BIG0BEI1 Drente en Zeeland in cijfers vergeleken Uitblijven regeling artikel acht Deltawet verdringt optimisme Herstel kademuur van Vlissingse haven BILT Zeeuwse ALMANAK SPAREN VOOR HET HUWELIJK WACHTTIJDEN VOOR PASSAGIERS VAN EN NAAR VLISSINGEN-STAD ST A-IN-DE-WEGS IN KOUDEKERKE VERDWIJNEN 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 6 JULI 1963 JAARVERSLAG ZEVIBEL Verdere vlootvernieuwing en -verbetering in 1961 „Het jaa. 1961 was voor de Zeeuwse visserij in het algemeen bijzonder goed te noemen. De aanvoer was beter dan de jaren daarvoor en de vlootvernieuwing en -verbetering ging verder. Dit jaar werd ook gekenmerkt door de vele bij zondere activiteiten in de Zeeuwse vis serijwereld, activiteiten waarvan er eni ge successen opleverden. Door dit alles zou een gematigd optimisme zeker ge motiveerd zijn", aldus de Zevibel in het jaarverslag over 1961 „ware het niet, dat de voortgang van de Deltawerken en het nog steeds uitblijven van een defini tieve regeling tot tegemoetkomingen op grond van artikel 8 van de Delta-wet dit optimisme nagenoeg geheel hebben ver drongen". Bij de vloot voor de oester- en mossel visserij werd in 1961 1 schip uit de vaart genomen en 2 schepen naar elders verkocht. Twee tweedehands schepen werden van elders aangekocht. De vloot liep zodoende met 1 schip terug van 259 schepen op 1 januari 1961 tot 258 sche pen op 1 januari 1962. Verscheidene bo ten werden van nieuwe en sterkere mo toren voorzien. Het totale vermogen steeg van 17.433 pk op 1 januari 1961 tot 18.263 pk op 1 januari 1962. Het ge middelde aantal pk's was in 1959 62,50, in 1960 67 en in 1961 70,80. Garnalenvisserij Van de vlc-otsterkte voor de garnalen visserij werden in het verslagjaar 8 schepen afgevoerd. Drie schepen wer den definitief uit de vaart genomen, 4 naar elders verkocht, terwijl 1 schip door stranding naderhand eveneens uit de vaart moest worden genomen. Er werden 6 schepen aan de vloot toegevoegd, 3 nieuw gebouwde en 3 van elders gekochte tweedehands schepen. Het aantal schepen daalde zo van 84 op 1 januari 1961 tot 82 op 1 januari 1962. Het aantal pk's steeg echter van 6.451 tot 7.223. Het gemiddelde aantal pk's was in 1959 72,80 in 1960 76,SO en in 1961 88. Met de oesters werd in het seizoen 1961/ 1962 een record afzet geboekt van 32,4 miljoen stuks ter waarde van 6 miljoen gulden. De produktie bleek echter hoger te liggen, daar in dit seizoen ruim 800.000 stuks uit de markt moesten wor den genomen door het Aankoopfonds. Het verslagjaar gaf een afzet te zien van 30,3 miljoen oesters ter waarde van eveneens 6 miljoen gulden. In de zomer van 1961 werden 400 ton of ongeveer 6 miljoen stuks Portugese oesters ge- importeerd en op de percelen uitgezaaid. De sterfte onder deze oesters was bui tengewoon groot (60 a 70 procent). Of schoon de overgebleven oesters mooi van kwaliteit waren, was er heel weinig vraag naar. De Zevibel is van mening, dat dit experiment dan ook als een mis lukking moet worden beschouwd. Mosselen De resultaten van de leveringen van mosselen in het afgelopen seizoen uit gedrukt in tonnen van 100 kg waren als volgt: uit Zeeland 70.196, uit de Wadden zee 736.686 (in 1960/1961 respectievelijk 81.585 en 653.557 en in 1959/1960 res pectievelijk 267.194 en 350.486). De op brengst bedroeg in guldens f 9.680,376 (in 1960/1961 8.573.375)de totale ex portwaarde was in guldens f 14.095.000 (in 1960/196L 12.309.738). Als gevolg van de grote invoer van ruim 800.000 ton liep de import vergeleken met het vorige seizoen terug met 25.000 ton tot 