W „Euphonia" in Goes bestaat 75 jaar AGENDA WALCHEREN PREMIEKEURING VAN MERRIES STARTTE OP MARKT IN GOES SINT-MAARTENSDIJK WIL MEER VARIATIE IN DE WONINGBOUW PRIJS VERLAGING Filterzakjes MARKTBERICHTEN PERSLUCHTTOESTELLEN VOOR BRANDWEERKORPS VAN YERSEKE DONDERDAG 28 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 VIERING OP ZATERDAG 7 JULI MET RECEPTIE Een regelrechte uitdaging, 75 jaar geleden gericht tot het muziek- minnende deel van de Goese be volking, is de aanleiding ge weest tot de oprichting van de harmonie „Euphonia" te Goes, die woensdag 4 juli a.s. vijfenze ventig jaar bestaat. Zaterdag 7 juli zal dit jubileum met een re ceptie worden gevierd in hotel „Centraal", waarna in de avond uren op de Grote Markt een jubileumconcert zal worden ge geven. Ruim driekwart eeuw geleden, op Pink steren 1887 daverde de Grote Markt te Goes van vrolijke klanken voort gebracht door een aantal muziek korpsen, waaronder echter geer enkele uit Goes, omdat do Ganze- stad toen nog geen muziekvereni ging ryk was. De organisator van het festival, de heer H. C. Baarends uit Kruiningen, zinspeelde in ztfn openingswoord dan ook op de op richting van een eigen Goes' korps. Een aantal muziekliefhebbers uit Goes nam de „uitdaging" aan en maandag 4 juli 1887 werd in café „Flora" de harmonie „Euphonia" op gericht met liefst dertig werkende leden. Dank zij de medewerking van vele gemeentenaren kon in record tijd een aantal instrumenten worden aangekocht. Reglement De jonge vereniging oefende ongeveer dertig jaar onder de enthousiaste leiding van de heer Kooijman, orga nist van de Grote Kerk. Wekelijks waren er twee repetities. In vereni gingszaken stelde men in de begin jaren weinig belang, getuige hel feit, dat pas dertien jaar later na de oprichting, ten tijde van het voor zitterschap van de heer I. G. J. Ka- kebeeke, die de heer Z. D. van der Bilt la Motthe had opgevolgd, eer huishoudelijk reglement werd opge steld. Achtereenvolgens heeft „Euphonia" nog als voorzitters ge kend dé heren P. A. de Ligny, mr. Stieger, J. M. van Bommel van Vlo ten, A. Vermaire en de laatste vier jaar C. van Liere. Wisselingen Directeurswisselingen zjjn er in de loop van de 75 jaar niet veel geweest. Na de heer Kooijman kwam de heer J. Horst, die twintig jaar de diri geerstok zwaaide, vervolgens de heer P. de Rooh, die de muzikanten van „Euphonia" 22 jaar lang onderricht heeft gegeven en sedert 1956 de heer A. v. d. Cingel. In de loop der jaren is met wisselend succes deelgenomen aan concoursen, terwijl voorts tal van festivals werden bezocht. Dc laatste jaren heeft men „Euphonia" (Advertentie) WEER ONTVANGEN STURKA org. BARATHEA BLAZERS in de nieuwe kleur blauw. Met ingezette of opgestikte zak ken. In alle maten beperkt voor radig. 92,—, 96,— HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg. Hulster kerktoren niet geschikt voor bezoekers De kerktoren van Hulst wordt door b. en w. van dixc plaats te gevaarlijk en niet geschikt geacht voor openstelling voor bezoeker». In dc vrijdagavond te houden raadsvergadering zal een voor stel van het college aan dc orde komen, waarin afwijzend wordt beschikt op een verzoek uit de raad dc toren voor be zoekers opeu to stellen. Het was de heer J. H. Stolte die in een vorige raadsvergadering naar deze toe ristische mogelijkheid had geïnformeerd. Hoewel het uitzicht van deze toren over het land van Hulst bijzonder fraai is hebben b en w. toch moeten concluderen dat de verantwoording deze toren te la ten beklimmen te groot is. Bovendien is de wenteltrap te smal zodat een stroom van bezoekers niet gemakkelijk te ver werken zou zijn. Na afwerking van een 22 punten tellen de agenda zal de raad Hulst de verga dering in besloten zitting voortzetten. Deze agenda vermeldt onder meer een voorstel tot wijziging van dc winkel sluitingsverordening, tot aankoop van gronden in de Dullacrtpoldcr aan de Hoge Weg tot verdeling van subsidies aan de jeugdverenigingen en de behan deling van enkele begrotingswijzigingen. Examens Bij de aan do dir. kweekschool te Mid delburg gehouden examens slaagde voor - Jtr. t A Elzerman te De heer R. Wcntzler te Vllssingen is de zer dagen geslaagd voor het onderwij zersexamen aan de bisschoppelijke kweekschool te Oudenbosch. VANDAAl. Middelburg City: Oe liacllt. 20 uur. 18 Jaar. Electro; Met de dood op de hie len. 19.30 uur. 14 iaat Molenwater Mi niatuur Walcheren, i -l» uur Van Bcn- ihem cn Jutting: Expositie Zeeland en Vlaanderen, 918 uur Zeeuws Museum Expositie Jan Toorop lr Zeeland. 1017 uur. AbdtJ: Klank- <-n lichtspel 21 en 21.30 uur. Vllssingen - Alhtimbrn: Do nacht, 20 uur, 18 Jaar, Luxor: Lading dut doods, 20 uur. 14 Jaar. St,rondhol"!Vergadering „Phl- latelica". 20.15 uur. Ones - Grand: De Nacht. 20 uur, 18 Jaar. Bergen op Zoon» Roxy: Hupluodlo, 20 uur. a.l. Terncuzen Watertoren Expositie schilde rijen Plet de Boeit. 