Dr. S. L. Mansholt bepaalde C.B.T.B. op toogdag bij „Europese landbouw" Zweedse delegatie op bezoek in Zierikzee SCHUIM WAVE SPAREN VOOR EEN WONING VERDIEND KONINKLIJK GOUD VOOR ADMINISTRATEUR A. J. HENDERIKX OUD DEKEN VAN GOES METSELDE EERSTE STEEN VOOR R.K.H.B.S. doe het thuis doe het zelf was DE GOLF IN UW HAAR kan niet kroezen 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 22 JUNI 1962 IN MIDDELBURGSE VEILINGHAL Advertentie Vervuiling van de Westerschelde Het artikel in ons blad van 9 juni over de vervuiling van de Westerschelde zou de indruk kunnen wekken alsof de daarin verwerkte inlichtingen voor re kening kwamen van ir. F. J. Ribbius, hoofdingenieur A bij het Rijksinstituut voor Zuivering van Afvalwater. Deze indruk is echter onjuist: ir. Ribbius is in genen dele voor de inhoud van het be wuste stuk verantwoordelijk. AARDBEIENVEILINGEN DAGELIJKS IN KAPELLE Nu het aardbeienseizoen op gang be gint te komen, zal de veiling In Kapelle met ingang van volgende week, dage lijks aardbeienveilingen op maandag houden. De aanvoerveilingen evenals de indus trieveilingen op maandag, woensdag en vrijdag zullen om één uur beginnen; de industrieveilingen op dinsdag en don derdag zullen om half twaalf beginnen. Op zaterdagmiddag zal er yoortaan geen veiling meer gehouden "worden, wel -zal er voor de industrieprodukten als aardbeien, frambozen en zwarte bes sen nog de mogelijkheid' zijn, op zater dagmorgen, tot tien uur aan te voeren. Het opgegeven kwantum voor deze le vering zal dan met de veiling van vrij dag in voorverkoop worden verkocht. Voor verse consumptie zullen er aard beien en frambozen tot zaterdagmorgen tien uur aangevoerd kunnen worden, die vrijdags eveneens op monster in voor-' verkoop zullen worden verkocht Broeder Silvester overleden In het internaat Alverno van do Broe ders van Huijbergen is donderdag nog vrij onverwachts overleden de alge meen overste van de Congregatie van de Broeders van Huijbergen, broeder Sil vester, in de wereld Ed. Corn. De Maat: Broeder Silvester werd geboren te Hon- tenisse op 7 maart 1880 en deed zijn ge lofte op 2 september 1900. Van augus tus 1911 tot december 1911 was hij vi caris van de Congregatie van de Broe ders van Huijbergen en van deze laat ste datum tot augustus 1939 algemeen overste. In 1929 werd hij benoemd tot Ridder in óe Orde van Oranje Nassau ter gele genheid van het 75-jarig bestaan der orde. De overledene heeft veel werk gedaan voor de uitbreidingen van de scholen en gebouwen te Huijbergen en het inter naat Alverno die m de oorlog dooi de terugtrekkende Duitsers geheel wer den vernield en "was een der stich ters van de b.l.o.-seholen in Breda, Ber gen op Zoom en Hulst. Verder heeft hij zich beijverd voor het Don Bosco werk te Breda en het missiewerk in Indone- Tot zijn 80e jaar heeft hij nog actief werk verricht. Herdenkingsbank De rustbank op het Szydlowskiplein te Axel in 1960 aangebracht als herinne ring aan de Poolse bevrijders, is pas ge leden opgesierd met fraaie deklïjsten. Velen maken gebruik van deze bank, die een schoon uitzicht biedt op het vrij drukke bussenpleïn. Voorzitter mr. B. W. Biesheuvel: „C.B.T.B. staat internationaal overleg steeds voor" IN DE MIDDELBURGSE VEILINGHAL heeft de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tnindersbond donderdag grootscheeps het contact niet de Zeeuwse leden verstevigd door in de