkiosk de badgasten voorzien van boeken, kranten en exem plaren van de evangeliën. De kiosk kwam tot stand door samenwerking van de hervormde gemeente en de gere formeerde kerk in Koudekerke. De bij- belkioskvereniging verleende medewer king. Woensdagmiddag om drie uur morgen opent de kiosk de uitlening annex verkoop. Men kan er ook inlich tingen krijgen. Tot eind augustus is de kiosk iedere middag van half drie tot vijf uur geopend, 's avonds van zeven tot acht. Dames en heren van de beide kerken zullen de post in de kiosk „be zetten". RAAD KOUDEKERKE OVER VERBETERING VAN DË OPENBARE VERLICHTING De gemeenteraad van Koudekerke komt aanstaande woensdagmiddag om half vijf bijeen en zal dan onder meer beslissen over het voorstel van b. en w. een krediet van 4700 beschikbaar te stellen voor verbetering van de openbare verlichting in een gedeelte van de Middelburgsestraat, vanaf de Prin ses Beatrixlaan tot aan de Molenweg. Er zullen zeven masten geplaatst wor den en twee oude lichtpunten zullen door drie nieuwe lichtmasten vervangen worden. Verder stellen b. en w. voor een per ceelsgedeelte voor 1000 aan te kopen van dc heer A. Cijvat- Men had reeds een administratieve onteigeningsproce dure ingesteld, omdat langs minnelijke weg geen akkoord kon worden bereikt- De eigenaar bleek echter alsnog be reid onder bepaalde voorwaarden het gedeelte grond aan de gemeente te verkopen. De plaatselijke Oranjevereniging heeft, verzocht om een extrasubsidie van 250 gulden, in verband met de hoge kos ten, die verbonden waren aan de recen te feestelijkheden. Het college stelt voor dit verzoek in te willigen. Op de agenda staat voorts een voorstel tot gedeeltelijke intrekking van een be sluit over de onteigening in het plan „Paauwenburg II". Ten behoeve van de gemeente Vlissingen werd destijds be sloten tot onteigening van een aantal eigendommen. De gemeente Vlissingen heeft deze percelen intussen aange kocht. Tijdens deze vergadering komt ook aan de orde de tiende wijziging van de gemeentebegroting 1962. ZOUTELANDE Tweede zomeravondstilte Woensdagavond wordt in de hervormde kerk te Zoutelande de tweede zomer avondstilte gehouden. Het muzikale ge deelte wordt verzorgd door de heren .T. Sandcrse (orgel) en J. Verhage te Middelburg (hobo). Ds. W. F. ten Kou- welaar, evang. luthers predikant te Mid delburg, zal de meditatie verzorgen. Uitslag ringrijderij Aan de te Zoutelande gehouden ring rijderij, namen 18 ruiters deel. Burge meester J. de Pree deelde de prijzen uit. De eerste beker werd gewonnen door P. Lievcnsc, de 2e door Jac. Minderhoud, de 3c door Jan Minderhoud, de 4e door L, Vos, de 5e door J. Vos en de 6e door De Geschiere; 15 A. Matthijsf Ere-prljzen: 1 beker J. Koene; 2 J. Wis- 3 L. Dekker; 4 H. Krijger. Lauwer tak P. Dekker. De pollepel werd gewon nen door L. Dekker, die ook de meeste volgringcn had. 14 in totaal. BIGGEKERKE JO KOETS BESTE MAN BIJ RINGSTEKEN BIGGEKERKE Bij de zaterdag te Biggekerke gehouden ringrijderij was Jo Koets de grote man: in 37 beurten stak hq 34 ringen, ver- overdo aldus de eerste plaats, één van dc vier beschikbaar gestelde bekers, hy bracht het grootste aantal volgringen op zqn naam (22) en legde tenslotte nog beslag op de pollepel. Er waren negen tien deelnemers, waarvan do beste vijf zich als volgt klasseerden: l. Jo Koets 37 r.; 2. A. Lampert 27; 3. D. de Buck 26; 4. S. Koets 24; 5. Joh. Kodde 21. Dc bekers gingen naar D. do Buck (beker burgemeester Dregmans), S. Koets (be ker ambachtsheer jhr. Van Kinschot), Jo Koets (beker fa. WiMemse) en A. Lampert (beker J. v. d. Berge). De rij der L. Lampert won een lauwertak, W. Roelsc een standaard. Dc prijs voor de jongste rijder ging naar P. wqkhuqs. Voorlichtingsbijeenkomsten van P.Z.E.M. en landbouw Ter