„Onmachtige" raad Vlissingen met nieuwe overheidssalarissen akkoord AGENDA WALCHEREN GOEDE ROL VAN SUSAN HAYWARD IN „ALS VROUWEN LIEFHEBBEN" ONTEIGENING NODIG VOOR WEG VAN VLISSINGEN NAAR ZUID-SL0E MODERNE GRASMAAIMACHINE KOST ARNEMUIDEN 5 MILLE ZATERDAG 30 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TARIEFVERHOGING BEJAARDENTEHUIS NOODZAKELIJK A.R.-fractie wil revanchetoernooi van Vlissingen op zaterdag doen houden „MET EEN gevoel van onmacht", zoals de heer E. de Priester (p.v.d.a.) het formuleerde, is de Vlissingse raad vrijdagmiddag akkoord gegaan met de wijzi ging van de algemene salarisverordening voor 't, gemeentepersoneel. „Het is 'n door de regering opgelegde wijziging", stelde de heer II. van Rooijen (c.h.) met nadruk. Beide raadsleden waren er overigens van overtuigd, dat het geen enkele zin heeft deze wijziging niet te accepteren. „Het moet immers op hoger niveau uitgevochten worden", zo zei de heer Van Rooijen. En de heer De Priester meende: „Als de Vlissingse raad dit voorstel afwijst en een hogere salariëring voorstelt, dan zal de minister van binnenlandse zaken het Vlissingse voorstel toch teniet doen. Bovendien zouden we bij het gemeentepersoneel bepaalde verwachtingen wekken, die wjj toch niet kunnen verwezenlijken". Wel stelde hij nog met uadruk, dat de grondslag voor de onderhandelingen moet zijn het optrekken van de salarissen der laagst bezoldigde ambtenaren tot een verant woord minimum. Daarna ging de. raad akkoord met deze „opgelegde wijziging." Begrijpelijk vonden de raadsleden het, dat de pensiontarieven voor het be jaardentehuis verhoogd moeten worden, nu door een salarisverhoging voor het personeel de exploitatie duurder wordt. Toch had de heer F. van Sabben „kleine onbillijkheden" ontdekt. Hij wees er op, dat er voor vrijgezelle bejaarden een AOW-verhoging van 15 gulden per maand is en voor gehuwden van 23,50. Voor de eenpersoonskamers is de ta riefverhoging ƒ11, hetgeen impliceert, dat de vrijgezellen 4 gulden per maand overhouden. De prijs voor de tweeper soonskamers is met ƒ18 en ook met ƒ20 verhoogd. De gehuwden houden dus 5,50 of 3,50 over, veel minder dus dan de vrijgezellen. Dit rekensommetje was voor de heer Van Sabben aanleiding de suggestie te doen voor de gehuw den een kleine wijziging in de tarie ven aan te brengen. De heer De Priester meende, dat de heer Van Sabben van een volkomen verkeerd uitgangspunt uitging. „De hoogde pensionprijzen staan in geen enkel verband met de verhoogde AOW", zo betoogde hy. „Het is alleen maar een gelukkige omstandigheid, dat de ver hoogde pensionprijzen op hetzelfde mo ment 1 juli ingaan als de AOW- verhoging", zo voegde hij er aan toe. Wethouder Ch. J. Gillissen Verschage haakte daarop in door te zeggen: „Een billijker verhouding moet niet gevonden worden in een wyziging van de pen siontarieven, maar in een andere op bouw van de AOW-uitkeringen". Dc raad kon het daarmee eens zijn en ging akkoord met het voorstel. Revanchetoernooi Bij het voorstel een subsidie tc verle nen aan de VC Vlissingen voor het organiseren van het revanchetoernooi op 2 september attendeerde ir. J. B. Ebling (a.r.) er op. dat deze datum op zondag valt. Hij gaf in overweging het bestuur van de VC Vlissingen te ver zoeken het toernooi op zaterdag te doen houden. „Reeds voor de zesde keer wordt dit toernooi nu op zondag gehouden", ant woordde de heer Gillissen Verschage, die dit. wel begrijpelijk vond, omdat hy het revanchetoernooi ziet als „een voort zetting van de normale competitie, die toch ook altijd op zondag wordt afge werkt". Burgemeester mr. B. Kolff bracht in herinnering, dat nu de vijf daagse werkweek grotendeels een feit is, er een streven is meer sportevene menten op zaterdag te houden. Zo wordt de Vlissingse boulevardloop nu ook op zaterdag afgewerkt. Voor dit seizoen is het te laat om het revanche toernooi nog naar zaterdag te verschui ven, maar voor volgend jaar zal eens overleg worden gepleegd met het be stuur van de VC Vlissingen. Geen haring meer In verband met een aantal onderwijs- benoemingen ging de raad 35 minuten in besloten zitting. „Nu weet U dus waarom ieder voorstel slechts één naam bevat", zei burgemeester mr. Kolff, toen de 'vergadering openbaar weer geopend was. Daarna ging de raad akkoord met deze benoemingen. Bij het voorstel een houten barak tussen de eerste en tweede binnen haven aan de N.V. Nimeta te ver kopen, vroeg de heer P. Bikker (c.h.) zich af of deze barak wellicht in de toekomst weer nodig was voor het oorsponkelijke doel: deel van de vismijn. De heer Gillissen Ver schage achtte deze kans uitgeslo ten. „Het gebouw is al vier jaar niet meer in gebruik. Alle haring gaat nu naar Breskens". zo zei hij. De raadsleden betuigden hun instem ming met de namen, die gegeven zullen worden aan de straten in 't uitbreidings plan. De heer Ebling vond, dat enkele namen wel wat onbekend zijn voor vele Vlissingers, maar had toch geen enkel bezwaar meer, toen burgemeester Kolff toezegde, dat de beroepen en de jaar tallen van de „naamgevers" vermeld zullen worden. De heer Bikker wilde de Sloeweg in Vlissingen Sloestraat noe men, maar de heer Kolff zag er niet veel in, omdat deze weg in Vlissingen ook inderdaad een „weg-karalcter" heeft. VANDAAG. Vlissingen Alhambra: Als vrouwen lief hebben, 19 en 21 uur, 1-1 jaar. Luxor: Zweedse meisjes in Parijs, 19 en 21 uur. 13 Jaar. Clubhuis Zeeland Sport.: Recep tie ter gelegenheid van promotie naar 2e klas, 20 uur. Goes Grand: ..Als vrouwen liefhebben' 10 eu 21 uur. 14 Jaar. Grote Kerk: Ope ning tentoonstelling „Levend Erfdeel" 14.30 uur. Nieuwe veiling: adspiranten- dag Ned. Chr. Gymnasliekverbond, ring Zeeland, 13 uur. Gemeentelijk sportter rein: adspirnntendng Kring Zeeland van het Kon, Ned. Gymnasiiekverbond. Ycrseke Gemeentelijk sportterrein- gym- nastiekdemonstruties V.ZO.S,. 