Alleen Feijenoord won in intertoto-duel Souburgs Animo nog 1 punt van titel af GRATIS FOLDER Veendam-RBC (5-2) besluit van geslaagde Souburgse sportweek vogelalbum... Meeuwen I won met 8-0 van Duiveland 1 ZUIDWESTERS II SLOEG VEDO A. Snoek won biljarttoernooi KarelI VERSTRAETE 3e IN BEVEREN SWIFT KLOPTE TJ0BA MET 10-5 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 25 JUNI 1962 IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. I N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25 Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 brengt een Sportdag Landbouwcentrum De personeelsvereniging van het Land bouwcentrum Zeeland te Goes heeft op het sportterrein te Kloetinge een sport dag gehouden. Voor deze sportdag was evenals voor gaande jaren het personeel van het Ka daster uitgenodigd. In het ploegenklas- sement bezetten zij de eerste plaats, ter wijl de overige plaatsen door de drie uit het Landbouwcentrum samengestelde ploegen werden bezet. De uitslagen van de individuele nummers waren: Hardlopen dames 60 meter: 1. Mevr. Markusse; 2. A. C. de Jonge: 3. J. de Koeyer. Verspringen dames: 1. Mej. J. Nijsse; 2. mevr. v. d. Zwan; 3. mevr. De Munck. Kogelstoten dames: 1. Mevr. v. d. Zwan; 2. mevr. Markusse; 3. mevr. De Munck. Hardlopen heren senioren 100 meter: J.. J. H. Meiborg; 2. G. J. v. Kerkvoort: 3. J. F. v. d. Sluis. Hardlopen heren junioren 100 meter: 1. J. v. Nieuwenhuyse; 2. J. Hogpener; 3. R. v. Bremen. Hardlopen heren 800 meter: 1. R. A. v. d. Tuin; 2. R. v. Bremen; 3. H. J. M. v. Miltenburg. Verspringen heren: 1. J. Hoppener; 2. R. A. v. d. Tuin; 3. J. F. v. d. Sluis. Kogelstoten heren: 1. R. v. Bremen; 2. A. L. de Munck; 3. D. R. Neerhof. KINDERSPELEN. Meisjes jonger dan 6 jaar. Blokjesrapen: 1. An ja de Munck; 2. Karei v. Steenber- :n. eisjes 6 t/m 8 jaar. Hindernislopen: 1. Liesbeth v. Hennik; 2. Marietje Bazen; 3. Nelly Mouris. Meisjes 9 jaar en ouder. Hindernisry- den: 1. Boukje Bos; 2. Greetje Meyer; 3. Laura v. Steenbergen. Jongens jonger dan 6 jaar. Blokjesra pen: 1. Egon Verbraak; 2. Hans Mar kusse; 3 en 4 Jos en Loeo Mabesone. Jongens t/m 8 jaar. Hindernislopen: 3. René Teunissen; 2. Hans de Rijk; 3. Adri Ovaa. Jongens 9 jaar en ouder. Hindernislo pen: 1. Adri v. Steenbergen; 2. Tom v. d. Nouland; 3. Tieme Bos. Vele meters onder het Noordzeekanaal wordt hard gewerkt aan de houw van de Coentunnel. Hoe merkwaardig dit is, blijkt wel als er een groot zeeschip, zo als op de foto het s.s. „Arkadia", voor bij gaat. Vespa-scooters vooi de Bevelanden: M. J. JICKËMIASSE Oostwai 21, Goes Ooit voor onderdelen. Dealer: Auto- en motorenbedrijf KEES HUYBREGTS Blauwedijk 47, Middelburg, tel. 2155 In de promotiecompetitie om een plaats in de eerste klas van de Zeeuwse zater- dagcomptitie heeft Meeuwen I met 8-0 gewonnen van Duiveland I. Aftredend premier prins Boen Oem van Laos heeft in zijn hoofgewnad, bestaande uit witzijden Jas en zijden pofbroek het ontslag van zijn rechiae regerini? Ingediend bij ko ning Savang Vathana. Met deze daad heeft hij de weg vrijgemaakt voor de Installatie vnri de nieuwe coalitieregering in Laos. Spaar die 50 mooie, kleurrijke plaatjes door Rizla te kopen. In èlk pakje Rizla vindt U er één! Koop het mooi verzorgde album „Zo leer je vogels kennen" bij Uw tabakswinkelier voor slechts 65 ct. SHAG en Rizla die horen bij elkaar! SOUBURG heeft zaterdag zyn voortreffelijk geslaagde sportweek afgesloten. Het bijzonder actieve organisatiecomité is erin geslaagd