Sporttoto geheel op intertoto afgestemd C.B.T.B.-gesprek over beleid bondsbestuur Hotelbediende stal vrachtwagens vol „Holle Pinkel en het verdorven dorp" NEDERLANDSE DEELNEMERS AAN DE RONDE VAN FRANKRIJK IN ZEELAND MINDER WOL DOOR TERUGGANG IN SCHAPEN STAPEL Artisjok-oorlog in Frankrijk FRANK SINATRA NEEMT HET OP VOOR MARILYN MONROE DONDERDAG 21 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 RECORDBEDRAG: 30 MILJOEN Zet Feijenoords herstel door? Een complete Intertoto-aangelegenheid is de sporttoto no. 86, \yaarin waar schijnlijk de totaal-inleg van dit seizoen het record-bedrag zal halen van dertig miljoen gulden. Het resultaat van de Nederlandse deelnemers: Ajax, Blauw Wit, Feijenoord en P.S.V., is in het af gelopen weekend bevredigend geweest. Feijenoord behaalde eindelijk dan tocli de eerste overwinning op Bayern Miin- chen en de cijfers waarmede dit ge beurde spreken duidelijke taal. Zal Feijenoord over zijn inzinking heen zyn Het kan dit bewijzen tegen Lanerossi, de Italiaanse club, die thans op bezoek komt. Feijenoord kan praktisch geen win naar van zijn groep meer worden. Theoretisch is dit wel mogelijk. Maar dan moeten de acht wedstrijden, die nog in deze poule worden verspeeld, zulke uitslagen tot gevolg hebben, dat alle clubs met zes punten eindi gen. Dan beslist het doelgemiddelde en Feijenoord zou nog enige grote overwinningen moeten behalen om zich te plaatsen. Bayern Miinchen speelt thuis tegen Bel grado, twee clubs die verleden week hebben verloren. Het zou de spanning ten zeerste verhogen, indien München zou winnen, en met enig optimisme zien we dit gebeuren, waardoor we dus twee maal een thuisoverwinning in deze groep kunnen invullen. Het is overigens op merkelijk, dat er in deze groep nog geen gelijk spel uit de bus is gekomen. P.S.V. is uitgeschakeld, zowel in prak tische als in theoretische zin. Het heeft (evenals Feijenoord) 2 punten en de koploper Rot Weiss Oberhausen heeft evenals Belgrado in de Feijenoord-groep ook zes punten. Maar no. 2 en 3 hebben respectievelijk 5 en 3 punten en in de Feijenoord-groep 4 en 4 punten. En dit betekent dat P.S.V. het niet meer kan halen, omdat een van de drie andere clubs tenminste met 7 punten eindigt, een onbereikbaar aantal punten voor P.S.V. Het had nog wel een kans ge had indien het zondag j.l. tegen Ryeka zyn grote veldmeerderheid in doelpun ten had uitgedrukt, maai het miste een aantal mooie kansen waardoor het met 23 verloor. Het is dus aan te nemen dat Oberhausen met zijn zeer sterke achterhoede zondag van P.S.V. zal win nen en dat Ryeka dan zijn eigen kans in handen zal houden. Om in de laatste wedstrijd tegen Oberhausen de beslis sing te forceren, is eveneens denkbaar. Ook in deze groep dus twee overwin ningen voor de thuisclub. de eerste plaats, hangt af van de wed strijd tussen de twee Hongaarse clubs PeesVelez Mostar. Pees staat met vier gewonnen wedstrij den stevig op de eerste plaats. Bij een gelijk spel is het reeds zeker van een plaats in de kwartfinales, omdat zijn doelgemiddelde zo goed is, dat Blauw Wit in zijn laatste thuiswedstrijd met onmogelijke cijfers van Pees zou moe ten winnen om de Hongaarse club te verdringen. Verliest Pees, dan wordt Blauw WitPees (toto 87) een bijzon der interessant slot van deze groep. Winst dus voor Blauw Wit en een gelijk spel bij Pecs-Mostar. Voor de vijf an dere wedstrijden tippen wij: Young Boys Racing P (3), Roter SternVenezia (1), Spartak Pr.Mantua (1), Stade FranciasUjpest 2) en PaduaChaux- de-Fods (3). De standen van de groep waarin Ne derlandse clubs uitkomen zijn: Belgrado Lanerossi Bayern M. Feijenoord 4 R.W. Oberhausen 4 2 0 2 4 4 2 0 2 4 8—5 10—14 P.S.V. Tatabanya Ajax Nancy Kaiserslautern 4 2 2 1 5 11— 4 0 3 1 3 11— 4 10 3 2 7— 4 3 10 7 4 3 