Kapelle won bekerfinale Rudi Altig bezorgt Rik van Looy nederlaag op Belgische bodem ZEELAND SPORT promoveerde na zege op Sparta naar 2e klas Sporttoto REIN VERKADE WON 3000 METER STEEPLE CHASE IN MIDDELBURG LUCTOR DICHTER BIJ DERDE KLAS DOOR ZEGE OP NIEUW-BORGVLIET PETROSJAN NU DE FAVORIET ft MAANDAG 25 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 TOUR DE FRANCE VAN START Nederlanders Het kleine groepje Nederlanders, dat de/.e Tour-in-nieuwe-styi volgt, had nog een tijd lang, eigenlijk tegen beter weten in, op een Nederlandse etappezege ge hoopt. Want in de kopgroep van 2? man bevonden zich drie Hollandse jon gens, van wie t*'.et van Est met een ze vende plaats in dit bijzonder sterke zelsehap zijn goede vorm van de laatste tijd onderstreepte. Ab Geldermans en Michel Stolker werden resp. 20e en 22e. Zowel Geldermans als Stolker warer toch bijzonder tevreden. Vooral de Be vorwjjker had erg tegen deze 258 kilo meter lange etappe opgezien omdat bjj de laatste tijd geen grote ritten meet bud gereden. En daarom was Gelder mans bijzonder in zijn nopjes, dat bij de zware rit zij aan zij met de grote man nen bad kunnen volbrengen. In die grote kopgroep ontbraken slechts enkele van de topfiguren, n.l. Raymond Mastrotto. Frederico Ba- hamontes. Raymond Poulidor en de Italiaan Pambianco, van wie vooral de beide Fransen in de voorbeschou wingen als zeer gevaarlijke concur renten voor het kampioensduo An- quetil-Van Looy waren genoemd. Zij loden een nederlaag, die wel c beslissend zou kunnen zijn. In de achterhoede streden ook de drie andere Nederlanders Bas Maliepaard, Dick Enthoven en Iluub Zilverberg. Van dit drietal kampt Enthoven nog steeds met. een lichte verkoudheid, die hjj in zjjn bagage mee naar Nancy had ge bracht. KLASSEMENTEN TOUR DE FRANCE De uitslag vnn de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk van Nancy naar Spa over 253 Itm luidt: l. Altlg (W.-Dld.. ploeg Gemlnianl) 0.30.33 met bonificatie 0,35,33: 2, Darrlgade (F.- Louviot) 6.30.33. met bonificatie 0.36.03: 3. Van Looy (BelR.-Driesseni'l 6.36.33; '1, Hoe- venaers (Belg.-Snrdi) z.t5. Carlosl (Italiö- Sardl) z.t.; 6. Gilbert Desmet (Belglë-Koto- leer) z.t.: 7. Plet van Esl fNrderland-Drics- sens) z.t.: 8. Otano (Spanje-Remy) z.t.; 0. Simpson (G.B.-Louvlot) /.,l - 10. Junkcrmann <W.-Dld.-De Klmpo) Z.tïu Daems (Belg.- Sardi) z.t.: 12. Anquetil (Fr.-Geminlani) z.t.: 13. Ronchini (Italiü-Pezzii z.t.: 14. Ncncini (Italltf-Proietti) z.t.: 15 Baldinl Utalië- Proiottll z.t.: 16. Plancknert (Belg.-Drlcs- sens) z.t.: 17. Anglade (Frankrijk-Gnuthler) z.t.: 18. Massignan (Itallë-Pavesi) z.t.: 10. Dcfiiippis (Itnlic-Kcteleeri z.t.: 20. ,\i» Gei- dennans (Ncderl.-Ocmlnianl) z.t.: 22. Michel Stolker (Nederl.-GemlntnnD z.t.: 2-1 Van Aerde (België-Keteleer) 0.38.21 op 8 min. 39 soc.: 27. Gaul (Lux.-Villa) z.t.: 30. Balia- montes (Spanje-Remy) 0-11.15 op O.-n39. Bas Maliepaard (Ned,-i euvlot) 6.44.