10-1? cn 13—21 uur. Zlcrikzre - Galerij .De Hteede Brug": Zo- merexpositlc Zeeuwse beeldende kunste naars, 10—12, 14—18 -a 20—22 uur. Sport terrein Zuidhoek: Centrale tokdag, 21 uur. Mondrngon: Algemene vergadering Nutsdepartement, 20 uur. te vergeeft gezocht op concoursen, maar des te meer waren de in hun groene uniformen geklede Goese mu zikanten te vinden op festivals. Na de oorlog is het de vereniging be paald niet slecht gegaan. Nieuwe uniformen kwamen er in 1952 en ir 1956 werd een nieuwe bezetting in strumenten aangeschaft, terwijl eveneens een aantal jaren geleden een nieuw repetitielokaal werd ver worven. Ter viering van dit jubileum zal „Euphonia" recipiëren van 3 tot 5 uur en wel zaterdag 7 juli a.s. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan zullen de muzikanten in september een reis maken naar Wiese in Bel gië, waar dan grote feesten worden gehouden. Eindexamen h.b.s.-B St.-W illibrordscolle ge Voor het eindexamen h.b.s.-B slaagden de volgende leerlingen van de j\-k.h.b. s. St.-Willibrordscollege te Goes? de heren: J. van Mechelen, Bergen op Zoom; M. van Luijk, Goes; L. Remijn, 's-Heer Arendskerke; L, de Winter, 's- Heerenhoek; J. de Jonge, Heinkens- zand; W. Pieters, Lewedorp; J. de Jon ge, Ovezande; K. Knoopjes, Ovezande; W. de Vries, Vlissingen en mejuffrouw J. Colijn, Vlissingen. Bijeenkomst Contactgroep van Personeelchefs De contactgroep van personeelschefs en bedrijfsmaatschappelijke werksters in de provincie Zeeland heeft dezer dagen een bijeenkomst gehouden in de kanti ne van Bijkers Aannemingsbedrijf te Vlissingen. Drs. J. H. Abbas, bedrijfs psycholoog bij de N.V- Koninklijke Maatschappij „De Schelde" hield een interessante inleiding over het onder werp „Personeelsselectie'. Op deze cau serie volgde een levendige discussie. (Advertentie) DAGBLAD COBOUW (Het vakdagblad voor de bouwwereld) Voor een gratis proefabonnement COBOUW. POSTBUS 1067. DEN HAAG MIDDELBURG RUIM 500 WANDELAARS IN AVONDVIERDAAGSE Woensdagavond zijn in Middelburg 506 wandelaars op stap gegaan voor de zestiende avondvierdaagse, die in de Zeeuwse hoofdstad worde georganiseerd. Voor de 184 senioren, die drie avonden vijftien kilometer en de laatste avond twintig kilometer moeien lopen, ging de tocht deze eerste avond in de rich ting Sint-Laurens, waarna afgeslagen werd naar Serooskerke en vervolgens via Gapinge weer naar Middelburg. De 322 junioren, die vier avonden achter elkaar tien lcilomter moeten lopen, wan delden in een grote bocht rond Mid delburg hun eerste tien kilometertjes. Hoewel er nog geen uitvallers werden genoteerd, waren er wel reeds enkele „moeilijke" lopers en de mensen van het Rode Kruis en de EH-B.O. moesten ettelijke tientallen blaren doorprikken. Zaterdagavond, de laatste avond van deze wandeltocht, worden de deelnemers aan de rand van de stad opgewacht door het tamboers- en pijperskorps „Juliana", dat de deelnemers muzikaal zal inhalen. Mars „Juliana" onder auspiciën „Uit 't Volk" Ter aanvulling van het bericht in de krant van woensdag over de mars, die het tamboers- en pijperskorps „Juliana" vrijdag ter gelegenheid van de verjaar dag van prins Bernhard door Middel burg maakt, wordt ons verzocht te mel den, dat dit geschiedt onder auspiciën van de koninklijke vereniging „Uit 't Volk voor 't Volk". Wedvluchten „Zeelandia" De postduivenhoudersvereniging „Zee- land'V te Middelburg hield een wed vlucht vanuit Creil (Fr.) over een af stand van 261 km- De eerste tien prij zen werden als volgt toegekend: 1. B. Mulder, 2. en 5. J- Poelman, 3. en 4. J. van Belzen. 6. en 7. M. Jaspers, 8- M. Vader. 9. P. J. van Belzen, 10. C. Hoek. De uitslag van de wedvlucht vanuit Chateauroux ever een afstand van 540 km was: 1. J. van Belzen, 2 M. Jaspers. 3. en 9. C. Hoek, 4. 5. 6. en 7. D. v. d. Berg, 8. B. Mulder. VI DINGEN Nieuwe straatnamen in het plan-Paauwenburg Op de aanvullende raadsa^enda voor de vergadering van vrijdagmiddag te Vlis singen doen b. en w. onder meer een voorstel voor het geven van straatnamen in het nieuwe plan-Paauwenburg. dit in verband met het spoedig gereedkomen van de eerste hulzen. Met Koudekerke Is overeengekomen dat de voorstellen van de zijde van Vllssingen zouden komen. Het zal een buurt van Nederlandse staatslieden worden, waarvan In enkele gevallen wordt afgeweken. Zo zijn er énkele „verkeersaders" als de toekom stige Sloeweg aan dc zuidkant, die in de toekomst zal" aansluiten op de weg naar het Zuid-Sloo. In het noorden van het bouwplan zal de Paauwenburgweg ko men te liggen Er zijn 41 nieuwe namen voor stralen. lanen en wegen gekozen, zoals Thorbeckelaan. Schaepmanstraat en Van Hogendorpweg. Voorts zijn er voorstellen betreffende de aankoop van panden, de verkoop van een perceel grond cn tot het verstrekken van een krediet van 214.100 voor de stichting van een 4-klassige school ten behoeve van de schoolvereniging op re formatorische grondslag, aan de Bea- trlxlaan. Concert „Ons Genoegen" Dc koninklijke harmonie „Ons Genoe- fen" te Vlissingen zal morgenavond vrijdag) om 8 uur ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard. een populair concert geven in de muziek tent op het Bcllamypark. Geslaagd voor u.t.s.