0 1 6 4 10 3 2 4 0 13 1 7—16 10—4 14—7 5—9 Blauw Wit Velez Mostar Hildesheim 4 4 0 0 8 4 2 115 4 0 0 4 0 13—6 10—11 6—6 6—12 Chinezen zouden Amerika hebben ontdekt Professor Tsjoe Sjien-Tsji, pro fessor in de philosophie te Pe lting heeft in een vraaggesprek met het te Hongkong verscho nende blad Wen Wei Po ver klaard, dat een boeddhistische monnik samen met vier anderen in het jaar 459 van China via de Koerilen en Aleoeten eilanden naar Mexico is gevaren. Professor Tsjoe zei, dat uit een grote verscheidenheid oude en moderne teksten was gebleken, dat de monnik Wai Soem, die in het jaar 436 werd geboren, de eerste reiziger uit verre streken was die voet aan land had gezet op het Amerikaanse werelddeel. Samen met zijn reisgenoten had hij op 23-jarige leeftijd de tocht in een kleine boot ondernomen. Hij was 64 jaar oud toen hij uit Ame rika naar China terugkeerde, waar hij omstreeks het jaar 518 stierf, aldus Tsjoe. Leo Horn terug uit Chili Nieuwe Syrische regering Het persbureau voor het Midden-Oosten te Cairo heeft gemeld dat Nazem el lvoedsi, president van de Syrische repu bliek, de samenstelling van een nieuwe regering heeft bekendgemaakt. Premier is dr. Bechir el Azmah, vice- premier Rachad Barmada, minister van buitenlandse zaken Jamal el Farra. Ge orge Khoeri is benoemd tot minister van financiën en economie. De opperbevelhebber van de Syrische strijdkrachten is benoemd tot minister van defensie. Op een oefenplaats van het Britse leger West-Schotland is een tank ontploft, waardoor drie inzittenden om het leven kwamen en twee ernstig gewond. BIJEENKOMST IN VLISSINGEN Met betrekking tot „wet vervreemding" Goede kans Intertotowinnaar Ajax heeft een re delijk goede kans om zich in zijn poule als winnaar te klassificeren. Het ontvangt zondag Tatabanya, de Hongaarse club die de eerste wed strijd van Ajax met grote cijfers won, ondanks het reit, dat het na de rust lange tijd met 10 man speelde. Maar er is sindsdien toch wel iets bij de Ajax-ploeg veranderd, het heeft vervolgens Nancy verslagen en tweemaal Kaiserslautern. Zondag j.l. draaide de ploeg weer op volle toeren en dit kwam in een zeer ruime overwinning tot uiting, Ajax Tatabanya is de beslissingswedstrijd. Ajax moet winnen. Bij een nederlaag is Tatabanya groepswinnaar. KaiserslauternNancy is een wedstrijd van ondergeschikte betekenis. Het is voor het prestige van de Duitse ploeg overigens wel nodig dat het tenminste een overwinning in deze groep behaalt, hetgeen we dus zien gebeuren. En tenslotte Blauw Wit. Het moet toch zeker in staat worden geacht om Hil desheim, dat tot nu toe zonder een winstpunt in deze competitie bleef, te verslaan. Of het dan nog kans heeft op UNIEKE VERZAMELING Gearresteerd ir Noordwijk De politie in Noordwijk heeft de 36- jarige hotelbediende G. B. gearresteerd, die ervan verdacht wordt een reeks diefstallen te hebben gepleegd. By drie huiszoekingen, in Amsterdam, Zand- voort en Noordwijk heeft men een as sortiment goederen gevonden, uiteen lopend van stenen tot kousen, van gei sers tot kostbare oude boeken, van do zen met paardehaar tot bordjes „Ver boden te roken", van kolenkitten tot krijt en van tandpasta tot kandelaars en grammofoonplaten. Op een bouwterrein in Noordwijk, waar de gearresteerde een huis liet bouwen, werden herhaaldelijk goederen vermist, zoals gereedschappen, leidingen en elek triciteitsmeters. Een onderzoek bracht aan het licht dat in de reeds gereed zijnde kamers van het huis een soort op slagplaats was ingericht waar alle ver miste goederen gevonden werden. Dit was voor de golitie voldoende om B. te arresteren. Bij zyn arrestatie had hij 2 koffers bij zich met goederen die hij in Wassenaar gestolen had. Inval De verbazing van de politiemannen over de unieke verzameling