Vlissingen stimuleerde promotie Zeeland Sport GRATIS FOLDER ANIMO Souburg ZKB-kampioen en derde Zeeuw se KNKB-ploeg! Coen Niesten winnaar ronde van Kruiningen Jan Hubert tweede bij de Asser TT WENS VAN TWEE CLUBS: OVERDEKTE TRIBUNE... Eer en geld Tact en kalmte LUCTOR VERSPEELDE KANS OP PROMOTIE IN DE LAATSTE FASE ZKB TWAALFTAL WON VAN TEAM D0RDTSE K0RFBALB0ND9-5 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 2 JULI 1962 NA 5—O-OVERWINNING OP T.O.P. VEDO 3 BEGON AAN EINDSPURT IN DE EERSTE klas van de Zeeuwse korfbalcompetitie is de beslissing ge vallen: door een 50 zege op T.O.P. in Arnemuiden werd liet Souburgse Ani mo kampioen. De gestreepteu hebben het niet cadeau gekregen in de vis- sersstad, getuige de magere 10 voor sprong bij de rust. Donderdag verloren de T.O.P.-mcnsen met 85 van EIto, na lange tijd op 55 te hebben gestaan. Tegen Animo speelden ze wel één van hun beste wedstrijden en met dit spel kunnen ze de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. De stand in de le klas ANIMO Souburg heeft zaterdag na een 5-0 zege op TOP uit Arnemuiden de Zeeuxose Icorfbaltitel veroverd. Deze bijzondere prestatie, die tevens promo tie naar de landelijke Se klas inhield, was een twaalftalplaat dubbel en dwars waard. (Foto P.Z.C.) Animo Togo Swift n Zuidwesters Zeelandia Vios Elto Tjoba II Top 15 14 0 16 13 1 15 10 1 16 9 2 4 2 4 1 4 1 4 0 10 4 21 5 20 9 10 96-65 91-68 52-77 44-76 55-88 51-77 15 0 0 15 0 37-128 Animo heeft dus hard voor de twee beslissende punten moeten vechten; T.O.P. kweet zich van zijn sportieve plicht en gaf de kampioenen prima partij- Inderdaad leek het geen wed strijd tussen de hoogst en de laagst geklasseerde: al direct na het begin- signaal van scheidsrechter Nïeuw- dorp bleek, dat de Souburgers veel last van de zenuwen hadden. Vooral het le half uur was het spel van de T.O P. zeker niet minder dan van Ar t en de 00 stand gaf de ver- houcTng dan ook goed weer. Het duurde tot de 42e min. eer Nel Groenevelt een verdedigingsfout af strafte (01). Na rust, waarin hetzelf de spelbeeld te zien was. verhoogde Ko de Rijcke de Animo-voorsprong tot 2 0, waarna de volgende Souburgse aan val veel beter vlotte. Jan Dieleman was daarin de animator en met twee tref fers bracht hij zijn ploeg in veilige ha ven. Jack Thoma maakte er in de 40e min. nog 50 van, maar toén waren de Souburgers reeds zeker van het kampioenschap en van een plaats in de 3e klas van de K NK.B. Na de wed strijd werd de Anir. -ploeg flink in de bloemen gezet en daarna aan de rand van Souburg ingehaald door Vlijt en Volharding. Op 14 juli hóuden de kam pioenen hun receptie. Afwachten In 2A won Zuidwesters II met 129 van A K C-, waardoor de Aardenbur gers nu maar moeten afwachten wat Stormvogels in zijn laatste wedstrij den zal presteren. A.K.C. is uitge speeld en heeft 6 punten, Stormvo gels staat op 4 punten met nog 2 te spelen ontmoetingen. De Poel won in 2B van Vitesse (86), waardoor het op de 5e plaats eindigde. W.K.V. ver loor met 92 van Luctor. In 3A begint Vedo III aan zijn eind sprint. Tot nu toe wonnen de Vlissin- gers slechts 1 wedstrijd, maar de afge lopen week werd van Animo III gewon nen (82), en zaterdag werd D.O-S- '55 het slachtoffer 144. In 3B kon V. Z.O.D. het ditmaal niet bolwerken tegen Tjoba III (68), Blauw Wit II kreeg met de weinig overtuigende cijfers 54 klop van kampioen Togo III. Avondklas In de avondklas stak Swift IV