PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEEN TWEEGESPREK - ZONDER BUNKER - MET INDONESIË President Kennedy vóór Atlantische associatie Drente maakte snellere ontwikkeling door in de laatste j: ren dan Zeeland Djakarta probeert garanties te omzeilen F.L.M door conflict in 2 kampen verdeeld HERENIGD RUMOER BIJ ONTVANGST ADENAUER RAOUL SALAN VERHOORD INCIDENT IN JERUZALEM DOMPTEUR VAN BOLTINI OVERLEDEN TOPCONFERENTIE E.E.G. IN ROME „Parlement" zou achter Ben Bella staan D.A. THIEME-PRIJS VOOR PROF. BANNING Vandaag... KERNPROEF UITGESTELD LAOS ERKENT BEIDE CHINA'S Luxe en belasting Nieuwe premier van Brazilië legt functie neer HOLLYWOOD WERKT AAN FILMS OVER TWEE KENNEDY'S 205e jaargang - no. 156 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN i de Velde e ;raat 58-60, I 2425 Adm i. Min. oer adv I 4.Tneez med. 3 i tariel Kleine adv. (max. 8 regels» 25 ct c fr. per post 8,25 per kw. Losse nummers 15 cent. Bureaus: red. 7853, adv &213), Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: tel. 2116: r regel (min. 1^5). ..Brieven bur. van dit blad" 25 ct meer. Giro 359300 P Z.C.. Middelburg. Donderdag 5 juli 1962 Op het gras of niet op het gras Pagina 2 STRIKTE OPDRACHT AAN DR. VAN ROYEN (Van onze Haagse redactie) De Nederlandse ambassadeur in Washington, dr. H. J. van Royen heeft en krijg? geen machtiging om zonder tegenwoordigheid van een derde partij e«n gesprek te voeren met president Soekarno, zo verne men wij in bevoegde kring. De Nederlandse regering is niet bereid in enig opzicht tegemoet te komen aan de, wat men hier beschouwt, kennelijke poging van Soekarno om van het Nederlands-Indonesisch overleg toch nog een bi-laterale aangelegenheid te maken, en de on afhankelijke bemiddelaar Bunker op een beslissend ogenblik buiten de deur te houden. Die bereidheid bestaat te minder, omdat uit de gecompliceerde manoeuvres van Indonesië de indruk naar voren komt, dat Indonesië alleen uit is op een verklaring, dat Nederland bereid is Nieuw-Guinea over te dragen, en zich in alle bochten wil wringen om te ontkomen aan de Nederlandse voorwaarde, dat een behoorlijke garantie voor de zelfverzekering wordt verkregen. Men ziet hier in de Indonesische ma noeuvres oin nu alsnog met een Neder landse vertegenwoordiger te spreken zonder dat dt waarnemer en bemidde laar Bunker er by is, een poging om de verantwoordelijkheid voor een nieuw uitstel of afbreken van onderhandelin gen naar Nederland over te schuiven, zonder dat er een derde partij is, die het tegendeel heeft kunnen constateren. Om die reden zal de Nederlandse regering iedere toestemming tot een tweegesprek weigeren, zo blijkt uit onze inlichtingen. Manoeuvres De omzichtige Indonesische diplomatie ke manoeuvres ten opzichte van de her vatting van het Nederlands-Indonesisch overleg, trekxen in Den Haag sterk de aandacht Nu een hervatting van het overleg, waarbjj het plan-Bunker feite lijk 't enige agendapunt zal vormen, In donesië de zekerheid geeft, dat Neder land zich tot overdracht van het bestuur aan Indonesië zal verbinden, indien de overeenkomst ook behoorlijke regels en garanties voor de zelfbeschikkingsmoge lijkheden voor de bevolking omvat, is de enige gevolgtrekking, die te maken is uit de Indonesische diplomatieke ma noeuvres dat Soekarno aan het geven van die garanties voor de zelfbeschik king wil ontkomen. Geen getuigen De opdracht aan zijn onderhandelaar om vóór de hervatting van het door Bunker geleide gesprek een tweege sprek met dr. Van Royen te voeren, lijkt er wel erg op gericht om door Een dolgelukkige moeder omarmt haar teruggevonden zoontje in het kantoor van de Amerikaanse im migratiedienst in Manhattan: het is mevrouw Ida Schumacher, die, na een martelende periode van drie jaar, haar zoontje Yoselle