een' serie sportevene menten te creëren, die vele grotere gemeenten Souburg zouden benijden. On getwijfeld waren de wedstrijden van zaterdag de hoogtepunten, zeker wat de belangstelling betrof: 's middags een wielerwedstrijd voor amateurs over 100 km, die gewonnen werd door Gerrit van Lith uit Gelicum, en 's avonds de voetbalwedstrijd tussen de le divisieclubs RBO en Veendam, die de Groninger ploeg met 52 in zijn voordeel besliste. weg, ook niet aan Van Ginniken, Hair- wassers en Van Lith. Zo kwam het dus op een eindsprint aan, waaraan jammer genoeg twee sterke troeven niet kon den deelnemen: Jaap van der Weel-e, die een lekke band kreeg en van fiets moest wisselen, en Hairwassers, die na een mankement aan zijn fiets eerst een ron de op een geleende damesfiets moest afleggen voordat hij weer een race karretje kreeg. In de eindsprint was Van Lith onweer staanbaar en uit handen van de Sou burgse zingende zusjes Suus en Emma Francke kreeg hij de erepalm. Tweede was Van Ginniken en de verdere uitslag luidt: 3. J. Hermes, Berkel; 4. Harry Deegens; 5. G. Dijkers, Sint-Willibrord"; 6. Rïnus Hoogerland; 7. Wim de Rooy, allen in 2141; 8. G. Hairwassers, op 15 seconden; 9. Piet van Ast, Roosendaal; 10. Bert de Vos, Dinteloord; 11. A. Bastïaansen, Kruisland, allen op 30 sec.; 12. Jaap van der Weelë, op 37 sec.; 13. Bert Verhoeven, 's-Gravendeel14. D. Wierikx, Roosendaal (op 2 ronden); 15. Jaap Moerdijk, Lewedorp (op 2 - ron den); 16. E. Farenhout, Sprjkenisse (op 3 ronden); 17. A. Vingerling, Simonsha- VAN LITH WON WIELERRONDE De cijfers waren wellicht iets geflat teerd, maar de zege verdiende de Veen- damse ploeg volkomen. Overigens zag het er in het begin bepaald niet naar uit, dat de noorderlingen zo'n forse zege zouden behalen. Want RBC was kenne lijk geenszins van plan er echt vakantie voetbal van te maken en ging enthou siast van start, ^n daar de Veendam- ploeg' (die een toer door Nederland en België maakt) het de dag tevoren ge speelde duel tegen Enschedese Boys nog in de benen had, moest vooral de defen sie alle zeilen bijzetten om de Roosen- daalse acties tot staan te brengen. Dat lukte in het eerste half uur niet altijd en in die periode leverde het actieve spél van RBC met snelle overrompelingen over de vleugels dan ook resultaten op. De Roosen dalers hadden in de handige midden voor Piet Bruyninckx een afwerker van formaat en nadat Jan van Gorp al spoedig na het begin de interna tionale doelman Frans de Munck verrast had (10), liet Bruyninckx in de 13e minuut De Munck nog maals een vergeefse duik maken (2—0). RBC behield een overwicht, totdat Veendam zijn spel van alles-door-het- eentrimi losliet en linksbuiten Jan Hoe kema naar binnen haalde, waar deze herhaaldelijk met zijn dïeptepasses ver warring in de Roosendaalse defensie stichtte. Temeer daar de Veendammers in linksbinnen Kuijper een man hadden, die Aan die kansen wist te profiteren, en die vlak voor rust met een fraaie kopbal de achterstand tot 21 redu ceerde. Vlak na rust bracht Hoekema de stand op gelijke voet, waarna zich aanvanke lijk een gelijkopgaande strijd met goede combinaties ontwikkelde, totdat Veen dam uiteindelijk het heft in handen nam. De RBC-defensie (voor rust zo hecht) liet nu gaten vallen in de verrassende openingen, die Hoekema en ook de ac tieve Duitse speler Willy Wilbers for ceerden en na twee fraaie treffers van Kurjper bepaalde Wilbers de eindstand op 52. RBC kreeg na rust weinig kan sen meer tegen de hechte