19 uur, Terneuzcn Luxor: Twee vrouwen. 20 uur, 18 Jaar. Concertgebouw Zes zwarte ruiters, 20 uur, 14 Jaar Watertoren: ex positie schilderijen Plet de Bodt. 10— 12 en 1321 uur. Oostburg Ledeltheater Moonlight melo die. 20 uur. a.l. Sas van Gent OlyntDlatheater: De held van Iwo Jima, 20 uur a.l Zaal Spiegd- glasfabriek: New Orleans bal van de Zeeuws-Vlnnmse Jazz Society, 20 uur. Axel Het Centrum- Hercules verovert Atlantis, 18.30 en 21 uur. 14 Jnar. Huls! Bioscoopgebouw Do liefde van Hercules, 20 uur. 14 Jaar Breskens Casinobioseoop: Misdaad na schooltijd. 20 uur, 18 jaar IJzendtllce Hofzichtthonter De rode ka perkapitein, 20 uur, H iaat Z!--lkzce Concertzaal- Lokvogels der nacht, 20 uur. 18 Jaar. Havenkanaal: Prestatietocht zwemvereniging „De Zee paardjes". 14 uur. Sport pnrk Bannink: Politlehondendemonstrstie, 17.30 uur. Drcischor: Sportveld: Op'tiluchldemonstrn- tie gymnastiekvereniging Jong Dreisehor. 15 uur. Haanistede Bioscoop Bom: Hartstochten rond de trapeze. 20 uur. 14 jaar. St.-Maartensdijk De I iaden Leeuw Pyn- mn serenade. 19.30 uur. a.l Bergen on Zoom Roxy- De gebochelde van Rome. 18.45 en 2' uur. 18 jaar Luxor: De zeerover? van Toruga. 13 45 en 21 uur, 14 jaar Middelburg City: Als vrouwen liefheb ben. 20 uur, 14 jaar Electro: Stormloop der tartaren. 19 en 21 1? uur. 145 jnar Molenwater: Miniatuur Walcheren. 918 uur. Van Bentham -m Jutting: Expositie over Zeeland en Vlaatiueren. 9—18 uur Zccuwa Museum: expositie Jan Toorop in Zeeland, 10—17 uur. Markt, P.Z.C - gebouw, start 2e P.Z C' -rit. 17 uur. MORGEN. Vlissingen Alhambra: Als vrouwen lief hebben, 15, 19 en 21 uur. 14 jaar Luxor- Zet je zorgen op zij. li uur. a.l, Luxor: Zweedse meisjes fn Partis, 19 en 21 uur 18 jaar. Goes Grand: „Als vrouwen liefhebben", 19 en 21 uur, 14 Jaar. .Het Legioen van Zorro", 15 uur. Terneuzcn Luxor: .is3 zwarte ruiters. 14 uur, 14 juar. Luxor- Twee vrouwen, 18.30 en 20 uur. 18 jaiu Concertgebouw: Zes zwarte ruiters. 20 uur, 14 jaar. Wa tertoren: expositie et htldertjen Piel de Bodt, 1012 cn 13—21 uur. Oostburg Ledeltheater: Als het moeder hart spreekt, 14 uur 14 Jaar. Ledel theater: Moonlight melodie. 18 30 en 20 uur. a.l, Sas van Gent - Olvmplatheoter: De held van iwo Jitvm. 14.30 uur, a.l. Olympia- theater: Wild in the country. 17 en 20 uur. 14 jaar. Axel Het Centrum: Hercules verovpri Atlantis, 15.45 uur. 14 jaar. Het Centrum: Alleen do zon was getuige, 20 uur, 18 Hulst Bioscoopgebouw De liefde van I-Iercules. 15 uur. 14 Jnar. Bioseoopge-' bouw; Meneer de gravin is niet thuis. 18 cn 20.30 uur, n.l. Breskens Cnsinobiosceop; Wenn die Gloeken heli erkling -n. 18 en 20 uur, a.l IJzendlilcc Hof?,ieht theater De rode ka perkapitein, 17 en 20 uur. 14 laar. Zicrlkzce Concertzaal: De Saint in nolle, 15 uur, 14 jaar. Concertzaal: Lokvogels der nacht. *>0 uur. 13 Jnar. Middelburg City- Met drie stooges de lucht in, 14.30 uur. alle leeftijden, City- Als vrouwen liefhebben 20 uur, 14 jaar. Electro: Stormloop 1<>r tartaren, 19.30, 19 en 21.15 uur. 14 jaar Molenwater: Mi niatuur Walcheren, 'I -li uur. Bergen op Zoom Roxy. Het zwaard der Saraeenen, 14.30 uur. 14 jaar. Roxy: De gebochelde van Rome. 16.30. 18.45 en 21 uur. 18 jaar. Luxor: De zeerovers van To ruga, 16. 18.45 en 21 uur, 14 jnar. MIDDELBURG Vlag in top op de chr. kweekschool Maandagmorgen om kwart voor twaalf gaat de vlag in top op de nieuwe bouw van de chr. kweekschool aan de Ooster- scheldestraat te Middelburg. Hoewel er geen officiële plechtigheden aan dit gebeuren verbonden zijn, zal het toch niet onopgemerkt aan leraren en leer lingen voorbijgaan. Volgend jaar omstreeks deze tijd hoopt men de school in gebruik te kunnen ne men. MIDWEEKRIT VAN „SCHELDEGOUWEN" De heren J, van de Kreeke en A. Ver donk, beiden lid van de Zeeuwse auto- en motorclub „Scheldegouwen" te Mid delburg, hebben voor de eerste maal een zogenaamde midweekrit uitgezet, die woensdagavond werd verreden. Deze rit, welke niet direct tot de moei lijke ritten kan worden gerekend, mocht echter wel pittig genoemd wor den. Te meer omdat de deelnemers ge confronteerd werden met allerlei „voet angels en klemmetjes". De voornaam ste uitslagen van deze rit luiden als volgt: auto's en motoren: 1. D. van de Linde, Vlissingen, 50 straf punten; 2.. Chr. Janse. Souburg, 53; 3- C. de Bondt, Souburg, 59; 4. J. Faber, Vlissingen, 101;- 5. H. Sies, Middelburg, 102; 6. J. de Ruiter, Vlissingen, 105; 7. mevrouw Knol, Middelburg, 124; 8. A. van Sab ben, Middelburg, 126; 9. H. A. Schip pers, Oostkapelle, 157; 10. J- Bos, Vlis singen, 161; brommers: 