riMX Kampioenswedstrijd Westkapelle werd stralend ringrijdersfeest ZEISS IKON Dode na aanrijding op rijksweg Nieuwerkerk Wisselbeker voor derde maal naar Leen Minderhoud ALMANAK BEVELANDSE KORPSEN BLUSTEN BRANDEN AAN LOPENDE BAND RESTAURATIE VAN MOLEN IN DE RAAD KRUININGEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 25 JUNI 1962 HET IS EEN PRACHT van een ringrijderij geworden, de wedstrijd om het Zeeuws kampioenschap eerste klasse A, zaterdagmiddag in Westkapelle. Zestig ringstekers in het wit met oranje sjerp en even zoveel stoere paarden hebben er een spannende en bewegelijke strijd van gemaakt die eindigde in een dubbele Westkappelse triomf. Want de grote crack Leen Minder houd en zijn ploeg staken zich op eigen bodem tot kampioen. Leen Minderhoud krijgt nu de wissel beker voor de derde ruaal in zijn bezit en mag hem dus houden en de West kappelse ploeg mag zich de beste van de elf aangetreden eerste-klasploegen noemen. Overbodig te vermelden dat genoemde heren stevig werden gejonast. Dit alles voor een talrijk, voornamelijk Westkappels publiek dat in de Zuid- straat niet van de baan was weg te Advertentie TENAX kf 267.-J slaan. Bovendien zorgde een warm merzonnetje voor een volledig welsla gen van deze belangrijkste wedstrijd van de Zeeuwse Bingrijders Vereniging. Voorzitter Piet Brasser hoewel onaf gebroken met de wedstrijdleiding in de weer kon zieh van tijd tot tijd verge noegd in de handen wrijven wanneer hij de resultaten van de ringstekers, de grote belangstelling en de vrolijke tafe relen bekeek. 's Morgens om negen uur waren de wedstrijden al begonnen en het duurde tot laat in de middag voordat alle uit slagen, zowel individuele, als van de ploegen, de pollepel en de meeste volg- ringen op papier vastlagen. Er waren natuurlek de nodige stagnaties door het zoeken van ringstekers, die al lang aan de beurt waren, maar in de omlij cafés niet zomaar te vinden biel zijn. Maar al met al had het omvang rijke folkloristische gebeuren een vlot en regelmaat verloop. Tegen zes uur kwam dan het einde van een wedstrijd vol spanning waarin liet mwirso van (je Zeeuwse ringryders voor prestaties had gezorgd. Inmiddels was tot zichtbaar genoegen van vele Westkappelaars oud-burgemeester jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commissa ris der koningin in Zeeland met zijn echtgenote gearriveerd om op de mu ziektent de twee eremedailles voor de beste ploegen uit te delen. Zo kon hij het Westkappelse drietal de medaille van Prins Bernhard en de Veerse ploeg die van hemzelf overhandigen. Doelend op de geslaagde wedstrijd merkte hy op dat weer eens duidelijk was aange toond dat het ringrijden geen uitster vende vorm van folklore is. Burgemees ter T. H. de Meester verzorgde de ver dere prijsuitreiking. Voor het kampioenschap moesten 36 beurten worden gereden. Leen Minder- Aeeuwse Probleem Het was, naar de gezichten van de heide knapen te oordelen, een ern stig probleem, waar zij in ver- liept waren. Twee zogeheten op geschoten jongens waren het, naar schatting vierde klas h.b.s. Een jaar of zestien oud dus. Ze bevonden zich in de bus van Mid delburg naar Vlissingen en zo nu en dan waren er flarden van het gesprek te horen. „Ik loop er al vjeken mee rond, maar de ouwelui zijn er vierkant tegen, weet je", sprak de een. De ander knikte, vol begrip. „De mijne ook", onthulde hij. De eerste klaarde zichtbaar op in de wetenschap, dat zijn probleem ook dat van zijn vrind was. „Souburg", riep de chauffeur en de bus minderde vaart, stopte. Het gesprek was nu goed