<14 op 9 min. II see.: 90, Huub Zilverberg (Ned,- Drlessens) z.t.: 07. Dick Enthoven 6.49.13. Het ploegenklassement z.fei »r als volgt uit: 1. Ploeg Gemlnianl Althr-Anquetll-G.elder- mansl 19,48.39: 2. en 3. Driersens (Van Looy- Vnn Est-Planekaert) 19.4'i.)9 Snrdl iHocve- iiiun-Carlcsi-Daems z.t.: l Keteleer (G. Desmet-Def i li npis-Van Aerde) 19.51.27: 5. De Kimpe (Junkermann-Claes. Vannltsen) 19,93.15: 6. LoUViOt (Darricnde-Simpson-Ma- lipaard) 19.57.20: 7. Pezzi iRunebinin-Suarez- Soleri 19.57.50: 8, Proietti iNencini-Baldini- Bendetti) 20.02,59- Het puntenklassement ziet er na de eerste etappe als volgt uit: 1 A'.tlg (W.Dld.) 25 pnt: 2. Dnrrignde (Kr.) 70 pnt: 3. Van Looy (Belg.) 10 pnt: 4. Hoevenaers (Belg,) 14 pnt: 5. Carles! (It.) 12 pnt: 7. Piet van Est (Ncd.) 9 put. en Morcsl (Zwlts.) Vrije ruimte Drie Nederlanders (Geldermans, Van Est en Stolker) in de eerste groep (Van een speciale verslaggever). Rik van Looy heeft duizenden Belgische wielersupporters teleurge steld op de Avenue Reine Astrid in de badplaats Spa achtergelaten. De aanmoedigingen van zijn landgenoten, die hem in de laatste kilo meters naar do victorie in de eerste etappe van de Tour de France wilden dragen, moesten het afleggen tegen de formidabele eindsprint van de Duitser Rudi Altig, terwijl ook André Darrigades gevreesde spurt nog vrijwel niets aan snelheid bleek te hebben ingeboet. Rik van Looy, die, gelanceerd door de machtige „trein" van zijn ploeg, in de wereldkampioenschapstrui als een veelkleurige bolide op de eind streep afschoot, moest zieh tevreden stellen met de derde plaats. Wie had dat gedacht? Wie had kunnen vermoeden, dat Jacques Anquetil de ge le trui, die hij als winnaar van de vori ge Tour 's ochtends in Nancy om de schouders had gekregen, aan zijn ploeg genoot zou willen afstaan. Want behalve de nederlaag van Van Looy was ook het feit, dat Rudi Altig in de slotfase werd aangewezen om de Belg van het ere- schavot te houden één van de sensaties van de eerste dag. Na de Ronde van Spanje, die door Al tig was gewonnen, was er in de ploeg van de vroegere zwarte adelaar Ra phael Geminiani onenigheid ontstaan. Anquetil had ondermeer Ab Geldermans verweten, dat deze in Spanje tenslotte zjjn krachten niet aan Anquetil maar aan Altig had gewijd. Nog vlak voor de start had Altig zich terug willen trekken omdat hij zogenaamd nog niet rijp zou zijn voor dit zware werk. Maar in feite betekende "net een weigering om in dienst van Jacques Anquetil te staan. De moeilijkheden waren in Nancy welis waar uit de weg geruimd, maar op zulk een edelmoedige houding van An quetil tegenover de Duitse ex-wereld kampioen der achtervolgers had toch niemand gerekend, Heel kort nog maar nadat Jaques God- det het veld zijn toestemming had ge geven om er de gang in te zetten, dien den zich liefhebbers voor de vrije ruim te aan. De derde poging werd menens: drie Fransen van verschillende ploe gen togen op pad, Novak, de tot nu toe onbekende Gelic en Rostollan, een van de vazallen van Anquetil. Hun poging werd niet ernstig opgenomen, zodat zij in de eerste 52 km hun voorsprong kon den opvoerden tot 4min. Toen durf de Rostollan niet meer en staakte de vlucht, Novak deed dat ook, maar Gelic ging door. Eerst na 140 km gaf hij zich gewonnen en werd daarmee de strijd- lustigste renner van de eerste dag. De groten waren tot dan toe alleen maar in het nieuws gekomen door lekke banden (Van Looy en Anglade) en als leiders van de grote groep. De vraag was echter wanneer Van Looy de grote aanval, die door een ieder werd ver wacht, zou inzetten en of de Belg er in zou slagen met behulp van zijn keur troepen de andere cracks van zich ai' te schudden. BATT1STINI NAAR HUIS... De equipe van Bernardo Pavesie is de 49e Tour de