BILT Hulsterse betonfabrikant lanceert nieuw systeem oeververdediging Eerste paal geslagen voor verpleegtehuis VERLIES BIJ VIER PAKSTATIONS VAN VEILING ZUID-BEVELAND IN GOES Zeeuwse ALMANAK VAN STICHTING MIDDEN-ZEELAND „MIJ NIJVERHEID EN HANDEL" BEZOCHT INDUSTRIEKERN ETTEN Vijfjarig jongetje te Kats gedood RAAD ST.-JANSTEEN VOTEERDE 40 MILLE VOOR GEMEENTETOREN Waarschuwing tegen stoffenhandelaren PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 20 JUNI 1962 NA BOUW VAN HOUTEN „ZEEWERING" IN WALSOORDEN BETONBLOK MET TWAALF HOEKEN Na een geduldig zoeken en tasten heeft de betonfabrikant J. Bleijen- bergk uit Hulst een betonblok ont worpen, dat naar zijn stellige over tuiging een nieuw systeem van oe vers verdedigen kan gaan beteke nen. Voor het echter zo ver was, had hij een onvoorstelbare hoeveel heid houten proefblokjes van di verse afmetingen gefabriceerd. Telkens opnieuw corrigeerde hij zijn eigen proefwerk, bracht steeds verbeteringen aan, totdat hij uit eindelijk van de juiste vorm hout blokken, een complete glooiing op bouwde in één van de magazijnen te Walsoorden. Nadat de heer Bleijenbergh zijn vinding aan enkele deskundigen op het gebied van waterwerken had getoond, besloot hij octrooi op het blok aan te vragen. Tezelfdertijd ging een verzoek naar de d ïsbetreffende instanties om een proef stuk nu van echte blokken te mogen maken in de zeewering van Walsoorden. Het systeem vein de heer Bleijenbergh heeft als grondvorm een vierkant, waarvan echter de vier zijden niet vlak zijn maar vanuit het midden naar de hoeken zijn afgeschuind. Hierdoor ontstond een symmetrische, niet regelmatige achthoek. Van deze blokken vervaardigde de ontwerper een glooiing op een schaal van 1 10. De blokjes werden in halfsteensverband gelegd, waarbij het opvalt 'dat de uit springende hoeken van alle blokken in de insDringende hoeken van onder- en bovenliggende blokken vallen. Hierdoor wordt elk blok geklemd tussen twee onder- en twee boven'lggende blokken. Twaalf hoeken Bij deze grondvorm bleek echter dat de naast elkaar liggende blokken in dezelf de rij, met de uitspringende hoeken - Oesterverzending in mei In de maand mei zijn vanuit Zeeland de volgende hoeveelheden oesters ver zonden: Nederland 3770 stuks (vorig jaar 3454 stuks); België 15.250 stuks (vorig jaar 14.800 stuks); Engeland 6550 stuks (vorig jaar 17750 stuks); Frankrijk 4700 stuks (vorig jaar 30.100 stuks); Duitsland 1600 stuks (vorig jaar 900 stuks); diverse landen 400 stuks (vorig jaar 300 stuks): totaal 32.270 stuks (vorig jaar 67.304 stuks)- Een betonfabrikant uit Hulst heeft een nieuw systeem voor een open verdedi ging van de zeeicering ontworpen. Deze zeewering bestaat uit in elkaar grijpen de, twaalf hoekige betonblokken. De foto toont een deel van een maquettedie in Walsoorden is vervaardigd. (Foto P.Z.C.) puntsgewijs tegen elkaar lagen. Daarom werden de punten er afgehaald, er kwamen vlakken bij zodat er uiteinde lijk een soort 12-hoeks blok ontstond, waarvan de vlakken niet minder dan zes andere blokken raken. „De bedoeling van het systeem", zo ver telde de heer Bleijenbergh, „is het ont werpen van een open glooiing, welke op dezelfde manier dienst doet als een basaltglooiing. Het systeem vraagt ook dezelfde fundering als de basaltglooiing met dien verstande dat met één (dun nere) vlijlaag kan worden volstaan, daar de blokken van onder vlak zijn en éénzelfde dikte hebben. Verder zijn de blokken in de glooiing aan alle kanten „ingeklemd". Door de vele hoeken aan de blokken blijft er voldoende ruimte over om het water snel te doen afvloeien. Die. ruimte maakt het bovendien mogelijk de