te vol gen. ..Als die mensen nou maar niet zo conservatief waren, zou het nog wel gaan. Maar je kunt het niet eens conservatief meer noemen. Ze zijn gewooti ouwerwets!" De jongeling riep het gepijnigd uit. Begrijpelijk, want hij tobde dus met een probleem, waar alle jongelingen door alle eeuwen heen al mee getobd hebben. Soms te recht, soms ten onrechte. Wie zal het beoordelen F „Zo ver zou tk niet willen gaan", wierp de tweede op. „Ouwerwets zijn ze bepaald niet. Die van mij. Wel een tikkeltje conservatief misschien, maar ouwerwets, nee". „Goed, ou/werwets of een tikkeltje conservatief, maar blijf jij er dan mee rondlopen?" De aangesprokene liet een blik taligs zijn broekspijpen glijden, bezag ze meewarig en schudde mistroostig het nog schier baar deloze hoofd. „Nee", sprak hij. .Nee, dat kan écht niet". De ander was intussen in zijn eigen, keurig in de vouw ver kerende broekspijpen verdiept ge raakt. „Waardeloos", luidde zijn trieste oordeel. „Waardeloos. Ik lijk wel een Vdiendammer" En dit nu was de kern van het probleem zo bleek nog voor de eindhalte. De heren maakten zich ernstige zorgen over de wijdte van der heren broekspijpen. Heel ernstige zorgen. Bij het uitstap pen roerden ze nog wél even hei overgangsexamen aan, dat ken nelijk op handen vias, maar daar tilden ze minder zviaar aan. Dat raakte zogezegd hun Jcouwe broekspijpen niet Hij heeft 'm! Een beeld i de ringrijderij om het Zeeuws kam pioenschap eerste klas A, zater dagmiddag in Westkapelle. Op de foto een van de rijders in wit te nue en oranje sjerp, die de ring keurig aan de lans heeft geregen. (Foto P.Z.C.) wwywvwwwwwwwwwwwwv/www*/w houd stak in 28 gevallen raak en wist het bovendien tot het grootste aantal volgringen, namelijk 20, te brengen. Reservekampioen werd Wim Maljers uit Veere met 26 ringen. De verdere uitslagen van de eerste 25 rijders zijn: 3 Joh. Koets, Biggekerke (26 ringen); 4 M. Verhage, St-Laurens (24); 5 J. Minderhoud, Westkapelle (24); 6 M. Goedhart, Grijpskerke (24); 7 Joh. van Wallenburg, Middelburg (23); 8 Jac. de Klerk, Nieuwland (23); 9 W. de Vis ser, Zoutelande (23); 10 L. Vos, Zoute- lande (23); 11 W. Provoost, Domburg (23); 12 P. Poppe, Grijpskerke (22); 13 Jo Maljers, Veere (23); 14 P. Geert- se, Grijpskerke (22); 15 A. J. Volkers, Middelburg (22); 16 P. Minderhoud, Westkapelle (21); 17 Jac. v. Wallen burg, Middelburg (21); 18 A. Kodde, Aagtekerke (21); 19 L. de Pagter, Kou- dekerke (21); 20 L. P. Brasser jr.. Veere (21); 21 P. de Visser, Vrouwen polder (20); 22 A. de Visser jr., Vrou wenpolder (20); 23 P. Rooze, St.-Lau rens (20); 24 M. Koole, St.-Laurens (20) en 25 S- Brouwer, Oostkapelle (19). Bij het ploegenkampioenschap waren de uitslagen als volgt: 1 Westkapelle (73 ringen); 2 Veere (70); 3 Grijps kerke (69); 4 Middelburg (66); 5 St.- Laurens (64); 6 Zoutelande (62); 7 Biggekerke (60); 8 Domburg (59); 9 Nieuwland; 10 Vrouwenpolder en 11 Oostkapelle. IN SPORTIEVE KAMP Uitslag wordt vanavond bekendgemaakt Niet minder dan bijna, twintig Beve- landse brandweerkorpsen zijn zaterdag naar Rilland-Bath uitgerukt, waar aan de lopende band branden waren te blus sen. Het was gelukkig geen werkelijk heid, maar slechts spel: de vereniging van Bevelvoerenden by de Vrijwillige Brandweren op de Bevelanden hield in Rilland-Bath de brandweerwedstrijden 1962. een sportieve kamp hebben de korp- i de strijd aangebonden met als inzet een fraaie wisselbeker voor de eerste prijswinnaar. Hoewel de spuitgasten za terdag hun beste beentje hebben voor gezet. kregen zij, zoals gebruikelijk trouwens, de uitslag nog niet te horen. Pas vanavond zullen tijdens een B.B.