Nieuw pleidooi voor inpoldering Saeftinge Zeelands commissaris opende de Z.L.M.-school „De Vliedberg" Rode Kruis boottocht Binnenkort ook tuinbouwonderwijs in nieuwe Middelburgse school Zeeuwse ALMANAK „OMMEZWAAI B. EN W. GROEDE EEN DOLKSTOOT IN DE RUG" EERSTE STEEN VOOR HOTEL DE PATRIJS" TE COLIJNSPLAAT GOESE ZAGERSPITTER VERMIST OP DE SLIKKEN BIJ RILLAND 4-voudige werking... exlta geneeskracht! Chefarine „4 VERWACHT... 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 10 JULI 1962 CHRISTELIJKE LAGERE LANDBOUWSCHOOL «Li 1 De commissaris der koningin in Zeeland, jlir. mr. A. F. C. de Casem- broot ontsloot maandagmiddag de voordeur van de nieuwe christe lijke lagere landbouwschool „De Vliedberg" aan de Koudekerkseweg te Middelburg en verrichtte daarmee de officiële opening van deze Z.L.M.-school. De sleutel was hem tevoren in een zaaibak aan geboden door de in Walchers kostuum gestoken kleinste leerling van de school, de dertienjarige Jan Hoogesteger uit Oost- en West-Sou burg. Tijdens een bijeenkomst na de plechtigheid gaven vele sprekers uiting aan hun vreugde over het gereedkomen van deze school, die ongeveer een half miljoen gulden heeft gekost. De voorzitter van de Z.L.M., ïr. M. A. Geuze, kwam met de verheugende mededeling, dat koninklijke goedkeuring is verkregen op het besluit de school per 1 september om te zetten in een lagere land- en tuinbouwschool. Maandagmiddag woei van de nieuwe christelijke lagere landbouwschool „De Vliedberg" te Middelburg de vlag in top. Dit ter gelegenheid van de opening van de school door de commissaris der ko ningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. (Foto P.Z.C.) De voorzitter van het schoolbestuur, de heer W. de Buck, heette in zijn ope ningswoord de aanwezigen onder wie burgemeesters en wethouders van vele WaTcherse plaatsen en autoriteiten op landbouwgebied welkom. Hij zei, dat de leerlingen van de school, niet alleen gevormd worden tot goede boeren, maar ook tot goede burgers. Hij maakte ge wag van het nauwe contact met de ge meentebesturen uit het werkgebied. Ver volgens richtte hij het woord tot de bur gemeester van Middelburg, mr. J. Drrj- ber. De heer De Buck herinnerde aan de vele enderhandelingen met 't gemeente bestuur, de moeilijkheden die overwon nen en de plannen, die veranderd moes ten worden. „Maar met de laatste oplos sing zijn wij tevreden", aldus de voorzit ter van het schoolbestuur. Hij bracht het Middelburgse gemeentebestuur dank voor de medewerking Verder schetste de heer De Buck de op komst van de school, die in de dertiger jaren is ontstaan en één van de grootste in Nederland werd. Momenteel wordt de christelijke lagere landbouwschool be zocht door 4-1 leerlingen. Niet veel animo „Toch kan het wel eens zyn, dat wy het grootste aantal leerlingen hebben gehad", aldus de heer De Buck. Vol- Zomer... Plotseling is het dan toch zomer, met zon en temperaturen, waar van we het bestaan bijna verge ten waren. We mogen zelfs aan nemendat de kachels voorlopig voor het laatst gebromd hebben en dat de kolenhandelaren nu einde lijk, eindelijk ook rust krijgen. De vakantiegangers zien er weer uit als echte 'vakantiegangers, in lichte, luchtige kledij en er zijn er zélfs, die alsnog gebruind van hun vakantie dreigen thuis te ko men. Waarmee voor velen weer heel veel zal zijn goed gemaakt, want wat is er plezieriger dam om thuisgekomen vrienden en verwanten om strijd te horen be togen hoe bruin men wel gewor den is. Alsnog hebben we dus een kans op zomer. Het mag dan een korte zomer worden, dat