Weeshuis van Zierikzee: kunsthal van keramiek Vannitsen winnaar in saaie „wandeF-etappe Mr. Dijckmeester opende expositie Kodacolor Kodak AGENDA WALCHEREN NIEUWE GRIEZELIGHEDEN ROND DR. JEKYLL EN MR. HYDE MARKTBERICHTEN WOENSDAG 4 JULI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU R AN T VAN ECHTPAAR BRAAT-VOORHUIS HET OUDE, voorname Burger Wees huis van Zierikzee heeft een nieuwe bestemming gekregen onder de han den van zyn bewoners, het kunste naars-echtpaar Braat-Voorhuis. In een grote expositie „al het werk uit de afgelopen vijftien jaar hebben we weer rond ons verzameld" van keramiek heeft het tweetal de ka mers, de hal en het trappenhuis met hun ryke historie de functie van de cor toebedacht voor het oeuvre, dat dinsdagmiddag aan het publiek is prijsgegeven. Burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester heeft het Burger Weeshuis aan het Kerkplein al verschillende jaren deed het geen dienst meer als zoda nig in zijn nieuwe functie „ge ïnstalleerd". Hij deed dat in het mid den van een grote groep genodigden, onder wié het college van regenten en regentessen van het weeshuis, collegae van tekenleraar Ad Braat aan het Prof. Zeemanlyceum, vrien den en bekenden. „Het plan van het kunstenaarsechtpaar om hier te gaan wonen, werken, leven en cre- eren was een idee met veel conse quenties". Daarom prees de burgemeester de moed en ondernemingslust van beiden. Hij was ervan overtuigd, dat er veel denkwerk en creativiteit nodig is ge weest om van het oude Burger Weeshuis datgene te maken, wat het nu is: een monument met een zin volle bestemming. Burgemeester Dijckmeester meende het initiatief van de beide kunstenaars dan ook het best te kunnen weergeven met deze drie woorden: „een gelukkige oplossing". Bijna een eeuw geleden kreeg het ge bouw, dat de ambachtsvrouwe van Oosterland Susanna Maria Loncqu merkwaardig genoeg met de voor gevel naar de achterzijde liet neer zetten, een bestemming als Burger Weeshuis van Zierikzee. Veel kin dervreugde en kinderleed heeft zich binnen de oude muren afgespeeld. Enkele jaren na de oorlog had het gebouw ook als zodanig zijn diensten verricht. Het was hecht en sterk. rischo bezittingen. Regentenkamer De vorstelijke regentenkamer met goud leer behang, een kast met heel oud tin, prachtige schiderjjen, een rijk bewerkt plafond en de oude kleder drachten van de wezen dat alles moest niet achter slot en grendel ko men. Het college van regenten zocht naar een nieuwe functie voor het ge bouw. Liefst een, waarin het oude zou aansluiten bij de bezigheden van de huidige bewoners. In het echtpaar Braat-Voorhuis heeft men daarom bewoners gevonden, die de historische ruimten zullen benut ten als de „speelplaats" voor hun keramische kunst. De voorzitter van het college van regenten, mr. C. J. du Croo moest dinsdagmiddag eer lijk toegeven, dat de bestuurders van het Burger Weeshuis na de eerste ontmoeting met het echtpaar Braat eigenlijk huiverig waren voor de re volutionaire ideeën. ,Maar", zo voeg de hy er onmiddeliyk aan toe, „al lengs zyn we door uw werk hier be- FILM OVER RITTHEM Ook het dorpsleven van Ritthem zal binnenkort verfilmd worden. Op maan dag 16 juli zal een opnamewagen door hot dorp rijden om de inwoners en en kele karakteristieke plekjes op het cel luloid vast te leggen. Om een beeld te geven van het Ritthemse verenigings leven. zal een optocht worden gehouden, die bij „Ons Dorpsleven" wordt opge steld. Na afloop hiervan worden de ge luidsopnamen voor de film gemaakt In do muziektent. f Advertentie) Voer ilturtnafdruhktn op pttpitr: Film DANKZIJ INGEBOUWD CORRECTIEMASKER liggen alle kleuren feilloos vast. Metéén! Met Kodacolor Film bent u zeker van uw zaak! Mochten desondanks, om welke reden ook, de kleurenafdrukken niet aan uw gerechtvaardigde verwachtingen voldoen, dan geeft u ze gewoon weer aan uw fotohandelaar terug. U hoeft ze dan niet te betalen! KLEURENFILMS voor mensen van nu! voor mensen als u! Middelburg City: Stryc om de vrijheid (C.F.A.), 20.00 uur, a.i. Electro; Hel uur der vergelding, 19.30 uur. 14 Jaar. Abdij; Klank- en lichtspel. 