Y mmt Amsterdamse Benrs D In de greep van de angst schapekaas van De Koe Klanken uit de ether H F f f l V e PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer r firn ZEISS IKON Waar zijn onze schepen? ZATERDAG 23 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 ^AA/V^/^A/VVV^/^A/V\/^/V^/VV^An/\AA/VVV/V^AArtA/VVA/VVV^/^/\A/VVVVVV\A/VV\/VV^/^AAA/\AA/\AA/UV\AA/\A/V^AAAAAAA/\AA/\A/^/V\/VWV^/^/^A/VWW^^AA/VS/^/^^^^AA/^A^^VVV^/VV^/VVVVV^/^/V^/^/^A/^/VVV^/V^/VVVWVVV^/VV^/^/VV^/V^^ ET EERSTE kaasje, dat vijf jaar geleden werd gemaakt mis lukte grondig. De bij elkaar gebrachte ingrediënten stonden op het vuur en er werd maar voortdurend in geroerd. „Ik dacht, dat je het op hot vuur moest laten staan. Ik bleef maar roeren, maar er kwam echt niets van terecht". Molenaarsvrouw v. d. Hamer-Huy- brecht uit Veere lacht er nu maar om. Alle begin is moeilijk. Ook met schapekaas maken. Per slot van rekening had ze het nog nooit eerder gedaan. Ze moest het leren van „bure" v. d. Bosse. Maar nu gaat het prima. Vier kazen per dag tovert ze tevoorschijn uit de kaasvaten. Daarvoor lopen de Fries en de Walcherse rond op het weitje onderaan de molen van Veere. In dit stedeke eten de mensen WANNEER ER te veel strem Sn de kaas in wording zit, wordt deze to taai. De kaas mag ook niet te hard verwarmd worden. Alle maal punten, waarop men moet let ten by hot uitoefenen van dit liuis- vlijtbedryf- Rond molen „De koe" in Veere lopen twee schapen, ééntje van Walcheren en ééntje van Fries land. Ze doen hun best en met zyn tweeën zorgen ze voor vier kazen per dag- Kleine kazen van omstreeks anderhalve decimeter in het vier kant en een centimeter of acht hoog. Dat is dan de kaas, die meteen uit de kaasvaatjes komt. Men kan de kaas ook nog drogen, dan worden schapekaasjes zo groot als een vuist verkregen. Er kan ook van alles doorheen wor den gedaan, om de wat weeë smaak van de kaasjes op te vrolijken. Ko- mijntjes bijvoorbeeld. Een flinke bo terham, dik met boter, zout, eventu eel een beetje peper en dan een stuk schapekaas erop is voor een liefheb ber een niet te versmaden lekkernij. Twee keer per dag, direct na het melken 's morgens om zeven uur en 's avonds om een uur of half acht maakt mevrouw v. d. Hamer de schapekaas De melk gaat door de zeef or.i het vuil eruit te halen, dan wordt het witte vocht in een steel pannetje, op het gasfornuis opge warmd tot lichaamstemperatuur. Het stremsel wördt hierna toegevoegd. Het kaasrecept omvat verder nog: „tien minuten laten staan en dan in de kaasvaatjes". Dat is een weidse naam voor een vierkant plankje met negen gaatjes, met daarboven een vierkant bakje zonder bodem. Het mengsel wordt in dit bakje gedaan en het plankje dient als bodem. Het hele zaakje wordt op een bakje ge zet, waarin het vochtafval, de wei wordt opgevangen. Die wei kan goed dienen als varkensvoeder. HET IS net als pudding maken", vindt mevrouw v .d. Hamer. Alleen moet men niet te hard en te lang; doorkoken, dan gaat het grondig mis. Zoals het gebeurde, toen zij een jaar of vijf geleden de eerste schapekaas wilde maken. Ze ver wachtte ook echt een mooi glanzend stukje kaas. Maar wat er uit het steelpannetje kwam geen schape kaas. Buurvrouw v. d. Bosse, die het schapekaasmaken al heel wat jaar tjes onder de knie had, of beter, tot in haar