nieuw de kwartjes-sigaar KarelI Amsterdamse Beurs In de greep van de angst Klanken uit de ether Doem van het ttavendorp PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer J Tflc Tflifflcut'ö PINDAKAAS of GH0N0TA... FAMEUS ronde prijzen-handig Waar zijn onze schepen WOENSDAG 4 JULI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ^/VV^AAAAAAAAAA/V^/\AAA/VVWVVWVV^AfVV^/>A/^AAAA/VV^AnA/VWVVVVWWVVV^A/V^AA/WW^/^A/VV^AA/yWWV^/^/WWWW^AA#^AAA/^AAAAAn/VVWV^AAAAA/^AAAAAA/^AI^IVVVV^A/V^AAA/VVV^AAAAA/UVVWVVUVVW^AAA/> BIJ HET VENSTER van zijn woning in het Vlissingse Havendorp zit Franken. Zijn uitzicht is vrij troosteloos: de verve loze achtergevels van een rijtje andere havendorpwoningen, daarvoor een paar stoffige, verwaarloosde tuintjes. Maar ten gerieve van de fotograaf maakt hij een opgewekt gebaar: 93 brieven vouwt hij uit tot een forse waaier. Het is dinsd ag vanmiddag zal hij met die brie ven naar het stadhuis gaan. Drieënnegen tig gestencilde brieven, gericht aan de gemeenteraad van Vlissingen en onderte kent door 93 gezinshoofden van het langzaam verder aftakelende Havendorpwaar nu nog zo'n honderddertig ge zinnen wonen. pn dat betekent, dat er het grootste deel van die gezinnen weinig ingenomen was met een schrijven „Aan de bewoners van het Havendorp", dat zij onlangs van de ge meente Vlissingen ontvingen: „Het zal U ongetwijfeld zijn opgevallen, dat in de laatste tijd de diverse vuilnishopen, die zich op verschillende plaatsen in het Havendorp be vonden, van gemeentewege zijn verwijderd. Hoe wel wij er ons van bewust zijn, dat het meren deel van U uitziet naar de dag, waarop e'en definitieve woning kan worden betrokken, zal het Havendorp helaas nog enige tijd moeten worden gehandhaafd en gedurende die tijd zal het in Uw aller belang, zowel uit hygiënische als uit esthe tische overwegingen zo schoon mogelijk moeten worden gehouden. Derhalve doen wij op voorstel van en in overleg met de commissie van samen werking voor maatschappelijk werk voor zover nodig een beroep op U er toe mede te werken, dat de vorming van nieuwe vuilnisbelten wordt voor komen en de vuilnis uitsluitend in de daartoe be stemde vuilnisemmers wordt gedeponeerd". De 93 van het Havendorp hebben hierop thans de brieven werden dus gistermid dag op het stadhuis aangeboden als volgt gereageerd „Ondergetekenden hebben kennis genomen van het schrijven van burgemeester en wethouders, waarin in overleg met de commissie van samen werking voor maatschappelijk werk een beroep gedaan wordt op hen, de vuilnis in de daarvoor bestemde vuilnisemmers te deponeren. Zij achten dit beroep ten zeerste misplaatst, daar dit de in druk wekt, dat de situatie op het Havendorp aan de bewoners zelf te wijten is. Indien de raad ook maar enigs leden van de raad niet anders dan het met de be leden der raad niet anders dan het met de bewo- s van 't Havendorp eens zijn, dat dit schreven ten zeerste misplaatst is. Zij wenden zich tot U met het dringend verzoek, het college van b- en w. op te dragen, dergelijke brieven achterwege te laten. Zij vestigen tevens uw aandacht op het feit, dat niet alle vuilnishopen van het Havendorp ver wijderd zijn. Zij doen een beroep op U, maatrege len te nemen, dat alsnog de overblijvende vuilnis hopen verwijderd worden. Tevens stellen zij voor, het ophalen van huisvuil in de toekomst te doen plaatsvinden op maandag en donderdag. Nodig is daarbij ten minste tweemaal in de week de stra ten schoon te maken en daarvoor de reinigings diensten zodanig .e regelen, dat tweemaal in een week personeel van de reiniging op het Haven dorp ingezet kan worden. Verder vestigen zij de aandacht op het ontbreken van ontspanningsmo