kost bare en minder kostbare goederen werd nog groter toen zij een inval deden in een kamer van een Am sterdamse vriendin van B., de 33- jarige analiste R. D. Zij had haar meubels naar elders over gebracht om ruimte te maken voor do zen en kisten met de meest vreemd soortige voorwerpen, waarvan de poli tie vermoedt dat ze eveneens door B. estolen zijn. Ook op een adres in iandvoort, waar de analiste vaak kwam, trof de politie een voorraad aan. De vrouw is aangehouden, verdacht van heling. De politie kan nog met geen mogelijk heid zeggen welke waarde de totale buit vertegenwoordigt. Men heeft zeker 2 dagen nodig om alle voorwerpen met vrachtauto's naar een speciaal vrijge maakte ruimte in het hoofdbureau van politie te Amsterdam te Linksboven: Jiuub Zilverberg (ploeg Guillaum-Driessens)rechtsboven Piet van Est (ploeg Guillaume-Drlessens)midden links, Ab Geldermans (ploeg Raphael Gemimani), midden rechts: Michel Stolker (ploeg Ra phael Geminiani), linksonder: Bas Maliepaard (plogg Raymond Louviot rechtsonder: Dick Enthoven (ploeg Maurice de Muer). Met de hem door Sir Stanley Rous als voorzitter van de scheidsrechterscom- missie uitgereikte zilveren fluit, met de vergulde herinneringsmedaille, die alle scheidsrechters van het wereldkampi oenschap voetballen hebben ontvangen, en met de verfomfaaide Chileense bal, die na 27 minuten spelen in de wedstrijd EngelandHongarije werd afgekeurd, is scheidsrechter Leo Horn, de enige Ne derlander die actief bij het wereldkam pioenschap in Chili betrokken is ge weest, woensdagmiddag op Schiphol te ruggekeerd. Voor zijn aankomst waren vele zijner vrienden, verslaggevers en fotografen naar het vliegveld gekomen, waar hij namens de Nederlandse scheidsrechters werd verwelkomd door de heer T. H. E. Mulder, voorzitter van de Centrale Organisatie van Voetbal scheidsrechters, afdeling Amsterdam, 's Avonds werd de heer Hom in het Olympisch Stadion te Amsterdam ge huldigd. Foto: Leo Horn met de voetbal. GAUL TOCH IN DE TOUR De Luxemburger Charley Gaul, die on langs verklaarde niet aan de Ronde van Fraukryk deel te nemen, is op zyn be sluit teruggekomen. Na een medisch onderzoek heeft de Luxemburger beslo ten zondag 24 juni a.s. toch aan de start in Nancy te verschijnen. JUNKERMANN WINT DE RONDE VAN ZWITSERLAND De Duitser llans Junkermann heeft, evenals in 1959, de Ronde van Zwitser land gewonnen. Hij eindigde met zijn grootste concur rent, de Italiaan Franco Balmanion, in de laatste etappe, welke werd gewonnen door de Duitser Dieter Kemper, in het grote peloton, dat een achterstand had van vijf minuten op de etappewinnaar. De Nederlander Jacques van der Klun- dert reed in de laatste etappe naar de derde plaats, terwijl Jaap Kersten zich als zevende klasseerde. In de sporttoto: Geen meldingen met 13 „goed" In de Sporttoto van zondag 17 juni j.l. heeft zich geen enkele deelnemer met 13 punten gemeld. Er waren woensdag 12.00 uur wel 13 meldingen van 12 juis te uitslagen op het bondsbureau van de K.N.V.B. binnengekomen. Deze dertien gelukkigen delen nu het totaalbedrag van eerste plus tweede prijs (totaal f 130.475,en ontvangen netto f 8.530,60 per goed ingevulde koloni. P. VALK WINNAAR VAN SCHAAKWEDSTRIJDEN In het kader van de sportweek van de Federatie van Personeelsverenigingen te Goes werden maandagavond in de „Prins van Oranje" schaakwedstrijden gespeeld. Hieraan namen 14 personen deel, die speelden volgens een arvalsysteem. Na het spelen van vijf voorronden werden uiteindelijk 4 personen geselecteerd voor de finale, die uit het spelen van een halve competitie b«stond. Winnaar werd de heer P. Valk van Typo's. De overige prijswinnaars waren de heren C. Saaman (Typo's) en A, Bonder (N.S.). De vierde plaats werd ingeno men door de heer C. Pleijte. De