St-Annaland bracht massale hulde aan vertrekkende burgemeester Interne verbouwing Middelburgs stadhuis ZEISS IKON ALMANAK Opening expositie schilder Zandleven OUD-VLISSIN GER NA 40 JAAR AMERIKA IN GEBOORTESTAD Per ponywagen naar de trouwzaal S AWE MA N V 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 16 JUNI 1962 „AARZELEND STAAN WIJ U AF Gedeputeerde J. van den Bos nam afscheid na ambtsperiode van achteneenhalf jaar S1NT-ANNALAZVD heeft burgemeester J. van den Bos niet met lége handen laten vertrekken. Het regende vrijdagmiddag op het podium van het dorpshuis enveloppen-met-inhoud, toen hij daar met zijn gezin het mïdde'punt was van een buitengewone raadsvergadering. Nu de burgemeester in verband met zijn benoeming tot lid van Ge deputeerde Staten van Zeeland het Thoolse dorp na een ambtsperiode van ruim 8J/£ jaar vaarwel zei, stak de bevolking in al haar geledingen de waardering voor zijn werk, gekoppeld aan een klinkende felicitatie met zijn promotie, niet langer onder stoelen of banken. Een promotie: dat was het enige argu ment, waarmee de heer Van den Bos zijn vertrek uit Sint-Annaland tegen over de bevolking aannemelijk kon ma ken. „Aarzelend staan wij U af aan de provincie. Het is een goedé tijd geweest. Onze gemeente heeft zich tijdens uw ambtsperiode flink naar bóven ge werkt Dit soort uitspraken teken den vrijdagmiddag in het geheel be zette dorpshuis de sfeer van de af scheidsbijeenkomst. En zij waren afkomstig uit de mond van sprekers, die het dorp aan de Een dracht in al zijn schakeringen vertegen woordigden. In de raau dacht men zo over de burgemeester, die nu in Mid delburg een bestuursfunctie zal be kleden. Het verenigingsleven huldigde de heer Van den Bos voor zijn activi teiten, kerkelijke instanties dankten hem voor zijn medewerking, het ge- meentepersoneel sprak "an een „bijzon der gewaardeerde chef". Over de goede onderlinge verhoudingen, de prettige sfeer, de gemoedelijkheid en de vriendschap, die het verblijf en de persoon van burgemeester Van den Bos in Sint-Annaland hebben gekarakteri seerd, zei de 87-jarige wethouder G. Goedegebuure dan ook: „We zullen dit niet vergeten!" De bejaarde naaste medewerker van de. burgemeester, die hem op 16 no vember 1953 in het raadhuis van St.-Annaland bij zijn installatie de ambtsketen had omgehangen vatte de periode nadien in een paar zinnen samen. „Toen wisten we niet wat we in U ontvangen zouden. Nu we ten we dat wel. Ik heb toen ver schillende wensen van onze gemeen te naar voren gebracht. Thans kun nen we zeggen, dat ze praktisch al lemaal zijn vervuld. Sint-Annaland is goed met U geweest''. Drie fasen De oude wethouder overhandigde bur gemeester Van den Bos daarop na mens de raad en het gemeentepersoneel een horloge. Een geschenk van allen, die rechtstreeks bij het gemeentelijk werk betrokken zijn: van de secretaris tot de klokkenist, van het schoolhoofd tot het G.S.W.-personeel. Wat er sinds november 1953 in het Thoolse dorp allemaal lot stand is geko men werd deze middag nog even na drukkelijk naar voren gehaald. Loco-burgemeester J. Moerland somde aan het begin van deze buitengewone raadsvergadering enkele belangrijke ob jecten op: de realisering van het uit breidingsplan, de krotopruiming, de aanleg van de nieuwe haven, de bouw van het dorpshuis. In een woord „ten afscheid" verdeelde bnrgemeester Van den Bos zijn ambts periode zelf In drie fasen: de periode waarin er op werd gewerkt om de ge meentelijke voorzieningen op een rede lijk peil te brengen; de verdere uitbouw daarvan en het contact met werk op economisch en maatschappelijk