een stokje voor de kampioensadspiraties van Zuidwesters III (82). De Soubur gers moeten overigens nog 2 punten voor de titel verzamelen en daar één van de daarvoor te spelen 2 wedstrij den tegen Animo IV gaat, betekent dit alleen maar uitstel. O.N.D.O. n won met 54 van de Animo-ploeg. De stand is: Zuidwesters III 711. Swift IV 8 10, Ondo n 88, Animo IV 71. Bij de A-adspiranten won Animo van Atlas, zodat zaterdag bij Swift-Animo de beslissing valt. Bij de pupillen A slaagde Zuidwesters er in D-O.S- te kloppen, waardoor beide ploegen met 10 punten gelijk eindigden en een beslis singswedstrijd moeten spelen. Daarna volgt Swift op de 3e plaats met 4 pun ten en Animo sluit de rij met 0 punten. Verdere uitslagen zijn nog: adsp. A: Zuidwesters AVedo 72. C: D.O.S. Zuidwesters B 314. D: VopoLuctor •1, LuctorVopo 24. Nederlandse clubs verloren in de intertotocompetitie .Blauw Wit heeft zondag in Leiden op 'het U.V.S.-terrein voor ongeveer 7000 toeschouwers in een wedstrijd voor de intertotocompetitie met 0-0 gelijkge speeld tegen de Hongaarse vereniging SC Pees. De scheidsrechter bij deze ont moeting was Roomer. Feijenoord verloor in de Zuïdslavische hoofdstad met 1-0 van de F.C. Belgrado. De Zuidslaven, die al zeker waren van een plaats in de kwartfinales, scoorden het enige doelpunt in de 2e minuut na rust. De maker ervan was Banovic. P.S.V. heeft in zijn laatste wedstrijd voor de intertotocompetitie geen overwin ning kunnen behalen. Na een 3-1 voor sprong bij rust, verloren de Eindhove- naren zaterdag in Bazel met 4-3 van de gelijknamige club. Ajax verloor met 3-2 van Nancy. Winnaar in groep 5 is Belgrado met 9 punten. Feijenoord staat op de laat ste plaats met 4 punten. In groep 6 ein digede F.C. Ryeka als eerste met 9 punten. P.S.V. is laatste met 2 punten. Tatabanya legde in groep 7 beslag op de eerste plaats met 11 pupten. Ajax werd hier tweede met 8 punten. In groep 8 ging de eerste plaats naar S.C. Pees, dat 11 punten behaalde. Blauw Wit eindigde als tweede met 6 punten. Advertentie) Jan Huberts heeft tijdens de Asser TT achter de Duitser D'egner beslag gelegd op de tweede plaats bij de 500 cc toren. Het enthousiasme op de tribunes kende geen grenzen, want voor de ruim honderdduizend toeschouwers was het precies acht jaar geleden dat zij een landgenoot in de voorste gelederen had den zien eindigen. In 1955 namelyk boekte Drikus Veer voor het laatst een dergelijke prestatie door als vierde te finishen bij de halve liters. Niet alleen Huberts zorgde voor een Nederlands succes, maar ook Casper Swart, die in de 250 cc klasse achter grote mannen als Redman, Mc Intyre en Provini beslag legde op de vierde plaats. Eén coureur stak in deze 32ste editie van de Dutch TT met kop en schouders boven de anderen uit. de Rhodesiër Jim Redman. Redman veroverde in twee van de drie Itlassen waarin hij startte de eerste plaats en eindigde bovendien nog eenmaal als tweede. De winnaars waren: 350 cp Wasse: 1. Jim Redman (Rhodesië) 20 ronden (154,09 km) in 1 uur 6 min. 49,5 sec. (gem. snelheid 138,350 km per uur). 50 cc klasse: 1. Ernst Degner (Did.) 8 ronden (61,64 km) in 32 min. 56,2 sec. (gem. snelheid 112,278 km per uur). 250 cc klasse: Jim Redman (Rhodesië) 17 ronden (130,97 km) in 58 min. 52,2 sec. (gem. snelheid 133,489 km per uur). 125 cc Wasse: 1. Luigi Taveri (Zwitser land) 14 ronden (107,86 km per uur) in 50 min. 36,6 sec. (gem. snelheid 127,873 km per uur). 