PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT INDONESISCHE PARACHUTISTEN GELAND AAN ZUIDKUST VAN NIEUW-GUINEA 1 Soekarno wil openlijke Nederlandse uitspraak STROP VAN BIJNA ELF MILLE VOOR GEMEENTE GOES Dertig kilometer van Merauke in voedselrijk gebied Weer vrede in Laos INTERIEUR SCHEVENINGS HOTEL gouverneur platteel .- DOOR BRAND VERNIELD grootste vrachtschip ter wereld te water nicolaas jouwe terug naar biak WEER GEVAL VAN TYFUS IN AMSTERDAM ,MET SPANNING WACHTEN WIJ AF' waardevermindering van elf woningen Vader en zoontje bij botsing gedood 205e jaargang - no. 147 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN viisSngên. WaTstraat^BMóTtai. 2^BBTb"i"g^ré£"35()8/3546* adv. '3647/3643T;UMidderbargC"Mi"kt^5irtelU"38'!lTb.g.g"red? 2078/3169.Goes': Grote Markt"iOef e'ïïoTb.g.g.''red. *7853^ adv. 5213), Oostburg; tel. '2395; Terneuzem tel, 2116; Zierikzee- red 'el 9425 adm. tel. 2094 Adv. pr. 27 ct per mm. Min. per adv. 4,— Xngez. med. 3 x tariel Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct per regel (min. 1,25). .Brieven bur. van dit blad" 25 ct meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Maandag 25 juni 1962 Leen, - met beker - uieer nummer een l pagina z TUSSEN DE VIJFTIG EN HONDERDVIJFTIG MAN UITGEWORPEN Gasten in andere zaken ondergebracht In de nacht van zaterdag op zondag hebben nieuwe landingen van Indonesische parachutisten op Nieuw-Guiuea plaatsgevonden, dit keer nabij Merauke aan de zuidkust, honderden kilometers verwijderd van de plaatsen waar in april en mei parachutisten waren neergelaten. Over het aantal parachutisten dat in de omgeving van Merauke is geland waren gisteravond laat nog geen officiële mededelingen ge daan. Uitgaande van de veronderstelling dat er drie vliegtuigen zijn waargenomen zou het aantal afhankelijk van de vraag of er Da- kota's of Hercules-vliegtuigen zijn gebruikt kunnen liggen tussen de 50 en 150 kop wordt gezegd, dat bij de „op ruiming van de laatste resten van de aldaar overgebleven parachu tisten" een Indonesiër is gesneu-1 veld en drie Indonesiërs gevangen 5 zijn genomen. In de Carnegiehall in New York lieeft koningin Elisabeth van Bel gië een uitvoering bijgewoond van Pablo Casals' oratorium „El Pe- sebre", dat door de meestereellist zelf werd gedirigeerd. Op de foto v.r.n.l. koningin Elisabeth, Pablo Casals en diens jonge echtgenote nu tlp. hipli.fhrrupM urm. Ttfpin Vork. Omstreeks twaalf uur gisteren brak een binnenbrand uit in hotel Rauch in de Keizerstraat in Sche- veningen. De brandweer liet veilig heidshalve en uit voorzorg in ver band met het seizoen veel mate riaal aanrukken, doch al vrij spoe dig had men de brand onder de knie. In een officieel communiqué wordt ge zegd dat „de luclitwaarschuwiugsdienst van de strijdkrachten onbekende vlieg tuigen opmerkte die met een ivyde boog om de zuidkust van Nieuw-Guinea vlogen en zaterdagnacht 0111 drie uur ter hoogte van Merauke op 65 km ten westen van de grens met Australisch Nieuw-Guinea het territoir van Neder lands Nieuw-Guinea schonden." Verder wordt gezegd: „er is geconsta teerd dat tenminste één vliegtuig ge durende enige ty'd ten noorden van Me rauke rondcirkelde en ter plaatse is bevestigd dat een nieuwe luchtlanding- van Indonesische para's plaatsvond in de omgeving van Merauke". Volgens het communiqué werden de in Merauke gelegerde eenheden tijdig gewaarschuwd zodat maatregelen konden worden ge troffen om „op alle eventualiteiten voorbereid te zijn." „De commandant van de strijdkrachten op Nieuw-Guinea heeft geëigende maatregelen getroffen ter lokalisatie en neutralisering van de ze Indonesische eenheden." Versterkingen Hoewel nadere verdere officiële ge gevens zondag in Hollandia ontbra ken is vernomen dat het niet direct