terrein in breder verband. Voor de medewerking, die hij in al deze fasen van alle kanten had ondervonden was de scheidende burgemeester erg dankbaar. Een bijzonder woord van waardering ging uit naar de waarne mend-secretaris, de heer J. Leune, die éven later van zijn kant een „ant woord" gaf, dat al even enthousiast wa-s. Sympathiek gebaar Dat Sint-Annaland zijn vertrekkende burgemeester eigenlijk op de handen heeft gedragen, werd nog eens extra duidelijk, toen de heer C. J. C. Boot aan het woord kwam. In zijn kwaliteit van voorzitter van de dorpsgemeen schap, het overkoepelend orgaan van alle verenigingen in net dorp, roemde deze de krachtige steun van de burge meester aan het rijk gevarieerde orga nisatie- en verenigingsleven van St.- Annaland. In één adem noemde de heer Boot 38 verenigingen, toen hij de heer Van den Bos een cheque van f 392 aan bood: een sympathiek gebaar van alles wat ligt tussen de middenstandsvereni ging en de varkenshond, de dameskrans en de voetbalclub. En namens de hele bevolking van het dorp verraste de heer Boot de vertrekkende burgemees ter nog met een cheque van f 291. Tevoren had ds. L. G. Zwanenburg, consulent van de hervormde gemeente te St.-Annaland een hartelijke toe spraak gehouden. Burgemeester mr. A. .1. van der Hoeven uit Tholen sprak namens de collega' de gemeenten op het eiland, de vereni ging van B.S. en O. en de raad van beheer van de waterleidingmaatschappij Tholen. Namens I.Z.A. voerde het woord de heer J. W. Peters, gemeentesecreta ris te Vlissingen. Burgemeester L. J de Jonge van St.-Philipsland sprak ten slotte als vriend tot de lieer Van den Bos. Op de voor Sint-Annaktnd zo bekende en innemende manier bedankte burge meester Van den Bos, ook namens zijn gezin voor het enthousiaste onthaal, hem bij zijn promotie naar „Middel burg" bereid. De raad en het gemeentepersoneel i Sint-Annaland hebben burgemeester van den Bos vrijdagmiddag bij zijn af scheid een horloge cadeau gedaan. De 87-jarige wethouder G. Goedegebuure (rcehts op de fotooverhandigde hem het geschenk. Foto P.Z.C.) Advertentie JB camera van klasse lp COLORA f 127.- Zeeuwse Licht alarm Omdat z'n nieuwe schoenen unel- den, had onze fotograaf het zich in zijn donkere kamer gemakke lijk gemaakt. Hij had heel hui selijk z'n pantoffels aangetrok ken. Het ontwikkelen en afdruk ken leed er niet onder. Op de duur was iedereen er al aan gewend geraakt, er werden zélfs geen mopjes meer over getapt en zo deed onze cameraman alles heel bedaard op zijn sloffen af. Het zal 's avonds rond een uur of elf zijn geweest, toen er licht alarm werd gemaakt: schip irf zinkende toestand in Vlissingse Jiaven. „Waar is de fotograaf", riep de ingeschakelde verslaggever pa niekerig, waarop tenminste de halve redactie links en rechts naar telefoontoestellen greep om de man-in-kwestie op te sporen, 't Kon tenslotte een kwestie van minuten zijn, want aan een schip beneden de waterspiegel fotogra feer je niet veel meer. Hij werd tenslotte op het archief gevonden. Weg wezen, zinkend schip", riep iedereen en wég was ie. Met verslaggever, in auto, op weg naar de ramp. Een half uur later waren ze te rug. „Storm in een glas water. Dat schip zonk helemaal niet", meldde de verslaggever. De foto graaf stond er wat 'bedremmeld bij. .Nog een zegen", gaf hij als com mentaar: „Nog een zegen, want we zitten in die auto en ik denk nog: „fijne boel. Naar een zin kend scli iji en ik loop op m'n slof fen..." Advertentie K Jfcvub QoVOj^otuc i de enige echte voor ménsen die kwaliteit verlangen IN VEERE Het bestuur van de stichting Schotse