landelijke alge mene vergadering voor de Nederlandse agrariërs het venster op de toekomst en de landbouwpolitiek van de Europese Economische Ge meenschap te openen. Daarvoor hadden de duizend bezoekers in de middaguren de vice-president van de Europese Commissie, dr. S. L. Mansholt, in hun midden, die hen een uitgebreide en gedocumenteerde schets gaf van „Bestek en koers van de landbouw in Europa". ganisatïes, het Landbouwschap en de burgemeester van Middelburg, mr. J. Drijber, in hun midden, luisterden de C.B.T.B.-ers uit alle delen van het land naar de jaarrede van de lande lijke voorzitter, mr. B. W. Biesheu vel. De oud-minister van landbouw sprak de Nederlandse C.B.T.B.-ers toe op een his- J1J tevoren s landen gelakt oin alle besluiten te nemen, nodig voor het invoeren van de gemeenschap pelijke markt voor een aantal produk- ten. De datum van de inwerkingtreding was evenwel een maand uitgesteld, tol 30 juli aanstaande. Vooi het C.B.T.B.- gehoor kon dr. Mansholt de reden van dit uitstel opgeven: om de regeringen in staat te stellen alles in hun eigen vorm te gieten, om stuk voor stuk alle prak tische maatregelen tijdig te kunnen ne- En de gewichtige beslissingen ten aan zien van de Europese landbouw geno men, waren voor dr. Mansholt in de Middelburgse veilinghal een gerede aan leiding om aan de hand van de feiten in het nabije verleden na te gaan wat er is bereikt en waarheen het met de Eu ropese solidariteit moet groeien. „Ge meenschappelijke landbouwpolitiek is geen wondermiddel", aldus dr. Mans holt. „Slechts met inspanning van de landbouwers zelf, de overheid, de orga nisaties en alle andere organen zal het mogelijk zijn om uiteindelijk te bereiken wat men zich voor ogen heeft gesteld. voorzitter van de Europese Commissie op de vraag, die hij tevoren in het mid den van de massale vergadering had gelegd: „Kunnen wij de boer in de'toe komst een redelijk inkomen verzeke ren De Nederlandse oud-minister van landbouw toetste zijn opmerkingen aan de beginselen van de Europese land bouwpolitiek, waarin het gezinsbedrijf en het structuurvraagstuk belangrijke plaatsen innemen. RICHTLIJNEN Met betrekking tot het laatste richtte dr. Mansholt enkele waarschuwingen tot zijn gehoor, waarbij nïj tevens enkele richtlijnen gaf. „De concentraties moe ten niet al te groot worden. De activi teiten moeten worden gespreid, er moe ten betere onderwijsmogelijkheden wor den geopend en een verbetering van de sociale omstandigheden in het bedrijf zelf is een dwingende eis". Voor een goede ontwikkeling van de markt zag de deskundige van de Europese land bouwpolitiek een redelijk prijsbeleid als een uitgangspunt. „Er is geen boerenbe- lang mee gediend, wanneer de produktie veel groter wordt dan de afzet". Dr. Mansholt sprak aan hec eind van zijn rede deze toekomstverwachting uit: „Voor een land met een goede afzetor ganisatie zrjn er betere mogelijkheden. Bij de heffingen is Nederland niet slecht uit de bus gekomenEn om de ver zamelde agrariërs nog even nadrukke lijk bij de Europese landbouwpolitiek te bepalen, stelde hij tenslotte: „De ge meenschappelijke markt is een uitda ging. Het zijn de boeren met hun orga nisaties, die daarop het juiste antwoord zullen geven". In feite was deze reactie van de kant van de C.B.T.B. 