21.00 en 21.30 uur. Molenwater; Miniatuur Walcheren. 9.00- 22.00 uur. Van Benthem en Jutting; Ex positie over Zeeland er- Vlaandoren, 9.00 —18.00 uur. Zeeuws Museum: Exposllo Jan Toorop ln Zeelunn. 10.00—17.00 uur Vllsslngcn Alhambra. Misdaad na school tijd. 20 uur, 18 Jaar. Luxor: Het monster In dr. Jekyll, 20 uur. 18 Jaar. Goes Grand: Terug over de Rijn. 20 uur, 18 Jaar. Bergen op Zoom Roxy. De terreur vnn de Rode Draak. 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Bloed en rozen. 20 uur. 18 Jaar. Tcmcnzen Luxor: Twee vrouwen. 20 uur, 18 Jaar. Watertoren: Expositie sphilderljen Piet de Bodt. 10-12 -ij 13-21 uur. Oostburg Ledeltheater. Al9 het moeder hart spreekt. 20 uur. li Jaar. Axel Het Centrum: Lecrtlngenuitvocring aid. Axel van de Stichting Zeeuwse Mu ziekschool. 19.30 uur. Zierikzee - Galerij ,De Breede Brug": zo- mcrexpositie Zeeuwse beeldende kunste. naars, 14-18 en 20-22 uur Oosterland „Even Buiten"- Vergadering bloembollcnkwekers, 19.30 uur. koord geraakt. Het is ons niet alleen meegevallen, maar we zijn er verrukt over geraakt. Dat waren de „officiële" compliment jes, die het echtpaar Braat bij de opening mocht ontvangen. By de rondgang door de zalen hebben de kunstenaars dezelfde middag nog vele tientallen handen gedrukt: alle maal felicitaties met het succes, dat deze gedurfde ontmoeting tussen verleden en moderne kunst toch is geworden. Hebben de beide keramiekkunstenaars hun fantasie, in hun oeuvre steeds fijnzinnig en tegelijk ook functioneel laten werken, bij de inrichting van het Burger Weeshuis tot expositie gebouw is dat precies hetzelfde ge weest. De tentoonstelling, die er thans is ingericht draagt voorlopig een permanent karakter en is iedere middag te bezichtigen. VL1SSINGEN Bromfietser tegen politieauto Maandagavond omstreeks vyf uur is in Vlissingen een bromfietser tegen een surveillancewagen van de gemeentepoli tie gereden. De politieauto wilde vanaf het Bellamypark de Breestraat in rij den. Op dat moment kwam uit de Mo lenstraat de 20-jarige Vlissingse student F. M. C. K. met zijn bromfiets. Hg ver leende geen voorrang en reed tegen de politieauto. De wagen van de politie werd licht beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Benoeming procuraliehouder Nederlandse Handel-Mij. Tot procuratiehouder van de Neder landse Handel-Maatschappij N.V. agent schap Vlissingen, is met ingang van 1 augustus aanstaande benoemd, de heer A. Punt. De heer Punt is momenteel em ployé bij het agentschap Vlissingen. Spiegel van auto afgerukt De Vlissingse politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag proces-verbaal ,akt tegen de 21-jarige Hagenaar die van een in de Walstraat ge parkeerde auto de buitenspiegel had af gebroken. De politie werd op dit vanda- isme attent gemaakt door de caféhou der B. GAP1NGE UITSLAG RINGRUDERU De uitslag van de ringrijderij te Gapin- e op 30 juni was als volgt: iuxe pryzen: 1. Joh. Langebeeke 26 ringen; 2. H. Joosse 26; 3. D. Coppoolse 25; 4. F, Langebeeke 23; 5. C. Langebeeke 19; i. C. Coppoolse 17; 7. Jo Wondergem 7; 8- H. Wondergem 14; 9. A. P. de Visser 12; 10. Jac. Paauwe 11; 11. G. Koolo 10; 12. H. Ton 9; 13. Jan Lange beeke 8; 14. Jos Oudenaar 5; 15. Abr„ Wielemakcr jr. 4; 16. Jac. v. d. Bosse 3 ringen. Aantal beurten 36. Extra pryzen: F. Langebeeke, 2. C. Langebeeke; 3. A. P. de Visser; 4. Joh. Langebeeke; H. Wondergem; 6. Jac. Paauwe; 7. H. Joosse; 8- D. Coppoolse. Bekerwedstryd: I. C. Langebeeke, beker v. d. burge meester; 2. Jo Wondergem, beker van W. Bakker; 3. Joh. Langebeeke, beker van Eenennaam; 4. H. Wondergem, be ker v. d. Berge; 5- F. Langebeeke, be ker v. d. Have; 6. C. Coppoolse, beker van Balkenende; 7. Jac. Paauwe, beker van Willemse; 8. D. Coppoolse, beker van De Jong. Beker van J. Kodde, Serooskerke werd gewonnc door C. Langebeeke. Volgrin- gen Joh. Langebeeke (11 ringen). Pol lepel Joh. Langebeeke. 