Debutant Van den Berghen bezorgde België eerste etappeoverwinning JV NEDERLAND DUITSLAND If ruitex Petrosjan uitdager van titelhouder Botwinnik KLASSEMENTEN TOUR DE FRANCE HARRER NA ZWARE EXPEDITIE IN HOLLANDIA TERUGGEKEERD HERVORMDE SYNODE BESPRAK RASSEN DISCRIMINATIE Ook kernbewapening in discussie Spion spoorloos N.V. DE VITRITE FABRIEK VERGADERING Preferente Aandeelhouders N.V. DE VITRITE FABRIEK Jaarlijkse algemene vergadering van Aandeelhouders DONDERDAG 28 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 RUDI ALTIG BEWEES SPRINTKRACHT WEER Alle Nederlanders in het grote peloton (Van een speciale verslaggever) De Avenue Jean-Jaurès in Le Havre was het toneel waar de 23-jarige Tour-debutant Willy van den Berghen voor de eerste Belgische etappezege zorgde en daarmee een pleister légde op de wonde, die Rudi Altig en André Darrigade in de twee ritten over Belgisch grondgebied hadden aangericht. De overwinning van de jonge Belg kwam bovendien als èen verrassing, want alle ervaren Tourvolgers hadden gerekend op het befaamde eindschot van de Italiaan Dino Bruni, die als routinier het klappen van de zweep kent en in het verleden meermalen zijn snelheid met een victorie beloond had gezien. Maar op de brede avenue bleek Willy van den Berghen sneller uit de voeten te kunnen en met een miniem verschil drukte de jonge Belg zijn voorwiel net iets eerder over de eindstreep dan Bruni, gevolgd door de Duitser Rolf Wolfshohl, de Italiaan Giancarlo Manzo- ni, de aanstichter van het vuurwerk in deze rit door Bretagne, en de jonge Fransman Jean Claude Lebaube, vorig jaar winnaar van de eerste etappe van de Ronde van de Toekomst. Achter dit vijftal toonde Rudi Altig opnieuw zijn kracht in de laatste spurt door met ruim verschil aan het hoofd van het langgerekte peloton, waarin zich alle Nederlanders bevonden, binnen te komen. De vrees dat de azen niet bereid zouden zijn om ook maar een centimeter aan de lagere goden prijs te geven, is on gegrond gebleken. Er zal echter wel de gelijk door de cracks zjjn gerekend toen Manzoni het beslissende offensief in luidde en een vijftal anderen zich na enige tijd bij hem voegde. Een blik op de lijst wees echter uit dat de achter standen van dit zestal aanvankelijk was ook de Belg De Boevere tussen de koplopers maar liy werd door een lekke band teruggeslagen varieerden van ruim 11 min. tot meer dan 34 minuten en dus kregen zij genadiglijk toestem ming om hun vlucht voort te zetten. Anders werd het toen na de ravitaille ring zes man het peloton wilden verla ten. Onder hen bevond zich de Italiaan Guido Carlesi. die jaren geleden als een onbekende naar de Ronde van Ne derland kwam, de tweede plaats in het eindklassement veroverde en sindsdien onder de bijnaam „U Coppino" de kleine Coppi in de internationale ren nerswereld grote faam heeft verworven. De stoutmoedige Carlesi, die de laatste De uilslag van de Tour de France wi (Belg., ploeg Magne). 1 uur 51 min. 17 sec.. (mei bonificatie -1.50.17): 2. Bruni (It., ploeg Villa) 4.51.17 (met bonificatie 4.50.47): 3. Wolfshohl (Dld.-Louviot) z.t.: 4. Manzoni (It.-Pavesi) z.t.: 5. Lebaube (Fr.-Louviot) z.t.: C. Rudi Altig (Dld.-Ceminlani) 4.53.32: 7. Melckcnbecck (Belg.-Mugne) z.t.: 8. Gal- vanin (It.-Pavesi) z.t.: 9, D" Cubootcr (Bclg.- Gauthier) z.t.: 10. Grncxyk (Fr.