BILT In Wilhelminapolder komt centrum voor tuinbouwtechniek Zeeuwse ALMANAK Bezwaren in rekest opgesomd GOESE MARKTBEWONERS AGEREN TEGEN VESTIGING FRITES-ZAAK VLOEDPALEN FLAAUWERSHAVEN ZIJN AAN VERNIEUWING TOE EERSTE SCHEPEN DOOR GREVELINGEN-SLU1S De heer A. J. Henderikx uit Goes zit op 21 juni veertig jaar „in 't water Raad Sint-Annaland benoemde tijdelijk wethouder 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 19 JUNI 1962 OOK BLOEMBOLLENTEELTVAKSCHOOL Chr. landbouwschool in Middelburg wordt 9 juli geopend In de vergadering van het dage lijks bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, maan dag in Goes gehouden, is meege deeld, dat het bestuur van de Stichting Vakscholen in Zeeland heeft besloten tot de oprichting van een centrum voor tuinbouw techniek enrationalisatie. Dit cen trum, dat ongeveer gelijk zal wor den aan de praktijkschool voor de landbouw te Schoondijke, zal in de Wilhelminapolder worden geves tigd. Ook is besloten tot de stich ting van een bloembollenteeltvak school in Zuid-Beveland. Tot de stichting van soortgelijke scholen voor de gebieden Schouwen-Duive- land, Tholen, Sint-Philipsland en West-Brabant is eveneens in begin sel overeenstemming bereikt. Aan het begin van de vergadering van het dagelijks bestuur deelde de voorzit ter, ir. M. A. Geuze, mee, dat de officië le opening van het nieuwe gebouw van de christelyke lagere landbouwschool te Middelburg op 9 juli door de missaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, zal geschieden. Bij de bespreking van de situatie in de akkerbouw sprak het bestuur zijn te leurstelling uit over de gehele situatie en de gebeurtenissen van de laatste we ken rond de afzet van aardappelen. De ze gebeurtenissen zijn volgens het be stuur weinig gunstig voor de toekomst. Ook betreurde het bestuur de gang van zaken rond de prijs voor suiker van de oogst 1962. Nog steeds heeft de minis ter de prijs nog niet vastgesteld, waar door ook de contractprijs nog niet defi nitief kon worden opgegeven. Het be stuur van de Z.L.M. zou er bij de be windsman op willen aandringen een beslissing te nemen. Te meer daar hij verklaard heeft de prijzen tijdig be kend te zullen maken. Verder werd meegedeeld, dat volgens de op 14 januari 1.1. door de minister raad van de E.E.G. genomen besluiten FORSE DIEFSTAL IN ZIERIKZEE OPGEHELDERD Op verdenking van diefstal van f 10.000 heeft de rijkspolitie van Zierikzee maandag op de Nieuwe Haven twee 20-jarige jongens aan gehouden: de militair J. K. uit Heemstede en zijn vriend plaatsgenoot T. K. Het was de po litie opgevallen dat de jongens overmatig veel geld uitgaven, Twee weken lang hebben zij zich in en rond het havenkanaal van Zierikzee opgehouden met een vlet en later nog met een goed uitge ruste motorboot. Het tweetal gaf het geld, dat J. K. 14 dagen gel-eden in Heemstede heeft ont vreemd met handen vol uit. Zij maak ten in Zierikzee wat men noemt „goede sier". Toen de politie hen arresteerde de naam van J. K. kwam voor in het opsporingsregister waren nog enke le honderden guldens overgebleven. Nadat J. K. zich in Heemstede van het geld had meester gemaakt ging het tweetal met de buit op pad. De militair maakte zich daarbij en passant schuldig aan onttrekking aan de militaire dienst gedurende drie weken. In Zierikzee zagen zij een ideale ver blijfplaats om het geld erdoor te jagen. Overdag legden zij zich toe op de wa tersport. De duurste materialen waren voor hen nog niet goed genoeg. Eerst meerden zij aan 't Luitje herhaaldelijk af met een motorvlet. Later kwam er een snelboot bij en zij raasden met