75ste ring Jan Langebeeke; 125ste ring C. Langebeeke; 150ste ring Jo Wondergem; 200ste ring C. Coppoolse. Oranjefeest in samenwerking met ringrijderijvereniging Zaterdag hield de Oranjevereniging te Gapinge in samenwerking met de plaat selijke ringrijdersvereniging ter gele genheid van de verjaardag van Z.K.H. 'rins Bomhard een feestdag. De ring- rijders hielden hun jaarlijkse wedstrijd Op het terrein van de heer N. Goed- bloed en Zonen werden voor de kinderen kinderspelen gehouden, terwijl voor de oudere jeugd ook verschillende wedstrij- touwtrekken, enz. Des avonds wer den op het feestelijk versierde en ver lichte dorpsterrein ook nog spelen ge daan, waarbij o.a- het. kussengevecht veel belangstelling trok De feestelijkheden werden 'a middags en 's avonds opgeluisterd door do mu ziekvereniging „Veere's Genoegen", die aan een het geheel van deze dag een vrolijke tint gaf. Officiële publikatie MIDDELBURG AFSLUITING 8P1JKF.RBRUG Burgemeester 011 wethouders van Middelburg maken bekend, dat wegens het verrichten herstelwerkzaamheden de Spijkerbrug van 4 t/m 9 juli a.s. of zoveel langer of kor ter als nodig zal blijken voor alle rijverkee-r znl zijn afgesloten. Middelburg, 2 Juli 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr, J, DRIJBER. burgemeester. Mr. J. HOOIJ. secretaris. Burgerlijke stand A AGTEKF.lt K F Bevallen: J. de VisserPoppe, z. Ondertrouwd: A. Meijcrs, 25 j. en A. van den Driest, 20 J. RITTHEM Bevallen: P. Cevanl—Schricr, d. Getrouwd: A. H. Ccvnnl, 27 J. en L. A. de Mcij, 27 J.: C. J. Ilooftma», 29 j. en A. A. Gouloozc, 22 J. WESTKAPELLE Bevallen: K. Alewijnse—Slabber, d.; D. v. d. Beek—.longkind, d.; W. Verhnge—Tanker, d.: M. GnbrlelseCijsouw, A. van Slghem— MInderlioud. d. Getrouwd: J. van Vaardegem. 26 j. en K. Klelnepler, 26 Overleden: H. LIevense. 79 J. c.v. M. Lie- Ondertrouwd; J. Sturm. 23 J en J. K. de Buck. 18 J. Getrouwd: P. J. Boucherlc. 24 j. en M. Klel nepler, 23 J. SEROOSKERKE (W.) Bevallen: T. Wattel—Schout, z.: P. W. de Visser—HuUbrcgt8c, d. Getrouwd- D. J. Kloosterman. 25 J. en C. S. Louwcrse. 22 J.; P. L Riemens, 25 J. en P. J. de Jager, 25 j.: M. Louwerse, 23 j. en F. Sturm, 18 J. DOMBURG UITSLAG RINGRIJDERIJ Uitslag van de ringrijderij. te Domburg op zaterdag 30 juni: I. W- Provoost 30 ringen, 2. J. Provoost Wz. 26 ringen; 3. H. v. Eyzeren 26 rin gen; 4. Adr. Provoost 26 ringen; 5. C. de Visser 25 ringen; 6. J. Minderhoud, 21 ringen; 7. A. Riemens, 20 ringen; 8. L. P. Roelse, 19 ringen; 9. P. Brou wer, 18 ringen; 10. L. Brand, 16 ringen; II. H. Brand 15 ringen; 12. C. Minder houd, 14 ringen; 13. J. Maranus, 13 rin gen; 14. J. Brand, 12 ringen; 15. C. Pro voost. 12 ringen. Ie beker, 8 beurten W. Provoost, 8 rin gen en 2e beker, 8 beurten h. v. Eyze ren, 8 ringen, na kamp. Standaard geschonken door burgemees ter mr- W. J. E. Crommelin: h. v. Eyze ren. Extra prijzen: 1. prijs Gaaischie ters, C. de Visser; 2. prijs gemeentebe stuur, J. Maranus; 3. prijs dhr Seidel, W. Provoost; 4. prijs dhr Rijnbende, h. v. Eyzeren; 5. prijs dhr a. P. Mop- gré, J. Provoost; 6. prijs dhr Janse, C. Minderhoud; 7. prijs mevr. v. d- Berge, Adr. Provoost. 100ste ring L. Brand; 150ste ring C. de Visser; 200ste ring J. Maranus; £50ste ring J. Provoost Wz- Hoogste serie W. Provoost met 11 rin gen. Prijs gehuwde ringrijders L. Basti- aanse. Pollepel C. de Visser. Er waren 15 deelnemers en het aantal gereden beurten bedroeg 39. RITTHEM Schoolreis christelijke school De leerlingen van de christeiyke lagere school te Ritthem maakten een school reis naar Noord-Brabant. Na een bezoek aan het Liesbos by Breda, reed men naar de Efteling, het hoofddoel van de reis. Op de thuisreis bezocht men nog de speeltuin Rozenoord te Bergen op Zoom. Van onze adverteerders Firma G. Steutel en Zoon verhuisd Dezer dagen is de groothandel in textiel- goederen Firma G. Steutel Zoon (voorheen L. J. Mes) te Middelburg ver huisd van het pand Dam 2 naar een pand in de Vlissingschestraat, waar vroeger de firma Maljaars was geves