blok ken middels tangen uit te lichten er> weer terug op hun plaats te brengen. Het uitvoeren van plaatselijke répara ties altijd een moeilijk karwei biji glooiingen wordt eenvoudiger omda'.i de bovenliggende blokken niet pinnen 1 kunnen worden vastgehouden. Belangrijk noemde de heer Bleijenbergh j bij dit systeem, de mogelijkheid tot het toelaten van relatief grote vervormir gen, zonder dat de klemming van blokken onderling teniet gaat. Als bijkomende, gunstige omsta ndighc den noemde de ontwerper nog het tegen gaan van golftopslag (door de gater tussen de blokken), het leggen var bochten in de wering zonder dat geren j worden gevormd en dat drenkelingen j of zij die van de glooiing afglijden zich in de gaten kunnen vastklampen. Luchtpijpjes De heer Bleijenbergh wees op de c clusie uit het voorlopig verslag van de werkgroep „Gesloten Dijkbekleding". Ook daar beveelt men niet waterdichte bekleding aan met de mogelijkheid van relatief grote vervormingen en van ge makkelijk uit te voeren reparaties- Wel was het hem opgevallen dat de samenstellers van het verslag zo po sitief willen afstapj>en van een as- faltglooiing onder hoogwater. Men zou zich kunnen afvragen of er een mogelijkheid bestaat een onderlaag van zandasfalt toe te passen (snelle afdekking), daarop later een open glooiing van betonblokken aan te brengen en de openingen op te vullen met zandasfalt. Ook zou men dan op bepaalde afstanden luchtpijpjes in de gaten tussen de blok ken kunnen plaatsen. Wellicht zou daar door het dure kleipakket met puin. etc. achterwege kunnen blijven, waardoor toch een niet volledig gesloten glooiing wordt verkregen. „Dit gezamenlijk ge bruik van asfalt en beton bij het maken van glooiingen, zou bepaald wel dr moeite van het onderzoeken waard zijn", zo werd ons van deskundige zijde nog toegelicht. Advertentie) Station Colijnsplaat opgeheven Tot bouw van derde fustloods besloten Doordat de vier pakstations van de vei lingvereniging „Zuid-Beveland" in het afgelopen jaar een verlies hebben opge leverd van ruim f 44.000 wordt er naar gestreefd het werk van deze pakstations zoveel mogelijk in de moderne ingerich te veilinggebouwen te Goes te laten ge schieden. Dit deelde de voorzitter van de veilingvereniging, de heer J. Q. C. Lenshoek, dinsdagochtend op de alge mene ledenvergadering in de kantine van de veiling te Goes mee. Naast het centrale pakstation te Goes zullen de pakstations te Oudelande en VERRUIMD... Het was een mooie vakantie ge weest. Tien dagen lang had de familie onbezorgd buitenslands doorgebracht en legio waren de nieuwe indrukken, die papa, ma ma en het vijfjarig dochtertje El- ly hadden opgedaan, .filet reizen kun je niet 'te vroeg beginnen", placht papa te zeggen. .Het. ver ruimt de geest", zó liet hij er al tijd opvolgen en daarom ook was dit jaar voor het eerst het doch tertje mee op reis gegaan. Mama was het er aanvankelijk nog niet helemaal mee eens geweest, maar tenslotte was se gezwicht voor het sterke argument over het verruimen van de geest. Want wat kan een moeder zich beter wensen dan een dochter met een ruime geest? Ook al telt die doch ter eerst vijf hele jaren? Wel. dit alles overwogen hebben de ging men dus tien dagen lang op reis en ook het dochtertje ge noot met volle teugen. Dat bleek eerst, duidelijk nadat het drietal ■•veer veilig en wel op de huise lijke basis was teruggekeerd. Dochterlief bleef geen minuut langer in huis dan strikt nood zakelijk was. Ze moest, onmiddel lijk naar haar vriendinnetje Olga .Alles vertellen van de reis na tuurlijk". wist mama vertederd. Natuurlijk", bevestigde papa. ,:t Kind heeft haar geest verruimd