Kerk voor Ambonezen in Middelburg AGENDA WALCHEREN .CRESCENDO" KRUININGEN WINT FEDERATIE-ZANGCONCOURS ZUID-BEVELAND GLASFABRIEK TE SAS VAN GENT KEERT 595.000 DIVIDEND UIT ZEEUWSCH-VLAANDEREN NOORD-ZEELAND MAANDAG 9 JULI 1962. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 C. H. Kamerkring Middelburg tevreden over verkiezingen Alvorens de C.H.U.-Kanierkring Middel burg zaterdagmiddag in zaal „Juliana" te Goes afscheid nam van de heer C. Philipse werden enkele huishoudelijke zaken afgehandeld. In zijn openings woord wees de heer C. F. van der Peijl erop, dat een belangrijke periode is af gesloten: namelijk die van de staten- en gemeenteraadsverkiezing- Spreker wees erop, dat de P.v.d-A. en de K.V-P. met resp. 13 en 10 zetels, thans de meerderheid hebben in de sta ten van Zeeland. Overigens was de heer Van der Peijl van oordeel, dat de poli tieke situatie in Zeeland vrij stabiel is gebleven. Voor de C.H.U. werd een klei ne teruggang genoteerd ten opzichte van de statenverkiezing in 1958, maar in vergelijking met de Kamerverkiezing in 1959 zijn we vooruitgegaan, aldus de voorzitter. een woord van afscheid tot de schei dende statenleden en een welkomstwoord tot de nieuwe leden, kreeg de heer A. J. Kaland het woord voor het jaarver slag. In dit verslag noemde deze de or ganisatie „vrij zwak". „Onze invloed en positie in Zeeland vermindert", stelde hij vast. Het ledental bleef in het afge lopen jaar vrijwel stabiel. Uit het jaar verslag van de penningmeester, de heer Sanderse, bleek, dat er een flink saldo was. In het bestuur van de Kamerkring werden herkozen de heer J. van Gastel, Schout en J. P. van Wel. De heer Philipse heeft de wens te kennen gege ven uit het bestuur te willen treden". Te vens zal het bestuur dan een kandidaat stellen voor. de functie van hoofdbe stuurslid in de plaats van de heer C. Philipse. Herkozen in de Unieraad werd de heer Bonthuis- Gekozen werd de heer v. d. Hiele. „Bethlehem" ook voor recreatie in de „Stromenwijk" De Ambonezen van de Middelburgse „Stromcnwijk" hebben sinds zaterdag een fraai, modern kerkcentrum „Beth lehem" geheten, midden in hun eigen wijk. Ds. J- Lawalata, hoofd van de classis Zeeland van de Molukse Evan gelische Kerk in Nederland, de „Gered- ja Indjili Maluku", opende dit kerkge- bouwtje zaterdagmorgen nadat de heer H. C van Iwaarden, knmpbeheerder, hem de sleutel had overhandigd. Van de zijde der ruim 300 zielen tellende ge meente in de Stromenwijk was er de nodige belangstelling voor dit heuge lijke feit. De Ambonese bewoners heb ben nu niet alleen een eigen kerkge bouw! je, maar tevens recreatiemogelijk heid. Het gebouw kan in tweeën worden gedeeld, waardoor twee afgescheiden ruimten ontstaan, de kerkruimte en het recreatiegedcelte, welk laatste ook weer kan worden gedeeld. Verder zijn er een keukeu, toiletten en een garderobe. Na de officiële opening volgde een bij zondere kerkdienst, waarin voorging ds. Lawalata en waarin ds. W. H. Tutua- rima uit Amsterdam, voorzitter van de Synode, de prediking hield. De kerk dienst, gedeeltelijk tweetalig: Maleis en Nederlands, werd bijgewoond door on der andere dc commissaris der korvingin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en echtgenote, door wethouder drs. Th. J. Westerhout van Middelburg, mr. J. Hooij, gemeente secretaris van deze stad en door do heer C. J. Maliepaard, hoofdinspecteur van de gemeentepolitie Voorts waren aanwezig de officiële vertegenwoordi gers van dc Republiek der Zuid-Mo- lukken, de Republik Maluku Selatan. ir. J. A. Manusama. hoofd van de poli tieke missie, dr. J. P. Nikijuluw, alge meen vertegenwoordiger van de R.M-S-. I. A. Lebclauw, ministerie voor Nieuw- Guinea-zaken en P. Lokollo, minister zonder portefeuille. Verscheiden prodikanten van Middel burgse kerken gaven van hun belang stelling blijk, alsmede ds. L. H. Theunis- sen uit Don Haag van do Interkerke lijke Contactcommissie Ambon-Neder- land, I.C.A.N., de heer A. G. J. van Boxtel, adjunct-inspecteur voor Zeeland van het Commissariaat Ambonezenzorg uit Breda en ds. J. van Vessen, namens de contactcommissie overheidszaken, het C.I.O. De heer J. B. Parinussa, vlce-voorzitter van het ontvangstcomité opende de bij eenkomst, mevrouw H. Seluta, secreta resse van dit comité, sprak een dank woord. Niet gemakkelijk Jhr. mr. De Casembroot toonde zich verheugd, dat in de Stromenwijk nu een eigen kerkgebouw voor de Ambo nezen is verrezen. „U hebt het de laat ste jaren niet gemakkelijk gehad", zo zei hij. Na de commissaris der koningin