RUDS ALTIG won in Amiëns derde étappe en heroverde de gele trui Zeven buitenlandse ploegen starten in de Ronde van Midden-Zeeland Hoe moei de perlekte autokoen er uitzien? DRIE LAWAAISCHOPPERS MOETEN KERKBOUW GELDELIJK STEUNEN „DE NACHT", ZEER INDRINGEND DETAIL VAN EEN „DOLCE VITA" Streven naar stabilisering aardappelmarkt WOENSDAG 27 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Advertentie) Esso vroeg aan duizenden automobilisten: Uit de duizenden antwoorden bleek dat de ideale wegenkaart de volgende eigenschappen moet hebben: veel gegevens maar overzichtelijk gemakkelijk leesbaar maar kleurrijk groot maar handig Al spreken de wensen elkaar soms schijnbaar tegen - Esso heeft het onmogelijke mogelijk gemaakt. De perfekte autokaart van Nederland is kiaar. Voor vakantie of zakenreis de perfekte autokaart Zoekt een kaart met duidelijk overzicht van het hoofdverkeerswegennet? Met zo veel mogelijk secondaire wegen zonder verwarrend te worden? Een kaart die indicaties geeft van landschapschoon en die aantrekkelijke routes speciaal aan duidt? Esso heeft deze perfekte autokaart van Nederland voor U - mooier dan ooit een kaart werd gedrukt - compleet met plaats namenregister, plattegronden van steden en aanbevolen dagtochten. De Esso Dealer levert U de kaart voor slechts 90 cent. STUIVERTJE WISSELEN IN TOUR DE FRANCE Ab Geldermans en Michel Stolker goed geklasseerd in algemene rangschikking (Van een speciale verslaggever). De „maillot jaune" is weer om de brede schouders van de Duitser Rudi Altig, die het fel gekleurde kledingstuk in Spa had veroverd, maar het daarna op de tweede dag van de Tour de France aan André Darrïgade had moeten afstaan. AI een paar meter voor de finish op de brede Promenade de la Hotoie in Amiens de hoofdstad van Picardie, kon Altig in triomf een arm omhoog steken. Want ondanks de ver woede pogingen van Joseph Graussard, Willy Vannitsen, André Darrigade en Emile Daerns om hem de loef af te steken, wist Altig zich op dat moment zeker van de etappezege en omdat Darrigade het ditmaal niet verder bracht dan een vierde plaats en dus buiten de bonificaties viel, verwisselde de leiderstrui ook weer van eigenaar. Darrïgade bleef echter wel in het bezit van de groene trui voor het puntenklassement, een klederdracht waarin men hem de laatste jaren veelvuldig heeft gezien en dat hem dan ook niet vreemd is. Jacques Goddet zal echter slechts ge deeltelijk tevreden zyn over dit stuiver tje wisselen. Natuurlijk is het goed voor de publiciteit dat de debutant Altig zo goed uit de voeten blijkt te kunnen ko men. hetgeen men overigens na zijn zege in de Ronde van Spanje had kunnen verwachten. Maar anderzijds kwam het; wisselen tussen Altig en Darrigade tot stand na een etappe zonder historie, een' rit, waarin de formatie van Jacques Anquetil en Rik van Looy zulke do minerende krachten in de karavaan bleken te zqn, dat geen enkele vlucht zonder deze cracks ook maar een kans van slagen iiad. Het zou wel eens kunnen gebeuren, dat de „klein- ANDRÊ DARRIGADE verspeelde gele trui Groter verlies bij K.L.M. in eerste kwartaal 1962 De bedrijfsinkomsten van de Konink lijke Luchtvaart Maatschappij (K.L.M.) zyn in het eerste kwartaal van 1962 ten opzichte van dezelfde periode over 1961, gedaald. De vervoersinkomsten verminderden tot ƒ111,3 miljoen (v.j. ƒ121,1 min.), de overige inkomsten beliepen ƒ12,2 mil joen (ƒ10,4 