-Gemininni) z.t.: 10. Piet van Est (Ned -Driesscns) 4.53.32: 53. Geldermans (Ned.-Gcmlnlanl) z.t.: 57. Van Looy (Belg.-Dricfwns» z.t.: 63. Baldini (It.-Proietti) z.t.; (Ui, Anouetil (Fr.-Gemini nni) z.t.: 67. Stollcer (Ncil.-Grmlniani) z.t.: 70. Nencini (It.-Proietti) z.t.; 81. Mastrotto (Fr.-Louviot) z.t.: 89. Zilverberg (Ned.- Dricssensl z.t,: 112. Maliepaard (Ncd.-Lou- vlot) 4.53.43: 123. Enthoven (Ncd.-De Muer) Nn de vierde etappe luidt het algemeen klassement: 1. Altig (Did-Gemlninni) 21 uur 10 min. -15 see.: 2. Darrigade (Fr.-Louviot) 21.11.20 op 3D sec.: 3. Van looy (Belg.-Dries- sene) en Planckaort (Bolg.-Drlcssens) 21.12.14 op 1.29: 5. Slmppon (G.B -Louviot) 21.12.39 op 1.54: 6. Anquclll (Fr.-Gemlnlani). Gelder- mans (Nccl.-Gcminluni), Htnlkcr (Ned.-Ge- mlniani) 21.12,45 op 2 mm.: 9, .lunkermann (Did,-De Kimpo) 21.12.48 op 2.03: 10. Ron- chini (It.-Pezzi) en Sure/, tSp.-Pezzi) 21.12.56 op 2,11: 12, Plet van Est (Ned.-Driessens) 21.13.06 op 2.21: 24. Nenelnl (It.-Proietti) 21.14.53 op 4.08; 25, Guul (Lux,-Villa) 21.17.15 op 6,30: 38. Maliepaard (Ned.-Louviot) 21,21.01 oo 10,16: 55. Zilverberg (Neri.-Drios- sens) 21,23.47 op 13.02: 105 Enthoven (Ned.- De Muer) 21.42.20 op 31.35 Na de vierde etappe luidt het puntenklasse ment: 1. Altig (Did.-Gemlninni) 60 pnt.: 2. Darrigade (Fr.-Louviot) 59 pnt.: 3. Van Looy (Belg.-Driessens) .36 pnt 4. Vannitsen (Belg.-De Kimpe) 33 pnt.: 5. J. Groussard (Fr.-De Muer) 32 pnt. Het ploegenklnssement van de vierde etappe ziet er als volgt uit: 1. Louviot (Wolfshohl. Lebaube. Novak) 14.36.06: 2. Magne (Van den Berghen. Melcker.hccck. Gainclie) 14.37.21; 3. Villa (Bruni. Cestnri. Rimessi) 14-37.51: 4. Pavesi (Manzoni. Galvanin. Ruba- gotti) 14 38.21: 5. Pezzl (Mlnieri. Magnani. Suarez) 14.40.36; 11. Orleans (Soreloos. On- genae. Piet van Est) z.t. In de algemene ploegen rangschikking leidt de ploeg Geminiani met twee overwinningen. Louviot staat tweede m" één overwinning en een tweede plnnls en Drwssens derde met één zege en oen derde plaats. De prijs voor de strijdlustigsto renner ging naar Manzoni (It.-Pavesi) André Darrigade. die door een val op 2 km van de finish zijn groene trui aan Altig verspeelde, kreeg de preml voor de groot ste pechvogel. Het bergklnssement ziet er nu als volgt uit: 1. ex aequo Soler (Sp.-Pezzi) en Wolfshohl (Dld.-Louviot). beiden 7 int.: 3, ex aequo Selic (Fr.-Gauthier). Carlesi (It.-Sardi) en Cerami (Belg.-Plaud) allen 3 pnt.: 6. ex aequo Van Schil (Belg-Magne). Simpson (G.B.-LouviotPlanekner: (Belg.-Driessens). J. Groussard (Fr.-De Muer) en Van den Berghen (Belg.-Magne). allen 2 pnt. dag-en telkens weer probeert de rust on der de cracks te verstoren stond echter op slechts 2 minuten 23 seconden van (Advertentie) ROOK DIE LEKKERE HALFZWARE W SHAG de drager van de gele trui en dus be tekende zjjn uittocht in het gezelschap van Messelis, Le Lan, Cazala, Barale en Huub Zilverberg een direct gevaar voor de leiders. Toen toonden de azen hun ware gezicht en onder aanvoering van Rik van Looy, Rudi Altig en Jacques Anquetil werd de onruststoker tot de orde geroepen. Maar dit alles gebeurde pas na de ravitaillering in Barentin (118 km). Eenzame Italiaan Het begin van de etappe had hetzelfde beeld gegeven als de dag tevoren. Di verse groepjes hadden op de lange as faltwegen in het geaccidenteerde terrein na Amiens geprobeerd weg te komen, maar altjjd