's morgens al duide lijk genoeg naar vorc-u gekomen. Met de commissaris van de koningin, jhr. rar. A. F. C. de Casembroot, oud-mï- nister C. Staf, kamerleden, vertegen woordigers van de andere standsor- „Wij beseffen zeer goed, dat het wel en wee van onze hoeren en tuinders voor een belangrijk deel buiten onze grenzen wordt bepaald. Dit is ook de reden dat de CJ3.T.B. grote waarde toekent aan het internationaal overleg". Mr. Bies heuvel wilde onmiddellijk alle schuch terheid op dit punt uit de weg ruimen. „Er is geen reden voor bezorgdheid voor de Nederlandse boer en tuinder in de Europese politiek. De kwaliteitsconcur- rentie zal echter toenemen. Dat is een kwestie van ondernemerschap en be drijfsorganisatie". VERVREEMDING Uitvoerig stond mr. Biesheuvel in zijn jaarrede stil bij allerlei andere actuele problemen, zoals het prijsbeleid van de gegarandeerde produkien (en de aard- elen als niet gegarandeerde) en het woord van de minister op de beroe ring rond de opheffing van de wet ver vreemding landbouwgronden „in principe heeft de minister zijn stand punt gehandhaafd". De vrees, die velen in Zeeland koesteren, dat door het los laten van de prijsbeheersing een groter aanbod van buitenlanders is te verwach ten voor de grond hier, noemde mr. Biesheuvel niet ongegrond, maar hij maakte zijn toehoorders erop attent dat de paehtbeschermïng blijft Jhr. De Casembroot knoopte in een wel kom aan de C.B.T.B.-ers in Zeeland aan bij de woorden van de voorzitter, door erop te wijzen, dat ook de wet van vraag en aanbod ten aanzien van de land bouwgronden een stevige stem in het kapittel zal hebben. En over de invloe den van buiten op Zeeland had de com missaris deze opmerking tot de C.B.T.B.- ers: „Wanneer U de levensbeschouwing blijft stellen op het fundament van Gods woord, ben ik daarvoor niet bang". Burgemeester Drijber van Middelburg begroette de C.B.T.B.-ers 's morgens met een korte speech in „zijn" stad en de voorzitter van het Landbouwschap, de heer A. W. Biewenga, zag de taak van de C.B.T.B. thans breder als ooit tevoren. Het waren niet allemaal doorknede on derwerpen en nationale en internationale roblemen, die deze eerste toogdag aan e orde werden gesteld Nadat de C.B. T.B. zijn waardering voor het werk van dr. Mansholt 's middags met de aanbie ding van een „Makkumse schaal" tot uiting had gebracht en mevrouw Mans holt met een boeket bloemen was be dacht, werd nog een vrolijk ontspan ningsprogramma geboden. De folkloristische boerendansgroep „De Markelose Boerendansers" en het christelijk muziekgezelschap „O.N.D.A." uit Middelburg stonden daarvoor garant. Vandaag maken de C.B.T.B.-ers een excursie door Zeeland. despaarbank met volledige bankservice 5 Hondje liep 60 km in avondvierdaagse S Een blikje leverpastei was de be- lontng voor een hondje in Zierik- zee, dat donderdagavond met suc ces de Zierikzeese avondvierdaag se (60 kilometer) had uitgelopen. Er steeg een oorverdovend ge juich op onder de deelnemers tij dens de slotbijeenkomst in het Zierikzeese hotel „Coneordia" toen avondvierdaagseleider A. de Bie het hondje van de heer B. Willems aan zijn smakelijke prijs liet snuffelen. Naai verluidt heeft het hondje geen last van blaren gehad. Veertig jaar „in 't water" Bromfietser gedood bij botsing in Axel Op het kruispunt Joost de Moorstraat- Crijnssensstraat- te Axel is gistermor gen de 21-jarige ongehuwde bromfietser A. J. Haak uit Axel in botsing geko men met een bus van de Z.V.T.M. Het slachtoffer was vrywel