hun vaartuigen door het smalle kanaal, de den er aan waterskieën en trokken het centrum van Zierikzee in. In cafés en andere etablissementen ven de jongens het geld heel royaal uit. Hun gulheid richtte zich met name tot meisjes, die in het tweetal aantrek kelijke metgezellen zagen. De laatste week was hun optreden in Zierikzee wat verdacht geworden, temeer omdat het leek, dat het met de vakantie niet op kon. Met de aangifte van diefstallen in Heemstede op de achtergrond trokken de jongelui de laatste dagen ook de aandacht van de rijkspolitie. Toen de groepscommandant, adjudant M. A. Ste- geman, hen maandagmiddag aanhield, gaf het tweetal valse namen op. Dat werd hen noodlottig. Eén en ander was snel gecontroleerd en kort daarop vie len zij door de mand. J. K. is maandagavond laat overgege ven aan de Koninklijke Marechaussee van Haarlem. De vader van zijn vriend heeft zijn zoon, die de buit had helpen besteden, mee naar huis genomen. Alle „bezittingen" van het tweetal zijn in beslag genomen. Uitspraak.... De burgemeester van Veere heeft het in de zaterdag gehouden bij eenkomst met de „Vrienden van Veeremooi gezegd: De samen voeging van. de gemeenten Vrou wenpolder. Seroo'skerke en Veere „op het hangen van een Karei Appel naast een Rembrandt". Daar was hij tegen. Voor Veeres eerste burger geen Appél en Rembrandt naast elkaar, of, vertaald, geen erkende schoonheid naast een nog omstre den dito. Een nobel streven, wamt waar blijven we als we zo maar, zonder meer Appéls en Rembrandts gaan combineren Waar f Juist, nergens. Dit laatste nu heeft de burge meester uitstekend ingezien. Ge lukkig maar, want als Veere, ge combineerd, nergens blijft, zijn ook wij tegen combinatie. Veere moei wél degelijk ergens blijven en wel waar het nu is. Niet meer, maar ook niet minder. Een uitspraak om te onthouden. Maar dat zal ook vjel de bedoe ling zijn geweest de verordeningen voor een gemeen schappelijke regeling inzake granen, varkensvlees, eieren, slachtpluimvee, groente en fruit op 1 juli a.s. in wer king moeten treden. Over verschillende uitvoeringsmaatregelen wordt door de zes ministers van landbouw nog onder handeld. Enkele overgebleven geschil punten zullen waarschijnlijk in een zitting op 19 en 20 juni tot een oplos sing moeten komen. REGELINGEN In ieder geval wordt verwacht dat de regeling voor granen, groente en fruit in werking zullen treden. De regelingen in de aangesloten zes landen zullen dan worden aangepast. Hiertoe worden ook in ons land reeds voorbereidingen ge troffen, aldus werd meegedeeld. Wat de tuinbouw betreft kwam het volgende naar voren: daar de vruchtaf zetting door de late bloei vertraagd is, kan men zich nog geen juist beeld van de situatie maken. "Voor Zeeland zijn ten aanzien van de peren de vooruit zichten echter niet ongunstig. De be langrijkste rassen zijn in het algemeen wel gezet, hoewel de juni-rui nog parten kan spelen. Wel loopt de situatie in de onderscheiden streken en op de ver schillende bedrijven ten aanzien van dit punt uiteen. Bij de appels lijkt de vruchtafzetting over het algemeen be vredigend, hoewel ook hier belangrijke verschillen tussen de rassen zijn Wel werd de verwachting uitgesproken, dat de oogst vermoedelijk groter kan zijn dan die van het vorig jaar. Verder hechtte het dagelijks bestuur zijn goed keuring aan de concept-statuten van de Commissie Contractteelt voor Z.-W.