-examen te Vlissingen Geslaagd voor het toelatingsexamen van de u.t.s. te Vlissingne: K. J. v. d. Anker. A. J. Bal, J. A. Bcerens, W. L. Bil, F. C. Broodman, B. G. M. Cruson, A. v. d. Driest, C. Dulnhouwor, D. Ge luk. J. J. Hevile, B. A. v. cl. Hof. .1- Hoo- gendoorn, T. van Hoorinckx, J. W. Jan sen van Roosendaal, J. C. P- de Jonge. P. C. de Kok. S. J. G- de Koning. J. Koppejan, C. Krijger, J. Kuipers. M. Lcljdens. A. Licumahua. W. van Luijk. W. J. E. MoildtP. J. M Paree, L. F- Postma. L de Ridder, J. J. L. Ris- seeuw. H. T. de Ruysscher, J. J. Schip- ncr, H de Schipper, J. Simonsc, F. J Slager, P. I. Verhuist. C. Verstraete. F. L. Vinke, A. dc Vlieger, W. F. Vroeke, A. Vrekc, A. Vrijenhoek, J. Hoogstrate. Afgewezen werden 6 kandidaten. O.- EN W.-SOUBURG Concert „Ons Genoegen" In het kader van een uitwisselingspro gramma zal de muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Vlissingen zaterdag avond 30 juni een concert geven op het Marnixplein te West-Souburg. Dit con cert begint 's avonds 7.30 uur. Op 7 juli zal Vlijt en Volharding" van Souburg op zijn beurt in Vlissingen concerteren. E.H.B.O.-examens Voor het examen E.H.B.O. vanwege het Rode Kruis, afdeling Souburg, door dok ter C. J. Frumau, Middelburg en dokter Bockel, Souburg, slaagden de volgen de dames: Mej. W. P. Kok, mej. T. H de Jong, mevr. N. Filius-Westerbeke, mevr. C. E. Louwerse-de Bruijn, mej. A. C. Mangold en de heer E. Westplaten, allen te Souburg, alsmede de heer J. Machielsen uit Ritthem. E.H.B.O.-en B.B.-examens Dezer dagen werd in het Rode-Kruisge- bouw te Souburg voor het Rode Kruis en Bescherming Burgerbevolking het examen gehouden voor het diploma E.H.B.O. De examinatoren waren de artsen J. C. Frumau uit Middelburg en J. Bloos uit Souburg. Voor dit examen slaagden alle deelne mers, te weten de dames: Mej. P. C. W. Kok, mevr. J. J. Koole-Louwerse, mevr. J. de Wijze-Janse, mej. S. J. S. Walra ven cn de heren A. v. d. Broeke, L. de Bruijn, A. J. J. Jansen, G Kooger, J. de Rijke, J. Th. Vreeswijk, allen te Sou burg, alsmede de heer A. Breel te Rit them. KOUDEKERKE Bejaarden maakten uitstapje De ongeveer 200 bejaarden van Koude- kerke hebben dezer dagen hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Om 1 uur 's mid dags vertrok het gezelschap met 54 per sonenauto's. De tocht ging over Middel burg, Nieuwland en Goes naar Noord- Beveland, waar een rondrit over het vroegere eiland werd gemaakt. In de Stadswljnkelder te Kortgene gebruikten de bejaarden de thee. Daarna reden zij verder over Vrouwenpolder en Oostka- pelle naar DoTnburg, waar de maaltijd werd gebruikt. De terugreis liep over Westkapelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke en Vlissingen. Om ongeveer 9 uur 's avonds arriveerden de bejaar den weer in Koudekerke- Op het Dorps plein werden zij met muziek verwel komd door de muziekvereniging „Voor waarts". Burgemeester J. L. Dregmans sprak een dankwoord tot allen die aan het welslagen van de reis hadden mee gewerkt. In het bijzonder richtte hij zich hierbij tot de lieer J. W. Christiaanse Sr, die voor de laatste maal als orga nisator was opgetreden. Benoeming onderwijzeres aan de christelijke school Tot onderwijzeres aan de christelijke la gere school te Koudekerke is per 1 sep- iember in de vacature van mejuffrouw N. Homburg te Vlissingen benoemd, mejuffrouw J. Mast te Middelburg. Aan de heer G- de Lugt, onderwijzer aan de school, is per I september a.s eervol ontslag verleend wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De heer De Lugt heeft een tijdelijke benoeming aanvaard als leraar Engels aan de christelijke ulo-school te Vlissin gen. Onder grote belangstelling zyn woens dag op de Grote Markt le Goes de pre miekeuringen voor merries begonnen. Een vijftigtal merries van goede kwali teit werd in Goes aangevoerd. Voorts werden ook veulens gekeurd, waarbü ■eneens uitstekend materiaal werd aangevoerd. De uitslagen van de keuring waren: Jonge hengstveulens, geboren na 15 mei 1962: 1. Roeland van de Werrilaan, eig. C. van den Dries, "s-Heerenhoek; 2. Joëll van Waarde, eig. C. Mol, Waarde: 3a. Nomo van Reimers- hoek, eig B. de Maker, Wolphaartsdijk: 3b. Bento van onder de Lindeboom, eig. A. Zan- dee. Wemeldinge. Oude hengstveulens, geboren voor 15 mei 1962: 1. Jeroen van Waarde, eig. C. Mol. Waarde. Jonge merrieveulens, geboren na 15 mei 1962: 1. Norma van Beveiand, eig. B. de Ma ker. Wolphaartsdijk: 2. Grace van Bruns- wijk. eig. M. Verdonk en Zn., 's-Heerenhoek: 3. Aletta van Elsdijk, eig. gebr. Smallegan- ge, Ellewoutsdijk. Oude merrieveulens, geooien voor 15 mei 1962: 1. en beste merieveulen ter keuring Si- in Kapelle, eig J. van Overbeeke, Kapelle; 2a. Tosea van Elsdijk ,eig. gebr. J. Smallcgange, Ellewoutsdijk: 2b. Irene Elsdijk, eig. als voornoemd: 2c. Jolanda Tervaten, eig. C. van dei Linde, Terva- Kloetinge: 2d. Gonny van Brunswijk, eig. M. Verdonk en Zn., 's-Heerenhoek; 3a Sonja van Helma. eig. A de Bart, Kloetinge: 3b. Liza van Donkerzicht. eig. gebr. Leen- dertse H.Izns.. Kamperland. 