'I Jubilerende „muziek" van Sint- Philipsland hield festival WALCHEREN ZUID-BEVELAND AGENDA NIEUWS UIT DE KERKEN een modern kantoor heeft alles vóór Kantoormachinehandel J. A. BIESBR0ECK ZEEUWSCH-VLAANDEREN NOORD-ZEELAND MAANDAG 25 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEETJWSE COURANT Concordiavierde 60-jarig bestaan VEERE N.C.V.B. bijeen De N.C.V.B., afdeling: Veere, die 85 le den telt, kwam dezer dagen voor de maandelijkse bijeenkomst onder leiding van de presidente, mevrouw Van Wal lenburg-De Jager bijeen. De heer H. van Elven te Wissenkerke sprak over het onderwerp. „De vader in 't gezin". De opkomst was grooc. Dit was de laatste vergadering van het seizoen. De volgende is in september. De vice-presi- dente, mevrouw SanderseNoom, be sloot op de gebruikelijke wijze. NEGEN KORPSEN BIJ MUZIKAAL GEBEUREN De muziekliefhebbers op Sint Phï- lipsland hebben zaterdagmiddag en -avond hun hart kunnen ophalen: ter gelegenheid van het zestigjarig jubileum hield de muziekvereni ging „Concordia" een festival, dat is uitgegroeid tot een groots mu zikaal gebeuren voor de inwoners van Zeelands kleinste eiland. Niet minder dan negen gezelschappen, waaronder alle Thoolse muziekver enigingen, gaven acte de présence. In de middaguren maakten zij een anderhalf uur durende rondgang door de gemeente en 's avonds con certeerden alle deelnemende korp sen voor een talrijk publiek op de muziektent. Het zestigjarig jubileum van „Concor dia" begon 's middags om twee uur met een ontvangst in hotel „De Drui ventros" van voorzitters, secretarissen en directeuren van deelnemende vereni gingen. Het was by deze gelegenheid, dat voorzitter A. A. Rystenbil van „Concordia" liet een en ander vertelde over de afgelopen zestig jaar. Hij her innerde eraan, dat het muziekgezelschap op 26 februari 1902 is opgericht op ini tiatief van enkele Fliplandse muziek liefhebbers. Dank zy renteloze voor schotten konden instrumenten worden aangeschaft. In de beginjaren bleken de behoeften van de vereniging op finan cieel gebied niet zo groot; met een be drag van 175,- kon jaarlijks worden volstaan. Thans, zo vertelde voorzitter Rijsten- bil, heeft de vereniging jaarlijks meer dan 2000 nodig. Overigens heeft „Concordia" altijd slecht bij kas gezeten, ongeacht of de exploi tatie ƒ175 of ƒ2000 was. Dit is er de reden van geweest, dat bijvoor beeld het tienjarig bestaan in 1912 niet kon worden gevierd. Er was geen geld voor in de kas. De precaire financiële situatie was er in 1927 de oorzaak van, dat de toenmalige di recteur, de heer J. van Steenbergen, ontslag werd aangezegd. Concoursen In de moeilijke tijden waren er ook lichtpunten. De vereniging nam in to taal deel aan meer dan 60 concoursen en festivals. Voorzitter Rijstenbil noem de 1962 een goed jaar. Niet alleen zijn de muzikanten zo gelukkig sinds kort in uniform gekleed hun nummers ten gehore te brengen, maar tevens iykt de financiële toestand was gunstiger mede dank zij een geldelijke toezegging van de commissaris der koningin tijdens de officiële ingebruikneming van de mu- zieknis. Spreker wilde dit zien als een jubileumgeschenk. Vervolgens deed hU mededeling van de benoeming van enkele leden van ver dienste: P. P. Felius, sedert 1903 wer kend lid, kreeg liet gouden verenigingq- insigne; A. M. Everaers, sedert 1929 lid, zilver; M. A. Stols, sedert 1929 lid, zilver; H. van Nieuwenhuyze, sedert 1929 lid, zilver en M. L. Everaers, se dert 1933 lid en thans secretaris, zilver. Nadat een dronk was uitgebracht op de jubilerende vereniging, werden geluk wensen aangeboden door de voorzitter van het actiecomité, de heer P. de Raat, die namens de bevolking van Sint-Phi- lipsland en Anna-Jacobapolder een stel bekkens aanbood. Burgemeester L. J. de Jonge sprak woorden van gelukwens namens - het gemeentebestuur. Hij her innerde, dat de februariramp van 1953 wel, het ergste is geweest voor de ver eniging. De tent ging verloren en de in strumenten werden onherstelbaar be schadigd. Voorts werden gelukwensen aangeboden door de heren L. A. M. Elenbaas, na mens de bond van muziekverenigingen op Tholen en Sint-Philipsland, A. F. Goedemondt uit Goes namens de fede ratie van muziekverenigingen, A. M. Everaers, oud-lid en secretaris van „Concordia", thans voorzitter van de harmonie te Steenbergen en de heer M. P. Lanooy, eredirigent van de muziek vereniging uit Sint-Annaland. Na de ontvangst maakten de negen deelnemende korpsen „Concordia" uit Sint-Philipsland, „Semper Crescendo" uit Nieuw-Vossemeer, „Eendracht" uit Scherpenisse, „Concordia" uit Tholen, „Con Amore" uit Sint-Philipsland, „Oud- Vossemeerse Muziekvereniging" uit Oud-Vossemeer, „Oefening baart Kunst'" uit Sint-Maartensdijk, „Accelerando" uit Sint-Annaland en „Amicitia" uit Steen bergen een rondgang door Sint-Phi lipsland. Na afloop van de rondgang voerden de korpsen de „Zebramars" uit, speciaal ter gelegenheid