volgde een reeks van sprekers. Ds. Theunis- sen deelde mee, dat het kerkbestuur van „Bethlehem"-kerk binnenkort een avondmaalsstel alsmede benodigdheden voor het toedienen van de doop zal ont vangen namens de gezamenlijke kerken op Walcheren. De heer J. Veerman, onderwijzer aan de gereformeerde school in de Stro menwijk bood een geschenk aan na mens deze school, waar het recreatic- k voor de Ambonnezen enige tijd was ondergebracht. KOÖDEKERKE Benoeming Mejuffrouw A. J. van Dongen te Kou- dekerke is benoemd tot lerares koken en huishoudkunde aan de meisjes-vak school te Sliedrecht. Gevonden voorwerpen By de postcommandant der rijkspolitie te Koudekerke zijn inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden voor werpen: zwarte wollen (linker) handschoen, ak tetas, inhoud enkele boekjes, een blauw zeiltje, damesschoen (pumps), een brui ne jongensschoen maat 33 en een grijze jongenskous, kettinkje met hangertje (het hangertje is in de vorm van een hartje), paar bruine sandalen, bruine portemonnee, lederen damestas, inh. een portemonnee en een sjaaltje, bankbiljet, doublé damespolshorlogc met linnen bandje, wit kinderschoentje (rechter), bruin lederen portemonnee met spoor kaartje en 3,50, bruine herenportc- monnee met ritssluiting, foto's en geld, bruine herenportemonnec met ritsslui ting, inhoud'VéGézegels en geld, bruine portemonnee inhoud geld, muntbiljetten, sleutel met blauw plastic plaatje waar op vermeld „slot hek", complete tent (kleur geel), oranjegeruit mohair sjaal, verchroomd dame3polshorloge met zwart koordbandje. verchroomd heren polshorloge met verchroomde rekband, merk „Rodea". ringetje met lipssleutel nr. 16. een huissleutel nr. 6 en een plaat je van verzekering „Eerste Nederland se". Voorts is komen aanlopen een lang harige Ierse Setter (ras). SCHEEPVAARTBEWEGING TERNEUZEN-GENT In de maand juni zijn in dc haven van Terneuzcn 138 schepen (52.827 ton) ge lost of geladen; op Terneuzcn-rode 31 schepen (46.888 ton); Sluiskil 328 sche pen (148.947 ton); Axel Sassing li schepen (3552 ton) en te Sas van Gent 124 (31.760 ton). Het aantal geloste of geladen zeesche pen te Terneuzen bedroeg 37 (37.825 brt.): op Terneuzen-rede 6 (47-788 brt.): te Sluiskil 15 (19.616 brt.) en te Sas van Gent 3 (8608 ton). Wat de zeevaart aangaat op het kanaal Terneuzen-Gent. geschut voor opvaart 328 schepen en voor afvaart 246 sche pen. Voor binnenvaart zijn voor opvaart door het kanaal genoteerd 1705 motor schepen (663.645 ton); 136 sleepsche- pen (195.867 ton) en 281 sleepboten (10.616 ton). Voor afvaart werden genoteerd 1672 motorschepen (649.610 ton); 139 sleep- schepen (196.929 ton) en 308 sl> boten (10.731 ton). Middelburg City: Ja die Licbc in Wien, 20 uur. nllc leeftijden: Elcetro: Aanval op het goudtransport, 10.30 uur. 14 jaar: Molenwater: Miniatuur Walcheren, 922 uur: Van Benthem -fc Jutting: Expositie over Zooiand en Vlaandoren, 9—18 i Zeeuws Museum: Expositie Jan Toorop in Zeeland, 10—17 uur- R,-k. Militair Tehuis: Rookavond, 20 uur. VHsslnuon Alhambrs: De stoutmoedige musketier, 20 uur, 14 jaar: Luxor: De ba jes is zo groot, 20 uur. alle leeftijden. Goes Grand: Kapo, 20 uur, 18 Jaar. Berccn op Zoom Roxv Het meisje Anna Sub. 20 uur, 18 Jaar: Luxor: Amerika bij nacht. 20 uur, 18 Jaar. Terneuzen Luxor: Prooi van de nacht, 20 uur, 18 Jaar: Watertoren: Expositie schil derijen Plet de Bodt, 10—12 en 13—21 Hulst Bioscoopgebouw. Susanne, 20 uur. 13 Jaar. Oostburg Ledcllheater: De Comancheros, 20 uur. 14 Jaar. Axel Het Centrum: Tussen kogels en gra naten, 20 uur, 14 Jaar, Sas van Gent Olympiatbeater: Zij begon nen zo Jong, 20 uur, 14 Jaar. Zlcrlk/ee Concertzaal: Pospoort vooi hel. 20 uur. 18 Jaar. Haamstede Bioscoop B<W Nacht der ver gelding, 20 uur. 14 Jaar. In de Middelburgse Stromemoijk wap perden saterdag de vlag van Ambon er, de Nederlandse vlag voor het nieuioe kerkgébouwtje van de Ambonese bewo ners van deze wijk. Ds. J. Lawalata rechts op de foto) opende dit kerkje, waarvoor hij de sleutel ontving van de kampbeheerder, de heer H. C. van luiaarden, links. In het midden met bril de heer J. B. Parinussa, vice-voorsitter van het comité van ontvangst. (Foto P.Z.C.) Aan de kerkdienst verleenden mede werking een fluitgroep, ter begeleiding van de gemeentezang, zoals gebruike lijk in diensten van de Molukse Evan gelische kerk (ter vervanging van het orgel), het zangkoor van de woonwijk Oost-Souburg en dat van de Stromen wijk. De prediking van ds. Tutuarima was naar aanleiding van Ez. 47; 1 12, waarbij hij wees op de