tigd. Deze verhuizing betekent voor dt Firma Steutel een aanzienlijke verbete ring. Het pand aan de Dam bestond uit een groot aantal vertrekken en ver trekjes. Nu heeft men echter de be- schikking over één grote ruimte, zodat de goederen overzichtelijker konden worden opgeslagen. De afnemers van de firma kunnendaardoor gemakke lijker kiezen uit de grote voorraad, te meer daar de goederen op rekken uit gestald liggen. Op de benedenverdiep is ooit nog een flinke kantoorruimte Op de eerste verdieping is een show room ingericht van bedden, matrassen, dekens enz. Dit alles wordt gezellig ver licht door een aantal schijnwerpers. Een lift zorgt voor vlug en gemakkeiyit ver voer tussen deze twee verdiepingen Verder is er nog een tweede verdieping, die benut kan worden als er uitgebreid moet worden. Van onze adverteerders OPENING BOEKHANDEL DE RUITER N.V. Dinsdagmiddag heeft de boek- en kan toorboekhandel De Ruiter N.V. aan de Paul Krugerstraat te Vlissingen haar zaak heropend. De heer J. C. Borsje, de architect, heeft er een uiterst moderne zaak van gemaakt. Voor de verbouwing was er naast de winkel een magari1- dat nu bg de winkel is getrokken, wj door de oppervlakte van de winkel bijna verdubbeld is. In de winkel zyn hierdoor als het ware twee afdelingen geko men: één voor boeken en de andere voor kantoor- en tekenbenodigheden. Alles is zo opgesteld dat de klant overal zelf bij kan, zodat het een semi-zelfbedie- ningszaak is geworden. Bij de opening was de zaak door. vele bloemstukken versierd. Na de receptie werd de winkel opengesteld voor het publiek, dat mede aangetrokken was door een reclame-optocht van drie rui ters van de ruiterschool „Rodeo" uit rooskerke en een geluidswagen, die die zelfde middag door Vlissingen getrok ken was. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 2-7: Sophie Trans van Antwerpen, Fram van Sheernes. Vlissingen vertrokken 2-7: Armonia naar Ar changel, Athelduke naar Cuba, Norwind naar Antwerpen, Sophie Trans naar Bremen. 3-7: Fram naar Middelburg. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 2-7: Zuiderzee van Waterford, Jongkind van Kings Lynn, Fambo van Oporto, Achilles van Kopenhagen, Mitröpa van Grunvillo, Johnny van Hull, Goote van Duinkerken. 3-7: Bal tic van Rotterdam, Nanusa van Hamburg, Thaletas van Rotterdam, Olympia van Ark- low-Gent, Alpha van Ipswich, Medon van Hamburg, Meerdrecht van Rio de Janeiro. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 27: Korendijk naar Rotterdam, Beta naar Zee van Terneuzen. Kloosterdijk naar Rotterdam. Steenbergen naar Rotterdam, Brouwersgracht naar Helsinki. 3-7: Globe naar Hull, Sirrah naar Rotterdam, Wedloper naar Finland, Ca- tharina-W naar Londen, Plaris naar Zee- Gent, Congokust naar Amsterdam, Caltex Delfzijl naar Frederikstad, Donau naar Du blin. FILMS IN ZEELAND Heidi Bruhl tussen misdadige jongeren Regisseur Terence Fisher heeft dr. Jekyll en met deze mr. Hyde in een nieuw jasje gestoken. Hij gaf het bekende griezelverhaal wat nieu we lugubere facetten mee en ver zekerde zich van de medewerking van Christopher Lee, wiens spook achtig optreden alleen al succes verzekert bij alle tot gezellig schrikken bereid zijnde toeschou wers. Deze moderne dr. Jekyll, geacht geleer de en bestrijder van het boosaardige in de mens, die zelf het slachtoffer wordt van zijn onderzoekingen, zien we, wan neer hij door het innemen van een zelf- gefabriceerde „medicijn" verandert in een monsterachtige maniak, zich in het Londense nachtleven storten. In de nachtclubs, die hij het liefst frequenteert ontmoet ny dan zijn vrouw en zyn „vriend" Paul Allen. Zy herkennen hem niet en aanvaarden hem als mr. Hyde, een vrymoedige vechtersbaas tot de vreemde zich ontpopt als de wreker van dr. Jekyll. Paul Massy speelt de dubbelrol Jekyll- Hyde, Dawn Addams zien we als dr. Je- kyll's ontrouwe echtgenote en Christo- r Lee speelt de onbetrouwbare vriend. Deze spannende spookgeschiedenis is te zien in Luxor (Vlissingen) onder de ti tel „Het monster in dr. Jekyll". Heidi Brühl speelt de hoofdrol in „Misdaad na schooltyd", een Duitse fabrieksfilm van Alfred Vohrer overj jongeren, jeugdmisdaad, schuldige ouders en de alles oplossende liefde. In Heidi's gezelschap de bekende ouderen en jongeren van de Duitse film: Christian Wolff, Corny Collins, Hans Nielsen, Erica Beer enz. „Mis daad na schooltyd" wordt vertoond in City (Middelburg). „Het uur der vergelding" slaat in Elec tro (Middelburg) waar Jeff Chandler, Faith Domorgue, Lyle Bettger en een aantal minder bekende krachten van Hollywoods wlld-west-afdellng de grote opstand van de Sioux-indianen in een ver en romantischer verleden tot leven brengen. Voor de grote scènes op de prairie waaraan een legertje figuranten en paarden te pas komen heeft men wi de-screen gekozen, opdat er niets van de Afdeling tuinbouw aan r.m.Ls. te Goes Aan de rijks middelbare landbouwschool to Goes zal met ingang van liet nieuwe schooljaar september aanstaande een nieuwe afdeling worden verbonden, nameiyk tuinbouw. Het eerste jaar zal dc tuinbouwcursus nog vrij eenvoudig van opzet zün. In te genstelling tot de toekomstige undbou- wers zullen de adspirant tuinbouwers geen lessen met betrekking tot de vee teelt moeten volgen. Voor de rest is het programma hetzelfde. Het tweede jaar echter zal sprake zijn van een volledige tuinbouwklas. Het nieuwe cursusjaar, dat eind september a.s. begint, staat open voor jongens, die op 1 januari 1963 de zestienjarige lccftnd hebben bereikt. De vooropleiding om te worden toegela ten tot de ryksmiddolbare landbouw school is lagere land-of tuinbouwschool, overgang 2e naar de 3e klas h.b.s. of ly- n of 3e naar de 4e klas van de ulo. indrukwekkende opnamen verloren zou gaan, terwijl men het hele schilderach tige schouwspel een fraai kleurtje heeft gegeven. „Het begon in Napels", de bekende komedie van Melville Shavelson over een Amerikaan, die in Italië vergeet dat hij een zakelijke Amerikaan op zakenreis is en genegenheid opvat voor een Napolitaanse schone en een grappig jongetje, dat bij die jongeda me hoort, is opnieuw te zien, ditmaal in GRAND (Goes) in de donderdag- cyclus. Clark Gable, Sophia Loren, Vittorio de Sica en de kleine Nando Hamilton spelen de belangrijkste rol len. Pas onlangs bespraken we „Terug over de Rijn" van de Franse filmer ..Cayatte, een filosofisch werkje van hoge artistie ke kwaliteit geïnspireerd op de onvre de van teruggekeerde krijgsgevangenen in het naoorlogse Frankrijk. Deze week in GRAND (Goes). RONDE VAN DE TOEKOMST Janssen verloor gele trui aan Spanjaard Nederland, veroverde weer dag-ploegenklassement De Spanjaard Jose Campo Mome- ne heeft dinsdag de tweede etappe van de Ronde van de Toekomst ge wonnen en tevens de Nederlander Jan Janssen de leiderstrui ontfut seld. Tweede in een felle eindsprint van 14 man werd de Italiaan Poggiali en derde de Spanjaard Gomez Moral. De beste Nederlander was ditmaal Nijdam, die op de vierde plaats beslag legde. De etappe begon rustig en de 184 km van Bordeaux naar Bayonne, die bijzon der vlak was, hield de renners geduren de de eerste 60 kilometer bij elkaar. De eerste ernstige ontsnappingspoging kwam toen 12 man na 110 km het tem po versnelden. Momene was er niet by, maar na 120 km gingen hij en Poggiali de leiders achterna. Na 130 km was de kopgroep aange groeid tot li man. Er waren drie Ne derlanders bij, Nijdam, Hugens en Ver- straete. Na 145 km hadden de leiders twee minuten voorsprong op het peloton en toen men het stadion te Bayonne inreed, was het verschil tussen de kopgroep en het peloton zelfs ruim vier minuten. De sprint was voor Mo mene en tie gemiddelde snelheid over de 184 kilometer was 41,538 km/uur. Met een vierde plaats voor Nijdam en een twaalfde en dertiende plaats voor respectievelijk Jan Hugens en Miel Ver- straete legde Nederland opnieuw beslag op het dag-ploegenklassement. Jan Janssen eindigde op ruim 4 minuten in het peloton en werd als 19e geklasseerd. Het kleine drama in de grote „tour", dat