- bindingsavond in het dorpshuis „Luctor et Emergo" te Rilland de prijzen wor den bekendgemaakt. Daarna zal een j cabaret worden opgevoerd. In tegenstelling tot vele andere wed strijden waren thans vier „brandobjec- tenin de wedstrijd opgenomen. Drie moesten door twee man worden bestre den en de vierde door de gehele pl< Op deze wijze kreeg de jury een betere totaalindruk van de paraatheid van de korpsen. De inwoners van de Bevelan den kunnen wat dit laatste betreft rust zijn: de spuitgasten hebben in land bewezen, dat zij hun mannetje staan. Aan de wedstrijd was een oriëntatïerit verbonden, zodat de chauffeurs van de vlammend rode brandweerauto's gele genheid kregen achter het stuur hun kunnen te tonen. Tussen start en finish ontmoetten de brandweerlieden een drie- objecten, terwijl het vierde en laatste tevens de finish betekende. Zeeuwse blinden bezochten openluchtmuseum Arnhem Dezer dagen heeft een groep Zeeuwse blinden met een autobus uit Vlissin- een reis gemaakt naar Arnhem. De groep bestond uit 25 personen en was samengesteld uit leden van de Neder landse, de Christelijke en de R.-K. Biin- denbond. Evenals vorige jaren ging als explica- ur mee de heer J. Viergever te Kapel- •Biezelinge, in zijn kwaliteit van le luitenant van het Nederlandse Rode Kruis. Tijdens de reis gaf de heer Vier gever een boeiend verslag van hetgeen blinden tijdens de reis passeerden, een reis door Brabant kwam men bij eigenlijke reisdoel, het nationaal luchtmusea het openluchtmuseum in Arnhem, aan Zo moest een echte brand met een brandblusapparaat worden bestreden. Een ander object bestond uit een ace- tyleencilinder, waarmee „iets aan de hand" was. De spuitgasten waren er goed voor om onder het kritisch toe ziend ook van de jury de nodige maat regelen te treffen. Verder was er een aflegoefening voor twee brandweerlie den. Het laatste object was een flinke brand, die het korps handenvol werk bezorgde. 's Morgens om negen uur waren jury en genodigden in de raadzaal door b. en w. ontvangen. Burgemeester J. C. W. Jobse sprak daarbij zijn vreugde uit over het feit, dat voor het eerst brandweer oefeningen in Rilland werden gehouden. Namens de Vereniging van Bevelvoe renden voerde de heer H. den Hartog uit Heinkenszand het woord. Voorts werd nog gesproken door de wedstrijdleider, de heer C. van Oyen uit Vlissingen, commandant van de bedrijfsbrandweer van „De Schelde". (Advertentie) Let bij aankoop van Uw LADDER VRIJE naadloze nylons op dit herkenningsembleem. U loopt dan geen enkel risico! m Contactbijeenkomst in Goes van Stichting 1940-1945 Het district Zeeland van de Stichting 1940-1945 heeft zaterdag in „de Prins van Oranje" te Goes een goed bezochte contactbijeenkomst belegd. De leiding van deze" geanimeerde bijeenkomst was in handen van de commissaris der ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die in zijn openingswoord de overleden oud-directeur van de stichting, de heer F. Huson herdacht. Voorts deelde hrj mede, dat de directeur van het districts bureau voor de zuidelijke provincies, mr. H. J. P. Meerendonk naar het hoofdbu reau in Amsterdam zal vertrekken, 's Middags hield een tweetal jongleurs de aanwezigen aangenaam bezig. STOFFELIJK OVERSCHOT MATROOS GEVONDEN In de schorren nabij Bath hebben zon dagavond omstreeks 8 uur de omstreeks zestienjarige jongens K. M. en M. K- uit Rilland een stoffelijk overschot van en man gevonden. Identificatie heeft nog niet plaats gehad, maar het is waar