BATAVUi Tweede gymnastiekzaal in „Malta"-Zierikzee Sonja's Strandleven was 't mooist BILT Derde haven Breskens in bespreking „Thoolse dagen" weer groter van opzet ALMANAK Rijkswaterstaat lichtte streek in KONINGIN JULIANA INSTALLEERDE LEDEN ZILVEREN JEUGDCENTRA 2 PROVINCIALE'ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 27 JUNI 1962 Idee van drie scholen AANVRAAG VOOR OPMAKEN VAN PLAN INGEDIEND DRIE ZIERIKZEESE SCHOLEN hebben bij het ministerie een aan vraag ingediend om plannen te ontwerpen voor de bouw van een gymnastieklokaal in de nieuwe uit breiding van het bouwplan „Mal ta". De ideeën van de beide Z.L.M.- onderwijsiustellingen, de land- bouwhuishoudschool „Prinses Ju liana", de lagere land- en tuin bouwschool en de technische school „Schouwen-Duiveland" ver keren momenteel nog in het sta dium van voorbereiding. Er is al met verschillende instanties over leg geweest, maar tot een toestem ming om een arcliitect opdracht te geven de denkbeelden in deze rich ting op papier te zetten is het op het ogenblik nog niet gekomen. De gezamenlijke besturen van de drie scholen voor voortgezet onderwijs heb ben de gemeente Zierikzee inmiddels in principe bereid gevonden een perceel bouwgrond ten noorden van het huidige bouwplan „Malta"" voor hun bouwplan nen te reserveren. De gymnastiekzaal zou dan moeten verrijzen op een stuk bouwgrond boven de Calandweg, in de punt, die aan de andere zijde wordt in gesloten door de nieuwe rondweg om Zierikzee. Overigens is deze uitbreiding van de nieuwbouwwijk van Zierikzee nog slechts in ontwerp vastgelegd Het plan moet de raad en het college van gede puteerde staten nog passeren. Dat de tijd dringt voor het bouwrijp maken van nieuwe grond ten oosten en ten noor den van Zierikzee is vorige week in de vergadering van de woningbouwvereni ging „Beter Wonen" nog eens nadruk kelijk gesteld. Met de realisering van de contingenten woningwetwonigen en premiewoningen, die thans aan Zierikzee zijn toegewezen is het huidige bouwplan „Malta" vol, zo moest de voorzitter van „Beter Wonen", de heer J. Coumou, te genover de leden constateren. Op een honderdtal meter van de plaats, die de drie scholen is toegewezen voor hun bouwplannen, wordt op het ogen blik gewerkt aan de eerste gymnastiek zaal van Zierikzee in „Malta". EEN DRIETAL INBRAKEN IN VILLA'S TE VLISSINGEN In Vlissïngen is in de nacht van zondag op maandag ingebroken in een drietal villa's. De dader(s) "ïeeft (hebben) zich door verbreking van een ruitje toegang verschaft tot woningen aan de Badhuis straat, aan de Zandweg en aan de Ju- lianalaan. In het tweede huis werd een geldbedrag van 31.ontvreemd. In de andere villa's wordt niets vermist- Vermoedelijk is door dezelfde dader(s) gepoogd in te breken in een woning aan de Vondellaan. De bewoner, die door het gestommel wakker was geworden, stelde een onderzoek in waarop de in breker de vlucht nam. De politie te Vlissingen stelt een onderzoek in. De politie vestigt er voorts de aan dacht op, dat het aanbeveling ver dient dat men deinen en ramen, voorzover dat mogelijk is, behoorlijk afsluit alvorens men zich ter ruste begeeft. Men laat echter geen sleu tel aan de binnenzijde van de deur zitten. Indien huizen lange tijd onbe woond blijven is he. gewenst, dat de bewoners hiervan kennis geven aan de politie. Deze zal dan voorzover mogelijk de bewoners van deze huizen adviseren omtrent de wijze waarop de woning zo goed mogelijk tegen