zal wél niet meer te vermijden zijn, maar het zomert dan toch. Dal is meege nomen. Want eerlijk gezegd is het ons bekend, dat de officiële instanties het jaar 1962 al had den geregistreerd als het eerste zomerloze jaar sinds de jaartel ling. Er was gerekend op een als maar verdere daling van de tem peraturen en volgens de geleer den zouden we omstreeks Kerst- mis vieer in de ijstijd zijn beland. Voor hen is het. jammer, dat er te elfder ure een kentering ie ge komen. Dat is voor de-heren een lelijke streep door hun hoogge leerde rekening. Een nare tegen valler. Sommigen van hen, zo vernamen vii), zijn verplicht met vakantie gezonden. 'Ze liggen nu mokkend aan het strand. gens hem hebben de jongeren door de grote vlucht uit de landbouw er niet veel animo meer voor. Hij rekende echter voor, dat er toch geen gebrek aan arbeidskrachten zal ko men op de Walcherse 'bedrijven. Aan het einde van zijn toespraak over handigde de heer De Buck bloemen aan mevrouw Fase, de echtgenote van de directeur, „omdat zij", zoals hij ver klaarde, „de gastvrouwe is". Aansluitend op het gezegde van de heer De Buck sprak ir. Geuze de wens uit, dat de kwaliteit van de leerlingen voor uit zal gaan wanneer de kwantiteit min der mocht worden. Over het gebouw zei hij: „Dit is een school, zoals wij die uit de doelstelling van onze maatschappij graag zien". Tenslotte bood ir. Geuze de commissaris der koningin een aquarel van Wim Vaarzon Morel aan. Optimistischer Jhr. De Casembroot loonde zich wat op timistischer ten opzichte van de land- bouwjeugd dan de heer De Buck. Hjj zag de toekomst niet zo somber in en meen de dat er nog genoeg Walcherse jongens in de landbouw zullen blijven werken. Het toevoegen van tuinbouwondenvys noemde hij een „zeer wijze daad", om dat volgens hem Walcheren zeer ge schikt is voor tuinbouw. Ook Middelburg* burgemeester mr. Drij- ber die ook het woord voerde namens de andere Walcherse burgemeesters was verheugd over de toevoeging van tuinbouwonderwijs. Verder zei hij dat de financiële verhoudingen tussen de school en de gemeente Middelburg nu heel wat gunstiger liggen dan vroeger Middel burg zag hij als het centrum van agra risch Walcheren. Ook schetste de burge meester de vele problemen op onderwijs gebied in Middelburg. Hij sprak zelfs van een „gigantisch bouwprogramma". Verder werd nog het woord gevoerd door de heren S. de Visser, voorzitter van de Z.L.M. kring Walcheren, de heer D. Kodde, oud-voorzitter van de commissie van toezicht, de heer W. Fase, directeur van dc school, de heer J. K. Voogd, oud-directeur van de school, de heer W. Baas, burgemees ter van St.-Laurens, de heer J. Fran- cke, namens het district Walcheren Tijdens deze byeenkomst werden ook verschillende geschenken overhandigd. De heer De Visser bood de school een eigen vlag aan, bestaande uit twee ho rizontale groene banen met daartussen een witte baan en daarin een groene hal ve cirkel. Ir. Geuze overhandigde de heer Fase een kleurenfoto van het ko ninklijk paar en bood de leerlingen een voetbalspel aan. Enkele meisjes van de landbouwschool in Oostkapelle die voor spijs en drank hadden gezorgd en Jan Hoogesteger kregen ieder een cadeautje. Tenslotte bood de heer De Buck de heer. Geuze een ingelijste foto van de school aan. Het nieuwe gebouw betekent voor de school een hele verbetering. Vroeger had men de beschikking over slechts twee lokalen. De nieuwe school bevat echter vier leslokalen, een zeer modern inge richt natuurkundelokaal, een overblijf lokaal, een handvaardigheidslokaal en een