wekte dit de gramschap op van de grote mannen, die te zamen met hun dienaren druk werk hadden om de vele vluchtliefhebbers een halt toe te roepen. Na 84 km echter, in de buurt van het dorp Buchy, begon .Manzoni aan een solo, die door de groten ooglui- sein tot een algemene rust gegeven en dus kon de eenzame Italiaan al spoedig een behoorlijke voorsprong nemen. Toen na 110 km Van den Berghen, De Boevere, Bruni en Le baube, bij Mie zich nog juist Wolfs hohl kon aansluiten, het voornemen toonden om Manzoni uit zijn isole ment te guan verlossen, lag te Ita liaan al 2 min. 45 sec. vooruit. De actie van de vjjf achtervolgers had het peloton echter weer wakker ge schud en bij de ravitaillering in Baren tin bleek, dat Manzoni iets van zijn voorsprong prjjs had moeten geven. Twee minuten na de Italiaan namen de achtervolgers het etenszakje in ont vangst en 15 seconden na hen volgde het grote peloton. Maar het verorberen van de etenswaren gaf Van den Berghen en zijn makkers de gelegenheid verder uit te lopen en na 120 km sprongen zij op Manzoni, die dankbaar hun komst begroette, want alleen zou hij het nooit hebben gehaald. Persoonlijke Lening CENTRALE VERWARMING Voor de aanschaffings- en installatiekosten van een Centrale Ver warming kunt u bij de N.H.M. een Persoonlijke Lening aangaan. Aantrekkelijke voorwaarden: 5% rente over het bedrag dat aan het begin van elk jaar uitstaat duur van de lening en aflossingen in overleg te regelen in geval van overlijden vervalt de resterende schuld; familieleden of erfgenamen worden hiervoor dus niet aan sprakelijk gesteld. Vraagt gratis toezending van de, folder CV-Pi, NEDERLANDSCHE HANDELMAATSCHAPPIJ, N.V. Hoofdkantoor: Amsterdam, Vijzelstraat 32 TOCHT WAS SUCCESVOL: Keres kwam half punt tekort De 33-jarige Rus Tigran Petrosjan, jeboortig uit Armenië, heeft het kandidatenschaaktoernooi op zijn naam gebracht. Tigran Petros jan, die TïVi pnt. vergaarde, heeft hier mee liet recht verkregen begin 1963 tegen zijn landgenoot, we reldkampioen dr. ir. M. M. Botwin- nik om de wereldtitel te strijden. De Russische schaakgrootmeesten was na afloop van de laatste ronde, waarin hij alleen nog gevaar had te duchten van zijn langenoot Keres, zeer geëmotio neerd. Speciale dankwoorden richtte Platro- sjan aan het adres van de oud-we reldkampioen dr. Max Euwe, die zo onomwonden had geschreven, dat de winnaar van dit toernooi Petrosjan zou (kunnen) zjjn. Dr. Euwe had gezegd dat Petrosjans stijl en spel opvattingen als die van een uitda ger van de wereldkampioen waardig moesten worden geacht. Over Paul Keres zei Petros jan: „Het is een veel grotere prestatie viermaal tweede te worden in een kandidatentoer nooi dan eenmaal eerste". Deze opinie werd door vrijwel alle aanwezige groot meesters gedeeld. Ongeslagen in 27 par tijen is Tigran Petrosjan uit de strijd gekomen. In de slotfase had hij alleen nog gevaar te duchten van Keres, die, wanneer zjjn partij tegen Fischer in winst was geëindigd op dezelfde hoogte als Petrosjan zou zijn geëindigd. Keres kwam echter niet verder dan remise en hiermede was de eindzege van Petro sjan een feit. In de laatste ronde speel de Petrosjan met wit tegen de Tsjech dr.,Filip. De partij eindigde na 14 zetten in remise. Door centrale bergland naar de zuidkust Woensdagmorgen is de Oostenrijk se bergbeklimmer Heinrich Har- rer vanuit Meraulte op het vlieg- De finish van de vierde etappe van de ronde van Frankrijkvan A miens naar Le Havre: v.l.n.r.: Van den Berghen (le), Wolfshohl (3e), Manzoni (lie) en Bruni (2e). Contacten kerken van N.