voorlichting van de betrokkenen zullen een aantal bijeenkomsten worden gehouden over het door de P.Z.E.M., in overleg met de landbouworganisaties en de Vereniging van Nederlandse Ge meenten in Zeeland, opgestelde plan voor aansluiting van de onrendabele percelen in Zeeland op het elektriciteits net. In totaal is voorzien in een vijftien bijeenkomsten. Op de eerste dag, n.l. 10 juli a.s. zullen de volgende bijeen komsten worden belegd: 9.30 uur, Dorps huis te Rillland-Bath; 14.00 uur, 's Lands Welvaren, J. den Hamer, Hoek; 18.30 uur, Restaurant Wiskerlce, Philippine. Burgemeester Hulst onfuing winnaars Zeeuws Landjuweel Tjjdens een officiële bijeenkomst in de Burgerzaal van het stadhuis werden za terdagmiddag de eerste en twèede prijs winnaars van het Zeeuws Landjuweel, het Reizend Zeeuws Volkstoneel en de Camere van Rethorica „De Transfigu ratie", beide gehuldigd in verband met hun eervolle resultaten tijdens Het Zeeuwse Landjuweel 1962. Het was burgemeester A. L. S. Locke- feer, die de spelers en de vertegenwoor digers van beide verenigingen verwel komde, waarbij hq in de eerste plaats zqn gelukwensen aanbood. Spreker vond het overigens een treffen de omstandigheid, dat de gezelschappen officieel werden ontvangen, terwqi er op de Grote Markt voorbereidingen aan de gang waren om de openluchtopvoering van zaterdagavond doorgang te kunnen doen vinden van „De Getemde Feeks" door het Nationaal Toneel van België. Hy feliciteerde beide verenigingen met het behaalde succes, temeer daar beide pryswinnaars afkomstig zijn uit Hulst. Hij pleitte voor meer subsidies aan ama teurs, in welic verband hy een splitsing suggereerde van de provinciale begro ting ten gunste van deze clubs. Hierna was het de vooizitter van het R.Z.V.T., de heer J. de Block, die na mens zijn vereniging dank bracht voor deze ontvangst, hierbij tevens in herin nering roepend, dat het reeds de vierde maal was, dat deze vereniging met de eerste Zeeuwse prijs ging strqken. Spre ker dankte zeer speciaal de regisseur van het gezelschap, drs. Louis Lockefeer voor zijn bqdrage. Tenslotte deed hij nog mededeling van het besluit van het be stuur om burgemeester Lockefeer te vragen het erevoorzitterschap op zich te willen nemen, welke in welwillend be raad zou worden genomen. Daarna was het de Hoofdman (voorzitter) van „De Transfiguratie", de heer Ch. Heirman, aie eveneens zyn dank betuigde. Spre ker brak vervolgens een lans voor een betere ruimte om te repeteren en te spelen, hierbij doelend op een spoedige realisatie van b v. een stadsschouwburg Drs. Lockefeei wees tenslotte op de op handen zijnde regisseurscursus welke binnenkort in Terneuzen zou beginnen. W. Brakman ontving Van der Hoogt-prijs Tydens de maandag in de Leidse uni versiteit gehouden jaarvergadering van de „.Maatschappij der Nederlandse let terkunde" is de „Lucy B. en C. XV. van der Hoogt pry's" voor de periode 1961- 1962 uitgereikt aan de heer W. Brak man. medicus te Enschede en geboren te Hulst, voor zijn roman „Een Winter reis". Volgens het rapport van de jury heeft Brakman zich in dit werk, dat zqn de buut is, getoond als een schrqver met sterk eigen factuur. Compositorisch kan men het boek. aldus de jury, nauweiqks een roman noemen. „Het heeft veeleer het karakter van een relaas: het relaas van een winterreis door een winterwoud en de daarbij zich opdringende mijme ringen. overpeinzingen en observaties. Het gevaar der eentonigheid, dat hierin besloten lag, wordt overwonnen in het derde, in Hulst spelende deel, waar een hechter structuur, een boeiende compo sitie en Indrukwekkende suggestieve kracht een aan Je alledaagse werkelyk- heid ontstegen beeld van het in de his torie en om de enkele jonge mensen in het heden levend stadje geven Brakman