Wat hoort Mi nieuwe, aardappelen? Raad Terneuzen nam afscheid van A. J. Dees BIGÏBEII Auto reed „ietsje te vlug" door bij VOP AGENDA WALCHEREN WEGEN NAAR „ZILVEREN SCHOR" ARNEMUIDEN WORDEN VERBREED MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND TERNEUZEN LEENT 45 MILLE AAN DE „SCH00LTANDVERZ0RGING" DONDERDAG 28 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 VERTREK PER 1 JULI A.S. Ambtelijke rangen vlug doorlopen De gemeenteraad van Terneuzen heeft donderdag officieel afscheid genomen van gemeentesecretaris A. J. Dees, zoals bekend om gezondheidsredenen de dienst per 1 juli a.s. zal verlaten. „Hoe wel U zekerheidshalve nog voorzichtig hebt gesuggereerd deze raadsvergade ring uit te stellen tot na uw vertrek, bestond onzerzijds behoefte om in een openbare raadsvergadering afscheid van U te nemen", zo begon Terneuzens burgemeester mr. H. Rijpstra zyn toe spraak tot de scheidende secretaris. Uitvoerig stond mr. Rypstra stil by het persoonsdossier van de heer Dees, waar uit bleek, dat deze alle ambtelijke ran gen vliegensvlug heeft doorlopen en op nog jeugdige leeftijd werd benoemd tot hoofdcommies. De kroon op het werk van de heer Dees werd gezet in augus tus 1946, toen de raad hem met alge mene stemmen benoemde tot gemeente secretaris. IT hebt de uw geschonken gaven vol ledig ingezet in het belang van dezt gemeente", zo vervolgde mr. Rijpstra, die de scheidende secretaris een vraag baak noemde voor de gehele bevolking en in het bijzonder voor de raadsleden, die hij de nodige bijstand verstrekte voor wat betreft de meestal moeilijke administratieve zaken. Burgemeester Rijpstra memoreerde de grote veranderingen, die Terneu zen in de afgelopen jaren heeft on dergaan. waarbij het ambtelijk appa raat zich door wijzigingen en uit breidingen moest aanpassen. „Al de ze veranderingen hebt gij van nabij en als medespeler meegemaakt en daaraan uw beste krachten gege ven." Mr. Rijpstra noemde verder het werk, dat de heer Dees heeft verricht ten behoeve van de Ne derlands Hervormde Kerk en voor het rusthuis „Scheldeoord." NIET VERLOREN „Het contact met U zal overigens nog niet verloren gaan", zo vervolgde Ter- Drukke en geslaagde Aan de te Terneuzen gehouden school sportdag namen dit jaar niet minder dan 533 leerlingen uit de 5e en 6o klas sen van 12 verschillende scholen deel. Er is sportief voor de eer van de school gestreden. Alle deelnemers wisten dan ook het di ploma te behalen, deze werden als volgt verdeeld: diploma A 32, diploma B 187, diploma C 214, diploma D 98 en diploma E 1. De uitslagen waren: Estafette 60 m jongens 10 tot 11 jaar: 1. R.-K. Jongensschool Tern. 1-2-1; 2 Herv. school Tern. 1-2-2; 3. Zuidland- school Tern. 1-2-2. 12 tot 15 jaar: 1. R.-K. Jongensschool Tern. 0-57-8; 2. Zuidlandschool Tem. 0-59-8; 3. Herv. school Tern. 1-1-6. Meisjes 10 lor 11 jaar: 1. Zuidlandschool Tern. 1-3-9: 2. R.-K. Meisjesschool Tem. 1-5-8; 3. Herv. school Tern. 1-6-0. 12 tot 15 jaar: 1. R.-K. Meisjesschool Tern. 1-0-4; 2. Herv. school Tern. 1-3-4; 3. Zuidlandschool Tern. 1-3-9. Kastiespel meisjes: 1. Openbare lagere school Sluiskil 6 p.; 2. R.-K. Meisjes- 1 Philippine 4 p.; 3. Zuidlandschool 2 p. Jongens: 1. Zuidlandschool school Tem. Tern. 12 p.; 2. R.-K. Jongensschool Tern. 12 p.; 3. Openbare lagers school Sluis kil 9 p. De deelnemende scholen waren: Zuid landschool, Openbare school A, Herv. school, Chr. school, R.-K. Jongensschool, R.-K. Meisjesschool, allen Terneuzen, Chr. en Openbare lagere school uit Sluis kil, Chr. school, Driewegen, R.-K. school Zandstraat, R.-K. school, Philippine en de Openbare lagere school uit Hoek. BIGBEN - de enige plastic regenjas met garantie onmisbaar voor uw vakantie! van 6.90 tot 15.75 BIG BEN - zo klein... zolicht... zo waterdicht! Middelburg City: Als vrouwen liefhebben, 20 uur, 1<I jaar. Electro: Stormloop der tartaren, li).30 uur. M jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 0—18 uur. Van Benthem en .Tutting: Zeeland en Vlaan deren, 9—18 uur. Zeeuws Museum: Jan Toorop in Zeeland. 10—17 uur. Abdij: Klank- en lichtspel. 21 en 2130 uur. VlJsslngen Alhambra: Als vrouwen lief hebben,., 20 uur, 14 jaet Luxor: Zweed se meisjes in Parijs. 20 uur. 18 jaar. Goes Grand: „Als vrouwen liefhebben", 20 uur. 14 Jaar, Centraal: Vereniging voor algemene wetenschappelijke belangen, 20 uur. Terneuzen Luxor: l'wct vrouwen. 