- Nederiand. Deze commissie, die reeds enige tijd werkzaam is, zal zich speci aal belasten met de zorg ten aanzien van de contractteelt op akkerbouwbe drijven. Verheugend werd het genoemd, dat de mond- en klauwzeer epidemie af nemend is. Het aantal aanmeldingen van nieuwe gevallen van deze ziekte is sterk verminderd. Door deze epidemie moesten tot nu toe 282.000 varkens worden afgemaakt. De schade beloopt een bedrag van f 40 miljoen. Voorts hechtte het dagelijks bestuur zijn goedkeuring aan het jaarverslag over 1961 van de Onderlinge motorvoer tuigen verzekering van de Z.L.M. Eigenaar zegt: ,,'t zal wel meevallen" Een drama in zakformaat, dat de be woners van de Grote Markt te Goes al enkele weken ïn de ban heeft, nadert langzamerhand zyn ontkno ping. De inzet van deze affaire vor men de plannen van sigarenhande laar D. Kloosterman, die in zyn pand Grote Markt 36 een frites-kraam wil inrichten.. Volgens de omwonen den een onzalig plan, waartegen zij op grond van de hinderwet een be zwaarschrift hebben ingediend bij het gemeentebestuur. Of zij hiermee succes hebben valt echter te betwij felen, hoewel de bezwaren, die zij te gen de frites-kraam opsommen vele zijn. Een vrij lange lijst is het zelfs gewor den. Zo zijn de omwonenden hang voor ontsiering van de uit historisch oogpunt zeer mooie Markt, waarmee zijn steun vonden bij de plaatselijke V.V.V. Verder is men bevreesd voor de penetrante frites-lucht; de L loop van jongelui met de hiermee over het algemeen gepaard gaa herrie en rumoer van bromfiet en vooral bevuiling van de Markt door achteloos weggeworpen papier zakjes. En wat dit betreft niet alleen de om wonenden, want de verzekering heeft de naaste buren al een verhoging van de brandpolis aangezegd. De hoteliers zyn voorts bang, dat het terrasbezoelc schrikbarend achter uit zal gaan, als de frites-kraam een ontmoetingspunt wordt vóór de jon gelui. Het meest gedupeerd en waarschijnlijk ook teleurgesteld van alle Marktbe- woners, voelt zich misschien wel tandarts E. Klinkert, de naaste buur van de sigarenhandelaar, die al ja renlang een soort privé oorlogje voert tegen alles wat frites-kraam heet. Toen hij enkele jaren geleden hoorde, dat achter zyn fraaie pa triciërswoning aan de Grote Markt zo'n zaak zou komen, kocht hij on middellijk dit pandje op. TWEE PANDJES Later zyn er op deze wijze nog twee pandjes bijgekomen, maar alleen de woning van zijn naaste buur is hem ontglipt. Toen hy het pand enige tyd geleden kon kopen, heeft de tandarts na enige aarzeling besloten het toch maar niet te doen: er kwam toch een sigarenzaak. En uitgerekend in dit pand komt nu de frites-zaak. Dit is in ieder geval de bedoeling van de heer Kloosterman, die de bezwa ren van de omwonenden allerminst kan onderscliryven. Het zal allemaal wel meevallen is zyn mening. De winkelpui met deur blijft gehandhaafd. Het wordt dus een ge- Prov. Jeugddag C.J.V. 1963 in Vlissingen de zaterdag in de „Prins van Oran te Goes gehouden vergadering van de Provinciale Commissie Zeeland van het C.J.V. is een voorstel besproken om het volgend jaar de Provinciale Jeugd dag in Vlissingen te houden. In aanslui ting lüerop zal een boottocht over de Schelde worden gemaakt. Verder werd besloten in september en oktober in alle ringen gespreksavonden te houden met een grote ring-appèl- avond ter afsluiting. Andere activiteiten die zullen worden georganiseerd zijn: en 30 september volksdansweekend Goes; 27 en 28 oktober provinciale leidsters- en leidersweekend te Kapelle; en 25 november een kaderweekend; en 20 januari een provinciaal week end in samenwerking met de C.J.V. Brabant. Ook staan nog een handen- arbeidmiddag, een ledenweekend, een jeugddag en een kaderdag op het pro gramma. 