roeping van een kerkgemeente: de voortbrenging van nieuwe levenskracht. Officiële publikatie VLISSINGEN. DRANKWET. B. en w. van Vlissingen: gelet op artikel 45 der drankwet; doen te weten, dat bij ben is ingekomen een verzoek van de beer P. Bartcn, wonende te Vlissingen om een verlof B voor de verkoop uitsluitend van alcohol vrije drank voor de consumptielokaliteit staande op het gemeentelijk sportterrein aan de Irlslaan en dat van 10 Juli 1962 af gedu rende twee weken tegen het verlenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnt-n worden ingediend bij burgemeester en wethouders voornoemd, Vlissingen, 9 Juli 1962. VLISSINGEN. Verkeersmaatregel in verband met kermis. Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat van 11 tot en met 25 juli a.s. of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken in verband met de kennis de volgende verkeersmaat regelen zullen gelden: I. geslotcnverklaring In beide richtingen voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee van: a. de Wilhelminnstraat tussen de Zeilmarkt en dc Nieuwstraat: 1). de Gravestraat tussen de Zeilmarkt en de Hendrikstraat: c. de Zeilmarkt. II. verbod wachten voor: a. do Nleuwendijk; b. de oostelijke rijbaan vnn het Bellamypark tussen de Nieuwendijk en bet Groenewoud. UI. verbod stilstaan voor n. de zuidelijke rijbaan van net Bellamypark; b. de middenrijbaan van het Bellamypark lussen bet Groenewoud *n de Hellebnrdler- strant. Vlissingen, 6 juli 1962. VLISSINGEN. Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat van 11 Juli tot en met 20 Juli a.8. en van 6 augustus tot en met 17 augustus a.s. ot zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal zijn de vol gende verkeersmaatregelen zullen worden ge nomen: a. geslotenverklaring voor nlle verkeer (mei uitzondering van voetgangers) van de Sot- tegcmstraal 1». waehtverbod voor de zuidzijde van de Hogeweg tussen de Koudekerkseweg en de BonedlJkesiraat. Vlissingen. 6 Juli 1062. MIDDELBURG Jan Rijn concerteert in Nieuwe Kerk De organist Jan Rijn zal aanstaande dinsdag een concert geven in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Het programma bestaat uit Toccata en fuga in d kl. terts (dorische) van J. S. Bach, twee koraalvoorspelen van Sweelinck, het orgelconcert in g kl. terts van G. Handel, intermezzo van Hendrik An- driessen, prélude et fughetto van Albert Roussel, intermezzo van Hendrik An- driessen en preludium en tripelfuga in es gr. terts van J. S. Bach. Op donderdagmiddag 19 juli geeft Jan Rijn van twee tot drie uur weer een concert. Op dinsdag 24' juli wordt 's avonds om acht uur een orgelconcert egeven door Marie Claire Alain uit 'arijs. VLISSINGEN Wegen gesloten met de kermis In verband met de kermis in Vlissingen zijn van 11 t-e.m. 25 juli voor verkeer ln beide richtingen gesloten de Wilhel- minastraat tussen de Zeilmarkt en dc Nieuwstraat. de Gravestraat tussen de Zeilmarkt en dc Hendrikstraat, alsmede de Zeilmarkt. Een waehtverbod is ingesteld in die pe riode op de Nieuwedijk en het Bellamy park tussen de Nleuwendijk en het Groenewoud. Een verbod tot stilstand geldt voor dc zuidelijke rijbaan van het Bellamypark en de middenrijbaan, aldaar tussen het Groenewoud en de Hellebardierstraat. Afsluiting en waehtverbod Van 11 juli tot en met 20 juli en van 6 augustus tot en met 17 augustus is de Sottegemstruat in Vlissingen gesloten voor alle verkeer. Een waehtverbod is voor die perioden ingesteld voor de zuidzijde van de Hogeweg tussen de Koudekerkseweg en de Bonedijkestraat. Sterk verminderde belangstelling Het jaarlijks zangconcours van de fede ratie Zeeland van zangersbonden, za terdagmiddag in het dorpshuis te Krul- nlngen namen slechts 9 koren deel. De voorzitter van de organiserende bond „Zang Veredelt", de heer E. J. C. Sinke deelde mee, dat aan dit concours een festival zou worden verbonden. Voor dit festival meldden zich slechts drie koren. Burgemeester A. Schipper heette de zangers welkom in Kruiningen. Spre ker hoopte, dat de Stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk een onderzoek zal instellen naar de eventuele oorzaken van de verminderde belangstelling voor zang, muziek en to neel bii de amateurs. De heer M. J. van den Berge, voorzitter van de plaatselijke gemengde zangver eniging „Crescendo", sprak er zijn vol doening over uit, dat thans voor het eerst een „zaalconcours" kon worden gehouden. Het enige jurylid, de heer Alex Schelle- vïs uit Apeldoorn, kreeg tot taak de 9 koren te beoordelen. De uiteindelijke prestaties