zo dikwijls een einde maakt aan hooggespannen verwachtingen: een val partij tijdens één van de etappes. Zelfs als renner en fiets onbeschadigd blijken, gaan er kostelijke minuten verloren.... Tour de France Nederlanders in het peloton Op de smalle betonnen wielerpiste in de stad Bayonne, won Willy Vannitsen dinsdagmiddag de tien de etappe in de spurt van bijna het gehele peloton en daarmee had voor de zesde maal in tien dagen een debutant beslag gelegd op de ritzege. Alleen And ré Darrigade, Robert Cazala, de Italiaan Mineri, de Belg Daems en Jacques Anquetil hebben in dit eerste gedeelte van de Tour voor de bergen overwinningen kunnen behalen. De Duitser Rudy Altig leek op de 500 meter lange piste in Bayonne zijn derde etappezege te gaan behalen. Hy was in derde positie de baan opgekomen, spurt te verwoed, maar hij was te vroeg be gonnen. Rik van Looy, die aan het wiel van de wereldkampioen achtervolging KLASSEMENTEN TOUR DE FRANCE De uitslag van de 10e etappe van de Tour de Franc luidt: 1. Vannitsen (BelgDe Kimpe) 4.54.02 met bon if. 4.53.02; 2. Bene- detti (ItaliëProietti) 4.54.02 met bonif. 4.53.32; 3. Altig (Duitsl.—Gemtniani) z.t.: 4. Viot (Frankr.—Plaud) z.t.; 5. Graczyk (Fr.— Geminiani) z.t. 6. Gentina (Italië—Kete leer) z.t.: 7. Van Looy (BelgDriessens) 4.54.02: 8. Van Aerde (Belg—Keteleer) z.t.; 9. G. Desmet (BelgDe Kimpe) z.t.; 24. Malie paard (Nederland) 4.54.02; 64. Zilverberg (Nederland) z.t.; 66. Geldermans (Nederland) t.: 67. Simpson (G.-B.) z.t.: 68. Enthoven (Nederland) z.t. 73. Stolker (Nederland) z.t. Het algemeen klassement ziet er als volgt 1. Schroeders (Belg—Driessens) 51.27.43; 2. Darrigade (Frankr.Louviot) 51.28.28 op ec.: 3. Simpson (G.-BLouviot) 91.29.19 1 min. 36 sec.: 4. Geldermans (Ned. Geminiani) 51.29.49 op 2.06: 5. G. Desmet (Belg—Keteleer) 51.30.27 op 2.44: 6. Anglade (Frankr.—Gauthier) 51.30.28 op 2.45; 7. Ota- (SpanjeRemy) 51.30.44 op 3.01; 8. Altig (Duitsl.—Geminiani) 51.31.48 op 4.05; 13. Zil verberg (Ncd.—Driessens) 51.33.57 op 5.54; 14. Baldini (Italië—Proiet-t) 51.33.46 op 6.03: 15. Piet van Est (Ned.Driessens) 91.34.01 op 6.18. Het klassement van de 2e etappe van de Ronde van de Toekomst: 1. Momene. Spanje 4.2630: 2. Poggiali, Italië z.t.: 3. Gomez. VELING STAVENISSE Doré bonken 59.80: gewone 55.60—55.80; drie lingen 42,90—42,10: kriel 35.90. Eersellngen ge wone 50: drielingen 40,10: kriel 36.40. Aan voer 13 ton. MARKT GOES. VLAS. Er bestaat in goede partijen vlas van de nieuwe oogst reeds een vrij levendige han- waarvoor prijzen worden betaald van f 1500—f 2000 per ha, levering op auto. Voor ongerepeld vlas, uil de schelt geleverd, bedraagt de prijs 16—24 cent per kg. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald. HOOI. Lucernehooi. geperst uit de ruiter f 135f 145 per ton: weidehooi, geperst uit do ruiter f 110—f 120 per ton; dijkhooi, ge perst uit de ruiter f 99t 105 per ton. Veldbeemd en andere beemdsoorten <2e en 3e jnarB) in voorkoop 1 45—f 50 per ton. Veldbeemd en andere beemdsoorten (le Jaars) in voorkoop f 40—t 45 per ton. Roodzwenk cn raaigrassen ln voorkoop f 35— f 40 per ton. EIEREN. De elerprijs bedraagt f 1.43 p. kg. VEILING KAPELLE. 3 Juli. Kruisbessen onrijp 62—66. Aardbeien zonder dop voor Industrie: Regi- 1 149—150, 2 146. Sengana 1 149. 2 144. Juspa 1 en 2 138. Red Gauntlet 1 cn 2 137. Talisman 1 en 2 137. Mach Fruh. 1 en 2 138. Cambridge Vigour 1 137. Merton Princess 1 131. Vola 1 131. Jucunda 1 138. Diverse rassen 3 92. Aardbeien per doos van 2iS ons: Reglna ex. 4213, 1 32—42, 2 25—35. Sengana ex. 41— 42. 1 36—452. 2 23—36. Red Gauntlet ex. 43— 48. 1 38—44. 2 28—37. Talisman ex. 43-^154, 1 13. 2 24—37. Juspa 1 34—38. Cambridge Vigour 1 40. 2 23—33. Vola 1 37—38. 2 32. Mach. Fruh. 1 38. Gorella 1 38, 2 33. Merton Princess 1 42—43, 2 38. D. Evern 1 35. 2 30. Kersen: Early Rivers ex per kg 132—190. 1 per doos 47, 2 per kg 123—130. Rode bessen: Jhr. v. Tets 1 per doos 85. Aardbeien met dop per kg 2 88—100. 3 58—72. VEILING KRABBENDIJKE. 