500 cc klasse: 1. Mike Hailwood (G.-B.) 20 ronden (154,09 km) in 1 uur 5 min. 46,2 sec. (gem. snelheid 140,570 km per uur). Zijspanklasse1. Scheidegger-Robinson (Zwits.-G.-B.) 14 ronden (107,86 km) in 52 min. 16,2 sec. (gem. snelheid 123,814 km per uur). VOOR PROFS ON ONAFHANKEL1JKEN Over zestig ronden van twee kilometer De wielerronde van Kruiningen za terdagmiddag op overtuigende wijze gewonnen door de jonge prof Cocn Niesten heeft geen moment geleden onder het gemis van de Nederlandse prominenten. Integendeel, de 35 ge starte profs en onafhanlcelijken heb ben het Bevelandse publiek een bij zonder enerverende en spannende koers voorgeschoteld. Vrijwel onop houdelijk hebben deze renners gedu rende 60 ronden van 2 kilometer gede marreerd en gejaagd, het peloton aan stukken gereten en weer aan elkaar gelijmd. De grote animators van deze uitstekend geslaagde profronde waren zonder twijfel winnaar Niesten met v. d. Horst, Sijthof en Groeneveld, ter wijl achter hen in het peloton steeds op volle toeren werd gejaagd door on der anderen Ste.envoorden, v. d. Ven, Damen en Jan Westdorp. Het was dan ook jammer, dat 16 ron den voor het einde een prima samen werkend kopgroep je van 5 man (waar onder de gedubbelde Jaap v. d. Weele) in een valpartij werd betrokken. Nies ten en v. d. Horst konden doorrijden, maar Sijthof en Groeneweg hadden enige tijd nodig om weer op de been te komen. Zij zouden zelfs nog worden BEKENTENIS VAN VOORZITTER: opgeslokt door het peloton. De twee koplopers gingen zeer hard door, dubbelden de dappere solo rijder v. d. Klundert en bleven meer dan een minuut vóór de groep han gen. Even voor het ingaan van de laatste ronde nam Niesten het ze kere van de demarrage voor het on zekere van de sprint en ging al leen weg. v. d. Horst drong nog wel aan, maar had geen schijn van kans tegen de sterk rijdende Niesten, die zeer gelukkig de bloemen en alles wat daarbij hoort, in ontvangst DE EERSTE De eerste, die de reactie van het pe loton aftastte, was v. d. Ven. Reeds in de 5e ronde liet hij zijn rugnummer aan zijn collega's zien en nam een voorsprong die in enkele ronden uit groeide lot 200 meter. „Tot hier en niet verder", moeten Westdorp en Sijt hof hebben gedacht. Zij zetten zich aan het hoofd van het peloton en nog geen ronde, later kon v. d. Ven aan de groep ertellen dat het alleen aan kop rijden ook maar een eenzame bedoening Hermes waagde in de 10e ronde even eens een poging, maar die kostte hem zoveel energie dat hij voortijdig zijn rugnummer moest inleveren. In de 14e ronde een nieuwe vluchtersgroep met Westdorp, v. d. Ven, Sijthof en Lute daarachter een te vergeefs jagende Marinus, die zijn sprong ook met op gave moest bekopen. In het peloton deed zich in een haakse bocht de eerste valpartij voor, die v. d. Klundert terugsloeg. Deze renner zou de rest van de wedstrijd dapper doorrijden hoewel zijn fraaie solo niet meer met een „De prestaties van de eerste klass< Vlissingen zyn voor ons een belang rijke stimulans geweest voor onze promotie naar de tweede klas", zei zaterdagavond de heer P. Ventevo gel, voorzitter van Zeeland Sport tijdens een receptie in het clubhuis ter gelegenheid van deze promotie. „We vonden namelyk", zo voegde hij er aan toe, „dat de afstand tussen Zeeland Sport (derde klasser) en Vlissingen (eerste klasser) te groot was geworden" Voorafgaande aan de receptie waren be stuur en spelers