waren goed te noemen. Voor al in de hogere afdelingen, hadden de koren bijzonder goed gezongen, aldus de heer Schellevis. Wethouder P. H. A. Polderman maakte de uitslag bekend. Hij reikte de wïssel- ber uit aan de gemengde zangvereniging „Crescendo" te Kruiningen, die het hoogste aantal punten van het con cours had behaald. BORSSELE Coöperatieve boerenleenbank Bij de spaarbank van de coöperatieve boerenleenbank „Borsselc" werd in de maand juni ingelegd f 41.020,42 en te rugbetaald f 53.600,96. Het saldo be droeg aan het eind van de maand f 1.981.277,68- OVEZANDE RIOOLBELASTING OVEZANDE MOET VERHOOGD WORDEN Als de gemeenteraad van Ovezande zijn fiat kan geven aan het voorstel van b. en w. om de rioolbelasting in de ge meente te verhoeen, zal met ingang van 1 januari 1963 de belasting per aange sloten perceel 25 bedragen. Een ver hoging van de rioolbelasting acht het college nodig, gezien de kosten die op de riolering drukken. Verder delen b. en w. in hun toelichting op het voorstel mee, dat in 1963 rond 160 percelen op de riolering zullen zijn aangesloten, zo dat bij een belasting van 25 per per ceel op een opbrengst van 4000 kan worden gerekend. Gezien de kosten van straten, wegen enz en de kosten van de verlichting hiervan, wordt de raad die woens dagavond bijeenkomt tevens voorge steld tot een "erhoging van de straat belasting. Deze verhoging stellen b. en w. voor eveneens met ingang van 1 ianuari van het volgend jaar van kracht te doen worden. Verder krijgt de raad voorstellen te behandelen over ver huur van woningwetwoningen, aankoop van een stukje grond en enkele sub sidie-aanvragen. s-HEER-ABTSKERKE Gemeenteraad komt s^ag bijeen woensd De gemeenteraad van 's-Heer Abtskerke is bijeengeroepen tegen woensdag 11 ju li 1962 des avonds 8 uur in het gemeen tehuis. Aan de orde komen: voorstel tot het verlenen van eervol ontslag op verzoek aan P. A. Hooger- huis als onderwijzer aan de o.l. school. Voorstel tot benoeming van een onder wijzeres in vaste dienst aan de o.l. school. Aanbevolen wordt mejuffrouw J. A. Mansbergen te Goes, thans als tijde lijke kracht werkzaam. Voorgesteld wordt voorts akkoord te gaan mot de ontworpen jaarwedderege- ling voor secretarissen, ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand, zulks per 1 januari 1962. Voorstel tot het verlenen van medewerking aan de tijdelijke bijstandsverlening mindervali- den. Voorstel tot verhoging van de keur lonen. Onderzoek van de geloofsbrieven der op 30 mei gekozen raadsleden. WOLPH AARTSDIJK Zwemdiploma's Donderdagmiddag werden in het meentelijk zwembad ,,'t Fort" te V phaartsdijk examens afgenomen voor het zwemdiploma, door de zwembond- officials mevrouw W. Wagenaar-Weijer- mans en de heer Th. Cambier. Van de 36 deelnemers slaagden er 32, waarvan 16 voor diploma-A, 11 voor B en 5 voor C. van de 32 geslaagden waren er 10 van buiten Wolphaartsdijk afkomstig. HEINKENSZAND Bejaarden maakten uitstapje De bejaarden van Heinkenszand heb ben hun jaarlijkse uitstapje gemaakt. De reis begon 's morgens om 8 uur en ging via Breda, Rotterdam naar Den Haag. In Den Haag bezochten z^j het Vredespaleis en in Scheveningen werd, niettegenstaande de zeer harde wind. de pier bezocht. Door het Westland en over Rotterdam gingen ze huiswaarts. Omstreeks half tien waren ze weer in Heinkenszand, waar evenals vorige ja ren de muziekvereniging „Euterpe" ge reed stond om hen te ontvangen. WEMELDINGE Coöp. Boerenleenbank Bij de coöp. boerenleenbank te Wentel- dinge werden in de maand juni aan spaargelden gestort tot een bedrag van f 68.370,96 en terugbetaald tot een be drag van f 77.911.44. Het saldo aan het eind van de maand bedroeg f 3.720.577,40 Er werden in dezelfde periode 7 nieuwe boekjes uitgereikt. Gevonden voorwerpen Op het gemeentesecretarie te Wemel- dinge zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: een wollen sjaal, een duimstok, een schaar, een paar kinderschoentjes met sokjes, een zakmes, een sleutel, een zwarte re genbroek, een sjaaltje en een snoer kra len. Bejaardenreis De ouden van dagen uit 's-Heer-Abts- kerke hebben dezer dagen hun jaarlijks reisje gemaakt. Via de nieuwe dam werd naar Noord-Beveland gereden, waar de nieuwe veerhaven en de nieu we vissershaven werden bekeken'. Over de dam bij Kamperland werd Walcheren bereikt, waar op Miniatuur Walcheren de koffie werd gebruikt en waar de miniatuur werd bezichtigd. Met de boot van Vlissingen ging men naar Zeeuwseh- Vlaandcren waar op de duinen van Cad- zand het middagmaal werd genuttigd. Toen