-Guinea en Indonesië Tijdens dé dezer dagen in Doorn gehou den Generale Synode van de Ned. Her vormde Kerk heeft dra G. P. H. Locher meegedeeld, dat de Indonesische kerken naar aanleiding van de te New Delhi gemaakte afspraken, de Evangelisch Chr. Kerk te Nieuw-Guinea voor een bezoek hebben uitgenodigd. Deze heeft in haar antwoord voorgesteld eerst ver der te corresponderen. Dit in verband met de „situatie in Nieuw-Guinea", waar een felle nationalistische stroming probeert de kerk voor haar standpunt te gebruiken- De Evangelisch Chr. Kerk kan derhalve de uitnodiging niet. direct aanvaarden. De zendingsraad wil alles doen om goe de contacten te leggen tussen de Indo nesische en Nieuw-Guinese kerk, zo wordt gezegd, maar de beslissing daar over ligt bij de kerken zelf. „Wij moe ten rekening houden met een totale verandering van de politieke situatie waarbjj de mogelijkheid bestaat dat van Nederland uit niet meer geholpen kan worden. Gelukkig zijn er contacten met een aantal niet-Ncdciiandse kerken die bereid zijn, de taak van de Nederlandse zending in Nieuw-Guinea over te nemen als dat nodig zou zjjn". Sinds 1961 zijn 50 werkers uitgezonden naar Nieuw- Guinea. Binnenkort gaan nog vier on derwijzers naar dit land. (Advertentie) A.s. zondag 1 juli/ 2.30 uur naar het Stadion Eindhoven Aalsterweg TEAM TEAM GROOTSTE INTERNATIONALE SPEEDWAYPROGRAMMA 1962 op de zware 500 cc MOTOREN DE STRIJD VAN HET JAAR Toegangsprijzen 1,75, ƒ8,00, ƒ4.00 Kinderen t.m. 14 jaar ƒ1,00 Laat dit niet ongezien voorbijgaan De Generale Synode der Nederlandse Hervormde Kerk lieeft een rapport over het rassenvraagstuk behandeld, dat in opdracht van de synode is opgesteld door de Raad voor de Zending. Dit rap port wijst erop, dat binnen de protes- tantso kerken in vele gevallen zich na tionale kerken ontwikkeld hebben. De westerse expansie en het westerse kolo nialisme werden door de kerken vrijwel zonder kritiek nnnvnurd- De zending heeft de verbinding van kerk, natie en ras in principe doorbroken. Het rapport verwerpt iedere rassendiscriminatie door christenen bedreven, die van de God en Vader en van .Jezus Christus een „rasgod", een god van blanken maakt- In laatste instuntic, zo stelt het rapport, is het rassenprobleem een godsdienstig vraagstuk. De synode behandelde vervolgens het door het Moderamcn ontworpen rapport „Het vraagstuk van de kernbewape ning". De voortgaande vervaardiging en vervolmaking van de kernwapenen aan weerszijden van het ijzeren gordijn zijn een duidelijke aanwijzing van de la biliteit van het evenwicht in de atoom bewapening, dat als belangrijkste argu ment wordt aangevoerd ter rechtvaardi ging van de huidige strategie, zo stelt het rapport. Daarom moet men zich afvragen of; niet alles in het werk moet worden gesteld om te komen tot regelingen, die uitlopen op radicale beperking van de mogelijkheid tot oorlogvoe ring met kernwapens. By de bespreking van het geschrift wees prof. dr. H. Berkhof, voorzitter van de commissie van 't rapport erop, dat nog geen kerk ter wereld een duidelijk antwoord heeft gegeven op de dreiging van de kernbewapening. De aanneming Let bij aankoop