ongewenst bezoek kan worden beschermd. Bovendien kan dan ook enig extra toezicht worden gehou den. (Advertentie) Centrale verwarming SAWEMAu Nederslraal 19 - Middelburg - Tél. 01180-2962 /.eeuwse Vakantie tijd Ze druilen in deze dagen een beetje triest door de straten, de vakantiegangers uit binnen- en buitenland. Gehuld in truien en kleurige zeiljoppers drentelen ze door de binnensteden van Zee land-vakantieland, met één oog in de etalages en het andere naar de bewolkte hemel "gewend. Zodra er een wolk zo welwillend is om de zon wel enkele ogenblikken vrije doortocht te verlenen, zie je ze aarzelen tussen een voortzetten van het ivinkelen of een snelle ren naar duin en strand, maar wan neer een volgende wolk de rij ge hoorzaam sluit en de zon weer uitbant, duiken ze figuurlijk weer in de etalages, 't Kan zulke mensen ook helemaal niet meer schelenwaar ze naar hij ken. Als er maar wat te zien valt. Potten en pannen zijn net zo goed als bUkgfóehten en hardgele im- portsindasappélen, de juwelen van een juwelier net zo boeiend of net zo oninteressant als de textielvmren van een textiel handelaar en je ziet ze hoogstens een ogenblik opfleuren bij het ontwaren van een souvenirzaak, waar de klompen en de molentjes al een hele lange, lange winter op de vreemdelingen hebben liggen wachten. De meest uitgebluste fi guren vormen ontegenzeggelijk de pa's, die normaliter liever vaat zouden willen wassen dan mee uit winkelen te gaan. maar die nu, slof-slof, ook maar mee slente ren, want samen uit-samen thuis en zo is het maar net. Je ziet ze denken, dat ze nu blij moeten zijn. omdat liet vakantie is, maar ie ziet ook, dat. se heseffen hoe bliksems moeilijk het. is om slof- slof bij te zijn met het kijken naar potten en pannen, naar blik- oroenten en hardgele sinaasappe len. Dat is ook moeilijk, laten we eerlijk zijn. Dacht, U van niet Dat zult U straks dan eens mer ken. Uw (en onze) tijd komt ook nog.... Voor negen scholen Een gebouw met een zaal van ruim 250 vierkante meter en een vrije hoogte van ongeveer 5,50 meter. Na zeven jaar van wachten heeft het architectenbureau irs. Rothuizen en 't Hooft N.V. te Middel burg de bouw van dit lang verwachte lokaal vier maanden geleden kunnen aanbesteden. In principe is dit gym- nastiekgebouw voor negen Zierikzeese scholen gereserveerd. De besturen van de huishoudschool, de land- en tuinbouwschool en de technische school zijn evenwel tot de conclusie gekomen, dat de accom modatie voor een dergelijk „aanbod" van leerlingen in de toekomst niet toereikend zal zijn. Bovendien voeren zij aan, dat het nieuwe gemeentelijke gymnastieklokaal dient ter vervan ging van een oude 'ruimte in de voormalige openbare ulo aan het Kerkplein. Van een verruiming van de zaalruimte is volgens deze drie scholen derhalve nog geen sprake. Wanneer het gymnastiek lokaal, dat thas in aanbouw is, zal wor den gebruikt door de beide uloscholen en de lagere scholen, voorziet men al een gesloten rooster. ZUSJES FRANCKE VIA HET SCHERM IN BRITANNIA Vanavond zal zoals bekend een uitvoering worden gegeven door de afdeling Vlissingen van de Zeeuwse Muziekschool. Aan deze uitvoering zouden aanvanke lijk meewerken de zusjes Fran- cke uit Souburg, die onlangs de eerste prijs behaalden tijdens de landelijke finale van D'Oprechte Amateur. Zij zjjn echter verhin derd omdat deze instelling de bei de meisjes vanavond voor de't.v. laat optreden. Toch zullen ze in het Vlissingse Britannia aanwe zig zijn, namelijk door middel van een t.v.