3 Juli. Industrie 137. Regina 1 36—39, 2 22— 33. 3 14—22. Mach. Fruh 1 36—40. 2 23—26, 3 13—24. Talisman 1 36—40. 2 22—36. 3 18—27. Senga Seng, extra 37. 1 36-42. 2 22—354. 3 13—22. Red. Gauntlet ex. 4417. 1 39—46. 2 27 I. 3 13—28. Cambridge 2 37 Gorella 2 37. VEILING ST.-ANNALAND. 3 Juli. Doré gewone 1 97.16—57.67, 2 47.50— 53.64, drielingen 42.89—43.10. kriel 36.36— 43.54. Eerstelingen gewone 1 53.10—53.50. drielingen 40.99. Aanvoer 2500 kisten. VEILING TUOLEN Eerstelingen 53.01—554.41; poters 453.12; kriel 36,22, Doré bonken 61: gewone 56,20—56.81: poters 43,08; kriel 36,10. Aanvoer 33 ton.' VISMIJN COLIJNSPLAAT. 3 juli. Exportgarnalen, aanvoer 3145 kg. f 3.459—1.21, Schar 221 kg Bot 981 kg. Wij ting 93 kg. Tong 629 kg. Paling 114 leg. Rog 25 kg. Griet 4 kg. Wuiken 4 kg. Herders 7 kg. Ongesorteerde vis 13 kg. VEILING GOES. 3 Juli. Kruisbessen 66. Aardbeien zonder dop: Reglna 1 146. 2 139. Senga Sengana l 145. 2 138 Talisman 1 130, 2 117. Mach. Fruh. 1 130, 2 110. Juspa 1 130, 2 110. Mad. Mout. 2 9196. Div. aardbeien 3 50. Aardbeien per doos: Reglna extra 49, 1 33 —37, 2 18—32, 3 18. Senga Sengana extra 37 —38, 1 30—37, 2 20—31. Talisman extra 41— 43, 1 36-43, 2 24—345. 3 20—22. Red Gauntlet extra 40—47, 1 35—14, 2 26—36, 3 23. Mad. Moutot 2 30, 3 19—20. Frambozen 2 63. Rode bessen 1 72—73. Early .Rivers 1 65. Aardbeien per kg: Regina 2 7590. 3 50. Mad. Moutot 2 100—120. Talisman 1 120—140, 2 90—110. Red Gauntlet 1 130—150, 2 60—120. Mach. Fruh. 2 55, 3 50110, Juspa 2 7590. Early Rivers 1 170—190, 2 130—140. EIERNOTERING GOES. 3 juli. Bericht van handelaren. Kippeëieren 8 cent: eendeëieren 7 cent; klei ne eieren 5.50 cent. VEEMARKT ROTTERDAM Toluh? aanvoer 3057. weekaanvoer 4351. Vette koeien en ossen 250. gebruiksvee 713. vette kalveren 680, graskalvercn 154. nuchtere kal veren 743. paarden 79. veuiens 6. schapen of lammeren 401. bokken ot geiten 31. Prijzen (resp. voor le. 2r- en 3e kwaliteit). Vette koeien (in ets per kg) 300-345. 275-290. 240-260: vette kalveren idem 270-230, 250-265, 220-245: graskalveren (in f per stuk) 490, 350. 230: nuchtere kalveren ld. 170, 150, 140: slachtpaarden (in ets per kg) 260, 240. 220; schapen (in per stuk) 110, 95, 85: lammeren id. 80, 70, 60: kalf- en melkkoeien id. 1240, 1140, 940: vare koeien ld. 850, 725, 650: vaar zen id. 900. 700, 600: pinken id. 575, 500, 425. Vette koeien aanvoer iets minder, handel flauw, prijzen niet hogex dan gisteren; vette kalveren aanvoer even ruimer, handel goed. prijzen iets lager, enkele prima's boven notering: graskalveren aanvoer iets groter, handel matig, prijzen niet geheel prijshou dend: nuchtere kalveren aanvoer gewoon. handel redelijk, prijzen prijshoudend: slacht paarden aanvoer tamelijk, handel zeer kalm, prijzen als vorige week: schapen en lamme ren aanvoer korter, handel redelijk, prijzen stationair: kalf- en melkkoeien aanvoer even meer. handel stroef, prijzen gedrukt; vare koeien aanvoer tamelijk, handel stug. prij zen iets lager: vaarzen en pinken aanvoer mntig. handel slepend, prijzen gedrukt. Spanje, z.t.;4.Nijdam, Nederland z.t.; 5. Car ton, Frankrijk z.t.;6. Heeb. Zwitserland z.t.; 12. Hugens, Nederland z.t. 13. Verstraete, Ne derland z.t. 16. Knops, Nederland z.t.; 19. JanBsen, Nederland z.t. S4. Lex van Kreu- .■ningen-4.34.il;118. Haf Gysel 4,46.18. Het algemeen klassement na de tweede etap pe is als volgt: 1. Momene (Spanje) 7.58.20: 2. Carton (Frankrijk) 8.00,62: 3. Nijdam (Ne derland) 8.00.06: Bazire (Frankrijk) z.t. Hu gens (Nederland) z.t.: Gomez Moral (Spanje) z.t.; 7. Poggiali (Italië) 8.01.11: 8. Heen (Zwitserland) 8.01.17: 11. Verstraete (Neder land) 8.01.41; Bradley (Engeland) z.t. Vijcke (België) z.t.: Hautalathi zt.; 15. Janssen (Ne derland) 8.02.46. mee was gegaan in de hoop nu eindelijk eens zijn faam met een overwinning te kunnen onderstrepen, had op het ver keerde paard gegokt. Want buitenom kwamen de Italiaan Benedetti en de Belg Vannitsen, van welk tweetal Van nitsen het scherpst