60.93o ton (tonnen van 100 kg). De afzet naar het binnenland steeg als gevolg van een betere kwaliteit en pro paganda met ongeveer 20 procent. De garnalenvissers voerden in 1961 1.373.486 kg aan ter waarde van 2.183.540 (in 1960 852.904 kg ter waarde van 2.322.512). De gemid delde prijzen over 1961 daalden ech ter tot 53 procent va ndie uit 1960 voor binnenlandse afname en tot 64 procent tot die uit 1960 voor export garnalen. Terwijl de totale aanvoer aanmerkelijk BIGBEN - de enige piastic regenjas met garantie onmisbaar voor uw vakantie! van 6.90 tot 15.75 BIG BEN -zo klein... zo licht... zo waterdicht! Middag ,JDie makkelijke stoel en dat boek", besloot de man, die onver wacht over een vrije middag kon beschikken en die vast van plan was er een heel vrije en bijeonder rustige middag van te maken. De goden hadden anders beschikt. Hij' zal tien minuten gezeten hebben, toen de telefoon ging. Een tot een instantie behorende stem sprak: „Meneer, U zit een kwar tier zonder licht". ..Op klaarlichte dag?", vroeg de man, maar de instantie vond het niet leuk. „Nou ja, zonder stroom dan", was het korzelige commen taar. De makkelijke stoel zat zonder stroom trouwens ook heel mak kelijk en het hoek liet zich toch wél lezen, zodat- het nog best een aenoegelijke middag kon worden. Het v:erd het niet. Na een lei var- tier ging de deurbel. Op de stoep bevond zich een man, met een gloednieuwe vuilnisemmer op zijn schouder. ,JHier moet een kapotte vuilnisbak zijn", sprak hij be schuldigend en het was nog vjaar ook. In de tuin stonden twee em mers, zo te zien heel gaaf, maar toen dè man er een optilde. Icon hij triomfantelijk op een groot gat. in de bodem wijzen. „Ziet U wél", riep hij feestelijk uit en even later marcheerde hij af, dit maal met de kapotte vuilnisem mer over de schouder. De nieu/we liet hij achter. „En nou lezen", dacht onze man. Het ging een half uur goed. Toen ging opnieuw de deurbel en dit maal stond er een man op de sloep, die meldde: „Er moet hier een brandwachtméldersplaatje op de deur zitten". Gedwee hielp onze man zoeken. 'I Klopte, Er zat. inderdaad een der gelijk schildje aan de r/wwr, ..Alstublieft", zei. hij beleefd. Waarop de mam verheugd uitriep: JDacht ik het niet9 Het moet nodig geschilderd worden". En hij toog onmiddellijk tuin de arbeid. Onze man ook. Zijn vrije middag vias om. steeg in vergelijking met 1960, vertoon de ook de import een sty ging namelijk van 101.090 kg in 1960 tot 316.100 kg in 1961. De grotere invoer werd veroor zaakt door het feit, dat in 1961 de invoer beperking voor dit produkt werd opge heven (E.E.G.). In het verslagjaar werden op de leden lijst 19 nieuwe leden bijgeschreven, 15 uit Yerseke, 3 uit Bruinisse en 1 uit Zie- rikzee. Eén visser uit Yerseke bedankte voor het lidmaatschap. Het financiële verslag vermeldt over 1961 een batig saldo van 5.684,63. Mosselkantoor In het afgelopen seizoen werden van be paalde zyde voorstellen gedaan tot wij-, ziging van de bestaande mossel-verorde ning die er op neerkwamen, dat liet mosselkantonr te Bergen op Zoom geen bestaansrecht meer zou hebben. De voor stellen kwamen neer op opheffing van het standaardscapaciteitscijfer, een an der systeem van aankoop en levering en vrije handel en prijsvorming. Er werden verscheidene besprekingen gehouden, die resulteerden in een uit voerig schrijven aan de voorzitter en le den van de Mossel-advies Commissie. Deze brief had in zoverre succes, dat voor het seizoen' 1961/1962 de bestaande regeling werd gehandhaafd. Bij de ver schillende besprekingen