schijnlijk het lichaam van de 23-jarige matroos A. Duinhouwer uit Vlissingen- Matroos Duinhouwer sloeg op 7 juni overboord van het sieepschip „Schelde" uit Vlissingen in het Nauw van Bath. Het ongeval gebeurde tijdens het over hevelen van een lijn met proviand van een sleepboot naar de sleepschepen. Openstelling draaiburg Middelburg Met ingang van vandaag maandag zal de zuidelijke doorvaartopening van de draaibrug over het Kanaal door Wal cheren te Middelburg worden openge steld voor watersportvaartuigen met geen grotere diepgang dan 2-50 meter. De gemeenteraad van Kruiningen zal op dinsdag 26 juni a.s. vergaderen. De agenda vermeldt 'onder andere een voorstel tot subsidieverlening voor de restauratie van de standaardmolen van de heer C. J. van Dyke. Ditzelfde punt was ook vernield op de agenda van de raadsvergadering van 14 maart 1955. De raad besloot toen een subsidie te verle nen van 5 van 16.000.— de toen ge raamde kosten van restauratie. Om ver schillende redenen is de restauratie ech ter achterwege gebleven. De rijksdienst voor de monumentenzorg stelt de zaak nu opnieuw aan de orde. Gevraagd wordt thans weer 5 beschikbaar te willen stellen, nu echter 5 van de thans geraamde kosten, n.I. 42.000. B- en w. stellen er prijs op, dat de molen wordt behouden en adviseren dan ook de gevraagde bijdrage te verlenen. Een ander voorstel van b. en w. is wijziging van de algemene politieveror dening. Deze wijziging wil voorkomen, dat er grote vrachtwagens en autobus sen op hinderlijke wyze voor de bewo ners in de .straten worden geparkeerd. Over deze hinder is reeds meermalen in 5 ,gemeenteraad gesproken en daarom stellen b. en w. thans deze verbodsbepa ling, voor. Voorgesteld wordt voorts om aan de „In dienst der kerk Lezingen over gesprek christenen en communisten Over „Christenen en communisten" heb ben omstreeks veertig Zeeuwse en Vlaamse hervormden het afgelopen weekeinde op het vormingscentrum He- denesse bij Cadzand gesproken. Dit, derwerp werd ter sprake gebracht een weekeinde van de organisatie hervormde gemeenteleden „In dienst der kerk" in Zeeland. Zaterdagavond sprak de heer F. Goud zwaard, godsdienstleraar voor de her vormde kerk bij het openbaar ulo-on derwijs te Rotterdam over de visie van het communisme op de communistische mens. Zondagmiddag hield de heer A. J. Koejemans, oud-hoofdredacteur van „De Waarheid"een inleiding over de samenleving van het communisme en de wereld, waaruit deze samenleving be staat. Men heeft zeer intensief over het onderwerp gediscussieerd. Op de inlei dingen hopen wij nog nader terug te ko- Mulo-onderwijzers in Goes bijeen Een groot aantal onderwijzers van het openbaar en christelijk mulo in Zeeland heeft zaterdagmiddag in „De Koren beurs" te Goes een vergadering gehou den, die was gewijd aan het jongste schriftelijke eindexamen bij het mulo. Over verschillende opgaven van het schriftelijk werk werd van gedachten gewisseld. De vergadering stond onder leiding van de heer Boender uit Middel burg. Eet 60-jarige Concordiaf" van Flipland heeft zaterdag uitbundig jubilerend feestgevierd met een daverend muziekfestival. De Flip- landse straten hebben gegalmd van de muziek toen de véle korp sen een indrukwekkende en vro lijke mars hielden, zoals op de foto is te zien. Op de foto een korps dat óók Concordiaheet. Dit is niet het „feestvarken" doch een naamgenoot uit Tholen. (Foto P.Z.C.) heer M. Schrijver, onderwijzer aan de openbare ulo-school op zijn verzoek eer vol ontslag te verlenen in verband met zyn benoeming in gelijke functie aan de