Kritiek op Zierikzees ondersteuningsnormen Ringrijders kampen om le klaskampioenschap AGENDA WALCHEREN HALVE WINST VOOR VOETBALLERS, VOLLE WINST VOOR KORFBALLERS Tweede dag van de sportweek Souburg Diploma voor zestien leerlingen van middelbare handelsavondschool Goes MARKTBERICHTEN WOENSDAG 20 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 ONDANKS KRAPPE BEGROTING SALARISSEN-MOTIE TERUGGEWEZEN De ondersteuningsnormon van de ge meentelijke dienst voor maatschappelijke zorg in Zierikzee zijn dinsdagavond van do kritische kant bekeken, toen het er ora ging deze aan te passen aan de ver hoging van de A.O.W.-nitkerïngen per 15 juli aanstaande. B. en w. wilden de financiële positie van de gemeente niet neteliger maken dan deze al ïs, en daar om was de raadsleden een voorstel toe gestuurd, waarin geen mogelijkheden werden opengelaten voor een extra ver hoging van de normen en het wekelijkse zakgeld aan de in rusthuizen en inrich tingen verpleegden. En juist dat laatste wilde er bij de raad niet in. Mevrouw J. P. v. d. Werve Schouls (p.v.d.a.) sprong als eerste op de ketting door te verklaren, dat zij in de nieuwe bedragen ook graag de kos- tentoeslag en de kledingbijdrage ver meld had gezien. De heer C. Bij de Vaate (prot.-chr.) ging daarop nog een stapje verder door b. en w. een verhoging van het zakgeld met 2,— per week voor te rekenen, die de gemeente slechts op een bedrag van 166,40 per jaar zou komen te staan, aangezien volgens hem de A.O.W.-verhoging geheel in de ge meentekas terugvloeit. Tevoren had burgemeester mr. F. Th. Dijckmeoster naar voren gebracht, dat er voor een en ander in de begroting geen ruimte was. „We moeten ons de nodige zelfbeperlting opleggen. Ver schillende begrotingsposten zijn al ruim overschreden en er zijn kredieten ver strekt voor posten, die aanvankelijk niet op de begroting voorkwamen". Op deze opmerldng haakte de heer J. W v. d. Doel (prot.-chr.) in met de repliek „Maar de moeilijke po sitie van onze begroting mag niet ten koste gaan van de behoeftige ou de mensen, die permanent met een krappe begroting te kampen heb ben". Mr. K. A. Keuning (p.v.d.a.) wilde de cijfers van de heer Bij de Vaate onderzocht hebben en vond dat de argumenten van b. en w. be langrijk zwakker zouden worden wanneer deze juist zijn. De heer J. A. v. d. Schee (alg. belang) wilde er zelfs de verbetering van het pla veisel in de Zierikzeese straten voor uitstellen, waarna burgemeester Dijckmecster toezegde, dat de raad binnenkort een nieuw voorstel zal worden voorgelegd. Met de normen zoals de commissie van maatschappelijke zorg uit de raad deze had voorgesteld, konden de dame en zes heren volkomen akkoord gaan. De on- dersteuning bedraagt dan met ingang van 1 juli a.s. voor gezinnen 63,50 per week, voor allcenwonenden 22,50 en voor bij kinderen inwonende ouders 32,per persoon per week. Salarissen Het waren voornamelijk de vier finan ciële onderwerpen, die dinsdagavond de meeste aandacht opeisten. De salaris maatregelen voor het gemeenteperso- neel niet ingang van 1 januari j.1. maak ten de tongen los, toen mr. Keuning. de ernstige bezwaren van de P.v.d.A. op hoger niveau naar voren schoof. Hp herinnerde aan hot moeizame overleg tussen de minister en de ambtenaren- contrales, dat tenslotte resulteerde in een ontevredenheid, ten aanzien van de salarissen voor do lagere en middelbare ambtenaren. Om onplezierige gevolgen te vermijden, geen illusies te wekken, maar toch ook niet zonder meer met de maatregelen voor de gemeente-amhtena- 'ren mee te gaan, lanceerde de heer Keuning een motie. Daarin wilde do p.v.d.a.-fractie nog eens nadrukkelijk attenderen op de blij vende achterstand voor de twee „mis deelde" categorieën ambtenaren. Boven dien wilde zij er op aandringen het over leg opnieuw te openen om de ongewen ste en nadelige gevolgen voor het per- Behoorlijke oogst van fruit verwacht Do voorzitter van do veilingvereniging „Zuid-Beveland" to Goes, de heer J. Lenshoek, heeft tijdens de dinsdagmor gen gehouden jaarvergadering ver klaard, dnt er dit Jaar in Zeeland welis waar een behoorlijke fruitoogst mag worden verwacht, maar dat deze ook niet overdreven groot zal worden. De heer Lenshoek zei. dat wat de peren betreft een redelijke oogst mag worden verwacht met uitzondering van het. ras Triumph de Viennc. terwijl de vrucht- zetting van de rassen Bonne Louissc en Legipont onregelmatig is en over het algemeen genomen niet best. Het op vallende bij de appels is de grote ver scheidenheid in vruchtzetting bij het ras Goudrenet. Ook erg verschillend is het ras Cox Orange Pippin. Voor de an dere rassen mag, ondanks de zeer on gunstige weersomstandigheden tijdens de bloei, over het algemeen op een re delijke oogst worden gerekend. Ten aanzien van het zachtfruit merkte de heer Lenshoek op. dat vooral de aardbeien een groot gebrek aan regen hebben. De gevolgen van het uitblijven hiervan zijn reeds duidelijk zichtbaar. Ook de frambozen hebben behoefte aan regen. Omdat de oude voorraden zyn opgeruimd, worden de afzetmogelijkhe den voor zachtfruit momenteel gunstig beoordeeld. soneel te achterhalen. Wethouder H. Koevoets (prot.