1. P. Kodde, Nieuw- cn Sint-Jocsland, 60 strafpun- ten; 2. A. J. van Vliet, Souburg, 141; 3. J. Kodde, Nieuw- en Sint-Joosland, 217; 4. J. de Bruin, Vlissingen, 392. In totaal werden drie deelnemers niet geklasseerd cn zijn zeven deelnemers niet aangekomen. Jeugdkerkdienst Morgen (zondag) wordt in het open luchttheater Toorenvliedt te Middelburg een jeugdkerkdienst gehouden bij slecht weer in de veilinghal). Spreker is de heer J. I. dc Boo, terwijl muzikale me dewerking verleend wordt door ONDA. De dienst begint om kwart over tien. WESTKAPELLE ZUID-BEVELAND NIEUW RAADSLID IN DRIEWEGEN In de donderdag gehouden raadsverga dering van Driewegen heeft burgemees ter D. Lodder de heer M, C. Koppenhol als nieuw raadslid beëdigd cn hem in een kort toespraakje hierna hartelijk welkom geheten in de raad. De burge meester sprak hierbij de wens uit., dat er een prettige samenwerking zal zijn. De lieer Koppenhol komt in de plaats van het overleden raadslid de lieer Jac. Njjsse (c-li.). Een subsidieverzoek van de militaire matigheidsmissic wees de raad van de hand; akkoord verklaarde men zich met enkele begrotingswijzigingen, alsmede met de nieuwe salarismaatregelen de gemeente-secretaris, de ontvanger en de ambtenaren van de burgerlijke stand. Ook werd besloten de leden van het gemeentepersoneel. die bulten de be zoldigingsverordening vallen, eveneens een salarisverhoging- toe te kennen. KRUININGEN Plattelandsvrouwen bijeen De Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen. afdeling Kruiningen en om streken kwam dezer dagen bijeen in „Ons Dorpshuis" voor de laatste verga dering van dit seizoen. Mevrouw Baa- rens-van Aalst heette allen hartelijk welkom. Mejuffrouw A. W. Bos uit Mid delburg van do vereniging „Pro Juven- tute" sprak over het werk van de kin derbescherming. Verder werden enkele mededelingen ge daan over het zomerreisjc op 5 juli a.s. Het ligt in do bedoeling een excursie te maken naar een thee- en koffiefa- briek te Rotterdam. Daarna wordt de zogenaamdo Molentocht gereden. Na een diner in Den Bosch gaat de reis door de Brabantse bossen huiswaarts. Judo-examens „Noord-Beveland" judovereniging „Noord-Bcveland" hield dezer dagen voor de leden de eer ste examens. Alle deelnemers slaagden voor dit examen, dat recht geeft op het dragen van de witte band. De geslaag den zijn: groep II:N. Alburg, R. Stok man, R. Brandsma, P, Koster, A. de Bruine, M. Marcussc, H. Jansen, J. de Looff, D. Kooman en K. Remeynse Groep III: J. Blok, M, van Boven, C. de Fouw, D de Smit, L. Geelhoed, D. San- dee, A. de Haze, P. Kastelein. A. San- dee, mej, C. v, d, Vreugde en mej J. Priester. Groep IV; A. van Dijke, P. Kallewaard, mevr- C. van Dijke-Geluk, mej. P. Pro voost, mej. W. Kallewaard, mej. A. Goosson, J. van Maldegem en mej. M. Warren. De beste resultaten kwamen op naam van A. de Bruine in groep II, D. de Smit in groep III en Jac. van Maldegem in groep IV. N.C.V.B. kwam bijeen Tijdens hun maandelijkse vergadering, die begin deze week werd gehouden, heben de dames van de afdeling West- kapelle van de N.C.V.B. geluisterd naar een lezing van mevrouw Enker-Zege- laar over Israël en het joodse volk. De leiding van deze bijeenkomst berustte bij mevrouw Van Rooijen-van Sighem. OOSTKAPELLE RUIM 100 BEJAARDEN MAAKTEN BUSREISJE Ruim honderdentien bejaarden van Oostkapelle hebben woensdag hun jaar lijkse reis gemaakt. Met drie autobus sen vertrok het gezelschap 's ochtends uit Oostkapelle en via Breda naar Oos terhout, waar de koffiemaaltijd werd gebruikt. Daarna werd via Gorkum naar Rhenen gereisd. Hier brachten de bejaarden een bezoek aan de militaire begraafplaats op dc Grebbeberg en Ouwehands Dierenpark. De terugreis ging via De Bilt en Utrecht. Bij de aan komst in Oostkapelle werden de bejaar den verwelkomd door de muziekvereni ging „Crescendo", waarna de heer A. Wondergem de bevolking en de commis sie onder leiding van burgemeester F. G. Sprenger dankte voor de organisatie van deze mooie reis. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Aankoop bouwgrond in raad Nieuwland De raad van Nieuw-en-St,-Joosland komt maandagavond in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer een voorstel tot aankoop van bouwgrond in het uitbreidingsplan, vaststelling uitgifteprijs grond in uit breidingsplan. besluit tot onteigening van tuingrond aan de Molendijk en aan stelling van een hoofdleidster aan de kleuterschool in vaste dienst. Schelde - Zeehond 3-3 Voor de polo-competitie van de Kring- Zeeland werd in het kanaalbad te Ter- neuzen, een wedstrijd gespeeld tussen de plaatselijke vereniging „Schelde" en „Zeehond" uit Vlissingen. Kort na de aanvang gaf Casteleijn „Schelde" een 1—0 voorsprong. Lang hadden zij hiervan geen plezier want kort daarop maakte Verbeek voor „Zeehond" gelijk. Een misverstand in de Sclielde-verdedi- ging was er de oorzaak van, dat „Zee hond" door Hijman op 21 kwam. Met deze stand werd gedraaid. Na de rust een fel aanvallend „Schel de", maar doelman Sinlce wist zijn doel voorlopig schoon tc houden. Pas nadat een schot van Casteleijn van de deklat was teruggesprongen gelukte het dezelfde speler de gelijkmaker te scoren. Het was echter Verbeek die de Zeehond weer een 23 