ZELANDICA Sport en wedstrijden Naar buiten, naar buiten! theezakjes*^? ACCURATE STENO-TYPISTE PERSBUREAUS SELECTEERDEN WERELDELFTAL VVV -speler Heinen gaat naar ADO SCHAKERS GELIJK MET DUITSLAND NIEUWS UIT DE KERKEN Kerkorganisten in slechte positie U WILT UW OMZET VERHOGEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT! ervaren verkoopster KENT U ZEEUWSE REISGIDS Prijs 60 ct „REXALC0"? 119-139-175 i PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 20 JUNI 1962 Een zonnetje In de lucht, een tafeltje-delc-je onder de blauwe hemel! Er zijn weinig zomerse genoegens, zo gezellig als een picknick! Natuurlijk komen ook de Pickwick Theezakjes te voorschijn. Zo wordt ook vér van huis extra-verzorgde thee geserveerd! Geen theebladeren in de kopjes, altijd thee van de juiste sterkte. De zakjes zijn dubbel, waardoor de thee beter en volledig aftrekt. Douwe Egberts IMMiiL* PICKWICK THEE winkelier iozemonü i GRAVENSTRAAT-MIDDELBURG Gevraagd op advocatenkantoor te Middel burg per 1 augustus of eerder met middelbare schoolopleiding en bij voorkeur met enige kantoorervaring. Met e.v. vakantieafspraken wordt rekening ge houden. Schriftelijke sollicitaties aan: Mr. J. F. C. VAN DEINSE, Balans 15, Middelburg. Direct na afloop van het wereldkam pioenschap voetbal heeft het Duitse pers bureau DP een twintigtal experts, on der wie trainers, FIFA-leden en jour nalisten gevraagd, hoe naar hun me ning de sterkste elftallen van de wereld en van Europa er zouden behoren uit te zien. Het resultaat was het volgende: Wereldelftal: Schroif (Tsj.-Sl.), Djalma Santos (Braz.) en Schnellinger (Did.); Zito (Braz. 1, Maldini (It.) en Masopust (Tsj.-Sl.); Garrincha (Braz.) Toro (Chi li), Vava (Braz.), Tichy (Hong.) en Leonel Sanchez (Chili). Europaelftal: Schroif (Tsj.-Sl.), Durko- vie (Z.-Sl.) en Schenellinger (Did.); Solymosy (Hong.), Maldini (It.) en Masopust (Taj.-Sl.); Sandor (Hong.), Scherer (Tsj.-Sl.), Uwe Seeler (Did.), Galic (Z.-Sl.) en Charlton (Eng.). Ook de sportverslaggevers van het Amerikaanse persbureau United Press International die in Chili de strijd om de Jules Rimet beker hebben gadege slagen hebben uit het beschikbare spe lersmateriaal een all-star elftal samen gesteld. Hun keus wijkt nogal af van de selectie van het Duitse persbureau. Dit is de U.P.I.-opstelling: Soskie (Z.Slj, Djalma Santos (Braz.), Schnellinger (Did.), Radakovic (Z.-Sl.), Popluhar (Tsjech.), Masopust (Tsjech.), Garrincha (Braz.), Toro (Chili), Albert (Hong.), Amarildo (Braz.) en Charlton (Eng.). De 21-jarige V.V.V.-speler Harr.y Hei nen, die in hel afgelopen voetbalseizoen als rechtsbuiten in het Venlose eredivi sie-elftal uitkwam, heeft zaterdagmid dag zijn contract met de Haagse ere divisie-club A.D.O. getekend, nadat de beide clubbesturen reeds een week eer der betreffende de transfer van genoem de speler overeenstemming hadden be reikt.. Ook de Ajax-linksbuiten Donald Feld- mann heeft te zelfder tijd zijn contract met AD.O. getekend, zodat de Haagse club met deze aanwinsten de beide vleu- felplaatsen heeft bezet. Heinen, die ankwerker van beroep is, zal zich met tertijd in Den Haag. waar hij reeds werk heeft gevonden, vestigen. Pupillentoernooi H.V.V. '24 Dezer dagen werden in het gemeente lijke sportpark te Hulst de wedstrijden gespeeld in het kader van het pupillen- toernooi van de voetbalvereniging H.V.V. "24. Er namen acht verenigingen deel, onderverdeeld in twee poules van vier. De gedetailleerde uitslagen waren: Hontenisse IHulst I 20; AxelClin ge -I 0—0; Hulst