-chr.) bracht tegen de ze motie naar voren, dat zij weinig praktisch nut zou hebben, aangezien op dit onderwerp al zoveel is gehamerd. Hij wilde de strekking ervan wel onder schrijven, maar vond, dat de minister een dergelijke vingerwijzing van de ge meente, zoals de heer Keuning de motie wilde zien, echt niet meer nodig heeft. Het slot van het liedje was, dat de mo tie alleen de vier p.v.d.a.-stemmen kreeg. Aan het begin van de vergadering wen ste de nestor van de raad, de heer G. van Duin, burgemeester Dijckmeester geluk met zijn herbenoeming voor een tweede periode van zes jaar tot eerste burger van Zierikzee. De heer Van Duin knoopte er een felicitalie namens de raad aan vast voor de blijde gebeur tenis in het gezin van de burgemeester vorige week. Bij de rondvraag informeerde de heer J. G. L. Simmer naar de nadere voor zieningen van rijkswaterstaat met be trekking tot de afbakening van de aan te leggen zwaaikom aan het einde van de haven achter de Scheepstimmerdijk. Wethouder Koevoets lichtte toe, dat op nieuw overleg met de eigenaars van grond, opstallen enz. zal moeten worden geopend om tot overeenstemming te komen. De heer A. Jonker (prot.-chr.) kreeg van de burgemeester nog de verzeke ring, dat in de volgende vergadering van de raad een overzicht van de wer ken met betrekking tot de restauratie van de Zierikzeese monumenten zal wor den gegeven. Middelburg Eleciro: Patrouille des doods. 19.U0 uur, 14 Jaar: City: Bijeenkomst N.C.V.B., 20 uur: Molenwater: Miniatuur Walcheren, 048 uur; Burgerzaal stad huis: Holland-Festival: Qundro Amster dam. 2U uur: Abdij: Klank- en lichtspel, 21 en 21.30 uur. VUssingcu Alhambra: Terug over de R(Jn. 20 uur. 18 Jaar: Luxor: Bloedgeld, 20 uur, 14 Jaar: Scholdekwartlcr: Feestmid dag M-brlgndlcrs, 13.30 cn lö uur. Goes Grand: Trottoirmeisjes van Parijs, 20 uur, 18 Jaar. Bergen op '/oom Roxy: De vijand kwam 's nachts, 20 uur. 14 Junr; Luxor: Spook- divisie Branderburg. 20 uur, 14 Janr. Tcrncuzcii Luxor: lixotiu®. 20 uur. 14 Jaar: Watertoren: Expositie schilderijen Piet «Ie Bodt, 10—12 cn 13—21 uur. Oostburg Ledelthcaten 20 uur. 14 Jaar. lireskens Casino: Leerllngenuitvoering Zeeuwse Muziekschool, 19.30 uur. Zierikzee Galerlo „De Breode Brug": Zo- merexpositie reeuwse beeldende kunste naars, 10—17.30 uur; Mondragon: Algem. vergadering „Beter Wonen". 20 uur. Sohorpeiilüsc Holland Huls* Algemene ver gadering waterschap Tholen, 14 uur. Raad 's-Heer-Arendskerke Kritiek op commissie voor onteigening De gemeenteraad var 's-Heer-Arends kerke heeft in de vergadering van dins dagavond kritiek geleverd op de ontei geningscommissie voor deze gemeente. Dit kwam aan de orde hy de behande ling van de onteigening van een aantal percelen te Nieuwdorp. .Het één der be langhebbenden was overeenstemming bereikt voor een grondprijs van 7, per nt2, die in overeenstemming is met de grondprijs van het eerste uitbrei dingsplan in Letvedorp. De heer A. C. de Kooning (k.v.p.) meende, dat de eerst geschatte prijs van de onteigeningscom- missie 5,te laag was. De taxatie prijs was 10,geweest. Wethouder J. Hommes (a.r.) brak een lans voor de onteigeningscommissie- Nooten. Het gemeentebestuur heeft steeds op bijzonder prettige wijze met deze commissie kunnen samenwerken, aldus de wethouder. De heer J. P. Lin- denbergh (v.v.d.) wenste, dat men een andere methode gaat volgen: én de taxateur van betrokkene én de taxateur van de gemeente moeten in het overleg worden betrokken, dan is een onteige ning niet nodig, zo meende hij. „Alle grondprijzen gaan naar boven, maar de commissie gaat niet mot deze tendens mee". De raad ging tenslotte met alge mene stemmen akkoord met het ontei- geningsvoorstel. Drie nieuwe raadsleden werden ge ïnstalleerd. Het zijn de heren W. A. Bie- rens (c.h., Nieuwdorp) in de vacature C. Goedegebure, J. A. v .d. Guchte (a.r., Lewedorp) in de vacature K. Ft'aanje en J. de Vos (p.v.d.a., 's-Heer-Arendskerke) in de vacature C. P. Mcijbaard. Tot onderwijzeres aan de openbare la gere school te Nieuwdorp werd benoemd mejuffrouw J. A. Balünüjn, onderwijze res aan de openbare lagere school te Retranchement.. MIDDELBURG Oriëntatierit voor de jeugd van buurtvereniging 't Zand Zaterdag hield de buurtvereniging 't Zand te Middelburg- haar tweede jaar lijkse oriëntatierit op de fiets, voor jon gens en meisjes van 10 jaar en ouder. In deze rit, die uitgezet was over het Zand en omgeving, waren tevens enige ver- keersprobleempjes verwerkt. Dat de op gaven niet gemakkelijk waren bleek uit de vele strafpunten, variërend van 36 t/m 120, die uitgedeeld moesten worden voor het missen van goede en het aan doen van de tweè scliijncontroles. Toch slaagden alle 37 deelnemers er in de rit uit te rijden. Na afloop konden ze