-toestel, dat in de zaal is opgesteld. Het optreden van de twee meisjes geschiedt dus dit maal tijdens de muziekschooluit voering indirect: via het scherm. Eindexamen h.b.s.-A Goese Lyceum Aan het Goese lyceum slaagden voor het eindexamen h.b.s. A.: Leo Bakker, Goes; Marijke Dominicus, Goes: Arie Harinck, Goes; Abraham Koole, Goes; Maarten Oppenèer, Hansweert; Ella Slabbekoorn, Goes; Jacoba Smits, Kapelle; Pieter de Smidt. Heinkenszand; Jacomina Zandee, 's-Heer-Arendskerke. K. Groenhof benoemd tot rijkshavenmeester Terneuzen Tot rijkshavenmeester te Terneuzen is Groenhof was daar het scheepvaartbedrijf bij In het verenigingsgebouw „De Uit komst" te Breskens is dinsdag avond een bespreking gehouden tussen Rijkswaterstaat, bet Pro vinciaal Bestuur en vertegenwoor digers van de West-Zeeuws-Vlaam- gemeenten. Zoals bekend, heeft de minister van verkeer en water staat destijds aangekondigd, dat de havens van Breskens met een derde bassin zouden worden uitge breid, namelijk aan de oostzijde bij bet zwembad. De voorlopige plannen voor deze uitbrei ding zijn nu gisteren aan de vertegen woordigers van de West-Zeeuws-Vlaam- se gemeentebesturen getoond. Daarbij werd van de zijde van rijkswaterstaat n toelichting gegeven. Er werd een drietal tekeningen ter tafel gebracht, namelijk een over zicht van de bestaande toestand, voorts een tekening van de uitbrei ding van het derde havenbassin en tenslotte een tekening, waarby dit uitgebreide bassin weer verder was uitgebouwd aan de oostzijde. Het is nu de bedoeling, dat de gemeen ten deze plannen nader zullen bestude ren. De rijkswaterstaat zal daartoe deze drie tekeningen aan de ontwikkelings- commissie West-Zeeuwscli-Vlaanderen toestaren vergezeld van een kostenbe- groting. Tevens zal men zich dienen te beraden over de beheersvorm: het ligt namelyk niet in de bedoeling, dat het rijk de havens zelf in beheer zal hou den. Mogelijk ware te denken aan een gezamenlijks beheersvorm. De bijeenkomst werd bijgewoond door de commissaris der koningin, alsmede 't college van Gedeputeerde Staten, be halve de heren mr. dr. A. J. J. M. Mes en J. M. A. C. van Dongen, door de hoofdingenieur-directeur van de rijks waterstaat en de provinciale waterstaat, irs. J. H. van den Burgt en J. G. Snip en distriets-ingenieur van de provinciale waterstaat ir. W. de Beijl, alsmede door het hoofd van de eerste afdeling der Provinciale Griffie, de heer J. van Tui nen, die vergezeld was van drs. Linden- berg van het bureau Ontwikkeling Zee land. Barre Delta-excursie van Schouwse chr. agrariërs Het heeft de leden van de chris telijke plattelandsorganisaties van Schouwen-Duiveland dinsdag op excursie langs de Deltawerken niet meegezeten. Met de rond vaartboot „Lodewijk" uit Bruinis- se verbleven 50 deelnemers meer dan vijf uur op het water tussen de Grevelingendam en de Haring vlietbrug bij Numansdorp: het werd een ruwe tocht bij een fikse wind en een felle golfslag, die de trip langs de Deltawerken voor de eerste groep van totaal 150 ge gadigden minder interessante din gen opleverde dan men zich had voorgesteld. De excursieleider, de heer J. v. d. Veen van rijkswater staats Deltadienst kon zich nau welijks verstaanbaar maken en van de Deltawerken was veel minder te zien dan bij het zomer se zonnetje van vorige week. Daarom is besloten om de excur sie voor de honderd andere Schouwse C.B.T.B.