na de landingen tot gevechten met Nederlandse strijdkrachten is gé- komen. Gisterochtend vertrokken versterkingen, bestaande uit mari niers en militairen van de landmacht naar Merauke. De actie tegen deze parachutisten zal een geheel ander karakter hebben dan die tegen de vier- of vijfhonderd In donesiërs die in de afgelopen twee maanden bij Sorong, Fak-Fak, Kaimana en Teminaboean zijn geland. De-eerder uitgevoerde landingen gebeurden boven het oerwoud waardoor de opsporing van hen zeer bemoeilijkt werd. De nu dicht bij Merauke gelande parachutisten jesproken wordt over tien tot dertien km van deze plaats moeten in een hoofdzakelijk uit savannes bestaande laagvlakte opereren hetgeen de moge lijkheid van een open strijd aanmerke lijk vergroot. Een voordeel voor deze parachutisten is, dat zij in tegenstelling tot degenen die boven het oerwoud werden afgeworpen, geen gebrek aan voedsel behoeven te hebben.. In de streek waar zij geland zijn bevinden zich na melijk bekende jachtgebieden waar vele herten varkens en kangoeroe-soorten zijn. Indonesiërs In Merauke wonen in totaal onge- ,veer 600 Europeanen. Verder woont er een groep van ongeveer 2500 Indonesiërs, onder wie 600 Javanen, die zich daar vele tientallen jaren geleden gevestigd hebben en zich hoofdzakelijk bezighouden met land bouw. Er zijn onder hen zeker wel die pro-Indonesisch zijn maar de grote meerderheid leeft in een zekere welstand en heeft een weinig revo lutionair karakter. Gisteravond was er in Hollandia nog geen besluit genomen over de vraag, of de ongeveer 400 Nederlandse vrou wen en kinderen uit Merauke zullen worden geëvacueerd. Het zou in de be doeling liggen, vandaag een commissie van onderzoek naar Merauke te zenden om ter plaatse de situatie te beoordelen. Alle tekenen wijzen er overigens op, dat een evacuatie ernstig wordt overwogen. Daarbij zou gebruik kunnen worden gemaakt van vliegtuigen en van een aan de zuidkust aanwezig schip van de K.P.M. In een communiqué van zondag over de actie tegen de •parachutis ten bij Teminaboean op de Vogel- Van de werven van Nippon Ko- kan in Yokohama is zaterdag voor rekening van de Amerikaan se firma San Tuan Carriers Ltd. 's werelds grootste vrachtschip niet twee mogelijkheden te water gelaten. Hot mammoet-schip, de „San Juan Pioneer", meet 67.500 ton en kan gebruikt worden als olietan ker en ertsschip. Ilot is 253,5 me ter lang en 32,3 meter breed. Na afbouw In september zal de San Juan Pioneer gaan varen op de route tussen Zuid- en Noord- Amcrika via Japan en Sumatra. De heer Nioolaas Jouwe, die in de Verenigde Naties in New York besprekingen over Nieuw-Guinea heeft gevolgden op zijn terug reis naar Biak enige dagen in Ne derland is gebleven, is zaterdag naar Nieuw-Guinea doorgereisd. De foto toont de heer Jouwe op de Amsterdamse luchthaven Schiphol. Naar aanleiding van «le brief van de directie van de G.G. en G.I). in Amster dam aan de huisartsen over het voor komen van een aantal tyfusgcvallen in Amsterdam-West zijn in het afgelopen weekeinde drie patiënten door hun huis artsen aangemeld en in liet Wilhelmina Gasthuis opgenomen. Zo werd gister avond door het bureau voorlichting van bet gemeentebestuur medegedeeld. Van twee staat reeds vrijwel vast, dat zij niet aan tyfus lijden Hot derde ge val wordt „verdacht" genoemd. Intussen zijn van de 5 vrijdag j.l. reeds bekende patiënten, waarvan 2. duidelijk aan tyfus lijdende waren nog twee an dere gevallen herkend. Nu zhn dus vier duidelijke gevallen van tyfus ge constateerd, Deze vijf waren reeds In het Wilhelmina Gasthuis opgenomen, aldus de mededeling van het bureau voorlichting. „Regering verdoofd door nederlaag van landbouwwet". Met dit soort koppen versche nen zaterdag de Amerikaanse bladen, die