France inge gaan met negen inplaats van tien renners. Graziano Battistini, de ontdekking van de Tour I960, ver scheen namelijk in Nancy niet aan de start. Hoewel hij dit jaar de Ronde van Italië scheen te gaan winnen, maar enkele ritten voor het einde zijn leiderstrui aan Franco Balmamion moest afstaan, voelde de Italiaan zich niet fit. Een beslissing over het al dan niet deelnemen'van Battistini aan deze Tour werd dan ook zo lang moge lijk uitgesteld, doch zaterdag avond werd in een medisch com muniqué medegedeeld dat Grazia no wel van de partij zou zijn. De Italiaan had echter geen vertrou wen in de mening van Tourarts Dumas. Hij voelde zich helemaal niet in staat zijn kansen naar be horen te verdedigen en demon streerde dit dpor niet op het appel te verschijnen. Slag ingezet De slag werd ingezet bij de tweede ravitaillering in Wiltz (160 km) Rik van Looy zelf leidde het gevecht in, maar zijn streven om Anquetil van zijn wiel te rijden mislukte. Alleen Mastrot to, Poulidor, Bahamontes en Pambian- Rudi Altig trekt in Spa de gele leiders trui aan. co misten de aansluiting met de kop groep van 34 man die hier ontstond. De beslissing was gevallen. Achter de leidende meute viel het peloton in een aantal groepen uiteen, die steeds verder achter raakten. Nog voordat de kara vaan na 200 km de grens bereikte, raak te Van Looy even in moeilijkheden door een stuk opgebroken weg, waar hij door volgauto's werd gehinderd. Maar de we reldkampioen op de weg overwon deze geringe tegenslag spoedig mede door de steun van Piet van Est. Toen werd het duidelijk, dat zijn sprintkwaliteiten in de slotfase zouden gaan tellen. Het eindschot van de Belg werd ge vreesd, dat was duidelijk. Want enkele malen probeerden de vijandelijke forma ties sterke delegaties uit te sturen om het niet op een spurt van Van Looy te laten aankomen. Daarbij was eenmaal ook Michel Stolker betrokken in het gezelschap van ondermeer Rudy Altig. Maar al deze pogingen strandden op het sterke verzet van Van Looy en zyn ploegmakkers, die er vast op rekenden dat hij in Spa de gele trui zou verove ren. Hoe bedrogen kwamen zij echter INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN W. Back (Dynamo) Zeeuws kampioen De Middelburgse atletiekvereniging „Dynamo" kan op zeer geslaagde inter nationale atletiekwedstrijden terugzien. Het waren voornamelijk Zeeuwse en Belgische atleten en atletes, die zater dagavond op de sintelbaan aan de Sportlaan eikaars krachten maten. Met name het nummer 3000 m steeple chas was een attractie apart. Het was wethouder drs. Th. Westerhout, die voor deze race, waaraan tevens de Zeeuwse titel was verhonden het startschot los te. Rein Verkade van A.A-V. '56 bewees een waardig Nederlands kampioen te zijn en won in de redelijke tijd van 9 min. 24 see. W. Back van Dynamo werd Zeeuws kampioen in 11 min. 2,2 sec. Slechts de eerste drie ronden hebben enige spanning opgeleverd. De Belg Van Houte van Houtland nam de kop, op de voet gevolgd door Verkade. Dat bleef een drietal ronden zo, totdat Verkade zijn tegenstander passeerde en in een regelmatig tempo bij de Belg wegliep Naarmate de wedstrijd vorderde werd de voorsprong van Verkade groter. Eerste dus Verkadc en tweede de Belg Van Houte in 9 min. 44.4 sec. Sprinttweekampen De dames en heren vochten onder ling een*sprinttweekamp uit. De da- més