is eveneens naar voren gekomen, dat het nuttig is om thans reeds richtlijnen op te stellen voor de instandhouding van het mosselkan toor door de kwekers in coöperatief- verband. De belangstelling bij de visser voor de Zeeuwse visserijschool noemt het Zevi- bel-jaarverslag niet bevredigend. „Daar door kan net voortbestaan van de school gevaar komen en men diene zich te liseren, dat de eisen voor varen en vissen steeds hoger komen te liggen", aldus het jaarverslag. Aanbesteding in augustus M1LJOENENWERK NA IS JAAR Op 22 augustus zal op het kan toor van de directie Zeeland van de rijkswaterstaat te Middelburg een voor de Vlissingse haven bij zonder belangrijk werk worden aanbesteed, dat in de staatscou rant van 4 juli als volgt omschre ven wordt: het herstellen van de grote kademuur in de buitenhaven van het Kanaal door Walcheren in de gemeente Vlissïngen met bijko mende werken. Met deze korte aankondiging wordt een werk aan gekondigd, dat al geruime tijd als vrij urgent wordt beschouwd en waarvan de totale kosten enige miljoenen guldens bedragen. In totaal gaal het om 350 meter kade muur in de Vlissingse Buitenhaven, die nu achttien jaar na de bevrijding van Walcheren, eindelijk definitief van de oorlogsschade wordt hersteld. Zoals be kend bliezen de Duitse bezetters de voor Vlissïngen bijzonder belangrijke kade muur voor hun vertrek op en na de oor log volgde alleen een provisorisch her stel. Hoe groot de noodzaak is om de kade een flinke beurt te geven, bleek het arrondissement Vlissingen van ryks- waterstaat anderhalf jaar geleden, toen met duikers de hele buitenzijde van de kademuur werd onderzocht. In het half duistere water vonden de tastende handen van de duikers enorme gaten in de kademuur. Eén zelfs zo groot, dat de duiker er bijna in had kunnen kruipen; verder vond men grote scheuren, stuk- Arbeider gedood na val van 15 meter Op de werf van de N.V. koninklijke maatschappij „De Schelde" te Vlissin gen is donderdagmiddag de 30-jarige lornelis Verplanke uit de Palingstraat in Vlissingen na een val van 15 meter hoogte gedood. Het slachtoffer, onge huwd, was bezig met het aanbrengen van glazen platen in het dak van de ijzergieterij. Hij verloor waarschijnlijk het evenwicht. V. iverd overgebracht naar liet St.Jozefziekenhuïs in Vlissin gen, waar hij bij aankomst bleek te zjjn overleden. die in dienst v/as van een zand- straalbedryf, was belast met het aan brengen van glazen platen in het dak van de ijzergieterij. Met nog 2 mensen stond hij op vier in een vierkant gelegde ladders. Hij viel van de ladders op een asbcstplaat, die bezweek. VOOR f150.000 SCHADE BIJ BRAND IN ZAAMSLAG Een felle brand heeft woensdagnacht een houten landbouwschuur in Zaam- slagpolder (gem. Zaamslag) in de as gelegd. Combines, tractoren en andere landbouwwerktuigen gingen in vlam men op. De brandweer van Zaamslag stond machteloos tegenover de gewel dige vuurzee. Een Duitse herder, die in de schuur was, kwam om het leven. De schade, meer dan 150.000, wordt door verzekering gedekt. Om twee uur 's nachts ontdekte de echtgenote van de heer J. de K. de brand, waarvan de oorzaak onbekend is. De Zaamslagse brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niets meer uit richten, dan het woonhuis nathouden. De houten schuur, met een rieten dak, brandde binnen een uur tot de grond toe af. Drie combines, twee tractoren en enige andere landbouwwerktuigen, eigendom van de heer M. van H. uit Axel gingen verloren. Met ingang van 8 juli een busdienst Domburg-Veere De N V- Streekvervoer Walcheren