onmiddellijk dood. De heer Haak wilde met zijn bromfiets, komende uit de Joost de Moorstraat linksaf de Crijnssensstraat inslaan. Uit die richting kwam echter de Z.V.T.M. bus, bestuurd door de heer W. P. B. de; S. uit Waterlandkerkje. Doordat heer Haak geen voorrang verleende, aan de bus werd een botsing ondanks krachtig remmen van chauffeur De S. onvermijdelijk. De doktoren K. Boor en C. A. Schiltman waren spoedig ter plaatse, maar het slachtoffer was toen al overleden. De bus werd slechts licht beschadigd; de bromfiets werd vrijwel vernield. Het stoffelijk overschot van de heer Haak is overgebracht naar het „Sint- Elisabeth"-ziekenhuïs in .Sluiskil. Promotie te Leiden Aan de rijksuniversiteit te Leiden is op het proefschrift „Morfogenese en in- volutie van de ductus arteriosus bij de mens" gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde de heer P. M. Bakker, pa thaloog anatoom in Den Haag, vroeger woonachtig in Middelburg. AMBASSADEUR E. B. J. ENG POLY-LOCK Zeeuwse ALMANAK Maaltijd „Een beetje zout kan er nog wel bij'', mompelde de man, die zich in een Middelburgs restaurant aan de maaltijd had gezet. „Zout vaatje leeg", constateerde hij ver volgens, maar gelukkig bleek het mosterdpotje zout te bevatten, zodat hij zich toch nog kon be dienen. En omdat de frieten nogal flauw waren, bediende hij zich rijkelijk. Het smaakte afschuwelijk. „Dat is helemaal geen zout", wist hij plotseling. Maar wat het dan wel was, kon hij ook niet bepa len. Hij had to el een vermoeden, maar dat leek te dwaas om waar te kunnen zijn. Toch was het zo. De ober, ge waarschuwd, nam een snufje van de witte substantie lussen duim en wijsvinger, berook het. zorg vuldig en proefde aandachtig een beetje op z'n tong. „Zeeppoeierriep hij vol af schuw. ,JDat is waarachtig zeep poeier". Samen kwamen ze tot de con clusie, dat een of andere leuke broek gemeend had een grapje te moeien uithalen. De ober bood zijn verontschuldiging aan voor het incident en haastte zich weg om het zout te gaan halen. Kinderachtige streek", peinsde de klant; ,&o'n restaurant zon er z'n goeie naam bij verliezen", en hij dankte de ober vriendelijk voor de niewwe portie frieten en voor het smetteloze zout. Waarna hij zich de maaltijd alsnog uit stekend liet smaken. .Nog iets toe, meneer?", vroeg de ober tenslotte, blij misschien nog iets voor de Mant, ie kun nen doen. ,,Ja, ijs", vroeg de man. „Maar graag met een scheutje bleekwater". Of het ook zeeppoeier mocht zijn. informeerde de ober. Dat mocht, 't Stond later ook op de rekening. Tien procent ex tra voor zeeppoeder. Op bouwterrein aan Fruitlaan Dinsdagmorgen heeft oud-deken R. Nie- veen van Dykum van Goes een ideaal van jaren terug niet alleen voor een be langrijk deel verwezenlijkt gezien, maai er bovendien de kroon op mogen zet ten met het metselen van de symboli sche eerste steen voor de r.-k. h.b.s. te Goes. Dit gebeurd? aan de Fruitlaan ten overslaan van een groot aantal geno digden, alsmede de leraren en leerlin gen van de school tot wie de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. II. Roose, had gezegd, dat de oud-deken ook iu figuurlijke zin de eerste steen- legger van de school was. „Want", zo hield de heer Roose zijn ge hoor op het bouwwerk voor, „het was de oud-deken die indertijd de stoot heeft gegeven tot oprichting van de r.