min.), zodat de totale be- drïjfsinkomsten daalden tot 123,5 mil joen (ƒ131,5 min.). De bedrijfskosten geven een verminde ring te zien tot ƒ141 miljoen (ƒ142,3 min.). Het nadelige saldo bedroeg 17,5 miljoen (ƒ10,8 min.). Afschrijvingen vliegend materieel en overige duurzame activa, amortisatie voorbereidingskosten beliepen 23 miljoen 19,6 min.). Hier door steeg het nadelig saldo bedrijfs inkomsten en kosten tot ƒ40,5 miljoen (ƒ30,4 min.). tjes" door deze verhoudingen in het veld de lust benomen wordt om nog wat te proberen, zodat de werkelijke stryd pas zou gaan ontbranden in de bergen. En dat is een situatie, die Goddet verre van wenselijk acht» In de rit van de Belgische hoofdstad naar Amiens werd de beslissing pas geforceerd in de laatste 15 km en toen waren het alle cracks, die zy aan zij op de finish afstormden zonder zich overi gens erg om de ereplaatsen te bekom- KLASSEMENTEN TOUR DE FRANCE De uitslag van de derde etappe van de llonde van FrunkrIJk was: 1. Altig (West- Dld., ploeg Geminlnni) 5.32,20 (met bon. 5.21.20»2. Groussard (Fr.-De Muer) 5.32.20 (inet bon. 5,31.50); 3. Vannitsen (Belg,-De Kimpe) 5.32.20: 4. Dacms vBelg.-Sardi) z.t.: 5. Darrigade (Fr.-Louviot) z.t.; 6. Graezyk (Fr.-Geminiani) z.t.; 7. Vnn Acrde (Belg.- Keteleef) z.t.: 8. Gainche (Fr.-Mngnc) z.t.; 9. Carlesi (It.-Sardi) z.t.: 10. Van Looy Belg.-Driessens) z.t 24. Maliepaard (Ncd.- I.ouviot) z.t.; 26. Gcldcnuanx (Ned.-Gcmini- nni) z.t.: 27. Baldinl (Iv-Prolctti) z.t,: 30. Stolker (Ned.-Gcmliilanl) z.t.; 41. Anquetil (Fr.-Geminiani) 5.32.20: 54. Piet van Est (Ned.-Driesscns) 5.33.12: 62. Enthoven (Nod.- l)e Muer) 5.33.16: 65. Gnul (Lux.-Villa) z.t.: 66. Bahamontes (Sp.-Remy> z.t.; 98. Zilver berg (Ned.-Driessens) 5.33.42 Na de derde etappe ziet het Individuele algemene klassement or als volgt uit: 1. Altig (Dld.-Geminianl) 16.17.13: 2. Darrigade (Fr.-Louviot) 16.17.37 op 2» sec 3. ex aequo Van Looy (Belg.-Driessens) en Plonckaert (Belg.-Driessens). belden 16.18.42 op 29 see.: 5. Simpson (G.B-Louviotl 16.19.07 op 1.57; C. ex aequo Anquetil (Fr.-Gcmlnianl). Gcl- dermans (N'cd.-Gemtnlanl) en Stolker (Ned.- Gcminiani, allen 16.19.13 cp 2.00: 9. Junker- rnann (DId.-De Kimpe) 1619 16 op 2.03; 10. Ronchinl (It.-Pezzi) 16 19.24 op 2.11; 11. Suarez <Sp.-Pezzl) 16.19,24 op 2.11: 12. Piet van Est (Ned.-Driessens) 16.19.34 op 2.21; 29. Gaul <Lux.-VUlu) 16.23.43 op 6.30: 32. Maliepaard (Ncd.-Louvloti 16.27.18 op 10.05: 53. Zilverberg (Ned.-Driessens) 16.30.15 op 13.02; 105. Enthovcn (Ned.-De Muer) 16.48.37 op 31.24. Het ploegenklassemcnt van de derde etappe ziet er als volgt uit: 1. Ploeg Geminiani (Altig. Graezyk, Everuert) 10.35.00 2. Ploeg De Muer (Groussard. Malló, RamBbottom) 16.36.30; 3. Ploeg De Kimpe (Vannitsen. Doom, Junkcrmnnn) 10.37.00; 4. Ploeg Snrdl (Daems, Carlesi, Hoevcnaers) z.t.: 5, Ploeg Louvlot (Darrigade. Simpson, Maliepaard) z.t.; e, Ploeg Driessen» (Vun Looy, Planekaert, Van Est) 16.37,52, Na de derde rit leidt do ploeg van Gemini ani met 2 punten. Op do iweodè plaats staat bet team van Driessens, dat 1 punt heeft. Na drie ritten luidt het puntenklassement: 1. Darrigade (Fr.-Louviot) 57 pnt.: 2. Altig (Did.-Geminlnni) 50 pnt, 3. Van Looy (Belg.-Driessens) 36 pnt.; 4, ex aequo J, Groussard (Fr.-De Kimpe) en Vannitsen (Belg -De Kimpe), belden 32 pnt; 9. Plet van Est (Ned.