echter nog maar half weergaven hoe ge schokt de regering is doe deze nederlaag. De wet is met 215 tegen 205 stemmen In het. huis van afgevaardigden verworpen. Als er een wet was, die Kennedy giaag aangenomen wilde zien. dan was het wel de landbouwwet. Voor onderhandelingen beginnen Niet tevreden met verklaring V.N. President Soekarno lieeft zater dag gezegd dat hij niet niet de Nederlanders over de kwestie- Nieuw-Guinea zal spreken tot zij openlijk zeggen dat zij bereid zijn het bestuur over het gebied aan Indonesië over te dragen. De president sprak by de installatie van generaal-majoor Achmad Jani, hoofd van de „operationele staf voor de be vrijding van Wesl-Irian", tot staf-chef van het Indonesische leger. President Soekarno zei; „Ik zal geen delegatie zenden voor onderhandelingen met de Nederlanders tenzij zij hun be reidheid om het bestuur over West- Irian aan Indonesië over te dragen, openbaar maken". Volgens Radio-Djakarta verklaarde Soekarno dut Indonesië alleen zou in stemmen met een hervatting van de on derhandelingen met Nederland wanneer dit land openlijk de beginselen van het plan-Bunker zou hebben goedgekeurd. Zoals president Soekarno het zag be vatte liet plan-Bunker deze twee be langrijke voorzieningen: 1. het bestuur van West-Iriaan be hoort aan Indonesië te worden overgedragen; 2. de bevolking behoort vrij te zijn te kiezen of zij met Indonesië wil samengaan of voor zich zelf ver antwoordelijkheid wil dragen. Overdracht „Als, bijvoorbeeld, ik nu een delegatie zou zenden, zou ik die delegatie eerst opdracht moeten geven de Nederlanders te vragen of zij bereid zijn tot toestuurs overdracht. Zouden de Nederlanders „ja" antwoorden, dan zouden de onder handelingen kunnen voortgaan. Zoals ik zei moeten de onderhandelin gen alleen gaan over de middelen van overdracht. Maar als de Nederlandse delegatie talm de met haar antwoord of dit veranderde, dan zou ik onze delegatie opdragen de conferentietafel te verlaten. De Nederlandse houding is nog een raadsel voor Ihdonesië... Wij vragen ons nog steeds af of de Nederlandse aam vaarding de overdracht van het bestuur aan Indonesië inhoüdt. Bevrijding Zolang er niet een dergelijke verklaring door «1e Nederlanders is afgelegd, zal Indonesië op geen enkel niveau onder handelen". Intussen blijft volgens president, Soe karno zyn opdracht voor de „bevryding" van westelijk Nieuw-Guinea van kracht. Hy gaf generaal-majoor Jani opdracht „alle krachten te mobiliseren" om liet gebied aan de Nederlanders te ontruk ken. De nieuwe coalitieregering in Laos heeft om twaalf uur gistermiddag plaat selijke tijd een wapenstilstand voor heel het land afgekondigd. Minister van voorlichting Focmï Vong- vitsjit zei dat de drie politieke groepe ringen die in het nieuwe kabinet zijn vertegenwoordigd, na de eerste zitting van drie uur overeengekomen waren dat een einde zal worden gemaakt aai vijandelijkheden. Wordt het bestand over de hele linie in acht genomen, dan zal een einde komen aan 22 maanden burgerkrijg in Laos. De lang verbeide Laotiaanse coalitie regering is zaterdag beëdigd onder eeuwenoude boeddhistische riten in Vientiane. De nieuwe premier, de neu tralist prins Soevanna Foema, verplicht te zich Laos te bevrijden „van alle bui tenlandse inmenging". De nieuwe coalitieregering heeft giste ren een vijf leden tellende delegatie be noemd die naar Genève zal gaan ter bijwoning van de veertienlandenconfe- rentie over Laos die daar is gehouden en tijdelijk werd onderbroken totdat men het in Laos zelf onderling eens zou zijn geworden. Aan het hoofd van de delegatie staat de minister van buitenlandse zaken Qui- nïm Folsena, een neutrale politicus. Verder maken er deel van uit de pro communist Vongvitsjit, minister van