allen een keuze maken uit de goed voorziene prijzentafel. De twee winnaressen kre- en bovendien een medaille. )e uitslag voor de eerstaankomenden vyas: iep I. (10 t/m 12 jaar): 1. Tineke irland; 2. Jankees Looise; 3. Dientje Krijger; 4. Doortje Wondergem; 5. Adrie v. Gorsel; 6. Peter'de Bie; 7. Paul de Jonge; S. Jan Groenewoud; 9. Rina v. d. Mark; 10. Bart Looise; 11. Herman v. d. Mark; 12. Cora Peene; 13. Marijke Looise, 14- Kees v. Baaren. Groep II. (13 jaar en ouder): 1. Marja v. d. Vijver; 2. Jan Schroten; 3. Lea Minnaar; 4. Bertie v. d. Mark; 5. Suus Groenewoud: 6, Wint Pouwelse; 7. Piet Dekker; 8. René v. d. Werff; 9. Pieter v. d. Ameele; 10. Ria Meijers; 11. Anne ke Pluijmers. AAGTEKERKE Aaglekerkse schooljeugd kreeg adoptie-bezoek De leerlingen van de Diaconieschool te Aagtekerke werden dezer dagen aange naam verrast door het bezoek, dat en kele leden van de bemanning van het door hen geadopteerde schip, de „Die- nterdijk" van de Holland-Amerika-Lijn, aan de school brachten. De scheeps- hoek op school werd aangevuld met en kele Mexicaanse hoeden, een fleurig Panama-kussen, een Haïta-zwaard, Spaanse castagnetten en een groot aan tal fraaie foto's van de westkust van Noord-Amerika, welke kust door het schip regelmatig wordt bevaren. Als blijk van waardering voor dit bezoek worden de bemanningsleden door de leerlingen in allerhaast gekochte aardi ge souvenirs van Aagtekerke aangebo den. Deze adoptie loopt reeds sinds 1956 en het was thans het vijfde bezoek wat tij dens deze adoptie aan de school werd gebracht door bemanningsleden, wel een teken van de interesse, waarin deze adoptie zich wederzijds mag verheugen. SINT-LAURENS Reisje ouden van dagen In oen bijeenkomst van de commissie „Rijtoer bojaarden" te Sint-Laurens werd besloten om op 7 juli a.s. een reis te maken. De tocht gaat over de nieuwe dammen in het Veerse Gat en de Zand- kreek. Verder staat een bezoek aan Noord-Beveland op het programma. Verkiezing ouderling-kerkvoogd Tot ouderling-kerkvoogd (vacature M. Davidse) in de Nederlands hervormde kerk te Sint-Laurens is gekozen de heer J- Koole Jz. Burgerlijke stand AAGTEKERKE Bevallen: T. C. den Hollander—Saaman, d.: E. JoosseMalJaars, z. Getrouwd: A. P. vun don Eosse, 25 j. en C. Slmonsc, 21 J.: C. A. Jasperse, 22 3- en F. N^le Visser, 21 Jaar. R1TTHEM Restauratie kerktoren op 25 juni in raad Ritthem De raad Ritthem, die maandag 25 juni des avonds om half acht bijeenkomt, zal een voorstel tot restauratie van de kerktoren van de Nederlands hervorm de kerk behandelen. De dakconstructie van het bouwwerk behoeft nodig ver sterking, zodat de raad zal worden voor gesteld een architect op te dragen een begroting te maken van de restauratie; niet alleen voor de kerktoren maar ook voor de kerk zelf. Met dit rapport zal men bij provincie, rijk en Monumenten zorg proberen bepaalde subsidies te ver krijgen. B. en w. van Ritthem stellen de raad verder voor afkeurend te beslis sen over de aanleg van een elektrische leiding (P.Z.E.M.) naar Nieuwland en wel vanwege liet feit, dat een dergelijke bovengrondse leiding esthetisch niet verantwoord wordt geacht. Verder ko men nog ter sprake het herstel van de zoutschade aan het gemeentehuis en de aanleg van een riolering niet zuive ringsinstallatie. Als eerste punt ver meldt de agenda: het nemen van een foto van de raad. ZUID-BEVELAND Nieuwe organist hervormde kerk Met ingang van 1 juli is benoemd tot organist in de Ned. herv. kerk te Kam perland de heer M. de Regt uit Wissen- kerke. De scheidende organist de heer P. Kramer werd zondagmiddag na de kerkdienst door ds- Postma dank ge zegd namens kerkeraad en gemeente. De heer P. Kramer heeft ongeveer 15 jaar de kerkdiensten in deze gemeente «tfsgeleid. Afscheid zondagsschoolleidster Zondag nam mej. P. J. van Dalen af scheid als leidster van de zondagsschool der herv. gemeente van Hoedekensker- ke in aanwezigheid van het personeel en de kerkeraad- Ds. Hulsbergen over handigde haar namens de kerkeraad een dagboek als herinnering aan haar medewerking van ruim 12 jaar zon dagsschoolwerk en bood haar de beste wensen aan, nu zij dc gemeente gaat verlaten wegens huwelijk. Tenslotte sprak mej. v. Dalen een dankwoord in het bijzonder voor de prettige samen werking met liet personeel. EXAMENS Voor het toelatingsexamen van het Pe trus Hondius Lyceum te Terneuzen slaagden de volgende kandidaten: Henk Berrevoets, Ingrid Lammens, Han v. d. Hooft, Koos van Waart, Hans Prin- se, Paul v. d. Molen, Willy Mos, Jacques de Jonge, Adri Rouw. Ina Terlouw, Anske Bouman, Nettie Buys, Pier Dor- repaal, Piet Jansen, Albert Rammeloo, Ko Dekker, Marinus Meyer, Harry van Gendt, Brain Pattist, Jan Notschaele, Frans v. Campen, Piet Bosscher, Henry Borghstijn, Hans Dieleman, Nelleke Rie- mens, Ankie van Strien, Lourens Visser, Marlies Ysebaert, allen te Terneuzen; Daan Dieleman, Hans Kloet, Tonnie v. d. Vrede, allen te Zaamslag; Jan Tolle naar, Bora Goossen, Piet 't