zal vanaf 8 juli aanstaande tot en met 26 augustus een autobusdienst onderhou den van Domburg vla Oostkapclle, Oranjezon en Vrouwenpolder naar Vee- re. In Vrouwenpolder heeft men aan sluiting zowel van als naar Noord-Be veland. Door het inlassen van deze auto- buslijn wordt het voor de toeristen mo gelijk rechtstreeks te reizen van Dom burg naar Vrouwenpolder, Noord-Be veland ■m Veere. Tevens heeft hierdoor Oranjezon een busverbinding gekregen en zijn alle Kustplaatsen op Walcheren tot aan Noord-Beveland met elkaar verbonden. ken beton, cüe bij de ontploffing waren losgeschoten en aan het wapeningsijzer' hinken; en nog enkele andere minder prettige verassingen, die netjes in kaart werden gebracht. Een maand heeft dit duikersonderzoek geduurd, maar toen had men ook een vrij duidelijk beeld van de minder goede toestand van de kade muur. FUNDERING Over de paalfundering weet men echter niet veel: waarschijnlijk is deze nog goed. Men heeft tenminste geen enkele aanwyzing, dat ook de funderingen van de ontploffingen hebben geleden, hoewel verassingen niet uitgesloten zijnEen verrassing kunnen ook twee moten van de kademuur opleveren, die nog geheel intact zijn. Misschien omdat de spring lading in 1944 niet ontbrand is en er dus nog zit, hoewel het ook mogelijk is dat er helemaal geen springlading is. In ieder geval wordt het oppassen gebo den als men aan dit stuk kademuur toe is. Naar verwachting zal in de tweede helft van september met de werkzaam heden, die rond twee jaar zullen duren, worden begonnen. Omdat de N.V. Haven van Vlissingen door zal moeten kunnen draaien, zal het werk in gedeelten wor den uitgevoerd. Voor de kade wordt een nieuwe stalen damwand geslagen de nieuwe kademuur waarna een bema ling zal worden aangebracht. Stuk voor stuk zullen aan de binnenzijde van de kademuur gewapende betonconstructies worden gemaakt voor de verankering van de stalen damwand en ter opvan ging van de gronddruk. De ruimte tus sen damwand en de bestaande slechte kademuur wordt vervolgens opgevuld met betonpuin en grint. VIJFTIEN METER Na het herstel zullen aan deze kade by laag water schepen met een diep gang van negen meter kunnen aan loggen, terwijl de stalen damwand er op is berekend, dat er gebaggerd kan worden tot een diepte van vijftien meter. despaarbank met volledige bankservice (Slot van pag, 1) en dergelijke moeten aftrekken en die belopen in Zeeland ruim 5600 en in Drente ruim 9000. In Zeeland daalde het aantal nood woningen in dertien jaar van 2436 tot 1218, in Drente van 397 tot 95. In beide provincies is ongeveer een derde van het woningbestand in 1946 of later gebouwd. Dat de vvoniugaccommodatie in Zee land gemiddeld veel beter is, is bui ten kijf. Daar bevinden zich 0,69 personen per vertrek, in Drente 1,17. GODSDIENST EN ONDEUWIJS. De rooms-katholieken liepen in Zee land op van 25,7 naar 26,7 pet., in Drente van 6,5 naar 8,4 pet. De Ne derlands hervormden daalden in Zeeland van 45,5 naar 43,1 pet., in Drente van 56,1 naar 55,8 pet. Voor de kerkgenootschappen die de gereformeerde gezindten vertegen woordigen was er in Zeeland een da ling van 20,2 naar 20 pet., in Drente een stijging van 15 naar 15,5 pet. De onkerkelijken boekten in Zeeland in 1947 6,6 pet., in 1960 7,9 pet., in Drente achtereenvolgens 12,1 en 15,5 pet. Het door de beroepsbevolking geno ten onderwijs loopt in beide provin cies nauwelijks uiteen en bedraagt voor alleen lager onderwijs 61 pet., voor uitgebreid lager onderwijs in Zeeland 31 pet., en ii voor middelbaar in Drente 32 pet. - semi-hoger