II—Clinge II 2—1; Hontenisse IISteen 01; Hulst I Axel 00; Hulst IISteen 01; Hulst n—Hontenisse H 2—1; Clinge li steen 0—4; Hontenisse I—Axel 00; Hulst IClinge I 13; Hontenisse n Clinge n 01; Hontenisse IClinge I 1—2. De eïnstand in de poules was: poule A: 1 Clinge I; 2 Hontenisse I; 3 Axel; 4 H.V.V. '24 I. Poule B: 1 Steen; 2 H.V.V. '24 II; 3 Clinge II; 4 Hontenisse II. De totale eindstand was tenslotte: 1 Clinge I: 2 Steen; 3 Hontenisse I; 4 H.V.V. '24 II; 5 Axel; 6 Clinge TI; 7 Hontenisse II; 8 H.V.V. '24 I. Na afloop van de wedstrijden reikte de voorzitter van de juniorenafdeling van de organiserende vereniging, de heer H- S. A. Veraart de prijzen uit. BELGISCHE PLOEG VOOR RONDE VAN DE TOEKOMST De Belgische wielerbopd heeft tien ren ners aangewezen voor de ronde van de toekomst. Het zijn WiUy Monty, Joseph Timmerman, Martin van den Bossche, Gerard Vatiau, Camille Vincke, Ferdi nand Bracke, Sylvain Hencckaerts, WiUy Leenaerts, Antoine Steyeaert en Rooger van Heel, Twee renners zullen als reserve fungeren. TENNISCOMPETITIE Breda II promoveert naar tweede klas De wedstrijd T.C. Breda II tegen het Middelburgse L.T.C. I voor de promotie van de derde naar de tweede klas Zuid eindigde gelijk (44). Daar bij deze gelijke stand het aantal gewonnen sets de doorslag geeft en T.C. Breda II twee sets meer won, promoveert deze ploeg naar de 2e klas Zuid. Mede in verband met het feit, dat Ad vantage uit Roosendaal zich uit de 2e klas Zuid terugtrok en daardoor auto matisch naar de 3e klas Zuid degra deert. De gedetailleerde uitslagen van de wedstrijd Breda II—Middelburgse L.T.C. I zijn: Enkelspelen: P. Voeten—W. Sandberg: 57, 64, 46; M. Peters—L. Parent: 64, 9—11, 62; mej. Th. v. Bilsen— mej. M. Sandberg: 64, 2—6, 36; mej. C. Lomansmej. M. Fukken: 61, 7—5. Dubbelspelen: mej. v. Bilsen en Peters mej. Sandberg en Sandberg: 79, 79; mej. Lomans en Voetenmej. Fukken en Parent: 64, 63; Voeten en PetersSandberg en Parent: 36, 64, 26; mej. v. Bilsen en Lomans mej. Sandberg en Fukken: 75, 61. De wedstrijd Middelburgse L.T-C. H- D.O.S. II voor de promotie van de 4e naar de 3e klas Zuid werd een 53 overwinning voor L.T-C. Enkelspelen: A. DrostE. Timmerman: 61, 36, 57; A. M. E. DrostI Gasille: 3—6, 8—6, 2—6; mevr. N. Mullermevr. J- Legein: 62, 63: mevr. M. Vischmevr. M. Gasille: 63, 6—2. Dubbelspelen: mevr- Muller en A. Drost mevr. Legein en Timmerman: 64, 36, 75; mej. M. Wolthers en A. Booneechtpaar Gasille: 63, 63: Boone en A. M. E. DrostGasille en Timmerman: 1—6, 36; mevr. Muller en mevr. Vischmevr. Legein en mevr. Gasille: 6—3, 6—2. Uitslagen sportdag L.J.G. Colijnsplaat De uitslag van de zaterdag in Colijns plaat gehouden L.G.J. sportwedstrijden luiden als volgt: Voetbal: 1. Noord-Beveland, 2. West- Zeeuwsch-Vlaanderen, 3. Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, 4. Walcheren; korfbal: 1 Schouwen-Duiveland, 2. Zuid-Beveland, 3. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, 4. West- Zeeuwsch-Vlaanderen; estafette: 1. West Zeeuwsch-Vlaanderen, 2. Noord-Beve land, 3. Walcheren; touwtrekken heren: 1. Noord-Beveland, 2, Walcheren, 3 West-Zeeuwsch-Vlaanderen, 4. Zuid-Be veland; touwtrekken dames: 1. Noord- Beveland, 2, Walcheren, 3. West- Zeeuwsch-Vlaanderen; 100 m dames: T. van Maldegem, Noord-Beveland, T. Roerse, West-Zeeuwsch-Vlaande- i, 3. R. van Hoeve. West-Zeeuwsch- Vlaanderen; 100 m heren: 1. H. Scherp, Noord-Beveland. 