Gilde, Daan Meeusen, Wim de Feijter, allen te Hoek: Willy de Ruyter, Han van Hoorn, Henk de Feijter, Lineke Koster, Flip van Ho ven, Ineke Lenos, Mary Sheilds, Hans Burger, Nettie Dieleman, allen te Axel; Meerten DaL'inga te Sluiskil; Cocky Kok, Paul v. d. Straaten, Jaap Gunter, Jeanine Troch, Arie Mijnhardt, Corine v. Amstel, Johan Rammeloo, allen te Sas van Gent; Tilly Tacq, Piet Diereck, Piet Kornelis, allen te Biervliet; Coba Verstelle te Philippine. J. Wolfert nam afscheid van P.Z.E.M. De heer J. Wolfert uit Sas van Gent, meester-vakman by de Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij in het district Sas van Gent, heeft na een diensttijd van bijna 33 jaren, we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd afscheid genomen van bedrijf en personeel. In de vergaderzaal van het P.Z.E.M.- kantoor in de Axelsestraat te Terneu zen, waar het personeel aanwezig was, werd de scheidende, die vergezeld was van zijn echtgenote en kinderen, toege sproken door de technisch adjunct di recteur der P.Z.E.M., de heer ir. R. Froyen, die de loopbaan van de heer Wolfert de revue liet passeren. De hoofdingenieür in Zeeuwseh-Vlaan- deren, de heer R. A. M. Vis, bood na mens de personeelsvereniging een ge schenk aan. De technisch hoofdambte naar. de heer S. Brevet hield een toe spraak in dichtvorm. Namens het per soneel bood hij een blijvend aandenken aan; mevrouw Wolfert ontving een bloemstuk. De heer Wolfert sprak een dankwoord. Gisteravond werd de sportweek Sou burg voortgezet met voetbal- en korf- balvvedstryden. Na een aantrekkelijk partijtje voetbal tussen RCS en Middel burg, waarin RCS de winst tot een mi nuut voor het einde voor het grijpen had, want de Souburgers stonden op dat moment volkomen verdiend met 21 voor, werd liet toeh nog een puntenver deling omdat de overigens goed spelende Wezepoel een kapitale blunder maakte waarvan Bostelaar profiteerde oir partijen op gelijke voet te brengen, Officiële publikatie Burgemeester en wethouders van Middel burg makelt bekend, dat het deel van de De Ruyterstraat. gelegen tussen de Trompstraat en de Piet Heinstraat, vooi alle rijverkeer zal worden afgesloten wegens het verrichten bestratingswerkzaamhrden van 18 Juni en met 9 Juli a.s. of zoveel langer of korter als nodig zal blijken. Middelburg, 14 juni 1892. Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. J. DRIJBER, burgemeester. Mr. J. HOOIJ, MIDDELBURG. Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg: gelet op het bepaalde in artikel 37. lid 3 van de Woningwet: maakt bekend: dat gedurende een tijdvak van 14 dagen aanvangende op 22 juni 1902 en eindigende op 5 juli d.a.v. voor een ieder ter gemeen- :-secretarie (Kamer 20) ter inzage ïs neder- gelegd het besluit van de Raad van 28 mei 1962 tot vaststelling van een herziening van het- uitbreidingsplan in onderdelen „Parüëel Plan Breeweg". De aandacht wordt or op gevestigd, dat be langhebbenden. die zich met bezwaren tot de Raad hebben gewend, binnen zes weken na afloop van bovengenoemde termijn, be zwaren bij Gedeputeerde Staten van Zeeland tegen het plan kunnen indienen. Het hoofd van het gemeentebestuur voorn,, J. DRIJBER. Burgemeester en wethouders van Middel burg brengen ter openbare kennis, dat: I. op donderdag 21 juni 19C2 op het Molen water de jaarlijkse paardenmarkt zal wor den gehouden: II. de paarden alleen tussen 8 en 10 uur kunnen worden toegelaten: Hl. de paarden langs de Zuidsingel van de zijde van de Bree en de Korte Noordstraat ter markt mogen worden aangevoerd en niet anders dan onder geleide en ten getale van hoogstens 2 per geleider: IV. geen paarden ter markt mogen worden gebracht of gehouden dan na voorafgaand veeartsenijkundig onderzoek ter plaatse; V. het verboden is reeds gebruikt stro op de markt te brengen of anoors dan van ge meentewege daarvan wag te voeren. Middelburg, 14 juni 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd. doelpunt van laatstgenoemde afgesloten bal afstrafte. Nadat Delmonte een ge lijk (11), toen doelman Versluys zich door een uitstekend door Van Overbeke genomen hoekschop liet verrassen (1 1). Na 28 minuten nam RCS een 21 voorsprong, toen v. d. Dries een dek kingsfoutje met een goedgemikte kop- ba lafstrafte. Nadat Delmonte een ge makkelijke kans om zeep had gebracht werd gerust. Na de hervatting was Mid delburg aanvankelijk iets sterker, maar allengs nam RCS het initiatief over en dat bleef zo tot ongeveer 10 minuten voor het einde. De Nooijer was nog een maal heel dicht bij een derde RCS-doel- punt gekomen, maar zijn schot trof de paai. Het slotoffensief der groen-witten leek evenmin doelpunten te zullen ople veren tot de laatste minuut toen de reeds gememoreerde blunder niet alleen een gelijk spel voor Middelburg oplever de, maar tevens, door het beter benut ten der strafschoppen, de eerste prijs! Op een der andere velden werd, even eens in het kader van de sportweek, de competitiewedstrijd tussen de korfbalploegen van Zuidwesters II en Vedo I gespeeld. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd waarin de thuisclub een 10 voorsprong nam. In de tweede helft waren de doelpunten heel wat goedkoper. Het werd een spannend partijtje, getuige het scoreverloop: 1—1, 2—1, 2—2, 2 —3, 2—4, -3—4, 4—4, 5—4, 6—4. M. de Guchte (2 x), S. Rasse (3 x) en mej. L. Fondse zorgden voor de Zuidwester-doelpunten, terwijl P. Klap, B. v. d. Geugten, H. Postma en mej. Langeraar voor de 4 Vedo-tref- fers zorgden (64). Ook de competitiestrijd tussen het Sou- burgse Animo en Zeelandia uit Hans- weert leverde een Souburgse zege op. Na wat wederzijds verkennen opende Boudeling voor Zeelandia de score (0 1) maar nog geen halve minuut later bracht Reynhout de balans weer in evenwicht (11). Opnieuw nam Zee landia de leiding met een ver schot van De Ronde (12). Na een periode van licht Animo-overwicht bracht Ina den Boer na een halfuur de partijen weer d gelijke voet (22) en vlak voor het „'sluiten van de eerste helft bezorgde Arense Animo een 32 voorsprong. In de tweede helft een dominerend Animo maar het duurde toch nog een kwartier voor Thoma er 42 van maakte. Marga Wolf leverde daarna haar aandeel 52 en in de 40e minuut maakte De Rijke het halve dozijn vol (62). Vader bracht met een mooi schot de score op 72 en ,een minuut voor het einde bracht Stroo de eindstand op S2. IN WESTKAPELLE Leen Minderhout kan beker winnen Westkapelle's hoofdstraat wordt zater dag a.s. het wedstrijdterrein voor het puikje van do Zeeuwse ringryders. Die dag staan namelijk de le klastitels op het spel voor het persoonlijk en het drietallenkampioenschnp. De kantp start om 9 uur 's morgens, de rijders moeten in liet dorp aan de zeedyk ver schijnen in wit sportkostuum met de oranje sjerp on er wordt stryd geleverd SCHOOL BESTAAT VIJFTIG JAAR Aan zestien leerlingen die niet succes gedurende drie jaar do Middelbare Han delsavondschool te Goes hebben doorlo pen is maandagavond tijdens een bijeen komst in een der lokalen van de Chr. ulo aan de Westwal het diploma uitge reikt. Naast gelukwensen kregen de ge slaagden ook het advies, dit diploma vooral niet als eindpunt, tnnar als een begin, een basis voor verdere stndie te beschouwen. Volgens de heer A. van Brederode lag de waarde van het diploma niet zozeer in de cijferlijst, maar vooral in de yver en het werken wat hier achter zit, waarvoor hy bewondering toonde. Ook wees hij er op, dat dit jaar de Handels avondschool vyftig jaar bestaat, maar cr dient nog onderzocht tc worden of dit reden geeft tot feestvieren, hield hij de geslaagden voor. „Het staat namelijk nog niet helemaal vast of dit ook de vijftigste diploma-uitreiking is". De directeur, de hoer L. C. Velthuizen, kon hierop het antwoord geven. „De school is wel vijftig jaar geleden opge richt, maar volgens de notulen heeft net nog één anderhalf jaar geduurd voor dat de school ging draaien", zei hy. Een jubileum dat wel vast staat, noemde dc neer Velthuizen, dat dit jaar voor de tiende maal examen werd afgenomen volgens de rijksopgaven, die ook dit maal lang niet gemakkelijk waren. De resultaten waren er echter niet minder ont: slechts één leerling moest worden afgewezen. Gelukwensen werden verder overge bracht door de wethouder C. H. Griep- Duinker namens het gemeentebestuur en de heer C. F. van der Peyl namens hot dagelijks bestuur van de Kamer van Koophandel en de commissie van toe zicht. Namens de leerlingen werd een dankwoord uitgesproken door de heer J. Verhoek uit Schore. GESLAAGDEN De geslaagden zijn: W._ Bazen. Kloe- tinge; C. Brcen, C. van Dyke, W. Huis in 't Veld, Goes; M. J. Hoogerland, Ka- pelle; R. Jacobs, Goes; P. w. Karelse, Schore: E. Lokers, Goes; Mej. J. de Koeijer, Nieuwdorp; mej. L. C. Molhoek, Goes; mej. W. A. Slabbekoorn, Kapellc; mej, P. D. Traas, Krabbendijke; N. Tramper, 's-Gravenpolder; J. Veerhoek, Schore; W. P. Wisse, Goes; A. P. Boone, Kruiningen. Afgewezen één kandidaat. ont de wisselbeker voor het persoonlijk kampioenschap en de zilveren medaille, die prins Bernhard beschikbaar stelde, voor de drietallen, terwyl de commissa ris der koningin in Zeeland een medaille aanbood voor het tweede prijswinnende drietal. Zestig ringrijders komen cr naar West kapelle en onder hen bevindt zich Leen Minderhoud, die in „eigen huis" zal gaan proberen om de persoonlijke wisselbeker definitief in eigendom te krijgen. Want zowel in 1960 en 1961 werd Minderhoud winnaar van deze wedstryd. Hy zal het evenwel niet gemakkeiyk krijgen. Tal- ryke concurrenten staan immers gereed om de Westkappelse lansier een „been tje te lichten". Onder hen bevinden zich de Veerse rijder Wim Maljers, die vo rig jaar voortreffelyk in vorm was. zyn stadgenoot L. P. Brasser jr., de Mid delburgse Wallenburgs, die kennelijk hun vorm weer hervonden hebben, nog vele anderen. Vorig jaar behaalde Westkapelle de triomf eveneens bij de drietallen. En ook thans maken de gebroeders