'oorts werd besloten in alle ringen een lcadertraïning te organiseren en vier kampweken voor de leden in Veere. Ook werd nog van gedachten gewisseld over de actie van de Wereld-Wijd-Commis- sie (zending-occumene) voor een pro ject op Madagasker. Besloten werd dat de Provinciale Commissie deze actie onder de leden zal stimuleren. Goese beiaardier speelt in Bergen op Zoom Vanavond -- dinsdag zal in het ka der van de zomeravond-beiaardconcer ten de stadsbeiaardier van Goes, de heer W. L. Harthoorn, een concert geven op de Julianabeiaard te Bergen op Zoom. Het programma dat hij ten gehore zal brengen is als volgt: Preludium van M. v. d. Gerjn; 2. a, de rozenkrans; b. old folks at'home; c. My old Kentucky Home; 3. Gondoliera, B. F. Franssen; 4. a, Wiegelied van E. Hullebroeck; b. Klokke Roeland van Destoop; c. Home sweet home; 5. Pastorale, W. L. Hart hoorn; 6. a. Liebestraum van Fr. Liszt; Love's old sweet song van J. L. Mol- ley; c. Panis Angelicus van C. Franck; 7. Andante Cantabile, Jef Denljn; 8. An dante van W. A. Mozart; 9. Thema en Collecte De collecte van D.E.L. heeft te Nisse 42,opgebracht. sloten zaak met voorin een soort ca fetaria. Hier kunnen de mensen rus tig hun frites opeten. En helemaal achterin de winkel komt de bakin- richting. Wat het brandgevaar be treft, ziet de heer Kloosterman ook weinig moeilijkheden. De installaties moeten door de arbeidsinspectie wor den goedgekeurd en dat doet men echt niet als er werkelijk gevaar voor brand aanwezig is. Bovendien wordt de friteslucht door een moder ne installatie weggezogen. Volgens de heer Kloosterman zal het dan ook allemaal wel loslopen. Of de omwonenden ondanks deze maatregelen met de frites-kraam gelukkig zullen zijn, valt te betwij felen. Vooral mevrouw Klinkert ziet de toekomst nogal donker in. „EINDE VAN ALLES" Een van de grootste bezwaren vindt zij nog het brandgevaar. Dikke muren zijn er niet tussen beide panden en als er brand ontstaat slaat het direct over. Maar of zij en de vele andere bewoners van de Markt succes zullen hebben met het request, staat echter nog niet vast. Wel is men vast be sloten op grond van de hinderwet alles in het werk te stellen de tes-kraam te weren. „Want voor ons is dit het einde van alles", zegt ze- Notaris Mijs te Oostburg heeft aan het bejaardencentrum Ruschevliet te Schoondijke 2 zandstenen vrouwenbeeldjes ge schonken. Deze beeldjes zijn veer tig jaar geleden uit Schoondijke verdwenen en stonden in de tuin van wijlen notaris De Smidt. Voor de tuin van Ruschevliet een waar devol bezit; een sympathieke geste van de heer Mijs. Provinciale Diaconale Conferentie in Middelburg Op de vijfendertigste Provinciale Dia conale Conferentie, die woensdag 20 juni in het gebouw „De Schakel" te Middelburg wordt gehouden, zal de heer L. A. Hartman, directeur van de Ge reformeerde Stichting voor Maatschap pelijk Werk in de provincie Zeeland, in de ochtendvergadering een inleiding houden over het onderwerp „Aantreden of aanpassen" (het diaconaat in bewe- vervolgens bejaarden- upass In t KRUIMELDIEVEN IN SAS VAN GENT GEPAKT De rykspolitie in Sas van Gent heeft dezer dagen een viertal jeugdige kna pen aangehouden, die in Sas van Gent en Terneuzen winkeldiefstallen hadden gepleegd. Ook hadden de knapen in Sas van Gent een bromfiets van een Belg gestolen en zich daarmee schuldig gemaakt aan joy-riding. Later hadden zij de brom fiets ergens- achtergelaten. Genoemde vergrijpen strekken zich uit over een periode van ongeveer 5 maanden. lichte tabak U proeft er de beroemde Maryland bovenuit. Altijd vers in piastic pouch. Ook lekker in uw shagpijpje. Met Internationale voetbalclubemblemen Commissarisbenoeming bij de Kon. Mij. „De Schelde" Maandag 18 juni werden algemene ver gaderingen gehouden van aandeelhou ders in de N.V. Kon. Mij Schelde te Vlissingen en de N.V. Nationaal Bezit van aandelen Kon. Mij. De Schelde. In de vergadering van de eerstgenoem de N-V. werd mr. F. J. F. M. van Thiel te Helmond benoemd tot commissaris en in de vergadering van de daarna genoemde N.V. werd de heer Van Thiel benoemd tot lid van de Raad van Be heer dezer N.V. Eervol ontslag burgemeesters St.