weer bij zich heeft. Het nu tienjarige knaapje werd drie jaar geleden door een oom uit Israël ontvoerd na een fami lieruzie over zijn religieuze op voeding. Bij de ontvangst van Adenauer irl het Parijse stadhuis is het tot een incident gekomen. De met hun sjerpen getooide communistische raadslieden begonnen plotseling in koor te roepen: „Geen Duitse wraakzoekers hier. Leve de Duitse democratische republiek". Niet-communistische gemeenteraadsle den en ook andere aanwezigen over schreeuwden de communisten. Z(1 juich ten Adenauer en zyn gevolg toe. Daarop verlieten de communistische raadsleden de zaal. Zij gingen naar de raadzaal en legden daar bloemen neer by de ge denkplaat voor de raadsleden die tydens de bezetting door de Duitsers zyn dood geschoten. Men meent te Parys, dat de bespreking van 75 minuten, die Adenauer gisteren met president de Gaulle over militaire zaken en de NAVO heeft gehad, er niet toe heeft bijgedragen de verschillen tus sen het Franse en het Westduitse stand punt terzake te verkleinen. De bondsrepubliek is bereid gemeen schappelijke vraagstukken der militaire verdediging met Franki-yk te bespreken, doch dan in het licht van de dinsdag j.l. door een lid der Westduitse afvaardiging gedane uitspraak „voor ons betekent gemeenschappeiykc verdediging het or- faniseren der defensie in NAVO-ver- and". aldus meldt Reuters correspon dent te Parys, Harold King. VAN ROYEN ...strikte opdracht..,. IN REDE VOOR GOUVERNEUR Alliantie tussen oude en nieuwe unie President Kennedy heeft woensdag in Philadelphia ter gelegenheid van de Amerikaans" onafhnnkciykheidsdag een toespraak gehouden op een bijeenkomst van gouverneurs der V.S. en hierin ge zegd dat zijn land bereid is met een Verenigd Kiiropu te spreken over midde len om een „concrete Atlantische as sociatie te vormen." De V.S. zyn bereid een verklaring van onderlinge afhankciykheid te onder schrijven en deel te nemen aan een voor de betrokken partijen voordelige allian tie „tussen d"1 nieuwe unie die in Europa ontstaat en do oude Amerikaanse unie welke bijna twee eeuwen geleden in Philadelphia werd gesticht." Het Amerikaanse staatshoofd ver klaarde dat een dergelijke alliantie niet in één onkel Jaar of gemakkelijk tot stand zou kunnen komen maar „de wereld wete dat deze thans ons doel is." Hij beloofde dat „wy ons aandeel op ons zullen nemen om het gewicht dat op de schouders van al len rust le verlichten, wij ons bij de andere mensen en andore naties zul len voegen om de vrede en vrijheid te bewaren en elke bedreiging van de vrede en vrijheid van ieder af zonderlijk zullen beschouwen als een gemeenschappeiykc bedreiging". een tweegesprek de hervatting van de onderhandelingen te torpederen, zonder dat er iemand bij is, die kan getuigen wie daarvoor verantwoorde lijk was. Het Indonesische ja staat dan tegenover het Nederlandse nee. Daarmee zou Indo nesië zich weer kunnen ontworstelen aan de pressie die met name door de V.N. en de V.S. op dat land is uitgeoe fend om de onderhandelingen nu einde- lyk te beginnen, aldus een goed ingelicht zegsman. Om Indonesië dat nieuwe voor wendsel niet te verschaffen, zal Nederland zijn onderhandelaar geen enkele vrijheid geven om een tweegesprek zoals Indonesië het thans tracht te forceren, tot stand te laten komen. Een rechter van instructie in Pa rijs heeft gisteren ex-generaal Ra- oul Salan, tot levenslang ver oordeeld hoofd van de organisatie van het geheime leger, onder vraagd, als voorspel tot een nieuw proces. Het Franse parlement had een reeks vragen voor Salan opgesteld betreffen de oud-premier Georges Bidault, thans vermoedelijk hoofd van de O.A.S., al vorens zou worden gestemd over op heffing van diens parlementaire on schendbaarheid. Ex-generaal Salan heeft gisteren toe gegeven