3c. Amanda van Kapelle. eig. J. van Overbeeke. Kapelle: 3d. Cellie van Snnjo. eig. D. Geschiere. Borssele: 4a. Lisa. eig. C. Rijk. Ovezande: 4b. Petra, eig. P. van der Waart, Helr.kenszand. Merries met twee afstammelingen: 1. To6ca van Monnikenhof, eig. fa. D. A. Timmerman Kattendijke: 2. Veronica van Lin- quenda, eig. J. van Overbeeke, Kapelle. Hengsten met vijf afstammelingen: 2. Cesar van de Ronduit, eig. M Verdonk en Zn., 's-Heerenhoek. Burgerlijke stand VLIS8INGEN. Bevallen- J. Priisse—Thouno. R. Stapel kamp—Haorsma, d.: P, A. de Poorter—Latu- meten, d.: S. C. v. d. Wart—van Klooster, z. P. E. van den BoschMntthijssen, d- cn d. W. J. SmidKnijper, z.: C. N. KramerLob- be-zoo, z.; C. WeversMeulmeester. z.: D. M. »n der KooijSchoen. J.: F W. P. Spaeter •Kooper, d.; A. M. VreekcScharloo, z. OOK VEULENKEURING Goede aanvoer en goede kwaliteit dijk: 3. Soraya van Melo, eig C. Mol, Waar de. Vierjarige merries grote maat: 1, Astrid van Kapelle, eig. J. van Overbeeke, Kapelle: 4. Usette van Welgelegen, <4g. J. Q. C. Lens hoek. Kloetinge. Vijf tot tienjarige merries kleine maat: la. Xenia van Monnikenhof, eig. fa. D. A. Tim merman. Kattendijke: lb Veronica van Lin- guënda, eig. J. van Overbeeke. Kapelle: lc. Honnle van Swan en burg eig. B. de Maaker. Wolphaartsdijk: 2a. Dora van Egchel. eig. C. Mol. Waarde: 2b. Gizy, eig. A. L. Schier. Ka pelle; 2c. Favorite van de Noordhoek. eig. A. L .Schier, Kapelle: 2d. Clara van Waarde, eig. C. Mol. Waarde: 3a. Sonja van Cellie. eig. D. Geschiere, Borssele; 3b. Elza, eig. P. v. d. Waard. Heinkenszand: 3c. Liza van Brunswijk. eig. M. Verdonk en Zn., 's-Hee renhoek. Vijf tot tienjarige merries grote maat: la. Elza van de Werrielaan, eig C. J. van den Dries, 's-Heerenhoek: lb. Astrid van de Berg, eig. J. van Overbeeké, Kapelle: 2a. Cobie Sehoondijke. eig. A. Schier. Waarde: 2b. Sonja van Wilgenhof. eig. A. Sehrier. Waar- dé: 2c. Alica van Donkeizicht, eig. gebr. Leendertse H. Izns., Kamperland; 2d. Irma, A. Bart. Kloetinge: 3a. Guida van de Karnemelkseput. eig. P. H. Janse. Goes: 3b. Miranda van de Kreekrax, eig. M. Verdonk en Zn., 's-Heerenhoek: Sc Astrid van het Dorp, eig. Jac. Simonse. Heinkenszand: Helma, eig. A. de Bart. K'oetinge. Merries ouder dan 10 jaar- la. Tosca van Monnikenhof, eig. fa. D. A. Timmerman, Kattendijke: lb. Aïda van Coegors, eig. J. D. Wagenaar, Kloetinge: lc Kato van Keilen, eig. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge: 2a. Menoa Melo. eig. gebr. Leendertse H. Izns. Kamperland: 2b. Jusïne tan Keilen, eig. J Q. C. Lenshoek, Kloetinge: 2c. Nicoline vai Elsdijk, eig. gebr. J. en J. Smallegange. Elle woutsdijk; 2d. Martha van Keilen, eig. J. Q. Lenshoek, Kloetinge; 3a Gloudien Elsdiek. eig. gebr. J. en J. Smallegange. El lewoutsdijk: 3b. Rita d'Amice, eig. C. Mol, Waarde. Merries De uitslagen bij de oudere merries waren: Tweejarige merries kleine maat: la. Cindy van Monnikenhof. eig. fa D. A. Timmerman en Zn.. Kattendijke; lb. rl.innie van Waarde, eig. C. Mol. Waarde: 2. Hilda van Waarde, eig. C. Mol. Waarde. Tweejarige merries grote maat: la. Sonja van Baron. eig. A. L. Sehrier, Kapelle: lb. Ingrid van Doolman, eig Jac. Simonse. Heinkenszand: 2. Clara van de Karnemelks- put, eig. P. H. Janse, Goes; Anja van onoer de Lindeboom, eig. A. ZanJee, Wemeldinge Driejarige merries grote maat: 1. Petra van Wissenkerke, eig. R. J. Schede, Wissenkerlce; 2. Ivonne 'van Elsdiek, rig. gebr. J. en J. Smallegange, Ellewoutsdijk 3a. Ada van onder de Lindeboom, eig A. Zandee. We meldinge; 3b. Frida -an Donkerzicht. eig. gebr. Leendertse, H. Izns. Kamperland. Vierjarige merries kleine maat: 1. Nelly, eig. A. L. Schier, Kapelle: 2. Honnie van Elsdiek. eig. gebr. J. en J. Smallegange. Ellewouts- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 29 juni: Ha'rle Riff van Middelburg. Karmas van Gent. Vlissingen vertrokken 25 juli: Harle Riff naar zee. Karmas naar Narvik. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 25 juni: Vesta van Rotterdam-Gent. Oranjefon tein van Southampton. Leidcrkerk van Bas rah. Johnny van Hull. 26 juni: Hado van Rotterdam. Stelle Prima van Rotterdam Lydia van Rotterdam-Terneuzen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 25 Juli: Clothilda M naar zee-Terneuzen. Diana V naar Rotterdam-Gent. Sllvretta naar Rot terdam. Hada II naar Londen-Terneuzen Marathon naar Rotterdam Ivoorkust naar Amsterdam. Myron naar Stockholm. Gies- senkerk naar Amsterdam. 26 juni: Anholt naar Norwich. IJsel naar Le Havre. Demo craat naar Londen. Jannlo naar Gdynia. Prins Willem Frederik naar Bremen. Vlissingen aangekomen 20 Juni: Campano Rotterdam. Cornishbrook van Antwerpen. 27 Juni: Zaanstroom van Rotterdam. Bari van Middelburg. Vlissingen vertrokken 2« juni: Campano naar Venetië. Port Talbot naar Goote. Bari i Kern Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: Juni: Angalokust van Le Havre. Agnes Londen. Mare Novum van R'dam, Wester- eems van Dieppe. Wega van Londen. Gaas- terdijk van Hamburg. Aioatros van Londen. 