-ers en platte landsvrouwen vandaag en mor gen wat het vaartrajeet be treft drastisch te bekorten. Moge lijk maken de deelnemers nu een wandeling over de Grevelingen dam en de trip naar de Haring- vlietbrug in aanbouw zal geheel komen te vervallen. Tweede schip voor Arnemuidens vloot Dinsdagochtend is tijdens een proefvaart op de Oosterschelde het nieuwe vissers vaartuig ARM 27, „De Vrouw Adriana", officieel van eigenaar verwisseld en als tweede nieuwe schip in enkele maanden tyds aan Arnemuidens vissersvloot toe gevoegd, toen de heer J. H. W. Knolle uit Arnemuiden het schip overdroeg aan de eigenaars, de gebroeders J. en K. van Belzen uit Arnemuiden. Deze overdracht, die werd bijgewoond door een groot aantal genodigden, ging gepaard met een aantal toespraken en felicitaties, zowel voor de bouwers van het fraaie schip, de firma J. Bootsma te Sneek, de eigenaren en de gemeente Arnemuiden. Als eerste voerde de heer Knolle uit Arnemuiden. die het schip overdroeg, het woord en feliciteerde eigenaren en de gemeente met deze aanwinst. Ver volgens sprak de burgemeester van Ar nemuiden, de heer A. I-Jack, zijn verheu ging uit over de geslaagde proefvaart om vervolgens eigenaars en bouwers te feliciteren. Namens de leverancier van de motor sprak de heer J. Oosterwrjk, waarna nog felicitaties werden over gebracht door de heer J. Siereveld. wet houder van de gemeente Arnemuiden, die gelukwensen aannood namens de vissersvereniging „Draagt Elkanders Lasten" en Zevibel. De heer J. de Klerk bracht gelukwensen over namens de- opziener der visserij-inspectie, de heer J. Bom. Tijdens de proefvaart werd ook nog een bezoek gebracht aan de haven van Co- lijnsplaat, de thuishaven van de Arne- rnuidse vissers. De aanwinst van de vissersvloot is uitgerust met een 200 pk Penta-Volvo scheepsmotor. Het vaar tuig is 18 meter lang, 5,11 meter breed en de hoogst gemeten snelheid tijdens de proefvaart bedroeg 10 mijl bij 1800 toeren. Collecte De opbrengst van dj collecte ten bate van „Sonnevanck" en „Zonnegloren" was te Driewegen 130,75. De collecte voor het Rode Kruis heeft te Ovezande 183,85 opgebracht. BEZICHTIGING WERF „DE SCHELDE" TE VLISSINGEN Evenals in 1961 bestaat er ook dit jaar gelegenheid de werf van de Koninklijke Maatschappij „Dc Schelde" te "Vlissin gen te bezichtigen. Hiertoe worden 's woensdagsmiddags rondleidingen ver zorgd door de V.V.V.'s van Vlissingen en Middelburg in samenwerking met ,De Schelde". Deze rondleidingen, waar tan per keer maximaal vyftig personen kunnen deelnemen, staan onder de des kundige leiding van personeel van de maatschappij. Kaarten voor de bezichtiging zijn te verkrijgen bij de plaatselijke V.V.V.'s in Vlissingen en Middelburg. De rondlei dingen worden iedere woensdagmiddag gehouden tot en met 29 augustus. Op de woensdagen, dat het personeel „De Schelde" met vakantie is 25 juli en 8 augustus bestaat er geen gelegenheid tot bezichtiging van de werf. De rondleidingen beginnen om half drie en duren ongeveer anderhalf a twee uur. De deelnemers komen niet alleen op de werf, maar krijgen ook de gelegenheid de werkplaatsen en derge lijke te bezichtigen. De bezoeken aan de fabriek staan open voor personen boven de 16 jaar. Examens Voor het eindexamen middelbare han delsavondschool 3-jarige cursus slaagde alsnog de leerling C. A. Geelhoed. Aan het gymnasium te Middelburg zijn -eslaagd voor diploma A: P. H. Broer- _e; mejuffrouw L. C. Kemper; M. P. A. M. Kerkhof; mejufrouw