Mama en papa vergisten zicli Want zoals het een echte-vrouw- -n-de-dop betaamt, vertel/Ie Elhi vooralsnog helemaal niets over de reis, maar vroeg, brandend nieuwsgierig, aan Olga: ..En, hoe was hét hiér? Heelt Marietje. non over me aepraatf" Da' had Marietje Dinsdagmorgen is op het terrein tussen de Bergweg en de Louise de Coligny.uan te Goes de eerste officiële paal (na de eerste twee proefpalen) in de grond geslagen voor de nieuwe verpleeginrichting voor bejaarden van de stichting verpleeg- en rusthuizen Midden- Zeeland. De heer M. D. A. Glerum, oud-hoofdingenieur-directeur de volkshuisvesting en bouwnij verheid in Zeeland, deed dit in aanwezigheid van talrijke geno digden. Tijdens een bijeenkomst, die aan het slaan van deze eerste paal (van de in totaal 251) vooraf ging deelde de voorzitter van het stichtingsbestuur, burgemeester A. Schipper van Kruiningen m< dat thans ook de schetsplannen gereedgekomen zijn voor het te huis voor gehandicapte kinderen „Vijvervreugd" in Middelburg. De plannen zullen nu zo spoedig mo gelijk in het dagelijks bestuur be sproken worden en ter goedkeu ring opgestuurd worden naar het ministerie De heer Schipper noemde het begin van de bouw van het nieuwe verpleeghuis te Goes een belangrijke gebeurtenis voor de stichting Midden-Zeeland. „Niet al leen voor de stichting, maai ook voor de gehele streek", voegde de Kruiningse burgemeester er aan boe. Hij wees er op, dat er momenteel een groot gebrek be staat aan dergelijke tehuizen. De heer Schipper hoopte, dal: met de bouw van dit tehuis, dat een investering vergt van rond 4 miljoen gulden en een capaciteit krijgt van rond 150 bedden, hierin eni germate tegemoet e-ekomen i<«n worden. OOK SCHOUWEN Wanneer in de toekomst de brug ov Oostcrschelde gebouwd zal zijn, zal het verpleegtehuis, zo verklaarde de heer Schipper, ook voor Schouwen-Duiveland in een grote behoefte voorzien. Vervolgens sprak de stichtingsvoorzit ter zijn grote erkentelijkheid uit aan het adres van de ministeries van sociale za ken en volksgezondheid, en van volks huisvesting, aan het provinciaal be stuur en aan het gemeentebestuur van Goes, die op alle mogelijke manieren medewerking verleenden om de bouw snel te tealiseren. Voor de bouw van Vij vervreugd te Middelburg hoopte burge meester Schipper op dezelfde grote me dewerking te mogen rekenen. „Want op dit gebied is de nood werkelijk groot", aldus de heer Schipper. Nadat de heer Glerum de eerste paal had geslagen werd het stichtingsbe stuur namens het gemeentebestuur en de genodigden gelukgewenst door de Goese burgemeester, mr. F. G. A. Huber, die het bestuur voorts een voorspoedige bouw toewenste. Tijdens een j> bijeenkomst in hotel „De Korenbeurs overhandigde de heer Schip per, de heer Glerum een aandenken aan deze dag; De heer Glerum zei in zijn dankwoord grote waardering te hebben voor de activiteiten, die het stichtings bestuur ontplooit op het gebied van de bejaardenzorg. De heer M. D. A. Glerum, oud-hoofdin genieur-directeur van de volkshuisves ting en bouwnijverheid in Zeeland heeft gistermorgen in Goes de eerste paal geslapen voor een nieuwe verpleegin- ~':tmg voor bejaarden. Foto P.Z.C.) 's-Heerenhoek als een service aan de le den blijven gehandhaafd, terwijl het pakstation te Colijnsplaat zal worden opgeheven. Tot handhaving van de pakstations te Oudelande en 's-Heerenhoek werd mede besloten gezien de aanplant in de zak van Zuid-Beveland. Naar verwachting zullen de eindresultaten van beide sta tions in de toekomst hierdoor gunstiger worden. Volgens de heer Lenshoek waren de min der goede resultaten van de stations in het afgelopen jaar mede te wijten aan de betrekkelijke kleine oogst. Wat het pakstation te Colijnsplaat betreft werd het dagelijks bestuur gemachtigd dit station te verkopen of te verhuren. Ook ging de algemene ledenvergadering akkoord met de bouw van een derde fustloods. waarmee een bedrag van f 100.000 gemoeid is. De balans en ver- lies- en winstrekening, alsmede het jaarverslag werden vervolgens goedge keurd. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden J. Kakebeke, J. Q. C. Lenshoek. J. Th. Pikkaart en J. J. van Wingen herkozen. In de plaats van het aftredende lid de heer C. Nijsse Gzn., koos de vergadering de heer W. J. Tiel- -:emeijer. STATUTENWIJZIGING. Voorts werd besloten tot een statuten wijziging in verband met toetreding van de veiling tot de Stichting waarborg in stituut voor de tuinbouw in de provin cie Zeeland en werden «1e veilingprovi sie, de materiaalhuur, de koelionen en het sorteerloon vastgesteld. .Van het begin van de vergadering had de voorzitter in zijn openingswoord nog een overzicht gegeven van de huidige si tuatie bij de veiling en de resultaten over het afgelopen jaar voor dc veiling gunstig genoemd. Ook deelde de heer Lenshoek nog mee, dat de bouwvergun ning voor het nieuwe koelhuis nog niet is afgekomen. wvwv\vwwwwwvvwvwmmw,vwwvw. Fout in opgaven meetkunde maakte „herexamen" nodig Drieënzestig examenkandidaten van de r.-k. ulo-scholen uit Goes. Vlissingen, Terneuzen en Huist hebben zich dinsdag in het Schut tershof te Goes voor een tweede maal over hun examenopgaven meetkunde gebogen. De kandida ten waren na hun examen in mei voor een tweede maal opgeroepen, omdat op de ochtend van het eer ste examen was gebleken, dat in de meetkundeopgaven een druk fout was geslopen. Hierdoor kon een van de sommen onmogelijk goed uitkomenVele scholen had het bureau voor het f.-k. ulo examen op de ochtend van de eer ste examendag nog telefonisch weten te waarschuwen,' maar om verwarring te voorkomen, werd besloten het vak meetkunde he lemaal over te laten doen. Een schadepost van ettelijke duizen den, want niet alleen in Goes moest opnieuw een zaal worden afgehuurd, maar ook elders in Nederland. Want dit „herexamen" gold voor alle eindexamenkandi daten van r.-k. ulo-scholen in Ne derland. DEPARTEMENT ZEELAND Locoburgemeester C. Pijs hield korte inleiding Een aantal leden van liet departement Zeeland van de Nederlandse Maatschap pij voor Nijverheid en Handel heeft maandag een bezoek gebracht aan Et- ten. Doel van de reis was in verband met de op gang komende industrialisa tie in Zeeland een industriekern te bezo«:ken, waar dit proces reeds ge ruime tijd bezig is. In het gemeenschaps huis „De Nobelaer" werd het gezel schap door de locoburgemeester van Etten-Leur, de heer C. Pijs, ontvangen. De locoburgemeester hield daar een korte inleiding over de industriële ont wikkeling van Etten. Ettea-Leur was voor 1950 een in hoofd zaak. agrarische gemeente, waar een grote seizoenwerkloosheid heerste. Et- ten werd aangewezen als industrialisa- tietoem van ongeveer 6 ha. Daarna heeft de industrialisatie van de gemeente een bijzonder grote vlucht genomen. Nog voordat de aanleg van het industrieter rein was voltooid, bleek uitbreiding noodzakelijk. Toen besloot de agra rische gemeenteraad meteen ruim 50 ha tot industrieterrein te bestemmen. In 1960-1961 werd een ly/eede industrie terrein bouwrijp gemaakt van ongeveer 30 ha. Ten zuiden van het huidige in dustriepark is opnieuw luim 30 ha voor industrialisatie bestemd, terwijl nog eens 40 ha in reserve wordt gehouden. Op de Zuidlangeweg te Kats, gemeente Kortgene, ïs dinsdagmiddag de vijfjari ge Hugo Adriaan