gelijkheden voor de jeugd. Het lange uitblijven van hulp van de zijde der recherche bij ernstige gevallen en andere diensten zoals b.v. de waterlei dingmaatschappij, wekt bij ondergetekenden de indruk als zou het'Havendorp en zijn bewoners bij het gemeentebestuur van ondergeschikt belang geacht worden. Het komt ze wenselijk voor, in plaats van de eerder genoemde commissie voor maatschappelijk werk, een contactcommissie uit de bewoners zelf te vormen, die in direct overleg met de betrokken gemeentelijk diensten de belan gen van de bewoners van het Havendorp beharti gen. Dringen met klem bij de leden van de ge meenteraad aan, bovenstaande in behandeling te nemen en te bevorderen, dat de bewoners van het Havendorp, zolang zij gedwongen zijn hier te wo nen, dit ook onder zo gunstig mogelijke omstan digheden kunnen doen". Het Havendorp. Complex noodwoningen, direct na de bevrijding gebouwd. Kleine, lage hui zen, in lange rijen dicht bijeen. Nu, na zestien jaar, verveloos, rommelig, gedoemd om te ver dwijnen een doem, die wel duidelijk, té duide lijk over het dorp ligt. Er ligt nog een ander soort doem over het grauwe complex. Het Havendorp heeft geen goede naam. Er zouden a-sociale ele menten wonen. En in die doem delen alle bewo ners van het Havendorp. Dat verklaart ook hun.vrij. scherpe reactie op het schrijven van de gemeente: zij zijn uiterst gevoe lig geworden /oor kritiek op de omgeving, waarin zij leven een situatie, waarin men geneigd is uit ieder woord, iedere zinsnede kritiek te proe- vene waar eenvoudig geen kritiek bedoeld is. Dat meen ik te onderkennen als de teneur van de ze reactie, als Franken dinsdagmorgen de twee dames van de eventueel te vormen contact-com missie op bezoek heeft, de dames De Ruijter en Van Geelen zij openhartig spreken overliet K. A. FRANKEN betere behandeling leven in het Havendorp, over de manier vooral, waarop de bewoners door sommige mensen behan deld worden. „We krijgen altijd en overal de indruk, dat we als a-socialen behandeld worden, of .we er niet bij ho ren. We hebben altijd het gevoel, in Vlissingen bekend te staan als Havendorpers. Je voelt het in de winkels. Ze behandelen ons minderwaardig. De bakker bijvoorbeeld komt maar net wanneer ie wilt- We voelen ons altijd achteruit gesteld". Franken vult aan: „Een.krant heeft eens ge schreven over de verpaupering van het Ha vendorp. Daarmee was, laten we hopen het aan zien van het dorp bedoeld, niet de mensen. Maar velen zullen het anders hebben opgevat. Toen heb ik een brief geschreven. Die is niet geplaatst. Was ik witheet over. Er wonen hier allerlei soorten mensen. Arbeiders, ambtenaren, middenstanders, mensen van de bootdiensten, ambachtslui. Oók a-sociale mensen. Maar die vind je overal. Wat wij willen is van de tijd, dat we hier nog moeten zit ten, iets te maken. Dat zullen we dus als commis sie moeten proberen. De hele opzet is een betere behandeling te krijgen. De woningen op een dus danig peil brengen, dat wij een levenswaardig be staan krijgen. De rommel van afgebroken wonin gen moet worden opgeruimd, de tuintjes afgeras terd, de straten op tijd geveegd". Franken betoogt verder. Over lekkende huizen, ratten, het ophalen van huisvuil, dat nu, en dat vindt men vrij zinloos, op woensdag en vrijdag gebeurt. Tenslotte gaat hij me voor op een tocht door de troosteloze straatjes, een tocht, die in het huis van mevrouw Van Geel eindigt. „Ze zeggen me wel eens", vertelt ze, „ik zou hier niet willen wo nen, al moest ik straatstenen eten. Maar ik heb hier een ruim, dubbel huis". De kamers zien er keurig uit, wie lust gevoelt, zou er van de grond kunnen eten. Geen straatstenen natuurlijk, die liggen er niet. Die houden alleen maar verband met de doem van het Havendorp. 