voorsprong gaf. Even voor het einde maakte de beste „Schel- •man, midachter De Poorter, de stand gelijk 33, Groot teenagerfestival op 14 juli in Hansweert Voor de tweede maal organiseert het concertfonds van „Crescendo" te Krui ningen een teener-solistenfestival. Het eerste festival, dat gehouden werd op 30 december 1961 in het dorpshuis te Kruiningen is een groot succes gewor den en de organisatoren hebben gemeend thans wederom een dergelijk festival te kunnen houden. Ditmaal wordt het feest gehouden in de zaal „Zeelandia" te Hansweert en wel op 14 juli aanstaande. Dat er liefhebberij bestaat onder de tee ners is niet aan twijfel onderhevig. Reeds hebben 25 solisten met hun or kesten ingeschreven, w.o. uit West-Bra bant en Zeeland, maar ook reeds vanuit België. Voor dit internationale festival heeft de middenstand reeds prachtige prijzen, zoals bekers en medailles be schikbaar gesteld. Het comité concert fonds „Crèscendo" is daar uiteraard zeer blij mee, want daardoor zullen de kosten zo laag mogelijk gehouden kun nen worden. De solistenshow zal gehouden worden op 14 juli a-s., vangt aan om 13.30 uur, en zal duren tot 18 uur. Een deskundige jury zal .de prijzen toe kennen. Naast de gewone prijzen zal er ook een teener-topprijs worden toege kend. Hiervoor zal een jury bestaande uit een drietal aanwezige teeners wor den aangewezen. Deze teener jury zal dus uitsluitend deze teener-topprijs moe ten toekennen. Plet festival zal worden besloten met een teenerbal, dat om 19 uur zal be ginnen en waar de muziek zal worden verzorgd door een groot teenerorkest. Poortvliet krijgt rioolzuivering De raad van Poortvliet toonde zich vrij dagmorgen opgelucht over «1e subsidie toekenning van het rijk voor de bouw van de rioolwaterzuiveringsinstallatie in het dorp. Verschillende jaren heeft men moeten wachten op dit bericht. Toen Sint-Maartensdijk een aantal jaren ge leden tot industriekern werd aangewe zen, kwam het plan van Poortvliet op losse schroeven te staan. De goedkeu ring voor uitvoering van het object in D.A.C.W.-verband bleef nit. Kortgele den was het zover dat in het programma van deze aanvullende werken ook de zuiveringsinstallatie van Poortvliet kon worden opgenomen. Burgemeester W. J. van Doorn kreeg de toezegging, dat tweeëntachtig pro cent van de bouwkosten .zal worden vergoed. Dit komt neer op 94.441. voor het bouwkundige gedeelte en 53.937.voor het mechanische ge deelte. Van de totale som blijft dus zoals wij vrijdag' reeds meldden 35.571.voor rekening van de ge meente. Zonder discussie gingen de raadsleden verder akkoord met de overige voor stellen van b. en w. De uitgifteprijs voor bouwgrond in Poortvliet werd door de raad vastgesteld op een bedrag van 12.50 per vierkante meter. Het meer dere tot de kostprijs van bouwrijr grond a 13.33 per vierkante met- komt voor rekening van de gemeenu Aan het begin van de bijeenkomst kon burgemeester Van Doorn nog meedelen, i dat met de bouw van do nieuwe school I spoedig kan worden begonnen. Raad Zaamskg in snel tempo door agenda van 7 punten De raad van de gemeente Zaamslag heeft zich in de vergadering van vrij dagmorgen in een recordtenmo door de zeven punten tellende agenda heenge- werkt. Geen enkel agendapunt gaf aan leiding tot enige discussie of hoofde lijke stemming. Ingekomen waren onder meer de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. Op voorstel van b. en w. werden de stukken in handen gesteld van een door de voorzitter te benoemen commissie van drie leden. Een bericht van de com missie van beheer schoolartsendienst, dat met ingang van 1 september 1962 tot derde schoolarts is benoemd me vrouw W. E. van de Ende-Huijgens te Den Haag, word voor kennisgeving aan genomen. Een verzoek van de stichting katholiek militair vormingscentrum om subsidie voor 1963 werd op voorstel van b. en w. afgewezen. Een voorstel tot vaststelling van de gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst in het district Zceuwsch-Vlaanderen werd door de raad goedgekeurd evenals een voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1962. Abattoir van Oud- Vossemeer afgekeurd Burgemeester mr. J. J. Versluys Oud-Vossemeer heeft de raad van deze gemeente in de donderdagmiddag houden vergadering meegedeeld, dat de noodslaehtplaats in het gemeentelijk abatoir is afgekeurd. „Om het abat toir aan do nieuwe eisen te laten vol doen, zijn ingrijpende verbouwingen no dig", aldus de burgemeester, die de raad binnenkort over deze aangelegenheid voorstellen van het college toezegde. Voor riolering en bestrating van de Dorpsweg stelde de raad vervolgens kredieten beschikbaar, alsmede enkele premies voor woningverbetering in de gemeente. Ook besloot de raad het te kort van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis over 1961 groot 813,35 en van het badhuis 1464,55 ten laste van de gemeente rekening te nemen. Het badhuistekort accepteerde de raad in de verwachting, dat na verloop van jaren de behoefte van het badhuis nog meer zal verminde ren door de bouw van douches in wonin gen. Het aantal baden in het badhuis neemt nu al jaar na jaar af en het daardoor toenemende exploitatietekort slechts gedeeltelijk te ondervangen door