2. P. Provoost, West- Zeeuwsch-Vlaanderen, 3. W. den Ha mer, West-Zeeuwsch-Vlaanderen; hoog springen dames: 1. T. van Maldegem, Noord-Beveland, 2. R. van Hoeve, West- Zeeuwsch-Vlaanderen, 3. T- Roerse, West-Zeeuwsch-Vlaanderen; hoogsprïn- en heren: 1. P- Provoost, West- leeuwsch-Vlaanderen, 2. A. Noordijke, Tholen, 3. H. van de Zande. Schouwen- Duiveland; verspringen dames: 1. R, van Hoeve, Wesi-Zeeuwsch-Vlaandeyen, 2. T. van Maldegem, Noord-Beveland, 3. W. d'Hondt. West-Zeeuwsch-Vlaanderen verspringen heren: 1. I-I. Scherp, Noord- Beveland, 2. A. Noordijke, Tholen, 3. J. Brandsma, Noord-Beveland; kogelsto ten: 1. J. Schuit, Noord-Beveland, 2. H. n de Zande, Schouwen-Duiveland, 3. Brandsma, Noord-Beveland; bal wer pen dames: 1. T. van Maldegem, Noord- Beveland, 2. S. de Feijter, West- Zeeuwsch-Vlaanderen, 3. S- Dekker, West-Zeeuwsch-Vlaanderen; 1500 meter' 1. P. Provoost, West-Zeeuwsch-Vlaande ren, 2. W. den Hamer, West-Zeeuwsch- Vlaanderen, 3. A. Nieuwenhuize, Zuid Beveland; driekamp heren: 1. P. Pro voost, West-Zeeuwsch-Vlaanderen, 2. A Noordijke, Tholen, 3. W. den Hamer West-Zeeuwsch-Vlaanderen; driekam; dames: 1. T. van Maldegem, Noord-Be veland, 2. R. van Hoeve, West-Zeeuwsch- Vlaanderen, 3. T. Roerse, West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De scliaaklandenwedstrijd West-Duits- landNederland, welke dit weekeinde in Oberhausen werd gehouden, is in een gelijkspel 1010 geëindigd. In de ronde van zaterdag zegevierde West-Duitsland met 6%3%. Zondag won Nederland met dezelfde cijfers. Ook de wedstrijd tussen de Duitse Hei- ga Axt en mevrouw Fenny Heemskerk, die eventueel de beslissing had kunnen brengen, eindigde gelijk. Zaterdag won mevrouw Heemskerk en zondag haar Duitse tegenstandster. Nederland had zondag de eindoverwinning in de wacht kunnen slepen als dr. Barendregt tij dens en niet na afloop van de wedstrijd protest had aangetekend toen zijn tegenstander remise claimde we gens herhaling van zetten. Barendregt, die beter stond, stemde daarmee, in eer ste instantie in, omdat hij misleid werd door een onjuist ingevuld formulier van zijn tegenstander. De gedetailleerde uit slag was: Van ScheltingaUnzicker y2 en BouwmeesterDarga 01 en Vs, CortleverJoppen 01 en J/2 LangewegTeschner 01 en y2 y2, PrinsHecht 01 en 10. Kramer Hottes 10 en 10, Van den Berg Bachman y2y2 en 10, Roessel Pesch 01 en y2, Barendrecht Clemens 1—0 en M>y2, Van Oosterom Eising y2y2, Van OosteromPfeif fer y2— Zeeuwse deelname aan de Moveo Knobbelrit 1962 Zaterdag is in West-Brabant de Moveo Knobbelrit 1962 gereden. Aan deze rit namen leden deel uit de drie zuidelijke provincies, Noord-Brabant, Zeeland en Limburg. De start en finish van de rit waren te Roosendaal: 28 autoteams maakten een „gezellïgheidsrit" met di verse oriëntatiepunten en evenveel Mo- veo-oorlogsinvaliden die als passa- fiers meereden moesten onderweg 5 vragen beantwoorden. Het autoteam van de heer Schieman uit Middelburg bezette de 25e plaats: de heer Van Veen eveneens uit Middelburg legde beslag op de 27e plaats. Bij de passagiers klas seerde zich het team J. Oele uit Ar- nemuiden en D. v. d. Velde uit Goes als 18e en het team R. de Bock uit Koewacht en J. de Witte uit Zoutelande werd 19e. Kapelse J. J. Mol Zeeuws kampioen bromfietsklas Zaterdagavond is met enorme deelname de laatste P.C.C.