2137. Het kritieke ogenblik was aan gebroken! Planeet X wentelde nu met schijnbaar toegenomen snelheid voorbij om zijn wilde loopbaan te vervolgen en om misschien na ver loop van miljoenen jaren door de vuurpoel van een reuzenster te wor den verzwolgen. De observators in de ruimtestations meenden geduren de enkele vreselijke ogenblikken, dat de planoet X onder de ontzaglijke spanningen van het kosmische ge beuren ging bezwijken. De onwel kome bezoeker had juist teveel snelheid om door de aantrekkings kracht van Valeron uit zijn baan ge zogen te worden maar evenals in het binnenste van Valeron, ontstond er ook steeds heviger beroering onder de betrekke lijk dunne aardkorst. Ook op planeet X scheurde de oppervlakte in grillige patronen en gloeiden de vulkanen als vurige zweren op een gerimpeld gelaat... Zou de planeet uiteenbarsten met alle fatale gevolgen van dien...? Piloot Storm en zijn vier vrienden worstelden verbeten voort door storm en regen, over een WEDEROM VASTE STEMMING De internationale waarden hebben dinsdag middag direct bij de opening wederom een vaste tendentie te zien gegeven. Hierbij werd het Damrak gesteund door de hogere slot- koersen uit Wallstreet, terwijl daarnaast de Westduitse beurzen en ook Parijs aan de vas te kant waren. Door elkaar was de handel in de hoofdfondsen tamelijk ruim. De grote drukte in de Phllipshoek van de voorgaande weken had zich gistermiddag over alle inter nationals verspreid. Philips opende op f 162,50, tegen maandag als' slotkoers f 159,30. Unilevers verbeterden tot f 138,60 (f136,20). Kon, Olies avanceerden tot f 130,20 (f 128,50). Hoogovens passeerden me*, het grootste ge mak de zesmaal pari koers tot 606',na een opening op 603 (594%). AKU bij de opening bijna 5' punten hoger op 353. Waren het maandag de zeer gunstige cijfers van de „Vereinigte Glanzstoff', gisteren werden de eerste halfjaarcijfers van de Amerikaanse dochter van het AKU-coneern de „American Enka" gepubliceerd. Deze maatschappij be haalde over de eerste 24 weken van 1962 een 32 procent hogere omzet vergeleken met 1961. De winst steeg van 1.82 min dollar tot 4.05 min dollar of 3.11 dollar per aandeel, tegen 1.37 dollar in dezelfde periode over 1961. Deze gunstige cijfers waren een Etimulans voor de aandelen van de moedermaatschappij waar door dit fonds op het Damrak gevraagd in de markt lag. Na een kalme opening groeide de belangstelling voor de rayon-aandelen, terwijl de koers niet onbelangrijk toenam. Het werd zelfs zeer levendig in deze hoek. De koers steeg tot 360, tegen maandag als slotkoers 348',4. Wallstreet heeft maandag ce opmars van de voorgaande twee beursdagen met forse stap pen voortgezet. Het dow jones gemiddelde voor de industrie-aandelen steeg er met liefst ruim 12 punten tot 573,75. D» kooplust was er vooral tegen het slot. Ook de Nederlandse hoofdfondsen deden in New York weer van zich spreken. Philips was opnieuw in trek, terwijl ook Unilevers door de Amerikanen werden gekocht. Vandaag blijft Wallstreet, wegens independance-day, gesloten, Gedurende de verdere beursduur kwam er in de koers van de overige hoofdfondsen weinig verandering meer. De markt sloot op vrijwel het hoogste punt van de dag. De scheepvaartmarkt liet zich dinsdag van de goede zijde zien. In vele fondsen werd ge-' handeld. De koerswinsten beliepen twee tot Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Londen 10.08%10.09%: New York 3.59A—3.59ft; Montreal 3.31%— 3.32%: Parijs 73.29%—73.34%: Brus sel 7.22%—7.22%: Frankfort 90.02— 90.07: Stockholm 69.83%—69.88%; Zurich 83.25—83.30; Milaan 57.87% 57.92'%; Kopenhagen 52.11% £2.16%; Oslo 