Veendam- mer defensie,"waarin overigens (teleur stellend voor het 3000 koppige publiek) Frans de Munck weinig gelegenheid kreeg spectaculaire dingen te laten Verdiende zege Gerrit van Lith verdiende 's middags de zege in de wielerronde volkomen. Hij was het, die, nadat Farenhout uit Spijkenisse het sein daartoe ge geven had, met Gerard Hairwassers uit Den Dungen en Jaap Hermes uit Berkël de eerste serieuze ontvluch ting op touw zette. Dat was na rond 20 kilometer. Kort daarop zette een groepje met de Zeeuwen Harry Dee gens, Rinus Hoogerland (beiden Ka- pelle) en Jaap van der Weele uit Goes met Wim de Rooy uit Bergen op Zoom de achtervolging in. c.Het bleek een sterke groep te zijn, want vooral dank zij De Rooy kwam na rond 45 km de aansluiting tot stand. De rest van het peloton (dat later in kleine groepjes verspreid werd), lag toen onder aanvoering van Piet van Ast op 25 seconden. Kort nadat de twee voorste groepjes zich hergegroepeerd hadden, trok Wim de Rooy er onweerstaanbaar alleen op uit. Hij had na 65 km een voorsprong van 18 seconden op de achtervolgers, later zelfs van 24 seconden, en van meer dan een minuut op de groep Piet van Ast. De Rooy had echter te veel van zich zelf gevergd en vooral nadat Hair wassers. Van Lith en Jaap van der Weel er flink aan getrokken hadden, waarbij ook Rinus van Ginniken uit Schijf na een geslaagde achtervolging zich duch tig v/eerde, kwam in de laatste 20 ron den de aansluiting weer tot stand. Piet van Ast en zijn volgers lagen echter te ver achter om nog aanspraak te kunnen maken op een ereplaats. In de laatste kilometers gaven de man nen in de kopgroep weinig kansen meer Reeds vanaf de start werd er kwistig ■met ontsnappingspogingen gestrooid in de ronde van Souburg', die zaterdag in het kader van de sportweek werd ver reden. Hier trekt er (bij de molen) een groepje tussenuit. Succes zal het echter niet hebben, Foto P.Z.C.) ven (op 4 ronden) en 18. M. de Kievit, '--Gravendeel (op 5 ronden). Rest nog te vermelden, dat waarnemend burgemeester M. A. van de Putte de sportweek sloot en dat Vlijt en Volhar ding en de jeugddrumband van Oranje- Nassau uit Vlissingen tot slot nog een uitstekend afgewerkte taptoe bliezen en sloegen. Ook Sport- Steunt Zonneveld voer wel bij deze slotdag: het kreeg, vooral dank zij de activiteiten van Rinus Caljouw, bijna 200 binnen. DIANE WILKINSON ZWOM 100 METER IN 1.02.4 Op de tweede dag van de zwemwedstrijd Groot BrittannièWest Duitsland, die in Blackpool werd gehouden, heeft de Engelse Diane Wilkinson het Europese record op de 100 meter vrije slag ver beterd en gebracht op 1 min. en 2.4 sec. Het oude record stond sedert 16 juli 1960 op naam van de Hongaarse Csilla Maderasz. Tot slot van de Souburgse sportxoeek werd zaterdag de wedstrijd tussen de le-divisieclubs Veendam en RBC Roo sendaalgespeeld. De noorderlingen, die met 52 wonnen, belagen hier dé veste van de RBC-doelman, die de situa tie op dit moment kan redden. Foto P.Z.C.) NEDERLANDSE CLUBS VRIJWEL UITGESCHAKELD Ajax, P.S.V. en Blauw Wit verloren Het is voor de Nederlandse clubs een vrij trieste intertoto-zondag geworden. Van de vier Nederlandse vertegenwoor digers slaagde alleen Feyenoord erin de twee punten in de wacht te slepen. De Rotterdammers versloegen Lanerossi met 30. Ajax verloor met 21 van Tatabanya, P.S.V. kreeg met 31 klop van Rot Weis Oberhansen en Blauw Wit verloor met 10 van Hildesheim. Feijenoord-Lanerossi De 10 voorsprong, waarmee Feyen oord de eerste helft