geslepen eindschot bleek te hebben. Wandeletappe De reactie op de drie voorgaande da gen, waarin het tempo tot ongeken de hoogten was gestegen is niet uit gebleven. De etappe van Bordeaux naar Bayonne over de haast eindelo ze rechte wegen door Des Landes, werd door de renners tot de rustdag verklaard, waarnaar de vermoeide karavaan dagenlang heeft uitgezien. Eindelijk namen de renners het er van en konden de volgers ongestoord een dagje luieren, soms ver vooruit rijdend om rustig te gaan lunchen, want men voelde het wel: vandaag zou er niet veel gebeuren. Met de bergen in het vooruit zicht had het veld een adempauze inge last, die, ondanks de hitte, de gehele ka ravaan goed heeft gedaan. Helemaal zonder activiteiten ging het toch niet. Vrijwel onmiddellijk na het startschot in de bnitenwyken van Bor deaux lanceerde een klein groepje ren ners een aanval maar nadat er nog vier kilometers waren afgelegd had de coali tie de rust hersteld. Pas na 75 km kwam er weer enig leven in het veld. Een twaalftal renners o.w. Francois Mahé, Bruni, Van den Bergen en de waakzame drager van de gele trui, Willy Schroeders, trachten aan de aan dacht van de anderen te ontsnappen maar kregen geen kans. Het duurde weer 50 km voordat een nieuwe groep met Bas Maliepaard, Piet van Est en Robert Cazala een poging waagden. Dat was enkele kilometers na de ravitaille ring in Castets (113). Zij pakten 100 meter maar toen Darri gade in een vertwijfelde poging om dan in zijn geboorteland tenminste de gele trui te heroveren met Benedetti naar dit bruggehoofd wilde springen zetten Schroeders en Van Looy zich aan het hoofd van het veld en trokken dit weer by. Nagekomen advertenties Heden overleed, zacht en kalm, ons geacht medebestuurslid JAN NÏJSSEN Czn., op de leeftijd van 73 jaar. Zijn aangename sa menwerking zal bij het bestuür in dank bare herinnering blij- De directie van het Julianaziekenhuis te Terneu zen geeft met verslagenheid kennis van het over lijden van mejuffrouw zr. H. J. LOEF, die gedurende geruime tijd als adjunct-directrice in het Julianaziekenhuis te Terneuzen werkzaam was. Haar grote IJver en plichtsbetrachting zullen steeds een voorbeeld blijven. Tot vrijdag 6 juli a.s. ligt er voor belangstellen den in de werkkamer van zr. Loef in het Juliana ziekenhuis een condoleanceregister ter tekening. H. A. Boland, geneesheer-directeur. Terneuzen, 3 juli 1962. Het bestuur van de stichting Protestantse Zie kenzorg „Zeeuws-Vlaanderen" geeft met leed wezen kennis van het overlijden van mejuffrouw zr. H. J. LOEF, in leven adjunct-directrice van het Julianazieken huis te Terneuzen. Namens het bestuur, ds. W. J. van Meeuwen, voorzitter. E. E. I. Notschaele, secretaris. Terneuzen, 3 juli 1962. Heden ontvingen wij het droeve bericht, dat in het ziekenhuis te 's-Gravenhage is overleden onze adjunct-directrice, mejuffrouw zr. H. J. LOEF. Wij zullen haar nagedachtenis in hoge ere houden. Het personeel van het Julianaziekenhuis, Terneuzen. Terneuzen, 3 juli 1962. Heden nam God uit ons midden weg onze lieve dochter, zuster, tante en nicht, HENDRIKA JOHANNA LOEF, in leven adjunct-directrice van het Julianazieken huis te Terneuzen, op de leeftijd van 52 jaar. Uit aller naam. Boskoop: A. Loef. Terneuzen, 3 juli 1962. Joh. Vermeerstraat 29. Corr.adres: Goudserijweg 286. Boskoop. Geen toespraken. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 470 te Rotterdam. Rouwbezoek aldaar donderdagmiddag van 4.30 tot 5 uur. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. vrijdag 6 Juli a.s. op de algemene begraafplaats „Hofwijk" aan de Delftweg te Rotterdam (v/m Overschie). na aankomst in de kapel te 12.00 uur. De be graafplaats is te bereiken met de bus van de W.S.M. die om 11.30 uur van het Centraal Sta tion te Rotterdam vertrekt. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleance in de koffiekamer van de Maranathakerk aan de Rotterdamse Rij weg 275 c te Rotterdam (v/m Overschie).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7