50.31'/:—50.36%; W-e nen 13.91%—13.92%; Lissabon 12.58 —12.59%. WSAAAVvWVWv/WWVWVSAA/V zes punten. Van de leidende cultures lag Amsterdam Rubber en Deli goed in de markt. De staatsfondsenhoek kon de vaste stemming van maandag handhaven. In de lokale afdelingen was de handel kalm met merendeels hogere koersen. A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES 29-6 2-7 3-7 Int. conc. 447,5 450,5 460,1 Industrie 315,2 318,7 325.4 Scheepvaart 141,4 139,0 142,8 Banken 229,3 232,6 235,5 Handel enz. 134,7 135,7 139.7 Algemeen 333,1 335,6 342,8 Verklaring: Staatsie». Ned '59 4'A Nea. 60 4% Ned. '47 3% Ned. '51 3% Ned. '48 3'A Ned. '50 3'A Ned '55 3'/» Ned '37 3 Gr, boek '46 Doll. '47 inv. eert. 3 Ned '62-64 Ned. Ind. '37 6 W.B. Len. Aandelen Amst. rubb. H.V.A. A.K.U. Deli M. Hoogov. Philips Unilever Kon. Olie Sch luclitv. H.A.L. K.L.M. K.N.S.M. Kon. Paketv. gedaan en bieden; S gedaan en laten; b t i ex dividend: ex claim. .00 100 .00 100 88% 88% 96 %b 9.6ft 84ft 84 ft 84% 84%b 89% 90 88%b 89 b 85% 85% 98ft 98ft 99 ft 99'/» 98 98 f 106% 106% 101'/»* 103% 116% 116% 348 359% 159 162,50 136.10 138.90 128.40 130.30* 121% 50.10 144% St. Mij. Ned. Niev Goud. v. Ommeren Rott. LI. Schv. Unie Industrie enz. Alb Heijn Aro. droogd. Berg. Jurg. Berk. Pat. Blaauwh. Caivé Centr. Suik. Fokker v. Gelder Gist -f sp. v. d. Heem Heineken Internat, intervam. K.N. Papier K Zout Muller Ned. Dok Ned. kab. Netam Nijverdal Roti. Dr. Dok Schelde N.B. Sehokbet. 198 203 Du Pont 172% 177% Scholten F. 700 710 Ge. Elecr. 59% 62% Sïkkens 745 730 'ien. Mot. 47»/» 48 ft Stokvis 218% 223 (nt. Nick. 60% 59% Vergd Blik 300 b 313 tCennecott 71% 71 d Vergd Mach. 215 217% •Nat Can. Vredest. 372% 284 379 lep. Steel 41 42% Wilton 284 Shell Oil 31% 31V.d Zwanenb. 833 885 Stud Pack. 7 7'A Robec'o 173 ride Water .17 b 17% 196.50 696 199 702 U.S. Steel 45»/» 46'/» Valeurop Banken 375 379 PKEMIEL. Alkmaar JO»/» 84 A'd. Bank A'dam '51 N.H Mij. 324 329% A'dam '56 I 80V* 91% R'd. Bank 345'A 348 A'dam '56 II 90 l'w. Bank 301 305 A'dam '56 IH 89»/» 83 90'/. Breda '54 Ob - Oordr. '56 81 B. N. Gem. (4%) 94% 95 Eindh. 'S4 80 b 80% B. N. Gem. '58 (5) 101% 101'/» Snsch. '54 80 D. Haag '52 I 90% 90 1 Amer. aand. D. Haag '52 II 92 1 Am. Enka 43% 45 ft K'dam '52 I 90 14 ft 14 fa R'dam '52 II 90'/» - Am Tel. 105% 108 R'dairi '57 89 85 Anaconda 42'A Utrecht '52 94 Beth. St. 34% 34% 2.-Holl. '57 83»/o 84 Cit. Serv. 49% 49% Z.-IIoll. '59 104'/. 105 Curt. Wr. 14'/» bodem die steeds heviger schokte en onverwach te scheuren vertoonde. Het was Marc, die plotse ling" de grond onder zich voelde wegzakken V. Feuilleton door Karl Unselt Binnen. Toen keken zij elkaar een ogenblik verschrikt aan en lieten vervol gens hun verlegen blikken op de deur vallen, die met een ruk werd opengesto ten. Opgewonden en niet in staat een woord uit te brengen, kwam de oude bureau chef binnen. Hij deed de deur achter zich dicht, terwijl zijn rechterhand om de kruk bleef liggen. Zijn gezicht was ver trokken, zijn lippen beefden, alsof hij koorts had. Moeilijk bracht hij er uit: Daar..daar is hij de man, die de dossiers Met een royaal gebaar, alsof het om iets onbelangrijks ging, wuifde Ramdohr hem weg en zei vol waardigheid: Laat die meneer maar binnenkomen. Voordat de chef de deur opendeed, wierp hij een blik van grenzeloze bewondering op zijn patroon. Zonder iets te zeggen liet hij Grabert passeren, zijn ogen vol kille verachting. Goeie morgen, zei Grabert en liep na een korte aarzeling meteen naar Ilse. Hij stak haar zyn hand toe, maar zy stond daar als versteend en scheen niets te zien. Even keek hy verbaasd, verloor echter niet zijn zelfbeheersing, maar maakte een correcte buiging. Bij