27 juni: Meidoorn van Vlllagarcia. Jacaran- da van Harwich. Helicon vni> Hamburg. Boe- Vlissingen gepasseerd van Antwerpen Juni: Soestdijk naar Rotterdam. Eagle i Londen. Alme naar zee. Sonsbeek naar Wis- beck- Escaut naar Rotterdam-Terneuzen. Ella naar Rotterdam. Algnrab naar Amster dam. 27 Juni: Eems »aar Waikova. Volhar ding naar Londen. Pial na er Dublin. Streef kerk naar Hamburg. Maas naar Londen-Ter- Ondertrouwd: D. Meijers, 22 j. cn P. M. van Gijzen, 22 J.: S. C, M. Aurlaenssens, 42 j. en J. L. Jansen, 45 j F. D- G, Prins, 22 j. e Mans, 21 j. Getrouwd: F. van Uaalcn, 26 J. en Z. Boel man. 24 J.: M. W. Rijkeboer. 26 j. en B. Kooger. 21 J.: A. de Konir.g, 38 j. en J. P. de Vries. 38 J. Overleden: S. A. C. Kolijn. 59 j.. e.v. J. K. de Roos; J .J. Klos. 78 j.. e.v. J. P. Glerum: M. F. Dieleman. 76 j.. e.v. S. W. v. d. Kop. RAAD BESTEEDDE CONTINGENT AAN „Al was het alleen maar een ander type deurknop" Zcals voor vele gemeenten is het '00 voor Sint-Maartensdijk een grote puz zel geweest om het voor 196» toegewe zen contingent woningwetwoningen te laten bouwen. Binnen (le grenzen van <le toegestane prijs was men eigenlijk gebonden aan het bestaande kleine ty pe van de Centrale Dienst „Noord- Zeeland", waarvan in dc Smalstad al verschillende blokken zijn verrczen-De 11 woningen, die thans op stapel staan, zullen in vier blokken van twee en een blok van drie stuks aan de Jacoba van Beiercnstraat worden opgetrokken. Dinsdagavond besloot de raad om de bouw onderhands aan te besteden aan de firma A. J. Rijnberg en Zn., voor de prijs van f 157.300. Met de Centrale Dienst waren b. en w. overeengekomen, dat in de voorgevel, van het „standaard type" enige wijziging zal worden ge bracht. „Het wordt anders zo eentonig", vond burgemeester D. C. Bouwense. Hij kreeg in deze opvatting onmiddellijk bijval van de raadsleden die ook liefst wat variatie in de bouw wilden, maar tegelijk zagen dat de financiële midde len daarvoor eigenlijk ontbraken- „Al komt er dan alleen maar een ander ty pe deurknop', zo was de verzuchting van wethouder A. J. op den Brouw. Overigens tekenden b. en w. bij een voorstel om tot de bouw van de elf wo ningen te besluiten aan, dat in de prij zen een bedrag van meer dan f 30-000 aan kosten voor heiwerk is verdiscon teerd. De raad werkte zich in deze ver gadering in het verenigingsgebouw vlot buiten: in die tussentijd was een aan tal „administratieve" voorstellen' 'onder de hamer van de voorzitter doorgegaan. Zo stelde men een partiële herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaken vast. Deze kwam er op neer, dat Sint- Maartensdijk het voor industrieter rein bestemde gebied zal vergroten. De fabrieken, die zich de laatste ja ren in de Smalstad hebben gevestigd hebben zoveel bouwgrond gevraagd, dat kortgeleden reeds moest worden besloten om een tweede industrieter rein bouwrijp te maken. Op advies van de inspectrice voor het kleuteronderwijs gingen dc' raadsleden dinsdagavond mee met een voorstel om bij de kleuterschool een zogenaamde blokhut te bouwen voor opberging van materialen voor buitenspel, fietsjes, steps e.d. De keus was daarbij gevallen op een klein model: een investering van f 700,—. De gemeente zal zorgen, dat een tegel vloer in deze blokhut wordt gelegd. het eind van de vergadering wezen heren wethouder A. J. op den Brouw aan als vertegenwoordiger van Sint- Maartensdijk in het bestuursorgaan van de gemeenschappelijke vuilnisop haaldienst met Sint-Annaland, Poort vliet en Scherpenisse. Zeeuwse muziekschool VLISSJNGSE LEERLINGEN LIETEN ZICH HOREN Van „Hans die kocht zich een paar schoenen" tot de „Cantate domino" van J. Staden ging woensdagavond het ge varieerde programma van de leerlingen- uitvoering der Zeeuwse Muziekschool afdeling Vlissingen in het Vlissingse „Britannia". Voor een groot aantal aan wezigen, onder wie burgemeester mr. B. Koiff en wethouder W. Poppe, lieten de verst gevorderde leerlingen uit di verse klassen zich horen in zangmuziek, instrumentale werkjes en balletstukjes. Deze avond vormde het sluitstuk van een reeks bijeenkomsten, waarop leer lingen wat „podiumervaring" konden opdoen. Er waren de eenvoudige kinder liedjes door leerlingen uit de A.V.M.O. en de elementaire samenspelklassen, met de „Orffinstrumenten" als triangel, blokfluit en bekken, die een eigen mu zikale en ritmische functie vervullen in het geheel. Dan was er een tweetal jon getjes met een meisje'tussen hen in par mantig achter de omvangrijke vleugel, waarop zij de „teddyberen, die een trio spelen" lieten horen. Een Beierse dans uit het hoofd spelen met achter je rug een donkere zaal vol mensen is geen kleinigheid bemerkte een parmantig meisje, dat gevolgd werd door een oude re leerling, die op vlotte wijze, in straf tempo een speelse toccatina ten gehore bracht. Een lichtvoetige „fantaisie" voor klarinet en piano, een goed gezon gen „Sebben crudele" voor tenorsolo en pianobegeleiding