Mïn- derhoud Leen, Sant en Jaap weer een uitstekende kans om de me daille van de prins in de wacht te slepen. Maar de concurrentie is hier nog groter dan bij het persoonlijk duel: Veere met zijn Wint en Jo Mal jers en L. I'. Brasser jr., Zoutelande met Jaap Koppejan, Lou Vos en Wil lem de Visser, Sint-Laurens met Piet Kooze, Tinus Koole en de jonge ryder Rintis Verhage, cn tot slot Middel burg, dat vorig jaar maar enkele punten van de hoogste plaats bleef, zullen het de Westkappelse ploeg da nig lastig maken. In elk geval staan al die knappe ring- rljdersprestaties borg voor een spannen de wedstrijd, die gehouden wordt in de Zuidstraat op een baan bij het gemeen tehuis. Dit kon geschieden dank zij de medewerking van het gemeentebestuur, dat daarvoor het verkeer op die da? iaat ontleggen en voorts besloot geen entree te heffen. De prijsuitreiking ge beurt op de muziektent; burgemeester T. H. de Meester van Westkapelle zal de erc-prijzen uitreiken, Het 2e klaskanti juli a.s. in Aagl voor hebben zich 48 deelnemers meld. Federatief karakter voor Zeeuwse Muziekschool wordt thans overwogen (Slot van pag. 1) Jen. Uit het advies van b. en w. aan de raad blijkt, dat het gemeentebe stuur een bepaald bedrag 1,25) per inwoner als rekeneenheid voor Goes wil. Oe heer Mes acht dit echter een on juist uitgangspunt. „Voor iedere leerling van de Zeeuwse Muziek school is er een tekort, dat aange vuld moet worden. Hoe groter het aantal leerlingen, hoe groter dus het tekort. En daar de Goese afdeling procentsgevvijs de meeste leerlingen heeft, is het duidclyk, dat het tekort procentsgewijze daar ook het groot ste is", aldus de heer Mes. Daarom acht hij liet onjuist, dat een bedrag per inwoner als uitgangspunt wordt genomen. .Alleen het aantal leerlin gen moet de bijdrage van iedere ge meente bepalen. VERDER BOUWRIJPMAKEN VAN INDUSTRIETERREIN TE GOES AANBESTEED Dinsdagochtend lieeft de N.V. „Gront- my", grondverbetering- en ontginnings maatschappij te De Bilt, in opdracht van het gemeentebestuur van Goes het bouwrypmaken van het laatste deel van het haven-industrieterrein te Goes aan besteed. Het werk, dat in twee bestek ken nummer twee en drie werd aanbesteed, omvat het aanbrengen van zand, oevervoorzieningen, riolering en bestrating met bijkomende werken. Laagste inschrijver voor beide werken was de firma Gebr. Geldof uit Seroos- kerke. De uitslag van de aanbesteding van be stek nummer twee, het aanbrengen van oevervoorzieningen, rioleringen en be strating met bijkomende werken luidt als volgt: 1 firma Gebr. Geldof Seroos- kerke 191.000; 2 aannemersbedrijf Schouwen-Duiveland Zierikzee 195.000 3 M. Uil Middelburg 196.000; 4 Aan nemersbedrijf Zeeland te Middelburg 198.000 en 5 firma J. D. Janse Mid delburg voor 199.000. Bestek nummer drie omvatte het aan brengen van zand, oevervoorzienïngen, riolering en bestrating met bykomende, voor welk werk de firma Gebr. Geldof uit Serooskerke met een bedrag van 682.700 de laagste was. Voor de ove rige inschrijvers werden de volgende bedragen genoteerd: 2 Aannemersbe drijf Schouwen-Duiveland te Zierikzee 684.000; 3 firma A. D. Wandel Nieu- werkerk 695.000; 4 firma S. Zijlstra en M. C. van den Dries Gorinehem 698.000; 5 J. D. Janse Middelburg 712.000; 6 N.V. J. de Oude, aanne mersbedrijf te Biervliet 713.000; 7 Aannemersbedrijf Zeeland te Middel burg 722.000 en 8 N.V. West-Neder land te Papendrecht met 731.000. Examens Voor het vakdiploma etaleur (beroeps branche) slaagde dezer dagen te Lei den de heer A. W. Verbeent te Goes. Voor het einddiploma H.B.S.-A slaagde dezer dagen aan het Koningin Wilhel- minalyceum te Oostburg mejuffrouw C. A. Verslurjs uit Zuïdzande. Eén kandi daat werd afgewezen. Nederlagentoernooi „Spui" Voor het door de voetbalvereniging Spui georganiseerd nederlagentoernooi werd dezer dagen de wedstrijd Spui I- Zaamslag I gespeeld. De Zaamslagse voetbalploeg won met 10-3, nadat de rust was ingegaan met een 2-1 voor sprong voor Spui. 260 240 220 guldens per stuk. le kw. 2e kw. 3 kw. 470 370 250 171» 130 140 110 95 85 30 70 60 1250 1150 975 070 750 675 950 750 650 620 520 450 ROTTERDAMSE VEEMARKT. 19 Juni 1962. Totale aanvoer 3286 stuks. Weekaanvoer 4477. Vette koeien en ossen Gebruiksvee 532. Vette kalveren 750. Graskalveren 100. Nuchtere kalveren 938. Paarden 66. Veulens 3. Schapen of lammeren 119. Weide- of zuiglammeren 433. Bokken of geiten 40. Prijzen in cents per kg. le lav. 2e lav. 3e kw. Vette koeien 305350 200300 245275 Vette kalveren 270285 250270 220250 Slachtpaardcn Prijzen i Graskalveren Nuchtere kalveren Schapen Lommeren Kalf- en melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koelen: aanvoer gewoon, handel rede- prijzen als gisteren. Vette kalveren: aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel vlot, prijzen afloop lui. Grasknlveren: aanvoer korter, handel stroef, prijzen als vorige week. Nuchtere kalveren, aanvoer kleiner, handel levendiger, prijzen les