Burg. van Dusseldorpschool te Goes. Voor de benoeming van een vakleraar in de lichamelijke oefening aan de openba re ulo-school te Kruiningen wordt voor gedragen de heer M. A. A. J. Speelman. Voor onderwijzeres aan de o.l. school te Hansweert wordt voorgedragen mej. G. Tibbesma, die reeds sinds 1 februari 1962 in tijdelijke dienst is aan dezelfde school. Ook de benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim te Hansweert komt aan de orde, in ver band met het aftreden van de heer J. Griep. Aanbevolen worden de heren C. Giijam en M. Wisse. Aan de heer P. C. Snoep zal m.i.v. 1 juli 1962 eervol ontslag worden verleend als klokluider en klokkenist- BEJAARDE FIETSER STAK OVER Inhalende (Duitse auto reed onmiddellijk door Een ernstige aanrijding op liet kruispunt Ooststraat-rijksweg 18 te Nieuwerkerk in de gemeente Duiveland heeft zaterdag liet le ven gekost aan een 86-jarige inwo ner van dit dorp, de heer Jac. Hey boer. Toen de bejaarde man op de fiets de rijbaan van de rijksweg wilde oversteken, aarzelde, en op het laatste moment nog terug ging, werd hij gegrepen door een uit de richting Zijpe naderende personenauto. In de loop van de middag is het slachtoffer te Zierik- zee in het ziekenhuis aan zijn ver wondingen bezweken. Het was tegen half twaalf, toen de heer Heyboer uit de Ooststraat te Nieuwer kerk op de fiets het kruispunt met de rijksweg van Zype naar Zierïkzee na derde. Van de pont Anna Jacobapolder- Zijpe kwam op dat moment een file auto's in de richting van Nieuwerkerk gereden. De voorste auto van deze rij werd bestuurd door C. uit Roosendaal. De heer Heyboer had nog voldoende ge legenheid om voor de file de betonba- nen van de rijksweg over te steken, maar toen hij met zijn fiets halverwege was, zag hij plotseling, dat de voorste auto werd ingehaald door een andere personenwagen. De heer Heyboer schrok daarvan dermate, dat hij om keerde en wilde teruggaan naar de Ooststraat. Dat was niet meer moge lijk, omdat de voorste auto van de file inmiddels al gevaarlijk dichtbij was ge komen. De bestuurder van deze auto kon een aanrijding niet meer voorko men. De bejaarde fietser werd door de voorkant van de auto gegrepen en te- ~en het wegdek geslingerd. Onmiddel- jk wérd de plaatselijke arts, dokter L. v. d. Zande, gewaarschuwd. Nadat deze eerste hulp had verleend, werd het slachtoffer korte tijd later naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zie- RUZIEZOEKENDE GOESE JONGEN (16) STAK MET STILETTO Dankzij Ieren jas slechts vleeswonden in borst De 16-jarige P. J. W. uit Goes, die zaterdaga vond met enkele vrienden per bromfiets in Wolphaartsdijk verzeild raakte heeft daar de 17- jarige L. C. H. van D. zonder enige reden met een stiletto mes ernstige verwondingen toegebracht. Door gelukkige omstandigheid dat het slachtoffer een leren jas droeg bleef het resultaat van de steek partij in borst en buik beperkt tot vleeswonden die door de arts A. Vos konden worden gehecht. Een en ander speelde zieh af voor een friteskraam aan de Prinses Julianaweg te Wolphaartsdijk waar jongelui aan wezig waren toen vier jongens, die en kele glazen bier gedronken hadden, per bromfiets uit Goes arriveerden. Deze bromfietsers zochten onmiddellijk ruzie met de jongelui uit Wolphaartsdijk maar toen hun uitnodiging tot vechten geen keerklank vond besloten zij verder te ;aan. 'oen bleek dat de bromfiets van P. J. V. weigerde. „Als je zo'n bromfiets hebt kun je beter per fiets gaan", merk te toen de 17-jarige L. C. H. v. D. 