hanteert de taal als een kost baar instrument ter expressie van zyn overpeinzingen als een middel om een grote verscheidenheid van vaak scherp gekenschetste figuren op te roepen". A. VAN DUKE WON PEELLANDT-RALLY Zaterdag organiseerde de L.J.G. Noord- Beveland de jaarlykse Peelland-rally. waarvoor 42 deelnemers aan de start verschenen. De organisatoren hadden dwars over Noord-Beveland een aan- trekkeiqke route uitgezet, die de deel nemers de talryke mooie plekjes van het voormalige eiland lieten zier^ De route bestond uit twee gedeelten, een route beschrijving en een stripkaart. Het eer ste gedeelte leverde voor weinigen m~' lykheden op, maar om aan de nand de stripkaart de juiste weg te vinden bleek voor velen toch een lastige opga ve. De heer A. van Dyke uit 's Heer- Arendskerke bleek noch met het een, noch met het ander, moeilykheden te hebben, want met een minimaal aantal strafpunten legde hq beslag op de wis selbeker. Na een gezamonlyke panne- koekenmaaltijd in hotel „De Stadswyn- kclder" te Kortgene, waar de start en finish was, werden de prqzen uitgereikt De uitslag is: 1 A van Dqke 's Heer- Arendskerke 9 strafpunten, wisselbe- ker; 2 Enzering Kruiningen 26; S. J. van Langeraad Kamperland 31; 4 Z. C. van Damme Kortgene 32: 5 Nysse Goes 34; 6 M, Klop Kortgene 38: 7 P. Bruyn- zeel Rilland 47: 8 D. Remeynse Kam perland 60; 9 A. van der Velde Klaas waal 75; 10 J. van Fraassen Kamper land 75; 11 J. Bom Wissenkerke 78; 12 M. Karelse Goes 80; 13 A. Steendijk Kamperland 89. Collecten In Axel bracht een collecte voor het Afrikaanse missiegebied der R.-K. Kerk meer dan f 430, op. Koppejai ereprys, 'eschonken door de burge meester werd gewonnen door J. Koppe- jan. De meeste volgringen (97) werden gestoken door .T. Koppejan. De „polle pel" werd gewonnen door J. Koppejan. De uitslagen waren als volgt: 1. J. Minderhoud 31 ringen: 2. Jac. Min derhoud (28); 3. W. de Visser (26); 4. L. Vos (26); 5. Jac. Vos (24); 6. W. v. Sluys (22); 7. J. Minderhoud (22)8. P. Lievcnse (22); 9. P. de Visser (20); 10. W. de Kam (19); 11. M. Provoost (18); 12. P. v. Sluys (18); 13. C. Janse, (14); 14. F. Janse (13); 15. F. de Witte (11); 16. A. Stroo (10); 17. J. Melis (10); 18. H. Roosendaal (4). SINT-LAURENS Rijtoer voor bejaarden Met 24 auto's van particulieren maak ten do bejaarden van Sint-Laurens za terdag een rit via de dammen in de Zandkreek en het Veorse Gat. Na een bezoek aan de Veerhaven te Kats reed naar Kortgene, waar gepauzeerd werd- Daarna werd Colijnsplaat bezocht en zotte men koers naar de Banjaard, waar opnieuw verversingen werden ge bruikt. Burgemeester W. Baas sprak hier de bejaarden en automobilisten toe. Dc heer A .de Visser, voorzitter van het rijtoercomité beantwoordde deze toe spraak, waarop allen via Vrouwenpol der en Serooskerke voldaan huiswaarts keerden. Burgerlijke stand NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Getrouwd: A. D. de Bree 23 J. en C. A. Wijkhuijs 23 J. KOUDEKERKE. Bevallen: A. Bosselaar-JResiers z.; J. F. Ovaa-Bieel d. Betrouwd: W. J. M. M. van Heeswïjk 23 J. P. "Wielemaker 22 J.: C. J. C. van Scha- gen 26 J. en M. de Buck 27 J. Goede- gebure 26 J. en J. J. Franse 22 J. Overleden: C. Dek 90 j. wed. v. G. C. van Hoorn. SINT-LAURENS. Bevallen: M. de Wolf-Louwerse z,; C. Ma- rltilssen-de Ridder d.; H. Siemer-Brans z.: W. Notobaard-de Jonge d. Getrouwd: J. van der Vate 64 J. en L. Fas- senier 62 J, Overleden: J. van Maldegem 90 j. DOMBURG. Bevallen: L. F. Minderhoud-do Visser d.; P. Koops-Brand d. Ondertrouwd: W. P. Passonler 20 J. en K. Provoost 17 J. OOSTKAPELLE. Bevallen: A. Vos-Sturm z: H. M. Kramer- Schrier d.: S. Gommer-Broekroelofs z. Bevordering op het Middelburgse gymnasium Op het gymnasium te Middelburg wer den bevorderd: Van klas