word naar Sluis gereden en door de nieuw ingepolderde Braakman r Terneuzen, waar de thee werd gebruikt, Over Axel ging het naar Hulst waar een warme maaltijd werd genoten. Via Perkpolder werd nog eén rit door Zuid- Bevcland gemaakt en om 8 uur werd 's-Heer-Ablskerke weer bereikt- OMZET DAALDE De algemene vergadering van aandeel houders van de N.V. Nieuwe Neder- landsche Maatschappij tot Vervaardi gen van Spiegelglas, Glazen Voorwer pen en Chemische Producten te Sas van Gent heeft met algemene stemmen besloten een dividend van 595.000 uit te keren op de oude aandelen ten laste van het boekjaar 1961. Dit dividend zal betaalbaar zijn vanaf 15 juli 1962. De verlies- en winstrekening over 1961 sluit met een netto-winst van 737.167,15, tegen 1.444.162,64 in 1960, Van het boekjaar I960 werd een winstsaldo van f 151.460,52 overgebracht, zodat een bedrag van 888.627,67 ter beschikking van de aandeelhouders staat. De heren L. P. A. Baron Thenard, H. C. E. M. Saint Mleux, M. E. J. J. Pe tit de Bantel, A. L. Borocco T. Perrin, J. P. L. L. Roederer en P. M. F. Viollet traden af als commissaris. De heer R. J. Grandgeorge werd als zodanig herbe noemd. Als commissaris werden geko zen de heren A. Lecron. P. Francin, B. de Soualhat en M. Deviolaine. Uit het verslag van de directie blijkt dat de vooruitzichten voor de glasindustrie in Brazilië waar de vennootschap aanzienlijke belangen in heeft verwor ven gunstig worden beoordeeld. Na het afsluiten van het boekjaar 196:1 werd met liet Franse chemische con cern Produits Cliimiques Péchiney-St.. Gobain overeenstemming bereikt over de inbrenging van het chemische bedrijf Gedurende het verslagjaar daalde de omzet van dc spiegelglasfabriek met 1,1% en die van de superfosfaatfa- briek met 7,4%. Ten opzichte 1960 vertoonden de exploitatiewin- stcn vóór afschrijving een daling. Deze was het sterkst voor de chemi sche afdeling, voornamelijk ten ge volge van een daling van de omzet en prjjzen in de superfosfaatsector. De verkoop van spiegelglas en gepolijst draadglas in het binnenland steeg aan zienlijk, Over het algemeen vertoonden de opbrciigstpryzen een daling. In superfosfaat werd in het binnenland meer omgezet dan in 1960. Bij de ex port ging in spiegelglas weinig om. De ontzet van gepolijst draadglas kon wor den vergroot, echter tegen lagere prij zen. De vervaardiging van verzilverd glas die niet lonend was gebleken werd stopgezet. De verkochte hoe veelheden dubbelsuperfosfaat namen met 30% toe. Zowel in de spiegelglasfabriek als in de superfosfaatfabriek was de techni sche gang van zaken bevredigend, even als de opbrengst van de deelnemingen. Tesamen niet de Albatros Superfosfaat- fabrieken N.V. werd de N.V. Chemische Fabriek Coonen en Schoenmakers te Veglifil overgenomen. De liquide midde len namen toe met 638.461,49. Óndanks de toegenomen onzekerheid ten aanzien van de ontwikkeling der conjunctuur meent men voor 1962 een redelijk resultaat te mogen verwachten. Voor wat betreft de afzet van spiegel glas dient rekening te worden gehouden met de gevolgen van de bouwstop. Voorts heeft men besloten te beginnen met de fabricage van mengmesten. 2e afdeling dameskoren: Con Amore, Oost- en West-Souburg, dir. de heer J. Machgeels, 98 punten, 2e prijs. Ie afdeling dameskoren: Zanglust, IJ- zendijke, dir. M. A. v. Sorgen, 106 pun ten, 2e prijs. Ie afdeling gemengde koren: Zanglust, Wilhelminadorp. dir. de heer J. H. Tam- minga, 106 punten, 2e prijs. Ie afdeling mannenkoren: Zang en Vriendschap. Kapelle, dir. de heer J. Kousemaker. 123 punten. Ie prijs. Afdeling uitmuntendheid, gemengde ko ren: Excelsior, Yerseke, dir. de neer J- H. Tamminga, 113 punten. Ie prijs. Ereafdeling gemengde koren: Ned. Herv. Kerkkoor, Axel, dir. de heer J. P. Smies, 122 punten. Ie prijs; Cres cendo, Kruiningen, dir. de heer Adr. B. Holster, 128 punten, le prijs, wisselbe ker: Zanglust, Koudekerke, dir. de heer J. Kousemaker, 122 punten, le prijs. Superieure afdeling gemengde koren: V.Z.O.S., Sint-Maartensdijk, dir. de heer A. L. Riedijk, 116 punten, le prijs. Aan het festival namen deel T.O. en O. te Borssele, directie de heer J. H. Tamminga. Con Amore te Oost- en W.