en kleurige spelletjes van de balletklassen, een volksdans op accordeons en een bijzonder aardige uitbeelding van de vier jaargetijden door de balletklassen stonden nog op het pro- eramma voor de pauze. Van het programma na de pauze moe ten worden vermeld een sonate voor 3 fluiten, waarin de uitvoerenden goed op elkaar ingespeeld bleken te zijn; het stuk kreeg een alleszins muzikale uit voering. Dan werden gespeeld enige En gelse dansen voor viool en piano en een aardig werkie ,,De tol" van Bizet voor vierhandig pianospel. De stemvormings- groep zong het „Lobe den Herrn" er een cantate domino, waarmee het slot kwam van een avond, waarop in de eer ste plaats bet zelf musiceren en dan oas de technische en muzikale uitvoe ring van belang waren. De adjunct-di recteur van Vlissingen, de heer P. H. Broerse had de aanwezigen verwel komd. méér aroma voor minder geld VEILING GOES. 27 juni, Kruisbessen 1 G«. Regina zonder dop 1 137. 2 127. Sengana zonder dop 1 133, 2 126. Per doos: Regina extra 45—49, 1 35— 43, 2 21—13. 3 14—22. Senga Sengana extra 42—48, 1 32-42, 2 28—35. 3 24. Talisman extra 47—52. 1 41—52. 2 31—35 Red Gauntlet extra 43—53, 1 39—50. r 24—39. Mad. Moulot 2 31—32. 3 23. Mach. '•'rünenite 1 35—40, 2 25—31. Cambridge Vigour 1 42. 2 28—31. Bowa 1 48. Gorella 1 41. Earley Rivers 1 73—76. 2 52. Rode bessen extra 79 Per stuk: Kas- pruimen 24. Perziken 23. 2 19—28. Per kg: Aardbeien 1 130—140, 2 40—130. Kaspruimen 1 220, 2 130. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 27—28. A2 23—30, BI 15—25, B2 12—15. afw. 12—13. Kropsla 1 3,50. Komkommers A 25—38. B 32, C 23. Per bos: Kroten 14—25. Uien 9—41. Wortelen 33^-50. Selderij £2 Per kg: Rabar ber 1 20—23. Postelein 2'-'-34. Peulen 140— 180. Dubb. pr. bonen 210- 220. Groene sav kool 14—16. Spitskool 15 Tuinbonen 31—39. Zeekraal 70—80. Vr. aardappelen grote 53— 64. drielingen 4152. krie' 33—38. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 27 juni. Kruisbessen 6563. Aardbeien in dustrie 1 137. 2 127. Sengana 1 133. 2 126. Macherauch Fr. 1 122, Juspa 1 122. Afw. diversen 85. Kersen p. d. van 2y2 ons: Early Rivers 2 54. Rode bessen p. d. van 2% ons: J. v. Tets extra 84. Aardbeien met dop per kg: 2 74—82. 3 51—71. Aardbeien van Z\L ons: Regina extra 5761. 1 4658. 2 2649. Sengana extra 85—57. 1 42—56, 2 27 -43. Talisman extra 62. 1 51-61. 2 37—52. Red Gauntlet extra 6165, 1 5260. 2 3146. Cambridge V. extra 5058, 1 44554. 2 24 47. Macherach Fr. 1 42—51 2 24—32. Juspa 1 43. 2 39—40. Marton Prinses 1 61—65. 2 34— 51. Deutsch Evern 1 49. 2 32—38. Gorella 1 55. VEILING TERNEUZEN. 27 juni. Sla per 100 stuks 350. Bloemkool A 36 A2 23—40. B 21—24, B2 14 27 C2 11—14, afw. 11—21. Groene komkommers A2 19—20. B2 16—18, C2 12—14. Selderij 20—28. Peen 2 23—453. Kroten 2 19—29. Uien 2—12. Peter selie 13. Aardappelen: Rode eerstelingen 1 1.47, 2 28. Barina 1 49,50 2 40. kriel 24—30 Eerstelingen 1 52—62, 2 40—50. kriel 29—39 Bintjes 1 54=59, 2 43—45, kriel 32—37. Tuin bonen 1 33—40. 2 23—27. Spitskool 5—17. Peulen 81—112. Sav. xool 7—17. Rabarber 13—25. Spinazie afw. 8.5. Tomaten A 132—133, A2 125—128. B 127. C2 1C2—116. CC 82—85. Kersen per doos 3246 Aardbeien 88109. Kersen 147—190. Regina extra 57—59, 1 35— 57. 2 1953. afw. 17—24. Juspa 2 40—42. afw. 2022. Talisman extra 5659. 1 4158. 2 21—42. M. Frühernte 1 49, 2 37—41. Gorella extra 62. 1 45—60, 2 31—42. Red Gauntlet extra 56—62, 1 51—59. 2 37—43. Sengana 1 34—56. 2 19—44. Cambridge extra 59, 1 57. Jola 1 60. VEILING MIDDELBURG, 27 juni. Nieuwe aardappelen grote 6671, drielingen 60—65, krie: 5862. Fruit: Aardbeien: extra oer doosje 49—59, 1 40—57, 2 24—42. 3 20—32. Rode bessen 92—62. Kasperziken 13—41. Tomaten A/B 1.371.50. Groenten. Asperges 1.30—2.10. Bloemkool 4 per kist 40—54. 6 per kist 28—42, 8 per kist 16—30 10 per kist 11— 16. Sla 3.30—5. Andijvie 22—41. Spinazie 36—46. Rabarber 15—24. Tuinbonen 2029. Dubbele prinsessen 1,60 1.84. Doppers 7690 Stoksnijbonen 1.72 1.86. Komkommers 75-op 30—34, 60-75 22—28, 50-60 14—24, 40-50 10—22. krom kg. 11—20. wit 17—32 Bospeen 21—44 Wasp een 2554. Postelein 24—37. Peulen 1.70—1.74. Spitskool 5-e, Sav. kool 5—8. Boskroten 11—18. De eerste stokBnijbonen werden aange voerd door de heer J- J. Franse. Noord- weg 107, St.