I naar II: Nel de Boer, Loes Bom, Maud Clump- kens, Ad van Doren, Antje Janssen, Me- rijn Kolkman, Nineke Lamaison v. d. Berg, Peter de Leeuw, Anna Minkie- wicz, Frits Muller, Jacqueline Nieuw- veld, Rudi Pos, Marijke Pyckevet, Hans Radder, Jet Rothuizen, Michiel Sluijter, Wilma Springveid, Hans Verboon, Marja v. d. Vijver, Diederik Wouterlood. Niet bevorderd werden 8 leerlingen. Van klas II naar III: Car el Adriaansens, Anne Jet Brokmeier, Gretha Caljé, Eva van Deinse, Hennie Dekker, Bert van Dijk, Frans Gosses, Wim van der Hooft, Piet de Jong, Dick Kooman, Nelly Kroonenberg. Cox Mer- kelijn, Freek Suurenbroek, Liesbeth Bruijn, Ineke de Hondt, Pim Kas, Rietje Lawalata, Daan Messer, Marti van Nu- nen, Ronald Pfaeltzer, Wellie de Roos, Lineke Visser, Rob Wiemer, Henk Wiersma. Herexamen 1 leerlinge. Niet bevorderd werden 8 leerlingen. Van klas III naar TV Janneke Adriaanse, Connie Alberti, Wil lem Andreae, Marian Bellaart, Gerrit Jan v. d. Boogert, Hans van Deinse, Kees van Dullemen, Arnoud Fort^ens, Alien Harmsen, Peter 't Hart, Marja Huysse, Salie Kroonenberg, Govert de Lussanet, Richard Meijer, Boudewijn Nieuwenhuyse, Machteld Pel, Ab Ros kam, Max Rutgers, Ineke Ruys, Nil Spanjer, Ineke Veening. Niet bevorderd werden 4 leerlingen. Van klas IV naar V: Ineke van Bergen, Annetje de Bree, Daan v- d. Briel, Wim de Bruijn, Leo Damen, Frank de Jager, Han Janse de Jonge, Jan Minkiewicz, Marjan Ornée, Willem Pel, Hugo Schorer, Hans van der Slikke, Lodewijk Versteeg. Niet be vorderd werd 1 leerling. Van klas Va naar Vla: Anke van Dongen, Marijke Fukken. Wies Harmsen, Heieen de Hondt, Hans Messer, Gijs van Ooijen Stutterheim- prijs), Hildo Scheltens, Ineke Schoen makers, Arie Versteeg, Jos de Vos. Van klas Vb naar VIb: Hendrik Jan ter Bals, Ronald Barentsen, Wim Kunst, Jan. Meijer, Rien Radder (Stutterheimprijsj, Rutger van Santen. Niet bevorderd: geen. Vlissingse beiaardier op int. concours in Hilversum De stadsbeiaardier van Vlissingen en Veere, de heer Piet Broerse, speelt van avond dinsdag op de tweede dag van het vierde internationale beiaard- conconrs op het carillon van het Hilyer- sumse raadhnïs. Dit concours vindt plaats onder auspiciën van het Holland Festival. Zijn programma omvat onder meer een Dorische passacaglia, een eigen com positie, een fantasie over 5 Engelse volksliederen en een improvisatie. Het programma vermeldt nog een bijendans van de Vlissinger Ab Lichtendahl en een thema con variazioni per cariglione, eigen compositie. Voor de improvisatie is een speciale prijs beschikbaar gesteld. De Belg André Wagemans zal de vong jaar door hem gewonnen Hilversumse wisselprys, een zilveren trofee, verde digen. Naast Piet Broerse (46) en de heer Wagemans zyn voor het beiaard concours uitgenodigd Dick van Wilgen burg uit Enschedé, Reinhardt Menger uit Frankfurt en Piet van den Broek uit Mechelen (B.). De jury bestaat dit jaar uit Staf Nees, Gerard Boedijn en mr. Romke de Waard. Maandagavond heeft Dick van Wilgenburg de rij van spelers geopend. Vrijdagavond 13 juU half tien is de be kendmaking van de winnaar. Dan zal burgemeester J. J- G. Boot in de burger zaal van het Hilversumse raadhuis de prijzen uitreiken. BOUWRIJP MAKEN 2DE DEEL BOUWPLAN GOES-ZUID Bij de aanbesteding op uitnodiging voor het bouwryp maken van het tweede ge deelte van het woningbouwplan Zuid in Goes het gedeelte ten westen van het reeds bouwrijpe terrein was de laag ste inschryving iets hoger dan de ra ming. Het verschil is echter naar de mening van b. en w. niet van dien aard. dat op grond daarvan niet tot gunning kan worden overgegaan. Het college stelt daarom aan de raad voor het werk onderhands op te dragen aan de laagste inschrijver, met de bepaling dat hier meer- en minderwerk verrekend