-k. h.b.s" Daarom ook is oud-deken Nie- veen van Dijkum de meest aangewezen persoon voor de eerste steenlegging", aldus de heer Roose. Op de plaats waar straks de ingang komt en waar op het ogenblik alleen nog enkele betonkolom- metjes en lage muurtjes staan, zegende de oud-deken vervolgens de gedenk- tweeling. De Zweedse ambassadeur en zrjn vrouw bleken vol lof over de nieuwe spruiten van het Zierikzeese burgemeestersgezin. Na de bezichti ging van het gebouw gebruikte het; gezelschap de lunch in de eetzaal. Des middags maakte men oen rondrit over het eiland, waarbij op het vlieg veld te Haamstede de thee werd ge bruikt. Na de rondrit werd bij burge meester mr. Dijckmeester thuis een ape ritief gedronken, waarna het gezelschap in „Mondragon" dineerde. Aan dit di ner zat ooit de commissaris der konin gin in Zeeland, jhr. mr, A. F. C. de Ca sembroot, de erevoorzitter van de raad van bestuur, aan. De Zweedse gasten brachten dc nacht in Zierikzee door. Voor vandaag staat er een bezoek aan do Deltawerken met een bezichtiging- van de bouwsluis in het Haringvliet op het programma. Donderdagavond bracht de Koninklijke Zierikzeese Harmonie „Kunst en Eer" voor het ziekenhuis een serenade. Anglicaanse kerkdienst in Vlissingen Voor leden van de Anglicaanse kérk en van met deze kerk gemeenschap heb bende kerkgenootschappen, is vandaag vrijdagmorgen om tien uur op het adres Sint-Maartenlaan 1T Ie Vlissin gen een kerkdienst met „lioly commu nion", uitreiking van de Heilige Com munie. Reverend W. Popham Hosl'ord uit Rot terdam, „rual dean" (landelijk deken) van de Anglicaanse kerk in Nederland, pastoor van de parochie Rotterdam als mede „senoir chaplain" van de Missions to Seamen" zal de dienst leiden. Hij deelde dit donderdagavond mee tijdens de Evensong in de voormalige Engelse kerk 'te Vlissingen. In de na deze ver pers volgende „holy baptism" werden twee kinderen gedoopt. Donderdag heeft een Zweedse delegatie een bezoek r/ebracht aan het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee. Tot, de gasten behoorden onder andere de ambassadeur van Zweden in Neder land Z. Ease. E. B, J. Eng (links) en zijn echtgenote (tweede 'van rechts). Geheel rechts op de foto burgemeester mr, F. Th, Dijckmeester van Zie ikzee. (Foto P.Z.C.) Veel waardering voor zijn werk Hoe goed en smakelijk het water van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Zuid-Beveland" ook mag zijn, toen donderdagmiddag in de „Prins van Oranje" te Goes werd gedronken op het veertigjarig jubileum van de admini strateur A. J. Henderikx van dit bedryf kwam er geen druppel aan te pas. Wel werd er veel over water gesproken, maar in alle gevallen hield dit nauw verband met de persoon van de heer Henderikx, die gedurende veertig jaar trouw en nauwgezet zyn werk had verricht. Zeer veel hulde werd hem hiervoor toegezwaaid en dat de waarde ring niet alleen in de besloten lering van de waterleidingmaatschappij bestaat, bleek uit de gouden ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, die de heer Henderikx was toegekend. Het was burgemeester mr. F. G. A.JHu- ber van Goes, die de jubilaris deze on derscheiding op de revers speldde na vooraf een korte kenschets te hebben gegeven van de heer Henderikx. Bur gemeester Huber bestempelde de jubi laris onder meer als een nauwgezet mens, welke goede eigenschap zijns in ziens door de functie van de heer Hen derikx nog eens wordt benadrukt. De koninklijke onderscheiding