20 u.. 18 jaar. Watertoren, expositie schilde rijen Piet de Bodt, 10—12 en 13—21 uur. Sas van Gent Olymplatheatcr: Wild in the country. 20 uur, 14 jaar. Ooslburg Ledeltheater: Moonlight melo die. 20 uur. a.l. Zlerlkzeo Galerij: ,l)e Breedo Brug": Zomerexposltie Zeeuwse beeldende kun- 14—18 uur. burgemeester, „omdat U by het eerder genomen raadsbesluit werkzaam heden zyn opgedragen, verband houdend met de uitbreiding van de gemeente." (Taxatie en aankoop van gronden en dergelijke). Als blijvende herinnering bood hy de scheidende secretaris na mens de gemeente Terneuzen een vul pen aan, daaraan de wens verbindend, dat deze bij de taxaties altijd dun zal schrijven. De heer P. Fijn van Draat dankte de gemeentesecretaris namens de raad voor de hulp en voorlichting in de vaak lastige, gemeentelijke zaken. Hij sprak de hoop uit, dat de oud-secretaris straks eens wat meer aan de mens Dees en wat minder aan de gemeente Terneuzen zal denken. Namens de raad bood hij de heer Dees een grammofoonplaat aan. In zijn dankwoord bekende de heer Dees erg te hebben opgezien tegen dit af scheid, waarvan hQ het vanzelfspreken de wel had ingezien. Hy dankte de leden van het college van b. en w. en de gemeenteraad voor de ongedwongen sfeer en de vriendschap 'die hij steeds heeft ondervonden. Secre taris Dees besloot zyn afscheidswoorden met dank voor de waarderende woor den en voor de hem verleende atten ties. (Advertentie) BADKLEDING IN MODERNE STIJL... perfect van pasvorm. Badshorts, badbroekjes, strandensembles. HERENMODEHUIS (feca Winkelgalerij Middelburg Rundveefokdag in Axel De centrale rundveefokdag voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen is donderdag 5 juli op de markt in Axel. Organisator is de vereniging tot verbetering van het rundvee in Zeeland, afdeling Oost Zeeuwsch-VIaanderen. Meer dan 150 stuks rundvee zullen de jury worden ge toond in 31 klassen verdeeld. De jury wordt gevormd door M. Kleinepier Middelburg, ir. E. J. Alderkamp, Den Haag, W. van Sluis, Goes, M. de Bruy- ne, Zuidzande, Jos. Vos te Koudekerke en Jos. de Rijcke uit Heille, Aardenburg Arbiter is ir. W. L. Harmsen uit Goes. 10ct in de winkel 'EEN PR0DUKT VAN DE SiKKENSèROEP MIDDELBURG VOEDSELINZAMELING De Oecumenische Jeugdraad te Middel burg heeft voor Oost-Duitsland een hoe veelheid levensmiddelen geschonken met een gewicht van 2500 kg, welke hoeveel heid intussen werd doorgezonden. Voorts werd nog in totaal een bedrag groot 2280,ontvangen. BENOEMING DIAKEN Tot diaken in wijkgemeente IV van de hervormde gemeente van Middelburg (predikant ds. M. Enker) werd noemd de heer H. Poortvliet. VLISSINGEN Vijftig jaar getrouwd Vijftig jaar getrouwd is woensdag 4 juli het echtpaar W. P. Risseeuw en A. M. Risseeuw-Bosschaart aan de Glacis- straat 178 te Viissingen. In het vereni gingsgebouw aan de Noordstraat zullen zij 's middags van half vier tot half zes recipiëren. Eindexamen h.b.s.-A te Viissingen Voor het eindexamen aan de r.li.b.s.-A te Viissingen slaagden: Irene Alewijn- se. Ad But, Marjo v. d. Heyden, Janny Jongman, Freddy Mörsheim, Greet Pau- lusse en Hanni Segboer, allen te Viis singen, en Corrie Frangois en Rini Ovcrweel te Souburg. Vier kandidaten werden afgewezen. KOUDEKERKE Verloren en gevonden Van 19 juni .1962 tot en met 26 juni 1962 zijn op net Vlissingse politiebureau ge deponeerd: groene damesparaplu, pad vindersportemonnee met inhoud, crème plastic schoentje, grijze herenhoed, ben zinedop van rijwiel met hulpmotor, bro che met blauwe steentjes; plastic etui met inhoud, kinderbril, lichtblauw kin dertruitje, kickstartcr van motor, bruine portemonnee,' wit kinderschoentje, tuin stoel en nylon dameshandschoen. Inlichtingen zijn te verkrijgen over: di verse rijwielen en autopeds, een paar zwarte dameshandschoenen, badhand doek met broekje, diverse portemonnees met en zonder jnhoud, schakelarmband, waaraan uitgezaagde zilveren gulden ia bevestigd; dubbele rijwieltas, blauw met wit gymnastiekschoentje, polshorloge, penning V.S.V. 262, beige sportkousen, rieten poppenwagen met twee poppen, etuitje met spiegel en kam, geel vest, dames zonnebril, bankbiljet van 10 gul den, wit zijden dameshandschoen, bad doek, wit met zwarte hond, kinderbro che voorstellende hertje, bankbiljet van 100 gulden, herenpolshorloge merk Zer- dax, groen lastex damesbadpak. SINT-LAURENS OUDERLING-KERKVOOGD De heer J. Koole Jzn., werd tot ouder ling-kerkvoogd van de hervormde ge meente van Sint-Laurens gekozen. GAPINGE Zaterdag feest Te Gapinge zal zaterdag 30 juni, met medewerking van het muziekgezelschap „Vcere's Genoegen" en de Oranjever- xiging een feestmiddag worden gehou den op de weide van de heer M. Goed- bloed. Het programma bestaat uit on der meer kinderspelen, volksspelen, lampionoptocht. Do jaarlijkse ringrJjde- rij wordt ook dezelfde dag gehouden op hetzelfde terrein. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: G J. BruinWeFterlnk, z.; P. Na- humuryTonikoe. z.; J. DurgerPouwer, 7..; P. RijkseAlnin, 7..; D. A. Romeijnvan .1. L. VeldmanLegerstee, d.: ?n~Iluijbregise, z.i M. Bakker— Vorsieveld. z.: P. Wondergomv. d. Broeke: H. E. Geldof—Seholtz, 7..; C S. Kosters—Wil- leboordse ,z. Ondertrouwd: J. Poppe, 32 j en J. Janse, 38 K. P. Docdens, 26 j. en M. L. van Doorn, 22 j.; G. R. Geissler, 27 J. en N. A. Lege- 23 i. Getrouwd: L. Kieboom, 18 j. en A. S. de Smldt. 18 j. Overleden: M. G. Holster, 93 J.: J. P. van dc Woestijne, 81 j.. wed. v. j. van Eilzeren: J. Brouwer. 2 J.: A. C. Franso, 73 j.. wed. S. J. Paul. Scheepvaartberichten Viissingen aangekomen 27 juni: Action van Londen. Denzo van Londen, .Albatros van Antwerpen. Viissingen vertrokken 27 Juni: Zaanstroom Shoreham. Ahdacia naar zee. Albatros Londen. Elisc Schaumann naar Rotter dam. Amaaus naar zee. Aridity naar Londen. Hadrian naar Perzlsehe Golf. Viissingen gepasseerd naar Antwerpen 27 Juni: Plancius van Rotterdam. Capricomus van Londen, Da Capo van Rijkea. Helvetia n \V7smar, Canada van Londen. Victory Londen. Oosterburgh van Rotterdam, 28 Juni: Rex van zee-Gent. Virgo van Im- minghatn. Madison Lloyd van Rotterdam. Viissingen gepasseerd van Antwerpen 27 Juni: Stella Prima naar Bremen. Doni naar Londen-Hanswcert, Ornnjefontein naar Am sterdam. Saebrceze naar Londen. Internos Ostende. Wege naar Rotterdam. Ja- caranda naar Londen. Camsso naar Vannes. Johny naar zee-Gent. Fiducia naar Boston. 28 juni: Vesta naar New Ca6t.le. Bovenkerk Rotterdam. Helicon naar Pernis. Lel- rierkerk naar Hamburg. Zomerfeest in Lammerenburg De vereniging culturele belangen „Lam merenburg" te Koudekerke geeft zater dag 30 juni het jaarlijkse zomerfeest op het terrein in de Zuidbeek, de speel tuin. Er zullen 18 ringrjjders kampen om de wisselbekers, waarvan één van de V.C.B. Na afloop is er de traditionele stoelendans te paard. Een gemaskerde voetbalwedstrijd is er op het sportter rein. Verder staan op het programma diverse attracties, kinderspelen voor kinderen der leden en 's avonds een con cert van populaire muziek door de plaatselijke harmonie. De kinderen worden vanaf de grenspaal Vlissingen- Koudelterke door de signaalafdeling van V.T.V. begeleid naar de speeltuin. Voor oud en jong zullen 's avonds volks spelen worden gehouden, het terrein is verlicht en de toegang tot de speeltuin en het feestterrein is vrij. SEROOSKERKE (W.) Concert Bij gunstige weersomstandigheden zal de muziekvereniging E.M.M. van Se- rooskerke ter gelegenheid van de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, vrijdagavond om 8 uur een concert ge ven op de muziektent. WEGENS TOEKOMSTIGE VERKEERSDRUKTE MEERKOSTEN HIERVAN BEDRAGEN f 350.000,- De raad van Arnemuiden ging donder dagavond akkoord met de meerkosten bjj de aanleg van een wcgenstelsel door het ruilverkavelingsblok ten noordoos ten van het plasje naar het recreatie gebied „De Zilveren Schor". De aan vankelijke breedte van deze wegen was 3 meter, doch deze zal worden vergroot tot 5 meter in verband met de in de toekomst te verwachten verkeersdrukte op deze wegen naar het „koninklijke" recreatiegebied. De meerkosten (ver breding) van deze wegen, die een leng te krijgen van totaal 5 kilometer, be lopen een bedrag van 350.000,-. Het ministerie van o., k. en w. ver leent hierin een subsidie van 50 pet. of wel 175.000,-, terwijl aan de provin ciale staten zal worden verzocht de we gen op het tertiaire wegenplan te plaat sen, waardoor nog een krediet kan wor den aangevraagd van 61.250,-. Men is momenteel reeds druk met de aanleg van wegen in het ruilverkavelingsblok be zig. De bouw van eèn complex van 10 wo ningwetwoningen het contingent 1962 is enige tijd geleden onderhands aan besteed en gegund aan de aannemer W. C. Oreel voor het bedrag van 136.023. Acht van deze woningen zullen mits