voorlichting, Voravong, rechts-georiën- teerd minister voor jeugd- en sportza ken, Sananikone, neutraal minister van openbare werken, en Tsjoenmany, een andere neutralistische politicus. Ongeveer om twee uur was de vrij zware brand geblust en kon de brand weer inrukken. De oorzaak was kort sluiting onder de vloer van de bovenste etage, waar de personeelvertrekken ge legen zijn. Een glazen koepel, welke in stortte, is afgedekt. De 55 logeergasten zijn tijdelijk ondergebracht in het Sa- voy-hotel en het Grandliotel. De schade, die door verzekering gedekt wordt, is nog niet opgenomen. Wel staat vast, dat de herstelwerkzaamheden van langdurige aard zullen zijn, zodat ge vreesd wordt, dat voor het lopende sei zoen het hotel niet meer bewoonbaar zal zijn. Radio-amateurs zorgden voor zeldzaam medicijn De slapeloosheid van Rotterdamse ra dio-amateurs, het snelle optreden van inspecteur J. Blaamv van de Rotterdam se gemeentepolitie en de rijlisgesorteer- de apotheek van het Amsterdamse Wil helmina gasthuis hebben dit weekeinde waarschijnlijk het leven gered van een jonge Amerikaanse militair. Deze lag levensgevaarlijk door radio-actieve stof besmet in een ziekenhuis in Grenoble. Men beschikte daar niet over het enige middel, dat hem kon redden: de zeld- tame medicijn „Degralon". Tientallen radio-amateurs, politieman nen en artsen zijn zaterdagnacht in de weer geweest om ampullen met deze kostbare stof, gericht tegen leukemie, np te sporen in een der Westeuropese Ziekenhuizen. Duitsland had ze niet, evenmin als Frankrijk; ook België, En geland en het Amerikaanse militaire hospitaal in West-Berlijn hadden de am pullen niet in voorraad. Zo werd uitein delijk de Rotterdammer H. Slink (57) het middelpunt van het internationale radioverkeer op de voor amateurs ge reserveerde 80-meterband. Deze kwam tenslotte in de vroege och- tenduren met het verlossende bericht, dat Amsterdam nog enkele ampullen beschikbaar had. Inspecteur Blaauw, die il urenlang telefonisch contact had ge had met Amerikaanse bases in Frank rijk en Duitsland, zorgde er toen voor,1 dat de medicijn in recordtijd naar Gre noble werd overgebracht. radiowagen van de Amsterdamse politie haalde de ampullen op en bracht ze naar Schiphol. Daar stond een KLM- toestel met bestemming Parijs gereed. Zondagmorgen om tien over negen werd Dp Le Bourget geland. Door inschake ling van een helicopter van het Ameri kaanse leger was de medicijn tien minu ten later al in Grenoble. De internationale oproep ging zaterdag- aaeht kort na twaalven uit, van de arts Ir. Louis Colonne in Grenoble. JONGEN EN MEISJE VERDRONKEN Gistermiddag is in de jachthaven Zaad- NToordijlt bij Uitgeest de driejarige An- aeiies Bom uit Velzen-Zuid in de jacht haven gevallen en verdronken. Kunst matige ademhaling werd toegepast, naar mocht niet baten. De tienjarige Theo Wolterbeek uit ven-Hardinxveld is zaterdagmiddag in 3e Merwede verdronken. De jongen speelde op een zandplaat en is daarbij waarschijnlijk in een kuil terechtgeko men. Men vond zijn kleren op de oever. Drie bootje voeren uit om naar hem te 3reggen. Ongeveer een uur later werd het stoffelijk overschot gevonden. Theo Wolterbeek was de oudste jongen uit ;en gezin met acht kinderen. Zuiderkruis in Willemstad Gouverneur Platteel van Neder lands Nieuw-Guinea heeft zijn „grote verontwaardiging" uitge sproken over de „cynische wyze waarop de Indonesische leiders menen te kunnen voortgaan met hun berekening dat agressie in deze tijden lonender is dan vre delievende onderhandelingen". Sprekende tijdens de plechtigheid waarmee de tweede zitting van de Nieuw-Guinea-Raa.d werd ge opend, zei hij over de nieuwe lan ding van Indonesische parachu tisten bij Merauke voorts: „met spanning wachten wij af of het geweten