on- derwy's respectievelijk 7 en 6 pet. en voor hoger onderwys 1 pet. Bij de laatste twee vormen van onderwijs ligt Zeeland voor de mannen in ab solute cijfers relatief veel hoger, maar procentueel maakt dit op het totaal weinig verschil. Evenals in economisch opzicht is er sociaal gezien een vrij groot ver schil tussen Drente en Zeeland. Van nadelen en voordelen is hier nauwe lijks te sprekenhet samenlevings verband is anders, niet beter of slechter." De zwakke sociale plek in de structuur van Zeeland is het groot aantal forensen op grote afstand, dat evenwel met de economische groei zal afnenion. De woniugaccom- modatie in Drente is veel slechter, maar dit verschijnsel is op korte ter mijn veel moeilylier te verbeteren. P.v.d.A. NEEMT AFSCHEID VAN G.S.-EN STATENLID Zaterdag 7 juli a.s. zal het gewest Zeeland van de P.v.d.A. in een verga dering officieel afscheid nemen van de oud-gedeputeerde mr. A. J. van der Weel te Middelburg en van de heer D. P. van Oorschot te Vlissingen, die zich bij de jongste statenverkiezing niet meer herkiesbaar stelden. De vergade ring begint om half drie in het Schut tershof te Goes. PRINSES BEATRIX KRIJGT MAQUETTE De administrateur van de Kroon domeinen, jhr. D. A. W. van Tets ran Gouöriaan, heeft enkele da gen geleden het pronkstuk van chef-kok' G. M. van Westen van de Dampveerse Toren uit Veere, een maquette van de Oranjepolder met de schorren, waarop het door het koninklijk paar geschonken jeugdcentrum moet komen, aan de secretaris van prinses Beatrix aangeboden. Deze zal op zijn beurt de maquette aan de prinses over- nandigen. De maquette van chef-kok Van Westen werd prinses Beatrix voor het eerst getoond tijdens haar be zoek aan Zeeland op 16 maart j.l. De prinses maakte toen een oriën- tatietocht naar de drooggevallen schorren onder Arnemuiden om de plaats van het te bouwen jeugd centrum in ogenschouw te nemen. Bij haar bezoek aan de Campveer- se Toren te Veere kon de prinses zich bovendien aan de hand van de door de kok vervaardigde ma quette van de Oranjepolder met de aangevlijde schorren, een boer derij, twee huisjes en een kust licht over de plaats van het jeugd centrum nader oriënteren. bwWUWtAAA/VWVAfWUV/WVA/VWV/VAIWV/WWUW Dief in Groningen gepakt INBRAAK IN VLISSINGSE VILLA'S OPGEHELDERD Met de aanhouding in Groningen va- de 32-jarige losarbeider C. van V., zon der vaste woon- of verblyfplaats, is een ruim 14 dagen geleden gepleegde serie inbraken in vier Vlissingse villa's en in een padvïndershuïsje in Vlissingen, op gehelderd. De buit in Vlissïngen was in totaal 31,Van V. heeft verder be kend te hebben ingebroken in Botter dam en Wassenaar; hij wordt nog ver dacht van een inbraak in Gouda. Van V., die in Nuenen werd geboren, zal ver moedelijk in Groningen voor de officier van justitie worden voorgeleid. Hij werd daar maandagnacht aangehouden. Hij is al meermalen voor dergelijke de licten veroordeeld. In Vlissingen is Van V. zeer brutaal te werk gegaan. Hij stapte daar in de nacht van 25 op 26 juni, toen hij de vyf inbraken achter elkaar pleegde, in het villapark, in één der villa's over een slapende hond heen. Een duidelijke schoenafdruk en zijn werkwijze in een hotel voor vier da gen verblijf bespreken en er één dag blijven, zijn hem noodlottig geworden. De inbraken pleegde hij de tweede nacht van zijn verblijf in de uitgekozen „werkstad". Het gestolen geld is op gemaakt, BIJ HET STATION VAN DE N.S. In verband met gespreide aankomst van de treinen By de N.V. Streekvervoer Walcheren is men niet erg gelukkig met