beperking van de opstellingsuren. Voor de bouw van een rioolgemaal kocht de raad verder 200 vierkante me ter grond voor 1800 van de heer B. Quist aan. In principe werd besloten tot medewerking bij het vernieuwen van de vloeren in drie lokalen van de chr. lagere school. De plaatselijke afdeling van de Bond voor veilig verkeer werd subsidie toegekend van 102,19 in de kosten van het verkeersexamen voor de schooljeugd. Straatverbetering in Bergen op Zoom aanbesteed De directeur van gemeentewerken te Bergen op Zoom heeft namens het ge meentebestuur aanbesteed het uitvoe ren van grondwerken, het rioleren, ver harden, het plaatsen van afrasteringen en bijkomende werken in de Scheldelaan e.o.: de Moertstraatsebaan e.o. en de Kastanjelaan e.o. te Bergen op Zoom. Er waren 8 inschrijvers. De laagste in schrijver was M. Klippel te Stavenisse voor f 146.500,De raming bedroeg f 142.500,—. Films in Zeeland SCANDINAVISCHE KIJK OP LEVEN IN PARIJS Susan Hayward, Hollywoods grootste tragédienne, speelt de hoofdrol in David Millers film „Als vrouwen liefhebben", een bewogen rolprent naar de roman „Back Street" van Fannie Hurst. „Als vrouwen liefhebben" is de tragi sche geschiedenis van een drie hoeksverhouding, dramatisch ver filmd, Amerikaans groots van op zet, maar ook Amerikaans-drama tisch, met andere woorden, bij het melo-dramatische af. Dank zij de beheerste regie en het ingetogen acteren van Susan Hayward in de rol van de „tweede vrouw" even wel werd ook deze tragedie nog net gered. Naast Susan Hayward zien we John Ga vin als de man en Vera Miles als zijn vrouw Liz, een menselijk wrak door haar verslaving aan alcohol. Hoewel het gegeven niet overal even overtuigend is, speelt Susan Hayward deze en andere onvolkomendheden van de film vlot weg, wanneer zij al haar talent inzet om ge stalte te geven aan Rae Smith, do mode ontwerpster, die in haar werk alle mo gelijke geluk vindt, maar in de liefde alleen teleurstellingen beleeft. Het lot brengt haar steeds weer samen met wa renhuis-directeur Paul Saxon (John Ga vin) en jammer is dat we in het lot steeds de hand van de scenarioschrijver vermoeden. De zwerftocht van de drie hoofdfiguren van Amerika naar Europa ligt er naïef-Amerikaans wat al te dik bovenop. Het slot van de film is echter weer indrukwekkend tragisch, dat men het eerder aan Hemingway dan aan Fannie Hurst zou toeschrijven. Het is een van de zwakste (wat het gegeven betreft) en ook eén van de sterkste dank zij Susan Hayward momenten van de film. „Als vrouwen leifhebben" is te zien in GRAND (Goes), ALHAMBRA (Vlissin gen) en CITY (Middelburg). Wat „Zweedse meisjes in Parijs" doen, kan men zien in LUXOR (Vlis singen). Regisseur Barbro Boman legt het ons visueel uit in een speel film, waarin voor Nederland zeldza me sterren en sterretjes als Anita Lindoff, Maud Elfvsjo en Ulla Blom- strand de hoofdrollen vervullen. Van het vrolijke leventje blijft niet veel heel. wanneer Boman de keerzijde van de overigens ook in deze film fraai vergulde medaille laat zien. De belevenissen zijn met een zekere Scandinavische vrijmoedigheid ver filmd, en zonder overbodige en sto rende glamour. Zondagmiddag géven in LUXOR (Vlis singen) Stan Laurel en Oliver Hardy ons een goede raad: „Zet je zorgen op zij" in een ouderwetse, nimmer verve lende pretfilm vol gooi- en smijtwerk. „Het legioen van Zorro" wil ons in GRAND (Goes), eveneens op zondag middag. verplaatsen naar het begin van de negentiende eeuw. In Mexico heeft president Benito Juarez financiële moeilijkheden, die alleen opge lost kunnen worden met goud, veel goud. De geheimzinnige held Zorro zal hem heipén een flinke lading van dit kostba re mineraal in handen te spelen. Hoe zullen we niet verklappen. Nog verder terug in de geschiedenis gaan we in ELECTRO (Middelburg) waar Sergio Grieco ons laat kennisma ken met barbaarse Aziatische horden. Het bijzondere van „Stormloop der Tar taren" is ongetwijfeld, dat de barbaren worden aangevoerd door een allerminst barbaarse zij het wél wilde schoonheid. In de hoofdrollen van deze actiefilm Chelo Alonso. Jacqeus Sernas en Folco Lulli. Niet uitgelachen raakt men in CITY (Middelburg) waar drie nieuwbakken komieken dolle dingen doen. De film heet „Met de drie Stooges de lucht in". RAADSLEDEN GAAN OP EXCURSIE 'wilw Zeeuwse Muziekschool wordt duurder Voor de Sloeweg, die Vlissingen met het Zuid-Sloe zal verbinden, moeten enkele percelen onteigend worden. Dit deelde burgemeester mr. B. Kolff vrijdagmid dag tijdens de raadsvergadering mee in antwoord op een vraag van de heer P. Bikker, die informeerde hoe het met de voorbereiding van deze weg staat. De Vlissingse burgemeester kon vertellen, dat er met de grootste spoed wordt ge werkt, maar dat de onteigening uiter aard enige vertraging zal opleveren. Voorts wilde de heer Bikker weten of het uittreden van Goes uit de schappelijke regeling voor de Muziekschool voor vlissingen gevolgen heeft. Wethouder W. Poppe zag in dit uittreden geen gevaar voor het voort bestaan van de Zeeuwse Muziekschool. Wel is het te verwachten, dat het stich tingsbestuur naar een bepaalde eenheid zal zoeken voor de bekostiging van de gebouwen, waarin het muziekonderwijs wordt gegeven. „En omdat Vlissingen een uitsteken de accommodatie heeft zoals er wellicht geen tweede in Nederland te vinden is maar ook een vrije dure accommodatie", aldus wethouder Pop pe, „is te verwachten, dat de bijdra ge van de gemeente voor dit ge bouw groter moet worden". De heer E. T. Oosterhuïs (v-v.d.) be pleitte vakantie voor alle Vlissingse scholieren op de schooldagen, die vallen BROMNOZEMS WEER EENS TER SPRAKE S.G.P.