van Uw LADDERVRIJE naadloze nylons op dit herkenningsembleem. U loopt dan geen enkel risico! van het stuk zal een grote hulp voor andere kerken betekenen, zo meende hij. De synode besloot zo mogelijk in overleg met andere kerken het feit te vieren dat op 19 januari 1963 voor 400 jaar de Heidelbergse katechismus is ontstaan. Twaalf Engelsen en zes Russen zullen trachten de ongeveer 7430 meter hoge .piek van het communisme", de hoogste berg van de Sowjet-Unie te beklimmen. De Engelse bergbeklimmers slaan onder leiding sir John Hunt, de Russische onder Anatole Ovtsjinnikon. De begrtop ligt in het Pamir-gcbergte in Centraal-Azic. veld. Sentani bij Hollandia aan gekomen na het beëindigen van een nieuwe succesvolle tocht Harrer is de eerste die de onge lofelijke zware doorsteek heeft gemaakt van het centrale berg land in Nieuw-Guinea naar de zuidkust. Op de vraag waarom hij de tocht ge maakt had antwoordde Harrer: „Ik wilde zo graag het Asmetgebied in het zuiden bezoeken. Toen dacht ik, dat lean je ook vanuit de Baliem- vallei doen". Harrer, die op zrjn ex peditie vergezeld was van de geoloog' Gerhard van der Weegen van het kantoor van het mijnwezen te Hol landia en tien Moejoe-dragers uit Mindiptanah, vertelde van zijn tocht alsof het een wandeling in de' omge ving van Hollandia gold. Hij haalde een grote door hemzelf bewerkte kaart erbij en wees daarop de route aan die hg gevolgd had. De Harrer-expeditie was op 23 mei Wamena in de Baliemvallei vertrok ken. De bedoeling was, de Baliem- rivier te volgen waar deze zich door het gebergte breekt en op een zeker ogenblik in liet zuiden een vlot te bouwen en daarmee de rivier verder af te zakken tot de kust- Het was voor Harrer en de zijnen een maand van ontberingen, van om de honderd meter gebruik maken van het kom pas, van voortdurend gebruiken van scherpe kapmessen, van mijten die gemeen beten en van ontelbare bloedzuigers. Harrer had op een ge geven moment zeker honderd won den aan de benen. Soms werd de weg versperd door een rivier waarna het wel vier dagen kon duren voordat een brug was gebouwd. NOG NOOIT BLANKEN GEZIEN Harrer had tydens het eerste deel van zijn tocht vry veel bewoners van het centrale bergland ontmoet die echter, hoewel niet vijandig, toch be vreesd schenen om te helpen. In het bergland was men ook door twee dorpen aan de Baliemrivier geko men, waarvan de bevolking zwaar ziek scheen te zijn en nog nooit blanken had gezien. Dinsdag waren Harrer en zijn mensen in Agats aangekomen, vanwaar zij via Merauke naar Hollandia terug keerden. Vrijdag verlaat Harrer Nieuw-Guinea. Hij keert via Sydney en Bangkok naar Oostenrijk terug. Rahn bij Enschede op transferlijst Na doelman Dijckmans hebben nog drie spelers van Sportclub Enschede de wens te kennen gegeven op de transferlijst te worden geplaatst. Het zijn de Duitse oud-international Helmuth Rahn, Weus- tink en Luiten. De oveige contractspe lers hebben een nieuwe verbintenis met de Enschedese eredivisieclub, die inmid dels de heer F. Donenfled als trainer heeft geëngageerd, gesloten. Zestien winnaars in sporttoto Het totaal prijzenbedrag in de sporttoto van zondag 24 juni bedroeg 118-603 gul den. waarvan voor de eerste prijs be schikbaar was 71.161,80. De eerste prijs wordt verdeeld onder 16 deelne mers. die allen 13 punten hadden. Elk van hen ontvangt netto een