over 80 en 100 meter, de heren over 100 en 200 meter. Mej. A. Roo- se van het Vlissingse Zeeland Sport toonde zich op meer dan duidelijke wijze de sterkste bij de dames- De 80 in won zij in 10,7 sec in 10,8 sec. gevolgd door mej. D. Houter van Dynamo. Ook de 100 nieter besliste mej. Roose in haar voordeel. Tijd: 13,2 sec. tegen mej. Houter 13,6 sec. Met in to taal 23,9 sec. werd mej. Roose in het eindklassement eerste voor mej. Houter, die een totaaltijd van 24,4 sec. vergaar de. Bij de heren was het B. van Zundert die de erepalm wegdroeg. Deze atleet van „Thor" zegevierde in de tyveede se rie van de 100 meter in 11,3 sec., de beste tijd die deze avond over de 100 m werd gemaakt. In de derde serie won Cees de Munck van A-V. '56, die voor het eerst weer de spikes had aange trokken, in 11,4 sec. voor Cees de Groot van Dynamo, eveneens 11,4 sec. De 200 meter werd opnieuw een zeer duidelijke zege voor B. van Zundert, die 22,6 sec- liet noteren, een uitstekende tijd.. C. G over de van Thor benaderde hem met 23 sec. het dichtst- Cees de Groot Cees de Munck vielen wat tegen en noteerden respectievelijk 23,2 en 23,2 sec. De einduitslag werd: 1. B. van Zun dert 33,9 sec.; 2. C. Coverde 34,5 sec.; 3. C- de Groot 34,6 sec.; 4. C. de Munck 34,7 sec. Op de gedetailleerde uitslagen komen wij nader terug. LAATSTE KANS WERD BENUT VLISSINGERS SLOEGEN NA RUST TOE ZEELAND SPORT heeft zijn sup porters wel zwaar op de proef ge steld, maar het heeft een plaats in de 2e lilas veroverd! Uitgere kend in de laatste promotiewed strijd werd dit resultaat tot stand gebracht, maar de fraaie 41 ze ge op het sterke Sparta heeft de teleurstellingen uit de laatste wedstrijden dan ook geheel wegge vaagd. De zege en daarmee ook de promotie kwam kort na het be gin van de tweede helft, toon de Vlissingers de strijd volledig be heersten en een 3—1 voorsprong namen. Een voorsprong, die ze voor rust al verdiend hadden, maar ,1e zenuwen speelden de Zeeland- Sportmensen toen zodanig parten, dat de fraaie kansen werden ge mist. Sparta kon veel rustiger aan de spel- opbouw denken en dat was er dan ook de oorzaak van, dat de Spartanen de openingstreffer op bun naam brachten. Van der Laar was er reeds na 4 min. de maker van. Zeeland Sport drong daarop geweldig aan, maar het slaagde cr zelfs niet in één van de acht toen geforceerde corners produktief te ma ken. In de 21e min. kwamen de Zeeu wen echter naast Sparta, toen de uit stekend spelende rechtsback Wim van Rijswijk goed doorgaf aan Nol Schuit, die Klopmeijer een niet te missen kans gaf (1—1). Vlak voor rust redde de Spartu-doclman zijn ploeg voor een achterstand, toen hij een vrije schop keerde. KEERPUNT Die achterstand voor de Spartanen bleef echter niet uit. Want in de 2e helft kwam het keerpunt in de strjjd. De Zeeland-Sportschutters vonden Het succesvolle team van Zld. Sport, dat gisteren na een 1- zege op Sparta promoveerde naar de 2e klas: staand6 van l. naar r.: Jo Brabander (reserve), Kees de Ridder, Frans Rieteco (aan- voerder), wim van Rijswijk, Jo Elve, Lex Langendijle en Adrie Theune; zittend: Jaap van Maris, Kees Elve, Adrie Klopmeijer, Nol Schuit en Jo Jansen. (Foto P.Z.C.) nu de goede richting en nadat Klop meijer, Schuit ci» Junp van Maris ia eerste instantie nog de Sparlakeeper in hun „vuurlyn" hadden gevonden, benutte Klopineyer in de 10e