J. D. C. Ventevogel (Vlissingen); mejuffrouw A. H. Gosses uit Goes; J. N. D. Kooman; J. W. de Lussanet de la Sablonière; J. P. van de Sandc; W. E. Scheltens (Middelburg)met twee kandidaten wordt het examen voortgezet. Geslaagd voor diploma B: mejuffrouw I. Bel- laart; R. J. H. Oklcer; J. C. de Pagter; J. E. van der Rijst (Middelburg); J. J. Frima uit Zoutelande; J. G. Grootenhuis uit Nieuwenhoorn; A. J. van Lange- velde uit Sint-Laurens; B. E. de Pauw uit Tilburg. Afgewezen; geen. Bij de aan de chr. kweekschool vooi Zeeland gehouden examens voor on derwijzeres slaagden de volgende da mes: I. v. d. Ven te St.-Laurens; K. P J. Vermeule te Middelburg; S. C. Vro- Zwemer te Kamper land. Voor het onderwijzers diploma slaagden de heren: J. C. Schot te Vlis singen; J. C. Slotema te Zaamslag; W. W. Spapé te Souburg; J. M. Sturm te Goes. Geen der kandidaten moest worden afgewezen. De examens zijn be ëindigd. Het eindresultaat is: 44 kan didaten, 41" geslaagd, 3 afgewezen. VONDST VAN PRINSES IRENE Drie Zeeuwen in het bestuur Koningin Juliana heeft gistermid dag op paleis Soestdijk de leden van de commissie van advies en het bestuur van de stichting „Zilveren Jeugdcentra" geïn stalleerd. De naam van deze stichting voor de toekomstige jeugdcentra bij Arnemuiden en Uddel is een vondst van prin ses Irene. Zij bedacht hem vijf minuten voor de installatie- plechtigheid. Koningin Juliana dankte de voorlopige commissie van advies, waarvan ook haar twee oudste dochters deel uit maken, voor de moeite en de toe wijding, waarmee zijn de plannen voor „Het Zilveren Schor" by Arne muiden en de „Hunnesehans" bij Uddel heeft- voorbereid. Tenslotte dankte de koningin het „jongeren bestuur" van de stichting (de leden zijn allen onder de veertig jaar) dat de plannen van de „ouderen- commissie" zal uitwerken en dc jeugdcentra zal besturen. Prins Bernhard maakte, er zijn echtgenote in verband met de toevoeging „oude ren" lachend op attent, dat ook de twee prinsessen zitting hebben in dc commissie. „Er zijn dames bij De prins had de korte plechtigheid ge opend met een toespraak, waarin hy uiteenzette, hoe de koningin en hy tot het besluit zijn gekomen dc jeugd de terreinen en een geldsbe drag voor twee ontmoetingscentra te schenken. „We wilden 'uiting ge ven aan het feit, dat we zo gelukkig en zo dankbaar waren, dat we de zilveren bruiloft met ons zessen mochten vieren en het was onmoge lijk een feest te geven voor twaalf miljoen mensen", zo zei hy. De stichting heeft een vorm gekregen die geheel overeenstemt met wat het koninklijk paar zich ervan had voorgesteld. Het doel is jonge Ne derlanders in staat te stellen door ontmoetingen te komen tot een beter verstaan en begrijpen van zichzelf en van anderen. De voorzitter van de commissie van advies, mr. M. B. van de Werk, vertelde iets over de voorbereidende besprekingen van de voorlopige commissie, waaraan ook de prinsessen Beatrix en Irene een enthousiaste bijdrage hebben gele verd. Het werken van de commissie was doel bewust en ongeacht de etiketten ge richt op de jeugd, zoals die is, aldus mr. Van de Werk, op de ontmoeting van de jongeren onderling, zoals zy zijn. Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat het bestuur der jongeren ook Jaarvergadering „Vrederust" De jaarvergadering van de Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland zal dit jaar op woensdag 25 juli a.s. in het kerkge bouw op de inrichting Vrederust te Ber gen op Zoom worden gehouden. 