melklokaal. Verder zijn er nog een directeurskamer, een lerarenkamer, toi letten en douches. Ook hoeft de school de beschikking over een paar proeftui- t Advertentie) een mooie ï-LrfA BALLON bij elke grote fles. apart van Snaak! van de L.J.G. en de heer D. Eve- leens, directeur van de lagere land en tuinbouwschool der Z.L M. te Zie- rikzee. Eigen vlag Verbetering ln raadsvergadering vanavond VOORSTEL TOT BOUW VAN 144 3-ETAGEWONINGEN IN GOES 5. en w. van Goes stellen de raad, die anavond dinsdag om 7 uur bij eenkomt voor, in principe te besluiten tot de bouw van 144 woningen volgens het ratïo-bouwsysteera in acht blokken van 18 woningen met 3 etages per blok. Vier blokken moeten verrijzen op liet nog bouwrijp te maken terrein in bouw plan-Zuid. Alleen bij het bouwen van deze woningen in één serie kan extra bouwvolume worden verkregen, zodat het bouwplan van 72 portiek-étagewo- ningien volgens een rationeel bouwsys teem, waarvoor de raad eerder een voorbereidingskrediet van f 10.000, beschikbaar stelde, niet kan worden verwezenlijkt. Aangezien het contingent woningwet woningen voor 1962 ook met een toe slag van 25 vo.or rationele bouw niet toereikend is voor het bouwen van 144 woningen, zal een dergelijk complex slechts gerealiseerd kunnen worden met gebruikmaking van een gedeelte van het contingent voor 1963. Waarschyniyk zullen 108 woningen ten laste van het contingent 1962 komen en 36 ten laste van liet contingent 1963. Kind op strand te Koudekerke vermist en na 3 uur gevonden Zondagmiddag is op het strand van Koudekerke een vierjarig meisje dat met haar ouders een dag aan het strand doorbracht vermist geweest en pas enkele uren later gevonden. Na meer dan twee uur vruchteloos zoeken waarschuwde men pas om twintig mi nuten over vijf de „vrywillige Reddings brigade Koudekerke". Na twintig mi nuten zoeken vonden twee brigadeleden het meisje op het strand, op een afstand van meer dan twee kilometer van de plaats waar het was verdwenen. Het kind was toen bijna drie uur zoek geweest. De „Vrijwillige Reddingsbriga de Koudekerke" wijst er in dit verband op, dat men in voorkomende gevallen direct de reddingsbrigade moet waar schuwen, aangezien een snelle melding uiteraard van het grootste belang is. De meldingen kunnen geschieden in de strandpost van de reddingsbrigade, dié gevestigd is in het strandhuisje „Zee duin 15", links van de trap tegenover de camping van de heer Witte. Ver dwaalde kinderen kunnen eveneens in de strandpost worden gebracht, waar dan de zogenaamde vraagtekenvlag (ro de vlag met wit vraagteken) wordt ge hesen als teken dat er een kind gevon den is. Groep S zocht zonder hulp van rijkspolitie Tydens illegaal spitten van zagers is in de nacht van zondag op maandag in de slikken tussen Rilland en Bergen op Zoom, ter hoogte van de visserijpercelen de Hoogervvaardpolder, vermist de -jarige ongehuwde Kees Wielemaker uit Goes. Het vermoeden bestaat, dat de heer Wielemaker, die van het zager- spitten zijn beroep had gemaakt en van uit Goes „opereerde", bij zijn werkzaam heden in de kreken, ruim 1 kilometer buiten de dyk, onwel is geworden en by opkomend water is verdronken. Het stoffelijk overschot is, ondanks verschil lende naspeuringen, nog niet gevonden. Zagerspitter Wielemaker behoorde tot de groep S., die reeds geruime tijd op de slikken bij Rilland hun illegale prak- B. EN W. SCHOONDIJKE: Verklaring over eorming van induslrieschap Burgemeester en wethouders van Schoondijke hebben in de maandagavond gehouden raadsvergadering een verkla ring afgelegd met