van het jubileum ge componeerd door de directeur van het jubilerende korps, de heer C. W. Delhez. Van zes uur af concerteerden de korp sen op de muzieknis gedurende een half uur. Het festival werd besloten met eén drumbandshow door „Amicitia" uit Steenbergen. MIDDELBURG Ou-leerlingen middelbare landbouwschool vergaderden kinderen. Bij een goed bedrijfsecono misch inzicht van de boer zal een derge lijk geval van kinderexploitatie niet voorkomen. Maar de praktijk leert, dat dit inzicht nog niet overal aanwezig aldus de heer Krijger. Dezer dagen hield de oudleerlingenver- eniging van de clir. middelbare land bouwschool te Middelburg haat- jaarver gadering. In zyn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer Th. A. Boudeling, de moeilijkheden waarmee de landbouwer regelmatig te maken heeft. Uit het jaar verslag van de secretaris, de heer J. Blaas, bleek dat het ledental van de ver eniging nog steeds stijgt. heer L. Verhage, penningmeester van de vereniging kon melding maken van een voordelig kassaldo. De heer R. Krijger, bedrijfseconomisch onderzoeker bij de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdïenst hield daarop een inlei- over „Economische veranderingen de technische en sociale gevolgen daarvan voor de boer". Spreker wees er op, dat de regelmatig stijgende arbeids kosten en de vermindering van het ar beidsaanbod in de landbouw groter aan passingsvermogen van de boer vraagt voor de organisatie op zijn bedrijf. De arbeidsproduktiviteit per man is bijzon der belangrijk. Tijdig mechaniseren en deze mechanisa tie combineren met andere bedrijven of door middel van loonwerkers is op zijn plaats. Vereenvoudiging van het bouwplan kan de arbeidsorganisatie vergemakkelijken en de rentabiliteit van het machinepark verhogen, aldus de heer Krijger. Vervol gens behandelde spreker de sociale as pecten die hiermee in verband staan. Hij stelde dat tijdige beroepskeuze door de boerenzoons veel desillusies kan voorko men. Een waarschuwend woord liet spreker horen ten aanzien van bedrijven waar meerdere zoons op het ouderlijk bedrijf blijven werken, veelal tegen te lage beloning. Als er trouwplannen komen moet er een normaal loon betaald worden. Eerst dan blijkt dikwijls, dut er geteerd is op de Ring Borssele herv. kerk bracht bezoek aan de AKU De ambtsdragers uit de Ned. hervorm de gemeenten in de ring Borssele en gemeenteleden hebben per autobus een uitstapje gemaakt. Ditmaal ging de reis naar Arnhem waar een bezoek werd gebracht aan de A.K.U. Na een hartelijk welkom namens de directie werd koffie aangeboden cn ccn cn ander over de ontwikkeling van dit bedrijf, waar 2500 mensen werken, vertold. Aan de hand van een schema werden de bezoekers op de hoogte gebracht van het fabricage proces. Uit de ccllulose-platcn wordt de kunstmatige vezel bereid tot het weef- garen dat door do spinnerijen wordt verwerkt. In groepjes toog men de hele fabriek door om alles tot in de finesses te bekijken, onder geleide van een em ployé van do fabriek. De bezoekers kwamen onder de Indruk van het impo sante van een dergelijk groot bedrijf en de technische „wonderen", die al deze machines produceren. Na de rondgang werd ccn uitgebreide lunch aangeboden, tijdens welke ds. Wnrffemius, (vroeger tc 'a-Heer-Abtskerke) iets vertelde over zijn werk als industrie-predikant in Arn hem. Daarna sprak ds. Blok de dank uit van de bezoekers aan de directie van de A.K.U. Daarna werd nog een bezoek gebracht aan het openluchtmuseum te Arnhem. Via Utrecht ging men huis waarts. WOLPHAARTSDIJK Raad vergadert De gemeenteraad van Wolphaartsdijk vergadert donderdagavond om 8 uur. Of de agenda staan onder meer enkele sub sidieverzoeken. het onderzoek van de feloofsbrieven van nieuwe raadsleden, e wijziging van de kindertoelageveror dening, de verhoging keurlonen vlees keuringsdienst cn de wijziging gemeen tebegroting 1961. Burg speelt tegen Togo Zaterdag 30 juni a.s. gaan de leden van de Goesc korfbalvereniging „Togo" naar de Westhoek van Schouwen om daar een weekond door tc brengen. De Goese- naren logeren in de „Koe-bel" te Burgh. Z(j zullen een vriendschappelijke korf- balwedstrijd spelen legen hel kampi oenstwaalftal Burgh i op het van Zuyen-sportpark. Middelburg City: Alspmakje In septem ber, 20 uur. a.l, Electro. De gemaskerde contra Scotland Yard, lt'.30 uur, 1H Jaar. Molenwater: Minimum Walcheren, 11—18 uur. Van Benibem en Jutting! Expositie over Zeeland en Vlaanderen, U—18 uur. Zeeuws Museum: Expositie Jnn Toorop ln Zeeland. 9—18 uur Vllsslngen Alhambrn: Alspraakje in sep tember, 20 u., a l. Luxor: De vloek van Frankenstein, 20 uur. 18 Janr. Middelburg city: Afspraakje in septem ber. 20 uur, a.i. Electro De gemaskerde contra Scotland Yard. tt*.30 uur. 18 Jaar. Goes Grond, Afspraakje in september. Terneuzen Luxortlieater Twee beste vij anden. 