van de ontmoeting tegen Lanerossi afsloot, was slechts een flauwe afspiegeling van het veldover- wicht, dat de thuisclub in deze periode ten toon spreidde. Het enige doelpunt kwam voort uit een mistrap van rechtsachter Bernard, waardoor Moulijn een voorzet kon ge ven, die door Van der Gijp langs de te vroeg uitgevallen doelman Luison kon worden gekopt. Later zou deze aarze lend begonnen Luison zich echter goed herstellen en menig fraai staaltje doel manskunst ten beste geven. Lanerossi speelde overigens zeer slap. vooral door een tempoloze aanval en een zwakke bezetting van het midden veld. Ook het schieten was slecht. Zo miste middenvoor Vernazza voor de rust tweemaal binnen één minuut voor open dbel. Moulijn had ook een aandeel in Feyenoords zege- Met een magnifieke solo maakte hij het tweede doelpunt en de kogel van Kreyermaat even voor tijd kwam ook al voort uit één van goede voorzetten. Ook na de hervatting was Ajax de sterkste. De Amsterdammers hadden eindelijk succes toen de uitstekend spe lende Petersen na zes minuten de bal fraai voorzette en Henk Groot zijn broer Cees een niet te missen kans bood: 10. De Amsterdammers hadden pech toen bij een uitval van Tatabanya de voortreffelijk spelende Ouderland ge wond raakte en het veld voor tien mi nuten moest verlaten. Juist in deze pe riode scoorde de Hongaarse rechtsbin nen Lahos de gelijkmaker 11. Zeven minuten voor tijd wist linksbin nen Beroe by een snelle uitval de stand op 21 voor zyn club tc brengen, waar door de Hongaren zich geplaatst heb ben voor de kwartfinales van het toer nooi om de intertoto-cup. Rot Weiss-PS.V, De Duitse club Rot Welss Ober- hausen, dat op eigen terrein nog ongeslagen was, verstevigde zijn leidende positie door een 31 zege op P.S.V. De Eindhovenaren waren in het veld zeker niet de mindere, maar zij wisten tot driemaal toe geen raad met de acties van de Duitse rechtsachter Barwenzik. Deze benutte in de 36e minuut een pe nalty wegens een overtreding van doel man Bals tegen Marquandt en bracht, nadat Wolbers in de 52e minuut voor de gelijkmaker had gezorgd, de Duitse club in de 59e minuut opnieuw aan de leiding toen hij van ruim 35 meter af stand ineens keihard inschoot (21). Ook in het derde Duitse doelpunt had de rechtsback van Oberhausen een groot aandeel. Hij schoot bij een directe vrije trap zo hard op het doel dat Bals het leder niet onder controle kon krijgen en rechtsbuiten Marquand een unieke kans kreeg (31)- Hildersheim-Blauw Wit Het Duitse Hildesheim i,s op een bij zonder gelukkige manier aan zijn eer ste overwinning in de intertoto-com- petitie gekomen. Drie minuten voor het SUCCESVOLLE JEUGDDAG U.D.I. BERGEN OP ZOOM In totaal 680 jeugdleden van 10 en 11 jaar, leden van 18 turnverenigingen uit de Zebra hebben zaterdag deelgenomen aan de jeugddag van de turnvereniging U.D.I. in Bergen op Zoom. Zesendertig wedstrijdploegen waren er gevormd uit de Zeeuwse en Noordbra bantse verenigingen en deze hebben zich met veel enthousiasme geworpen op de opdrachten, die tijdens de 6% km lange wandeltocht door de gemeente- bossen „Lïevensberg" moesten worden uitgevoerd. Tijdens de pauze ontvingen alle deelnemers een consumptie. Het was de voorzitter van de Zeeuws- Brabantse Turnkring, de heer H. A. Os- sewaarde, die de prijzen uitreikte. De heer Ossewaarde prees U.D.I. voor de voortreffelijke organisatie en bedankte in het bijzonder de heren J. Henderikx en Chr. v. d. Ven voor de originele uit werking. De eerste-prijswinnaars