goedkeuring van G.S. is verkregen worden gebouwd aan de Houwerstraat en twee aan de De Manstraat. Voorts ging de raad akkoord met de aankoop van bedrijfsgebouwen met woning en erf van de wed. C. Scheele-Wisse aan de Van Vollenhovestraat. De totale aan koopsom bedraagt 39.172,30, waarvan 30.572,- ten laste komt van het sane ringsplan. De bedrijfsgebouwen worden namelijk gesaneerd, waardoor er ruimte vrijkomt voor de bouw vau circa IJ woningen. Deze woningen wil men vast leggen in het uitbreidingsplan. De zaak zal nog aan G.S. worden voorgelegd voor dc benodigde goedkeuring. De raad hechtte zijn goedkeuring ver volgens aan de bestrating van een ge deelte van dc Molenweg en Tuindorp: het rijdek zal tevens worden vergroot. Als gevolg van deze vergroting moeten de voortuintjes in Tuindorp verdwijnen; van de woningbouwvereniging zal daar om een totaal oppervlakte van 735 m2 grond worden aangekocht. Brandweerreisje Dezer dagen maakten de leden van de vrijwillige brandweer van Serooskerke (W.) met hun dames hun jaarlijkse reis tocht. Het ging naar de provincie Lim burg waar mooie plekjes werden be zocht er. een bezoelt werd gebracht aan het Drielandenpunt te Vaals. De terug tocht werd gemaakt via de Belgische Kempen en na een bezoek aan Antwer pen ging men via Putten terug naar huis. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND N.C.V.B. kwam bijeen De N.C.V-B. te Nieuw- en Sint-Joosland hield dezer dagen een vergadering on der leiding van, mevrouw Dingemanse. Mejuffrouw Augusteijn sprak over het onderwerp„Individuele Zelfbescher ming". Reis van de bejaarden De bejaarden van Nieuw- en Sint-Joos land zullen dinsdag a.s. de jaarlijkse rijtoer maken. De tocht gaat ditmaal naar Noord-Beveland. De bejaarden zullen tijdens hun reis onder meer de volgende plaatsen aandoen: 's-Heeren- hoek, Nisse, Heinkenszand, Kapelle, Wemeldinge, Kattendijke, Wilhelmina- dorp, Colijnsplaat, Wissenkerke, Kam perland, Vrouwenpolder, Oostkapelle, Domburg, Westkapelle, Grijpskerke en Middelburg. Het vertrek is vastgesteld op 12.50 uur. KANTONRECHTER MIDDELBURG BROMFIETS REED 45, AUTO 62 KM IN BEBOUWDE KOM ,U had juist een ietsje langer moe ten wachten en juist een ietsje be ter moeten uitkijken". Aldus zei het de Middelburgse kantonrech ter, mr. J. Moolenburgh, toen hij woensdag de zaak tegen de Vlis singse groothandelaar C. B. voort zette. Een zaak (die vorige week werd aangehouden) waarin de kan tonrechter betoogde, dat „op de voetgangersoversteekplaatsen zich gevaarlijke situaties kunnen voor doen, waarbij niet altijd een direc te schuldige is aan te wijzen; daarom is op deze VOP's een goed samenspel nodig tussen de voet gangers en de overige weggebrui kers". Men zal zich de situatie nog herinneren: B. zou op 24 mei j.l. met zijn auto geen „onbelemmerde doorgang" hebben verleend aan een dame met een kind op de VOP bij de kruising Lange Delft-Markt in Middelburg. Tydens de zifting' van vorige \yeek ver klaarde B., dat hij voor een aantal voet gangers op de VOP zijn snelheid zoda nig verminderd had, dat hij bijna stil stond. Pas toen hij dc doorgang vrij achtte, had hij weer gas gegeven. „Maar op dit: moment liep nog juist een vrouw met een kind op de VOP op, beweerde B. toen, die daarna uiteenzette hoe hij van zijn rem en claxon gebruik had moeten maken. Da vrouw was heelhuids aan dc overzijde van de straat gekomen, maar tegen B. was proces-verbaal opgemaakt. ZEER GOED Gisteren hoorde de kantonrechter «1e verbalisant, dio vertelde in de onmid dellijke nabijheid van de VOP de si tuatie gade te hebben geslagen. Hy had de voetgangers /jen oversteken en B. zien naderen. „Verdachte deed' het zeer goed", verklaarde de politie man. Op het moment, dat B. tot bij de VOP genaderd was, kwam de vrouw met het kind. Volgens dc- ver balisant liep de dame al op do VOP op hot moment, dat B. wilde doorrij den. „Ik had geen bekeuring uitge schreven als de dame zich op dit mo ment nog op de stoep had bevonden", verzekerde do agent. Mr. K. P. Doedens, de officier van justi tie, maakte uit de verklaring van de verbalisant op, dat B. óók op de dame had moeten wachten. Mr. Doedens eiste een boete van 10 gulden, die de kanton rechter in zün vonnis terugbracht tot 7,50. De Middelburger J. v. tl. B. iiad in de Lange Delft net wachtverbod overtre den. „Ik heb er hoogstens 5 minuten gestaan om iets af te geven", merkte