vingertoppen beheerste, heeft mevrouw v. d. Hamer op weg gehol pen. „Als de melk te warm wordt lijkt de kaas wel stijfsel", zegt me vrouw v. d. Hamer. Molenaar A. J. v. d. Hamer weet er ook wel iets van: „als er te veel strem in zit, wordt de kaas te taai". Overigens houdt hij zich zoals een goed molenaar be- M tik* Mevrouw v. d. Hamer-Huybrecht: ...eerste keer grondig mis... De Walcherse en de Fries grazen rond ,De Koe" taamt meer bezig met bloem voor de bakkerijen en met veevoer. Zijn vrouw maakt elke dag uit 2 liter schapemelk van de Fries en uit een dito hoeveelheid van de Walcherse mooie kaasjes. Vier per dag. Mevr. v. d. Hamer komt oorspronkelijk uit het restaurantbedrijf en zat later op kan toor. Soms kan ze het aantal vragen om schapekaas niet aan. „Op Wal cheren zijn het echte schapekaas eters, op Beveland is hef heel wat minder". En als er eens een over is, dan gaat die de moderne koelkast in. „Ook maar raar voor zo'n ouderwet se beweging". VAK ZWIH TOT ZyPE- Sombere stemming De beurs heeft gistermiddag afscheid ge nomen van deze beursweek en tegelijker tijd van de claimhandel Philips. Deze handel heeft circa drie weken geduurd. De stem ming voor de hoofdfondsen was zwak voor Unilevers en Philips, ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Kon. Olie en AKU bij de opening wat lager, terwijl Hoogovens goed prijshoudend in de markt lagen. In de Philipshoek werden alle registers voor deze laatste dag van de claimhandel nog eens extra opengetrokken Er was dan ook gedurende de gehele beursduur in deze hoek weer een flinke drukte. Uitgesproken op het laagste niveau van de gehele claigi- handelperiode werd geopend, namelijk op f 181 voor de claims, tegen donderdag als slotprijs f 202. De aandelen deden bij de opening 564, tegen donderdag als slotkoers 573. De beurs heeft ditmaal niet veel vreug de aan de claimhandel Philips beleefd. On der grote hilariteit slaakte men toch een zucht van verlichting toen de „slotping" te 14,15 uur het einde van deze claimhandel aankondigde. Van Amerikaanse zijde is er vrijwel constant aanbod in de claims op het Damrak geweest, waartegenover het publiek en hier en daar het buitenland kochten. De aanhoudende zwakke tendentie van de laatste weken in Wallstreet heeft de stem ming voor de claimhandel Philips in Am sterdam zeer nadelig beïnvloed. Toch is men op het Damrak merendeels optimistisch ten aanzien van een koersherstel voor de Phl- lipsaandelen in de komende weken. Men blijft een koersdaling voor de Philipsaan- delen van bijna 500 punten in de afgelopen paar maanden ongemotiveerd vinden Ge noemde forse koersdaling acht men zeker niet in overeenstemming met de gang van zaken bij het Philipsconcern. In de overige internationale waarden ging weinig om. Hoogovens zakten in tot 5-18. Na 551, AKU tot 331 na 333. Vergeleken met het slotniveau van de vorige beursweek daalde de koers voor de Philïpsaandelen deze beursweek circa zeventien punten, de claims ruim 30 gulden laser. Unilever steeg circa twee en Kon. Olie bijna één gulden. AKU en Hoogovens speelden vrijwel quitte. Wallstreet stelde donderdag bitter teleur door opnieuw lager te sluiten, waardoor het indexcijfer er op een nieuw dieptepunt voor 1962 kwam. De Nederlandse hoofdfondsen noteerden op de Newyorkse beurs een wei nig lager. Het Damrak stond dan ook giste ren wederom onder invloed van de zwakke stemming in Wallstreet. In de scheepvaarthoek en die van de lei dende cultures viel bitter weinig te bele ven. De koersen schommelden rond het vorig, slotniveau. De staatsfondsenhoek gaf Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Amsterdam. 