van de wereld thans zal spreken en degene die de alge meen aanvaarde beginselen ter be slechting van internationale pro blemen met voeten treedt, metter daad een halt zal toeroepen". Gouverneur Platteel zei in zijn rede voorts, dat het van weinig werkelijkheidszin zou getuigen in dien bij de opening van de tweede zitting van de raad terstond ge beurtenissen zouden worden aan geroerd die in de gedachten van ieder, die het welzijn van Nieuw- Guinea ter harte gaat, de eerste plaats innemen. „Terwijl de Ne derlandse regering er met kracht naar streeft, langs vredelievende weg de belangen van dit gebieds deel op de grondslag van het zelf beschikkingsrecht, te behartigen, ontwikkelen de zaken in West- Papoea zich onder openlijke be dreiging en militaire agressie van een groot nabuurland, waarmee het goed zou zijn, in vrede te kun nen leven". Hij wees erop dat de Indonesische leiders echter prak tisch aan de vooravond van een hervatting der besprekingen over het plan-Bunker de militaire aan vallen voortzetten in een nieuw gebied door nabij Merauke op een twintigtal kilometers van de grens met Australisch Nieuw-Guinea „een aantal" parachutisten neer te laten. SCHADEVERGOEDING BEWONERS ROGGEVEENSTRAAT I)e „huizeiuviTaïre" in de Uogge- veenstraat te Goes gaat de ge meente de niet onaanzienlijke som van bijna 11.000 kosten. Dit is het bedrag, dat de drie scheids mannen hebben becijferd als scha devergoeding voor de waardever mindering van elf woningen aan de Roggeveen straat, waar, zoals wij enkele maanden geleden bericht ten, in afwijking van het destijds geldende uitbreidingsplan en in strijd met de woningwet en de we deropbouw wet een bedrijfspand is gebouwd. De gemeente Goes heeft zich deze financiële strop van elf mille zelf op de hals gehaald door het ten onrechte afgeven van een bouwvergunning voor het aan deze straat verrezen bedrijfs pand van de firma Westdorp. De bewoners van de elf (eigen) hui zen hebben felle protesten laten ho ren tegen de bouw, want, zo betoog den zij, „de waarde van onze wonin gen is daardoor met drie tot vierdui zend gulden verminderd". Het resul taat van bun protesten, rekesten en bezoeken aan de gemeente Goes en Ged. Staten van Zeeland is geweest, dat een commissie van drie scheids mannen is benoemd. De commissie heeft de waardevermindering vast gesteld op j' 1250 voor zeven wonin gen en 500 voor vier woningen. Zowel de bewoners als de gemeente Goes zijn op de hoogte gesteld van de resultaten van het onderzoek. In span ning wachten dc 11 bewoners thans op bericht van de gemeente. Zal de ge meente de door de commissie vastge stelde bedragen overnemen?, 't is de vraag, waarmee de eigenaren van de woningen in de Rog'gvoenslraat zich bezig houden. IN RAAD De „huizenaffaire" zal spoedig in de raad worden gebracht, vernamen wij van dc zijde van de gemeente. Zeer waarschijnlijk zal de gemeenteraad in zijn juli-vergadering op 18 juli a.s. een beslissing nemen over deze reeds jaren slepende zaak. De elf reclamanten hebben in 1957 hun woningen aan de Rog'geveenstraat ge bouwd, omdat zij verwachtten daar rus tig te kunnen wonen. Wie het uitbrei dingsplan inzag, moest wel tot deze conclusie komen, want tegenover het, huizenblok was een strook openbaar groen geprojecteerd. In feite was deze „groene strook" dc lokvogel voor de bewoners. Zij bouwden er hun eenge zinswoningen, die op ,f 13.000,tot 14-000,— per stuk kwamen. Half april 1960 hoorden de bewoners, dat tegenover luin woningen een be drijfspand zou worden gebouwd. Ter wijl zij nog ijverig aan bet informe ren waren hóe de vork in de steel zat, werd reeds een begin gemaakt met de bouw- In «1e loop van liet jaar kwam vast te staan, dat de bouw vergunning voor liet bedrijfspand ten onrechte was