'op. Dit was voor P. J. W. aanleiding om zijn kameraad Van E. een stiletto te vra gen en daarmee als een razende op Van D. in te hakken, Direct na do steekpartij verdwenen de vier heren per bromfiets richting Goes. De onmiddellijk gewaarschuwde rijks politie slaagde erin hen te achterhalen. Het stilettomes hadden ze weggegooid en de steekpartij werd ontkend. Het duurde echter niet lang voordat P. J. W. door de mand viel en het mes is later in de berm teruggevonden. W. heeft de rest van het weekeinde in de cel op het gemeentehuis van Wol phaartsdijk doorgebracht, N.V. Shell heeft bouwplannen in Terneuzen Raad vergadert donderdag De N.V. Shell Nederland is van plan op het gemeentelijk industrieterrein te Ter- neuzen een zogenaamd „qoick-service"- bcdrjff te stichten. De maatschappij heeft het gemeentebestuur van Terneu zen verzocht haar hiervoor een perceel grond van ruim 2600 m2 te verkopen. Aan de gemeenteraad van Terneuzen, die oj> donderdag 28 juni a.s. in openba re vergadering bijeenkomt, wordt voor gesteld het bedoelde perceel te verkopen tegen een prijs van 7-per m2. Uit dc raadsstukken blijkt verder, dat de aannemer W. J. dc Bruijn te Terneu zen heeft aangeboden de verbindings weg Dokwcg-lndustrieweg aan te leg gen voor 95.800. Voorgesteld wordt het werk aan bedoelde aannemer onder hands aan te besteden. In de raad zal verder worden behandeld het verzoek van de r.-k. jongensschool „St. Willi- brord'' om medewerking voor aanschaf van gymnastiekmateriaal. Het college van b. en w. stelt voor om dc onderwij zeres aan de Zuidlandschooi, mevr. I. E. Schouten-Reckman op eigen verzoek eervol te ontslaan per L septem ber 1962. Dc raad wordt verder voorge steld mej. H. P. Hamelink te Terneuzen in vaste dienst te benoemen per dezelf de datum aan dezelfde schoof. Ook stelt het college voor de heer J. van der Graaf mot ingang van 12 juni 1962 aan te stollen in vaste dienst van de ge meente. De heren A. C. Bleijenberg en T. Mattelé hebben een verzoek ingediend om in het uitbreidingsplan Sluiskil een woning te mogen bouwen. De prijs van de grond is voorlopig vastgesteld op 8 per m2. De heren J .van Hasselt te Enschedé en G. van Rcmortele te Hulst willen res pectievelijk bouwen nabij het Zuider- spoftpark en aan dc Koedijk. Ook hier bedraagt de grondprijs 8 per m2. In de raadsvergadering zullen verder de ;eloofsbrieven worden onderzocht van le nieuw gekozen raadsleden, de heren i. A. Brakman (p.v.d.a.) en A, Ramondt (a.r.-g.p.v.). Rotterdammer sliep in gestolen anto De Terneuzense caféhouder F. K. miste zaterdagavond omstreeks half tien plotseling zijn auto, die hij met open deuren en de sleutel in het contact in de Lange Kerk straat had geparkeerd. Onmid dellijk werd de politie in de om liggende gemeenten verzocht uit te zien naar de verdwenen auto. Korte tijd later had de rijkspo litie van Hoek succes. De auto werd in deze gemeente aangetrof fen, met de chauffeur, de Rot terdammer A. T. B., slapend ach ter het stuur. De man, die te diep in het glaasje had gekeken, werd mét de auto naar het politiebureau to Terneuzen meegenomen. rikzee overgebracht. In de loop van de middag is. hij daar aan zijn zware hoofdverwondingen overleden. Oproep getuigen De rijkspolitie van de groep Bruinis- se heeft dadelijk een onderzoek inge steld naar de toedracht van het on geval. Dit wordt belangryk bemoei lijkt, omdat men een vage identiteit heeft van de personenauto, die de voorste wagen van de Roosendaler O. dïchtby het kruispunt heeft inge haald. Dit moet een crème-kleurige Volkswagen geweest zyn, toebeho rend aan een Duitse