ont vingen een bekertje, de nummers twee een lauwertak en de nummers 3, 4 en 5 een medaille. De uitslag luidt: jongens: 1- Olympia, Kapelle, 485 pnt.2. U.D.I., Bergen op Zoom, 480 pnt.; 3. D. A. W., 's-Graven- polder, 476 pnt.; 4. Sparta, Krabben- dijke, 443 pnt.; 5. B.T.V., Bergen op Zoom, 427 pnt.; meisjes: 1- B.T.V., Ber gen op Zoom, 484 pnt.; 2. V.T.V.. Vlis singen, 481 pnt.; 3. Olympia, Kapelle, 466% pnt.; 4. Astrow, Souburg, 463% pnt.; 5- D.A.W., 's-Gravenpolder, 457 pnt. (Advertentie) ZEEUWSE KORFBALCOMPETITIE Het Souburgse Animo is nog slechts één punt van het kampioenschap der eerste klasse verwijderd. Indien zaterdag aan staande van TOP wordt gewonnen en en dit moet voor de gestreepten een ge makkelijke opgave zijn kunnen zy de kampioensvlag hijsen. In de sportweek wonnen de zebra's van Zeelandia met de sprekende cijfers 82. De verdeling van de bovenste plaatsen is nu als volgt: Togo 16—27; Animo M—26: Swift 2 1521; Zuidwesters 1 1G20. In de tweede klas gelukte het Zuid westers 2 het bezoekende Vedo 1 te verslaan. Een kwartier voor het einde itonden de groen-witten nog met 24 ichter, doch het werd tenslotte 64. De Scheldestadbewoners stelden zich achter volkomen in veiligheid door Stormvogels met een 73 nederlaag naar huis te sturen. Hierdoor is de positie van de Westkap- oeise ploeg wel uiterst henauwd gewor den, getuige de stand aan de staart: Zuidwesters 2 1211: Vedo 1 1411; VKC 136; Stormvogels 1 124. De 'aatste wedstrijden zullen dus de heslis- In 2B won kampioen Luctor, dat een aantal invallers telde, met 41 van VIOS 2, terwijl De Poel het presteerde om met dezelfde cijfers Vitesse in een uitwedstrijd te kloppen. Hierdoor is Vitesse ook nog lang niet veilig, getui ge de stand onderaan: De Poel 1311; Vitesse 12—8; WKV 13—6; Vios 2 13— 6. In 3A versloeg Swift 5 het derde van Vedo met 103, terwijl in 3B VOPO en Togo 3 er l'/stig op los scoorden. Samen maakten ze 20 doelpunten, waar van kampioen Togo 3 er 11 voor zijn rekening nam. Een echte korfbaluitslag dus: 119. In de avondklas tenslotte won Swift 4 in de laatste minuut van Ondo 2 (54), zodat de kleine theoretische kans voor de Middelburgse ploeg behouden blijft. Atletiek-dames verloren van Polen De Nederlandse damesatletiekploeg heeft in de eerste interland van dit seizoen met 7146 verloren van Polen. Tijdens de wedstryden, die in Olsztyn werden gehouden werden twee Neder- lande records verbeterd. De 800 meter liet Gerda Kraan 2 minu ten en 6 seconden afdrukken waarmee zij haar eigen record dat zy op 26 augustus van het vorig jaar in Boe karest op 20.6.1 had gebracht met 0.1 seconde verbeterde. Op de 400 meter zorgden Greet Soes- beek (A.V-G. '26) en Tilly van dei- Zwaard (Sagitta) voor een sensatie door beiden 55-2 seconden te laten note ren. Zjj stelden daarmee het Nederland se record dat 55.5 sec- gedeeld werd door Ine Terlaak-Spijk, Gerda Kraan en Tilly van der Zwaard, 0.3 seconde scherper. Greet Soesbeek werd door de jury als eerste geplaatst. Vedergewicht boksen De Franse bokser Gracieux Lamperti behield vrijdagavond in Rome de Euro pese vedergewichttitel in zijn gevecht tegen de Italiaan Lino Mastellaro. De strijd eindigde in een onbeslist. Het biljarttoernooi van de federatie van personeelsverenigingen te Goes, dat in 't kader van de sportweek werd gehouden, is besloten met de finalewedstrijden in café Baarends. Voor deze finale hadden zich vla selectiewedstrijden acht deelne mers geklasseerd. Winnaar werd A. Snocck van