de nieu- dienstregeling voor het stadsvervoer Vlissingen. Er komen wachttydcn 'oor van ongeveer 20 minuten, die ook 'olgens de mening van de directeur, de heer J. P. L. van Manen, tc lang zjjn. De oorzaak van de lange wacht tijden moet volgens de directeur worden gezocht in het feit, dat de treinen van de N.S. in do zomerdienstrcgeling op gespreide tijden zijn gaan lopen. Daar aan heelt men luet schema van do bus sen niet kunnen aanpassen. Over het algemeen echter liggen de tijdstippen, wnarop do trein aankomt en do bus vertrekt, niet ver uit elkaar: uuüvku., slechts 3 tot 10 minuten. Maar het ]wx™wwww,/vwwwwvwv/wvvvvvwvv^^ sluiting* van>etrein minuten moet wachten. Éénmaal zelfs 27 minuten. Het betreft hier echter stoptreinen, waarop ongeveer een kwar tier later een sneltrein volgt. De wachttijd van 17 minuten komt voor bij de trein, die om 9.26 uur in Vlissin gen arriveert; van 20 minuten bij de trein van 23.23 uur en van 27 minuten bij de trein die om 10.23 uur aankomt. Wanneer men Vlissingen por trein wil verlaten, zijn de wachttijden over het algemeen langer. Voor do trein van 6.15 uur alleen op maandag is de enige verbinding de bus, die om 5.20 uur van het postkantoor vertrekt en om 5.38 uur by het sta tion arriveert. Voor de treinen, die 's. morgens tot 9 uur uit Vlissingen vertrekken, is de wachttijd gunstig: 5 tot 10 minuten. Tussen de aankomst van de bussen en het vertrek van de treinen van 9.00, 10.03, 11,03 en 12.07 uur liggen respec- tieveiyk 15, 18, 18 en 14 minuten. In de middaguren zijn de wachttijden normaal. Voor do treinen, die na 18.05 uur^ lopen is de aankomst van de bus r te vroeg: 18 tot 25 Nieuwe buurt De zomerdieustregeling van de N.V. Streekvervoer Walcheren is bijzonder ongunstig voor de bewoners van de „nieuwe buurt" ten noorden van de Paul Krugerstraat. Er rijden namelijk twee bussen, lyn 2 en lyn 6. Lyn 6. de stadsbus, rijdt van het postkantoor en komt onder meer door de President Roosevoltlaan en de Bloemenlaan. Lijn 2, de bus naar Oost- Souburg, vertrekt van de Lewetrap en door Dc reizigers uit het „nieuwe stadsge deelte" kunnen, als zij met lyn 6 naar het station rijden, gemakkelijk voor een wachttyd van oen half uur of langer komen te slaan. Voor de treinen van 20.03. 21.07 en 22.03 moeten zij respcc- tieveiyk 35, 39 en 25 minuten 'wachten. By lyn 2 komen dergelijke lange wacht tijden niet voor, Kiezen „Wij hebben moeten kiezen", ver telde ons do heer Van Manen „of lang wachten als men van dc trein komt, óf een lange wachttijd als men naar de trein gaat. Wij hebben gemeend tot het tweede te moeten besluiten. Want als de bussen slechts kort. voor het vertrek van dc treinen by het station aankomen, geraakt de N.S. by de verkoop van de kaartjes ln moeiiykheden". „Wij hebben moeten kiezen tussen de trein van 6.15 en die van 6.47 uur. Wc hebben toen besloten een bus te laten rijden die aansluiting geeft op de trein van 6.47 uur, een sneltrein, en die de Binnenkort kunnen de wegenbouwers in Kou- dekerke een werk, dat zy rond twee jaar gele den begonnen, eindelijk afmaken nu de recht bank te Middelburg in een onteigeningsproce dure enkele schuurtjes, die midden in liet weg- profiel liggen, voorlopig in het bezit gesteld heeft van de provinciale wa terstaat. Dit houdt in, dat deze instantie met deze sta-in-de-wegs ein delijk haar gang kan gaan: dus laten afbre ken en de weg eindelijk laten afmaken. Bij de aanleg van de Middelburgsestraat door Koudekerke die een betere verbinding moest garanderen door het dorp Koudekerke van de weg