zal worden op basis van de bq de inschrq- ving vermelde eenheidsprijzen. De werken betreffen riolering, bestra ting en egalisatiewerken. Benoeming De heer W. P. de Vries te Axel is be noemd aan de openbare lagere school Frans Naerebout te Vlissingen in de vacature van mevrouw H. van Loenen- Haccou. VEILING ROTTERDAM. Aardappelen: Eerstelingen groot 3851, po ters 30—36, kriel 17—30. Doré groot 44—55, poters 3340, kriel 17—28. Eigenheimers groot 41—47. poters 18—32. Bar! ma groot 42—59. poters 28—36, kriel 1833 Aanvoer 80.000 kg. Andijvie 33—42. Aanvoer 11.000 kg. Sla 4—8 p. st. Aanvoer 98.000 stuks. Spinazie 1 40—55. Bloemkool 1 6 stuks per bak 57—74, 8 per bak 3844, 10 per bak 33 p. st. Bloem kool 2A 6 stuks per bak 38—54. 8 per bak 20—32. 10 per bak 25, 12 per bak 17 p. st. Aanvoer 27.000 stuks. Dubb bonen 200—230 Kassnijbonen 130200. Tuinbonen 2932. Aanvoer 24.000 kg. Stambonen 160. Rabarber 16—22. Spitskool 10—14. Kroten 7—15 p. bos. Peulen 150—210. Bospeen 1 3543 p. bos. Aanvoer 6000 bos. Waspeen IA 3036. 2A 16—23. Komkommers 70-80 21—26, 60-70 18— 24, 80—60 17—20, 40-50 14—16 p. St.. 16—17 per kg. Selderij 4—10 p. oca Peterselie 7 p. bos. Aardbeien Regina 23—10 p. doos. IA 174 p. kg., 2 A 128—130 p. kg Seng a Sengana 36—46 p. doos. 1A 126—172 p. kg.. 2A 130— 135 p. kg. Mach. FrUhernte 3044 p. doos. 1A 148 p. kg„ 2A 118 p. kg. Talisman 38—50 p. doos. 1A 156—186 p. kg. 2A 129—163 p. kg. Red Gauntlet 27—52 p. doos, 1A 138— 175 p. kg.. 2A 117—137 p kg Cambr. Vigour 2744 p. doos, 2A 140 p. kg. Beauty 120—190 kg. June Blood 100—i 60 p. kg. Golden Japan 190—220 p. kg. Rode bessen 1 70—93 p. doos, 2 74 p. doos. Aanvoer 3000 doosjes. Tomaten Extra A 720—740 p. bak, Al 720, B 730, Extra C 670. CI 650, CC 960. Perziken A 25—42 p. St., B 16—17. C 8—15 AARDAPPELTERMIJNMARKT (Weekbericht van de makelaars Cantz- laar Schalkwijk N.V., Rotterdam). De belangstelling voor de termijnhandel neemt langzamerhand lets toe, zodat in de afgelopen week 277 contracten kon den worden afgesloten, tegen 137 con tracten in de voorafgaande week. In consumptie Bintje 35 mm opw. werd alleen gedaan aprillevering en wel 234 contracten tot prqzen tussen 17,50 18,90 per 100 kg. tenvyl het slot v 18,30 laten 18,10 bieden. In pootaardappelen Bintje „A" 35-45 mm gingen om 43 contracten, waarvan 41 voor novemberlevering tot pryzen van 24,50 tot 26,— (slot 25,50 bie den zonder verkopers) en 2 contracten decemberlevering 26,— per 100 kg. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1223 stuks. Vette koeien en ossen 1223. Prijzen in cents per kg. le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 300—340 270—290 240—260 Vette koeien: aanvoer Iets korter, handel slepend, prijzen even minder, enkele prima's boven notering. VEILING THOLEN. Doré bonken f 59, gewone 56.3057.77. po ters 28.10—31.50. kriel 18.63. Eerstelingen bonken 59. gewone 43.60—43.82. poters 29.25, kriel 17.36. Bintjes gewone 42.59, kriel 14.51. Aanvoer 35 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM 9 juU. Aardbeien 65—1,39. Kersen 87—1.51. Kaspruim 2—18. Kasperzik 12—34. Frambo- 1,10—1,51. Andijvie 17-54. Sla 3%—6%. Rabarber 10—18. Bloemkool 11—60. Peulen 1.65—1,86. Erwten 50—62. Snijbonen 1,70—1.30. Stamboon dubbele prinsessen 1,771,97. Bos peen 15—26. Waspeen 15—36. Boskroten 13— Tuinbonen 25—39. Komkommers 2237. Rode kool 44—55. Savoolekool 18—26. Toma ten 911,11. Spitskool 18—25. Krombekken 62—85. Aardappelen 13—54. Asperges 70—3,40. VEILING SINT-ANNALAND Doré. gewone 55,31—55,82. Doré, drielin gen f 32.49. Doré, kriel f 23.50. Eerstelingen gewone, afwijkende f 41,141 44,idem drielingen f 25.49, idem kriel f 19.Eigen heimers, gewone f 49,83. Aanvoer: 1600 kis ten. VEILING V.V.Z.B. GOES 9 juli. Kruisbessen 61. Aardbeien