Mol verongelukt, toen hij met zijn fietsje plotseling de rijweg overstak en door een personenauto, be stuurd door mevrouw O. uit Colijnsplaat werd gegrepen. Het ventje werd in de sloot geslingerd en overleed vrij kort hierna. Het ongeval gebeurde, toen het knaap je niet zijn fietsje de uitrit van de over buren, die door een heg en bomen ten dele aan het oog wordt onttrokken, kwam afgefietst en plotseling de rijweg overstak. Waarschijnlijk om naar huis te gaan. „Motor" veiling Zuid-Beveland nam afscheid Eén van de motoren in liet bestuur van eilingverenighig „Zuid-Beveland", zoals de voorzitter de heer J. Q. C. Lenshoek het 81-jarige bestuurslid C Nijsse Gzn uit Heinkenszand bestempel de, heeft dinsdagochtend tijdens de al gemene ledenvergadering in de kantine van het veilinggebouw te Goes zyn functie van bestuurslid neergelegd. Tweeënveertig jaar lang heeft de heer Nijsse, zoals uit «le woorden van de heer Lenshoek bleek, de veiling met de volle inzet van zyn persoon gediend, waar oor hem het 'ère-lidmaatschap van de •eilingverenighig werd verleend. Volgens de heer Lenshoek heeft heer Nijsse in de loop der jaren zjjn sporen op het veilinggebied verdiend. "In 't bestuur is hij altijd een bijzonder figuur geweest met veel belangstelling en een open oog voor de toekomstige ontwikkeling. In het bestuur hebben we aan de heer Nijsse altijd veel steun ge had", zei de heer Lenshoek, die het scheidende bestuurslid prees om zjjn be zadigde wijze van reageren. „Want hij is een voorzichtig man. die ondanks zijn leeftijd modern denkt", aldus de heer Lenshoek in zijn afscheidstoespraak. Het mooiste compliment dat hij het scheidende bestuurslid gaf, was, dat de heer Nijsse ondanks zijn leeftijd nog best in het veilinggebouw thuishoort. „Want ook hij was de man die immer heeft aangedrongen op de bouw van de nieuwe veiling". Dit werk noemde de heer Lenshoek oen belangrijk stuk uit de heer Nijsse zijn leven. In een syntpathlck toespraakje noemde veilingdirecteur S. G. Nootcboom de heer Nijsse vervolgens een bestuurslid, voor wie iedereen Dij de veiling veel hoogachting heeft gehad en die men :ht6 node ziet gaan. Caisson verdween in Oosterschelde Twee kilometer uit de kust van Noord-Beveland is in de Ooster schelde in de golven een grote caisson verdwenen, die eens be stemd was voor het sluitgat bij Ouwerkerk, maar door storm kap seisde. Het gevaarte lag ten noord westen van Noord-Beveland en was sinds de sluiting van het Veerse Gat steeds verder onder water verdwenen. De caisson was afkomstig uit Engeland en lag er dus sinds 1953. In totaal werkten in december 1961 ongeveer 2400 personen in industriële bedrijven te Etten-Leur. LEEFKLIMAAT De gemeente heeft by deze voort gaande industrialisatie liet leefkli maat sterk verbeterd. Zo kwam er een tennispark, het hypermoderne gemeenschapshuis „De Nobelaer" met leeszaal en bibliotheek, een overdekt ïnstructiezwembad en een veemarkthal annex sporthal en ten toonstellingsruimte tot stand. b locoburgemcster verklaarde, dat een overdekt instructiezwembad voer iedere gemeente van 15.000 inwoners is te realiseren, waarop een van de aan wezigen de opmerking maakte: „Hier ziet men de mogelijkheden, bij ons de moeilijkheden". Na de inleiding van de heer Pijs werden nog enkele dia's ver toond over de ontwikkeling van de ge meente. Daarna ging het gezelschap naar het restaurant „Het Zwaantje", waar een Brabantse koffiemaaltijd werd gebruikt. De middags werd een korte rondrit gemaakt door de gemeente, waarna in het industriepark de Tornado- fabriek en een nieuwe glaswol- en glas- vezelfabriek, met een fabrieksterrein van 21 ha, de N.V. isoverbel, werden bezichtigd. Tijdens dit laatste bezoek vertelde drs. A. Neeteson van de N.V. Isoverbel, een van de redenen waarom het be drijf niet naar Zeeland was gekomen, was, dat de faciliteiten in Etten veel beter waren. Zo kunnen de industrieën water en elektriciteit tegen een veel goedkoper tarief bekomen dan in Zee land. WMMUAMAMMMMWVIMMAUAIVVVV\MA De heer H. van Iwaarden, Aardenburg, overleden In het St.