min. voortreffelijk een corner; 12. De Vlissingers gingen meteen door en 6 min. later schoot Kees Elve raak: 1—3. Het was nu alles Zeeland Sport wat de klok sloeg, maar de schoten uit de vuurlinie werden soms op wonderbaar lijke wijze uit de Sparta-doelmond ge weerd. Toch sloegen de Vlissingers nog eenmaal een bres in de Brabantse ves te: in de 32e minuut schoot Nol Schuit zijn ploeg in nog veiliger promotiehaven. De strijd was gestreden, want Frans Rieteco c.s. gaven in de resterende tijd geen kans meer weg. Toen scheidsrechter Peeters het ein de floot, werd het terrein „over spoeld" door de Vlissingse aanhang, die de spelers op de schouders nam en in triomf naar de kleedkamers bracht, 's Avonds werd er tot in de kleine uurtjes gefeest in het Con certgebouw. Met Sparta en Zeeland Sport promo veert ook hel zo slecht gestarte St. Michielsgestel, dat door een 30 zege op Rood Wit Blauw deze ploeg nog voor bijstreefde. De eindstand in deze com petitie is: Sparta '25 6 J 1 2 7 12-14 Zld. Sport. 6 3 0 3 6 15-12 St. M'gcstel 6 3 0 3 6 13-12 Rood Wit Blauw 6 2 1 3 5 11-13 Swanefeld winnaar in Boschkapelle Reeds in dc vyfde van de 25 te rijden ronden is de Ronde van Boschkapelle in feite beslist. Toen namen >1. van Gin- niken, W. Swanefeld, G. Deijkers, H. dc Waal en W. de Rooij een voorsprong en voerden deze geleidelijk op. Een po ging van Van Ginniken om alleen te demarreren liep op niets uit. Ook de pogiugeny van Marcus, Van de Borst en Verwey om zich hij het leidende quintet aan te sluiten hieven zonder resultaat. In de eindsprint was het uiteindelijk Swanefeld, die gemakkelijkwon. Negenendertig amateurs en onafhan- kelyken, waaronder 4 Duitsers, startten voor deze ronde over 125 km. De rol van de Duitsers bleef beperkt tot het winnen van de ecrqte premie door Kahlenberg. Al in de eerste ronde ga ven Hermes en Van As op. De streek- favoriet Theo van Poecke werd door matcriaalpcch uitgeschakeld. De harde wind eiste bovendien een hoge tol: 18 renners vielen uit. De uitslag luidt: 1 W- Swanefeld. Rot terdam, 3 uur 11 min, 32 sec,; 2 M. van Ginniken, Sch(jf; 3 G- Deijkers, St.- Willibrord;. 4 W. de Rooij, Bergen op Zoom; 5 I-I. de Waal, Axel; op een halve ronde: 6 P. Verwcij, Gouda; 7 C. v. d. Borst, Ossendrecht; 8 J. Tolhock, Yer- seke; 9 G. Deegens, Kapellc; 10 Theo Marcus, Boschkapelle. Praktisch gelijktijdig raasden Cees de Munck en Cees de Groot zaterdagavond in de derde serie van 100 meter door de finish. Cees de Munck (rechts) werd als eerste geklasseerd. Hij en Cees de Groot lcregen dezelfde tijd toegexcezen: 11A sec. De icedstrijd maakte deel uit van de sprinttweekamp tijdens de interna tionale atletiekwedstrijden, dié „Dyna mo" zaterdagavond op de sintelbaan aan de Sportlaan Méld. (Foto P.Z.C.) Zaak-Feijenoord werd behandeld De commissie van beroep van de K.N. VJ. heeft zaterdag in Rotterdam het dagelijkse bestuur van de K-N.V.B. ge hoord in de zaak Feijenoord. Later is er een gesprek geweest tussen de com missie, het K.N.V.B.