20 uur. a l. Sas van Gent Olymplatheater: De on dergang van Billy the Kid. 20 uur. a.l. Axel Het Centrum: De sheriff van Wichi ta. 20 uur, 14 Janr. Hulst Bioscoopgebouw Tussen nacht en morgen. 20 uur. 18 Jaav Oostburg Lodelthcator Sebastian Knelpp. de wonderdokter. 20 uur. a.l. 21er1kzee Concertzaal- De zwarte tiran, 20 uur. 18 Jaar. Haamstede Bioscoop note' Bom: De Saint in actie. 20 uur. 14 Jaar. Officiële publikatie GOES. OPENBARE BEKENDMAKING WONINGWET. Het hoofd van het gemeentebestuur van Goes brengt, ingevolge het bepaalde ln het en -ie lid van artikel 27 der Woningwet openbare kennis, ont vanaf 26 Juni 1962 gedurende veertien dagen ter gemeente-se cretarie (afdeling Algemene Zaken) voor een ieder ter inzage ligt de door de ge meenteraad bij zijn besluit van 20 Juni 1962 9 vastgestelde partiële herziening 1962 bet uitbreidingsplan Zuid, regelende de bestemming ln hoofdzaak er in onderdelen gronden gelegen ten zuiden van het Veilingterrein. zoals ls aangegeven op de bijbehorende kaart, met de bij deze herzie ning behorende bebouwingsvoorschriften. Binnen zes weken na nf'uop van bovenge noemde termijn van veertien dagen kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend bij gedeputeerde >n van Zeeland tegen dit plan bezwaren indienen. Goes. 25 juni 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur voorn., F. G. A. HUBER. GOES OPENBARE BEKENDMAKING WONINGWET. Het hoofd van het gemi entebestuur van Goes brengt, ingevolge li<>t bepaalde in het n 4e lid van artikel 37 der Woningwet ter openbare kennis, dnt vanaf 26 Juni 1962 gedurende veertien dagen ter gemeente-se cretarie (afdeling Algemene Zaken) voor een leder ter inzage ligt de door de ge meenteraad bij zijn besluit van 20 Juni 1962 s vastgestelde partiële herziening 1962 uitbreidingsplan in hoofdzaak en ln onder delen Valckeslot I zoals ls aangegeven op de bijbehorende kaart, mor de bij deze her ziening behorende bebouw ingsvoorschrlften. Binnen zes weken nn nfioop van bovenge noemde termijn van veertien dagen kunnen belanghebbenden, die zlcli mot bezwaren tot de raad hebben gewend, bij gedeputeerde staten var Zeeland bezwaten tegen dit plan indienen. Goes, 25 Juni 1902. Het lioofd van het gemeentebestuur voorn., F. G. A. HUBER. GOES. OPENBARE BEKENDMAKING WONINGWET. Partiële herziening 1962 I' uitbreidingsplan in hoofdzaken en In onderdelen Valckeslot I Het hoofd van liet gemeentebestuur van Goes: gelet op het bepaalde in artikel 37, 2e cn ie lid der Woningwet: brengt ter openbare kennis dat vanaf 20 juni li)62 ge durende vier weken op de gemeentesecreta rie (afdeling Algemene Zaken) ter Inzage ligt het ontwerp van een plan tot partiële herziening 1962 11 vun het uitbreidingsplan in hoofdzaken en lil onderdelen Valckeslot I, met ontwerp bebouwingsvoorschriften, rege lende de bestemming in hoofdzaak en in onderdelen van de In her plan begrepen gronden omsloten door de Kievitlaan, Rel- ger8trant, Nachtegaallaan en gedeelte Heer- nisseweg te Goes. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden bij de raad der gemeente Goes bezwaren legen het. ontwerpplnn in dienen. Goes. 25 Juni 1962. Het hoofd vnn het gemeentebestuur voorn,. F. G. A. HUBER. GOES. B. cn w. van Goes maken bekend, dat ten gevolge van een plnats gehad hebbende reorganisatie, met ingang van 2 Juli a.s. de ondersteuning van behoeftige» niet lan ger zal plaatsvinden floor het burgerlijk armbestuur alhier. Belanghebbenden dienen zich vanaf noemde datum voor alle hiermede verband houdende aangelegenheden te wenden tot de afdeling sociale zaken der gemeente-se cretarie. Lange Kerks"raat 3a. alhier. Goes. 20 Juni 19G2. Burgemeester cn wethouders voorn.. F. G. A. HUBER burgemeester. M. J. TA1LLIE, secretaris. „Delta"-filatelisten groeien in aantal Het belangrijkste punt op de agenda van de dezer dagen gehouden vergade ring van de filatelistenvereniging „Del ta" te Middelburg was het ontwerp van de statuten, dat na bespreking met alge mene stemmen werd goedgekeurd. Hel ontwerp zal nu ingediend worden voor de koninklijke goedkeuring, zo deelde de voorzitter de heer H. Mennes mee. Deze maand meldden zich acht nieuwe leden, het ledental kwam daardoor op 130. Volgende week zal het bestuur de vergadering leiden van de groep „Vre derust", die onlangs geformeerd werd en thans 14 leden telt. Binnenkort zal de groep „Vlissingen" worden opgericht. Delta zal aan het eind van zijn eerste levensjaar waarschijnlijk de grootste filatelistenvereniging van Zeeland zijn. Het bestuurslid de heer H. Kruithof nam op vermelde vergadering afscheid van de vereniging. Hij' sprak de wens uit, dat „Delta" spoedig een jeugdafdeling zal krijgen. Na sluiting van de vergadering keerden de leden met nieuwe aanwinsten, ver kregen door ruiling, uit de verloting of door de nieuwtjesdienst naar huis terug. VLISSINGEN ONDERWIJSBENOEMINCEN IN VLISSINGSE RAAD In de gemeenteraad van Vlissingen zul len vrijdagmiddag om 2 uur diverse