22 juli. Londen 10.09—10.09",'2: New York 3.59%—3.59%; Montreal 3.29 ft— 3-29ft; Parijs 73.30—73.35; Brussel 7.21%—7.22%: Frankfort 90.02— 90.07: Stockholm 69^8—09.93: Ztlrich 83.23',283-28%; Milaan 97.85%57.90%Kopenhagen 52.14 —52.19: Oslo 50.33%—50.38%: We nen 13.92%13.93'A: Lissabon 12.58%—12.59%. schoorvoetend een licht herstel te zien op de flauwe stemming van donderdag. Ook in de lokale afdelingen was de handel minimaal. Aandelen Nederlandsche Vlasspïn- nerij en die van de machinefabriek Braat in Amsterdam werden lager geadviseerd op respectievelijk de dividendverlaging van tien tot negen procent en het wederom passeren van het dividend, Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen ANP-CBS BEURSINDICES. 20-6 21-6 Verklaring: gedaan en bieden; gedaan en laten: b bieden; 1 laten: d Né(S. '59 4'/J 99 99% Ned 60 4% 99 99% Ned. '47 3% 86% 86% Ned. '51 3% 95% 95% Ned '48 3% 84% 84% Ned. '50 3V* 84% 84% Ned. '55 3% 89% 89% Ned. '37 3 89 87% Gr. boek '46 89% 89 1 Doil. '47 85%* 85% Inv eert. 3 Ned '62-64 98% Ned. Ind. '37 6 W.B. Len. '57 106ft 106ft Aandelen Amst. rubb. 102 103 ELV.A. 113 113% A.K.U. 336 330 Den' M. 130.60 129 Iloogov. 549 547 Philips Unilever 134 130.60* Kon.. Olie 125.80 124.40* Sch. luchtv. H.A.L. 118% K.L.M. 55.60 5? K.N S.M. 142 139 Kon. Paketv. 130 125V* St. Mij. Ned. Niev Goud. v. Ommeren Kon. LI. Schv. Unie Industrie enz. Alb. Heijn Am. droogd. Berg. Jurg. Bork. Pat. Blaauwh. UvJpnk. Calvé Ccntr. Suik. Fokker v. Gelder Gist sp. v. d. Heem Heineken internat. Intervam. K.N. Papier K Zout Muller Ned. Dole Ned. kab. Netam N ij verdal Rolt Dr. Dok Schelde N.B. Schokbet. SQholten F. Siklcens Stokvis Veigd. Blik Vergd. Mach. Vredest, Wilton Zwanenb. Int.erunïe Rcbeco Vaieurop Aroer. aand. Am. Enka Am. mot. Atn Tel. Anaconda Beth. St. Cit. Serv. Curt. Wr. Du Pont Ge. Elecr. Gen Mot, int. Nick. Kennecou Nat. Can. Rep Steel Shell Oil Stud. Pack. Tïde Water U.S Steel PICEMIEL. Alkmaar A'dam '51 A'dam '56 I A'dam '56 II A'dam '96 IH Breda '54 Dordr. '56 Eindh. '54 Ensch. '54 D. Haag '52 I D. Haag '52 U R'dam '52 I R'dam '52 II R'dam '57 Utrecht '52 Z.-Koll. '57 Z.-Holl. '59 22-6 421.8 304.8 136.8 222.5 134.0 317.6 57% 45% 59% 2128. Terwijl piloot Storm en zijn vrienden zich verbaasd afvroegen waarom niemand ooit iets over de nadering van een vreemd hemelli chaam had vernomen, boog Sentor, de vader van Mare, die Valerons grootste astronoom van het ogenblik was, zich voor de zoveelste maal over zijn calculaties. Zwaar drukte de verantwoordelijkheid op zijn schouders, nu Val Marian terugge keerd was naar Shastar en hij vrij wel alleen voor de te nemen beslis singen stond. Hoewel Planeet X op dusdanige afstand voorbij zou schie ten, dat er geen catastrofale botsing ging plaatsvinden, voorzag Sentor de grootste moeilijkheden voor zijn me demensen op Valcron. Hij durfde zich nauwelijks voorstellen welke enorme storingen pr in de at mosfeer zouden optreden. Trouwens, voor de manschappen van