Ruth evenwel vond hy een welwillende stem ming en de ontvangst door haar was verrassend hartelijk. Hartelijk dank voor de brief, zei ze terwijl zy zijn hand vriendschappelijk drukte. O, lk doed hel mot plezier, antwoord de hij vriendelijk. Ik moet U ook per soonlijk nog de hartelijke groeten over brengen van uw ouders. Ik heb mij in uw ouderlijk huis echt thuis gevoeld. Vervolgens wendde hy zich tot Ramdohr die net een ietsje te stijf en te superieur naast zijn bureau stond. Aardig, zei de advocaat met een ge forceerd ironisch glimlachje. Heel aar dig, dat U zich weer eens Iaat zien, me neer Grabert. Of wilt U liever met Buschmann worden aangesproken? Dat laai ik helemaal aan U over, zei Grabert en voegde er, nu eveneens glimlachend en met fyne ironie aan toe: We zijn hier tóch om zo te zeggen onder ons. Alleen maar om zo te zeggen, meneer Grabert, dat zou ik toch nadrukkelijk willen vaststellen. Alstublief gaat U zit ten. Hy weea naar de stoel, waarin Ilse gezeten had. Alsjeblieft, juffrouw Barenbrook, zei Grabert tegen Ilse, ik biyf liever staan, Ilse ontweek zijn blik en ging zitten. U bont by my thuis geweest, zei Gra bert zonder verdere inleiding tegen haar. Ik veronderstel, dat U mij iets belang rijks had mee te delen en daarom ben ik hier, om dat te horen. Gisteravond was ik helaas verhinderd. Waar hebt U de dossiers van doctor Ramdohr gelaten vroeg zij zachtjes en onzeker door al de blikken, die op haar rustten. Kwam U daarvoor Het klonk teleur gesteld. Ja, daarvoor ook. Doctor Ramdohr heeft my daarstraks jiog verweten, dat ik U meegenomen had in myn wagen. Het is voor my vreselyk pynljjk, want ik heb natuurlyk niet kunnen vermoeden, dat die dossiers in uw tas zaten. Myn hemel meende Ramdohr zich nu te moeten verdedigen, zo heb ik dat toch niet bedoeld. Maar biykbaar wel gezegd. Grabert keek hom vragend en tegelykertyd dwin gend aan. -Nou ja, wat zegt men al niet alle maal, als men opgewonden is. Als het U gerust kan stellen, meneer Grabert: ik heb juffrouw Barenbrook myn veront schuldigingen al aangeboden. Dan is Tiet immers in orde, vond Gra bert tevreden gesteld en keek op Ilse neer, naast wier stoel hy was gaan staan. Het spyt me erg, dat U daarom onaangenaamheden gehad hebt. Maar ik vind, dat het erg lichtzinnig van U ge weest is, my daarom daarginds te ko men opzoeken. Ik heb U gezegd waar ik woonde, alleen voor het geval, dat U of uw vrienden gevaar van daarginds zou bedreigen. Dit was toch niet zo belangrijk, dat het de moeite loonde daarvoor uw vrijheid te riskeren. Over die belangrijkheid zouden we nog eens kunnen praten, stoof Ramdohr ineens op. Die dossiers betekenen, als zij in verkeerde handen komen, voor en kele mensen het verlies van de vrijheid misschien wel hun leven. Ja, inderdaad als ze in verkeerde handen komen, antwoordde Grabert. Daar heb ik me van overtuigd.. Dat dacht ik al, zei Ramdohr bits.: Daarom hebt U ze zich ook zeker we derrechtelijk toegeëigend ik herhaal1 met nadruk, meneer Grabert: weder- rechtelijk. U weet zeker Wel, wat dat voor U betelcent. Langzaam ging Grabert naar hem toe en keek hem scherp in de ogen. Zeg eens, doctor Ramdohr. Houdt U mij werkelijk voor zo gemeen en door trapt, dat ik zonder meer van de arge loosheid van een dame gebruik zou ma ken, om op die manier vlugger en vei liger een of ander duister doel te be reiken Zoals de zaak er uitziet, antwoordde Ramdohr koeltjes, moet ik dat inder daad veronderstellen. De feiten getui gen tegen U, meneer Grabert. Grabert klemde de lippen opeen, en liet zijn blikken over Ilse en Ruth dwalen, als zocht hij bij hen hulp tegen die vre selijke en kwetsende beschuldiging. U woont bij Hintertür, zei