zonder dop: Talisman I 125, n 123. Senga Sengana I 130, II 123. Regina I 127.' II 123. Redgauntlet I 114, n 110. Mach. Frllhemte I 123, n 118. Juspa I 114, n 110. Div. aardbeien m 65. Per doos: Regina I 24—27, II 16—23. Senga Sengana extra 30, I 24—26, II 21—23. Talis man extra 29—33, I 26-34. II 20-26. Red gauntlet extra 30—36, I 25—32, II 18—26, m 1517. Bowa I 32. Gorélla I 26. Rode bessen extra 78—82, I 60—71, H 55-63. Earley Rivers I 34. Frambozen extra 28, I 20—35, II 1536. Per stuk: Kaspruimen extra 16—21. Perziken I 24, II 6—14. Per kg: Regina I 95. Senga Sengana I 85, II 85, Talisman I 99—120, n 65—85, ra 55. Redgauntlet I 110—120, II 55— 85. III 50. Mad. Moutot II 80—85, m 65—80. e bessen I 160. Earley Rivers extra 180. II 95—130. Kaspruimen extra 160, n 110. Hollanders I 150. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 46—65, AH 25—49, BI 33—48, BH 22—36, Cl 11—19, afwijkend 19—39. Kropsla I 3,50—5,50, II 3,50, Komkommers AI 31, AH 23. Bil 20, C 20, af wijkend 17. Per bos: Kroten 18—22. Uien 23. Wortelen 1945. Per kg: Rabarber I 17—23. Postelein I 27—35. Peulen II 120—150. Dop erwten I 60, n 50—53. Dubbele prinsessen- ai II 130. Tuinbonen I 25—32. Andijvie II 21—25. Vroege aardappelen grote 3113, drielingen 20-80, kriel 7-16. KWARTAALVERSLAG MELDT: INVESTERINGEN VOOR „PIEKEN" IN ZOMER DE WINNINGSINSTALLATIES van de N.V. Waterleiding Maat schappij „Schouwen-Duiveland" zullen in de bomende jaren moeten worden aangepast aan de steeds grotere pieken in het verbruik tij dens de zomermaanden. Het toene mend aantal recreatiezoekenden vakantiegangers en weekendfo rensen stelt steeds hogere eisen aan de capaciteit van het bedrijf. Boven de normale stijging in de zomer komt nn nog een piek door de aanwezigheid van het grotere aantal gebruikers, soms het dub bele van de hele bevolking van het eiland. In rijn verslag over het tweede kwar taal deelt de directeur van de maat- sclmppy, >r- J- L. van Sloten mee, dat naar deze verbruiken een onderzoek zal worden ingesteld. Ze vergen extra invcstcringer. voor eon korte periode. In hot byzonder zal aandacht moeten worden geschonken aan de winning, dus aan voldoende duinterroin voor putten. Dit in verband met de aanwezigheid van zout water in de diepere lagen. Een ver gunning voor wijziging van de installa ties door acht nieuwe putten te slaan, die eenzelfde aantal oude moeten ver vangen, is inmiddels ontvangen. De aanleg van leidingen en het maken van nieuwe aansluitingen werd op ruime schaal voortgezet. Aan hoofd- en dienst leidingen te zamen werd bqna vier kilo meter buizen gelegd in het afgelopen kwartaal. Het ging hier met name om weldevoorzieningen in de Westenschou- wense inlaag, woningbouw in Zonnemai- re en in Bruinisse, recreatiebebouwing in Haamstede, omlegging in de oprit naar de Dreischorse dyk by Schudde- beurs in verband met de nieuwe provin ciale weg en omlegging by Den Osse in verband met demping van de haven al daar. Er werden in totaal ongeveer evenveel nieuwe, maar de helft minder tydelyke aansluitingen gemaakt (salon wagens, bouwwerken en dergelyke) dan in net overeenkomstige kwartaal van 1961. Daarentegen zijn aanzienlijk meer watermeters geplaatst en verwisseld: resp. 165 (100) en 72 (16). Er werd be gonnen met het aanbrengen van plaats aanduidingsbordjes bij brandkranen. Verder werden plannen gemaakt voor aansluiting van de nog niet van leiding water voorziene percelen aan de Hoo- tenboomlaan in Renesse, mede voor de aar aanwezige en geprojecteerde kam peerterreinen. TARIEFSTELSEL Dc overgang naar bet nieuwe tarief- stelsel heeft de maatschappy in het afgelopen kwartaal veel werk be zorgd. Alle verzoeken om meterplaat sing voor ontheffing van het by weinig verbruik duurdere tarief voor