-Laurens. VISMIJN COLUNSPLAAT. Exportgarnalen 1276 kg, 220—321. Schar 78 kg. Bot 50 kg. Wijting 7 kg. Tong 235 kg. Paling 74 kg. Rog 23 kg. Wulk 8 kg. Onge sorteerde vis 18 kg. RAAD BESLOOT TOT AANSCHAF VAN bussen ondervinden van deze gepar keerde voertuigen veel hinder. Daar in de naaste omgeving van het café vol doende parkeergelegenheid aanwezig is. werd voor het bovengenoemde wegge deelte een vvachtverbod voor voertui gen ingesteld voor beide zijden van het gedeelte Damstraat vanaf de splitsing 'amstraat - Polen tot aan de Dam en voor de Dam vanaf Damstraat tot een punt gelegen 123 meter in de richting Postweg. Vastgesteld werden vervolgens enkele wijzigingen in de gemeentebegroting 1961, allen van administratieve aard; wijziging algemeen ambtenaren regle ment, wachtgeldregeling en kindertoe lageverordening. Voorts werd in de be groting 1961 van het burgerlijk armbe stuur een wijziging aangebracht. Dit betrof het bij wijze van voorschot ont vangen bedrag van f 31-500 waarvan thans f 2169,26 werd gerestituteerd. De gemeentelijke subsidie bedraagt thans over 1961 in totaal f 29-330,743. VERLICHTING. Op een verzoek van het bestuur van de vereniging voor Christelijke ulo om ingevolge artikel 72 l.o- 1920 de nodige gelden te verstrekken voor het aanbrengen van een deugdelijke verlichting in twee lokalen van de school aan de Vierstraat werd de ge vraagde medewerking verleend. Uit een door de geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid te Mid delburg uitgebracht advies bleek dat bij controle kwam vast te staan, dat zelfs bij zonnig weer de verlich- tig in de desbetreffende lokalen te weinig is. Bij de rondvraag bepleitte de heer Pe- kaar (p.v.d.a.) nogmaals de verbetering van de Julianastraat voor het verkeer Hij luichte het toe, dat reeds zo snel met de rioleringswerkzaamheden in de Noordzandstraat een aanvang werd ge maakt. Deze opmerking ontlokte een discussie omtrent de afwatering bij grote plensbuien. Men was wel van me ning dat dit niet geheel zal worden op gevangen. temeer daar de Moer als op vangcentrum fungeert Voorts verzocht dc heer Pekaar maatregelen te nemen de verlichting van het uurwerk aan buitenzijde van het gemeentehuis v\ in te stellen. Burgemeester Willemsen merkte op. dat hierover reeds contact is opgenomen met de PZ.E M. In de toekomst zal deze verlichting, evenals de straatverlichting, automatisch wor den ingeschakeld. Met nog een vraag over een eventuele nummering van de loodsen buiten de bebouwde kom en het verkeerspunt hoek Paardenmarkt-Ire- nestraat werd ook dit agendapunt afge sloten, waarna de raad in besloten zit ting overging. Wachtverbod ingesteld aan de Damstraat Do gemeenteraad van Yerseke heeft de 16 punten tellende agenda dinsdagavond snel afgewerkt. Voor de aanvang van de vergadering sprak raadsvoorzitter, burgemeester A. C. Willemsen, enkele woorden ter nagedachtenis aan de kort geleden overleden gemeentebode conciërge de heer P. J. Oele. Besloten werd het brandweerkorps nit te rusten met persluchttoestellen en een viertal reservecilinders. De totale kosten hiervan zullen 1980,bedra gen. Dit besluit werd genomen op ad vies van de districtsinspecteur van het brandweerwezen. Burgemeester Willemsen merkte nog op, dat deze nieuwe apparaten bijzon der geschikt zijn voor het werken bij rookontwikkelingen, die vrijwel bij ie dere brand veelvuldig voorkomen. Ter afronding en verbreding van de hoek Kaaistraat - Damstraat was het nodig dat de gemeente enkele stukjes tuingrond aankocht. Het college van b. en w. ging hiertoe reeds over, een transactie, waaraan de raad alsnog haar goedkeuring hechtte. Aangekocht werd circa 22 centiare grond van de weduwe C. W. Padmos en 11 centiare grond van de weduwe J. L. van Dijk, beide voor 1,Op kosten van de gemeente zal op het terrein van dc verkoper aan de straatzijde een nieuwe afscheiding, bestaande uit metselwerk met ijzeren buis, de pilasters van met selwerk ter hoogte van circa 80 centi meter worden geplaatst. De heer C. Pekaar (p.v.d.a.) sprak naar aanleiding van deze transactie zijn waardering uit over de wijze, waarop de betrokken ei genaars hadden getoond begrip te heb ben voor de verbetering van het ver keer. Wachtverbod Op verzoek van het burgerlijk armbe- stuur werd besloten de salarissen van de secretaris-penningmeester en de conciërge te herzien en enigszins aan te passen aan die van omliggende ge meenten. Op voorstel van b. en w. be sloot de raad een wachtverbod in te stellen op de Damstraat- Gebleken is, dat na de voltooiing 'van de werkzaamheden en het in gebruik ne men van bet nieuwe weggedeelte van de Damstraat en de Dam het verkeer regelmatig moeilijkheden ondervindt van de aan beide zijden van de straten opgestelde wachtende voertuigen. Ver der is aan beide zijden van hef gedeelte Damstraat een bushalte. Ook de dienst- VEILING KRABUKNDIJKE. 27 juni. Macheraus Fr. i 39—51, 2 28—39. Regina 1 36—47, 2 19- —41, 3 13—15. Senga Sengana 1 37—44, 2 15—42, 3 16—17. Talisman 1 4248, 2 29—33. Red Gauntlet extra 49—50. 1 40—48, 2 29—33, 3 21. Gorella 2 21—35. VEILING SINT-ANX ALAND. 