automobilist. Iedere verdere aanwijzing ontbreekt, omdat de bestuurder van deze auto, di rect is doorgereden in de richting Zie- rikzee. De groepscommandant van de rijkspolitie te Bruinisse verzoekt daar om eventuele getuigen zich met hem in verbinding te stellen. Telefoon 01113- 275 of 375. Een politiebericht in deze trant is zaterdagavond reeds via de radio omgeroepen, maar dit heeft tot op heden nog geen resultaat gehad. Retranchement bij recreatieregeling Do gemeenteraad van Retranchement heeft in de vergadering van vrijdag avond besloten, dat Retranchement toe treedt tot de gemeenschappelijke rege ling van de gemeenten Cadzand, Nieuw- ging van do ontwikkeling der recreatie in liet kustgebied van West-Zeeuwsch- Vlaandoren. Volgens deze regeling wordt een rechts persoonlijkheid bezittend lichaam inge steld met een algemeen bestuur, waarin 2 loden van elke gemeente zitting heb ben. De burgemeesters der gemeenten vormen het dagelijks bestuur. De voor zitter wordt benoemd door G. S. De re geling omvat de vaststelling van een structuurschets voor het gehele gebied. De uitbreidingsplannen, die bindend zijn voor de bevolking, worden vastgesteld door de gemeenten. Er wordt dus niet aan de autonomie van de gemeenten ge tornd. Men hoopt een harmonische ont wikkeling van het kustgebied door deze regeling te bevorderen. De raad besloot verder de motie van de gemeente Aardenburg over de verlen ging van de wet vervreemding Land bouwgronden voor kennisgeving aan te nemen. POSTBODE VOORKWAM FIETSENDIEFSTAL Door het optreden van een postbode is in de nacnt van vrijdag op zaterdag een fietsendiefstal verijdeld op de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Do 22-jarige landbouwer F. P. uit Nieuwland wilde daar een herenrijwiel wegnemen, dat waarschijnlijk niet op slot stond, om daarop met een kennis, I. B. uit Rit- them, weg te rijden. Bij het naderen de postbode wilde P. de fiets weg zetten. De postbode waarschuwde ech ter de politie, die een proces-verbaal heeft opgemaakt. Examens Tc Utrecht slaagde voor het diploma detailhandel ;n melk, zuivel en aanver wante artikelen Jac. v. d. Bos Jz. te Bruinisse. Te Den Haag slaagde voor het vakdi ploma grensoverschrijdend beroepsgoe- derenvervoer, de heer D. Th. do Klerk te 's-Gravenpolder. Twee zilveren jubilea bij P.Z.E.M. De heer J. v, cl. Plasse te Souburg, tech nicus in de Centrale Zeeland te Vlissin- ;en en de heer J. A. Poetstamper te /lissingen, boekhouder-chef van de afde ling incasso te Vlissingen, waren vorige week 25 jaar in dienst van de P.Z.E.M. Beide jubilarissen werden in de directie kamer te Middelburg ontvangen, waar de directeur der P.Z.E.M. ir. T. Machicl- sen hen dank bracht voor de aan de maatschappij bewezen diensten en hun de gebruikelijke gratificatie aanbood. Namens de persoi de penningmeester. link. een aandenken aan. Donderdagavond hield de heer Poer stamper een receptie te Vlissingen, waar de administrateur der P.Z.E.M. drs. M, de Bruijne de jubilaris namens het personeel gelukwensen uitsprak en geschenken aanbood. Mevrouw Poor- stamper kreeg een bloemstuk. Jubilerend N.C.V.B.