Ilse dap per, dat getuigt ook tegen U, mijnheer Grabert. •i— Precies, gaf Ramdohr toe. Dat is reeds een zeer bezwarend argument. Die man was gewetenloos genoeg, om gebruik te maken van de nood, waarin mijnheer «Ludecke verkeerde, om hem tot duistere zaakjes te verleiden en hem daardoor naar de overkant te lokken. Ja, zulke dingen gebeuren. En die me neer is uw medewerker of U de zijne zulke fijnere nuances onttrekken zich ■natuurlijk aan mijn gezicht en bij zo iemand woont U. Ik vind, mijnheer Grabert, dat een beetje meer beschei denheid en een wat minder aanmati ging U niet slecht zouden staan. 't Spijt, mij, doctor, maar ik ben, zoals ik ben. Ilc sta hier geen komedie voor U te spelen, alhoewel ik het ge meenlijk vaak doen moet. Het doel heiligt in bepaalde omstandigheden nu eenmaal de middelen. Laten we daar over niet meer praten. Hij sprak op een scherpe en hortende toon en zijn taal, vond Ramdohr, was al even Pruisisch als zijn haar. De om standigheden dwingen mij helaas er toe, mijn kaarten eigenlijk veel te vroeg op tafel te leggen- Voor U, mijnheer Ram dohr, kan dat heel gunstig zijn. Ilc wil nu echter in de ogen van juffrouw Ba renbrook liever niet langer voor een valsspeler doorgaan, dit en dit alleen is de reden, waarom ik U, hij sloeg zijn jas open, trok aan de draad van een naad en haalde een opgevouwen vel letje papier tevoorschijn dit hier overhandigen. Terwijl hij hem het brief je aanreikte, voegde hij er aan toe: Te gen vertoon van dit bewijs wordt U aan het postkantoor Charlottenburg II een postrestante pakket gegeven. Dat pak ket bevat uw niet ongevaarlijke dos siers. Gaat U ze daar maar halen en legt U ze voor mijn part weer in uw brandkast. Maar ik waarschuw U, doc tor. Volkomen in de war gebracht keek Ramdohr naar het briefje, vervolgens weer naar Ilse, als wilde hij haar nog maals zijn verontschuldiging aanbieden. Zij knikte hem toe en glimlachte toen voor zich heen. Ramdohr schudde zijn hoofd als over DONDERDAG 5 JULI 1962 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8 00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7,20 Oclitendvaria (gr.), VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Rechtdoor naar school en kantoor (gr.). 9-00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klavecimbel- recital (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Huishoudeiyke zaken, lezing. 11.15 Ra dio Kamerorkest: klassieke muziek. 12.00 Licht ensemble en zangsolisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Uit het bedrijfsleven, le zing. 12.43 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, actualiteiten of grammofoonmuzick. 13.25 Beursberich ten. 13.30 Pianospel: lichte muziek. 14.00 Lichte orkestmuziek (gr.). 14.30 Licht ensemble en zangsoliste. 15.00 Gi taarduo. 15.30 De zingende bougie (gr.). 16,00 Voor oog en oor, cultureel pro gramma over muziek en schilderkunst. 17.00 Grammofoonmuzick. 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Grammofoonmuziek vooi de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Actuali teiten. 18.20 Het Cocktail Trio. 19.00 Carrousel: gevarieerd programma. 20.00 Nieuws. 20.05 Holland Festival 1962: H barbiere di Seviglia, opera. I. d. pauze: 21.4622.00 Voordracht. 22.15 Pianore cital (gr.): Klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.50 Tour van de toekomst 1962. 23.00 Holland Festival 1962: II barbiere di Seviglia, opera, (2e acte). 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.< KRO. 10 00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00— 24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Orkestmuziek (gr.). 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag (gr.). 