dat hij op 4 mei een brief schreef aan „Cimiterre", penningmees ter van de O.A.S. in Algerije, waarin hy deze opdroeg 1 miljoen nieuwe franken over te maken aan Georges Bidault, die hij zijn opvolger aan het hoofd van de O.A.S. noemde. Salan weigerde te zeggen wie zich ach ter het pseudoniem „Cimiterre" ver school, of hoe de brief uit de gevange nis werd gesmokkeld. De ex-generaal wilde ook andere met een schuilnaam aangeduide personen in de brief niet nader identificeren. Troepen van het Arabische legioen in Jordanië hebben gisteren met geweer- en mitrailleurvuur de Is raëlische sector van Jeruzalem be schoten. Tenminste één Israëlische soldaat werd gedood, een tweede en een vrouw wer den gewond. Het incident duurde vijf tien minuten. De Israëliërs beantwoord den het salvo. Of daarbij Jordaanse sol daten werden getroffen is vooralsnog niet bekend. Israël heeft een krachtig protest inge diend by de gemengde wapenstilstands- commissie. In een communiqué van het Israëlische leger werd later bekendgemaakt, dat bij het incident twee soldaten zijn ge dood en vijf burgers gewond. Een Papoea komt bij de politie in Me- rauke melden, dat hij een Indonesische para heeft gesignaleerd in de Indonesi sche kampong Koe prik aan de overkant van de Maro-rivier nabij Merauke. De para werd later door Nederlandse mariniers gevangen genomen. Gewond door leeuw In het rooms-katholieke zieken huis in Enschede is dinsdag over leden de 34-jarige dompteur Le Crocq. De heer Le Crocq, die on der de naam Michel Stevenson op trad in het 'circus Boltini, was tij dens een voorstelling in Zutphen zaterdagavond j.l. aangevallen door een van de berber leeuwen. Hij liep daarbij verwondingen aan hoofd en hals op en moest naar het ziekenhuis in Zutphen worden vervoerd. Enkele uren later werd hy uit dit ziekenhuis ontslagen, doch moest na enige tijd toch weer worden opgenomen, omdat het vermoeden bestond, dat de heer Le Crocq bloedvergiftiging had opgelopen. Later is hij naar het r.-k. ziekenhuis in Enschede overgebracht. President de Gaulle van Frankrijk de Westduitse bondskanselier dr. Adenauer, zijn het er gisteren volgens Franse regeringskringen over eens geworden dit jaar in Ro me een „kleine topconferentie" van de zes E.E.G.-landen te hou den. Lagaillarde roept op tot steun aan Algerije In een brief die gisteren door de Franse pers is ontvangen en die de handtekening draagt van de vroegere studentenleider in Al giers Pierre Lagaillarde, wordt op ae Fransen in Algerye een beroep gedaan alle steun te geven aan de nieuwe onafhankeiyke staat Al- ^Franse persbureau A.F.P. zei dat het de brief gisteren ontving. Hij werd bezorgd en droeg als adres van de afzender „Santa Cruz de la Palma", de plaats waar La gaillarde door de Spaanse autori teiten wordt vastgehouden. LEGER KWAM DE GRENS OVER De politieke verdeeldheid iu Alge rije is gisteren duidelijk geïllu streerd door de strijdige kreten die opstegen uit de menigten die waren toegelopen bij de intocht van de 35.000 man sterke voorhoe de van het nationalistische bevrij dingsleger in het oostelijk deel van de jonge republiek. Meer dan 40.000 Algerijnen waren in de marktstad Soukh Ahras aan de Tunesi sche grens uitgelopen. Terwijl de solda ten opmarcheerden naar hun voorlopige legerplaats, 22 kilometer over de grens, waren langs de route zowel kreten „Lang leve de G.P.R.A." als „Leve Ben Bella" te horen. De militaire eenheden werden verplaatst naar het gebied waarin twee regionale zones van het leger-tactische steun aan de ontevreden extreem-nationalistische vice-premier van Ben Khedda's voorlo pige regering hadden beloofd te geven. Ben Bella had dinsdag geen tijd om de onafhankelijkheid van zyn land te vie ren, Hij voerde te Kairo besprekingen met V.A.R.