-Annaland en Aardenburg Bij k.b. is aan de heer J. van Bos op zijn verzoek met ingang van 14 juni 1962 eervol ontslag verleend als bur gemeester der gemeente St.-Annaland. Jij k-b. is aan de heer J. M. A. C. van Dongen op zijn verzoek met ingang van 14 juni 1962 eervol ontslag verleend als burgemeester van Aardenburg, met dankbetuiging, voor de diensten door hem als zodanig bewezen. Scheidsrechtersexamens Zeeuwse Korfbalbond Acht kandidaat-scheidsrechters van de Zeeuwse Korfbalbond werden zaterdag middag in de „Opril" te Goes getoetst op hun theoretische kennis. Dit onder rechtersopleiding van het afgelopen rechters-opleiding van het afgelopen winterseizoen, nadat enkele weken te rug te Middelburg ook een examen was afgenomen. Een examencommissie van de Koninklijke Nederlandse Korfbal bond, bestaande uit de heren P. F. Lely- veld te 's-Gravenhage, W. Meynders te Rotterdam en A. Klijn te Dordrecht nam het examen af. De kennis van de kandidaten stond op een goed peil, zodat aan allen het diploma kon worden uit gereikt. Onder de geslaagden bevond zich ook een vrouwelijke fluitiste, die te Middelburg een herexamen was op- te St. Laurens, de heren D. W. Lanl ster te Kloetinge; C. Beun te Hans- weert; P. de Ronde te Goes; B. Boude- ling te Kruiningpn; P. Ie Clercq te Hansweert, Bert Swenne te Kruiningcn en L. Beun te Middelburg. RAAD MIDDENSCHOUWEN NEGEN STUKS IN JAREN NA 1953 VERNIELD Negen vloedpalen in het haventje van Flaauwers aan Schouwen» zuidkust zyn in de loop der jaren zover vernield, dat ze vervangen moeten worden. Voor al in de jaren na de ramp van 1953 werd van dit haventje door rijkswater staat een druk gebruik gemaakt. De beschadigingen dateren dan ook voor het merendeel uit die tyd. Een rapport van de Centraio Dienst „Noord-Zee land" over deze aangelegenheid was maandagmiddag in de raad van Mid dengebouwen aanleiding tot de discus sie over de beste manier van vernieu wing. Burgemeester S. Francke schetste de situatie van do palen aldus: „Ze zitten van onderen alleen maar mot een klein houtje vast....." Daarom had liy zich enkele uren voor de raadsvergadering nog naar de tram- haven van Zype begeven, waar in verband mot de verbreding van de havenmonding vloedpalen uit de bo dem zyn getrokken. Onder het materiaal daar had de bur gemeester weinig geschikte palen voor de haven Flaauwers gevonden, zodat hij de raad wel moest adviseren prijs opgave voor nieuwe palen te vragen. Volgens de voorlopige begroting komen 9 groenhart-palen te staan op een be drag van f 2250,waarbij nog de kos ten voor het verwijderen van de oude en het plaatsen van de nieuwe palen niet zijn inbegrepen. De raadsleden had den maandagmiddag de directeur van de Centrale Dienst, de heer A. J. Arge- lo, in hun midden voor een bespreking van de realisering van een extra con tingent van 2 woningwetwoningen, in verband met vestiging van personeel van de Deltadienst. B. en w. hadden overwo gen om inplaats van deze twee huizen drie bejaardenwoningen te laten bou wen. om zodoende woningen van be jaarden voor de normale voorraad vrij te maken. Na enig overleg zagen