1-"- wijdingsdienst zal worden geleid r ds. M. v. d. Klis, christelijk gere formeerd predikant te Zierikzee. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken (jaarverslagen, bestuursverkie zing, enz.) zal de geneesheer-directeur, dr. M. v. d, Beek, spreken over: „Ont wikkelingen en veranderingen in dc psychiatrische inrichtingen". Des middags is er gelegenheid om en kele bedrijven (boerderij, fruitteelt, enz.) ie bezichtigen, terwijl er in het zwembad zwemdemonstraties zullen worden gegeven. gepakt zal worden door de gedach ten en idealen, die koningin en prins hebben bewogen om bij hun zilveren huwelijksfeest een op de toekomst gericht monument van menselijkheid in het leven te roepen. De voorzitter van het nieuw geïnstalleerde stich tingsbestuur, pater W, A. M. Alting von Geusau OFM, verklaarde ten slotte, dat het geesteskind van ko ningin en prins het bestuur bijzonder dierbaar is. Zoals bekend hebben in de commissie van advies voor deze jeugdcentra twee Zeeuwen zitting: 'ds. II. M. Strating nit Goes en burgemeester mr. F. Th. Dyckmeester. Ook in liet jeugdige bestuur van de stichting „Zilveren Jeugdcentra" is Zeeland vertegenwoordigd, namelyk door me juffrouw A. O. ter Haar uit Tholen, „Thuisfront" in Zeeland voor Nieuw-Guineagangers Het comité „Thuisfront" voor de Nieuw- Guineagangers uit Zeeland heeft het voornemen te zijner tijd een beroep te doen op de Zeeuwse bevolking voor het schenken van financiële bijdragen, wan neer zal worden overgegaan tot het zenden van pakketten. Deze pakketten zullen dan uitsluitend bestemd zijn voor Zeeuwse militairen, die in Nieuw-Gui- nea hun dienstplicht vervullen. Het Zeeuwse comité zal dit onafhankelijk doen van het „Nationaal Thuisfront". Intussen wacht het secretariaat „Thuis front" gaarne adressen af van Zeeuwse militairen, die in Nieuw-Guinea verblij ven en wel met vermelding van rang, naam, voorletters, registratienummer, onderdeel en met de aanduiding „Na- po": plaats van bestemming. (Bij voor beeld Utrecht-station, of: Amsterdam, station). Het secretariaat „Thuisfront" voor de Nieuw-Guineagangers uit Zee land is gevestigd De Klinker 1, Kapel- le-Biezelinge. Jehovah's getuigen naar Tilburg De heer J. W. Bijsterbosch, kringopzie- ner van de Jehova's getuigen in Zee land, zal als spreker fungeren tijdens het congres dat deze groepering van 6 tot en met 8 juli belegt in het Gemeen telijk Sportpark te Tilburg. Ruim hon derd afgevaardigden uit de gemeenten Middelburg, Goes en Vlissingen zullen dit congres bijwonen. Er worden in to taal 4000 deelnemers verwacht. DIAMANTEN ECHTPAAR IN AXEL (Slot van pag. 1) een flinke ruggesteun geeft. Boven dien wordt naast het argTarische element ook de huishoudelijke voor lichting niet vergeten. Onder het lin nen tentedak wordt ditmaal de aan dacht geschonken aan de woning. Daarbij gaat het niet zozeer om de inrichting zelf, maar om de functio nele taak van het huis voor het ge zin. Een fototentoonstelling zal de bezoekers tips in deze richting g;even. Bovendien zal een model-combinatie kamer-keuken-slaapkamer worden getoond. Ook de Thoolse plattelands vrouwen geven in Poortvliet volgen de week acte de présence met de in richting van een oude Thoolse ka mer; er worden babbelaars gebak ken en wafels verkocht. De land- bouwhuishoudschool zorgt voor het decoratieve element en de Zeeuwse Plattelandsmeisjes bieden de bezoe kers van