-lid In het verslag over het 40-jarig jubileum van de N.C.V.B. te Middelburg is niet vernield, dat ook mevrouw Wattel vanaf de oprichting, dus 40 jaar lid was van de N.C.V.B. Druk bezochte zomertoogdag van Zeeuwse C.P.B. en C.J.B.T.B. Zaterdag hield de afdeling Zeeland van de Christelijke Plattelandsmeisjes Bond en de Christelijke Jonge Boeren- en Tuinders Bond in Goes haar zomertoog dag. De presidente van de meisjesbond, me juffrouw J. de Jager uit Middelburg, kon zaterdagmiddag in de kantine van de Goesë veiling een zestigtal deelneem sters aan deze zomertoogdag verwel komen. Voor de meisjes stond er een modeshow en een wedstrijd in liet bloe- menschikken op het programma. Twaalf amateurmannequins toonden met veel verve hun zelfgemaakte tolletjes aan de aanwezigen. Bij de wedstrijd in het blcemenschikken, die na de modeshow werd gehouden, toonde mejuffrouw J. Zandee zich de beste. Tegelijkertijd hielden de leden van de C.J.B.T.B. op het terrein tegenover de veiling enkele wedstrijden. Nadat de voorzitter van de afdeling Zeeland, de heer W. den Boer uit Zierikzee. de ruim zestig aanwezigen welkom had geheten, werd begonnen met een trekkerbehen- digheidswedstrijd. Deze werd gewonnen door de heer L. Minderhoud uit Oost burg. Voorts was er nog een wedstrijd in het opsporen van fouten in een on klaar gemaakte trekker en een in het zo snel mogelijk wisselen van een wiel aan een landbouwwagen. Deze beide wedstrijden werden gewonnen door de heer J. Koeman uit Goes. De rest van de middag werd gevuld met gezelschapspelen. zoals ringsteken op de fiets en tonnetje steken. 's Avonds begaf het gezelschap zich naar het „Schuttershof" om een feestavond bij te wonen. Deze avond, die goed was bezocht, werd gevuld met de vrolijke wijsjes van de accordeonvereniging „Ro mantiek en Ritme" uit 's-Gravenpolder, de prijsuitreiking van de 's middags ge houden wedstrijden en de opvoering van het toneelstuk „Het leven gaat door" van Martin van Sparrentak. „Het leven gaat door" werd gespeeld door do „To neelclub C.N.V." uit Goes en werd ge regisseerd door de heer P. Blondel. Inzegening strandkerktent op terrein in Cadzand De inzegening van de eerste strand kerktent van de stichting Katholieke Toeristenzielzorg in Zeeland, die op een terrein in Cadzand in geplaatst, is vrij dagavond 29 juni om half acht. Deken A. A. F. Licvegoed zal nu de inzegening een H. mis in deze strandkerk opdragen. De heer L. J. van 't Wcstende uit Mid delburg zal vooraf een kort woord spreken. (Advertentie) Alle nieuwtjes op foto- en filmgebied in een speciale catalogus. Bekijk thuis op uw gemak deze schitterende catalogus. 64 pagina's vol foto's, beschrijvingen en tips van alles op fotogebied. Op aanvraag zenden wij U deze catalogus toe. Prijs 1,25... en dit bedrag ontvangt U terug wanneer U een camera koopt. Schrijf of bel ons vandaag nog. FOTO VERSCHOORE Vlissingen Tel. 4081 Kruiningen Tel. 232 HET WEER IN EUROPA Oslo. regen Kopenhagen, zwaar bew. Londen, onbewolkt Brunei, licht bewolkt Luxemburg, zwaar bewolkt s, onbewolkt Nico, zwaar bewolkt Frankfort, half bewolkt München, half bewolkt Genève, licht bewolkt Locarno, zwaar bewolkt Wenen, half bewolkt Innsbrück, half bewolkt Rome, zwaar bewolkt Madrid, licht bewolkt Mallorea, onbewolkt 13 gr. C. 18 gr. C. 21 gr. C. 21 gr. C. 25 gr. C. 2-1 gr. C. 27 gr. C. 30 gr. C'. 31 gr. C. 32 gr. C. 32 gr. C. 33 gr. C. 34 gr. C. 33 gr. C. 34 gr. C. 29 gr. C. VERWACHT... NOORDWESTELIJKE WIND Op de meeste plaatsen droog weer met zonnige perioden. Tot vrij Krachtig of matig afnemende wind tussen west noordwest. Tamelijk koel weer. STRANDVERÏÏACHTING VANDAAG overwegend zonnig, maar te koel strandweer met nog een vrij krachtige wind tussen west en noord west. Temperatuur ongeveer 16 a 17 graden, zeewater bijna '16 graden. VOORUITZICHTENhogedrukgebied nadert uit het westen met in de komen de dagen enige verbetering. 26 juni ZON .EN MAAN. Zon bp Maan op

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2