uitslagen waren: P. ValkVan Wijck 10; W. StevensH. Sijp 10; L. J. de ConinckDalebout V>VzH. van DammeC. Pleijte l—0; S. Snoek A. Bonder 01; C. SaamanWeezepoel 10; C. van LiereA. Snoek 10; Van WijckW. Stevens 01: DaleboutP. Valk 10: H. van DammeH. Sijp 0 1; A. BonderL. J. de Coninck 01; WeezepoelC. van Liere 01ASnoek S. Snoek 10; C. PleijteS. Saaman 1—0; H. Sijp—P. Valk 0—1; H. van DammeA. Snoek 10; DaleboutA. Bonder 01; C. SaamanW. Stevens 10; C. van LiereL. J. de Coninck 10; W. StevensDalebout 10; P. ValkH. van Damme 10; L, J. de ConinckC. Saaman 01; C. Pleijte C. van Liere 10; A. KonderW. Ste vens 10; P. ValkC. van Liere 10; C. SaamanC. Pleijte VzVz. Finale: P. ValkA. Bonder 10; C. PleijteC. Saaman 0—1; A. Bonder C. Pleijte 1—0; C. Saaman—P. Valk 0—1; P. Valk—C. Pleijte 1—0; A. Eon- derC. Saaman 01. Eindstand: 1. P. Valk, 3 punten; 2. C. Saaman 2 punten; 3. a. Bonder 1 punt; 4. C. Pleyte 0 punten. Nkroemah laat tegenstanders vrij In Ghana zijn gisteren 150 personen vrij gelaten die bier om politieke redenen enige tyd gevangen hebben gezeten. Tot de vrijgelatenen behoort de leider van dc oppositie, dr. J. B. Danquah, die vorig jaar bij de presidentsverkiezingen dc te genkandidaat was van president Nkroe mah. In verband met het beëindigen van de werking van de wet op de vervreemding van landbouwgronden per 1 januari 1963 heeft de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond zich in 1961 uitvoerig beraden over de vraag of de wet al dan niet moet worden verlengd. Men kwam tenslotte tot het standpunt, dat de wet niet zou moeten worden ver lengd, omdat de handhaving van de wet op de duur verstarrend werkt op grondgebruik en omdat de wet op grote schaal wordt ontdoken. De C.B.T.B. was echter wel van mening, dat er een nieu we regeling ter bescherming van de pachters moet komen. De C.B.T.B. vond, dat dit niet moest ge beuren via een voorkeursrecht, omdat dit bij vrije prijsvorming minder goed te realiseren is. Daarom werd voorge steld dat in geval van verkoop de pach ter na het moment van overdracht nog recht op acht jaar pacht zou moeten krijgen. In de woensdagavond in hotel „Britan nia" te Vlissingen gehouden huishoude lijke vergadering van de C.B.T.B., zijn verschillende voor- en tegenstanders van een verlenging van de wet op de ver vreemding van landbouwgronden aan het woord geweest. ESSENTIEEL De heer P. van den Heuvel uit Kam perland bestreed onder meer de mo tieven, die het bondsbestuur heeft aangevoerd om haar standpunt, dat de wet niet moet worden verlengd, te rechtvaardigen. I-Iij was van me ning, dat de grond van essentiële betekenis is voor het nationale be staan. Verder was het naar zijn mening chris- telijk-barmhartig om do kleine boer te laten voortbestaan. Redenen, waarom volgens de heer Van den Heuvel de wet moet woeden verlengd. De heer A. J. de Jager uit Nieuwdorp bekeek het vanuit een ander gezichts punt: „als onze landbouwprodukten meer opbrengen kunnen wij ook duur dere gronden kopen. .Maar omdat de prijzen van onze produkten op hetzelfde niveau blijven, moet de wet worden ge handhaafd". Ook de heer C. van de Put ter te Axel toonde zich voorstander van verlenging van de wet. De heer J. Oos terhuis te Dieverbrug zette nog eens Vergadering Wolfederatie Goede resultaten bij textielafzet gevolg van een teruggang in schapeustape! is in 1961 in Zeeland n der wol ingenomen dan in voorgaande jaren. Dit deelde de heer J. A. de Bour- graaf uit Oostburg, voorzitter van afdeling Zeeland van de Nederlandse Wolfederatie in de dinsdagmiddag in „de Landbouw" te Goes gehouden alge mene ledenvergadering van deze afde ling inee. In totaal werd in 1961 22.529 kg ingeno men, waarvoor als voorschot een bedrag ruim 72.000 werd litbetaald. „De nabetaling, welke