van Zeeland Sport door het Vlissingse gemeentebestuur in het stadhuis ontvangen. Burge meester mr. B. Kolff toonde alle waardering, die een steentje heeft bijgedragen aan de groei van de Vlis singse sport, zowel in figuurlijke zin (promotie naar de tweede klas), als in letterlijke zin (de bouw van het riante clubhuis). De heer Ventevogel bekende eerlijk, dat bij deze promotie weliswaar de eer het zwaarst woog, „maar het is toch wel plezierig, dat er een financiële verbetering mee gepaard gaat, om dat we nu voor het publiek attrac tieve wedstrijden gaan spelen in een hogere klas". Bovendien achtte hij de promotie belangrijk, omdat het weer meer jonge mensen tot de sport zal trekken. Een belangrijke wens heeft Zeeland Sport nog: een overdekte tribune langs het hoofdveld. Later, tijdens de receptie, uitte ook de heer E, C. Boo- gerd, secretaris van de V.C. Vlissin gen deze wens. Wethouder Ch. J Gillissen Verschage, voorzitter van de Stichting Sportbelangen, kon uiteraard niets toezeggen, „maar ge zamenlijk kunnen we wellicht wat bereiken". In zijn openingswoord zwaaide de heer Ventevogel tijdens de receptie uiter aard voorai lof aan de spelers en met name ook aan trainer Bram Carol, „die mat zijn tact en spreekwoorde lijke kalmte zoveel bereikt heeft". Vele sprekers complimenteerden daarna Zeeland Sport, maar vrijwel allen gewaagden van de toch wel zenuwslopende spanning, waardoor het elftal zorgde door pas in de laat ste promotiewedstrijd de promotie te bereiken. Voorzitter 1. W. Bakker van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. zag in deze promotie een stimulans voor de hele streek en de heer H. Nieuwpoort van de Vlissingse boksvereniging D.O.S verwachtte nu zoveel publieke be langstelling voor Zeeland Sport, „dat er maar weinig over blijft voor de andere takken van sport". Voor zitter S. Simonse van Middelburg zag in de promotie toch ook nog een Middelburgs succes: trainer Carol is een Middelburger van origine. Sprekers als Nieuwdorp van R.C.S. en C. van der Heide van Zeelandia be treurden het, dat hun attractieve wedstrijden tegen Zeeland Sport tot het verleden behoorden, hoewel ze uiteraard verheugd waren over deze promotie. Voorzitter Simonse daarentegen zag de wedstrijden tussen Middelburg Zeeland Sport een belangrijk k; stuk. Ook de heren Vader, voorzitter van de Vlissingse supportersvereni ging Rood Wit, A. C. Kole van de Vlissingse Turnvereniging en A. k Due van de scheidsrechtersvereni- ging Walcheren voerden nog het woord. Scheidsrechter Jaap Verkerk leidde deze receptie bekwaam en geestig, maar moest ten aanzien van voorzitter Ventevogel vaak de „voordeelregel" toepassen als deze iedere keer de sprekers beantwoordde. Tijdens een receptie in het clubhuis ter gelegenheid van de vorige wcelc ver worden promotie naar de 2e lclas wordt hier Zld. Sport-voorzitter P. Ventevogel, gelukgewenst door de voorzitter van J' K.N.V.B.