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolra dio. NCRV: 10.00 Gram 10.03 Clave- cimbelrecital (gr.). 10.15 Morgendienst. 10.45 Sopraan en orgel. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Geestelijke liede ren. 12.00 Middagklok noodklok. 12,04 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.38 Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Actu aliteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen- nieuws. 13-30 Licht orkest en solisten. NCRV: 14.00 Licht ensemble. 14.25 Klassieke grammofoonmuziek. 15.30 Theaterorkest en solisten. 16.00 Bijbel overdenking. 16.20 Kamermuziek. 16.45 Waar je woont ben je thuis, klankbeeld voor de jeugd. 17.10 Lichte grammo foonmuziek. .17.55 Licht kwartet. 18.15 Sportagenda. 18.20 Nederlandse ensem bles: 18.50 Flitsen van de Nationale Bondsdag te Zevenbergen van de Ned. Chr. Plattelandsmeisjes Bond en de Ned. Chr. Jonge Boeren- en Tuinders- bond. 19.00 Nieuws, en weerpraatje. 19.10 Geestelijke liederen. 19.30 Radio krant. 19.50 Politieke lezing. 20.00 Ko ninklijke Militaire Kapel. 20.45 De Ze vensprong, vakanticwedstrijd. 21.00 Lichte grammofoonmuziek. 21.30 Hol land Festival: Haarlemse Orgelmaand 1962. 22.30 Nieuws- en, S O.S.-beriehten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbe spreking. 23-00 Klarinetsextet: Moderne müzïek. 23.30 Vers in het gehoor, lite rair programma. 23.5524.00 Nieuws. iets dat hij niet begrijpen kon. (Wrjjgj - 'ordt vervolgd) «jpgpr kan neem dan kwaliteits-produkten! TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 15.3017.00 Eurovisie: Internatio naal tennistoernooi te Wimbledon. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 T.V-film. 21.00 Documen tair programma over Nieuw-Guinea. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 14.0017.00 Eurovisie: Internationaal tennistoernooi te Wimbledon. 19.00 Voor ;de jeugd. 19.30 Documentaire film over fotografie. 19.40 Wetenschappelijke do cumentaire film. 20.00 Nieuws. 20.30 Eurovisie: Filmverslag van de Ronde van Frankrijk. 20.40 Filmtribuno. 22.25 Pianorecital: Klassieke muziek. 22.45 Nieuws. FRANS BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 14.0018.00 Eurovisie: Internationaal tennistoernooi te Wimbledon. 19.30 De Socialistische gedachte. 20.00 Nieuws. 20.30 Eurovisie: Filmverslag van de Ronde van Frankrijk. 20.40 De mens uit de 20e eeuw, wedstrijdprogramma. 21.40 Nieuwe films. 22-20 Documentair pro gramma over België. 22.50 Nieuws. Een delegatie onder leiding van Mialko Todorovits, een van de vier Zuidslavische i-presidenten, zal naar MoBkou vertrekken besprekingen te voeren over grotere eco nomische samenwerking met de Sowj et-Unie. (Advertentie) Gedichten van oud-Oostburger over de Belgische radio Morgenavond, donderdag, zal de gewestelijke omroep Antwerpen een uitzending wijden aan de Ne derlandse dichter Edgard Lemai- re. Dr. Paul de Vries zal eerst het werk van hem bespreken, waarna Lemaire vijf van zijn ei gen gedichten zal voordragen uit de bundel „S.O.S.". Edgar Lemaire is ruim 20 jaar als leraar in de Franse taal aan het lyceum te Oostburg verbon den geweest. Momenteel woont hij in Zaandam. De uitzending zal te beluisteren zijn om acht uur op golflengte 198 meter (Brus- Advertentie) 5 juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldingo HOOG EN LAAG WATER nap nap p? nap nap uur meter uur meter uur meter uur meter 4.05 2.27 16.17 2.05 10.17 1.87 "22.52 2 08 4.35 2.43 16.48 2.21 10.46 2.03 23.21 2.24 5.17 2.52 17/25 2.31 11.20 2.17 23.55 2.3S 5.35 1.73 17.40 1.46 11.07 1.47 23.28 1.71 5.55 2.03 18.10 1.74 11.22 1.71 23.50 1.93

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3