on- derwijsbenoemingen worden behandeld. Voorgesteld wordt als leraar Nederland se taal en handelsbriefwisselïng in vaste J!,st aan de gemeentelijke middelbare delsavondschool te benoemen de heer W. J. J. A. Mahieu te Vlissingen ln de vacature van de heer J. A .de 1-Iaas, die men pensioen gaat. Ter voorziening in de vacature van onderwijzer aan de openbare Franse Naereboutschool voor l.o. wordt voorgedragen de heer W. P. de Vries te Axel in de vacature van me vrouw H. M. E. van Loenen-Haccou. Mejuffrouw K. Hendrikse, onderwijze res aan de openbare lagere school te Renesse staat op de voordracht voor een vacature aan de openbare „Bouwen Ewoutschool" voor g.l.o., ontstaan door vertrek van mej. J. J. Sanderse. Ter voorziening in de vacature van onder wijzeres aan de openbare Jan Ligthart- school voor gewoon lager onderwijs ont staan door vertrek van mevrouw L. H. van Mijnsbergen-De Bert stellen b. en w. van Vlissingen voor te benoemen mej. J. H. de Ruiter te Vlissingen. Op de voordracht voor benoeming als hoofd leidster aan de openbare Kleuterschool „De Woelwaters" aan de Bloemenlaan staat mej. M. v. d. Hoek. tijdelijk hoofd leidster aan een Nutskleuterschool te Tiel. Het betreft hier een vacature, ontstaan door vertrek van mevrouw M. Verhagen-Hansen. RITTHEM Chr. vrouwenvereniging bezocht filmavond Op verzoek van de christelijke vrouwen vereniging te Ritthem vertoonde dokter G. A. van Bockel uit Souburg dezer da gen films over zijn reis naar Spanje, alsmede over de wintersport in Oosten rijk. Vooraf werd nog een en ander ver toond van het eigen eiland Walcheren. Alles werd op boeiende wijze toegelicht. Mevrouw Nennïe, voorzitster van de vereniging, dankte in haar slotwoord dokter Van Bockel op hartelijke wijze voor de geslaagde avond. MELISKERKE Raad komt bijeen In de raadsvergadering van maandag avond 25 juni om 7 uur, zal de gemeen teraad van Meliskerke de nieuwe raads leden toelaten, alsmede een herziene re geling voor de vergoeding van verplaat singskosten vaststellen. De raad zal ver der beslissen over een kampeerregeling, over de inrichting van een B.B.-nood- post in het gemeentehuis en over een aanvrage om optie op een bouwterrein van het N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Scheepvaartberichten Vlissingen aargekomen op 22 juni: Negus van rede. Diana van Archanger. Roland van Londen. Cintra van New-Castle. Nariviki van Rouen. Vlissingen vertrokken op 22 Juni: Harle Riff naar Middelburg. Diana naar Middelburg. Atlas naar Ponte Delgade Roland naar Mid delburg. Gepasseerd naar Antwerpen op 22 juni: Ar- noudspolder van Oporto Jannie van Nar vik, Lijnbaansgracht van Amsterdam. Streef kerk van Hamburg. ^Hoogkerk van Stettin. Mutatie van Teignmouth. Ivoorkust van Freetown. Ganymedse van Hamburg. Algol Marseille. Antje van Londen. Diana V Londen-Gent. Osiris van Hamburg. 23-6 Willem-Cornelis van Rotterdam. Maris- eal-Lopen van Rotterdam. Kieldreeht van Rotterdam. Labrador van zee. Triton van West Hartepol. IJsel van Rotterdam. Plani- cus van Londen. Kamperdijk van Rotter- damb. Albatros van Londen. Gepasseerd van Antwerpen op 22 juni: Delf zijl naar zee. Uranus naa- LoniVn. Unitas naar zee-Terneuzen. Hoogkerk naar Rotter dam. Hermes naar Amsterdam. Genca naar Toppila. Egbert-Wagenborg naar Delfzijl. 23 juni: Pandorra naar St. Brieux. Aarden- burgh naar Rotterdam. Intrede ds. B. Zoodsma in Wemeldinge Zondagavond heeft de nieuwe predi kant van de Nederlands hervormde ge meente te Wemeldinge, ds. B. Zoodsma, vroeger te Nieuwdorp, zijn intrede ge daan. Ds. Zoodsma is in de plaats ge komen van ds. K. W. Slik. In de morgendienst was ds. Zoodsma bevestigd door ds. H. van Hoegee uit Delft. Deze had als tekst gekozen F chiel 2 de verzen 8 en 9. In de avond dienst, die druk was bezocht, deed ds. Zoodsma zijn intrede. Hij hield zijn pre dikatie naar aanleiding van H Cor. 4 :5. „Want wij prediken niet onszelf, maar Christus Jezus als Heere." Namens de kerkeraad en namens de gemeente voerde ouderling C. de Schip per het woord, die ds. Zoodsma en zijn vrouw welkom heette in zijn nieuwe gemeente. De gemeente zong hem vervolgens Ge zang 94 in gewijzigde vorm toe. In een kort persoonlijk woord richtte de nieuwe predikant zich tenslotte tot de gemeente. Aan deze kerkdienst werd medewerking verleend door het hervormd kerkkoor onder leiding van dirigent A. van de Singel. Het orgel werd bespeeld dooi de heer C. Philipse. Na de dienst was er in het hervormd jeugdgebouw een bijeenkomst voor genodigden. NED. HERV. KERK Beroepen te Rotterdam-C. (vac. dr. J. Sperna Weiland): B. Klein Wassink te Gorkum; te St.-Philipsland: A. Lam te Op- en Nederandel. Bedankt voor Dalfsen (toez.): K. van Liere te Wolphaartsdijk. Officiële publikatie MIDDELBURG. AFSLUITING EIGENHAARDSTRAAT. en w. van Middelburg maken bekend, dat de EigenhaardStraat wegens het uitvoe ren van bestratingswerkzaamheden voor alle rijverkeer zal zijn afgesloten van 26 juni tot 20 juli a.s. of zoveei langer of korter als nodig zal blijken. Middelburg, 22 juni 1962. B. en W. voornoemd. Mr. J. DRIJBER, burgemeester. Mr. J. HOOLf. secretaris. VLISSINGEN. RAADSVERGADERING. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 29 juni 1962. des namiddags te 2 uur een openbare ver gadering van de gemeenteraad zal worden gehouden ten gemeentehuize. Vlissingen, 22 juni 1962. GISPEN CULEMBORG» GISPEN CULEMBORG Showroom en technische dienst: Gentsestraat 21a-23, Hulst, telefoon 01140-2080, b.g.g. 2591. niiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiimiiiii Jeugdverkeersexamens HOEK Raad Hoek verkocht bouwgronden De gemeenteraad van Hoek heeft in de dezer dagen gehouden vergadering met algemene stemmen enige percelen bouw grond verkocht. R. Stoffel aar te Den Haag en E. Vinnlk te Utrecht kochten een stuk bouwgrond in het uitbreidings plan in de Oud-Westenrijkpolder, het be stuur van het Julianaziekenhuis te Ter- neuzen werd toegestaan een perceel bouwgrond van 864 m2 te verkopen aan de Gebrs. v. d. Poel te Terneuzen. De raad willigde verder een verzoek in van F. K. Haak te Zaamslag om optie op een perceel bouwgrond in het uitbrei dingsplan in de Oud Westenrijkpolder voor de bouw van een woonhuis. De raad ging, met de stem van J. P. Ver gouwe (c.h.) tegen, akkoord met ver betering van de weg Wulpenbek. Hierop zal voor 5000 een teerlaag worden aangebracht. De heer J. van der Petfl (p.v.d.a.) herinnerde nog aan de slechte toestand van de weg De Knol-Boeregat. Hierover zal het polderbestuur worden aangeschreven. De neer C. Cijsouw te Sas van Gent werd benoemd tot directeur-veearts van de keuringsdienst voor vee en vlees in de kringen Terneuzen, Sas van Gent en Hoek, in de vacature T. van Roon. De raad ging verder akkoord met de vast stelling van een gemeenschappelijke re geling schoolartsendiensten in het dis trict Zeeuwsch-Vlaanderen en besloot de winkelsluiting op 6 uur te stellen en de sluiting op dinsdagmiddag om 1 uur voor de kruidenierswinkels. De raad nam verder met algemene stemmen aan het plan tot aanleg en exploitatie van een afvocrloiding, wat 3,60 per inwoner zal gaan kosten. De gemeenterekening voor 1960 werd vast- festeld. De raad besloot voorts tot aan- oop van een huisje van C. Hyisen in de Langestraat voor de prijs van 800. Meegedeeld werd nog, dat voor Hoek 15 woningen zijn toegewezen, waarbij nog 6 komen van dit jaar. AXEL Reis plattelandsvrouwen Dezer dagen ondernam de afdeling Axel van dc Bond van Plattelandsvrouwen een reisje naar Bergeyk in Brabant. Des morgens werd een bezoek gebracht aan een meubelfabriek aldaar. In de Eikel- berg werd de lucli gebruikt, waarna een ploegstoffenfabriek werd bezocht. In Eindhoven werd een zaak van deze fa briek bezocht. Om ongeveer 10 uur des avonds waren de dames weer in Axel terug. Het gezelschap bestond uit 41 personen. Dezer dagen heeft burgemeester N. K. van DiJke in de raadzaal van het Axel- se stadhuis de diploma's uitgereikt van het jeugdverkeersexamen 1962. Aan het examen namen Sn totaal 122 leerlingen deel, waarvan 29 van de Prinses Marij- keschool, 38 van de r.-k. school, 48 van de christelijke nationale school en 7 van de christelijke school te Zoute Spui. In totaal werden 27 leerlingen afgewezen; 24 omdat zjj 8 of meer fouten maakten en 3 omdat zij het examen slechts ge deeltelijk aflegden. Het examen was dit jaar bepaald niet gemakkelijk. Er was slechts een leerlin- e, Tanja Kesbeke van de r.-k. school, ie bij het theoretische als het prakti sche examen geen enkele fout maakte. De leerlingen van de Prinses Maryke- school maakten iets meer fouten dan het vorige jaar, maar zij kwamen toch weer in het bezit van de trofee voor de beste school. VEEKEURING CADZAND In Cadzand is .vorige week de jaarlijkse vcckeuring gehouden. Als juryleden fun geerden de heren C. den Engelsen, M. Klelnepier en A. Verhage-Hoste. De aanvoer bestond uit 24 stuks rundvee. Kampioen koe werd Mollie H van eige naar A. Lako, die in het bezit kwam van een door het gemeentebestuur van Cadzand beschikbaar gestelde beker. Reserve-kampioen: Marianne 5, eige naar J. Risseeuw-Vérhage; kampioen vaars: Anna 25, eigenaar J. C. Basting. De reserve-kampioen en de kampioen vaars wonnen ieder een beschikbaar ge stelde medaille. Ie prijs bedrijfsgroepen: eigenaar J. C. Basting. Verdere uitslag: le kalfkoeien: le Marianne 5, eig. J. Risseeuw; 2e kalfkoeien: la Mollie n, eig. A. Lako: lb Wiebel, eig. P. Ris seeuw; 4e kalfkoeien: 3a Wampie .eig. P. Risseeuw; lb Anna 24, eig. J. C. Bas ting; oudere kalfvaarzen: 1. Hanneke, eig. J. A. Provoost; 2. Anna 26, eig. J. C. Basting; 3. Willemke 58. eig. J. C. Basting. Basting; 2-jarige vaarzen: 1. Anna 25, eig. J. C. Basting; 2. Jannetje 16. eig. J. A. Provoost; 3. Bea, eig. kinderen De Hullu; 4 Am 40. eig. J. A. Provoost; 5. Koba