27 juni. Beurre gewone 53,1069,10, drielin- 43,08. kriel 31.50. Eerstelingen gewone 58,SO. drielingen 42,01—42.06. kriel 31,59. Ba- rima gewone 52,12. Aanvcer 850 kisten. Kleuterscholen vanavond opnieuw in raad Westkapelle Vanavond zal de gemeenteraad van Westkapelle in openbare vergadering bijeenkomen voor het afwerken van een 12 punten tellende agenda- Op deze agenda staat onder meer het verzoek van het bestuur der chr. kleuterschool gelden te verstrekken voor de bouw van een nieuw schoolgebouw, zo moge lijk in het uitbreidingsplan Noord. Ook is er het verzoek van de vereniging van Volksonderwijs afdeling Westka pelle om over te gaan tot de stichting van een christelijke kleuterschool en te nbehoeve van deze stichting aan de kroon dispensatie te verzoeken betreffende het verplichte aantal leerlingen van dertig. In de vorige raadsvergadering is besloten de behan deling van deze twee verzoeken uit te stellen in verband met de instelling van een commissie van bijstand tot onder zoek van de mogelijke samenwerking van beide schoolbesturen, dit om te ko men tot de oprichting van een gezamen lijke school, aldus de toelichting van b. en w. Aan de orde is voorts de vaststel ling van een plan van uitbreiding, re gelende de bestemming van gronden ge legen ten zuiden van de De Casembroot- straat. Tegen dit plan zijn geen be zwaarschriften ingediend. Voorts zijn er de voorstellen: onderhands aanbeste den van vier woningwetwoningen in het uitbreidingsplan „Noord" en herziening salarissen van secretaris, ontvanger en ambtenaren van de burgerlijke stand. Tenslotte zijn er verzoeken om subsidie en aankoop van grond. Mulo-examens in Goes Op de derde dag van de mulo-examens te Goes zijn geslaagd voor het diploma A de dames M. Boone, Goes (x); T. L. Flipse, Kapelle (x); C Kousemaker, Breskens: Chr. Berrevoet, Goes; P. Kal- lemeyn, Middelburg; \V. J. Hamming, Middelburg en de heren A. C. Hertogh, Breskens (x); W. P. J. de Lozanne, Oostburg; I. de Muijnck, Driewegen (x); D. M. Nijssen, Yerseke (x); A. J. J. v. d- Velde, Yerseke; H. Kakebeeke, Wol phaartsdijk; J. J. van de Velde, 's-Heer- Arendskérke; J. C. van Wallenburg, Middelburg: E. J. Knstelh'n, Middel burg; L. (Joppoolse, Gr rips kerke: J. Ce- vaal, Ritthem; S. X. Schortingius, Se rooskerke; A. bij de Vaate, Bruinisse; W- Slagboom, Ziezikzee; S. Jongepier, Serooskerke; E. Ch. L. Muson, Aarden burg. Het B.-diploma behaalden de dames F. J. Dieleman, Kruiningen (x); W. P. Sandee, Yerseke (x); J. J. var. der Wal- le, Cadzand (x); L. Minderhoud, West kapelle: J- Toutenhoofd. Westkapelle; J. Ramondt. Terneuzen en de heren D. W. v. d. Merwe, Goes; A. J. den Hol lander, Hansweert (x): A. Boone, Bors sele (x); G. B. L Vcogt, Terneuzen; J. M. Meeuwse. Westiorpe: E. W. Vis, Terneuzen; A. J. Rïeracns, Hoek; J. Ph. Maat, Terneuzen. De met x aangeduide kandidaten be haalden tevens het middenstandsdiplo ma. Zes kandidaten werden afgewezen. Te Goes slaagde voor het. mulodiploma B J. den Hollander le Vlissingen, die tevens het middenstandsdiploma behaal de. Abusievelijk werd vermeld, dat de heer Den Hollander uit Wissenkerke af komstig was. Chef-tekenkamer Rothuizen en '1 Hooft in het zilver Voor het architectenbureau irs. Rothui zen en 't Hooft te Middelburg en Goes was het gisteren een feestelijke dag, vanwege het zilveren jubileum van de chef-tekenkamer Middelburg, de heer H. J. Bets. Tijdens een gezellige bijeen komst in besloten kring op het bureau te Middelburg konden de heer Bets en zijn echtgenote woorden van waarde ring en geschenken in ontvangst ne men- lr. A. Rothuizen wees er de heer en mevrouw Bets en de overige aanwezi gen op dat hij 25 iaar geleden met de jubilaris .praktisch samen was begon nen". Er zijn mensen bijgekomen, er is in de tussentijd veel gebeurd, alles bij eikaar 25 jaren om op terug te zien. al dus ir Rothuizen Hij onderstreepte dat zijn samenwerking met de heer Bets bij de afwikkeling van vele zaken een vast fundament had gehad: de ernstige en rotsachtige wijze waarop de jubilaris stilletjes zijn gang gaat. Hij prees zijn ernst en toewijding en gaf uiting aan zijn dankbaarheid door de heer en me vrouw Bets als geschenk een reis aan te bieden. De heer Rothuizen wees er tenslotte op dat de heer Bets ook op andere terreinen zfln sporen heeft ver diend. zoals in het kerkewerb en tij dens de bezetting. De waardering van de collega's werd vertolkt door de heer B. Kreuter. die tevens een geschenk aanbood. De heer Bets dankte voor de hulde en toonde zich vooral dankbaar voor het vertrou wen dat gedurende 25 jaar bij het uit voeren van veel verantwoordelijk werk, in hem werd gesteld. Examens Bij het koninklijk technicum P.B.N.A. te Arnhem slaagden voor adspirant waterbouwkundig opzichter-tekenaar, delen I en U: C. Wattel te Arnemuiden; J van Vossen te Noordgouwe; P. H. Vasseur te Terneuzen: adspirant water bouwkundig opzichter-tekenaar, deel II: J. Dekker te Middelburg: H. Wiskerke te 's-Heer-Arendskerke: adspirant wa terbouwkundig opzichter-tekenaar, aanv cursus: W. P. Verlinde te Goes; waterbouwkundig opzichter-tekenaar, deel I: W Faas te Goes; T F. de Hond te 's-Heerenhoek: A. Dekker te Ter neuzen: waterbouwkundig opzichter-te-' kenaar. deel O: P J. van Boven te Vlissingen: J Lievense te Westkapel le: L. W. de Groote te Hoek: weg- en waterbouwkundig opzichter, deel EI: J. S Wiebrens te Bruinisse: assistent be- drijfstechnicus. deel El: J. Hubregtse te Terneuzen: landmeetkundige, deel I: A. Raas te Lewedorp: meetassistent: A. A. Jumelet te Bruinisse: cultuurtechnisch uitvoerder, deel I: C. Boot te Kerk- werve.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13