-bestuur en Feijen oord, waarna het volgende communiqué werd uitgegeven: „Na afsluiting van de mondelinge be handeling van de zaak Feijenoord heeft de commissie van beroep een gesprek met beide partijen gevoerd. De com missie hoopt na 30 juni a.s. nadere mededelingen te kunnen doen." De voetbalvereniging „Kapelle" mag zich het komende jaar bekerhouder noemen van het Zeeuwse zaterdagvoet bal. In de finale die zaterdagmiddag op het Roburterrein te Goes is gespeeld, werd S.V.D. (Driewegen) met 63 ge klopt. Het was een uiterst sportieve wedstrijd die vooral in de eerste helft een enerverend verloop had. In deze periode kon het talrijke publiek genieten van snel en aantrekkelijk spel, waarbij de Kapelse ploeg in technisch opzicht de beste papieren had- Toch kwam Ka pelle in de 21e minuut met 12 achter te staan, maar tien minuten voor rust gooide deze ploeg het roer om. In vier minuten tijds passeerden de Kapelse voorwaartsen driemaal doelman Otte, zodat de S-V.D. moreel een klap kreeg, die het in het verdere verloop van de wedstrijd niet meer te boven wist te komen. Na een wat zenuwacfAig begin opende Joh. Vermaire in de 11e minuut de sco re. nadat S.V.D. een buitenspeltreffer had gemaakt. Toch kwam de Driewe- gense ploeg herhaaldelijk gevaarlijk op zetten. Een door Nijsse in de 18e minuut genomen corner belandde precies bij midvoor v. d. Dries, die doelman Hun- darsmarek geen schijn van kans gaf (1Ij, De defensies waren de zwakste onderdelen en herhaaldelijk profiteerde de uitstekend spelende Dubbelman in de 21e minuut door Hundersmarck op nieuw te laten vissen (12). Geleidelijk aan kwam hot S.V.D .-doel wat meer onder druk te staan. Toen Kousemaker in de 35e minuut alleen doorbrak be tekende dat de gelijkmaker (22). Een minuut later was het Slabbekoorn die uit een voorzet van Kousemaker de bal slechts in het doel te tikken had (32), waarna het drie minuten later nogmaals Kousemaker was, die in de uiterste lin kerhoek nog een klein gaatje wist te vinden (42). Overigens ging doelman Otte hier niet vrijuit. Na de rust werd het spel lauw en zon der begrip gespeeld- Even wakkerde het vuur nog wat aan, toen na acht minuten M. L. Vermaire de bal in eigen doel plaatste, maar Kousemaker rondde vier minuten later een voorzet van Kodde met een kopbal af (53). Vijf minuten voor het einde was het tenslotte Kodde die uit een driemaal achter elkaar in geschoten maar terugketsende bal, de stand op 63 bracht. Na het laatste fluitsignaal verzamelden beide ploegen zich op het middenveld, waar de voor zitter van de afdeling Zeeland, de heer I. W. Bakker uit Nieuwdorp na een kor te toespraak de trofee aan aanvoerder Kodde overhandigde. Luctor heeft zijn kans behouden voor een plaats in de Se klas van de KNVB. Op eigen terrein wonnen de mannen uit Heinkenszand met 21 van Nieuw Borgvliet. Hier ondernemen zij een aan val op het Brabantse doel. (Foto P.Z.C.) ';r** Duel Gloria-Luctor nog voor de boeg In de strijd om de drie vacante plaatsen in de derde klas is de beslissing over twee plaatsen wel, maar over de derde nog niet gevallen. De beide gegadigden daarvoor, Luctor en Gloria, wonnen beide hun voorlaatste wedstrijd. De ploeg uit Heinkenszand stuurde Nieuw Borgvliet met een 21 nederlaag naar huis terug, maar Gloria maakte even eens een beste beurt door in Tilburg met 34 van TAC te winnen. Met de wedstrijd Gloria-Luctor nog op het programma is liet wel duidelijk dat er nog wat spanning heerst in de Luctor- gelederen. De stand is: Nw.