-president Nasser, die bemid delende activitetiten had ontplooid. nale Comité van de Algerynse Revo lutie (C.X.R.A.), het nationalistische parlement dat in bet Libische Tripo lis zetelde. Volgens dit communiqué was de huidige crisis in de Algerynse leiding kort voor het referendum van zondag tijdens een zitting van de C.N.R.A. ontstaan. De meerderheid van dit parlement steunt blijkbaar Ben Bella. Campagne Volgens welingelichte waarnemers in het buiten de hoofdstad gelegen be- windscentrum Roeher Nóïr zal Bén Bei- la geen poging ondernemen om de voor lopige regering van Ben Khedda oir te werpen. Wel verwachtten zij dat hjj zijn campagne tegen dit bewind via de wettige kanalen van C.N.R.A. en met de steun van extreem-nationalistische frac ties in de strijdkrachten tot het uiterste zou doordrukken. Ernst en verwarring De staf van een derde militair bestuurs gebied in de provincie West-Oran vroeg woensdag om een beslechting van de in terne geschillen, gezien de „ernst van de situatie en de algemene verwarring". Het bestuur van de zone (willaya's de Algerijnse naam voor deze regio nale staven) stelde echter in een communiqué dut alle besluiten die betrekking hadden op de openbare orde uitsluitend onder de verant woordelijkheid vielen van het Natio- Op de dinsdag in Utrecht gehouden ver- adering van de Vereniging voor de loekhandel is de D. A. Thieme-prys, een der oudste Nederlandse prijzen, uit gereikt aan prof. dr. VV. Banning voor zijn geschriften welke uitmunten op het gebied van onderwijs in de ruime zin, n.l. van bijdragen tot vorming van de Nederlandse geest. wat in het voordeel van Zeeland is, is de toeneming van het aantal be jaarden: 30 'Tc. tegenover Drente iMiiimiimiiiiiimiiiiiiu, is het 40 jaar geleden dat de vrouwen in Nederland voor dc eerste maal ter stembus togen. Vergelijking van twee economische structuren 11} Drie-en-een-lralvc maand nadat de cijfers van de volkstelling 1960 voor Zeeland bekend zijn gemaakt, liggen die van Drente op de tafel. Er is aanleiding beide reeksen te vergelijken, omdat de twee provincies ver schillende wezenstrekken ge meen hebben. In inwonertal staat van de Nederlandse pro vincies Drente op de tiende en Zeeland op de elfde plaats. In 1947 had Drente slechts 11000 zielen meer, een voorsprong die thans tot bijna 29000 is opgelo pen. De snellere ontwikkeling van Drente is een tweede re den om dc cijfers te vergelijken. In 1950 is in Drente een aan vang gemaakt met bet beleid van de regionale industrie-ont wikkeling, dat is tien jaar eer der dan in Zeeland. Wij mogen aannemen dat onze provincie in de komende tien jaar dezelfde ontwikkelingslijnen zal volgen. In de hierna volgende vergelij kingen betrekken wij de volks tellingen van 1947 en 1960. Drente groeide in 13 jaar met 40.300 inwoners tot 312.200, een groei van 15 Voor Zeeland nemen wij een stijging waar met 22.700 inwoners tot 283.500 of 9 Wij zien, dat Drente de nationale toeneming van 19 benadert, maar tevens hoeveel inspanning er nodig is om het na tionale gemiddelde te halen. Het is dan ook dubieus of Zeeland met zijn lage geboorte-overschotten dit ge middelde in dc komende tien jaar zal halen. Een ander cijfer, dat zich verzet te gen snelle verandering, betreft de leeftijdsopbouw. Het percentage 14- jarigen of jongeren is voor Drente 32,1, voor Zeeland 28,4 en voor Ne derland 30; dat voor 65-jarigen of ouderen bedraagt respectievelijk 8,3, 11,2 en 9,1. Beide provincies bevin den zich aan weerszijden van het na tionale gemiddelde, Zeeland aan de verkeerde kant. Het verschil tussen de gewesten beloopt 3 of meer, wat op het Zeeuwse inwonertal in absolute cijfers op 8500 mensen neer komt. Met de Drentse percentages zou Zeeland dus zoveel meer jonge ren en zoveel minder ouderen heb ben. Sedert 1947 nam