niet bemeterde woningen konden worden ingewilligd. Op het ogenblik vallen nog 500 woningen onder dit tarief, dat is zes procent van het to taal. Nog enkele cqfers: in vergelijking met het tweede kwartaal van het vorige jaar viel een toename van 2 of rond 4000 kubieke meter te con stateren. In totaal werd 237.252 ku bieke meter water opgepompt in de maanden april, mei en juni tegen 233.179 kubieke meter in deze zelfde maanden van het vorige jaar. Er viel 114 mm regen tegen 148 in het twee de kwartaal 1961. Het aantal nieuwe aansluitingen beliep 48 (52); het aantal tijdelijke 22 (41). MARKT ROTTERDAM. 9 Juli 1962. Waterroot vlas. lage soorten van 1.35 tot 11.55, middensoorten van f 1.60 tot 1 1.75, best vlas van 11,80 tot 11.95. Dauw- root vlas: van f1,30 tot 11.79. Breekvlas: van 0.80 tot 1.30 afhankelijk van kwali teit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 10,60 tot f 0.95. De produktie van waterroot vlas bleef in de afgelopen week klein, doot andere werk zaamheden werd er weinig gezwingeld. Het aanbod blijft voomamelijtt bestaan uit mid densoorten en lagere kwaliteiten. De vraag blijft goed, vrijwel alle aangeboden partijen werden verkocht, de prijzen bleven op het verhoogde peil van vorige week gehand haafd. Dauwrootvlas wordt minder aange boden, de gehele produktie kon verkocht worden, noteringen als vorige week. Breek vlas en gezwingelde lokker» zijn schaars, het geringe aanbod kon vlot verkocht worden terwijl de prijzen vast blijven. De nieuwe oogst gaat afrij pen. een periode van goed weer kan de oogst nog aanzienlijk verbeteren. Handel te velde vermindert in vrband met de hoge vraagprijzen en de onzekerheid over de opbrengst. GRAANBEURS ROTTERDAM. Peulvruchten, franco Roiterdam. Groene erwten (op monster) 301 42.50. Schokkers (op monster) 130—f 46. prima kwaUteiten daarboven. VISMIJN COLIJNSPLAAT 9 Juli. 327 kg exportgarnalen 331—379. 330 kg schar. 538 kg bot. 37 kg wijting. 538 kg tong. 12 kg schol. 69 kg paling. 2 kg wulk. 3 kg herder. 17 kg ongesorteerde vis. VEILING TERNEUZEN Sla 3,60—7.10. Bloemkool All 34—35. All 27—37. Bil 14—32. CH afwijkend II43. Gr. komkommers AH 1115, B 1217, CH 10 12. Selderij 6—3. Peen 10—25. Kroten 22—25. Uien 11—15. Barima I 42—45. H 26. Hl 15 16. Eerstelingen I 3655, II 3043. Hl 725. Bintjes I 37—53. H 32—3»S. III 18. Andijvie 710. Prinsessenbonen 170 Tuinbonen 36. Rode koo. *30. Spitskool 17—20. Peulen 152— 167. Savooiekool I 17—32. afwijkend 1516. Rabarber 23—25. Tomaten A 125. An 106 108, CH 74—80. CC 58-4)4. Doppers 52—59. Aardbeien per doos: Talisman extra 31. I 25—30, II 19—27, IH 12. Redgauntlet extra 31—33, I 28—32, II 20—25. Gorella extra 35, I 26—32, II 17—24. Mach. Frühernte H 22— 24, III 16—17. Sengana extra 27. I 23—27, H 16—25. Paul Waalboom I 27—30, n 19—24. Cambridge I 27—29, H 21—23. Regina extra 26—28, I 22—27, H 19—25, III 18. Jola I 29, Rode bessen per doos I 4850. H 4143. Frambozen per doos l 30—38, n 2737. Ker sen per doos 30. Industrieaardbeien per kg: Sengana I-n 125. Regina I-H 123. Talisman I-H 120. Juspa I-H 120. Jucunda I-H 120. VEILING „WALCHEREN" GA. MIDDELBURG 9 juli. Nieuwe aardappelen. EersteUngen: bonken 67.80, grote I 52.60, grote H 45,70. drielingen I 34,70. drielingen H 26.50, kriel I 25,30. kriel II 14,60. Aardbeien: Senga Sengana per doos I 26 33, II 19—30. Talisman per doos I 3138, U 22—34. Regina per doos I 31, n 20—31. Go rella per doos I 29—30. Mach. Frllhemte per doos II 21—26. Redgauntlet per doos I 32— 37, U 22—32. Cambridge Vigeur per doos I 31—33, H 21—29. Deutsch Evern per doos H 23—30. Fruit: Kersen per doos 451. Kersen per kg 1,50. Tomaten A 1,07—1,20. B 95—1,22, C 1,05 —1,07. Rode bessen per doos 17—43, idem per kg 76—1.02. Kaspruimen per stuk 7—10. idem per kg 1,59—1.90. Perziken 3—31, Frambozen per doos 4161. Groenten: Tuinbonen 2630 Bloemkool 4 p. kist 32—56, 6 per kist 23—48. 