-Drlcsens) 17 pnt. De prijs voor de strijdlustigste renner ging naar de Italiaan Carlesi, dip 708 punten ver wierf. vóór Wolfshohl en Ilniletti. Aan de Nederlander Piet van Est werd de premie voor de grootste pechvogel van de etappe toegewezen, Na deze rit luidt liet Klassement voor de bergprijs: 1. Soler (Sp.-Pezzl) 7 punten: 2. Wolfshohl (West-Dld.-Louvlot) 4 punten: 3. ex aequo Selic (Fr.-Gautbler), Carlesi (It.- Sardi) en Ceraml (Belg.-Sn'rdt), nllen drie punten: 6. ex aequo Vnn Schil (Belg.-Mngne), Simpson (G.B.-Louviot). Pianckaert (Belg.- Driessens) en Groussard (Fr.-De Muer). allen twee punten: 10. ex aequo Van Looy (Belg.- Driessens) en Armnnd Desmet (Belg.-Dries sens), beiden 1 punt. Drie Nederlanders In die kopgroep van liefst 41 rennners bevonden zich drie Nederlanders. Bas Maliepaard kon ditmaal niet zo goed meespurten als een dag tevoren op de grote markt in Herentals, maar was als 24e toch de best geplaatste Neder lander. De jonge Nederlandse kampioen valt de Tour zwaar. „Er zijn veel te veel renners en dan bovendien nog alle goede ook. Het is moeilijk om in zo'n gezel schap tot de eerst eplaatsen door te dringen". Evenals Enthoven kampt de coureur uit Willemstad bovendien met een lichte keelontsteking. Vlak achter hein finishten Ab Gelder- mans en Michel Stolker, die geen opval lende dingen deden maar bijzonder goed geklasseerd zyn in do algemene rang schikking. Daartegenover staat dat Piet van Est en Huub Zilverberg enig ter rein verloren. Van Est was er b(j toen vlak voor Amiens do grote slag viel, maar raaklo bijna een minuut achter door een val, enkele honderden meters voor de finish. De pechvogel kreeg als troostprjjs de premie voor de ongeluk kigste renner. Advertentie DROST-VERF-VENLO Huub Zilverberg verloor ruim 3 minuten op de leidende groep omdat hij eerst op Rik van Looy en daarna nog eens op Armand Desmet moest wachten toen die in moeilijkheden waren geraakt. Dick Enthoven tenslotte eindigde in de mid denmoot met een achterstand van nog geen minuut op Rudi Altig. Veel gesp in, weinig wol De tourradio heeft in deze etappe veel ontsnappingen aangekondigd, maar geen enkele van deze pogingen om het re gime van de wielerkelzcrs Rik van Looy en Jacques Anquetil te doorbreken heeft succes opgeleverd. Nu moet gezegd wor den, dat de brede „boulevard" tussen Brussel en Bergen dan ook weinig kans op slagen bood. De betonnen autobaan strekte zich over een afstand van 50 km als eGn lange wielerbaan uit en on der dergelijke omstandigheden is een vlucht bijna altijd tot mislukken ge doemd zo lang de groten er niet hun fiat aan geven. Maar toch dienden zich vele liefhebbers aan, waarbij veelvuldig de namen van de Duitser Wolfshohl, de Italiaan Miele en de Fransman Stablinski voorkwa men. De laatste ging dan natuurlijk mee als afgezant van Jacquees Anquetil om de zaken te controleren. Ook de Italiaan Bailetti deed van zich spreken, waar schijnlijk in een poging om door een goede klassering het leiderschap van zijn ploeg, waaruit Nino Defilippis was ver dwenen, in handen te krijgen. Maar deze ontsnappingen hadden te weinig inhoud en al heel snel werden de stoutmoedi- gen steeds weer tot de orde geroepen. De karavaan reed een tijd lang in een rustig tempo verder tussen Bre- bieres en Arras. Nog vóór Arras waagde Carlesi een sprong mot de Belgen Middeleir, Melckenbcek en Schroeders én de Fransen Lach en Huiart. By de ravitaillering In Arras had het groepje