-afdeling Zeeland, de heer W. Bakker. Foto P.Z.C.) (Advertentie) „En Roxy lag weer vooraan" prijs zou worden beloond. In de 26e ronde opnieuw een valpartij. Eén van de vele, die steeds van invloed zijn geweest op het verdere verloop van de koers. Sijthof en v. d. Horst waren het eerst overeind. Een ronde later begon het soepel draaiende duo Niesten en Gr.oe- neweg aan de achtervolging. In de 30e •onde zat dit viertal bijeen en dat zou het begin van de slag zijn. In de 44e •onde, juist voor de val van Groene weg en Sijthof, was de voorsprong op gelopen tot 1 min. 26 sec. op het pelo ton. Niesten en v. d. Horst gingen al leen door en Beverwijkse Coen ging het eerst over de eindstreep. Steenvoorden won de sprint van een zesmansgroepje, dat zich nog juist van het peloton had kunnen losmaken. Swaneveld toonde zich 22 sec. later de snelste van de grote groep. UITSLAG De uitslag was: 1. C. Niesten, Bever wijk, de 120 km in 3 uur 5 min.; 2. op 10 sec. P. v. d. Horst, Klundert; 3. op 1 min. 13 sec. P. van Steenvoorden, Heemstede; 4. C. van Amsterdam, Bre da, z.t.; 5. P. Damen, Lieshout, z.t.; 6. P. Martens, Stekene, z.t.; 7. D. Groene weg, Numansdorp, z.t,; 8. J. Westdorp, Schoondijke, z.t.; 9. op 1 min. 35 sec. W. Swaneveld, IJselmonde; 10. J. v. d. Putten, z.t.; 11. Th. Sijthof, Rotterdam, z.t.; 12. L. Coehorst, Tilburg, z.t.; 13. P. van As, Roosendaal, z.t.; 14. L. v d. Ven, Vlijmen, z.t.; 15. F. Stevens, Dussen, z.t.; 16. A. Rutte, Haarlem, z.t.; 17. W. van E3t, St.-Willibrord, z.t.; 18. J. Coonc, Eindhoven, z.t.; 19. C. v. d. Borst, Etten, z.t.; 20. op 1 min. 50 sec. C. Lute, Castricum. BESLISSING NU NODIG Na incident schoot Gloria 2-2-stand naar 5-2-zege Tot een kwartier voor tyd beeft Luctor Heinkenszand in het promotieduel tegen Gloria de illusie gehad, dat het zonder beslissingswedstrijd de 3e klas zou be reiken. De stand in deze belangrijke wedstryd was toen 2-2, Luctor had 4 punten en Gloria 2, zodat de kansen voor de Zeeuwen gunstig waren. Maur na een incidentje, waarb'y 2 spelers het Henk Hage Nederlands jeugdkampioen bij het hoogspringen Twee leden van de Zicrikzeese atletiek vereniging „Delta Sport" hebben tijdens de zondag in het sportpark aan de Bras- serkade te Dell't, gehouden Nederlandse jougd-atletiekkampioenschappen een uitstekende prestatie geleverd. Catrien Schot eindigde als tweede op het nurn- med hoogspringen meisjes met 1.45 me ter achter M. v. (1. Staal van Sparta, die 1.56 nieter hoog sprong. Henk llage deed het bij het hoogsprongen jongens nog beter- Hy eindigde ais eerste met 1.75 meter en behaalde daarmee het Nederlands jeugdkampioenschap op dit nummer. IN DORDRECHT Juniorenploeg leed 8-5-nederlaag Dat de Zeeuwse Korfbal Bond, na liet afvallen van Swift en Tjoba (doordat deze ploegen in de K.N.K-B. gingen spe len) en ondanks het feit, dat een aan tal spelers en speelsters niet beschik baar was, toch nog over goede krach ten beschikt, is zaterdag gebleken. Het vertegenwoordigende twaalftal van dc Z.K.B. behaalde namelijk in Dordrecht een 95 overwinning op het team van de Dordtse Korfbal Bond. De Zeeuwse junioren konden het echter tcgort hun tegenstanders niet bolwerken. Met 85 trokken zij aan het kortste eind. Als excuus voor deze nederlaag kan echter gcklen, dat het Dordtse jiiniorentwaalf- tal bestond uit een versterkte Deetos- V-ploeg en dus goed was ingespeeld. In de seniorenwedstrijd was het aan vankelijk een gelijkopgaande strijd met wisselende aanvallen. De thuisclub opende na 10 minuten de score om na 20 minuten de voorsprong te vergroten tot 20. Direct na de vakwissoling bracht Corrie van Dljke van Eito de achterstand terug tot 2—1. Nog geen vijf minuten later schoot BoudeUng Nog korf. In do volgent de Ronde van Togo bijzonder actief en dit leverde dc Zeeuwen 2 treffers op: 24. Nog voor rust kwam Dordrecht op 34. Direct na de hervatting probeerden bei de ploegen het initiatief te nenien. Dit