betrekking tot het schryven van het college van b- en w. van de gemeente Groede aan de raad van deze laatste gemeente. Zoals ge meld schreef het college van Groede geen vrijheid te kunnen vinden de raad voor te stellen akkoord te gaan met de ontwerp-gemeenschappelijke regeling voor de vorming van een industrieschap voor de gemeenten Breskens, Hoofd plaat, Schoondijke en Groede. De verklaring van b. en w. van Schoon dijke luidde: „Het is met grote ontstem ming, dat burgemeester en wethouders van Schoondijke middels de P.Z.C. ken nis hebben genomen van de inhoud van een schryven van b. en w. van Groede aan de raad dier gemeente met betrek king tot het niet akkoord gaan met de vorming van een industrieschap. Meer dere vergaderingen met hoofdambtena ren van de provinciale griffie en het E.T.I. Zeeland zijn aan dit onderwerp gewijd geweest en een ieder was ervan overtuigd, dat zo de raden met de ont- werp-gemeenschappeiyke regeling ak koord zouden gaan, het industrieschap er zou komen. Het college kan deze om mezwaai alleen maar zien als een dolk stoot in de mg en dan nog op een zeer onelegante wy'ze". „Het is voor een ieder duideiyk, dat. de vertrekoverschotten er op duiden, dat de streek West Zeeuwsch-Vlaan- deren-Noord in economisch opzicht te weinig te bieden heeft en het van eminent belang is, dat de economi sche basis verbreed wordt. Wij zijn het volkomen eens met b. en w. van. Groede wanneer zij stellen: recreatie Slot van pag. 1) er geen betere gelegenheid is het Land van Saeftinge in te polderen, nu van al le kanten aanslagen worden gedaan op de grond van de boer. Hy sprak als zijn mening uit, dat een nieuwe dyk aan de rand van dit schorrengebied mo gelijk goedkoper zal zijn dan verzwa ring van de huidige zeedijken, die, zo als de zaken er thans voorstaan, rond 1970 zullen worden versterkt. De burgemeester van Clinge bracht in herinnering, dat het Waterloopkundig Laboratorium te Delft heeft uitge maakt, dat inpoldering van het Land van Saeftinge vrijwel geen invloed zal hebben op verhoging van de water stand. Voor Antwerpen is dat hooguit 1 tot 2 ern, hebben de Nederlandse inge nieurs becyferd, aldus burgemeester Vercauteren. Overigens la het juist dit punt waar de Belgen bevreesd voor zijn. Voorts wees hij er op, dat uit 1839 het Scheldetractaat dateert, waarin tussen Nederland en België overeen is geko men, dat Nederland in de Westerschel- de geen veranderingen zal aanbrengen, zonder toestemming van België. Het woord was daarna aan de heer Brand, die op gedegen en verhelde rende wijze een historische schets gaf van de Heerlijkheid van Saeftin ge. Nadat in de dertiende oen veer tiende eeuw door noeste arbeid en taaie volharding honderden hectaren van het schorrengebied waren inge polderd is het Land van Saeftinge door twee opeenvolgende stormvloe den van 1570 en 1574 verloren ge gaan. De drie dorpen, St. Laureyns, Casuweele en Saeftinge werden toen door de zee overspoeld. Het moet een rijk land zijn geweest, waar het goed hoeren was. De kloos ters en de rijke stedelingen uit o.a. Hulst en Brugge hebben er overigens meer van geprofiteerd dan de bewoners van de streek, wist de heer Brand te vertellen. In de 19e en in het begin van de 20e eeuw zijn weer verschillende stukken land aan de zee ontrukt: in 1805 de Saeftingepolder, in 1947 de Louisapolder en oe Prosperpolder, in 1852 een deel van de Van Alstelnpolder, in 1897 de Koningin Emmapolder en in 1907 een deel van de Hertogin Hedwige- polder. Niettemin rest er thans nog een gebied van rond 3000 ha, voor een