nog een voorsprong van 1 niin. 35 sec., maar ook dit avontuur eindigde spoedig door het ingrypen van de achtervolgers. De slotfase begon vóór de beklimming van de Cöte de Toutencourt waar de ve teraan Pino Coram! de dagelijkse berg prijs won. De grote groep viel in stuk ken uiteen en er vormde zich 'n kopgroep van 17 man, bij wie zich ook de Neder landers Stolker, Geldermans, Piet van Est en Maliepaard bevonden. Maar ook dit sterke peloton kon niet verhinderen dat in de laatste tien vlakke kilometers naar Amiens nog vele rennners naar de voorste gelederen oversprongen, zodat tenslotte 41 coureurs aan de eindspurt begonnen. OP LAST VAN POLITIERECHTER Omdat zij midden gen o] dorp c half d in de nacht de klok luidden De Alkmaarse politierechter mr, J. N. Alblas heeft getoond een wijs man te zijn, een man, die met veel psychologisch inzicht de straffen die hij uitdeelt in overeenstemming weet te bren gen met de aard van de over treding. Dit ervoeren de vier jeugdige inwoners van Nieuwe Niedorp. die maandag voor de balie verschenen in verband met een nogal geruchtmakend feit. Dit laatste dan in de meest letterlij ke zin van het woord. Want vorig jaar, met name in de nacht van ne- op tien december hadden zij het op stelten gezet door omstreeks drie de klok van de Nederlands- hervormde kerk in beweging te bren gen. Zulke dingen gaan uiteraard niet op, het slaan van loos alarm en het ver storen van de nachtrust z(jn bij de Nederlandse wet verboden. Maar de knapen verkeerden in een mallotige bui en blijkbaar was dit spektakel voor hen nog de enige mogelijkheid tot amusement. Hoe het ook zij. Ze stonden dam gevie ren voor de politierechter, als lieden die de klok wel hadden horen lui den, die daarbij de schijn gaven niet goed te hebben geweten waar de kle pel hing. Dit laatste had overigens weinig zin, want er waren getuigen komen opdraven, die haarfijn uit de doeken deden, hoe alles in zijn werk was gegaan. Matig gewaardeerd De boosdoeners waren wat een al lerminst gebruikelijke weg is via een raam de kerk binnen gegaan en hadden daar eerst in liet duister een rondwandeling gemaakt. Aangezien deze excursie vanzelfsprekend weinig bezienswaardigs opleverde, was men in arremoede maar aan het klokke- touw gaan hangen, wat door de Nie- dorper bevolking kennelijk slechts matig was gewaardeerd. ZWITSERSE PLOEGLEIDER VERKENDE ROUTE SELECTIE VOOR DE WERELDTITEL NIET MINDER (lan zeven bui- tenlandse ploegen zullen deel nemen aan de internationale Ronde van Midden-Zeeland, die op zaterdag 21 juli circa 150 renners weer door Zuid-Beve land, Walcheren en dit jaar ook over Noord-Beveland zal voe ren. Naar Zeeland zullen komen een Franse, een Zwitserse, een Britse, een Australische, een Luxemburgse en twee Belgische ploegen. Deze opvallende buiten landse deelneming, maakt de Zeeuwse wielerronde tot de be langrijkste onder de Nederland se klassiekers. Ongetwijfeld is het deze buitenlan ders ernst met hun verschijnen in de Ronde van Midden-Zeeland. Dat blijkt uit verschillende feiten. Zo heeft de Zwitserse ploegleider Walter Hoffstetter met één van zijn renners reeds het gehele parkoers verkend. De Zwitserse renners zullen reeds twee dagen voor dc wedstrijd naar Zeeland komen om nogmaals geza menlijk de route te rijden. Bovendien zullen vrijwel alle buitenlandse ploe gen in de Ronde van Midden-Zee land sterke amateurs testen voor het