b. en w. overigens van hun voornemen af. Het bleek, dat de bejaardonwoningen voor Middenschouwen niet aantrekke lijk genoeg verhuurd kunnen worden. Daarom zullen er twee woningwetwo- De nieuwe schutsluis in de Greve- iingendam onder de wal van Bruinisse heeft maandagmor gen om acht uur de eerste sche pen doorgelaten. Een vissers- kotter en een vaartuig van de rijkspolitie te water passeerden op dat tijdstip de monstrueuze „goot", die de deltadienst van rijkswaterstaat daar vlak hij de nieuwe vissershaven heeft ge bouwd. Een sluis van zestien meter breedte, 181 meter lengte en een diepte van 5J/£ meter be neden N.A.P. Wanneer volgend jaar het laatste, 1200 meter brede stroomgat in de dam aan de Flakkeese kant, wordt ver grendeld, is deze siiiis nog de enige doorgang voor het verkeer naar en van de Grevelingen. Op het ogenblik wordt op het werk terrein te Bruinisse hard gewerkt aan het „toestoppen" van de sluis. Het water, dat maandenlang door pompen buiten de betonnen wanden is gehouden, stroomt er nu doorheen, terwijl duizenden tonnen zand tegen de buitenwanden omhooggroeien. Sinds de bouwput aan het open water is prijsgegeven verloopt de aanvoer van dat zand aanmerkelijk vlotter dan voorheen. De zandschcpen varen nu de sluis binnen en een eenvoudige transporteur aan dek zorgt ervoor, dat de lading over de betonnen wan den wordt gestort (foto). Zestienhonderd ton staal en 15.200 kubieke meter beton is in deze .scheepvaartdoorgang verwerkt. Vier zware deuren, ieder met een ge wicht van 42 ton, sluiten dc verbin ding tussen Krammer en Grevelin gen aan weerskanten af. Men is ook bezig aan de fundering voor de ophaalbrug over de sluis. Er ko men een snelverkoersweg en een baan voor langzame weggebruikers over dit kunstwerk te liggen, dat to taal f 3,5 miljoen gulden kost. Tot het moment, dat ook alles over de sluis heen volgens plan zal functio neren wordt voor het openen en sluiten van de sluitdeuren gebruik gemaakt van een provisorisch sy steem. Hoe dit ook zij, dc schippers van Bruinisse behoeven geen omweg meer te maken door het noordelijke stroomgat in de Grevelingendam, ningen worden gebouwd volgens het ontwerp van de Centrale Dienst. Burgemeester Francke kon de raadsleden nog mededelen, dat de nieuwe constellatie van de reini gingsdienst op het eiland, thans on der de naam „Schouwen-Duiveland" per 1 juli in werking zal treden. Middenschouwen heeft zich by deze dienst aangesloten. Het contract met de firma J. Rademaker te Haamstede, de exploitant van een nieuwe roltrom- melwagen, is getekend. In Midden schouwen zal het huisvuil op maandag en donderdag worden opgehaald. De in woners zullen nieuwe vuilnisemmers krijgen. Aan de sportvereniging W.I.K. besloot de raad een oude fietsenloods beschik baar te stellen voor het opbergen van materiaal. De ijzeren vlet met motor, die de voormalige gemeente Kerkwerve had aangeschaft werd thans verkocht aan de firma C. J. van Dongen te Scha- rendyke. De raadsleden vonden dat de gemeente er een goede prys voor kon maken, ter wijl men bovendien van de aanwezig heid van het vaartuig in Middenschou wen en een goed onderhoud verzekerd is, mocht het ooit nodig zyn van de vlet gebruik te maken by calamiteiten. Kunst Weinig verrassing Zierikzee, „De Breede Brug", expositie Zeeuwse Beeldende Kunstenaars. DAT DE Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars en haar leden niet expo- sitieschuw zijn, mag als een winstpunt worden beschouwd. De consequentie is echter, dat de tussenliggende perioden vaak te kort zyn om de kunstenaars met verrassend nieuw werk te zien verschijnen. In