-fractie tegen subsidie wielerronde De raad Arnemuïden heeft donderdag avond ou voorstel van b. en w besloten over te gaan tot aankoop van een gras- maaimachine die f 5870,zal gaan kos ten. Alle raadsleden gaven aan deze ZATERDAG 30 JUNI Adventkerk. Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. Reith- Vlissingen 9 ds. Rcith, 10 bijbelstudie. INTERKERKELIJK AVONDGEBED Vlissingen (Engelse Kerk) 7.308 uur. ZONDAG I JULI 1062 Ned. Herv. Kerk: Aagtckerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Van Woerden; Arne- muiden 10 en 2.30 kand. Veldjesgraag; Biggekerke 9 30 en 11 ds. Odé; Dom burg 10 en 7 ds. Bergkotte; Gapinge 2 ds. Kok; Kleverskerkc 10 ds- Wieringa; Koudekcrkc 9 tot 10.45 ds, Altena (H. A.), 7 ds. Altena Vlissingsestr.; 't Zandt 10.15 jeugddienst Toren vliedt't Zandt 10.15 ds. v. Herwaarden, 7 ds. v. Herwaarden; Meliskerke 2.30 ds, Haitje- i; Middelburg-, Nieuwe Kerk 10.15 ds. Boven (H-D.i. 7 ds- Enkcr; Engelse Kerk 10 drs. Bokker; Koorkerk 1.0 ds. v. Santen; Oostkerk 9 ds. Nauta. Nieuw- en St.-Joosland 9 en 10.30 dr- v, Haarlem; Oost- en West-Souburg, Oost: 9.30 ds, v. Duyno, 7 ds. Haitjema; West:: 9^0 ds. Haitjema; Oostkapelle 10 ds„ Bartlema, 7 ds. v. Boven; Ritthem 10 en 2.30 ds. Ncnnie; Seroosk. 10 ds. Theu- nissen, 2,30 ds, v. d. Wind; St.-Laurens 10 ds. Kok, 7 ds. De Boer; Veere 2 ds. Wieringa; Vlissingen: St.-Jacobskerk 10 ds. Kwast (jeugdd.) 5 ds. Kwast; En gelse Kerk 9.30 jeugdkerk; Johannes- kerk 9.30 ds. Kloosterman, 7 ds. Kwast; Havendorp 10 ds. Cornet- Vrouwenpolder 10 ds. Wapenaar; Wcst- kapelle 10 en 2-30 ds. Oosthoek (H.D.); Zoutelande 9 ds. v. Dullemen, 10.30 ds- Bos, 7 ds. v. Liere. Eglisc Walloune: Middelburg 10.30 pas teur Van Leeuwen. Geref. Gem, in Ned.: Middelburg Bo- gardzaal) 10, 2.30 cn 7 leesd. Herv- Kvang.: Westkapelle 9.45 en 2.45 dhr. Faasen. Volle Evang-. Gemeente: Middelburg 10 dienst- Bethel Temple (Pinksterkerk)Vlis singen (Havendorp) 4 dhr Davidsz, Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Schenkenveld. Domburg 10 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Stolte. Gapinge 9.30 ds. Boot, 2 kand. Dc Bruyne. Grijpskerke 10 en 2.30 dienst. Koudekcrke 9.30 en 2.30 ds. Elshout. Meliskerke 11 en 4 ds. Van Heesen. Middelburg, Hofpleinkerk 9.30 ds. Van Til, 2.30 ds. Boeyenga, 5 ds. Van Til, Noorderkerk 9.30 ds. Boey enga, 5 ds. Van Reeven, 't Zand 8.45 ds. Van Recven. Oost- en West-Souburg 9.30 en 2-30 ds. Brederveld. Oostkapelle 10 en 7 ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe. Sint-Laurens 10 kand. De Bruijne, 2.30 ds. Boot. Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 ds, Homburg. Vrouwenpolder 9, 10.45 en 2.30 ds- Jager, Westkapelle 9.30 ds. Stolte, 2.30 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Souburg 9.30 ds. Douma. Middelburg S.30 en 4.30 ds. Wiskerke. Vlissingen 4.30 ds. Douma. Vrouwenpolder 9,30 en 2.30 ds. v. Bcve- ren. Zoutelande 10.45 ds, Wiskerke, 4 eredienst. Gereformeerde Gemeente- Aagtekerkc 9.30, 2 en 6 leesd. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9, 2 en 7 leesd. Mid delburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapel le 10 en 2,30 leesdienst, Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle 9.30. 2 en 6 leesd. Zoutelande 10, 2.30 en 7 leesd- Chr. Geref Kerk, Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vryz. Hervormden en Remon stranten Kring. Middelburg 10 ds. v. Santen Vlissingen 7 ds. v. Beek. Evang. Lu tb. Gemeente. Middelburg (Engelse kerk) 11.15 ds. ten Rouwelaar; Vlissingen 9 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente. Vlissingen 10 da. Matthijssen. Hersteld Apostolische Zendingsgemeen- to. Vlissingen (Bakkersg.) 10 en 5 dienst. Léger des Hoils. Middelburg 10 heil.sk. Vlissingen 10 Heil-d., 7.30 opwek.sk. o.l. v kapt. Lentink. Evang. op G.G. Vlissingen (kazerne Willem 3) 10 en 5 dhr. Nijhof, aankoop die nodig is wegens het steeds groter wordende maai-oppervlak (uitbreiding van de sportterreinen e.a.) hun fiat. Met de stemmen van de beide S.G.P.-raadsleden, de heren J. L. Joosse en J. van Belzon, tegen, ging de raad akkoord met een subsidie van f 10, aan het comité internationale wieler ronde „Midden Zeeland". De ronde zal ook door Arnemuiden leiden. Vervolgens hechte do raad zijn goedkeu ring aan het bijplaatsen van een licht punt in de kom Kleverskerke, waarmee een bedrag van 300,gemoeid is. De wijzigingen van het algemeen ambtena renreglement en de verordening van de hondenbelasting werden eveneens goed gekeurd. Evenals de nieuwe salaris maatregelen van twee handwerkonder- wijzeressen per 1 januari 1962; de jaar lijkse vergoeding aan het plaatselijke la ger onderwijs werd vastgesteld. Me vrouw T. de Ridder-Besuijen werd eer vol ontslag verleend als schoonhoudster van de o.l.s. te Kleverskerke; in haar plaats benoemde de raad mevrouw J. van Mourik-Louwerse. Tijdens de rondvraag rekende burge meester A. Haeck af met enkele mis verstanden, die ontstaan waren bij het. verlenen van een subsidie van 1000,aan de Oranjevereniging, voor de viering van het Oranjefeest op 30 april „Het overleggen van een begroting met de gemaakte kosten aan het gemeentebestuur is een ge bruikelijke handeling en geen kwestie van wantrouwen onzerzijds. Het ge meentebestuur moet altijd rekening en verantwoording kunnen afleggen aan vertegenwoordigers van de ge meente, in casu de raadsleden", aldus Nrnemuidens eerste burger. Bromnozems Fel protesteerde de heer G. Sierevekl (g.