wereldkampioenschap Engelse ftopman Engeland zendt een zeer sterke ploeg met (le bekende John Geddcs, die voornamelijk in Frankrijk rijdt, als kopman. Deze coureur, die dit sei zoen al vele koersen won, klasseerde zich in 1960 en 1961 bij de wereld kampioenschappen steeds by do laat ste vier in het nummer achtervol ging. Ook Collins en Mason zijn ren ners, die op het continent al tot over winning kwamen. In deze Britse ploeg, die een officiële inndcnnfvaar- diging is, starten voorts li. Cromuck, R. A. Goodman en G. \V. Painter. Zwitserland brengt zelfs negen ren ners naar Goes, waar opnieuw de start en finish zal zijn. Daarvan zul len zes renners starten in een Zwit serse ploeg, terwijl dc 3 overigen in gemengde ploegen worden onderge bracht. Bij deze renners is de 23- jarige Klaus Herger, die de bekende race van Brüttisellen won dit jaar. Ook is er Remo von Dhniken, die dit jaar in de race van Lugano zege vierde. Voorts komen: René Rutsch- mann, Andreas Amstad, Louis Ge- noud, Manfred Haeberli, Hans Gil- gen, Alfred Jubach, Kony Leonhard. Ook Luxemburg stuurt een officiële afvaardiging, die vergezeld wordt van twee bestuursleden van de Union Cycliste Luxembourg. De renners zijn: Robert Hentgens, Josy Mersch, Edy Schütz, J. P. Mahnen, Johnny Michcly en Louis Grisius. Mr. Alblas heeft de knapen boetes moeten opleggen. Althans drie van de vier. Tegen één van hen kon 't be wijs niet worden geleverd. De boete werd vijf tientjes de man, maar daar mee was nog niet voldoende recht FILMS IN ZEELAND Rock Hudson weerspannig in western met happy end Zoals Fellini in zijn Romeinse re portage „La dolce vita" de ver twijfelde verveeldheid van Romes elite heeft verfilmd, gaf Michelan gelo Antonioni een detail van dit zuur-zoete leventje weer in zijn meesterwerk „La Notte" „De Nacht", thans te zien in City (Mid delburg), Alhambra (Vlissingen) en Grand (Goes). Want de Alkmaarse politierechter, die kennelijk had gezien, dat de kerk te Niedorp in een desolate toestand ver keerde en dat men dringend geld no dig had voor de houw van een nieuw bedehuis, bepaalde tevens, dat de da ders ieder vijfentwintig gulden in het bouwfonds zullen hebben te storten, dit bedrag te voldoen binnen een maand. Vijfenzeventig gulden in het zakje gedeponeerd door drie kerk gangers, dat is te jaren niet gebeurd. Honlenisse veroverde Zilveren Watertoren Door een 3-0 zege op Terneuzense Boys heeft Hontenisse voor een jaar beslag gelegd op de Zilveren Watertoren. De finale van dit toernooi, waarvoor grote belangstelling bestond, heeft' echter niet de spanning gebracht, die er van werd verwacht. Hontenisse had reeds direct na de aftrap een overwicht, maar de Boysverdediging gaf voorlopig geen krimp. Wel werd doelman De Feyter Jagen, maar het harde schot r Van Kruyze kwam tegen Na ongeveer 25 minuten kregen de Boys een goede kans om de leiding te nemen. Midvoor Geelhoedt schoot echter een toegekende penalty hoog over. Vijf mi nuten later kwam het succes aan de an dere kant. Een schijnbaar ongevaarlijke inzet van de Hontenissemidvoor Van Kruyze werd door linksachter Verstra ten gemist, waardoor de bal in de onbe schermde hoek verdween. Enkele gevaarlijke tegenaanvallen van de Boys leverden geen resultaat op. Even voor rust werd het zelfs 2-0 voor Hontenisse toen Neetesom een fraaie aanval met een harde schuiver in de rechterbenedenhoek afrondde. In de tweede