deze verdachte op. „Wel, dat is 3% mi nuut te veel", verklaarde mr. Moolen burgh, die de eis van 6,reduceerde tot. 3,50. Voor eenzelfde feit moest mevrouw J. W. uit Middelburg zich ver antwoorden. Zy werd conform tot 6, veroordeeld. Mevrouw R. B. uit Wolphaartsdijk had bij het naar links afslaan met haar bromfiets op de splitsing Nieuwe en Oude Kraayertseweg te 's-Heer-Arends- kerke niet voldoende rechts gehouden, waardoor er een botsing was ontstaan met een uit de tegenovergestelde rich ting komende auto. De eis was 3p, het vonnis 15,Bij verstek werd de scheepsmaker R. J. uit Souburg veroor deeld tot een boete van 2§,conform, omdat hij in de Vlissingsestraat te Sou burg bij het inhalen van een stilstaande auto niet behoorlijk gepasseerd had. We gens het geen voorrang verlenen aan een andere weggebruiker werd de land bouwer M. M. uit Kapelle veroordeeld tot een boete van 30,conform. 45 KM lissingen had in de Paul Kruger- straat met een snelheid van 45 km ge reden. Zy moest er een boete van 30 voor betalen, nadat mr. Doedens 40 gevorderd had. De vertegenwoordiger J. S. uit Bergen op Zoom had by het naar links afslaan met zyn bestelauto geen voorrang verleend aan een rechtdoor rjjdcnde wagen, die hem tegemoet kwam. Conform werd hy veroordeeld tot een boete van 60 gulden. De N.S.-ambtenaar F. v. d. H. uit Din- teloord reed op 4 juni j.l. met een snel heid van 62 km door de bebouwde kom van Middelburg. Het kosttte hem con form een boete, van 20 gulden. Tenslotte had de scholier A. de W. uit Viissingen zonder rijbewijs een motor bereden. Zijn oefenvergunning was verlopen en hij had vergeten een nieuwe aan te vragen. Het kostte hem 12,50. De cis was 17,50. O.N.D.A. concerteert in Schuttershoftuin jrband met het feit, dat de toren en brommers hun vervoer middel zaterdagavond op de Grote Markt te Goes zullen parkeren, zal de muziekvereniging O.N.D. A. uit Middelburg niet op de Gro te'Markt concerteren, maar in de fraai verlichte tuin van het „Schuttershof". De Middelburgse muzikanten komen naar Goes in het kader van de uitwisseling van concerten. De tuin van het „Schuttershof" is voor ieder vrij toegankelijk. Het concert begint om acht uur. Officiële publikatie Het hoofd van het gemeentebestuur var Goes brengt, ter voldoening aan bet bepaal de in artikel 37, 4e lid der woningwet, ter openbare kennis, dat het besluit van de raad dezer gemeente van 16 augustus 1961 no. 5, met de daarbij behorende kaarten, regelende de bestemming in onderdelen van gronden gelegen ten zuiden van bet veilingsterrein „Plan Zuid" te Goes, met de daarbij beho rende bebouwingsvoorschriften, bij besluit van 8 juni 1962 no. 2849/213, 3e afdeling door het college van gedeputeerde staten van Zeeland is goedgekeurd. Goes, 29 juni 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, F. G. A. Huber. Nieuwe Knorr Champignonsaus, met vers- gevroren schijfjes champignon. Deze saus maakt nieuwe aardappelen dubbel zo fijn. Kant en klaar in 5 minuten. Ook Ideaal bij vlees-, vis- en eiergerechten. Morgen uw gezin mee1 verrassen! VEILING KAPELLE. 23 juni. Kruisbessen onrijp 69—68, kleine kruisbessen 69. Aardbeien zonder dop voor industrie: Regina I 1451, II 136, Sengana I 140, II 134, Juspa I 130, Mach. Frühernte I 130. Aardbeien met dop per kg n 95— 149, IH 70—85. Aardbeien per doos van 2',i ons: Regina ex. 6062, I 4560, II 2745, Sengana I 50—57, ex. 57—59, U 28—49, Ta lisman ex. 6064. I 3061, II 3452, Red. Gauntlet ex. 6265, I 5463, 2 4451, Cambridge Vigour I 50—5', H 3746, Mach. Frühernte I 50—54, II 28-39, Merton Prin cess I 61, II 34, Juspa r 52. II 36, Gorella 1 52—58, II 31. D. Evern II 39—44. VEILING GOES. 23 juni. Kruisbessen 1 6871 2 4869. Aard beien zonder dop: Regina 1 140145, 2 137. Senga Sengana 1 137, 2 123 Talisman 1 149, 2 100. Mach. Frühernte 1 128, 2 128. Aard beien per doos: Regina extra 53, 1 4951. 2 3446. 3 20—36. Senga Sengana extra 52— 54, 1 43—49, 2 30—35. Red Gauntlet extra 54—59, 1 55, 2 38—47. Mad Moutot 2 35—40. Talisman extra 5456, 1 4659. 2 3647, 3 26—29. Mach. Frühernte 1 44, 2 34, 3 22. Cambridge Vigour 2 3943. Aardbeien per kg: I 130—150, 2 85—140. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 1782 kg, 365415. Schar 132 kg. Bot 295 kg. Schol 10 kg. Wijting 50 kg. Tong 462 kg. Paling 146 kg. Rog 15 kg. Vis iever 2 kg. Ongesorteerde vis 66 kg. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 28 juni. Aanvoer 6500 kg AA extra 3.70, AAI 3.20, A extra 3.35, Al 2.90, B extra 3.40. BI 3.20. C extra 2.40, Cl 2.50, Dl 1.50, El 1.05, E2 1.10, F1 2.70, stek 0.80. NISSE Raad Nisse nam afscheid van de heer C. Otte De gemeenteraad van Nisse heeft in de donderdag gehouden vergadering af scheid genomen van de heer C. Otte (herv. kiezers). Burgemeester J. D. Jansen sprak het scheidend raadslid toe en dankte hem voor de prettige ver standhouding. Ook wethouder A. M. Jansen sprak als lijsttrekker van de hervormde kiezers een woord van dank tot de heer Otte. De heer Otte dankte voor de tot hem gerichte woorden. De raad besloot de concessie van de n.v. Waterleiding Maatschappij Zuid-Beve land te Goes te vernieuwen. Het schrijven van de gemeente Aarden burg, waarin werd verzocht adhesie te betuigen aan de motie van de raad met betrekking tot de wet vervreemding landbouwgronden, werd voor kennisge ving aangenomen. Aan de Nederlandse Asthmastichting werd een subsidie ver leend van 2 cent per inwoner. De raad stelde verder een nieuwe verordening vast voor de heffing van de begrafenis rechten in de gemeente. WEMELDINGE Raad vanavond bijeen Burgemeest en wethouders van Wemel dinge hebben de raad van deze gemeen te een voorstel doen toekomen tot wij ziging van de verordening betreffende de organisatie en het beheer van de vrijwillige brandweer, dat de raad in zijn vergadering van heden, vrijdag avond, zal behandelen. Verder vermeldt de agenda voor deze vergadering een voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de kleuterleidster mej. S. C. de Feij in verband met haar benoe ming in de gemeente Kattendijke en de benoeming van een nieuwe kleuter leidster. Voorts komt er nog een voor stel aan de orde een krediet van 7000 uit te trekken voor de aanschaf van wachthuisjes voor buspassagiers. RILLAND-BATH Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De Rode Doffer" te Goes hield een wed vlucht met 8J duiven van Tergnier uit. De uitslag was: 1. 5. en 15. K. Verhage, 2. en 3. D. Kloosterman, 4. en 10. L. Du- vekot, 6. en 8. D. Hage, 7. en 16. D. Ver wijs, 9. gebr. Beenakker. Eveneens werd een wedvlucht van An- goulème gehouden, waarvan de uitslag was: 1. D. Kloosterman, 2. J. Dubois, 3 en 6. W. van Ree, 4. en 7. A. J. Kuij- pers, 5. gebr. Beenakker. De postduivenhoudersvereniging „De Zeeuw" hield een vlucht van Ghateau- roux uit met 75 duiven. De uitslag was: 1. C. Blomaard, 2. en 5. P. Schrijver, 3. L. Schmid, 4. Fr. Voois, 6. 7. 8. en 10. De Witte-Balvers, 9. A. de Coninck. De uitslag van de van Creil uit met 83 duiven gehouden wedvlucht luidde: 1. en 6. C. J. Kuzee, 2. en 5. A. Sorber, 3. en 8. J. ter Bruggen. 4. L. Baert, 7. C. Snoep, 9- M. van Luijk, 10. Fr. Voois. RAAD VERGADERDE Tarief per leerling beneden het landelijke gemiddelde Do gemeenteraad van Terneuzeu heeft donderdagavond zonder hoofdelijke stemming besloten ecu bedrag van 45.000 te lenen aan de Stichting Schooltandverzorging in Oost Zeeuwsch- Vlaauderen. De geldlening is bestemd voor aankoop van een tweede dental- car en voor verdere uitbreiding van het instrumentarium. „Het tarief per leer ling blijft hierdoor nog beneden het landelijk gemiddelde", zo deelde burge meester mr. H. Rypstra mede in een korte toelichting. Zonder enige discussie of hoofdelijke stemming besloot de raad verder een perceel grond op het gemeentelijk in dustrieterrein ter grootte van 2610 vier kante meter voor de prijs van ƒ7 per vierkante meter te verkopen aan dc N.V. Shell Nederland. Deze n.v. zal op de grond een „quick-service"-bedrij£ bou wen. Verder gaf de raad zijn goedkeu ring aan de verkoop van vier percelen grond, bestemd voor woningbouw. Be sloten werd de aanleg van de verbin dingsweg Dokwegindustrieweg on derhands te gunnen aan het aanne mingsbedrijf W- J. dc Bruijn te Terneu zen voor een bedrag van 95.800. Aan de r.-k. jongensschool werd mede werking verleend voor dc- aanschaf van klein gyinnastiekmateriaal. In dit ver band wilde de heer M. van Langevelde (a.r.) weten hoe dc vooruitzichten zijn voor gymnastieklokalen te Terneuzen. Volgens burgemeester Rijpstra is nu rijksgoedkeuring aangevraagd voor de bouw van een gymnastieklokaal ten behoeve van de hervormde school en één voor de scholen voor uitge breid lager onderwijs Dc verdeling van de ruimte zal daarna nog moe ten worden bezien, aldus de raads voorzitter. Aan mevrouw J. E. Schouten-Reckman werd met ingang van 1 september 1962 op eigen verzoek eervol ontslag ver leend als onderwijzeres aan de Zuid landschool. Aan dezelfde school werd met algemene stemmen in vaste dienst benoemd mejuffrouw II. P. Hamelink te Terneuzen, eveneens per 1 september. BAZAAR IN R.