- Souburg. directie de heer J. Machgeels, en Zanglust te Middelburg, directie de heer J.'Poelman. Tijdens het concours was er in het dorpshuis een verloting. De ontvangen de vereniging ..Crescendo" bood het bondsbestuur 150 gulden aan ter bestrij ding t de kosten. Burgerlijke stand S-HEF.R-ARENDSKERKE. Bevallen: A. J. de Vos-van Oosten z.; P. Goenze-Remön z.t L. Nieuwenhuijze-Koppe- jan z.; J. Moerdijk-van Baaien z.: M. A. Geelhoed-Nobel d.: J. Geelhoed-de Gelder cl.: A. Otte-Mol z.: P. H. van de Guehte- Jansens z.; A. Kloet-Braamse z.: C. F. J. Proost-Meyer d. Getrouwd: J. A. Boogaard 27 j. en J. A. van Nieuwenhuijzen 24 j -A. de Kraker 22 J. en C. W. Adamse 20 j.: V. C. de Theije 27 j. en J. P. Raas 26 j.: B J. de Hamer 25 j. en A. Blankenburgh 23 j. Overleden: M. van den Dries 82 J. e.v. J. Verdonk: J. Witte 63 j. ELLEWOUTSDIJK. Overleden: G. P. Pikkaart 71 J. e.v. W.. Platschorre. HOEDEKENSKERKE. Bevallen: Ph. M. Drijdijk-Pharazijn z.; P. Allemekinders-de Winter d. Getrouwd:. A. de Visser 26 j, en P. J. van Dalen 24 j. Overleden: P. van 't Westeinde 78 J. wedn. v. C. Remijn. SCHERPENISSE. Bevallen: N. Visser-Maljaars d.: K. Men- heere-Jansens z.: J. M. Geuze-Murre z. Ondertrouwd: C. M. Zwagemaker 27 j. en J. J. Tichem 25 j. WESTERS CHO UW EN. Bevallen: J. S. Soeters-van Leeuwen z.: W. de Bilde-Lokker d.; C. de Jonge-Koopman z.; K. Jonker-Viergever z.. J. W. van Dam- me-StraiJer z.: A. Boerma-Balcker z. Getrouwd: C. W. Kooman 25 J. en L. M. van der Klooster 20 j. Overleden: J. H. A. M. J. van Oostendorp 75 j. wed. v. J. Tangeman. HOEK. Bevallen: S. W. Roose-ds Putter d.: J. Ver gouwe-Wisse d.: J. Hamelink-van Tatenho- ve z. Ondertro'uwd: L. de Blaey 23 J. en A. M. Donze 24 j. Overleden: S. Ollebek 83 j. wed. v. J. J. den Engelsman: J. P. J. Dhooge 42 j.: A. J. Leen- liouts 78 j, ST.-JANSTEEN. Bevallen: A. Weemaes-van der Meulen d: J. Ingheis-Looyschelder d- P. de Bot-van den Bosch d: H. van Waes-Lampo z. Getrouwd: E. I. Seghers 19 j en M. L. van Waes 20 j.: J. A. J. M. van Overloop 24 J. en I. P. M. van Bunder 22 J. H. A, van der Veeken 27 J. en M. L. Calle 21 J. TERNEUZEN Rode Kruislectuurbus blijkt een succes De nabij de „Leeuwtjes" te Terneuzen ,-eplaatste Rode-Kruisbus met het doel iet verzamelen van boeken en tijd schriften, voor ziekenhuizen en sanato ria, blijkt een groot succes te zijn. Bij de eerste inspectie welke werd verricht door de secretaris van de afdeling Ter neuzen, de heer J. Standaert. bleken niet minder dan 3 tot 400 boeken en tijd schriften in de bus te zitten. Etalagewedstrijd De etalagewedstrijd welke georganiseerd was door de winkeliers in de Axelse- straat te Terneuzen is een groot succes feworden. In totaal werden niet min er dan 3000 wedstrijdformulieren ver strekt De uitslag van deze wedstrijd was: 1. A. Doorns, 2. Hannïe de Jonge, 3. J. Prinse, 4. J. de Putter-Van Es, 5. H. Reyers, 6. R. Reyers, 7. J. W. Re- meeus. AXEL Schoolreisje Prinses Marijkeschool Dezer dagen maakten de leerlingen van dc laagste klassen der „Prinses Marijke school" te Axel een schoolreisje naar Bergen op Zoom. Hier werd een bezoek gebracht aan de speeltuin „Rozenoord". Van daaruit gingen de kinderen naar het vakantiecentrum „De Kloof", Technische school ging op reis De hoogste klassen van de chr. techni sche school te Axel hebben een twee daagse reis gemaakt naar Nijmegen, Arnhem, de Veluwe en Rotterdam. De eerste dag, woensdag, werd in Arnhem het openluchtmuseum bezocht. Over nacht werd in de jeugdherberg „Alte- veer", in Arnhem. De volgende dag maakte men een rond rit over de Veluwe met een bezoek aan het Nationaal Park. de Grebbeberg en Austerlitz. In Rotterdam genoten de leerlingen van het uitzicht vanaf de Euromast. Na een rondvaart door de havens van Rotterdam keerden de jon gelui huiswaarts. SINT-JANSTEEN Gemeenteraad Donderdag 12 juli, des middags half vijf, zal de gemeenteraad van Sint- Jansteen in openbare vergadering bij eenkomen. Tijdens deze vergadering zullen onder meer de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden onder zocht worden. Voorts zal de nieuwe gemeenschappelijke regeling schoolart- sendïenst vastgesteld worden. Ook zal een voorstel tot wijziging van de straat- en rioolbelasting worden behandeld- OOSTBURG Jeugdverkeersexamen De commissie voor verkeersonderwrjs te Oostburg heeft dezer dagen het prak tisch gedeelte van het jeugdverkeers examen 1962 afgenomen. De leerlingen van de 4 lagere scholen moesten aan de hand van verschillende miniatuur-ver- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 7-7: Vermeer singel van R'dam, Patria van Londen, Vlissingen gepasseerd naar AntwerpeVi op: 6-7: Eemsmond van Mnrans. Amasus van zee, Mike van Londen, Gpfle van Rouaan, Arneb van Asuncion, Calclias van Klaipeda, Virgo van Londen, Appingedam van Quersey, Tero van R'dam, Willem Cornelis van Rot terdam. Subra van Rotterdam, Vyile-R van Rotterdam: op 7-7: Jan van New River, Con-Brio van Rotterdam Rozenburgh van Rotterdam. Soestdijk van Rotterdam, Maas haven van Rotterdam. Ardit.i van Rotterdam, Pax van Finland. Tukker van Rotterdam. Merwestad van Vlstavik. Seabreeze van Lon den. Bali van zee. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 6-7: Jongkind naar Belfast, Stella-Polaris nnnr Rotterdam. Carmen naar Rotterdam, Aehillis naar Stockholm. Antarticn naar Bandholm, Aagtedijk naai Marseille: op 7-7: Looiersgracht naar Turky. Port Talbot naar Kingslynn, Wottersum naar Houston. Cor nelia BI naar Stettln-Temeuzen, Andijk naar Rotterdam. THOLEN BEKEEK THOLEN OP „THOOLSE DAGEN '62" Op een ongedwongen en harteijlke wy- ze heeft Tholen dit jaar weer geduren de twee dagen de aandacht op zich weten te vestigen. Onder de naam „Thoolse dagen 1962" heeft een groot aantal Tliolcnaars vrydag getoond wat hun eiland op het gebied van de vee teelt presteert, terwijl hun mede-eiland bewoners achter de touwen belangstel lend toekeek, waarna zaterdag de „Thoolse dagen" in Poortvliet in het te ken stonden van sport en spel. Alleen 's ochtends stond op deze dag het vee nog in de belangstelling, toen een jury het laatste woord kreeg in een veebeoorde- lingswedstrijd. Verder vermeldde het programma voor deze tweede dag al leen wedstrijden en demonstraties, die honderd'-n toeschouwers veel kyk-ple- zier bc n. Eén de best geslaagde punten vormden in het middagprogramma het optreden van de landbouwjongeren, die op ronkende tractoren allerlei hinder nissen namen, waarmee de Landbouw Jongeren Gemeenschap veel eer inlegde. Verder waren er een wedstrijd ringste ken voor de jeugd in door pony's ge trokken versierde wagentjes, werd er een demonstratie gegeven met een aan gespannen trekpaard en zorgden de ge zamenlijke gymnastiekverenigingen van het eiland voor een afwisselende turn- demonstratie. Minder belangstelling van het publiek, maar wei van deelnemers, trok voorts een oriëntatierit voor auto's, motoren en bromfietsen over het eiland. Voor muziek zorgden verder de muziek vereniging „Eendracht" uit Scherpenis- se en de jeugddrumband „Full-speed". De uitslagen van de verschillende wed strijden waren als volgt: veebeoorde ling: 1. L. Niemandsverdriet, Poort vliet; 2. J. J. van de Slikke, Poortvliet; 3. en 4. (zelfde aantal punten) D. M. Giljam en A. Duynhouwer, Scherpenis- se; 5. en 6. D. Rijstenbii, Scherpenisse en J. Hage, Tholen; 7. en 8. C. W. Noom, Sint-Maartensdijk en R. Kop- penol, Poortvliet; 9. J. Geuze NJzn., Poortvliet; 10. D. Uijl en 11. C. Heïjboer, beiden uit Poortvliet. voor de tweede achtereenvolgende maai wisselbeker L.J.G.); 2. A. Breure, Sint- Annaland; 3. A. Knuist, Sint-Maartens dijk; 4. J. v. d. Slikke, Poortvliet; 5. W. v. Putten, Stavenisse; 6. P. den En gelsman. Sint-Annaland7. M. Rogge band, Tholen; 8. L. Hoek, Oud-Vosse- meer: 9. W- v. Putten, Stavenisse. Versierde wagens met aangespannen pony's: 1. zusjes Rinses, Scherpenisse; 2. Kees Moerland, Stavenisse; 3. Heieen de Wilde, Scherpenisse; 4. Rien Brooy- mans, Tholen; 5. Piet Groenewegen, Sint-Maartensdijk. Ringsteken met versierde wagens: 1. zusjes Rinses, Scherpenisse; 2. Rien Brooymans, Tholen; 3. Heieen de Wil de, Scherpenisse; 4. Kees Moerland, Sta venisse; 5. Piet Groenewegen, Sint- Maartensdijk; 6. Anton Brooymans, Tholen. Oriëntatierit, auto's: 1. J. J. Pleune, Poortvliet; 2. J. v- d. Slikke, Poort vliet; 3. M. v. Poortvliet. Oud-Vosse- meer; 4. mevr. de Ryke, Tholen: 5. W. van Vossen, Sint-Annaland; 6. P. Beve lander, Poortvliet; 7. mevr. v. d. Wee- le-Buis, Sint-Maartensdijk; 8. P. Steen- dijk, Stavenisse; motoren: 1. J. Uil, Poortvliet; 2. J. Uil-Everaars, Tholen; 3. P. den Engelsman, Sint-Annaland: bromfietsen: 1. W. Nortier, Poortvliet; 2. M. Overbeek, Terneuzen. Evangelisatiesamenkomst van toeristen in Koudekerke Youth for Christ Walcheren hield zater dagavond op het kampeerterrein van de heer Witte te Koudekerke de eerste openlucht-evangelisatiesamenkomst voor toeristen. Er waren omstreeks honderd luisteraars voor de liederen van de Y.F- 'C-zanggroep, door Hans Tuynman op het Thomasorgel begeleid, en voor de toespraak van ds. A. W. Drechsler, chr. gereformeerd predikant uit Vlissingen. De woorden van ds. Drechsler werden ten behoeve van de Duitse badgasten vertaald. De leiding van de avond had Gerard Swiers, voorzitter van de Y.f.C. in Middelburg. Zaterdag 14 juli is de volgende avond op de Markt in Middelburg. Dan spreekt Jaap Zijlstra uit Wassenaar. Nederlagentoernooi