helft lag het spelpeil aan zienlijk hoger dan voor rust. De Boys kwamen wat meer in de aanval, maar toch konden zij niet verhinderen, dat Neetesom de stand op 3-0 bracht. Linksbinnen Van Dixhoorn van de Boys kreeg nog een goede kans om tegen te scoren, maar alleen voor de Hontenisse doelman faalde hij. Na afloop reikte de voorzitter van de organiserende vereniging Terneuzense Boys, de prijzen uit. De strijd om de derde en vierde plaats tussen Vogel waarde en Terneuzen eindigde in een 12-2 overwinning voor Terneuzen. Transfers bij D.W.S.-A. en De Volewijckers Op verzoek van de spelers zijn Angste- ribbe en Soetekouw van Volewijckers op de transferlijst geplaatst. Bij D.W.S.-A waren dat Vonhoff en Westphal. Voorts staan op de transfer- lijst Schenkel, G. en J. Braam, De Jong, Corbran, Hoogendorp en Wiersma. De Veth wint in België De jonge renner Chris de Veth uit IJzendyke heeft in een wegwedstrijd voor adspiranten te Kanegem (B.), na dat hij met nog 7 renners uit het pelo ton was weggevlucht, in de sprint ge- EERSTE TELEVISIFOON TUSSEN AMSTERDAM EN ROTTERDAM (Van onze Haagse redactie) Er is een kans, dat de „televisie-telefoon" afgekort „televi- sifoon" technisch reeds te verwezenhjken, maar commercieel nooit ingevoerd, er thans komt, namelijk tussen Amsterdam en Rotterdam. Een groot bedrijf met kantoren in beide steden, waarvan de leiding veel vergadert, heeft een aanvraag bij de P.T.T. ingediend om een gesloten televisienet te creëren, dat het mogelijk maakt, dat de functionarissen van hun kantoor uit met elkaar kunnen vergaderen doch daarby elkaar ook op het scherm kunnen zien en bijvoorbeeld elkander tekeningen etc. kun nen tonen. Deze ontwikkeling wordt door de P.T.T.-inspecteur J. Kuin geschetst in een artikel in „Telegraaf en telefoon", tydschrift voor hoger P.T.T.-personeel. De heer Kuin schrijft, dat een dergeiyk interlokaal ge sloten circuit technisch geen moeilijkheden behoeft op te leveren, doch voor de abonnees wel zeer kostbaar zal zijn. In een verdere toekomst zullen er op de postkantoren visifooncellen ko men voor interlokaal verkeer, zodat mensen, die er prijs op stellen, hun gesprekspartner te zien, van dit hulpmiddel gebruik kunnen maken. Wanneer met deze ontwikkeling de eerste proeven worden genomen is nog niet te zeggen. Renner Dies Kosten tweede in Belgische wegwedstrijd Een mooi resultaat behaalde de Kapelse wielercoureur Dies Kosten dezer dagen door de tweedaagse wegwedstrijd van Kaprijke (België) voor nieuwelingen over een totaalafstand van 150 km op zyn naam te brengen. Beide dagen toon de deze jeugdige renner zich de sterk ste in een vela van 29 renners. In de zaterdag verreden ronde van Wachte- beke (België) eindigde hij in een weg- wedstryd over 75 km als vijfde. Nederlagenwedstrijden De uitslagen van de ncderlagenvoetbal- wedstryden te Waarde waren: Waarde IKloetinge I 14; Waarde IIKloe- tinge n 34. Bekende Belgen De Belgen komen zelfs met twee ploegen. Van de renners van de A-ploeg zyn Ernest Dumez, die vorig jaar in dc Zeeuwse ronde op de voorgrond trad, en Remy De- bruyekere voor Zeeland geen on bekenden. Verder starten in de A-ploeg: Roger Seghers, Roger Declercq, Carolus Boerjan en Wil ly Huyvaert. De Belgische B-plocg bestaat uit de renners: Joseph Dhont (die ook reeds eerder in de Ronde van Midden-Zee land startte). Victor Vandewiele, Ma rie Engels, Frank Weijts, Willy De