grote lijnen vormen de exposities van deze stichting een zekere cyclus van reprises en daarin past ook de jongste die tot en met 30 juni in de nieuwe galerij „De Breede Brug" te Zierikzee wordt gehouden. Aan verrassingen heeft de tentoonstel ling niet veel te bieden. Men kan er weer eens kennis nemen van de drome rige Veere- en havenhoofddoeken van Piet Bulthuis, de vage kleurcomposi- ties van Andries Minderhout, de korre lige, op het technisch vlak zeer door werkte en bewerkte bijdragen van Jan Jongschaap en de plastieken van Alice Hameriinck, Peter de Jong en Ad Braat. Alles by het oude. Van A. W. Duvekot zijn er deze keer enkele vriendelijke te keningen die zo te zien maar heel wei nig te maken hebben met het werk dat hij de laatste jaren tentoonstelde. Henk Kooger exposeert enkele olieverfstuk jes en een aquarel; netjes en trouw hartig maar weinig verrassend of ori gineel opgezet. Zuiver, maar wat aca demisch zyn de aquarellen van Lies- beth Binkhorst die zij in het Italiaanse Perugia maakte. Vari Andries Minderhout moeten nog enkele composities worden vermeld die aantonen dat hij zich experimenterend verder heeft begeven op het terrein van de intensievere materiaalbehandeling. Peter van Veelen stelt een zevental doe ken tentoon, fors van opzet maar min der fors van compositie. De aquarel len van Antoine Mes neigen sterk naar het decoratieve. Tenslotte moet Geert Fastenhout als de nieuweling inhet gezelschap wor den genoemd. Zijn doeken, voorname lijk Vlaamse landschappen, Perkeme- achtig en melancholiek van toon, zyn niet byzonder sterk, maar wel oprecht en geïnspireerd geschilderd. Weinig verrassend dus en bovendien een expositie van matig gehalte. Mis schien zou door selectie uit de bijna zeventig tentoongestelde werkstukken een kleinere expositie van iets hoger ni veau kunnen worden samengesteld. Hulster toneelgroep wint Landjuweel Naar wy vernemen zal op de vrijdag 29 juni a.s. in Kruiningen te houden slot- avond van het Zeeuws Landjuweel een opvoering worden gegeven van het to neelstuk „De gecroonde leersse" van Michiel de Swaen door het Reizend Volkstoneel uit Hulst. Dit betekent, dat deze Hulster amateur- toneelgroep winnares is geworden van het zevende Zeeuwse Landjuweel. De officiële uitslag is nog niet bekend. Het wachten is nog op het juryrapport. „De gecroonde leersse" werd opgevoerd onder regie van drs. Louis Lockefeer. Aan de opvoering in „Ons Dorpshuis" in Kruiningen zal de prijsuitreiking van het Landjuweel vooraf gaan. BENOEMINGEN BESTUUR Z.L.M. In zyn vergadering van maandag heeft het dagelijks bestuur van de Z.L.M. de volgende benoemingen bekendgemaakt. Tot lid van de tuinbouwcommissie wer den aangesteld de heren J. van Dyke te Groede en J. Lako te Aardenburg als vertegenwoordigers van de kring West Zeeuwsch-Vlaandercn. In de commissie van toezicht van de landbouwhuishoud- school te Axel werden gekozen de da mes mevrouw E. DekkerDekker te Axel en mevrouw SchiemanWiemers te Axel. Tot lid van de commissie van toezicht van de Chr. lagere landbouwschool te Middelburg werd de heer Js. Vos te Koudekerke aangesteld en als lid van de commissie buitenland van het K.N. L.C. de heer J. B. Becu te Groede. Als plaatsvervangend lid van de commissie contractteelt in Z.-W.