-Antoniusziekenhuis te Oost- burg- overleed in de ouderdom van 67 jaar na een kortstondige ziekte de heer H. van Iwaarden. De heer Van Iwaar den bekleedde diverse functies op land bouw- en maatschappelijk gebied. On der meer was hij voorzitter van de coöp. aankoopvereniging „Landbouwbe lang" G.A. te Breskens, afgevaardigde voor deze streek van de Eerste Neder landse Coöp. Kunstmestfabriek te Vlaardingen en van de Ver. Coöp. Sui kerfabrieken, bestuurslid van het Bach- comité te Aardenburg en penningmees ter-beheerder van de Algemene Aarden- burgse Sociëteit. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 21 juni a s. te Sluis na een kerkdienst in de St- Baafskerk te Aardenburg. IN ZEELAND ZEVEN MERRIEKEURINGEN Onder auspiciën van de afdeling .Zee land van de koninklijke vereniging „Het Ncdcrlandsche Trekpaard" worden deze zomer in zeven plaatsen in Zeeland merriekeuringen gehouden. Goes opent de rij met een merrickeuring op 27 juni, waarna Zierikzee volgt met een keuring op 28 juni. Verder worden merriekeu ringen gehouden in Axel op 3 juli; IJ- zendijke 5 juli; St.-Philipsland en Poort vliet beiden op 6 juli, waarna Koude- kerke de rij sluit op 13 juli. EXAMEN OPENBAAR LYCEUM TE GOES Voor het eindexamen van de h.b.s. b af deling van het openbare lyceum tc Goes zijn tien leerlingen geslaagd. Eén kan didaat werd afgewezen. Geslaagd zijn: R. J. de Groot, Kloetinge; I. J. N. Hendrikse, G. J. Luider en C. A. Noordhoek, allen te Goes; A. J. van Oosten en J. A. van Oosten uit 's-Heer- Arendskerke; F. Schuringa. Goes; B. C. van Steenis, Kloetinge; J. Wartena, Kattendijke en W. Wisse, Goes. VOOR RESTAURATIEWERKZAAMHEDEN AKKOORD MET HET ONTWERPPLAN RONDWEG De gemeenteraad van Sint-Jansteen heeft tydens de dinsdagmorgen gehou den vergadering besloten over tc gaan tot het uitvoeren van enkele dringende vernieuwings- en onderhoudswerken aan de gemeentetoren. Het vernieuwen van «le bedekking van de spits van de toren door de firma Jobse te Middel burg zal «le somma van 15.289 kosten. Het leveren, plaatsen en demonteren van een steiger door de fa, 1\ D.aVulke en Zonen te Sint- Ja listeen zal 13.090 bedragen, en daar by komt nog liet ver nieuwen van metsel- en timmerwerk. De raad gaf haar goedkeuring aan het voteren van maximaal 40.000 ten be hoeve van deze werken, af te schrijven in 50 jaar Verder ging de raad akkoord met het voorstel om aan Gedeputeerde Staten van Zeeland te berichten, dat het ont werpplan voor de aanleg van een rond weg aansluitende op ac Molenstraat (Clinge) en uitkomend via de Ros- kamstraat-Molenstraat en Heerstraat op de tertiaire weg St.-Jansteen-Koe- wacht de instemming van de raad heeft en dat verder wordt ingestemd met de verdeling der kosten. Het voor stel om afwijzend tc beschikken op een verzoek van mej. S. I. M. Plasschaert om verbetering te brengen in de afwa tering van de berm Geslechtendijk, grenzende aan haar woning, werd te ruggenomen ter nadere bestudering. Te vens werd afwijzend beschikt op een verzoek van de buurtschap Absdale om ook gedurende de zomermaanden Voorts werd besloten de woning Ros- kamstraat 22 te verhuren aan de heer F. Verstraeten voor de termijn van drie achtereenvolgende jaren: de huurprijs