groot deel vette Zeeuwse klei, die „overryp" ïs- De deelnemers aan de excursie van het Landbouwschap hebben dit kunnen con stateren. De tocht door het schorren- land vormde ongetwijfeld het meest aantrekkelijk deel van het uitstapje van liet Landbouwschap. De excursie werd besloten met een palingmaaltyd in het Belgische Doel, waar men een fraai uitzicht had over de Schelde, met links achter zware zeedijken verscholen het ongerepte schorrengebied van Saeftin ge en rechts de bedrijvige stad Ant werpen. BROMFIETS GESTOLEN IN VLISSINGEN De Vlissingse politie toonde vrydag- nacht een goede neus te hebben, toen zij de 43-jarige C. A. van N. uit Vlissin- gen aanhield, die op een bromfiets op de Paul Krugerstraat reed. Van N. had de bromfiets ontvreemd van het Bella- mypark. AUTO VLOOG UIT BOCHT TE GRIJPSKERKE Zaterdagmorgen reed een Belgische per sonenauto, bestuurd door de 23-jarige Belg, R. M. uit een bocht van de Mid- delburgsewcg te Grijpskerke, De bestuurder, die op weg was naar Middelburg, passeerde even voor de bocht een voor hem rijdende bestelwa gen en kon toen, vermoedelijk door de grote snelheid, dc bocht niet meer tijdig nemen. De personenauto schoot dwars door beplanting op het naast de rijbaan ge legen rijwielpad en kwam voor het bek van de boerderij „Waayenburg" tot stil stand. Wonder boven wonder liep de bestuurder geen letsel op- Ook de auto werd slechts licht beschadigd- en induslrieschap kunnen niet hand in hand gaan". .In de bijeenkomsten is dit ook duide lijk naar voren gekomen en onder streept. Het is juist daarom, dat de ge dachten wat industrievestiging betreft zijn uitgegaan naar de waarschyniyk economisch en planologisch gunstig ge legen gronden ten noordoosten van de rijksweg 58, voor de vier gemeenten centraal gelegen op het territoir van Groede. Op dit gebied drukt de recreatie haar stempel in ieder geval niet. Al met al een zeer onverkwikkelijke geschiede nis, welke de streek in haar expansie voorlopig weer remt". Patrijs" te Colijnsplaat is momenteel een nieuw hotel in aanbouw, dat even eens de naam „De Patrijs" zal krijgen, Het souterrain, waarvan de bovenzijde op gelijke hoogte ligt met de dyk van de oude vissershaven, is reeds geheel gereed. Daarboven komt het eigenlijke hotel. In do onderste verdieping hiervan komen twee eetzalen één voor 20 en één voor 45 gasten en een cafége deelte. In de eerste verdieping zijn 10 hotelka mers geprojecteerd, die in totaal 21 bed den zullen krijgen. De toekomstige gas ten van het hotel zullen een uitzicht, krijgen op de Oosterschelde met op de achtergrond Zierïkzee. Maandag was men met de bouw zover gevorderd, dat burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael, de schoonvader van de eigenaar, de heer Th. P. van Laarschot, de eerste steen kon inmetse len. (zie foto). Deze steen was afkomstig van het ou de hotel „De Patrijs", dat naar de bur gemeester wist te vertellen reeds in 1598 in Coiynsplaat moet hebben ge staan. Trouwens bij de verdere bouw zal zoveel mogeiyk materiaal van de oude „De Patrijs" worden gebruikt. De inrichting van het nieuwe hotel wordt „Oudhollands". (Foto P.Z.C.) IN NACHT VAN ZONDAG OP MAANDAG De Rode Kruisboottocht met 70 Zeeuw se patiënten wordt dit jaar gemaakt in de week van 24 tot en met 29 septem ber met inschepingen te Terneuzen op 23 september, Wemeldinge en Zjjpe, waarna alle pasagiers in Wemeldinge op 29 september ontscheept worden. De route ïs als volgt gepland: Moerdyk- Tiel, Boxmeer, Wijlt, Aalburg, Wemel dinge. Ais scheeparts zal fungeren dr. K. Boor