de tent een hartig hapje aan. Dan zijn er nog enkele stands op commercieel en organisatorisch gebied te bezichtigen. De „Thoolse dagen" zijn ontstaan door een samenwerking tussen de Bond van Paardenfokkers Tholen, de commissie ter bevordering van een rationele veehoudery, de Thoolse schapenhouders en de landelijke ry- verenigïng „De Eendrachtsruiters". Deze samenbundeling heeft als ef fect gehad, dat voor de laatste twee dagen van de volgende week weer een goed verzorgd programma is op gebouwd. De vrijdagmorgen draagt het stem pel van de keuringen. Het aantal inschrijvingen daarvoor ligt weer ho ger dan vorig jaar: 146 (133) stuks rokvee met 173 catalogusnummers, 60 (47) stuks schapen, 20 deelne mende dieren van de Bond van Paar denfokkers in stalgroepen, fokgroe- pen, merries met afstammelingen, vierspannen en 1-jarige veulens en 21 inschrijvingen voor de premie keuringen van de Koninklijke Ver eniging „Het Nederlandsche Trek paard". Voordat de voorzitter van de commissie, de heer M. C. J. Kosten, het. programma voor deze eerste och tend zal hebben geopend is er al een wedstrijd in handmelken gehouden. Bij de keuringen is ook de eindbe oordeling van de kalveropfokwed- strijd, waaraan de jeugd van Tholen met veel animo deelneemt. Aan het begin van de middag (om twee uur) zal burgemeester W. J. van Doom het defile van de bekroon de dieren openen, dc kampioenen worden daarop voorgeleid. In de mid daguren geven de „Eendrachtsrui ters" een carrouselnummer, een in dividueel springconcours en een pro gramma van groepsspringen. Verder zullen er deze middag prijzen worden uitgereikt, er worden attractienum mers gebracht en er wordt nog een stierengevecht met een „fop-dier" ge leverd. Pony's Zoals gezegd opent het programma zaterdag 7 juli om een uur met een oriëntatierit, die start op de Markt in St.-Maartensdijk en in de Veer- straat te Oud-Vossemeer. Op hot ter rein aan de Schapenweg te Poort vliet organiseert de L.J.G. om half drie een trekkerbeliondiglieidswed- strjjd. Een kwartier later komen op een ander deel van het veld pony's voor versierde wagens opdraven. Tegen vier uur nemen alle gymnastiekver enigingen van het eiland deel aan een turndemonstratie en met een fes tijn van ringsteken wordt de mani festatie aan het eind van de middag besloten. Zeventienjarige won in Oostburg tekenwedstrijd Dn zaterdag in de buitenlucht gehouden tekenwedstrijd voor leerlingen van lage re scholen en van liet voortgezet onder wijs in West Zneuwscli-Vlaanderen, die de winkeliersvereniging te Oostbuig in deze gemeente organiseerde, is gewon nen door de zeventienjarige Sonja Ver- planke uit Grocde, leerlinge van een middelbare meisjesschool. Met haar te kening strandleven leverde zij volgens de jury do beste prestatie van de ruim zeventig leerlingen, die aan deze teken wedstrijd deelnamen. De scholieren kondon voor deze wed strijd uit zeven onderwerpen kiezen: te weten holbewoners, strand, camping, kermis, bloemencorso, sprookje of land schap. Zaterdagmiddag rond drie uur namen zij plaats achter de tafels, die door de winkeliersvereniging op de trot toirs in Oostburg waren geplaatst, om met veel fantasie hun onderwerpen op papier te zetten. Aan belangstelling van de zijde van het winkelend publiek was hierbij geen gebrek en aan belangstel ling ontbrak het ook dinsdagmiddag niet. toen in dc burgerzaal van het Oostburgse stadhuis de prijzen werden uitgereikt. Met haar eerste prijs