het aantal 20- 39-jarigen in Zeeland met 8.7 af, in Drente met lYt toe. Het enige Enkele typeronde eyfers voor de uit eenlopende ontwikkeling van de twee provincies worden hierby in tabel vorm afgedrukt: Landbouw en vissery 1947 1960 Zld. 35,4 23,1 Dr. 43,4 27,3 Industrie, ambacht en openb. nutsbedr. Zld. 16,5 20,9 Dr. 13,5 23,8% Bouwnijverheid Zld. S,9 11,3 Dr. 6,8% 11,8 Ec. diensten Zld. 18,1 23 Dr. 11,8 15,1 Soc. diensten Zld. 20,8 21 Dr. 17,4 18,6 Turfwinning Dr. 6.1 2,6 De landbouw is in Drente nog ster ker teruggelopen dan in Zeeland, a fortiori als wij de turfwinning erbij rekenen. In absolute cijfers gaat het zonder de turfstekerij respectievelijk om 20.170 en 14.740 beroepspersonen. In Drente werken er nog 4600 vrou wen in de landbouw, in Zeeland 1340. (Zie slot pag. 5 kol. 5) De Amerikaanse kernproef, die gisteren boven Johnston eiland in de Stille Oceaan gehouden zou wor den, is voor 24 uur uitgesteld. In Amerika betreurt men dit een beetje want de explosie had „het grootste 4-julivuurwerk uit de geschiedenis" kunnen worden, een vuurpijl van een megaton- Er werd geen reden opgegeven voor het uitstel. De waarnemend minister van bui tenlandse zaken van Laos, Feng Fongsavan, heeft gisteren in Vien tiane verklaard, dat Laos diploma tieke betrekkingen wil aanknopen met Nationalistisch en Communis tisch China, zowel als met Noord en Zuid-Vietnam. Om te vermyden dat de diplomaten elk aar in Vientiane tegen het lyf lopen, zullen ze resideren in Loeang Drabang en Vientiane, koninldyke residentie en regeringszetel respectievelijk. Fongsavan zei dat koning Savang Va- thane betrekkingen wilde onderhouden met alle buurlanden. „Als die de wetten van Laos eerbiedigen", zei hij, „dan zul len zich geen moeilijkheden voordoen". Zouden de regeringen van bovengenoem de vier landen tegen eikaars vertegen woordiging ir Laos bezwaar maken, al dus Fongsavan. „dan is dat hun zaak". Van diverse artikelen is de weeldebe lasting afgegaan met als gevolg, dat de handel een flinke verkoopcampagne is begonnen. Met name de fotobranche weet de prijsverlaging goed uit te bui ten om aldus te proberen het fotogra feren (met alles wat er bijhoort) nóg meer ingang te doen vinden. Dat deze wijziging van de omzetbelasting reeds op de eerste juli kon ingaan, is mede een gevolg van een snelle parlemen taire behandeling: zij werd nog eind vorige maand in de Eerste Kamer af gesloten met alle gunstige gevolgen vandien voor kopers als voor verko pers. Bij de behandeling in de senaat is een kort. maar vinnig debatje gehou den tussen het kamerlid Van Hall te vens burgemeester van Amsterdam en staatssecretaris Van den Berge over de vraag welke goederen nu eigenlijk nog onder het weeldetarief moeten val len. De heer Van Hall stelde deze zaak rechtlijnig: „Is een artikel luxe. dan moet het aan weeldebelasting zijn on derworpen, is het géén luxe. dan mag het niet onder dit tarief vallen"- In dit verband bracht iiij met name de heffing op auto's naar voren: zij val len nog altijd onder hei. weelde-tarief, hetgeen de heer Van Hall (naar onze mening volkomen terecht!) onjuist vond. rechtlijnige nor men dan de tegen hem opponerende senator. Hij voelde weinig voor diens „luxe-motief", althans voor het uit sluitend hanteren 'daarvan. Zo vallen oesters en jachtgeweren luxe zaken naar de mening van de staatssecretaris niet langer meer onder de weelde- heffing om de sim pele reden, dat de op brengst van deze be lasting praktisch was te verwaarlozen: voor oesters was die maar vijfduizend gulden. Ziehier dus een norm voor niet-toepassing van een weeldetarief: de geringe opbrengst. Maar de bewindsman had nog meer normen achter de hand Hij gebruikt namelijk de weeldebelasting óók als een soort fiscaal rode potlood om daar mee verbeteringen