achtte de burgemeester gezien het werk van de jubilaris volkomen verdiend. Mr. dr. A. J. J. M. Mes, die namens de raad van toezicht het woord voerde, wees er op, dat de heer Henderikx zijn werk altijd op uitnemende wijze had ge daan, waarvoor hij niets dan waarde ring kon opbrengen. Ook wees hij op EXAMENS De zusters Krina Geluk en Tannie de Regt te Vlissingen slaagden te Castri- cum voor het „Zwarte Kruis"-diploma. De heren J. C. Kooiman, Johanna Maria polder en M. C. Polderman, Golaripol- der slaagden op de fruitteeltvakschool te Steenbergen waarna de cursisten een diploma werden uitgereikt. Aan de 'r.-k.-universiteit te Nijmegen is geslaagd voor het doctoraal examen klassieke taal- en letterkunde mejuf frouw E. M. Eikhuizen te Halsteren, vroeger te Ovczande. Voor het eindexamen afdeling h.b.s.-A van de r.-k.-h.b.s, „Slnt-Eloy" te Oost burg slaagden donderdag de heren Wil ly Braet te Sluis, Willy Marteijn te Aardenburg, Pierre van Overloop te Aardenburg en Karei Plwum te Kerk- rade. Geen der kandidaten werd afge- wezen. Donderdagochtend heeft de oud-deken R. Nieveen van Dijkum van Goes aan de Fruitlaan in deze gemeente een herinneringssteen gemetseld in dc aan bouw zijnde r.-k. h.b.s. Voordat de oud-delcen de steen op zijn definitieve plaats naast de toekomstige ingang metselde, zegende hij de steen tijderis een korte plechtigheid op het bouwwerk in. steen in, om deze hierna in de muur te metselen. In een toespraak zei de oud- deken hierna in deze steenlegging be reikt te zien wat men twaalf jaar gele den was begonnen, het geven van mid delbaar onderwijs op r.-k. grondslag. Volgens de oud-delcen was dit hard no dig, omdat tot 1950 in Zeeland boven de Westerschelde alleen maar r.-k. ulo- onderwijs werd gegeven. Voorts felici teerde de oud-deken het schoolbestuur met dit belangrijke moment en sprak de hoop uit, dat de leerlingen de kennis, die ze op school leren, in hun eigen Zeeuwse volk zullen uitdragen. Voorafgaande aan dc steenlegging was er in de parochiekerk te Goes nog een Heilige Mis opgedragen door deken C. Holtkamp. Vandaag matig tot goed strandweer met enige bewolking, maar ook opkla ringen. Matige tol; vrij krachtige wind tussen zuid en zuidwest. In de middag 19 tot 20 graden. Zeewater ruim 15 gra den. Vooruitzichten: zwak front van de oceaan brengt later meer bewolking met kleine regenkans. ZUIDWESTELIJKE WIND Hall' tot zwaar bewolkt en later voorna melijk in het noordwesten hier en daar wat lichte regen of motregen. Matige, later krachtige zuidwestelijke wind. Wei nig verandering in temperaturen. ZON EN MAAN. 23 juni Zon op '1.20 onder 21.04 M.-,an op 0.09 onder 10.34 lijks bestuur van het ziekenhuis, gene- raal-majoor dr. H. J. van der Glessen en mejuffrouw Geldens, particulier se cretaresse van prinses Wilhelmina en bestuurslid van het Nederlandse Rode Kruis. Verder waren verscheidene leden van het dagelijks bestuur van de raad van bestuur van het 'ziekenhuis aanwe zig. De gasten arriveerden donderdag morgen om ongeveer half een bij het ziekenhuis. Op de trappen in de hal hadden zich ongeveer 50 leden van de Zierikzeese Oratoriumvereniging opgesteld, die bij de aankomst van het gezelschap onder leiding van di rigent J. Luikenaar het Zweedse volkslied ten gehore brachten. Daar na zongen zij het „Te Deum" van Handel. Gevoelens Burgemeester mr. F. Th. Dycknicesler richtte vervolgens