Huizen te Veere heeft in „Het Lamme tje" een tentoonstelling ingericht van werken van de schilder J. A, Zandleven (1868-1923). Burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael van Veere heeft deze expositie vrijdag in aanwezigheid van talrijke genodigden geopend. In een ope ningswoord wees de burgemeester erop, dat het liier een tentoonstelling van een vergeten kunstschilder betreft. „Zelfs grote kunsthistorici hebben niets of heel weinig aan hem gewjjd", aldus jhr. Den Beer Poortugael. Het deed hem daarom groot genoegen, dat dank zij de medewerking van de heer D. Bloemsma uit Apeldoorn weer aandacht wordt geschonken aan Zand leven. Aanvankelijk was Zandleven medewerker in de verffabriek van zijn vader in zijn geboorteplaats Koog aan de Zaan. Hij kon zich evenwel niet aan het industriële leven aanpassen en nadat hij eerst in zijn vrije tijd geschilderd en getekend had, wijdde hij zich na 1902 (op 34-jarige leeftijd) geheel aan de kunst. Hij had zijn amateurwerk ge toond aan Jozef Israëls, die hem aan raadde door te gaan mits hij bereid was er hard voor te werken. De burgemeester van Veere betoogde, dat Gelderland de voorkeur had van Zandleven. Hij schilderde er veel bosge zichten en trók daarbij uiteindelijk toch nog profijt van het vak, dat hij voordien verafschuwde. Aan het slot van zijn openingswoord dankte de burgemeester de heer Bloemsma voor zijn medewer king aan deze expositie. Van 20-22 juni a.s. BONDSDAG LANDELIJKE C.B.T.B. IN ZEELAND Van 20-22 juni a.s. worden in Vlissingen en Middelburg de bondsdagen van de Ne derlandse C.B.T.B. gehouden. Op de al gemene vergadering op donderdag 21 ju ni spreekt de voorzitter van de Neder landse C.B.T.B., mr. B. W. Biesheuvel zijn jaarrede uit. Voorts zal dr. S. L. Mansholt, vice-president van de Europe se Commissie een referaat houden over „Bestek en koers van de landbouw in Europa Ds. Haverkamp van Anna Ja- cobapolder spreekt het slotwoord. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het vei linggebouw Braakmanstraat, Middelburg en vangt aan om 10.30 uur. De huishoudelijke vergadering wordt op woensdag 20 juni gehouden in hotel „Bri tannia" te Vlissingen. Tegelijkertijd be legt de C.P.B. een ontmoetingssamen komst voor de dames, eveneens in hotel „Britannia". De beide vergaderingen vangen aan om 19.00 uur. Op vrijdag 22 juni wordt de aan de bondsdagen verbonden rijtoer gehouden. Deze leidt langs duinen, dijken en dam men over Walcheren en Noord-Beveland naar Goes. De rondrit wordt onderbro ken in Domburg, waar met een uitzicht op de Noordzee een korte uiteenzetting zal worden gegeven over het Deltaplan. ZEEUWSE BLINDEN NAAR ARNHEM EN OMSTREKEN Een groep Zeeuwse blinden zal woens- dag a.s. een reis /naken naar Arnhem en omstreken. De groep is samengesteld uit blinden van de drie blindenorganisa- ties de Nederlandse blindenbond, de I Christelijke Blindenbond en de R.-K. I Blindenbond. Als reisleider-verslaggever gaat mee de heer Viergever iri zijn kwa- liteit.yan le luitenant van hetNeder-, lands Rode Kruis. De reis wórdt gje- maakt per autobus. De blinden zullen op de heenreis de volgende plaatsen aan- doen: Vlissingen, Middelburg, Goes, Ber- gen op Zoom, Roosendaal, Breda, Til- burg. Den Bosch en Nijmegen. Daar zal een bezoek worden gebracht aan het openluchtmuseum. Via De Hooge Velu- we gaat het dan naar de Pyramide van Austerlitz. De terugreis loopt over Utrecht, Gorkum, Oosterhout, Breda, Bergen op Zoom, Goes en Middelburg. J VWWWWWVUWWVWUWVWVAAAAA/WWWWWVWWWWViWWWWWWWWWVWWWWW Restauratie stadhuis Goes urgent CSlot van pag. 1 de kunsthandel