stijver. Slacht- paarden: aanvoer iets groter, handel flauw, prijzen niet geheel prijshoudend. Schapen en lammeren: aanvoer iets rneer, handel stug, prijzen even lager. Kalt- en melkkoeien: aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen prijs houdend. Vare koeien: aanvoer gewoon, han del tamelijk, prijzen goed prijshoudend. Vaar zen en pinken: aanvoer matig, handel stil, prijzen vooral niet hoger. Weidelammeren: aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen on veranderd. BEURSBERICHT MARKT GOES 19 JUNI 1962 Vlas. Er bestaat in goede partijen vlas van de nieuwe oogst reeds een vrij levendige handel, waarvoor prijzen worden betaald van 1500—1900 per ha. levering op auto. Voor ongerepeld vlas, uit de schelf geleverd, bedraagt de prijs 18—22 cent per kg. Hooi. Lucernehooi. geperst uit de ruiter 130 per ton. Weidehooï, geperst uit de rui ter f 110 per ton. Dijkhooi, geperst uit de ruiter f 8085 per ton. Veldbeemd en an dere beemdsoorten (2e en 3e jaars) in voorkoop f 4049 per ton. Veldbeemd en andere beemdsoorten (le jaars) in voorkoop f 3540 per ton. Roodzwenlc en zaaigrassen in voorkoop 30—f 35 peT ton. Eieren. Dc eierprijs bedraagt 1,421,46 per kg. VEILING ROTTERDAM '18 juni. Aardappelen, grote 8186, poters 30—84, kriel 70—80, olies per kg. Aanvoer 5000 kg. Andijvie I 912 per kg. Aanvoer 15.000 kg. Sla IA 3',a—9 pei sluk. Aanvoer 100.000 stuks. Spinazie I 17—38 per kg. Aan voer 11.000 kg. Komkommers 70-80 27—33. 60-70 24—30, 50-60 20—26, 40-50 17—22, alles per stuk, 2629 per kg. Dubbele bonen 2,50 —2.70. Stambonen 2,10—2,20, alles per kg. Aardbeien I 911,28, II 651,05, beide per doo#. Kroten 1128 per bos, idem 1,17 per kg. Aanvoer 2000 kg. Raoarber 2024 per kg. Radijs 920. Selderij 3 620. Peterselie 20—32, alles per bos. Spitskool 30—38 per kg. Boapeen I 34—60. U 14—23, beide per bos. Aanvoer 15.000 bos. Pruimen 1524 per stuk. June Blood 1,90 per kg. Rode bessen 70—73 per doos. Tomaten A extra 8,70—8,80, AI 8,60—8.70, BI 8,40—8,60, C extra 8,50. CI 8,40, CCI 6.70. alles per bak. Aanvoer 14.000 kg. Bloemkool I, 0 stirks per bnk 29—15. 8 stuks per bak 25—31, 10 stuks per bak 19— 25, 12 stuks per bak 16—20, alles per stuk, II 6 stuks per bak 20—43, S stuks per bak 12—28, 10 stuks per bak 11—36, alles per stuk. Aanvoer 20.000 stuks. ASPERGEVEILING BFRGEN OP ZOOM 19 juni. Aanvoer 18.000 kg. AA extra 2.20, AAI 1.80, A extra 2,30, AI 1,80, B extra 2,15, BI 1.90, C extra 1,40, Cl 1,30. Dl 1,25, EI 0.50, En 0,40, FI 1,65, stek 0,25, ondereind 1,22. HET WEER IN EUROPA VISMIJN COLIJNSPLAAT 1991 kg exportgarnalen 2,653,21. 464 kg schar. 371 kg bot. 11 kg schol. 48 kg wijting. kg tong. 14 kg paling. 14 kg rog. 2 kg griet. 67 kg ongesorteerde vis. VEILING V.V./.B. GOES 19 juni. Kruisbessen 6491. Aardbeien per doos extra 80—85, I 81—31, II 44—52. afwij kend 39—55. EIERNOTERING GOES 19 juni. Bericht van handelaren. Kïppeëie- ren 8 cent, eendeëieren 7 cent, ganzeëieren 20 cent. Nagekomen advertenties Heden werd van ons weggenomen door een noodlottig ongeval ons innig geliefd zoontje, broertje en kleinzoon tje HUGO ADRIAAN MOL op de jeugdige leeftijd van 5 jaar en 7 maan den. D. J. Mol. J. Mol-Kik. Nico en Jan Job. H. A. Mol. G. M. Moi-Tollenaar. K. Kik. Kats, 19 juni 1962. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op vrydag 22 juni a.s. des namiddags om twee uur te Kats. vanaf Zuidlangeweg 4. Heden is zacht en kalm van ons heenge gaan, mijn innig gelief de vrouw en onze zorg zame moeder, behuwd- en grootmoeder, SOPHIA ANTHOXIA CATHARENA DE ROOS, geboren Kolijn, op de leeftyd van 59 jaar. Uit aller naam: J. K. de Roos. Vlissingen, 19 juni 1962. Spuistraat 54. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 22 juni a.s. Vertrek Spuistraat 54, des namiddags 1 uur. Welke mogelijkheden zijn er nu. om de bydrage van Goes van byna 26.000 gulden tot maximaal 20.000 gulden te reduceren? Drie mogelijk heden zijn er, aldus de heer Mes, die hij overigens stuk voor stuk niet bijster aantrekkelijk vindt. Integen deel. Mogelykheid één is: selectief optreden bij het aannemen van leer lingen, waardoor de school minder leerlingen en dus minder tekorten krijgt. Mogelykheid twee is: alle individuele lessen afschaffen en slechts les geven in klassikaal ver band. „Ongetwijfeld betekenen beide mogelijkheden een verarming voor de school en minder kansen voor de leer lingen", aldus de heer Mes. Mogelykheid nummer drie is dan tenslotte: leerlingen, wier ouders een inkomen van meer dan 15.000 gulden per jaar hebben niet toe te laten lot de school, maar deze privé-lessen te laten nemen. „Daarmee zouden we echter het karakter van de Zeeuwse Muziek school degenereren", meende de heer Mes terecht. Niet ingetrokken Wel zal het bestuur van de Zeeuwse Muziekschool nog precies nagaan of de muziekschool in Goes voor extra hoge lasten staat, omdat deze plaats wellicht sterker dan andere Zeeuwse gemeenten een functie als streek- centrum