-K. PAROCHIEHUIS In het r.-k. parochiehuis te Rilland- Bath heeft burgemeester J. C. W. Jobse een dezer dagen de jaarlijkse bazaar ge opend, die ten bate van de r.-k. missie wordt gehouden. In zijn openingswoord wenste de burgemeester de paters Ca- pueijnen met deze bazaar veel geluk en een flink batig saldo toe, waarna pater Gardiaan een dankwoord sprak. Zater dag zal de muziekvereniging „Rillan- dia" tijdens een rondgang door de ge meente op muzikale wijze de aandacht nog eens extra op deze bazaar vestigen. „RILLANDIA" WON VAN LUCHTMACHT Woensdagavond hebben op het gemeen telijk sportterrein van Rilland-Bath een elftal van de luchtmacht te Wóëns- drecht en „Rillandia" een wedstrijd ge speeld ten bate van het Van Woerden Poelmanfonds. De netto-opbrengst van •deze ontmoeting bedroeg 45,25. De wedstrijd werd met 53 gewonnen door „Rillandia". Öm de aandacht op deze wedstrijd te vestigen, hadden de organisatoren ook de muziekvereniging „Rillandia" inge schakeld, die voorafgaande aan de ont moeting een muzikale rondwandeling door de gemeente maakte. BORSSELE Laagste klassen o.l.s. per bus naar Zeeuwsch-VIaanderen De leerlingen van de laagste klassen van de openbare lagere school te Bors- sele hebben dezer dagen hun jaarlijkse schoolreisje gemaald:. De reis per bus ging via Viissingen en Breskens naar Cadzand, waar liet strand werd be zocht. Verder deed men tijdens een rij toer door Zeeuwsch-VIaanderen nog een speelplaats en een hertenkamp aan. Via het veer KruiningenPerkpolder keerde men tegen de avond weer naar huis terug. KRABBENDIJKE Vergadering N.C.V.B. De afdeling van de Christen Vrouwen bond te Krabbendijke hield dezer dagen onder leiding van mejuffrouw P. van Hekken de maandelijkse vergadering. Ds. Van Til uit Middelburg sprak tij dens deze bijeenkomst over het onder werp „Zending". Onderwijsbenoeming Tot hoofdleidster van de chr. kleuter school te Krabbendijke is met ingang van 1 oktober a.s. benoemd mejuffrouw W. Geldof te Krabbendijke, thans als zodanig werkzaam aan de kleuter school te Rilland-Bath. WEMELDINGE Optocht voor Dorpshuis Als bewijs dat ook de Wemeldingse jeugd achter de dorphuisplannen staat zal zaterdag een optocht worden geor ganiseerd met de Muziekver. O.K.K. en de jeugdverenigingen. Ook de ring rijders zullen acte de présence geven. Iedereen die met het plan instemt kan aan de optocht meedoen. De start is om kwart over zeven bij het gymnastiek lokaal aan de Dorpsstraat. Het eindpunt ligt tegenover het postkantooi-, de plaats waar het dorpshuis kan worden ge bouwd. Bij het eindpunt volgt er nog een verrassing, die tussen half negen en negen uur uit de doeken zal worden ge daan. 's-HEERENHOEK Schieting De verenigde schutterssociëteiten te 's- Heerenlioek hielden de jaarlijkse ko- ningsschieting. Algemene koning werd A- Martens van „Vios". Jan Remijn van „Eensgezindheid" werd keizer en J. v. d. Dries van dezelfde vereniging koning. Bij „Concordia" werd Bas de Jonge ko ning en bij „De vrije schutters" P. Tim mermans. Vergadering van de „Patrijzen" De voetbalvereniging De Patrijzen te 's-Heerenhoek hield een algemene leden vergadering in het café Hoornick-Spe- ller, waai-op werd besloten een aantal nederlaagwedstrijd te organiseren voor liet eerste en tweede elftal. Voorts dat de elftalcommissie, bestaande uit de he ren Th. v. Craenenbroeck, M. Vermue en C. de Jonge, ook als strafcommissie zal fungeren. EIERVEILING BARNEVELD. Coöp. Vcluwse cirrveiling. juni. Weekaanvoer eieren 1.200.000 stuks, 358.681 in veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 40 tot 49 gr. 5.40—6.13, van 45 tot 50 gr. 6.41—6.82. 55 gr. 8.20—8.91. van 55 tot 60 gr. 8,92—9.09, van 60 tot 66 gr. 9.159.95. Elerveiling 8.B.E. Aanvoer 623.171 stuks, handel rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 36 tot 45 gr. 4.02—6.35, van 51 lot 59 gr. 8.19—9.08, 59 tot 67 gr. 9.00—10.00 eendeëieren van 61 tot 67 gr. 7.00—7.70, van 68 tot 72 gr. 7.90—8.68. Eiermarkt. Aanvoer 2.150.000 stuks, handel vlot. Prfjzen per 100 stuks: eieren van 59 tot 65 gr. 9.5010.30, alg. prijs 0.90, kiloprijs 1.61, basis 61 Va gram. Henneëieren van 41 jot 46 gram 5.50—9.20, kiloprijs 1.341.64. VEILING KRABBENDIJKE. 