op andere heffingen aan te brengen, bijvoorbeeld bij siga rettenpapier. Niemand zal beweren, dat sigarettenpapier een luxe-artikel is. maar toch valt het onder het hoge ta rief. Waarom? Omdat deze omzetbe lasting hier wordt gebruikt om de ge ringe accijns op tabak te corrigeren. Sigaretten hebben namelijk een ac cijnsbelasting van meer dan zestig pro cent, terwijl tabak met nog geen veer tig procent is belast. Daardoor slaat de belastingschaal voor de consument sterk door in het voordeel van „shag" en „gerolde sigaretten", hetgeen nu wordt gecorrigeerd door het weeldeta rief op sigarettenvloeitjes. Anders zou de fabriekssigaret teveel in het nadeel komen. Men ziet: weer een andere norm, die van de fiscale correctie dus. Wat zegt de staatssecretaris nu over auto's en weeldebelasting. Er is in feite maar één motief: de op brengst van het weeldetarief is voor dit artikel niet minder dan vijfenzeventig miljoen gulden, welk bedrag de fiscus niet kan missen. Motief nummer drie het geld is nodig, ook al erkent men aan regeringszijde, dat de auto niet langer een weeldezaak is, maar een doodgewoon gebruiksvoorwerp. Men kan niet zeggen, dat de heer Van Hall er met zijn de argumentatie van de staatssecretaris overwegend kritiek er helemaal naast was. Er zit inderdaad maar weinig lijn in de jong ste verlagingen van het weeldetarief. Overwegingen als „geringe opbrengst", „correctie van accijns" en „we kunnen dit bedrag van de auto's niet missen" munten niet uit door een heldere sy stematiek. De vraag is gewettigd zij ook reeds in de Tweede Kamer ge steld of het niet eens tijd is het ge hele systeem van de omzetbelasting aan de orde te stellen. Dat zal trouwens wel onvermijdelijk worden, wanneer het er om zal gaan de omzetbelastingstel- sels van de E.E.G.-landen aan elkaar aan te passen. Hoe plezierig de jongste verlagingen ook mogen zijn, de syste matiek van het besluit is ver te zoeken. Een volgende maal zal de aanpassing de omzetbelasting beter en princi piëler dienen te geschieden. B De nieuw benoemde Braziliaanse pre mier Maruo de Andradc heeft gisteren zijn functie neergelegd na een menings verschil met president Goulart. President Goulart was de mening toe gedaan, dat de grondwet hem de be voegdheden geeft, kandidaat-ministers af te wyzen, doch formateur Maruo de Andrade bestreed dit. De Amerikaanse filmindustrie heeft op het ogenblik twee „Ken- nedy-films" tegelijk onder handen. Een van de films gaat over John F. de huidige president en de ander handelt min of meer over Robert F. de minister van justitie. Het is nog nooit eerder gebeurd, dat een Amerikaans president toestond dat. bij zijn leven een hele film over hem werd gemaakt. In Hollywood is men van mening, dat de publiciteit die de Kennedy's door deze films zullen krijgen veel belangrijker is, dan bijvoorbeeld de vraag of de films een gunstig beeld geven van Amerika en de Amerikanen. De man in het Witte Huis schijnt echter wel te beseffen dat het van het grootste belang is, dat de film die over hem gemaakt wordt nauwkeurig het boek volgt. De film zal „PT 109" heten. Het verhaal handelt dus over John F. Kennedy's avonturen in de Stille Oceaan tijdens de tweede wereld oorlog. Peter Lawford, de zwager van de president dient al liaison-functio naris tussen Hollywood en het Witte Huis. De andere Kennedy, Robert F., is overigens ook gebrand op een correcte verfilming van zijn boek „The enemy within". Toen hij onlangs in Zuid- Californië moest zijn. maakte hij van de gelegenheid gebruik om een be spreking te voeren met Jerry Wald, de producent van de film. <AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAStAnAAAAAAnAAAAAAIU\AAAAAJVAAAAMJV\AnA<\/NAAAS\ftAAAAAAAAAAftA/\AA/VA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1