afgegeven door (het vorige) collego van b. en w. De bouw was in afwijking van het uit breidingsplan en in strijd met de wo ningwet en wederopbouwwet. Weliswaar hebben Ged. Staten van Zeeland achter af alsnog hun goedkeuring gehecht aan herziening van het uitbreidingsplan, die een aanpassing aan de feitelijke situatie inhield, maar daarbij werd met de ge meente Goes overeengekomen, dat de kwestie van de schadevergoeding zou worden bekeken. Daartoe is een com missie van drie benoemd, bestaande uit een vertegenwoordiger van de bewoners, één van de gemeente Goes en een neu traal figuur. Deze scheidsmannen heb ben de schadevergoeding bepaald op 1250,voor zeven huizen en 500, voor vier huizen- De laatste zijn het verst verwijderd van het bedrijfspand. TE WEINIG Eén van de bewoners, de heer K. van Berghem, die zich intensief met deze voor hem en zijn medebewoners belang rijke zaak heeft beziggehouden en die in een later stadium de Middelburgse ad vocaat en procueur mr. W. H. Vermaas om rechtskundige bijstand heeft ver zocht, verklaarde ons desgevraagd het bedrag van de schadevergoeding veel te laag- te vinden- „Dit is geen schadever- goeaing, maar een fooi", stelde hij vast. De heer Van Berghem zei verder de re actie van de gemeente af le wachten en zonodig nog nieuwe slappen te on dernemen. Nog altijd hebben «1e bewo ners een pijl op hun boog, want bij de Kroon loopt nog een beroep legen de beslissing- van Ged- Staten de herziening van bet- uitbreidingsplan goed te keu- De „Zuiderkruis" is uit Nieuw-Guinea in de haven van Willemstad op Curasao aangekomen, nadat liet een contingent Nederlandse militairen uit Nederland Nieuw-Guinea had gebracht. militairen, die de afgelopen weken met vliegtuigen uit Nederiand op Curacao waren aangekomen. KANOVAARDER OP IJSELMEER VERDRONKEN Twee 22-jarige jongens uit Wognum zyn zaterdagmiddag op het IJselmeer, op ongeveer 500 meter nit de kust van Andijk met de kano omgeslagen. Een van «1e twee, J. C. Roozendaal heeft zwemmend de dijk nog weten te berei ken, de ander, Th. P. Schipper is ver dronken. Zij waren 's morgens vroeg uit Wognum vertrokken om per kano binnendoor naar Medemblik te varen en vandaar naar Enkhuizen, waar zij zouden kamperen. Gistermorgen zouden zij naar Hoorn varen om er enige dager, te kamperen. De kano, die door de volledige kampeer uitrusting zwaar beladen was, schepte bij Andijk water door de tamelijk grote golfslag. Vlak voor de dijk van Andijk zonk de kano, Th. P. Schipper verdween in de diepte. Er is zaterdag en zondag gedregd met behulp van een politieboot uit Marken, zonder resultaat echter. Zaterdagmiddag omstreeks half vyf is te Camperduin, gemeente Schoor!, de 30-jarige heer G. C. Looyaard uit Rot terdam bij het vermoedelijk te ruim ne men van een bocht niet zijn motorfiets frontaal opgereden tegen een auto, be stuurd door A. H. de B. uit Amstelveen. Het vierjarig zoontje van de heer L. dat voorop het motorrijwiel zat, was op slag dood. De heer L. en zijn echtgenote werden zwaar gewond naar het Centraal zieken huis in Alkmaar overgebracht, waar de heer L. kort daarna overleed. De be stuurder van de auto en zijn mede-in zittende, een vriend, werden niet ge wond. Het gezin L. was van het strand op weg naar een kampeerterrein te Camper duin, waar men voornemens was de vakantie door te brengen. In Libanon zijn 27 personen gearresteerd, verdacht van spionage voor Israël. Kongo. „Fair daughter" van „Fair Lady Margriet de Groot, vertolkster van dei Fransje Florine. De moeder geeft hier rol van Eliza Doolittle in de musicalI de inmiddels twee en een halve week ..My fair lady", heeft in Heemstede hetioude Fransje de fles. leven geschonken aan een dochtertje,1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1