Mlddelburg-Koude- kerke-Biggekerke vonden de wegenbou wers indertijd een aantal schuurtjes, alsmede het woonhuis, de slagerswin kel en de slachtplaats van slager P. Wisse op hun weg. En slager Wis se wist niet van wyken, zolang hij het niet eens kon zijn met de aange boden vergoeding voor zijn eigendommen. Want afbraak voor de aanleg van de weg hield voor slager Wisse de bouw van een nieuwe winkel en woonhuis in. Zelf allesbehalve geluk kig met deze gang van zaken liet slager Wisse het op een onteigenings- Erocedure uitdraaien. >eze kwam slechts langzaam op gang en op de uitslag konden de we genbouwers niet wach ten. De royaal aange legde Middelburgse- ceg i abrupt houdt de weg by dc schuurtjes op om' via een nauwe doorgang weer over te gaan in een brede straatweg. LEVENSPOSITIE Slager Wisse begrijpt, dat hij er met zijn heb ben 'en bonden weg moet voor het algemeen belang: „Maar hier heb ik mijn levenspositie en op het ogenblik strijd ik voor deze levenspositie", zegt de slager, die zijn belangen laat behartigen door de Middelburgse advocaat mr. M. A. Ter- woert. „Want als niyn huisje en slagery worden afgebroken, moet ik er gens anders in liet dorp opnieuw zien te begin nen. En dit kost veel geld". Ondertussen heeft de rechtbank te Middelburg in deze onteigeningspro cedure provinciale wa terstaat alvast een voor lopige Inbezitneming van de ergste obstakels de schuurtjes verleend, zodat deze naar ver wachting binnenkort af gebroken zullen worden en de gevaariyke knik verdwijnt. De woning, winkel en de hierachter gelegen slachtplaats die alleen het doortrek ken van het trottoir nog onmogciyk maken zulen nog geruime tijd blijven staan. Want na de uitspraak in deze pro cedure krijgt slager Wis se nog twee jaar gele genheid om zich elders te vestigen. En deze uit spraak wordt pas over een half jaar verwacht. Grote belangstelling bestond er voor de donderdag in Axel gehouden rundvee- keuringen, waar het puikje van het Zeeuws-Vlaamse rundvee werd getoond en door een jury werd beoordeeld. (Foto P.Z.C.) (Advertentie) IJ/4 I WOLLEN i f DEKENS 100% virgin wool Het Weer in Europa Oslo, half bewolkt. 16 gr. Kopenhagen, geheel bewolkt, 16 gr. Londen, geheel bewolkt, 16 gr. Brussel, gelioel bewolkt, 14 gr. Luxemburg, rogenbui. 12 gr, Parijs, geheel bewolkt. 16 gr. Nice, onbewolkt. 25 gr. Frankfort, regenbui, MUnchen, zwnnr bewolkt. 15 gr. Locarno, zwaar bewolkt. 10 gr. Wenen, onbewolkt, 16 gr. Innsbruck, regenbui, 17 gr. Rome, licht bewolkt, 25 gr. Madrid, onbewolkt. :i2 gr. Mallorcn, licht bewolkt, 29 gr. VERWACHT. Slrandüerwachting (Van onze weerkundige medewerker) VANDAAG overwegend droog strand weer met nog vrij veel bewolking en een zwakke tot matige noordwesten wind. In de middag 15 tot 17 graden,, zeewater 15 graden, VOORUITZICHTEN: tegen liet week einde een langzame verdere verbetering met geiykelljk wat, meer zonnige perio den. IETS MINDER KOUI» Hier en daar (yiklaringen en slechts en kele verspreid voorkomende buien. Zwakke tot matige wind tussen noord west en west, Iets minder koud- ZON EN MAAN. 7 juli Zon op 4.28 onder 21.00 Maan op 10.14 onder 23.50 stoptrein van 6.15 uur in Roosendaal toch inhaalt. Voor de vrijdagse trein van 1,9.57 uur laten wij een extrabus rijden. Trouwens als er materiaal beschikbaar is, laten we ook extrabussen ryden op dc stads dienst. Wij hopen met; de huidige dienst- igeling zoveel ervaring op te doen, dat 5 winterdienstregeling heel wat vlotter zal verlopen", zo besloot do heer Van

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2