clercq en Marcel Geldof. In de Franse ploeg start Desquesne, de kampioen van Frans Vlaanderen. Deze kopman wordt bijgestaan door de renners Bonin, Senicourt, Baek, Dourdin en Desprcz. Het is byna van zelfsprekend, dat de Australische amateurs hier weinig bekend zijn: Ron Beach, Tom Tolly, Wally Fraser, Gason Kevin, Marice Meiers en Jack Wright. Visa-moeilijkheden Het is niet uitgesloten, dat ook een Italiaanse ploeg naar Zeeland zal ko men. De onderhandelingen met deze ploeg zijn nog niet afgesloten. En geland wil ook nog een B-ploeg laten starten, maar de organisatie moet deze ploeg waarschyniyk om finan ciële reden afwyzen. Reis- en ver- biyfkosten worden nameiyk door de organisatie betaald. Ook zyn er nog onderhandelingen met een Oost-Duit se ploeg, maar hier zullen de visa- moeilykheden waarschyniyk een spaak in het wiel steken. Wat betreft de Nederlandse ploegen, is reeds definitief, dat 15 vaderlandse teams zullen starten. Waarschynlijk zal dit aantal nog groter worden. Zeeland zal met drie ploegen sterk vertegenwoordigd zijn. In dc Middel- kamp-A-ploeg zullen onder meer Mi el Verstraete en Kaf Gijssels starten. Uiteraard zullen ook renners als Fer- dinant Boonman, die de laatste tyd steeds meer op de voorgrond treedt, Ko Tolhoek, Harry Deegens, Theo Verschuure en De Waal aan dc start komen. De commissie marktregelingen van het produktschap voor aardappelen trachten tussen de verschillende groe peringen van het by de aardappelmarkt belanghebbende bedryfsleven een ge sprek aan de gang te krijgen over de manier, waarop een grotere stabiliteit van die markt kan worden bereikt. De bedoeling is, dat men het zoekt in vrijwillige samenwerking tussen deze groeperingen, dus zonder dat regering of produktschap van bovenaf maatrege len opleggen. De voorzitter en de directeuren van het produktschap hebben machtiging ge kregen, te bepalen op welk tydstip de export van vroege aardappelen, die in gevolge een door het produktschapsbe- stuur op 17 mei genomen besluit stil ligt, kan worden vrygegeven- V. de Blank damkampioen van Bergen op Zoom In het ontspanningsgebouw van de in richting „Vrederust" te Bergen op Zoom heeft wethouder Akkermans van Bergen op Zoom dezer dagen de prijzer uitgereikt aan de winnaars van het Ber gen op Zoomse damkampioenschap. De heer v. d. Blank, kreeg de wissel beker van de gemeente Bergen op Zoom in de hoofdklasse definitief in zijn bezit. Na de prysuitreiking speelde de dam kampioen van Nederland, de heer B. Dukel, een simultaanpartij aan 26 bor den. Hg' verloor alleen van de heer v. d. Blank en speelde op 7 borden remise, namelijk tegen A. v. d. Kreeke; T. Kie viet: A. Hollestelle; D. de Vos; dr. v. d. Schaaf: H. Blok en mej. Traas. Aan 17 borlen behaalde hy een overwinning. ,,De Nacht" is het verhaal van een echt paar (Jeanne Moreau en Marcello Mas- troianï), dat zich bij het sterfbed van een vriend bewust wordt, dat de aan vankelijk gekoesterde idealen der jeugd niet in vervulling zijn gegaan. De con frontatie met de" dood werpt een zwarte schaduw op de onbenullige cocktailpar ty, die het echtpaar even later moet be zoeken. Beiden gaan zich vragen stellen, een oplossing zoeken, elkaar ontlopen en weer opzoeken. Het is een gevecht, dat ieder voor zich zelf heeft te voeren, hen by elkaar steun doet zoeken, verwydering brengt en op nieuw samenvoert. Het gevoel van eenzaamheid heeft Anto nioni