IS. eig. idem; 6. Maartjc 14, eig. idem7. Margriet, eig. kinderen De Hul lu; jaarling vaarzen: L Ans, eig. A. La ko; 2. Gemmie, eig. idem; jongere vaar zen: 1. Marie 12, eig. J. A. Provoost; 2. Meintje 17. eig. J. C. Basting; 3. Mollie 3. eig. A. Lako; 4. Gelfke 36, eig. J. A. Provoost: 5. Vrinkje 70, eig. idem; 6. Anna 27, eig. J. C. Basting; 7. Jantje 34, eig. idem. Stichting „Rozenoord" hield jaarvergadering De stichting „Rozenoord" van de Her vormde Diaconieën in West Zeeuwsch- Vlaanderen hield haar jaarvergaderng onder leiding van de heer L A. Brak man. De aftredenden bestuursleden, t. J. Verhage-Risseeuw uit Cadzand en dr. J. W. Jansen uit Groede werden herkozen. In de plaats van de heer J. D. Herrebout uit Schoondijke die zich niet meer beschikbaar stelde, werd gekozen de heer W Luteyn uit Breskens. Jaarverslagen en begrotingen werden goedgekeurd. De zogenaamde mannen- zitzaal in het oude gedeelte zal te zijner tijd verbouwd worden tot twee kamer tjes, zodat net aantal verpleegden, dat thans 76 bedraagt, weer uitgebreid kan worden. De inrichting is voor de volle 100 bezet en het aantal aanvragen is dusdanig dat er nog een flinke wacht lijst bestaat. Bijna alle diaconieën waren op deze vergadering vertegenwoordigd. NIEUWVLIET COLLECTE De in de gemeente Nieuwvliet gehouden collecte ten bate van de A.V.O. (Arbeid voor Onvolwaardigen) heeft 22,20 op gebracht. CADZAND WEDVLUCHTEN postduivenhoudersvereniging „De Getrouwe Duif" te Cadzand nam met 244 jonge en 51 oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Arras. De uitsla- fen luiden als volgt: jonge duiven: 1 en M. P. van Hee (hoogste snelheid 1087.1 meter per minuut); 2 en 7 A. J. de Hullu; 3 W. van Akker; 4 P. W. Goossen; 5 J. J. Visser; 6 J. Jasseur; 9 A. P. de Putter; 10 J. A. Vasseur. Oude duiven: 1, 2, 4, 5 en ft A. P. de Putter (hoogste snelheid 1125.1 meter per minuut); 3 A. J. Duininck; 7 en 10 P. C. de Mcij; 8 I. Misilje; 9 J, J. Kools. OOSTBURG Bejaarden op reis naar België Omstreeks 170 Oostburgse bejaarden hebben vrijdag het jaarlijkse uitstapje gemaakt, dat ditmaal, niet met parti culiere auto's, maar in vier autobussen, naar Adinkerke aan de Belgische kust voerde. In dit plaatsje, vlak bij de Fran se grens, bezocht men het park „De Meii" met een sprookjesluin en een vogelpark. Bij thuiskomst 's avonds oir acht uur op de markt zorgde de Oost- burgse „Harmonie" voor enige vrolijke marsmuziek. Daarby ontbrak ook niet een rondedans. Burgemeester J. L. van Leeuwen van Oostburg, die de reis had meegemaakt, zei, dat liet een plezierige dag was geweest. De heer P. B. Brug- BEVESTIGING EN INTREDE DS. G. ZONNEVELD IN SEROOSKERKE- KERKWERVE De hervormde gemeenten van Kerkwer- ve en Serooskerke hebben zondag de nieuwe predikant, ds. G. Zonneveld uit Oostvoorne, verwelkomd. Ds. Zonneveld werd 's morgens in de dienst van 10 uur door zijn oom, ds. S. Bijl uit Krimpen aan de IJsel, in Serooskerke in het ambt bevestigd. In de middagdienst van half drie deed hij zijn intrede als predikant in de hervormde gemeente van Kerk- werve. Ds. Zonneveld zal de pastorie in Kerkwerve betrekken. Uit Oostvoorne, waar ds. Zonneveld ruim anderhalf jaar voorganger is geweest voor de evange- lisatïévereniging waren belangstellen den aanwezig. De voormalige predikant, ds. F. v. d. Grift uit Someren woonde de dienst bij, evenals de consulent ds. A. v. d. Ban uit Scharendijke. Als afge vaardigde van de classis was de quaes tor, de heer Vermaat uit Zierikzee aan wezig. De tekst voor de prediking was gekozen uit 2 Cor. 5 vs. 20. Aan de De gemeente zong vervolgens de nieu we predikant gezang 269 toe. De middagdienst in Kerkwerve begon met het zingen van psalm 100. Na de schriftlezing zong het koor „Soli deo gloria" te Kerkwerve gezang 214. De tekst van de prediking was genomen uit Handelingen 4 vers 29 en 31. Hier na voerden het woord ds. M. G. Wester hof uit Nieuwerkerk, praeses van de Ned. Herv. Kerk op Schouwen-Duive- land, ds. F. A. van Liere uit Renesse, namens de collega's van de kring Brou wershaven, ouderling Hans™ namens de gemeenten Serooskerke en Kerkwerve, uit Serooskerke. De laatste bracht dank ds. v. d. Ban en ds. De Boer voor hun werkzaamheden. Namens de burgerlijke gemeente Mid den-Schouwen sprak burgemeester S. Francke. Verder spraken wethouder Vis van Westerschouwen en ds. v. d. Ban. Ds. Zonneveld sprak een dankwoord. GEREF. KERKEN Beroepen te Vollenhove-Kraggenburg: H. Weggemans te Oudehorne. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Haamstede-Kerkwerve: J. Brons te Bunschoten en K. J. Velema te Hoogeveen. BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Hoogezand: J. Bouritius te Tweede Exloërmond. Jeugd Rode Kruis Zierikzee steunt „zeep"-actie Algerije Daar zeep een van de artikelen Is, die zeer hoog op de lijst van gevraagde artikelen van de Liga van Rode-Kruis verenigingen staat genoteerd, is het Jeugd Rode Kruis en de A.V.R.O. een actie onder de Nederlandse jeugd be gonnen voor het inzamelen van stukken zeep. Men hoopt dat de jeugd deze zeep- nood effectief „om zeep zal helpen". Aangezien de jeugd veel belangstelling toont voor t.v.