uit Axel, terwyl ds. A. van Leeu wen weer als geestelijk verzorger de vaartocht zal meemaken. Verpleegsters zijn de dames K. P. Ge- leynse uit Axel (hoofd), M. de Bart uit Goes, J. Dekker uit Vlissingen, M. Dek ker uit Zierikzee en G. de Jonge te Cad- zand. Uit 14 afdelingen met colonnes zijn de voor deze tocht benodigde 24 helpsters en 6 helpers geselecteerd. De selectie van de patiënten geschiedt eerst in de laatste week van juli of begin augustus. Deze mededelingen zijn te vinden in het verslag over het tweede kwartaal van de Zeeuwse kringsecretaris. Deze meent ook te mogen concluderen, dat de inza meling 1962 weer „goed zit", hoewel er nog maar enkele officiële uitslagen bekend zijn. Die zyn van Zierikzee, waar 2688,19 (vorig jaar 2649,12) en Hulst, waar 969,34 (vorig jaar 536) ingezameld werd. De kringsecre taris rekent op een even groot bedrag als vorig jaar. Voorts meldt hij, dat het Zeeuwse Jeugd Rode Kruis zich in een steeds toene mende belangstelling mag verheugen. In vrijwel alle afdelingen ontwikkelen zich de activiteiten op hoopvolle wijze. DIEFSTAL IN 4 SCHOLEN IN VLISSINGEN OPGELOST Een maand na een spectaculaire in braak in vier Vlissingse scholen (buit totaal f 2280) is de dader hiervan in Amsterdam aangehouden. Do 39-jari- ge H. L., zonder beroep en geboren in Amsterdam, reed nog rond op de brom fiets, die hij tegclyk met de inbraak (in de nacht van 5 op 6 juni) uit een schuur in de H. Avercamplaan had ge stolen. Deze bromfiets en zijn werk methode overbodig breekwerk met een schroevedraaier en vernielingen is hem noodlottig geworden. De man wordt nog verdacht van een schoolin- braak in Goes, waarbij uit de vakschool voor meisjes f 900 werd ontvreemd, als mede in enige andere steden buiten Zee land. Ilij had zich voor de nacht van de inbraak laten inschryven ondei se naam in een hotel in Goes. L. heeft verscheidene veroordelingen achter de rug. Van het in Vlissingen ge stolen bedrag is niets meer over. Uit de houten technische school aan de Zaai- hoelcweg ontvreemdde hij een bedrag van f 2000. Uit de Prins Bernhardschool, de Juliana van Stolbergschool en de Ja cob Catsschool, in een gebied begrensd door de Koudekerkseweg, de Bonedyke- straat en de Pres. Rooseveltlaan, stal hij respectievelijk bedragen van f 170, f 50 f 60. Vervolgens naaide hy uit een ELFHONDERD KUIKENS IN ELLEWOUTSDIJK VERDRONKEN In een schuurtje te Ellewoutsdyk, waar de heer A. van Doorn 1400 kuikens mest. was vrijdagnacht een plastic-waterslang tussen kraan en drinkbak gescheurd. Het gevolg was dat de vloer blank kwam te staan en 1100 kuikens van vyf weken oud verdronken. De eigenaar is niet verzekerd. tijken uitoefenen: de 26-jarige J. S., de 22-jarige J. S., de 25-jarige A. P. en de 17-jarige W. de W. prominenten onder de Zeeuwse zagerspitters. Per auto wa ren ze zondagnacht naar de slikken bij Rilland gegaan om er bij laag water naar de begeerde wormen te graven. Om half-twee begonnen ze hun werk zaamheden: om vier uur kwam het wa ter op en besloot men er een punt ach ter te zetten. Van .Wielemaker was be kend, dat hy zich veel van de groep af zonderde en enkele honderden meters verderop werkte; zijn kameraden daar entegen werkten veelal dicht bijeen. Ook ging hy dikwijls vooruit of kwam honderden meters achteraan. Nadat één van de vier mannen uit het groepje had geroepen: „Kees we gaan naar huis" keèrden ze naar de dijk terug in de verwachting dat Wielemaker al vooruit was gegaan. Deze verwachting kwam evenwel niet uit. Na nog even te hebben gezocht keerden het nu uit