-Ncdcrland werd voorts de heer J. E. van Gorsel te Tho len gekozen. Voor de lieer A. J. Henderlkx uit Goes zyn 21 juni 1922 en 21 juni 1962 twee belangryke data in zijn leven. Eenen twintig juni 1922 omdat hij toen als achttienjarige knaap in dienst kwam bij de N.V. Waterleidingmaatschappij „Zuid-Beveland" en 21 juni 1962, om dat by dan precies de veertig jaar by dit bedrijf heeft volgomaakt. Ter gele genheid hiervan wordt hem op die dag in de „Prins van Oranje" een receptie aangeboden. Van zijn besluit om by de „Zuid-Beve land" in Goes te gaan werken, heeft de heer Hendérikx nooit spyt gehad, want niet alleen is hy in de afgelopen veertig jaar met het bedrijf vergroeid, zoals hy zelf zegt, maar hij heeft er ook carrière gemaakt. Begonnen als jongste employé kreeg de heer Henderikx al vrij spoedig de ad ministratie van de waterleveranties te behandelen. „Dit was ook een beetje handel", zegt hij, „net zoals mijn werk zaamheden op het handelskantoor waar ik voordien werkte". Na rond zes jaar werd hij benoemd tot (Foto P.Z.C.). Bicrensstraat. De gemeenteraad van Sint-Anna land heeft maandag de heer C. Ridderhof (arbeiderspartij) tot tijdelijk wethouder benoemd. De heer Ridderhof kreeg 4 stemmen tegen de heer A. J. Kurvink (s.g.) twee stemmen. De heer Ridderhof aanvaardde zijn benoeming en sprak de hoop uit, dat het voor slechts korte tijd zou zijn. De benoeming van een tijdelijk wet- •houder was noodzakelijk geworden door het vertrek van burgemeester J. van den Bos en de benoeming van wet houder J. Moerland tot waarnemend- burgemeester. Bovendien nam de raad met algemene stemmen het besluit koningin Juliana te verzoeken liet besluit van 4 decem ber 1945, waarbij het ambt van burge meester en secretaris voor Sint-Anna land werden gecombineerd, in te trek ken. Do raad was met het college v&n b. en w. van mening, dat een combina tie van deze twee functies momenteel niet meer is verantwoord, gezien dc werkzaamheden die beide functies met zcih brengen. Tot slot voteerde de raad een bedrag van f 4500 voor de aanleg van een riolering in een gedeelte van dc hoofd van de boekhouding, waarna In 1946 zijn aanstelling tot administrateur volgde. In die periode groeide ook het waterleidingbedrijf, dat met de komst van de heer Henderikx in 1922 „slechts" 500.000 kubieke meter water per jaar afleverde. Nu zyn het er 4.800.000 ku bieke meter. Vroeger had de heer Hen derikx te maken met een dagleverantio van rond 2500 kubieke meter, maar he den ten dage wordt er tijdens piekdagen al rond 19.000 kubieke meter afgele verd. Achter zijn bureau in zijn kamer in hot kantoor van de maatschappij aan dc Frans den Hoilanderlaan te Goes over ziet hij als administrateur de hele gang van zaken. Al veertig jaar lang, zonder zelf echt met water te maken te hebben. HET WEER IN EUROPA max. temp. Oslo, zwaar bewolkt. 20 gr. C. Kopenhagen, geheel bewolkt 18 gr. C. London, half bewolkt 22 gr c. Brussel, half bewolkt 26 gr. c. Luxemburg, half bewolkt 26 gr. c. Parijs, zwaar bewolkt 20 gr. c. Nico, onbewolkt 21 gr. c. Frankfort, half bewolkt. 26 gr. c. Münelien, zwaar bewolkt 26 gr. c. Gcnève, half bewolkt 28 gr. c. Locarno, licht bewolkt 26 gr. c. Wenen, half bewolkt 26 gr. c. Innsbruck, regenbui 29 gr. c. Home. half bewolkt 29 gr. c. Madrid, half bewolkt 30 gr. c. Mallorca, onbewolkt 28 gr. c. VERWACHT. STRANDVERWACHTING Achter het koufront, dat gisteravond met onweer passeerde, komt vandaag iets koeler strandweer voor met over wegend droog weer en opklaringen. Matige, tydelijk vrij krachtige zuidwes ten wind. In de middag 17 tot 18 gra den. Zeewater 15 graden. Vooruitzichten: Zeewind, echter met zonnige perioden. KOELEK Koeler weer met zonnige perioden maar plaatselijk ooit enkele buien. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. ZON EN MAAN. 20 juni Zon op 4.19 onder 21.03 Maan op 22.59 onder 0.-19

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2