-uitzendingen, verwacht men dan ook, dat de televisie een be langrijke schakel zal blijken te zijn om een goede afloop van deze actie te waar borgen. Vanuit Den Haag heeft men ook de Rode-Kruisafdelingen warm gemaakt voor deze actie om een en ander plaat selijk te stimuleren. De afdeling Zierikzee van het Jeugd Rode Kruis heeft in een schrijven aan de hoofden van scholen in Zierikzee en Kerkwerve gevraagd het inzamelen van stukken zeep op school te bevorderen, daar het meebrengen van een stukje zeep meer suces zal hebben, dan het de jeugd persoonlijk te laten opsturen naar Den Haag, zoals in de t.v.-uitzending werd voorgesteld. Daar de ouderen nog duidelijk voor ogen zal staan welk een belangrijk artikel zeep in oorlogstijd is voor de gezond heid en hygiëne, verwacht het J.RN. in Zierikzee dan ook veel begrip en en thousiasme voor deze actie. Vanzelf wordt naast de jeugd, iedereen in de ge legenheid gesteld om een stukje „zeep" bij te dragen. Het wordt gaarne in ont vangst genomen door de heer J. K. Jop- pe. P. D. de Vosstraat 7 en de heer H. Uijl, Lange Nobelstraat 32 te Zierikzee. Bruse Boys II won met 53 van veteranen Dezer dagen heeft het tweede elftal van Bruse Boys een voetbalwedstrijd ge speeld tegen de veteranen van deze vereniging. Met de rust leidde het twee de elftal met 2-1. De doelpunten werden gescoord door J. Kostense en R. Ca- pelle voor Bruse Boys H en Duinhou wer voor de veteranen. Na de rust ging de strijd gelijk op. Het tweede team won tenslotte met 5-3. Het scoreverloop was: R. Lems 2-2, D. Lemson 3-2, H. de Jonge 3-3, R. Capelle 4-3 en B. Vane 5-3. collecte voor Sonnevanck _jnnegloren heeft in Dreisehor op gebracht een bedrag van 43,72. ZIERIKZEE N.C.V.B. over Bond tegen schenden van Gods Naam In haar laatste vergadering van dit sei zoen heeft de afdeling Zierikzee van de Nederlandse Christen Vrouwenbond haar aandacht bepaald bij het werk van de Bond tegen het schenden van Gods Heilige Naam. Om daarvan een indruk te krijgen hadden de dames in het her vormd verenigingsgebouw in hun mid den de heer N. M. Laarman uit Den Haag. Hij gaf een uitvoerige uiteenzet ting van de doelstellingen, die deze bond nastreeft en wees er zijn gehoor op, dat de mens door iets na te laten Gods wet kan volbrengen. De heer Laarman her innerde de dames aan de de eerste regel van het Onze Vader: „Uw naam worde geheiligd". Duidelijk kwam in zyn cau serie tot uiting, dat het werk van de reeds 45 jaar bestaande bond moet wor den gezien als een goed stuk evangeli satie. Tenslotte vestigde hij de aandacht van de N.C.V.B.-leden op de grote bor den, die de bond op 82 N.S.-stations heeft geplaatst. Aan het begin van de vergadering vroeg de presidente, me vrouw A. van Vloten-van Rijswijk de le den mee te werken aan de actie voor de kampen met ontheemden. De dames kunnen dit doen door oude nylonkousen te bewaren en in te leveren. Mevrouw Woldinga in Zierikzee zorgt dan voor de verzending en in de kampen maakt men er slaapkamerkleedjes van. De eerstvol gende vergadering van de afdeling wordt in september gehouden. BROUWERSHAVEN Dr. Siccema (vroeger Brouwershaven) jubileert Woensdag 27 juni is het vijfentwintig jaar geleden, dat dr. K. H. Siccama uit Oostenneer werd bevestigd als predi kant in de Nederlandse Hervormde Kerk Dr. Siccama was van 19371940 predi kant te Brouwershaven. Dr. Siccama werd 8 december 1908 te Drachten ge boren. Hij studeerde theologie, letteren en geschiedenis. Op 8 december 1950 promoveerde hij te Utrecht tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. Op 27 juni 1937 bevestigde ds. G. L. F. W. B. H. K. de Voogd van der Straaten hem als predikant van de hervormde ge meente van Brouwershaven. Sinds 9 oktober 1960 diet hij de hervormde ge meente van Oostermeer. Dr. Siccama is lid van de commissie voor de evangelie verkondiging in de Friese taal. Hij neeft meermalen preken en toespraken in het Fries gehouden. Tijdens zyn ambtsbediening Le Brou wershaven werd mede door dr. Siccama een kerkkoor opgericht. Te Sneek gaf hij mede de stoot tot de oprichting van een evangelisatiekoor, waarvan hij zelf de leiding nam, evenals ook van het koor te Brouwershaven. SINT-MAARTENSDIJK Raad komt bijeen In de gemeenteraad van Sint-Maartens dijk komen op dinsdagavond om 7 uur ter behandeling een wijziging op de kampeerverordening, de verhuur van krotwoningen, de aanschaf van een blok hut als opbergruimte bij de kleuter school ad 700, de bouw van 11 wo ningwetwoningen en onderhandse gun ning daarvan aan de fa. Rijnberg Zo nen te St.