resulteerde na 5 minuten in een doel- puntenregen. Eerst maakten dc Dordte- naren gelijk en kwamen daarna aan de leiding. Maar direct na de afworp was de stand weer in evenwicht door Bou deüng. Na de vakwisseling buitte Han Da- vidse van Swift een verdedigings fout goed uit om zijn ploeg een 6f voorsprong te geven. Na dit doel punt Icrccg Zeeland een vcldmeerder- heid. Door Truus Butoijn (Vios), Da vid van Soelen (Zuidwesters) en Joop Schout (Swift n) werd het tenslotte 59. JUNIOREN Het begin van de juniorenwedstrijd gal een gelijkopgaande strijd te zien, waar in de verdedigingen overheersten. Zeeland kreeg na in de beginfase een strafworp te hebben gemist in de 20e minuut de leiding door Frits de Schipper. Twee minuten later was het al gelijk en direct daarna namen de Dordtenaren uit een strafworp een voorsprong. Jan Tlieulens bracht uit een doorloop- bal de stand weer in evenwicht: 22. Voor rust scoorde Dordrecht nog twee maal, waardoor de stand 42 werd. Vlak na de hervatting wisten de Dord tenaren nog tweemaal dc korf te vin den, waardoor hun zege vrijwel vast daarop viel er weer een Dordts doel punt: 7—3. Halverwege de tweede helft kwam Zeeland door Cora Fraanje op 74. Een kwartier voor het einde ver grootte Dordrecht de voorsprong tol 84. Tien minuten voor tijd bepaalde Kees Hoogerhelde de eindstand op 85. veld uitgezonden werden, kregr de Luctorverdedigers het zo tc kwaad, dat zij tot driemaal toe nog moesten capi tuleren, zodat de wedstryd uiteindelijk met 5-2 verloren werd. In puntental kwamen beide promotiekandidaten dus geljjk, waardoor een beslissingswed strijd waarschijnlijk Zoom noodzakelijk i Luctor begon in deze strijd uitstekend en na 10 minuten stug aanvallen nani het de leiding door B. Vermeulen. Het deerde niet dat de thuisclub gelijk maakte, want na een half uur was het Debbaut, die do Zeeuwen weer een voor sprong gaf. Toch bleek duidelijk, dat do Glorianen de beste kansen op de zege hadden, dank zij hun technisch over wicht, maar de Luctor-defensie hield het hoofd koel cn de treffers buiten de doelpalen. En dat ondanks het feit, dat de Zeeuwen met enkelo invallers moes ten aantreden. Vlak voor de rust werd het weer ge lijk (2-2) en die stand handhaafden beide ploegen tot een kwartier voor tijd. Toen slaagden dc Brabanders er in een voorsprong te nomen (3-2). Na de aftrap ontstond een Incident: daarbij werden de Luctorianen wat zwaar geattaqueerd door de tegen standers en toen A. Vermeulen hier over opmerkingen maakte tegenover enkele voorhoedespelers van Gloria werd hij tegen de grond geduwd c~ vcrvolgëns geslagen. Dit werd echter niet opgemerkt door de scheidsrech ter, die eerst affloot nadat hij Ver meulen (die toen stond cn zijn ge zicht beschermde tegen verdere aan vallen) en een Gloria-speler tegen over elkaar zag staan. Beide spelers stuurde hij toen het veld af De rust was daarna uit de Luctor-de fensie verdwenen en met nog twee tref fers stelden de Brabanders de zege vei lig. (Advertentie) Vraag de Vespa dealer mot grammofoonplaatje! IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. I N.V. NEDESPA Rotterdam Socrweg 25 I Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 Vcspa-scootei's voor de Bevelanden: M. J. JEREMIASSE Oostwal 21, Goes Ook voor onderdelen. Dealer: Auto- en motorcnbedrijl' KEES HUYBREGTS Blauvvcdijk 47, Middelburg, tel. 2155

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 6