vier perso nen bestaande groepje naar Goes te rug, waar men omstreeks zes uur in de morgen aankwam. Zonder politie Om negen uur waarschuwden ze de Goese gemeentepolitie, die hen advi seerde contact op te nemen met de rykspolitie te water te Wemeldinge. Deze instantie gaf op zijn beurt de groep het advies maandagmiddag bij laas; water naar de vermiste Wiele maker te gaan zoeken. Toen de za gerspitters nu met twee man ver sterking op de slikken bij Rilland aankwamen troffen zy daar niet zoals zij hadden verwacht de rijkspolitie te water. Op eigen initia tief begonnen zij hun nasporingen. Als reden gaf de rijkspolitie te water hiervoor op, dat het rijkspolitie-vaartuig een te grote diepgang heeft voor de on diepten in de slikken. Toen om vier uur het water opkwam staakte het groepje zagerspitters de nasporingen. Vandaag zal opnieuw naar de vermiste Wielema ker worden gezocht. Naar de betrokken zagerspitters mededeelden, werkten ze' voor eigen rekening. Man viel door raam zijn woning binnen De omstreeks 50-jarige C. L. uit de Vlissingse Noordstraat is zaterdagnacht door een raam van zijn woning naar binnen gevallen. Hij werd daarbij ern stig aan het hoofd gewond en moest naar het St.-Jozefzieltenhuis in Vlissin gen worden overgebracht. Er bestaat geen levensgevaar. L. vond de voordeur van zijn woonhuis gesloten en besloot de wat ongebruikelyke weg via het raam te nemen. Bij het naar binnen klauteren is hy gevallen. De arts D. C. Bom verleende de eerste hulp. Het on geval gebeurde tien over half elf. Belg in Wemeldinge in hechtenis genomen Zondagmiddag is te Wemeldinge aan gehouden de 33-jarige Belg A. J. de G. uit Antwerpen, die zich aan de zeedyk schuldig had gemaak't aan schending van de openbare zeden. De Belg werd door de plaatseiyke politie ingesloten en na een volledige bekentenis weer op vrije voeten gesteld. Bij inbraak in Vlissingen 41,ontvreemd By een inbraak in een kantoorpand van de botterij fa. J. C. aan de Vlissingse Flessenstraat is een bedrag van 41 ontvreemd. De dief is in de nacht van zaterdag op zondag over 2 platte daken geklommen en heeft zich toegang ver schaft door het forceren van een deur. Het geld bevond zich in een lessenaar. Advertentie) Vier middelen in één tablei werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat - niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Glazen bulsjo 20 tabletten 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordolino flacon 100 tablotton f3,60 HET WEER IN EUROPA max. temp. Oslo. onbewolkt 22 gr. C. Kopenhagen, licht bewolkt 17 gr. C. Londen, zwaar bewolkt 23 gr. C. Brussel, licht bewolkt 23 gr. C. Luxemburg, zwaar bewolkt 28 gr. C. Parijs, onbewolkt 28 gr. C. Nice, licht bewolkt 27 gr. C. Frankfort, licht bewolkt 28 gr. C. Mtlnehen, onbewolkt 25 gr. C. Gonèvo, zwaar bewolkt 26 gr. C. Locarno, half bewolkt 28 gr. C. Wenen, licht bewolkt 24 gr. C. Innsbruck, zwaar bewolkt 27 gr. C. Rome. onbewolkt 32 gr. C. Madrid, onbewolkt 30 gr. c. OOSTELIJKE WIND Overwegend zonnig en droog weer mot hogere temperaturen. Zwakke tot ma tige, langs de Waddenkust vry krach tige oostelijke wind. STRANDVERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker) VANDAAG ook zomers en zonnig strandweer met een matige oosteiyke wind. In de middag ongeveer 22 a 23 graden: zeewater 16 graden. VOORUITZICHTEN: voorlopig zomer weer, met na het midden van de week een iets grotere kans op onweer. ZON EN MAAN. juli Zon op 4,32 onder 20.58 Maan op 14.34 onder 0.49

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2