-Maartensdijk voor 157.300. De raad zal verder vaststellen de par tiële herziening van het uitbreidings plan in hoofdzaak en de nieuwe raads leden installeren. TWEEDE FIETSPAD LANGS RIJKSWEG BIJ BRUINISSE De rijksweg 18 tussen Zijpe cn de veer haven „De Val" bij Zierikzee heeft op enkele kilometers na aan weerszijden een fietspad. Alleen tussen de Oude Dijk onder Bruinisse en de oprit naar het veerplein bij Zijpe moet het rywïelver- keer met één pad voor beide richtingen in de nabije toekomst een afsplitsing krijgt naar de weg over de Grevelingen- dam, aan de noordkant van het beton nen wegdek een nieuw rijwielpad zal hebben opgeleverd. Op het ogenblik wordt de fundering daarvoor gelegd. Van het bouwland langs de weg is een strook van enkele meters breedte „af- genabbeld" en draglines leggen daarop de laatste week een „bedding" voor het tej1J i zal zijn. DREISCHOR geman sprak als voorzitter van de or ganiserende commissie „Rijtoer ouden van dagen", die alle medewerkers dank bracht. Raad komt bijeen In de raad van Oostburg zullen in de vergadering van donderdagavond om half acht de nieuwe raadsleden worden geïnstalleerd. Voorts zal de raad een nieuwe gemeenschappelijke reeling schoolartsendienst in het district Zeeuwsch-Vlaanderen vaststellen, als mede de onderwijsvergoedingen over het afgelopen jaar. In de raad worden verder behandeld voorstellen tot aankoop van een wegge deelte in verband met de exploitatie van een bungalowterrein en tot wijziging van diverse verordeningen. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Overleden: J. van Langevelde. 77 J.. e. v. A. L. van Dixhoorn. A. Buijs, 83 j„ e. v. C. M. Willems. L. Pladdet. 60 J, e.v. J. den Hooglander. D. J. Seegers, 58 J.. e. v. I. L. I. de GiJseL J. J. L. van Minnen, 59 j.t e. v. J. Meijer. Hervormd kerkkoor bezocht Leerdamse glasfabrieken De leden van het Nederlands hervormd kerkkoor uit Dreisehor hebben dezer dagen een bezoek gebracht aan de Leer damse Koninklijke Nederlandse Glasfa briek Kristal. De eerste pleisterplaats was Oosterhout waar men reeds om 8 uur aan de koffie zat. Omstreeks half 10 arriveerde men in Leerdam. De bezoe kers uit Dreisehor werden hier in vier groepen gescheiden en door vrouwelijke werkstudenten in het bedrijf rondgeleid. Daar het concern in vol bedrijf was kon den de bezoekers het fabricageproces volgen. Na de rondleiding en een be zoek aan het glasmuseum werd in het restaurant het twaalfuurtje genuttigd, waarna men weer in de bus stapte en naar Voorburg reed. Daar werd domi nee G. H. Duyvendak opgezocht en door mevrouw Duyvendak op koffie en thee getrakteerd. Tot slot werd nog een be zoek gebracht aan de pier in Schevenïn- fen, waarna men via het Westland naar ireda reed, waar men het diner ge bruikte. Tegen half elf arriveerde men weer in Dreisehor. Bejaarden maakten rijtoer naar N.-Beveland en Walcheren De belangstelling bij de bejaarden van Dreisehor voor het traditionele uitstap je was ook nu weer groot. Ruim 60 per sonen hebben aan het reisje, dat dit maal naar Walcheren voerde, deelgeno men. Niet minder dan 23 autobezitters hadden hun wagen belangeloos ter be schikking van het comité gesteld. Om 8.30 uur werd uit Dreisehor vertrokken en per boot overgestoken naar Kats op Noord-Beveland. In Kats werd de koffie gebruikt en werden de dames een ver snapering en de heren een rokertje aan geboden. Via Lewedorp, Arnemuiden en Middelburg reed men naar de boulevard te Vlissingen waar het drukke scheep vaartverkeer op de Westerschelde werd gadegeslagen. Vandaar ging het naar Zoutelande waar de warme maaltijd werd gebruikt. Via Westkapelle, Dom burg, Oostkapelle en Vrouwenpolder reea men via de dam door het Veersegat weer naar Noord-Beveland. Omstreeks 6 uur was men weer in Dreisehor terug en kon men zich te goed doen aan een door het comité in het dorpshuis aan geboden broodmaaltijd. De voorzitter van het organiserende comité de heer J. J. Klaasse, dankte tenslotte alle inge zetenen voor hun verleende steun en in het bijzonder de autobezitters. Namens de ouden van dagen dankte de heer J. W. Dooge allen, die aan deze dag had den medegewerkt. POORTVLIET N.C.V.B. kwam bijeen De afdeling Poortvliet van de Neder landse Christen Vrouwenvereniging kwam dezer dagen in het gemeentehuis in vergadering bijeen. Nadat de huis houdelijke zaken waren afgehandeld sprak de heer Suurmond over het on derwerp „De gevangenen en hun gezin nen". De volgende vergadering is be paald op 17 juli aanstaande. Mej. Stol- ker zal dan spreken over „de vrije za terdag". Burgerlijke stand ZIERIKZEE. Bevallen: L. van der LindeBerrevoets. z. II. A. Dekker—Van IJsseldsjk. d. A. Hoek— Minnee. d. A. P. J. OverweelConstandse, z. P. J. de Keijzer—Van der Werf, z. M. van SchelvenBom. z. M. A. Hoogerwerf Hoendervangers, z. N. C. HanseBal. d. M. WillemseTroost, d. Getrouwd: Th. J. van d.-r Weel. 25 j. en C. C. de Graag. Overleden: A. Hoekman, S2 J.. wed. v. L. de Hooge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7