-rit verreden, waarvoor als straat en finish was gekozen de „Caisson" te Kapelle. Deze laatste van de drie ritten, georganiseerd door de zeer actieve vereniging „De Zingende Bougie" uit Driewegen, zou uiteindelijk de beslissing hebben gebracht welke vereniging zich individueel en provin ciaal kampioen zou kunnen noemen. Het heeft de organisatoren beslist niet mee gezeten, want een paar „vergissingen" in de auto- en motorkias brachten even veel protesten, zodat uitëindelijk voor deze klas de rit moest worden afge keurd. De uitgezette rit tenslotte voor de brommers bracht de volgende uit slag: 1. H. Koster, Vlissingen, 2 straf- punten met 25 rijderspunten2. A. v. d. Vliet, Souburg 4 str.p. met 24 r.pnt.; 3. J. Welleman, Borssele, 5 str.p. met 23 r.pnt. De clubtitel was voor: 1. „Zingende Bou gie" met 209 r.pnt.; 2. „De Zeeuwen" met 195 r.pnt. De persoonlijke titels voor het P.C.C.- bromfietsklas 1962 waren: 1. J. J. Mol, Kapelle; 2. J. Lalkens, Driewegen; 3. L. Gaakeer, Goes; 4. A. v. d. Vliet, Sou burg; 5. H. L. Koster, Vlissingen. Zo spoedig mogelijk hoopt men nu een datum vast te stellen voor het laten overrijden van de rit voor auto's en motoren. HUGENS NU TIENDE IN RONDE VAN ZWITSERLAND De Belg Gilbert Desmet heeft de vyfde etappe van de Ronde van Zwitserland, die ging van Thun naar Bellinzona over 206 km, gewonnen in 6 uur 9 min. 11 sec., hetgeen een gemiddelde snelheid betekent van 33.950 km per uur. Desmet won de eindsprint van een groep van negen renners, waarin Nederland niet was vertegenwoordigd, die een voorsprong had van ruim negen minu ten op het peloton met o.a. onze land genoten Kersten, Hugens en Van der Borgh. In het algemeen klassement zakte Hu gens door deze nederlaag vari de achtste naar de tiende plaats. Junkermann be hield de leiding. Een beeld uit het met vluchtelin genzorgen geplaagde Ilong Kong, waar deze kappers hun beroep op straat uitoefenen. Sommige figuren komen er bij de historici slecht af. Zij hebben er eigenlijk geen goed woord voor over. Totdat men zich weer in hun leven gaat verdiepen. Zij blijken dan niet zo zwart te zijn als ze afgeschilderd worden. f J p 25 mei promoveerde de heer N. A. Bootsma te Nijmegen tot doctor in de letteren op het proefschrift: „De hertog van Brunswijk 1750- 1759". Dit 500 bladzijden tellende proefschrift doet een periode uit onze geschiedenis herleven, waarin ons land zowel nationaal als internationaal voor moeilijke beslissingen stond. Willem TV was door de Staten van de provincies onder drang van de volksbewegingen in 1747 en 1748 tot erfelijk stadhouder verheven. Toch was de positie van het huis Oranje slechts ten dele voor de toekomst verzekerd. Aanvullende voogdijregelingen wa ren nodig die in de loop van de jaren 1752-1756 door de provincies wer denvastgelegd. Willem TV had met het oog op kwade eventualiteiten zijn gezondheid was slecht: Brunswijk naar de Republiek ontboden „en zijn aanwezigheid was door een benoeming tot veldmaarschalk gelegali seerd". Door de stadhouder waren hem beloften gedaan, die niet gehono reerd werden. Na de vrij plotselinge dood van de prins (22 oktober 1751) wilde hij afwachten of bij de voogdijregelingen de gedane beloften nageko men zouden worden. In het andere geval dacht hij er over naar Wenen terug te keren. De Zeeuwse gedeputeerde Vereist, oud-burgemeester van Veere, dacht in verband met de regeling van de voogdij aan een Unie-raad met aan het hoofd een persoon (de hertog van Brunswijk of anders Ben- tinck) met dwingende bevoegdheden om de besluiten in de gewesten te doen respecteren. Het is dezelfde Vereist met het forse oordeel over Wil lem TV: een man die altijd de mensen ophield met spreukjes als men over zaken kwam spreken. Hij sliep meest 's avonds als men dacht dat hij werkte. Liet oneindig veel ongetekend liggen. Geenszins bekwaam voor zulk een