de personeelsvereniging „In- ter-Scaldes", die ook het hoogste aan tal punten (77) in één partij wist te ma ken. Het zag er in de finale tussen A. Snoeck en B. de Reiger in eerste in stantie niet naar uit, dat Snoeck als overwinnaar uit de bus zou komen. De Reiger wist lange tijd een voorsprong tc behouden. Dc uitslagen waren: J. Briars-W. Jerc- miasse 74-41; H. Meliefstc-B. de Reiger 26-62; A. Snoeck-J. de Winter 77-47; H. Oostdijk-A. van Tilburg 28-20; J. Bri- ars-B. dc Reiger 47-67; H. Oostdijk-A. Snoeck 32-44; H, Oostdflk-J, Briars 40-36 A. Snoeck-B. de Reiger 68-53. Eindstand: 1. A. Snocck, Inter-Scaldcs; 2. B. de Reiger, B.V.A.B.; 3. H. Oost- dijk, N.S.; 4. J. Briars, A.K.F.; 5. J. de Winter, N.S.; 6. W. Jeremiasse. Inter- Scaldes; 7. H. Meliefste, Inter-Scaldcs; 8. A, van Tilburg, Haringman. RONDE VAN KRUININGEN ZATERDAG 30 JUNI De Ronde van Kruinlngen wordt zater dag 30 juni verreden. Ook dit jaar ver schijnen de beroepsrenners weer aan de start. Tot nu toe hebben reeds ruim 25 renners hun contract met „Rcntoc", de organiserende vereniging, gesloten. Weliswaar zijn de bekendste en meest succesvolle renners van Nederland daar nog niet bij, maar de organisatoren zijn toch vol goede moed. Op dc lijst van deelnemers treffen we reeds aan Theo Sijthoff uit IJselmonde, Joop van der Putten uit Den Haag, Werner Swanevcld uit Rotterdam, Lam bert van der Ven uit Vlijmen en Piet Steenvoorde uit Heemstede. Maar ook Cees Lute, Noppie Koch, Dick Groenc- weg, dc oud-amateur-kampioen, Cees van Amsterdam en good-old Piet van As hebben reeds hun contract ingezonden. „Rentoc" rekent echter ook nog op een aantal klinkende namen, alhoewel daar bij uiteraard geen Tour-de-France- renners kunnen zijn. Toch hoopt men ook bij dc deelnemers Jo de Roo, Plet Rentmeester, Plet Damen, Jaap Kersten en Wim van Est, c.a. nog te kunnen in schrijven. 9 Een 300 ton zware noodbrug te Moster- ton. aan de noordelijke oever van de Firtli of Forth, ie bezweken. Twee arbeiders wer den hierbij gedood en twee gewond. (Advertentie) TUSSEN NEUS EN LIPPEN CHARMANT Advertentie) Vraag de Vespa dealer met grammofoonplaatje! met prachtige ge tekende plaatjes van 50 nederiandse vogel soorten. ZES SPELERS VAN AJAX OP DE TRANSFERLIJST eindsignaal van de Duitse scheidsrech ter Sturm trapte rechtsback Petterson bij een verwarde situatie in eigen doel. Daarvoor hadden de 1500 toeschouwers een vrjj matte partij voetbal gezien waarin beide partijen slechts tot zeer middelmatige prestaties kwamen- De schotloosheid van beide voorhoedes werd wel zeer duidclyk aangetoond door het feit dat zowel Van Heeswyk, die op nieuw het Blauw Wit doel verdedigde als de Duitse keeper Gerstle welgeteld ieder een schot kregen te verwerken. Door de voetbalvereniging Ajax zijn een aantal spelers op de transfcrlijst geplaatst. Het zijn oud-aanvoerder Ger van Mourik, Visser, Dahrs. Wcstra en de tweede-elftalspelers Koghec en Beek. De Zeeuwse wielrenner Miel Verstraete Is als derde geëindigd in een wedstrijd voor onafhankelijken over 168 km te Beveren, Winnaar werd dc Belg Willy Desmet in 4 uur 16 min. (Advertentie) Ajax-T atabanya Tegen een stug spelend Tatabanya heeft Ajax zondag in Amsterdam een onverdiende 12 nederlaag ge leden, na met 10 te hebben voorge staan. Vooral voor rust waren de Amsterdammers beslist veel sterker aan de Hongaren, die het meer in verdedigend spel dan in de aanval zochten. In propagandaduel Voor B.K.C. Breskens Als propaganda werd zaterdag een wed strijd gespeeld tussen K-N.K.B.