heeft Omdat het dagelijks bestuur van de Stichting Zeeuwse Muziekschool op donderdag 28 juni nog een bespreking heeft met burgemeester mr. F. G. A. Huber en een wethouder van Goes, verkeerde de heer Mes gisteren nog in de veronderstelling, dat het mu- ziekschoolvoorstel vanavond in de Goese raad aangehouden zal worden. Burgemeester Huber verzekerde ons kan ik uiteraard bij voorbaat niet zeggen, maar b. en w. stellen het voorstel wél aan de orde", aldus de heer Huber. In de bespreking met het bestuur van de muziekschool zal de gemeente Goes overigens wel onmiddellijk weer naar wegen zoeken om zich weer aan te sluiten bij de gemeen schappelijke regeling. „Echter op an dere financiële voorwaarden", aldus de Goese burgevader, die nog eens nadrukkelijk vaststelde, dat de be zwaren niet gaan tegen de school, maar slechts tegen de financiële re geling. Hij meende dan ook dat de mogelijkheid er is om een nieuwe modus te vinden. Agrarische tentoonstelling op 29 en 30 jani in Koewacht Voor de agrarische tentoonstelling, die op 29 en 30 juni a.s. te Koewacht wordt gehouden, bestaat nu reeds veel belang stelling. Het aantal stuks rundvee, in geschreven voor de fokdag op vrijdag 29 juni, is de honderd reeds overschre den. Ook voor de wedstrijden in vee beoordeling, handmelken en trekkerbe- hendigheid is een ruime deelname te verwachten. De demonstraties met landbouwwerk tuigen is verdeeld in groepen, namelijk voor de grondbewerking, de voorjaars bewerking en het zaaien, de verzorging, de oogst en voor het weiland. Bij de tuinbouwwerktuigen-demonstratie kan men onderscheiden: planten, wieden, spuiten, oogst en transport. Een en ander geschiedt op de terreinen rondom de lagere landbouwschool en de vlasserssehool. In de gebouwen worden stands opgebouwd, die een indruk zullen geven omtrent agrarisch-sociale en huishoudelijke zaken, onderzoek veeziek ten, cultuurtechniek, keuring van ge wassen, stalbouw, tuinbouw, handge reedschap, behandeling van de melk, pluimveehouderij en dergelijke. Verder zal er een doorlopende vertoning zijn van een klankbeeld over de werkzaam heden van de streekverbeteringscom- missie, hoe men in het gebied leeft en werkt, welke bestaansmogelijkheden er zijn e.d. De zaterdagavond zal zyn ge wijd aan een cultureel programma, dat verzorgd wordt door muziekgezelschap pen en jeugdgroepen. Rechtskundige dienst C.B.B. straks voor heel Zeeland Dc voorzitter van de christelijke bestu renbond Vlissingen, de heer A. H. Ie Fe- ber, heeft tijdens de dinsdagavond in het Hervormd verenigingsgebouw ge houden jaarvergadering medegedeeld, dat het regionaal bureau rechtskundige dienst mogelijk in dé toekomst zal wor den uitgebreid tot een dienst, die het gehele gewest Zeeland tot werkgebied krijgt. Daartoe kan t.z.t. een jurist wor den aangetrokken. De dienst functioneert momenteel tot ieders tevredenheid. De secretaris, de heer M. Bode, deelde nog mede, dat zeer binnenkort begonnen zal worden met de realisering van het bungalowplan: de eerste vergunning is verstrekt en binnen de zes weken kan met het project een aanvang worden gemaakt. Er bestaat een goede kans op continubouw. Het betreft hier de bouw van acht bunga lows in de vrye sector in het plan Pau wenburg. Het bestuur, bestaande uit de heer A. H. le Feber, voorzitter (over heidspersoneel), W. Stroo, algemeen ad junct (bouw) en W. Polderman (voe- dings- en genotmiddelen) werd herko zen. De heer J. Louwerse neemt de plaats in van mej. M. A. Klocg als be stuurslid van de Nederlandse Christelij ke Beambtenbond. Het tweede gedeelte van de avond bestond uit een verkeers- technische causerie van de brigadier van de Vlissïngse gemeentepolitie, de heer W. Hey. Diefstal bij Deltawerken in Rotterdam opgehelderd Een op 19 en 20 mei in Bruinisse op de Deltawerken gepleegde serie diefstallen is dinsdagmiddag in Rotterdam opge helderd, toen daar in de loop van de middag de 23-jarige varensgezel H. B. uit Driebergen aan boord van een schip in de Waalhaven is aangehouden. De matroos is overgebracht naar het poli tiebureau in Bruinisse. B. was werkzaam op een schip, dat ma terialen vervoerde vanuit Rotterdam naar de Deltawerken. Hij ontvreemdde achtereenvolgens van de asfaltfabriek Kon. Mij. „Utrecht" aan de Grevelin- gendant bussen verf, uit een dragline van de firnta v. d. Slikke uit Renesse diverse gereedschappen als sleutels, vol spuiten en een vlag alsmede een pols horloge van een kraan van de firma Thompson uit Rotterdam. In Rotterdam bleek, dat alleen een deel van de verf was gebruikt. De overige gestolen waar had de varensgezel nog in zijn bezit. EINDEXAMEN CHR. LYCEUM TE GOES Aan het Christelijk Lyceum voor Zee land te Goes slaagden voor het eind examen h.b.s.-a de volgende leerlingen: de dames B. J. Boor uit Axel. P. J. Dek ker uit 's-Heerenhoek, A. J. Leys uit Kruiningen en de heren W. P. Knuist uit Goes en J. Goedegebure uit Kapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5