28 juni. Macheraus 2 3044. Regina 1 43— 48, 2 29—47. Talisman 1 41—55. 2 41—53. Sengana extra 56. 1 45—55. 2 34—44. Red Gauntlet 1 46—54, 2 45—52. Gorella 2 47. NIEUWDORP Schoolreisje Onder leiding van het personeel der openbare lagere school te Nieuwöorp brachten de kinderen van de laagste klassen een bezoek aan „De Efteling". Werkende jeugd bijeen De werkende jeugd, afdeling Nieuwdorp, „Jonge Kracht" kwam in vergadering bijeen onder leiding van de heer H. 'de Kok. Na hel huishoudelijk gedeelte sprak de heer S. Sandee over „De ar beid inleider". Na de pauze vertoonde de heer J. Schout te Serooskerke dia's over zijn reis naar Spanje. D. Sandee 25 jaar lid bestuur „De Goede Hoop" De leden van de geitenhoudersvereni- ging „De Goede Hoop" te Nieuwdorp, kwam in buitengewone vergadering bij een onder leiding van de voorzitter, de heer D. van Liere. Na het openings woord richtte hy zich speciaal tot de heer D. Sandee, die het feit herdacht dat hij 25 jaar bestuurder van genoemde vereniging was, waarvan 6 jaar als lid en 19 jaar als penningmeester. Jubile rende is al 39 jaar lid van de vereniging. Na het verslag van de secretaris over deze 25 jaar overhandigde de voorzitter de jubilerende een vulpen, voor zijn echtgenote waren er bloemen. Namens de provinciale vereniging sprak de heer Den Engelsen uit Goes. Verder boden de heren J. v. Oosten en J. de Kok geluk wensen aan. 's-GRAVENPOLDER Hervormde vrouwen op reis De hervormde vrouwenvereniging te 's-Gravenpolder maakte onder leiding van mevrouw Geensen-Koole het jaar lijkse reisje naar België, waar de Kem- melberg werd beklommen. De terugreis werd over Ostende en Sluis gemaakt. OVEZANDE Collecte De collecte voor Sonnevanck en Zonne straal heeft te Ovezande ƒ21,73 opge bracht. Noord-Zeeland HOGERE TARIEVEN BADHUIS TE SINT-PHILIPSLAND Gezien het grote exploitatietekort heeft de gemeenteraad van Sint-Philipsland woensdagavond op voorstel van burge meester en wethouders besloten tot verhoging van de badhuistarieven. Deze nienwe tarieven houden voor de gewo ne baden een verhoging in van vijf cent per bad en voor dc abonnementen van vijftig cent. Ook besloot de raad tot verhoging van de begrafenisrechten in verband met de ingebruikname van de nieuwe begraaf plaats in de gemeente. Deze herziening van de begrafenisrechten was nodig door de hoge kosten, die de uitbreiding van de begraafplaats voor de gemeen te meebracht. Eveneens ging de raad akkoord met het voorstel tot de bouw van een poli- tiewoning aan de Deensestraat te be sluiten en met de verbreding van de Zuiddijk, alsmede met de verbetering van het trottoir tussen de I-Iengelose- en Deldensestraat. Een verzoek van dc leraren van de bij zondere school en de kleuterschool te Sint-Philipsland om medewerking te verlenen bij de aanleg van een speel- Slaats aan de Zuiddijk werd aangenou- en. Gezien de gevaarlijke ligging van het terrein vlakbij een bocht in de Zuiddijk wil de raad dit eerst eens door de gemeenteopzichter laten bekij ken. Een verzoek van de vrijwillige brandweer om gelden beschikbaar te stellen voor nieuwe uniformen zal even eens nog onderzocht worden. Verder werden in deze raadsvergadering de ge loofsbrieven van de nieuwe raadsleden de heren A. A. Rijstenbil (lijst Rijs- tenbil) en B. Bolier (a.r onderzocht en In orde bevonden. Bij de ingekomen stukken bevond zich voorts nog een schrijven van volkshuisvesting, waarin werd meegedeeld, dat de noodwoningen aan de Beatrixstraat te Anna Jacoba- polder tot uiterlijk maart 1963 bewoond mogen worden. SIRJANSLAND Bejaardenreis per bus Dinsdagavond kwamen de autobezitters van Sirjansland bijeen om te beraad slagen over een rit met de bejaarden van dit dorp. In verband met de toene mende verkeersdrukte werd besloten af te zien een rit met particuliere auto's en gezamenlijk een bus te huren. Het ligt in de bedoeling om op donderdag 5 juli een rit door Brabant te maken, met een bezoek aan de „Efteling". Ongetwijfeld zal een reis per bus aan gezelligheid winnen. Een lijst zal in het dorp circule ren waarop alle ingezetenen hun steen tje kunnen bijdragen om de verdere on kosten van deze reis te helpen dekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9