-b.) daarna wederom tegen de last die de „bromfietsjeugd" de inwoners van Arnemuiden bezorgt. „Het is een hope loze beweging", aldus het raadslid. De heer J. van Belzen (s.g.p.) viel hem hier in bij: „vooral bij Piet Janse staan ze gas te geven; dat er nog geen ongeluk ken z(jn gebeurd is een wonder te noe men", aldus het verontwaardigde raads lid. Burgemeester Hack was het met hem eens, dat het de laatste tijd met het bromfietsgeweld de perken te buiten gaat. Hij verklaarde tevens, dat de plaatselijke rijkspolitie opdracht heeft streng toezicht te houden. „Als het dan nóg niet verminderd, dan zal de ge meente moeten ingrijpen door het instel len van een verordening of beperking". De geloofsbrieven van de „nieuwe" raadsleden werden in orde bevonden. tussen Hemelvaartsdag en het daarop volgend weekeinde. „De werknemers hebben in die periode meestal wel vrij", aldus de heer Oosterhuis, „maar vele families kunnen dan toch niet voldoen de van dit lange weekeinde profiteren, omdat de kinderen naar school moeten". De heer Poppe beloofde deze kwestie te zullen bespreken met de schoolinspectie en met de hoofden van scholen. De heer Bikker drong er nog op aan de tweede fase van het saneringsplan in de verkeerscommissie te brengen. Burge meester mr. B. Kolff deelde mee, dat de raadsleden in september een excursie zullen maken naar het Zuid-Sloe en op dezelfde dag ook naar de bouw van het nieuwe raadhuis. „De raadsleden, die dan zyn afgetreden uit deze raad, kry- oob een uitnodiging", beloofde de gen ook een u burgemeester. In augustus heeft de Vlissingse raad va kantie: in die maand zal er namelijk geen raadsvergadering zijn. De Vlissingse raad benoemde mr. J. L. Osterman, hoofdcommies le klas bij de gemeentelijke dienst voor sociale zaken, tot directeur van deze dienst. Gemeente Aardenburg koopt serviesgoed In de vergadering van de raad van gemeente Aardenburg, die vrijdagavond onder voorzitterschap van de waarne mend burgemeester wethouder A. I Catsman bijeenkwam, is besloten tot aankoop van serviesgoed ten behoeve van het gemeentehuis. Het servies zal zijn voorzien van het wapen van de ge meente. Voor de aankoop werd een be drag van f 400 uitgetrokken. De geloofsbrieven van de nieuw benoem de raadsleden werden onderzocht en in orde bevonden. Bij de ingekomen stuk ken was een schrijven van het provin ciaal bestuur van Zeeland waarin werd medegedeeld, dat in het kader van de uitvoering van het uren-werkprogram ma 1962 een subsidie aan de gemeente is toegezegd voor de verbetering van de Havenstraat. Omdat dit project reeds lang in voorbereiding is, is het prak tisch bestekklaar. Men hoopt dit jaar met de uitvoering te kunnen beginnen Vastgesteld werd de gemeenschappelij ke regeling schoolartsendienst in het district Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan oud burgemeester J. M. A. C. van Dongen werd op zijn verzoek met ingang van 15 juni 1962 op de meest eervolle wijze ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand. In principe werd be sloten gelden beschikbaar te stellen voor verbetering van het gebouw van de r.-k. meisjesschool aan de Westmo lenstraat. Het gebouw werd daar des tijds gesticht als een semi-permanent gebouw. De bedoeling is linoleum aan te brengen in de klaslo'">len, die thans houten vloeren hebbel een tegelvloer in de gang te leggen e.. de lokalen van plafonds te voorzien. Verder werd be sloten materiaal aan te kopen voor het geven van kookles, huishoudles en les sen babyverzorging voor het v.g.l.o. aan deze school. Gedurende de „Gentse Feeslweek" van 16 tot en met 21 juli zullen de winkels in de gemeente tot ir des avonds geopend mogen zijn. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 2a juni: Victor H van Rotterdam. Vlissingen vertrokken z9 juni: Aridity naar Londen. Victor H naar Oostende. Vlissingen gepasseerd naai Antwerpen 28 juni Son j a D van Rotterdam. Diemerdijk v. Hamburg; John V van Viaardingen. IJsel.v, Le Havre. Towa van Rotterdam. Admiralen- gracht van Rotterdam. 29 Juni: Donau van Swansea, Seabreeze van Lenden. Nias van Duinkerken. Eagle van Londen. Marco Polo van Londcn-Gent. Veritas van Par Gent. Unden van Rotterdam. Marktberichten ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter J. Z. S. Pel. Rouaanse ai 11. tel. 2585. Apotheek Middelburg: L. d. Boogert, Korte Deift 12. tel. 2789. Vlissingen: dokter C. C. Sluijter. Juliana- laan 9, tel. 2225. Apotheek Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24. telefoon 2066. Koudekerlte, Zoutelande en Westkapelle: dokter L. Sloos, Middelburgsestraat 1 te Koudekerke, tel. 01185—231. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter P. Bom, Dorps- t 2 te Oostkapelle, tel, 01188—276. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 28 juni. Eerstelingen grc.ot 50—60, poters 4049, kriel 3340. Doree groot 5562, po ters 4555, kriel 3640. Eigenheimers, groot 5055, poters 4144, knei 3033. Barima's, groot 5561, poters 4347, kriel 3840. Aan voer 52.000 kg. Andijvie l 20—32, aanvoer 6000 kg. Sla IA (F) 3.90- -5. Spinazie I 37—45. Dubb. bonen 200220. Kroten I 1528. Ra barber 1720. Selderij 413 Peterselie 10 11. Peulen 130—230. Bospeen 3653 aanvoer 6000 bos. Uien met iox 4042. Waspeen IA 40—458, HA 22—29. Sjalotten 24—29. Tuin bonen 2735. Bloemkool 1 6 st. p. bak 24 40, 8 st. p. bak 14—22, 10 6t. p. bak 11—12. Aardbeien I 170—220, II 110170. p. kg., I 3882. II 24445 p. doos. Rode bessen I 66—88, II 6064. Frankenthalers 380, Ontario 170—260. Jonathan 1AA 110—113. IA 114— 116, IB 109—111. IC 99—102. IIAA 99—101. IIA 94—102. IIB 92—94, HC 80—83. VEILING TERNEUZEN. 29 juni. Sla f 3.50f 4.10. Bloemkool A 40 41. A2 34—40, B 30, B2 26—36, C2 15—16. afw. 1126. Groene komkommers B 1014, C2 510. Witte komkommers A 1616. B 1117. Selderij 17—26. Peen 2 24 -42 Kroten 13—24. Uien 313. Radijs 14. Peterselie 9. Barima 1 56—59, 2 3941. kriel 30--31 Eerstelingen 1 50—62, 2 36—46, 3 26—32. Bintjes 1 554, 2 40, kriel 32. Stoksnijbonen 1S3. Tuinbonen 17 22. Spitskool 5. Peulen 92112. Sav. kool 7—17. Rabarber 2 20. Tomaten A2 121—125, C2 105—110. CC 86. Dopper? 5356. Kersen B2 118—150. Aardbeien per doos Regina ex port 45—56, 1 37—53. 2 23—40, afw. 16—25. Talisman ext.ra 49—62, 42—57, 2 30—40. Sengana 1 39—48, 2 24—36, afw. 13—29. 'lola 1 354, 2 3240. Cambridge extra 5558. 1 54. 2 34—43. Red Gauntiei extra 57—60, 1 -43—54, 2 28—38. Jtispa 2 32. afw. 18. Gorella extra 51—62, 1 41—57, 2 32—42. D. Evern 2 28. Paul Waulboom 1 46—49, 2 21-—37. VEILING STAVENISSE. Aardappelen. Doree gewone 56.30—57.30, drielingen 43, kriel 35.80 Eerstelingen gewo- 53.60, drielingen 42. kriel 35. Aanvoer VEILING KRABBENDIJKE. 29 juni. Macheraus Fr. J 36—52. 2 3640. 3 15—26 Regina 1 35—49, 2 21—41, 3 14—19. Red Gauntlet E 57. 1 38—58. 2 35—44, 3 20. Senga Seng. E 47. 1 39—47. 2 21—41, 3 16—18. Talisman 1 4556. 2 2840, 3 17—25. Gorella 2 3240. Juspa 2 28. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 29 juni. Kruisbessen onrijp 61—65. kleine kruisbessen 54. Aardbeien zonder dop voor industrie: Regina 1 147—149, 2 146. Sengana 143. Diverse rassen 1 137—147. 2 140, 3 92. Aardbeien met dop per kg 2 96—132. 3 81—31. Kersen per doos 1 56 Rode bessen per doos Ex. 92. Aardbeien per doos van 2','z ons: Re gina ex. 55—60. 1 45455. 2448 Sengana 49—55, 1 40—51. 2 23-40. Red Gauntlet e5x 60—71, 1 1—63. 2 32—51. Talisman ex. 61—55. 1 52—60. 2 31-4') Mach. Frühernte 2 2832. Cambridge Vigour 1 4355, 2 35—46. Merton Princess t 59—63. 2 3248. Evern 1 48—49. 2 31—33 Gorella ex. 61, 1 47—56. 2 35—44. Juspa 1 42. 2 29—34. Aardappelen 1 49—56. 2 40—52, drielingen 32—42, kriel 2633. Groenten: Kropsla 3% 4. Sjalotten 1014. Boskroten 2021. Peulen 102. Postelein 20. Dubb. pi bonen 221—222. Komkommers 10—22. Spliskool 12. Tuinbonen 2636. Bospeen 51. Bloemkool 1127. VEILING BERGEN OP ZOOM. !9 juni. Aardbeien 801.02 Kersen 1.431.77. Kasperzik 30. Kasprulm 8--25. Andijvie 24— 32. Sla 3',44',è. Spinazie 3246. Rabarber 12, Komkommers 23—*0 Tomalen 72 .37. Dubbele sperciebonen 1 402.00. Tuin bonen 2640. Erwten 39—58 Peulen 1.20 63. Krombekken 94. Boskroten 1223. Bos peen 1447. Wasp-en 1439 Bloemkool 11 Sav. kool 36. Snijbonen 981.73. As- »es 1.00—3.70. Aardappelen 31—60. VEILING MIDDELBURG. 29 juni Nieuwe aardapoelen Eerstelingen bonken 5558. grote 535». drielingen 41 kriel 3539. Bintjes grote 37. drielingen 35, kriel 29. Aardbeien. Cambridge per doosje 4161. Talisman per doosje 37—59 Regina per doos- 305*1. Gorella per doosje 47. Red Gaunt- ïer doosje 3457. Macheraus Fr. 2847. Senga Sengana per doosje 30—56. Mad. Mou- tot per d. 33—40. Deutsch Evern per doosje 30—50. Fruit. Rode bessen per doosje 63—69. Ker- per doosje 56. Tomaten A/B 1.22—1.23. Kaspeziken per st. 839. Tomaten CC 98. Groenten. Sla 3.50—6. Bloemkool 4 per kist 42—56. 6 per kist 32—49. 8 per kist 20—40, 10 per kist 1422. Andijvte IS28. Postelein 37157. Spinazie 3146. Spitskool 46. Sav. kool 46 Kassnijbonen 1.52—1.91. Dubbele prinsessen 1.81—2.06. Peulen 1.78—2 42. Tuin bonen 2628. Doperwten 71—91. Boskroten 714. Bospeen 1046 Wur.peen 1854 Kom kommers 60-75 17—33. 50-60 15—26. 40-50 12—18. krom 10—17. wit 20—24. Zeekraal 23—31. De eerste kersen werden aangevoerd door de heer K. Willemse, Noordweg 302, Sint- Laurens VEILING ST. ANNALAND, Doree gewone 1 59—60.30, gewone 2 30,23, drielingen 42.80. kriel 37.16. Eerstelingen ge wone 53.75—54.23 drielingen 23.12. kriel 37.21. Aanvoer 1800 kistpn. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2089 kg. 3.00—4.31. Schar 44 kg. Bot 383 kg. Tong 499 kg. Paling 49 kg. Ongesorteerde vis 2 kg. Zondagsdienst Taxi's Middelburg TRIO TAX. telef. 2600 BLANKER, telef. 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13