van A.Z.V.V. Voor de competitie van de jongensclubs van het C.J.V. uit de ring Goes en om streken speelde de groep uit Biezelinge een voetbalwedstrijd op het gemeente lijk sportterrein te Kapelle tegen de club uit Schore. De Schoorse jongeren toonden zich de sterlcsten, want ze ver sloegen Biezelinge met 21. keersborden per rijwiel een route rijden door de „Kroonwijk". By het bekendmaken van de uitslag bleek, dat er van de in totaal 153 leer lingen 33 moesten worden afgewezen. Van de openbare lagere school werden er 6 van de 47 afgewezen, van de open bare school voor b.l.o. slaagden alle 11 deelnemers: van de chr. bijzondere la gere school werden er 6, van de 31 af gewezen en van de r.-k. bijzondere la gere school 21 van de 64. ZIERIKZEE Gevonden voorwerpen Bij de commandant van de rijkspolitie te Zierikzee zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: portemonnee met inh., zonnebril, arm bandhorloge. kachelpijp met ringen, por temonnee, gymnastiekschoen, hand pompje, rolschaats, dubbeltjes armband, blazer, boodschappennet, autoped, span ningzoeker, kindervestje, rozenkrans in etui, muntstuk, driewieler, kettinkje, bankbiljet, twee polshorloges, regenjas, hoofddoek, regenbroek, regenjasje, por temonnee met inh., kinderportemonnee, zakmes, halskettinkje, regenjas, bos ijzeren platen, damesschoen, portemon nee, pakje wasgoed, polshorloge, por temonnee, meisjesjack, badpak en hand doek, autoped, portemonnee, meisjes vestje, basketbalschoen, sigarettenaan steker. driewieler, rozenkrans, zonnebril, medaille avondvierdaagse, portemonnee, regenjas, regenbroek, gouden broche, hoofddoek, pop, vulpen, dameshorloge, 1 paar voetbalschoenen, portemonnee met inhoud. OOSTERLAND Ouderavond op de chr. kleuterschool Dezer dagen hebben de ouders van de kinderen, die de chr. kleuterschool „Rad- da Barnen" in Oosterland bezoeken, het werk van hun kroost bekeken. In beide klaslokalen was alles overzichtelijk ten toongesteld. Er was veel te zien, meestal van waardeloze materialen, zoals stuk jes schuimrubber, postzegels en siga renbandjes, vervaardigd. Zelfs eierscha len waren verwerkt. Er waren ook aar dige slabbetjes gemaakt door de aller kleinste kleuters en schortjes door de oudsten. „De bloembollenvelden van Lis- se" waren ook nagemaakt, wat de no dige belangstelling trok. Het onderwij zend personeel, mej. M. K. Beije, hoofd, en mevrouw Dalebout-Van Dyke, leid ster, legden eer in met hun werk, „De Vriendenkring" op reis Met 42 personen heeft Oosterlands reisclub „De Vriendenkring" dezer da gen de jaarlijkse trip gemaakt. Het doel was Duitsland. Nadat men het veer was overgevaren, werd een ogenblik ge stopt, waarbij de voorzitter, de heer J. Kwaak, de onlangs overleden voorzitter de heer J. G. Boot. herdacht. Er werden te zyner nagedachtenis enige minuten stilte in acht genomen. Daarna ging men verder tot Margraten, waar eën verversing werd gebruikt. Om ongeveer half tien kwam men op Duits gebied. Blankenheim was de eerste plaats waar men pauzeerde. Daarna ging het naar Koblenz. In deze Rynstad werd de nacht doorgebracht. De volgende morgen reed het gezel schap naar Königswinter. Via het Ze vengebergte ging het over de beroern-- de Autobahn op de grens aan. In Roer mond bestond nog gelegenheid om te winkelen. In het plaatsje Horn werd een gezamenlijke maaltijd gebruikt, waarna men weer huiswaarts toog. S1RJANSLAND Uitstapje bejaarden De bejaarden uit Sirjansland hebben donderdag hun jaarlijks reisje gemaakt. Dit jaar zijn ze naar Noord-Brabant gegaan- Daar bezochten de bejaarden onder meer de Efteling te Kaatsheuvel. Bij de terugkomst in Sirjansland be dankte de heer J. Hogerhuis, namens de bejaarden, iedereen die aan het slagen van deze reis had meegwerkt. RENESSE Concert „Luctor et Emergo" ln het kader van de onderlinge uitwis selingsconcerten zal het fanfarekorps „Luctor et Emergo" uit Renesse zater dagavond een populair concert verzor gen in de muziektent te Dreischor. Te voren zal een mars door het dorp wor den gemaakt. Het programma is ais volgt: 1- Jubel- klange. mars van Ernst Uebel; 2. Joijeuse, ouverture van A. Delhaije; 3. Donau Wellen, wals van J. Ivanovici; 4. Mv fair Lady, selectie uit de gelijk namige musical show van Fr. Loewe; Pauze; 6. The Washington Post, mars van Sousa; 7. Atisha intermezzo van J. Lindsay; 8. Seven Up, mars van Ton Kotter; 9. Teenager, fantasie van Mathieu Everaarts; 10. Broadway, mars van A. Ct van Leeuwen. Het concert begint om 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7