de ruimtestations zag de nabije toekomst er al evenmin rooskleurig uit, als zich straks precies tussen de aantrekkingskrach ten van beide hemelreuzcn zouden bevinden. Door één der observatioramen sloeg Sentor de onrust in de opperste wolkenlagen van zijn pla neet gade. V_ Feuilleton door Karl Unselt Nou, goed, zei hij cn drukte de pleis ter, die aan een kant was losgegaan, weer vast op de huid. Het gaat ook niet zozeer om juffrouw Barcnbrook of om de hond als wel om het feit, dat uw hart in opstand kwam tegen het koclo verstand en tenslotte de overhand kreeg, als ik het zo mag zeggen. Dat doet my erg veel plezier. Daar is helemaal geen aanleiding voor, antwoordde zij stug. Mijn zoge naamd wunnc hart bestaat alleen in uw orbeeldlng. Ik begreep onmiddel lijk, dat hot volkomen krankzinnig was, een agente te willen arresteren, want op de eerste plaats zou zij toch weer vrijgelaten zijn, on op de tweede plaats hadden wij dan zelf waarschijnlijk een tamelijk zwaro pijp gerookt. - Dat lean men achteraf wel gemak kelijk zeggen, merkte hij glimlachend op. U kwam immers, zoals U zegt, pas voel later tot do ontdekking dat Hinter- tür en ik agenten van Olgovski zijn en toen dacht U voor het eerst hetzelfde ook vun juffrouw Bllrenbrook. zy zwoeg en geneerde zich een beetje, omdat hij haar betrapt had. Maar hoe dat ook mag zijn, ging hij verder, terwijl zijn stem weer veel op gewekter klonk, ik dank U voor de manier, waarop U toen bent opgetreden. Ik heb uw dank niet nodig, mom pelde zij, terwijl zij zich afkeerde. Ik medeplichtigen een plezier heb gedaan. Medeplichtigen? Hij keek haar ge amuseerd aan. En dat zegt iemand van do volkspolltie tegen me? Ik sta toch werkelijk zeer verbaasd, juffrouw Wachtmeester. Dat is uw zaak. meneer Grabert. Ik sta er immers ook versteld van, dat een vroegere Duitse officier zijn handen aan zulke kwade zaakjes vuilmaakt. En achter die juffrouw B.lrenbrook had ik zoiets ook niot gezocht. Maar ja, geld stinkt niet. Dat maakt men iedere Er vloog een donkore schaduw over zijn gezicht. U hebt toch eigenlijk geen richt, r.iii of juffrouw Eiirenb"ook te belediger. Het is mogelijk, dm U ui. o/ertu'Vng of uit eerlijke overwegingen by dt rcli- tlc gegaan tent. Maar ve+l van u-.v collega's hebben allereerst gedacht aan de extra rantsoenen van levensmiddelen en aan het salaris, ofwel zy prefereer den de „vredespatrouillcs" boven het werken in Aue. De rechtzinnigheid in de nieuwe wereldbeschouwing kwam dan wel vanzelf. Wilt U alstublieft niet zo hard pra ten, vroeg zij angstig en ging een stap dichter op de winkeldeur toe. HU is een gevaarlijk mens, dacht zy bedrukt. Men moet zich voor hem ln acht nemen. Maar om U gerust te stellen, ver volgde hy op een heel andere toon, juffrouw Bllrenbrook heeft niets, maar dan ook helemaal niets met mijn bo. zigheden te maken. Zij is werkelijk al leen maar de zuster van een kameraad en ik weet niet, waarom zy my is ko men opzoeken. Zij moet wol helemaal overstuur geweest zyn, om zich uitge rekend te wagen in het huis van een man, die do verloofde van huur vriendin hierheen wil lokken, Wie? vroeg zy haastig en vol schrik. Meneer Ludecke, de verloofde van juffrouw Ramdohr. Goeie God en bij die man woont U Jazeker. Maar ik heb die woning; niet uitgezocht. Zy is my toegewezen. Het is