in de Korte Kerk straat naast, het stadhuis, achter de hoofdingang waardoor het ge hele stadhuis de vorm van een U krijgt: het hoofdgebouw aan de Markt met twee kleine zijvleugels in respectievelijk de Lange- en Kor te Kerkstraat. Ook ligt het in dc bedoeling de ge hele tweede verdieping van het hoofdgebouw aan de Markt die thans wegens de slechte toegang en in verband met de lichtinval niet wordt gebruikt zodanig te verbe teren, dat ook hier enkele afdelin gen van de secretarie royaal en be hoorlijk ondergebracht kunnen wor den. Hiertoe zullen wel enkele wij zigingen aan het dak moeten worden aangebracht, maar ook met deze plannen kan Monumentenzorg zich verenigen. Het voorspel tot deze ingrijpende verbeteringen vindt volgende week in de raadzaal plaats, als de raad zal dienen te beslissen over het ge vraagde krediet om deze plannen verder te laten uitwerken. Als de raad zijn fiat hieraan geeft, kunnen b. en \v. over eui^e tijd aan de hand van de verder uitgewerkte schetsplannen de volgende stappen doen: liet aanvragen van subsidie voor dit voor Goes belangrijke werk. JAN STRCO (64) SPREEKT NOG „VLOEIEND ZEEUWS" „Today mr. and mis. John Stroo sr., 2022 N. Sth St., sailed for The Netherlands, where they will visit relatives during a four-month pe riod". De rubriek „local news" van de „Sheboygan Press", in de gelijk namige plaats in de Amerikaanse staat Wisconsin bevatte 4 juni dit berichtje. Op hetzelfde moment, dat de Amerikanen dit lazen zaten Jan Stroo (64) en zijn echtgenote Maatje Stroo-Duvekot (ook 64) al op de Groote Beer, die hen vanuit N York naar Botterdam zou varen, veertig jaar Amerika zag Jan Stroo een paar dagen geleden zijn geboor testad Vlissingen terug. Voor zijn 88-jarige moeder, me vrouw Stroo, die in „Ter Mante- linge" in Domburg verblijft, was het ook het eerste weerzien, nadat haar zoon bijna veertig jaar ge leden, in april 1923 naar Amerika emigreerde, met vrouw en drie Zoontjes, Jan, Louw en Cornells. Het gezin Stroo kwam terecht in de stad Sheboygan (Wisconsin, rond 45.000 inwoners). Daar vond hij werk in de bouwnijverheid. De geboren en getogen Vlissinger had al een avontuurlijk leven achter de rug. Ketelmaker bij „De Schelde", bij de marine en npg wat jobs. In die veertig jaar werkte hij zich in Sheboygan op. „Ik begon met mijn handen, het was hard werken". Jan Stroo is ondanks zijn Amerikaans uiterlijk een echte Zeeuw gebleven, naar woord en daad. Hij werd ten slotte „construction foreman" in de bouw. Nu. op 6?-iarige leeftijd krijgt hij het iets lichter, hij wordt, wanneer hij terug is van zijn Euro pa-reis, die tot 17 september duurt, opzichter in de bouw. „Voorlopig houd ik nog niet op met werken". Hele familie De drie zoons van Jan Stroo zjjn in tussen allemaal getrouwd, ze wo rn», evenals zoon Jacob, die in 1925 in de V.S. werd geboren, in She boygan. Dc hele familie bij elkaar in deze stad aan het Michiganmeer, niet zo ver van Milwaukee. Sheboy gan telt: vele fabrieken, hout- én plasticindustrie, vertelt, dc Ameri kaanse Zeeuw. Zoon Louw is verte genwoordiger in Amerikaanse worstjes, Jan is verkoper van alu- miniumrairien, Kees is wegenhouwer en Jacob accountant. Het echtpaar Stroo heeft tien kleinkinderen. „Four sons and daughters-in-law and all their grandchildren accom- Neem nog wat koffiezegt de 5 Amerikaanse Zeeuw Jan Stroo J tegen zijn moeder in Vlissingen. Zijn echtgenote, die mee kwam op j de Europese trip, kijkt toe. 2 (Foto P.Z.C.) panied them to the airport", schreef de krant nog. De hele fami lie, zoons, schoondocnters en klein kinderen deden het echtpaar