thans bekend is ge worden. bedraagt 15 procent van de voorschotprijs", aldus de heer De Bour- graaf. Deze wees er ook op, dat het aan tal leveranciers terugliep tot 662. Wat de wolinname voor dit jaar betreft kon hij melden, dat buitengewone omstan digheden voorbehouden, deze in Zeeland van 2 tot en met 13 juli zal gehouden worden. Dc voorschotprijzen zijn gelijk aan die van 1961. Wat de textielafzet aangaat, zei de heer De Bourgraaf, dat deze in het afgelopen boekjaar een bedrag beliep van 94,000, hetgeen een vooruitgang betekende van 18.000 ten opzichte van voorgaande jaren. LEDENTAL „Het ledental van de afdeling bleef con stant en is thans ruim 1500. van wie naar schatting iets meer dan de helft nog in het bezit is van schapen", aldus de heer De Bourgraaf. De aftredenden bestuursleden, de heren J. M. Poot uit Scherpenisse en C. J. Zoeter uit Ouwerkerk werden herkozen. Tot lid van de ledenraad benoemde de vergadering in de plaats van de aftre dende en niet herkiesbare leden Jst, Deïst uit Zonnemaire en J. C. Kooijman uit St.-Annaland de heren ir. A. E. Bruijnïng uit Goes en J. van de Velde uit Kamperland. Voorts vermeldde de agen da voor deze bijeenkomst nog een inlei ding door de heer A. J. B. Hammink over het onderwerp „Schapenziekten". In Bretagne woedt weer de artisjokoor- log. Dit jaarlijks geschil wordt ver oorzaakt. door een sei/.ocnsdaling der prijzen, veroorzaakt door steeds weer overvloedige oogsten. Naar schatting duizend hoeren, boos om de lage prijzen, omsingelden gister ochtend liet spoorwegdepot te Saint Pol de Leon, om het vervoer van artisjokken te beletIen naar Parys, waar de marktprys (hans 30 tot 50 centime per pond is. het standpunt van het bestuur uiteen. Hij zei te geloven, dat in verband met de pachtwet, de prijzen van de gronden door de opheffing van de wet op de vervreemding van landbouwgronden, niet veel zullen stijgen. LANDBOUWSCHOLEN In deze bijeenkomst toonde de heer A. de Jager uit Nieuwdorp zich verder be zorgd over de afnemende belangstelling voor de landbouwscholen van de C.B. T.B. Hy vond, dat men niet veel inte resse meer kon opbrengen voor het al dan niet voortbestaan van de scholen. Als oplossing zag hy niet het samengaan met andere landbouworganisaties, maar het samenvoegen van de scholen. Verder pleitte de heer De Jager' voor een ver betering van het technisch onderwijs aan de scholen van de C.B.T.B. Deze huishoudelijke vergadering stond onder leiding van de voorzitter van de Nederlandse C.B.T.B., mr. B. W. Bies heuvel. Tijdens de huishoudelijke vergadering was er in de grote zaal van „Britannia" een ontmoetingssamenkomst van de C.P.B. Grotere paketten voor militairen op Nieuw-Guinea De gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea, dr. Platteel, heeft besloten de faciliteiten voor ge schenkzendingen aan Nederlandse militairen te verruimen. Tot nu toe konden deze maar tot een waarde van 25.vrij van rechten wor den ingevoerd. Volgens de nieuwe regeling mogen der gelijke geschenkzendingen vry in Nieuw-Guinea worden ingevoerd als ze afkomstig zijn van buiten dit gebied en bestemd zijn voor persoonlijk gebruik van de geadresseerde. Het maximum ge wicht is tien kilogram. Pakketten, bestemd voor leden van de Koninklijke Marine moeten worden ver zonden via Amsterdam, Centraal Sta tion. Voor de Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Luchtmacht is het ver zendadres: Napo 5500, Utrecht Station. Geschenkzendingen moeten worden voorzien van volledig ingevulde douane verklaringen of het volledig ingevulde groene douanestrookje. Het opschrift moet luiden: militair geschenkpakket. Gezinsleden van militairen in Nieuw- Guinea vallen niet onder de nieuwe re geling. „Grote bazen zochten zondebok" Frank Sinatra heeft op de