een zogenaamde samenzwcer- derswoning. Bedroefd schudde zij liet hoofd. Ik begrijp U eenvoudig niet. Ik U ook niot, antwoordde hy zacht jes. Toen wy elkaar do laatste koer za gen, sprak U heel anders. Ik durfde trouwens al helemaal niets meer te zeg gen, omdat ik mjj voortdurend bloot- telde aan het gevüar, door U als reac tionair of fascist of weet ik wat uitge maakt te worden. Nu gedraagt U zich tegenover mij byna op dezelfde manier als ik mij toen tegenover U gedroeg. Wat moet ik daarvan denken? Zij ontweek zyn vraag en zei op haar beurt: Vertel me eens, hoe lang bent U eigeniyk al vrij? O, al een hele tijd. Men heeft mij niet te lang vastgehouden. Ik ben heel gauw bezweken. Zij begon plotseling krampachtig te lachen. -- Wat valt cr te lachen? vroeg hy cn zijn gezicht verried wrevel. - Och lk heb me zorgen om remaakt, ik heb alle gevangenissen afgelopen, ik heb collega's en mensen van de Veiligheidsdienst naar U ge vraagd, heb mijzelf daardoor verdacht gemaakt en intussen liep U vrij en vrolijk rond en misschien amuseerde U zich met de een of andere juffrouw Blirenbrook of verried argeloze burgers, om uw plicht als mensenjager te ver vullen. Overweldigd door die teleurstellende gedachten, begon zy ineens te huilen, onbeheerst als iemand wiens zenuwen Item eindelijk de baas worden. Bedremmeld stond hy voor haar en wist niet, wat te doen. Zij leunde tegen le muur van het huis en bedekte haar ;ezicht met haar handen, en daar hij iang was, dat zy zou vallen, legde hij een arm om haar heen en zei op zachte bezorgde toon: Kom. Ik breng U naar binnen. Zonder zich te verzetten liet zy zich door hem door de donkere winkel lei den, en tegeiykertyd verscheen Braun en wilde licht maken. Laat U maar, verzocht Grabert. Dat is beter. 't Heeft wel lang geduurd, merkte Braun mopperend op. Wij zitten al te wachten. De zak lag achter de toonbank. Gra bert wierp er maar even een blik op, toen trad hy met Trude, die zich nu vermande de kamer in. Wat is er gaande? vroeg moeder, toen zy het behuilde gezicht van haar dochter zag, en wierp Grabert een boze blik toe. Heeft hy je iets gedaan? Trudo schudde het hoofd en droogde haar tranon. Gaat wel weer over, moeder. Ilc kreeg dat zo ineens. Goedenavond, mevrouw Braun, be groette Grabert haar een beetje ver logen en was erg onder de indruk van de boze uitdrukking op haar goedig oud gezicht. 'n Avond, zei zy, zonder zich te verroeren en keek hem ook niet aan. Trude was intussen weer op de sofa gaan zitten en trok haar uniformjas uit. Komt U als Buschmann, vroeg me vrouw Braun grof, of bent U Grabert? Ik wil U maar meteen zeggen, dat ik met zulke mensen als Buschmann niets te maken wil hebben. Nu maar kalm aan, moeder. Niet ultyd direct met de deur in huis vallen. Ga eerst zitten, meneer Grabert. Zo cn nu drinken we samen een borrel, zoals dat onder mannen behoort. Die vrouwen lopen altyd zo hard van stapel. Gezondheid meneer Grabert. Fyn dat U er weer bent. Gezondheid, meneer Braun. Hij hief zyn glas ook in de richting van me vrouw Braun en Trude, maar die namen daar niet de minste notitie van. Toen dronken de twee mannen de glaasjes tn één teug uit. Trude keek op haar handen neer, die 5 jaar Shell Junior Club! Wat 'n club is dat! En hoe spannend, mooi, boeiend, interes sant is Olidin, 't clubblad! Inlich