8 per kist 12— 27. 10 per kist 11—2L 12 per kist 14. Sla 3,50 —11. Bospeen 12—36. Boskroten 11—21. Spits kool 5—3. Waspeen 11—50. Postelein 51—61. Spinazie 3061. Savooiekool 1116. Andijvie 43—57. Bosuien 4—15. Uien per kg 417. Doperwten 41—72. Peulen 1,95. Rabarber 5 25. Kassnijbonen 1.051,31. Dubbele prinses senbonen 1,65—1,95. Komkommers groen 75 25—31, 60-75 22—30, 50-60 18—27, 40-50 13— 24, 35-40 4—16, idem krom per kg 11—28. Komkommers wit 17—33. VEILING KRABBENDIJKE 9 juU. Aardbeien industrie Senga I-H 1,29. Regina I-H 1,27. Talisman I-H 1,24. Jucunda I-H 1,24. Redgauntlet I-H 1.19. Mach. Frü hernte I-H 1.19. Talisman 1 27—37. H 16—32. IH 13—15. Senga E 35—37. C 27—32. H 16-26. Hl 13. Redgauntlet E 38. I 25—35, H 17—32, IH 13—16. Regina I 22—30. H 13—20. Gorella H 16. Rode bessen: Jhr. v. Tets E 91. I 5981, n 5969. Frambozen I 3553, H 1542. Vr. aardappelen grote 3540. kriel 11. VEILING KAPELLE 9 Juli. Aardbeien Industrie: Regina I 129— 135, II 127—129. Sengana i 136, H 135. Talis man I 133—134, H 133. Redgauntlet I 125— 126, II 124. Juspa I 129, II 127. Mad. Moutot II 116. Macherauch II 118 Cambridge I-II 127. Diversen IH 89. Frambozen In kratten I 147, II 138. Aardbeien per doos: Talisman extra 36—38. I 32—37. H 20—31. Redgauntlet extra 36—39, I 31—37, H 20—31. Regina extra 34, I 28—32, H 21—28. Sengana I 29—32, II 20—26. Vola I 31—35. H 27. Cambridge extra 35, I 33—34, H 24—27. Merion Rp. extra 35. I 32—35, H 21—23. Gorella I 34. Kersen per kg: Early Rivers extra 180, I 157173, H 99105, Hl 41. Rode bessen per doos: Jhr. v. Tets extra 72—78, I 60—77. n 44—63. Fram bozen per doos I 3436. II 2534. Hl 1521'. Kasperziken per stuk IA Sa, I 20—22, H 12, Hl 9914. Aardbeien per kg: H 7684, III 62. Aardappelen I 4049. II 36451, drielin gen 27—30, kriel 11—25, bonken 47. Groenten: Kropsla 4—9. Bosuien 17—18. Bos kroten 1630. Bospeen 24. Komkommers 10 245. Bloemkool 11—60. Tuinbonen 22—28. Spitskool 12—16. Dubbele prinsessenbonen 177. Rabarber 18—21. Tomaten BI 110, Al 106. Savooiekool 19. Zeeuwse militair nam 3 auto's weg Een inwoner van Maassluis kwam zon dagmorgen tot de ontdekking, dat zyn auto. die hij de avond tevoren voor zyn winkel had geparkeerd, verdwenen was. De gewaarschuwde politie alarmeerde de politie in andere gemeenten. Enige uren later bleek, dat de in Maas sluis vermiste auto te Kethel in een sloot lag en dat daar in de buurt een andere auto was verdwenen. Deze werd later in Schiedam aangetroffen, maar toen was daar een derde auto verdwe nen. Deze werd nog dezelfde dag door de politie aangetroffen in Utrecht, waar de bestuurder ermee bq een verkeerson geval betrokken was geraakt. Hij liep een zware hersenschudding op en is in het ziekenhuis opgenomen. Het was de 20-jarige militair P. W. S. uit Wol- -"ik. Na een bezoek aan een familielid in Maassluis had hij daar de eerste auto weggenomen en later ook de beide an dere auto's, resp. in Kethel en Schiedam. De Koninklyke Marechaussee heeft het onderzoek verder ter hand gen^mpi». TERAARDEBESTELLING VAN DE HEER PIETERS Op de algemene begraafplaats te Mia- delburg is maandag het stoffelijk over schot van de heer H. Pieters, oud-bibli othecaris van de provinciale bibliotheek ter aarde besteld. Aan groeve werd het woord gevoerd door de neer C- Barentsen. die sprak als voor zitter van de „Loge de la compagnie durable". Tot slot sprak drs. P. J. van der Feen als vriend. Hij memoreerde het werk van de heer Pieters voor de provinciale bibliotheek met name na de brand van mei 1940. De heer P. J. van der Koorde dankte voor de belangstelling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7