een welkomstwoord tot de gasten, waarin hij ouder meer zei, dat Schouwen-Duiveland zeer vriend schappelijke gevoelens koestert jegens Zweden, voor alles wat dat land na de ramp voor liet eiland heeft gedaan. Ver der was liy van mening, dat liet interes sant zou zjjn om te zien wat in de af gelopen vijf jaar van het ziekenhuis is terechtgekomen. Vervolgens bezichtigde het gezelschap in enkele groepen de verschillende afde lingen' van het ziekenhuis. Een aardig moment in deze rond gang vormde het. bezoek aan de echtgenote van burgemeester Dijck meester, die vorige week dinsdag het leven heeft geschonken aan een Bij viering eerste lustrum ziekenhuis Bij zijn veertigjarig jubileum in dienst van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Zuid-Beveland" is de administrateur A. J. Henderikx uit Goes de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend. Tijdens een receptie ter gelegenheid van dit jubi leum speldde burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes de heer Henderikx de onderscheiding op de revers. (Foto P.Z.C.) de prettige samenwerking, die er altijd was geweest.- Zijn waarderende woor den liet hij vergezeld gaan van een ca deau onder couvert. VULPEN Op deze zeer druk bezochte receptie werd d© heer Henderikx verder lof toegezwaaid door zijn directeur, de lieer M. J. Stoel-Feuerstein, die hem roemde als een voorbeeldig administrateur. Na mens het personeel werd voorts nog gesproken door de heer J. Rijkse, die een vulpen aanbood. Donderdag werd het vijfjarig bestaan van het Zweedse Rodo-Kruisziekenhuis te Zierikzee gevierd. Hoewel dit eerste lustrum op een iets vroegere datum viel op 11 mei 1957 verrichtte prinses Beatrix de officiële opening was de viering verschoven tot donderdag in verband met het bezoek van een Zweed se delegatie aan het ziekenhuis. Het Zweedse gezelschap bestond uit perso nen, die nauw betrokken zijn geweest bij de bouw van dit streekziekenhuis voor Schouwen-Duiveland. Het gebouw was een geschenk van het Zweedse Rode Kruis aan het door de ramp van 1953 geteisterde Schouwen- Duiveland. De Zweedse gasten hebben tijdens hun bezoek van donderdag kun nen merken, dat, hun geschenk bijzon der op prijs wordt gestold en dienover eenkomstig mot grote zorg wordt be heerd. Van de Zweedse delegatie maakten on der andere deel uit dc ambassadeur in Nederland, Z. Exc. E. B. J. Eng, d<^ he ren Walter Ekman, ourl-eonsul-generaal, die bij de bouw een grote rol heeft ge speeld, Erland van Hofsten, voorzitter van het Zweedse Rode Kruis, en Olof Stroh, secretaris-generaal van het Zweedse Rode Kruis, Zil waren verge zeld van hun dames. Het Nederlandse Rode Kruis was vertegenwoordigd door de voorzitter, mr. F. 11. A. de Graaff, do luitenant-generaal A. G. J. M. F. van de Kroon, tevens lid van het dagë- Oslo, onbewolkt 21 gr. C. Kopenhagen, half bewollu 20 gr. C. Londen, zwaar bewolkt 22 gr. C, Brussel, half bewolkt 20 gr. C. Luxemburg, licht bewolkt 22 gr. C. Parijs, zwoor bewolkt 23 gr. C. Nice, licht bewolkt 26 gr. C. Frankfort, zwaar bewolkt 25 gr. C. MUnchen, onbewolkt 23 gr. C. Genitve, onbewolkt 26 gr. C. Loearno, licht -bewolkt 211 gr. C. Wenen, licht bewolkt 26 gr. C. Innsbruck, licht bewolkt 27 gr. C. Rome. licht bewolkt 30 gr. C. Madrid, onbewolkt 33 gr. C. Mallorca, onbewolkt 30 gr. C. Advertentie HET WEER IN EÜROPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2