tingen bij elke Shcll-pomp. automatisch met de franje van het tafelkleed speelden. Ik kan U best begrypen, mevrouw Braun, begon Grabert na een poosj( ietwat haperend, dat U met een Busch mann niets te maken wilt hebben. Ho- peiyic gelooft U my, als ik U zeg, dat ik dio naam, niet vrijwillig heb aange nomen. Hij is my om zo te zeggen ver leend geworden. Begrijp lk niet, mopperde zy. Titels en onderscheidingen worden verleend, oi' een kruis van verdienste, maar na men nooit van gehoord. Waarom ook Als camouflage, mevrouw Braun. Och nee! En wat moet er dan ge camoufleerd worden Nu keek zy hem aan, uitdagend en spottend. Mijn bezigheden. Als agent cn provocateur? Ja. De oude naam zou misschien verradcriyk kunnen zyn. Braun begon ineens te hoesten en schoof met zijn rieten leunstoel een eindje van Grabert weg. Ik moet zeggen, U bont tamelyk, openhartig zei mevrouw Braun met een medelijdende blik op Trude. Moet U me eens zeggen: schaamt U zich eigen lijk helemaal niet? Waarvoor, mevrouw Braun? Waarvoor waarvoor? bauwde zy hem woedend na. Voor uw eerhjke, oude naam, die U van uw vader en moeder gekregen hebt, die fatsoenlijke en ach- temvaardlgc mensen waren. Zelf daarom is het immers beter, een andere naam te dragen, zodat ik mij niet behoef te schamen, omdat ik nu iets 'loon moet, wat niet in overeen stemming valt te brengen met de onge repte naam van m(jn ouders. Ik ben er eigeniyk erg dankbaar voor, dat ik op het ogenblik Buschmann heet. (Wordt vervolgd) ZONDAG 24 JUNI. HILVERSUM I. 402 ra. 746 kc-s. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VFRO. 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws, postduivenberich- ten en socialistisch strydlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd progr. 9.45 Geesteiyk leven, toespraak. 10.00 Kamerorkest: Klass. muziek. 10.40 Lieve oudersbrieven van beroemde kinderen (XII). 11.00 Lichte gram. AVRO: 12.00 Theaterork. en zangsoliste. 12.30 Sportberichten. 12.32 Verzoekprogr. van piano- en orgel muziek. 13.00 Nieuws. 13.20 Op plaatrust! ge var. progr. voor de strydkrachten. 14.00 Boekbespr. 14.10 Radiophilharmonisch orlc.: Klassieke en moderne muz. 15.15 Toneelbeschou wing. 15.25 Mannenkoor. 15.50 Oude clavecimbelmuz. (gr.). 16.00 Dansork. en zangsolisten. 16.30 Sportrevue. VA RA; 17.00 Walsork. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sport journaal. VPRO: '18.30 Korte Nederl. Herv, kerkdienst. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.30 De Open Deui\ AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Amusementsmuz. (gr.). 20.45 Hittegolf, hoorspel. 21.25 Muzikale overpeinzingen. 22.00 Rijkdom der welluidendheid (gr.;. 22.30 Nieuws en meded. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Zang en piano, lichte muz. 23.20 Viool en piano (gr.), klass. muz. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 in. 1007 kc-s. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. 12.00 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 CONVENT VAN KERKEN. 18.30 NCRV. 19.45— 24.00 KRO. KRO: S.00 Nieuws. 8.15 Klass. gram. S.25 Inleiding hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Geestelyke liederen (gr.). IKOR: 10.00 Muziek van de zondag. 10.15 Inlei ding op de kerkdienst. 10.30 Kerkdienst. 11.30 Vragenbeantwoording. 