Stroo uitgeleide op het vliegveld. Het was een feestelijk gezicht daar in Amerika. Van vliegveld Mitchell- field in Milwaukee ging het in 1% uur per „jet" naar New York en daar stapte het echtpaar Stroo op de boot. In Rotterdam wachtte ook weer de hele familie. Moeder Stroo werd van Domburg gehaald met de auto en brengt nu de dagen door bij haar dochter mevrouw Theune- Stroo aan de Bloemenlaan 11S. Daar is het het trefpunt van familieleden, die allemaal het Amerikaanse paar willen zien. Mevrouw Stroo was al eens in 1950 overgekomen. Haar man is er nu voor de eerste keer sinds 40 jaar. Het echtpaar zelf lo geert bij de oudste zuster, mevrouw Joziasse in de Hyacintenlaan. Maar niet zo lang, want bezoeken aan de andere familieleden, onder meer in Den Helder' en Den Haag, staan op het programma. En natuurlijk ter dege Vlissingen bekijken. Gemoedelijker „Alleen de oude stad herken ik nog, de rest is allemaal nieuw voor mil zegt Jan Stroo. En dan op z'n Ame rikaans: „I like it very good". Ame rika is een fijn land, maar er heorst nogal wat standenverschil vindt hij. Het is er voor mij, prachtig, maar in Zeeland zijn ze veel gemoedeiyker". Het verkeer in Nederland is niet veel gedaan. In Amerika heeft hij zijn eigen auto, maar hier waagt hij zich niet op de wegen. „Ze j-ijden veel te hard. er gebeuren alleen maar on gelukken". In Amerika, aldus Jan Stroo, heeft men zo oen proces-ver- baal als men te hard rydt. Of er nog meer Zeeuwen zitten bij hem in de buurt? Er zijn daar heel wat Hollanders. Zijn eigen zuster Mina Stroo, woont in Hoiland, het beken de plaatsje in de staat Michigan, waar haar man, Leendert Ribbons, schilder is. Jan Stroo zal haar zeker gaan ver tellen, als hij terug is niet zijn vrouw over de Etiropareis. Hopelijk ook over Duitsland, want wat hij in ieder geval wil zien is de muur, die Oost en West-Berljjn scheidt. „Ik wil wel eens zien lioe ze dat hebben opge knapt", zegt deze Amerikaanse Zeeuw, die veertig jaar in de bouw zak zit WlMAWWWWUWVWWVWWVWWVWWWWtfVVVWW/WVVVVVWVWAn/WWVWWVWVVWWWV, KOSTEN OP f 35.000 GERAAMD NODIG VOOR FINANCIËN EN ALGEMENE ZAKEN VAN RENESSE NAAR ALMELO EN METEEN VOOR DE KLAS (Van een medewerker) HET NIEUWE hoofd van de christelijke na tionale Koningin Wilhel- minaschool te Almelo, tot voor enkele dagen hoofd van de lagere school te Zonnemaire, de heer W. Everse, is zijn verblijf in Twente op bijzondere wijze be gonnen. Hij woont na melijk met. zijn vrouw en drie van zijn vier kinderen tijdelijk in zijn eigen caravan op liet kampeerterrein van Al melo, waar wij hem gis teravond ontmoetten terwijl hij aan een wan kel tafeltje en bij de klanken van een piep klein radiootje school schriften zat na te kii- De verhuizing van de heer Everse is al even bijzonder verlopen. Woensdag reed hij met zijn gezin, zijn auto en caravan naar Arnemui- den om daar de bruiloft van zijn zwager bij te wonen. Toen 's nachts om half twee het feest teneinde was ging hij weer achter het stuur zitten en reed in één ruk door naar Almelo, waai hij om even over zeve nen arriveerde. Daar zetten hij en zijn vrouio de caravan op de camping neer, en bouw den zij de bijpusende tent op. De heer Everse schoor zich vervolgens, gebruikte zijn ontbijt en reed welgemoed naar zijn nieuwe school, waar hij kwart voor negen fris als een hoentje zijn nieuwe loopbaan is begonnen, „Ach, hoe gaat dat", verleide hij' ons. „Het was zulk mooi weer, dat mijn vrouw en ilc beslo ten, in afwachting van ons nieuwe huis dat we vermoedelijk eind vol gende week kunnen be trekken, tijdelijk met onze caravan op het kampeerterrein