hoge post. I-Iij beschikte over 10.000 of het een dubbeltje was, aldus Vereist. Het moet gezegd, dat zijn oordeel waar was, al roemde men de goedhartigheid van de prins en zijn goede humeur. Rëeds in januari 1752 hield men zich in Zeeland met de voogdijregelingen bezig, maar men kon tot geen besluit komen. Het zou zomer 1755 worden eer dat prinses Anna de voogdij-kwestie in Zeeland weer op het tapijt bracht. „De prin ses verwaarloosde Zeeland wel meer en haar leiding was daar over het algemeen veel minder krachtig dan elders. Misschien wel, omdat de Zeeu wen te pas en te onpas hun eeuwigdurende klaagliederen aanhieven over de deplorabele toestand van hun financiën", aldus Bootsma. Op 29 april 1756 was in Zeeland de zaak rond. Brunswijk tenslotte was een man die vrijwel uitsluitend belang in militaire en politieke aangelegenheden stel de. Sedert 1755 werd hij meer en meer in het politieke leven betrokken. Bootsma, die zijn goede kanten noemt .eindigt zijn proefschrift met de wat raadselachtige zin: „Alles tcsamen genomen, was hij een man die dc hui dige onderzoeker sympathieker voorkomt, naarmate hij minder te doen had". MGR. RINKEL 25 JAAR AARTSBISSCHOP De aartsbisschop van de Oud-Kutliolieke Kerk in Nederland, mgr. dr. Andreas Rinkel, herdacht vrijdag het feit, dat hy 25 jaar Aartsbisschop was. Mgr. Rinkel werd 15 juni 1937 tot bis schop gewijd door Johannes Hermanus Berends, bisschop van Deventer. In dc verstreken 25 jaar heeft aartsbisschop Rinkel acht nieuwe bisschoppen voor de oud-katholieke kerken de handen opge legd. Bijna alle oud-katholieke bis schoppen, die in Europa hun ambt be kleden, werden door mgr. Rinkel gewijd. Dit; zijn onder meer in Duitsland mgr. Demmel, in Zwitserland mgr. Küry, in Oostenrijk mgr. Törok en in Zuid-Slavië mgr. Huzjalc. De eerste bisschop die door mgr. Rinkel werd gewijd was mgr. Lagerwey, die in 1959 als bisschop van Deventer overleed. Bij een aantal an dere bisschopswijdingen fungeerde de aartsbisschop als medeconsecrator, on der andere bij de wijding van mgr. Rode van Polen. Ook bij Anglicaanse bisschopswijdingen verleende de aartsbisschop zijn mede werking. In 1958 was hij medcconsecra- tor van bisschop J. W- Russell van he.t diocees van de Bo ven-Ni jl. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Hilvarenbeek: I. J. Walpot kand. te Amsterdam; bedankt voor Sehrevolduin-Kapelle; Jac. Jonger- den te Bruchem en Kerkwijk. Beroepen naar Hattem: C. Bezemor te Zierikzee. GEREF. KERKEN Beroepen tc Edmonton (Ontario, Cana da) Christ. Ref. Church: J. C. F. Dres- sclhuis te. Belleville (Ont. Can.) voor heen te Lobith. NED. IIERV. KERK Beroepen te Leiden (vac. M. Ottevan- ger) P, J. Bos te Sprang; beroepen te Hapendrcc-ht (vac. H. C. Bultman) Jac. .longerden te Bruchem en Kerkwijk; aangenomen naar Gorkum (vac. W. G. Gijzel) W. van Bruggen te Bovensmllde. Promotie dr. A. Kruyswijk aan V.U., Amsterdam Dezer dagen is bij prof. dr. N. H. Ridderbos aan de Vrije Universiteit te Amsterdam op een proefschrift „Geen fesneden beeld" gc or in de faculteit heid de heer Adri dikant van de gereformeerde kerk van Franeker. Dr. Kruyswijk werd op 29 april 1926 uit een predikantengezin te Vlissingen ge boren. In 1949 legde hij zijn kandidaats- en in 1.956 zijn doctoraal examen theo logie af. Op 8 oktober 1950 werd hij door zijn vader, ds. P. N. Kruyswijk uit Bloemendaal, toen nog predikant te Amsterdam, bevestigd als predikant van de gereformeerde kerk van Ooster zee in de burgerlijke gemeente Lem- sterland in Friesland. Op 