11.45 Kerk in de spiegel van de pers, lezing. NCRV: 12.00 Kerkorgelmuziek. KRO: 12.15 Buitenlands commentaar. 12.25 Gram. 12.35 Lichte muz. en zangsolis ten. 12.55 De hand aan de ploeg, lezing. 13.00 Nieuws. 13.05 De Oelewappers, licht progr. 13.30 Muziek-periodiek. 14.00 Mod. kamermuziek. 14.35 Missa Litanica. 15.00 Cello en piano: klass. muziek. 15.25 Muz. miniaturen (gr.). 16.00 Sport. 16.30 Godsdienstige uitz. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Bap tisten-kerkdienst. NCRV: 18.30 Dubbel- lcwartet. 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Meisjeskoor en solisten. 19.25 Door een geopende deur in de hemel, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Een avond in Portugal. 21.30 Do-Re-Mi, licht programma. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Holland Festival 1962: Concertgebouworkest en sopraan. .40 Klassieke muziek (gr.). 23.55 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 19.30 Weekoverzicht en journaal. 20.00 Sport in beeld. KRO: 20.30 Woord en beeld. 20.40 Requiem voor een vogel (Le gardien des oiscaux), éénakter. 21.15 Amsterdams Künstmaanoricest: Populair klassiek concert. 22.0022.30 De antieke vaas, film uit de serie The four just men. VLA AMS-BELGISCIIE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 11.00—11.40 H. Mis. 14.00 Landbouw- kroniek. 14.45 De week in beeld. 15.15 Voor de kleuters. 15.35 Eurovisie: Re portage van de aankomst van de 24- uren van Le Mans. 16.15 Reportage van dc N.A.T.O.-luchtvnartmcctlng tc Kleine Brogel. 17.0018.45 Sportreporlage. 19.00 Sprookjesfilm. 20.00 Nieuws. 20.25 Het Manneke. 20.30 Eurovisie: Ronde van Frankrijk. 20.40 Showdagboek. 21.55 Sportweekend. 22.20 Festival van be kroonde korte films. 23.05 Nieuws. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 15.00 Gevarieerd programma. Om 15.30 en 16.30 Eurovisie: Autoraces te Le Mans. 17.0017.30 Opening van de Ca nadees-Belgische week. 19.30 Feuilleton voor de jeugd .20.00 Nieuws. 20.30 Euro visie: Filmreportage van de Tour de France. 20.40 T.V.-film. 22.20 Canadees- Belgische week. 22.50 Nieuws. MAANDAG 25 JUNI 1962. HILVERSUM I. 402 nieter. 746 kc/s. 7=00 VARA. 10,00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strydlied. '7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). S.00 Nieuws en socialistisch strydlied. 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.). 8.35 Ballet muziek (gr.). 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Lichte grammofoon muziek (9.35-9.40 Waterstanden). VP RO« 10.00 Want ieder mens draagt een naam, overdenking. VARA: 10.20 Zes tig minuten voor boven de zestig. 11.20 Voordracht. 11.35 Pianorecital: moderne muziek. 12.00 Tango-rumba orkest met zangsolisten. 12.30 Mededelingen ten be hoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Instrumentaal kwintet: lichte mu ziek. 13.45 De gebroken zuilen van Her cules, lezing (I). 14.00 Viool en piano. 14.30 Voor de jeugd. 15.15 Italiaans en semble met zangsolist. 15.40 Lichte frammofoonmuziek. 16.00 Oude liedjes. 6.15 Weerklank, muziek-revue. 17.00 Licht ensemble. 17.30 Actualiteiten. 17.40 Licht pianospel (gr.). 17.50 Mili tair commentaar. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Instrumentaal trio: amu sementsmuziek. 18.40 Jazz-trio met zangsoliste. 