-Ie klus ser Swift en derdeklasser Tjoba uit 's-Heer-Hendrikskindcren, die de hoofd stedelingen niet 10-5 wonnen. Beide ploegen verschenen met enkele inval lers. Het is en aantrekkelijke wedstrijd geworden, waarin vooral na de rust het beste van het spel werd vertoond, daar Tjoba er toen veel beter in kwam. Voor de rust was Swift ver in de meerder heid, vooral ook door het slechte plaat sen en positie kiezen der groen-witten. Reeds na 2 min kon Bert de Vries sco ren (1-0), doch het was aan de andere kant Hans Oele, die met een ver schot dc score weer in evenwicht bracht (1-1). Een goed schot van Harmen de Ru caramboTeerde uit de korf, doch het was dezelfde speler, die- met een ver schot toch 2-1 wist te maken. Na 12 min. scoorde Bep Joziassc 3-1, waarna in de 21ste min. Wim Brevet een verdedi- gingsfout keurig uitbuitte (4-1). Na 25 min. werd het door een prachtig ver schot zelfs 5-1, ook weer van Wim Bre vet, waarna nog voor de thee Licn Me liefste er 6-1 van wist te maken; hoe wel Tjoba alles in het werk stelde de bakens te verzetten, gelukte dit niet. Na de thee kwam Tjoba er heter in, doch kon niet verhinderen, dat Swift door Bert de Vries en Harmen de Ru toch nog uitliep tot 8-1, alvorens in de 13 minuut Leen Engelse er met een ver schot 8-2 van Icon maken. Hetzelfde gelukte Jan Maljers in dc; 20e min. aan de andere kant (9-2). Tjoba bleef dapper volhouden en in de 24e min- was het Ito de Schipper, die uit een doorloopbal de stand op 9-3 bracht. Een tactisch balletje van Hans Oele betekende 9-4, waarna beide ploe- gèn nog eenmaal scoorden, Swift door Licn Meliefste en Tjoba. door mevr. Fokke, zodat de eindstand tenslotte 10-5 werd.. Als propaganda is het zeker een ge slaagde wedstrijd geworden en het is verheugend, dat de korfbalsport in Breskens zijn rentree heeft gemaakt. Het oude B.K.C. is weer herrezen met ruim 30 leden en de Bressiaanders zijn vol 'goede moed om de komende compe titie in te gaan- Zomeravond voetbal Inter-Scaldes brengt D.A.F. de eerste nederlaag toe De spanning in de zonieravondvoetbal- compelitie van het rayon Goes is weer volop aanwezig door de nederlaag, die lijstaanvoerder D. A. F. SC tegen Inter- Scaldcs moest incasseren. De voor sprong van D.A.F. SC is gedaald tot slechts 1 punt. In een spannend en aan trekkelijk duel wisten te spelers van In ter-Scaldes met 31. do ploeg van D.A. F. SC de eerste nederlaag toe te bren gen. In de onderste regionen begint de span ning ook wat groter tc worden. Hekke- sluiter Garage Adria bracht de Typo's een nederlaag toe en hierdoor het pun tentotaal op 4, een aantal dat ook Ge meentewerken heeft. Onderaan staat nu Keuringsdienst Zeeland met 3 punten, echter met een wedstrijd minder ge speeld. De uitslagen waren: P.T.T.De Zon 4 0; Typo'sGarage Adria 23; V.V.Z.B. A.K.F. 00; GemeentewerkenCom binatie N.S. 03; Inter-ScaldesD.A.F. SC 31HaringmanKeuringsdienst Zeeland, Harlngman niet opgekomen. Het programma voor komende week luidt: 26 juni: Combinatie N,S.Typo's; HaringmanV.V.Z.B.; 27 juni: Garage AdriaGemeentewerkenA.K.F.P.T. T.; 28 juni: De ZonD.A.F. SC; Keu ringsdienst ZeelandInter-Scaldes. De stand is na 7 wedstrijden: D.A.F. SC 11 punten; P.T.T. 10 punten; Inter-Scal des en De Zon 9 punten; Combinatie N. S. 7 punten; A.K.F. 7 punten; V.V.Z.B. 6 punten; 5 punten hebben Haringman en Typo's; 4 punten Gemeentewerken en Garage A.dria; Keuringsdienst 3 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 6