won Sonja Ver plan ke een draagbare radio, waarna zij vol trots burgemeester J. L. van Leeu wen van Oostburg haar werkstuk toon de. (Foto P.Z.C.). De uitslag van dc tekenwedstrijd luidt als volgt2c prijs Doortje Geernaert; 3e prijs Ruth van Dalen; 4e prijs Kees Legrand en Anita Tournois; 5e prijs Annelios Wijfels, Henk Hoolhorst, Nic Luurlng, Mieke Spierenburg en Ria maert. Marijke Carpontler, Rosan Gru- son. Miep Mijers, Loa Sljncsaol, Suzette Bossand. Jac. Btiijssc. Leendert dc Llj- scr. Eric Lamberts cn Hannie Frik- maes. De heer C. G. Ileijusdijk cn mevrouw J. Heynsdyk-Jonkman te (Axel heb ben dinsdagavond hun 60-jarige hu welijksfeest gevierd. De heer ïleyns- dyk is op 5 .juni 83 jaar geworden; mevrouw Heijnsdijk bereikte op 16 mei de 82-jarige leeftyd. Het echt paar heeft 2 kinderen, 3 klein- en 2 achterkleinkinderen. De heer en me vrouw Heijnsdyk genieten beiden nog van een goede gezondheid. Zo doet mevrouw Heijnsdijk nog zelf het gehele huishouden, terwijl zij van de wekelijkse zaterdagmarkten er geen enkele overslaat. Ter gelegenheid van het 60-jarig huwelijksfeest had de buurt waarin het echtpaar Heijnsdijk woont, voor de woning een erepoort gebouwd. In café „Benelux", waar het feest werd gvierd, was liet een komen en gaan van vrienden en kennissen, die het echtpaar hun gelukwensen kwamen aanbieden. Ook burgemees ter M. K. van Dijkc en zijn echtge note kwamen de heer en mevrouw Heijnsdijk feliciteren. Des avonds bracht de muziekvereniging „Con cordia" met de drumband een sere nade. (Foto P.Z.C.) middelburg MK ■r' spel van klank en licht Iedere woensdag-, donderdag en vrijdagavond. Aanvang 21 en 21.30 uur. OPENING MOSSELSEIZOEN WERD UITGESTELD Het nieuwe mosselseizoen dat aanvan kelijk op 28 juni zou worden begonnen, is een week uitgesteld. De gelegenheid om monsters in te brengen op het mos selkantoor was gedaan door 3 kwekers, 2 uit Zeeland en 1 van do Wadden. Het visgewicht bedroeg 16 kg. Aangezien liet leverbare kwantum niet groot ge noeg was, moest de datum van levering een week worden verschoven. Gemeentearts H. M. J. Kievit viert 25-jarig jubileum Zaterdag 30 juni is het 25 jaar geleden, dat dokter H. M. J. Kievit zich als ge meente-arts in Borssele vestigde. Naar het zich laat aanzien, zal het bij het ju bileum van de plaatselijke arts zeker niet aan belangstelling ontbreken. HET WEER IN EUROPA Oslo, regenbui 17 gr. C. Kopenhagen, regen 1G gr. C, Londen, zwaar bewolkt 19 gr. C. Brussel, licht bewolkt 1(1 gr. C. Luxemburg, regenbui 19 gr. C. Parijs, licht bewolkt 19 gr. C. Nice, onweer 20 gr. C. Frankfort, half bewolkt 24 gr. C. München, licht bewolkt 1-1 gr. C. Genève, onbewolkt 25 gr. C. Locnrno, half bewolkt 19 gr. C. Wenen, licht bewolkt 19 gr. C. Innsbruck, half bewolkt 20 gr. C. Rome. onbewolkt :u gr. C. Madrid, licht bewolkt 32 gr. C. VERWACHT... NOORDWESTELIJKE WIN1). Wisselend bewolkt met plaatselijk en kele buien. Matige tot; krachtige noord westelijke wind. Koel weer. STRANDVERW ACHTING (Van onze weerkundige modewerker). VANDAAG flinke opklaringen met wei nig ot geen buien. Matige wind uit noordwestelijke richting, waarmee- nog te koele lucht wordt aangevoerd. In de middag 15 Lot 17 graden; zeewater ruim 15 graden. VOORUITZICHTENluchtstroom Uit het noordwesten houdt bet strandweer nog te koel en wisselvallig. ZON EN MAAN. 28 juni Zon op 4,22 onder 21.04 Maan op 2.18 onder 17.04

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2