-Borgvliet 5 3 1 1 7 8—6 TAC 5 3 117 13—10 Luctor 5 2 0 3 4 9—10 Gloria 5 1 0 4 2 812 Reeds onmiddellijk na het beginsignaal trok de thuisclub ten aanval en het hei ligdom van doelman Krom kwam onder vare druk te staan. Nadat reeds even daarvoor aan beide zijden een kansje onbenut was ge laten, schoot na een kwartier A. Dcbbout niet een vliegend schot de hal in het Nieuw Borgvlietdoel (1-0). De thuisclub bleef aandringen en hoewel de Brabanders zeker niet on gevaarlijk waren kreeg Luctor toch de beste kansen. Toen na 35 minuten spelen zulk een kans door back Hop mans van Nieuw Borvliet om zeep werd gebracht door hands, kreeg de Roo een strafschop te nemen. Hij deed dat zo goed, dat doelman de Krom voor de tweede maal moest vissen (2—0). Na de rust begonnen de bezoekers met een flink offensief en 6 tot 7 Luctor- spelers trokken zich in de verdediging terug. Desondanks slaagde linksbuiten van Geel er na 10 minuten in deze bar rière te doorbreken (21). Luctor zag het gevaar en schiep zich weer enkele tegenkansen, maar de Krom liet zich niet meer verschalken. Ongeveer 5 mi nuten voor het einde kwam de Luctor - zege nog even in het gedrang toen Kuif alleen voor doelman van Hese verscheen maar door een fraaie redding bleef de Luctor-doelwachter meester van het terrein. Raas, de Roo en Vermeulen speelden bij Luctor een prima partij. KANDIDATENTOERNOOI „Tijger" Tigran Petrosjai» lijkt het Cu- racaose kanïda ten toernooi te gaan win nen. „Eeuwige tweede" Paul Keres daar entegen zal zeer waarschijnlijk ook nu weer op de tweede plaats eindigen. Petrosjan, die zijn bijnaam, de „tijger" te danken heeft aan de plotselinge ma nier waarop hij in een ogenschijnlijk rustige stelling zijn tegenstander fi guurlijk gesproken althans naar de keel vliegt, maakte namelijk zonder al te veel moeite remise tegen Fischer, terwijl de vermoeide Keres tegen Pa,l Benkö, de felste vechter van hét toerï nooi, met de rug tegen de muur kwam tc staan en met moeite de tijdcóntrole haalde. Voeg daarbij, dat Petrosjan in de laatste ronde, die dinsdag gespeeld wordt, uitkomt tegen nummer acht, dr. Filip en Keres moet aantreden tegen Bobby Fischer, die tenminste een half punt nodig heeft om de vierde plaats voor zich op te eisen, en het is duide lijk. dat de kansen van de slimme Ar meniër veel hoger moeten worden aan geslagen, dan die van de 46-jarige grootmeester uit Estland. De uitslagen van zaterdagavond waren: Filip (Tsj.-Sl.)-Kortsnoj (Rusl.) 0-1; Fischer (V.S.)-Petrosjan (Rusl %-%; Benkö (V-S.)-Keres (Rusl) afgebr-; Geiler (Rusl.) was vrij. De stand luidt met nog één ronde te spelen: 1. Petrosjan 17 pnt. (26); 2. Ke res 16% pnt. en 1 afgebr. (26); 3. Gel- Ier 16 pnt. (26); 4. Fischer 13% pnt. (26); 5. Kortsnoj 13% pnt. (27): 6. Ben kö 11 pnt- en 1 afg. partij (26); 7. Tal 7 pht. (21); 8. Filip 6% pnt. (26). (Advertentie) Feijenoord-Lanerossï X Oberhausen-P.S.V. X Ajax-Tatabanya X Hildesheim-Blauw Wit X Bayern-Belgrad X Ryeka-Basel X Iiaïserslaut.-Xancy X p£cs-Mostar X Youngboys-Racing P. X Roter Stern-Venezia X Spartak Pr.-Mantua X Stade Franc.-üjpest X Padua-Ch. de Fonds X Dorog-Spartak Pils. H X Serajevo-Servette X De 295.711 deelnemers aan de sport toto van deze weck hebben met hun in leg van 359.404 het totaalbedrag voor de toto van dit seizoen gebracht op ruim 30 miljoen gulden. Voor de eerste prijs van deze week 71.162) hadden zich zondagavond twee gegadigden gemeld. De tweede prijs van 47.411 wordt voorlopig door tien „poolers" gedeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5