bedrag van 3780,46. Van het voor de tweede prijs beschikbare badrag 47.441,20) kwa men 147 deelnemers in aanmerking, waarbij één met twee kolommen. Zij ontvangen ieder ongeveer 300 gulden. ZAAK-SPRANG-CAPELLE TERUGVERWEZEN Het gerechtshof in 's-Hertogenbosch heeft in de zaak tegen de 27-jarige M. van der S. uit Sprang-Capelle, die op 18 juni in hoger beroep terecht stond onder beschuldiging van moord op de gebroe ders Van Zeist te Sprang-Capelle, een interlocutoir arrest gewezen. Het hof heeft de zaak terugverwezen naar de rechter-commissaris met de opdracht een psychiatrisch onderzoek te doen in stellen in de observatiekliniek voor vangenen in Utrecht. De voorlopige raad van Algerije heeft een buitengewone zitting besloten dat Europeanen deel zullen kunnen uitmaken van de hulppolitie in Algerije. Tot dusver bestond deze politic slechts uit Algerijnen. KANDIDATENSCHAAKTOERNOOI BESLIST Een deel van het publiek hoopte, dat Paul Keres er alsnog in zou slagen ge lijk te komen met F'etrosjan. De insiders geloofden niet in deze mogelijkheid, of schoon Keres, die met 1. d4 had geopend, aan een sterke aanval tegen de Ame rikaan Bobby Fischer bouwde. Na 15 zetten had liij enig overwicht verwor ven. De h-lija was geopend en vrij veel materiaal kon tegen de betrekkelijk zwakke zwarte koningsstelling worden geconcentreerd. Keres overhaastte ech ter de actie en moest toen een sterke vereenvoudiging toelaten, die hem geen aanknopingspunten meer bood. Analyses na de partij toonden aan, dat Keres in derdaad goede winstkansen heeft ge had. Slechts in het geval Geiler zijn hangpar- tij tegen de Amerikaan Benkö tot een overwinning zou voeren hierop is wei nig kans kan eerstgenoemde gelijk i komen met de Estlandse grootmeester Keres. Mocht Gelier toch winnen, dan volgt een beslissingstweekamp tussen Keres en Gelier om de tweede plaats. De organisatoren zullen dan de F.I.D.E. en de Russische schaakfederatie verzoeken deze strijd uit te stellen en t.z.t. in Rus land zelf te verspelen. De Nederlandse officials en de Ameri kaanse schakers verlaten vrijdag Cura sao. De Russische equipe zal zaterdag vertrekken en zondag; in Amsterdam aankomen. Vermoedelijk wordt dan in de komende dagen een wedstrijd ge speeld tussen de beste Nederlandse scha kers en de Russische grootmeesters. De uitslagen van de laatste ronde luiden: Petrosjan (Rusland)Filip (Tsj.) Keres (Rusland)Fischer (V.S.) Gelier (Rusland)—Benkö (V.S.) afgebroken, Kortchnoi (Rusland) was vrij. De stand nu de 28e ronde ziet er als volgt uit: 1. Petrosjan (Rusland) 17% pnt., 2. Keres (Rusland) 17 pnt., 3. Gel- Ier (Rusland) 16 pnt. en 1 afgebroken partij, 4. Fischer (V.S.) 14 pnt., 5. Kort chnoi (Rusland) 13% pnt., 6 Benkö (V. S.) 12 pnt. en 1 afgebroken partij, 7. en 8. Tal Rusland) en Filip (Tsj.) beiden 7 punten. Machine rukt meisje arm af In Rotterdam hebben zich gistermorgen twee ernstige bedrijfsongevallen voor gedaan. In een fabriek aan de Voorha ven werd een 15-jarig meisje, Elisabeth Koelewyn, de rechterarm tot de elle boog afgerukt toen zy bezig was een draaiende inpakmachine schoon te ma ken. Zij bleef met baar armband ach ter een bout haken. De 56-jarige bakker H. Draad liep ern stige inwendige kneuzingen op doordat hg in een broodfabriek aan de Industrie weg tussen de draaiende delen van een broodrgsmachine bekneld raakte. Beide