prachtig weten' uit te drukken door de vrouw op een zwerftocht door de stad te volgen. In het rumoer van een wereldstad ontmoet zij tientallen mensen, onbewust van elkanders noden zichzelf kinderlijk vermakend of bezig met eigen problemen en in ieder geval is contact uitgesloten. Herinneringen aan een zo ver lyken- de jeugd brengen man en vrouw naar een oud ontmoetingspunt. Of hiermee de sfeer is hersteld laat de regisseur een open vraag. Zijn taak bleef be perkt tot het maken van een repor tage. boeiend door de ontstellende realiteit in gegeven en uitwerking. Hoofdrolspelers Moreau, Mastroiani, Monica Vitti en Bernhard Wicki ver tolken de bedoelingen van Antonioni overtuigend. film „Met de dood op de hielen", het verhaal van een weerspannige bewoner van het wilde westen, zijn liefdes en zijn vechtpartyen met een happy end als slot. „De vijand kwam 's nachts in Grand (Goes), verhaalt van de oorlog in Korea. We bespraken deze film, waarin het ras senvraagstuk zijdelings een rol speelt, reeds eerder. Kirk Douglas en Kim Novak hebben on der leiding van regisseur Richard Quine getracht gestalte te geven aan 'n huwe lijksdrama, dat onder de titel „Heime lijke verhouding" te zieu is in Alhambra (Vlissingen). Douglas speelt de Ameri kaanse architect, die meer dan sympa thie opvat voor zyn blonde buurvrouw (Kim Novak) en dan voor de beslis sing komt te staan: het blondje of zyn gezin. Ernie Kovacs en Barabara Rush behoren tot de figuren rondom dit duo- in-tweestrijd. Tenslotte in LUXOR (Vlissingen) „La ding des doods", de geschiedenis van een gevaarlijk transport (hoogst ontplof baar) en de menselijke conflicten waar toe de nerveuse spanningen rondom dit neurveuse spanningen rondom dit ver- vervoerderskarwei leiden. Nagekomen advertenties Heden is nog onver wachts van ons heen- fegaan onze geliefde roeder, zwager en oom FREDERIK PIETER ROODZAND, in de ouderdom van 59 jaar. Kortgene T. P. Engelvaart- Roodzand. J. Engelvaart. Goes P. Roodzand. Colijnsplaat K. J. Roodzand. J. T. Roodzand- Noordhoek. Neven en nichten. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 29 juni a.s. op de al gemene begraafplaats te Goes. Vertrek Zuid- vlietstraat 47 te 14 uur. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, plotseling, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader MACHIEL HAMELINK, echtgenoot van Anna Maria Haems, in de ouderdom van 58 jaar. Hansweert A. M. Hamelink- Haems. Vlissingen V. Hoi Hamelink. B. Hoogesteger en kinderen. Schore M. de Kunder- Hamelink. A. de Kunder en kinderen. Hansweert P. Hamelink. A. Hamelink- Maasman. Terneuzen M. Dooms- Hamelink. J. Doorns en kinderen. Hansweert N. Hoogesteger- Hamelink. F. Hoogesteger. Amsterdam M. Snel-Hamelink. R. Snel en kinderen. Hansweert M. Hamelink. R. Hamelink. Hansweert, 26 juni '62. Scheldestraat 35. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 28 juni om 2 uur op do begraaf plaats te Kruiningen. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, onze innig gelief de vader, behuwd- en grootvader PIETER BRASSER, weduwnaar van Maatje Maas, op de leeftijd van 72 jaar. J. J. Peters C. Peters-Brasser Lien En kleinkinderen. Vlissingen, 26 juni '62. Noordstraat 81. Vrydomweg 44. Condoleantieadres: Noordstraat Sl. van waar ook de begrafe nis zal plaatshebben vrijdag 29 juni a.s. Vertrek om 13 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7