19.00 Parlementair over zicht. 19.15 Regeringsuitzending: Her man Stok presenteert de Radiozilver- vloot. 19.30 Tsjechisch nonet: moderne muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Licht or kest..20.35 Op de praatstoel. 21.05 Om- roepdubbel kwartet. 21.20 Omroeporkest en solist: klassieke muziek. 22.20 Actu aliteiten. 22.30 Nieuws. 22.40 Dansorkest met zangsolisten. 23.05 Woorden met stilte er om heen, poëzie-programma. 23.25 Lichte grammofoonmuziek. 23.55 24.00 Nieuws. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde mu ziek. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Vlotte ochtendmuziekjes (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Kinderkoor (sr.) 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Kamermuziek (gr.). 10.20 Theologische etherleergang. 11.05 Cello en piano: klassieke en mo derne muziek. 11.40 Lichte grammo foonmuziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Lichte orkestmuziek. 12.53 Grammofoonmuziek of actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ensemble. I 13.45 Volksliederen -uit Duitsland (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.30 Promenade or kest en zangsoliste. 15.30 Operamuziek (gr.). 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Zangrecital. 16.50 Grammofoonmuziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Jazzmuziek (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Regeringsuitzen ding: Bezoek aan de Baliemvallei n, door mr. C. J. Schneider. 18.00 Populair orgelspel. 18.30 Grammofoonmuziek. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Koorzang. 19.30 Radiokrant. 19.50 Licht ensemble. 20.10 750 jaar Thomasschool, reportage uit Leipzig. 20.20 Holland Festival 1962: Radio-Filharmonisch orkest en solist: Moderne muziek. 21.25 Grammo foonmuziek. 21.30 Nationaal Orgel, im provisatie concours Bolsward 1962. 22.00 Parlementair commentaar. 22.15 Metropole-orkest, koor en solisten: amusementsmuziek. 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Na tionaal Orgel Improvisatie concours Bolsward 1962. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Me mo. 20.30 Vader weet het beter, film. 20.55 Gevarieerd muziekprogramma. 21.20 V for Victory, documentaire over de tweede wereldoorlog. 21.45 Werken de scholieren in de vakantie, forum. VLA A MS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 19.00 Voor de jongeren. 19.30 Teken filmpjes. 19.45 Zoeklicht op de culturele actualiteit. 20.00 Nieuws. 20.25 Het Manneke. 20.30 Filmreportage Tour de France. 20.40 Speelfilm. 22.10 Toneel kroniek. 22.40 Nieuws. fAdvertentie camera van klasse CONTAREX vanaf f 1.439.- HOOG EN LAAG WATER 24 juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 25 juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge -f nap uur meter 6.28 2.01 6.58 2.17 7.42 2.29 7.54 1.58 8.11 1.86 nap uur meter 18.47 1.82 19.21 1.98 19.57 2.12 19.59 1.29 20.32 1.53 nap uur meter 0.31 2.07 1.05 2.23 1.38 2.37 1.06 1.73 1.29 1.95 nap uur meter 12.37 1.69 13.11 1.85 13.44 1,99 13.26 1.35 13.44 1.55 7.31 1.85 19.51 1.71 1.32 1.98 13.48 1.59 8.00 2.01 20.21 1.87 2.04 2.14 14 .IS 1.75 8.40 2.14 20.51 2.02 2.35 2.2J 14.50 1.89 8.49 1.48 21.01 1.26 2.10 1.73 to 1.31 9.07 1.76 21.28 1.48 2.27 1.91 14.61 1.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11