bedraagt 10 per week. Tenslotte besloot de raad behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zeelniul aan te kopen van «le heer C. do Block een drietal percelen voor de totale som van 15 000 OVERSTEKEND MEISJE LIEP TEGEN AUTO OP Bij het overstellen van d«' Brouwerij straat in Oostburg is dinsdagmiddag het 4-jarig meisje J. M. v. B. tegen een passerende auto. bestuurd door me vrouw S. v. E.B. uit Oostburg, opge lopen Het kind liep geen ernstige ver wondingen op. Na«lat «lokter F. F. Loose eerste hulp had verleend kon het kind naar «Ie ouderlijke woning worden over gebracht. De Vlissingsc commissaris van politie heeft het naar aanleiding van recente voorvallen nodig geoordeeld de Vlissïng- se bevolking te waarschuwen tegen rondreizende stoffenhandelaren, die door bedriegeljjke handelingen proberen het publiek over te halen een minderwaar dige kwaliteit stoffen meestal kunst zijde van hen te kopen. De handelaren geven zich uit voor Duit sers of Zwitsers en beweren fabrieken in Duitsland of Zwitserland te hebben of vertegenwoordigers hiervan te zijn. Zij doen het voorkomen alsof zij ten toonstellingen en jaarbeurzen hebben bezocht of modeshows hebben gegeven, waarvan zij stoffen over hebben, die zij niet meer naar het buitenland mee kun nen nemen, omdat zij dan te veel in voerrechten moeten betalen. Zij maken een keurige indruk, rijden in mooie au to's, spreken goed Duits en hebben meestal dames zogenaamd manne quins bij zich. Een van deze handelaren sprak onlangs in het Duits een bejaard echtpaar aan en vroeg de route naar een hoofdweg. Toen het echtpaar de weg had gewezen wilde de man 25 gulden geven. Het echtpaar weigerde dit, waarop de man aanbood hen naar huis te rijden. Dit aanbod nam het echtpaar aan. Thuis boden zij de handelaar een kop koffie aan, waarvoor deze opnieuw met 25 gulden wilde betalen. Toen het echtpaar dit ook niet aannam, pakte hij een kof fer uit, waarin ogenschijnlijk prachtige lappen stof zaten. De man vertelde hier mee voor een Zwitserse stoffenfabriek op een tentoonstelling te hebben ge staan en dat hij de stoffen voor een koopje van de hand kon doen in ver band met de hoge invoerrechten. Bij een reeds eerder ingesteld onder zoek was gebleken, dat de stoffen mees tal uitsluitend van kunstzijde waren vervaardigd en een zeer lage waarde hadden, aldus de politie. (Advertentie) Iedere woensdug-, donderdag en vrijdagavond. Aanvang 21 on 21.30 uur. HET WEER IN EUROPA inax. temp. Oslo. regen 16 gr. C. Kopenhagen, regenbui 21 gr. C. Londen, zwaar bewolkt 21 gr. C. Brussel, licht bewolkt 19 gr. C. Luxemburg, half bewolkt 20 gr. C. Par(js, zwaar bewolkt 22 gr. C. Nice, licht bewolkt 23 gr. C. Frankfort, licht bewolkt 28 gr. C. MUnchon, zwaar bewolkt 28 gr. C. Genèvo. zwaar bewolkt 25 gr. C. Locarno, zwaar bewolkt 29 gr. C. Wenen, licht bewolkt 28 gr. C. Innsbruck, half bewolkt 30 gr. C. Rome, half bewolkt 31 gr. C. Madrid, licht bewolkt 32 gr. C. Mallona. half bewolkt 27 gr. C. VERWACHT. STRANDVERWACHTING Vandaag: koel, maar vrij zonnig strand weer. In de namiddag toenemende be wolking en een matige zuid-westen wind Temperatuur '17 tot 18 graden. Zeewater 15 graden. Vooruitzichten: Zwak warmtcfront na dert met wat lichte regen, gevolgd door iets warmere lucht met wisselvallig strandweer LATER TOENEMENDE BEWOLKING Aanvankelijk opklaringen, later toene mende bewolking en tegen de avond kans op regen. Matige tot vrij krachti ge zuidwestelijke wind. Over het alge meen weinig verandering in tempera tuur. ZON EN MAAN. 21 juni Zon op 4.19 onder 21.04 Maan op 23.38 onder 8.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2