12 juni 1955 verwisselde de promo vendus deze kerk met die van Franeker. Dr. Kruyswijk heeft enkele maanden geleden een beroep aangenomen naar de gereformeerde kerk van Enschede, vacature ds. B. J. Aalbers. Ds. Kruyswijk heeft zijn dissertatie, die is verschenen bij de uitgeverij Wever te Franeker verdeeld in zes hoofdstuk ken: hel; beeld: het verbod: Israël en het beeld; het antropomorfismebe schouwingen over het theomorfisme; de betekenis van het tweede gebod. In deze studie wordt een onderzoek Ingesteld naar de inhoud en de achtergrond van het tweede gebod van de Tien Geboden („Gij zult U geen gesneden beeld maken..."). Nadat eerst is gevraagd naar de kern van de beeldenverering bij de buurvolken van Israël, wordt in het tweede stuk dc draagwijdte vastgesteld van het verbod van beelden voor de religie van Israël. Het derde hoofdstuk bevat een historisch onderzoek over de vraag, of men in Israël ooit beelden heeft vereerd in de dienst van Jahwe. Vervolgens wordt ingegaan op de be tekenis van het mensvormig spreken over God en op de vraag wat men dient te verstaan onder het geschapen zyn van de mens naar het Beeld van God. In het slothoofdstuk volgt een uiteen zetting over de diepste achtergrond van liet bocldloze karakter van de Oud testamentische godsdienst. De Nederlandse Orghnistcn Vereni ging heeft tydens de dezer dagen gehouden jaarvergadering gegevens meegedeeld, dio verkregen zijn via een dit jaar onder haar leden ge houden enquête. Hieruit is gebleken, dat; de kerkmusicus in Nederland in vergelijking met do omliggende lan den een zeer ongunstige plaats in neemt. Vó6r de schending van staat en kerk stond de organist in hoger aanzien dan de doleantie en de ver dere splitsingen in do kerken. Door de zeer slechte honorering gaat de belangstelling voor do opleiding tot kerkorganist steeds meer achteruit. „De kerken verwaarlozen de erfenis, die do reformatie vooral ook in de kerkmuziek geschonken heeft". Uit de gehouden enquête is onder meer gebleken, dat voor 97 procent der kerkorganisten geen pensioenre geling is getroffen. Voorts geniet circa 17 procent der organisten ge deeltelijke sociale voorzieningen, ter wijl voor 83 procent geen enkele voorziening is getroffen- Verder heeft de enquête aan het licht gebracht, dat ongeveer 50 procent van de kerkmusici een vergoeding van ƒ5 tot 7,50 per zondagsdienst ont vangt. De Nederlandse Organisten Vereni ging heeft een resolutie aangenomen, waarin zij haar grote verontrustheid uitspreekt over de wijze van hono reren van de kerkorganist. Voorts heeft dc algemene vergadering be sloten een jurist aan te stellen, die haar op het gebied van de sociale wetgeving zal adviseren. Tevens zal aan alle besturen van protestantse kerken binnenkort een schrijven worden gericht, waarin zal worden gewezen op deze grote wantoestan den. SIES TEXTIEL Vlasmarkt 43 - Middelburg vraagt: in het textielvak. Geboden wordt een afwisselende en zelfstandige werk kring als verkoopster en assistente bij de inkoop. Neem Boldoot mee op reis Vraag de speciale Boldoot reisverpakking f. 2,25 een kostuum dat beter is dan een Zo'n „REXALCO" past beter, is be ter en solider van afwerking en dan 100 kamgaren. Neen, een beter produkt bestaat niet en toch niet dunrder dan andere kostuums. „RÊXALCO" IN 3 SERIES Eau de Cologne die alle vermoeidheid do.et Verdwijnen. Reisflacon f. 1,65 Boldoot Towelettes om u onderweg handig en snel op te frissen. I Nü 5 stuks slechts f. 0,75

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 4