luchthaven van Los Angeles, waar hij terug keerde van een liefdadigheidstour nee verklaard, dat de filmmaat schappij Twentieth Century Fox Ma rilyn Monroe tot „zondebok" heelt gemaakt. Op vragen over de vervolging die tegen Marylin en zijn vriend Dean Martin was ingesteld zei Sinatra „III ver baas mij hierover. De grote bazen van Fox moesten zich kennelijk eens laten gelden en hiervan is Marylin de dupe geworden". De blonde filmster, die naar haar zeg gen te ziek is om opnamen te ma ken, is indertijd ontslagen uit de be zetting van de miljoenenproduktie „Something's got to give" wegens herhaaldelijke ongewettigde afwe zigheid. Dean Martin beriep zich op zyn contract dat hem het recht van veto zou toekennen inzake de vrou welijke hoofdrol en trok zich terug. Sinatra noemde zijn wereldreis van 2 maanden waarin hij met shows in Japan, Hong Kong, Israël, Grieken land, Frankrijk, Engeland en Mo naco meer dan een miljoen dollar voor gebrekkige kinderen vergaarde 0 De Amerilfcaanse zanger Frank Sinatra heeft te New York meegedeeld, dnt zijn we reldtournee om gelden bijeen te brengen voor wezen en gehandicapte kinderen een bedrag van ongeveer 1.2 miljoen dollar heeft opgeleverd. Zijn tournee heeft twee-en-een- halve maand geduuril. Ilij bezocht Mexico, .Tapan, Hongkong, Israël, Griekenland. Ita lië, Monaco, Frankrijk en Groot-Brittannlë. een „openbaring". „Het is een goede en uitstekend geslaagde reis ge weest", zo vertelde hy'. „We hebben alles op de film vastge legd en ik hoop deze aan de televisie te kunnen verkopen om zodoende nog meer geld bijeen te krijgen voor dit doel". Sinatra, die onthulde dat hij 200.000 dollar van zijn eigen geld voor de liefdadigheidstournee had besteed, zei te hopen, dat hij over een jaar weer een dergelijke actie kon on dernemen. Inwonertal Drente steeg met 3100 per jaar Blijkens enige voorlopige uitkomsten van de 13e algemene volkstelling van 31 mei 1960 voor de provincie Drente, ge publiceerd door het C.B.S., is in verge lijking met de vorige volkstelling (van 31 mei 1947) de bevolking in Drente toegenomen met ruim 40.000 personen (van 271,909 tot 312.176), d.w.z. met bij na 15 pet. en met gemiddeld bijna 3100 personen per jaar. Voor wat de uitkomsten van de telling t.a.v. de leeftijd betreft, valt op te mer ken, dat de groepen tot en met 19 jaar in absolute zin in 1960 zwaarder zijn be zet dan in 1947 eö dat hetzelfde geldt voor die boven de 25 jaar. Slechts de leeftijdsgroep van 20 t/m 24 jaar telt een geringer aantal personen dan in 1947. De ten opzichte van de totale be volking sterke stijging van de leeftijds groepen van 59 jaar (met 26 pet.) en van 1014 jaar (met 29 pet.) kan wor den toegeschreven aan de naoorlogse geboortegolf. Uit <ie eveneens belangrijk boven het gemiddelde liggende stijging van het aantal 50-64-jarigen (met 35 pet.) en van do personen van 65 jaar en ouder (met 43 pet.) blijkt de verande ring der bevolking. Het Telefoondistrict vraagt vrouwelijke krachten voor opleiding tot telefoniste Geboden wordt: een prettige werkkring met afwisselend werk uitstekende sociale voorzieningen toelagen voor onregelmatige diensten eventuele reiskostenvergoeding of pensiontoelage gedurende de opleiding wordt vol salaris genoten. Vereiste: Diploma MULO- of gelijkwaardige opleiding. Sollicitaties of verzoeken om inlichtingen te adresseren aan: de personeelschef van het Telefoondistrict Amsterdam, Postbus 36 te Amsterdam. Persoonlijke aanmeldingen: dagelijks, behalve op zaterdag, van 9-16 uur in gebouw „Candida", 4e verdieping. N.Z. Voorburgwal 120. Amsterdam-C. Telefonische inlichtingen (020) 3 90 51 toestel 539. Een gelukkig de samenleving geeft U gevoel „thuis zijn" Zeeuwse samenleving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 10