slachtoffers werden naar het Dijkzigt- ziekenhuis vervoerd. Dr. Robert A. Soblen, de 62-jarige Amerikaan die zich gisteren zou melden om een levenslange ge vangenisstraf te gaan uitzitten als veroordeeld spion voor de Sowjet- Unie, is spoorloos verdwenen. De Amerikaanse advocaat Robert M. Morgenthau die dit meedeelde, zei dat tegen Soblen een arrestatiebevel was uitgevaardigd. Morgenthau zei dat hij het hof zou vragen Soblens borgstorting van 100.000 dollar verbeurd te verklad- ren. Soblen is als vermist opgegeven door zijn vrouw. Ze zei dat ze niet wist waar hij was. Soblen, die lijdende is aan lymfatische leukemie, is een broer van Jack Soblen die reeds gevangen zit op beschuldiging van spionage voor de Russen. EIND AAN WAPENHANDEL IN ROTTERDAM De recherche van het bureau Ooster- vantstraat in Rotterdam heeft het on derzoek in de zaak betreffende ille gale wapenhandel beëindigd. Alleen al in Rotterdam zyn 180 wapens in beslag genomen, waar onder nieuwe revolvers, pistolen, bren- en stenguns, Duitse ma chinepistolen en zelfs een Russisch ma chinegeweer, dat door een oud-Korea- strijder buit was gemaakt. De centrale figuur in deze handel, de 31-jarige instrumentmaker E. S. uit Rot terdam ,werd enkele dagen geleden ge arresteerd. De man, die in het wapenvak zit, had een voorlopige vergunning om wapens te importeren. De politie ver moedt dat hij duizenden guldens aan de illegale handel heeft verdiend. Hij verkocht onder andere pistolen met een waarde van 80 gulden voor 240 gul den, het drievoudige. Zelfs minderjari gen kwamen door S. in het bezit van vuurwapens. Voor zover de politie heeft kunnen nagaan kochten in het algemeen alleen verzamelaars de wapens met soms grote partijen munitie. Nagekomen advertenties I Heden overleed in het St.-Josephziekenhuis, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze zorgzame vader, groot vader, broer en oom ADRIANUS TROMP, weduwnaar van Maria Emelia van der Slijcken, in de ouderdom van 80 jaar. Hollandia (Ned. Nw.-Guinea): C. Hulstaert Vlissingen: J. Tromp en kinderen Ulvenhout: J. Zandee-Tromp Vlissingen, 27 juni 1962, Irislaan 33. Condoleantie-adxes Ulvenhout, Markdal 10. De gezongen uitvaart dienst zal plaatsheb ben op zaterdag 30 juni a.s. in de paro chiekerk van OJj.V- van de H. Rozenkrans te Vlissingen te 10.00 uur, gevolgd door de begrafenis op het r.-k. kerkhof. Vertrek St.- Josephziekenhuis 9.50 Heden is in het ver pleeghuis „Ter Poorte" van ons heengegaan, onze lieve moeder en behuwdmoeder CORNELIA DEK, weduwe van G. C. van Hoorn, in de ouderdom van 90 jaar. A. C. H. van Hoorn. M. van Hoorn- Dekker. Middelburg, 27 juni 1962. Penninghoeksingel 39. De teraardebestelling zal plaatshebben za terdag 30 juni a.s. Ver trek Penninghoeksin gel om 11.30 uur. Liever geen bezoek. Geen bloemen. 0 (The Vitrite Works) MIDDELBURG van op dinsdag 17 juli, des voormiddags te 11 uur te Mid delburg, ten kantore der Vennootschap, Maisbaai 6. DE DIRECTIE. (The Vitrite Works) MIDDELBURG op dinsdag 17 juli te 11.30 uur te Middelburg, ten kan tore der Vennootschap, Maisbaai 6. DE DIRECTIE. Ten kantore der Vennootschap zijn de punten van be handeling voor aandeelhouders verkrijgbaar en liggen de balans en winst- en verliesrekening over 1961 met toelichting voor aandeelhouders ter inzage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9