te gaan staan, De nachtelijke rit is me best bevallen, We konden nu pas goed zien, hoe het in een zomer nacht nauwelijks donker is. En de drie kinderen hebben heerlijk op de achterbank tegen elkaar aan geslapen". Centrale verwarming Nederstraat 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 Vrijdagmiddag is de lieer A. M. Wesdorp, hoofd van de openbare lagere school B te Sluiskil, in het huwelijk getreden met mei. J. Kastclejjn. Deze gebeurtenis is als zodanig natuurlijk niets bijzon ders, maar die manier waarop het jonge bruidspaar zich naar trouw zaal en kerk liet vervoeren, bracht tall' Sluiskil op de been. ills hoofd van de school heeft- de teer Wesdorp namelijk zitting in 'iet Sluiskilse Oranjecomité, en het was dit comité, dat zei: „als jullie trouwen gaan wij iets bij zonders doen". Buiten medewelen van het bruidspaar om werd con- act opgenomen met het bestuur van de Axelse ponyclub „De Klep- nertjes". Vrijdagmiddag stopte voor de woning van de bruid een 'iiiniatuurkoets, voorafgegaan loor een tiental pony's, bereden door in kleurige kledij gestoken ruiters. „Of hét bruidspaar maar In dc koets wilde plaatsnemen", zo werd gevraagd, en al was liet. ■•Ateraard niet helemaal geheim 'lebleven het was voor de twee •onge mensen toch een bijzonder nrét.tige verrassing. Met een om wegje werd het bruidspaar naar le kortgeleden gereedgekomen, nieuwe trouwzaal gereden, waar honderden belangstellenden waren samengestroomd. Na dc huwe lijksvoltrekking vormden de leer lingen van de school een erehaag van rijlcgekleurde bogen voor liun „bovenmeester" en diens echtgenote. (Foto P.Z.C.) B. en w. van Middelburg vragen de raad een krediet van 35.000 gul den beschikbaar te stellen voor een interne verbouwing van het stad huis, die voornamelijk de afdelin gen financiën en algemene zaken, welke laatste nog gevormd moet worden, ten goede zal komen. Bei de afdelingen zullen voorlopig ruimte genoeg hebben om met het oog op de toekomstige ontwikke ling van de stad eventueel noodza kelijke personeelsuitbreidingen op te vangen. In liun voorstel wijzen b. en w. er op, dat reeds geruime tijd de huisvesting van enkele secretarie-afdelingen om ver betering vraagt. Door de combinatie (in 1958) van de afdeling financiën met het kantoor van de ontvanger is de ruimte, die financiën thans op de le verdieping in gebruik heeft, te klein. Het plan is nu dc afdeling financiën onder te bren gen ln de kamer van de afdeling bevol king, welke laatste afdeling dan ver plaatst word: naar het voormalige ont vangerskantoor De hoofdafdeling algemene zaken, die zal komen te staan onder leiding van een nieuwe referendaris, kan dan on dergebracht worden in dc kamer, waar nu dc afdeling financiën is ge huisvest. Onder de hoofdafdeling algemene zaken zal zoals bekend ressorteren de huidige afdeling openbare werken, terwijl zij voorts zal worden belast met de behan- KUNST EXPOSITIES IN HULST EN TERNEUZEN Hulst, raadhuis: expositie Cor Verdonschot DE HULSTER tekenleraar Cor Ver donschot is op een prettig bescheiden manier in de openbaarheid getreden met een kleine, selecte expositie van eigen werk, bestaande uit een tiental oliever ven, enkele gouaches, aquarellen en te keningen. De kennismaking met zijn werk, tentoongesteld in een zaal van het raadhuis in Hulst, is verrassend. Ver donschot houdt er moderne kunstige op vattingen op na, die hij met palet en penseel boeiend belijdt. „Boeiend" omdat men in zijn werk nog de worsteling om een totaal eigen vormgeving kan onder kennen, hoewel dat eigene zich reeds in sterke mate manifesteert. Zo zijn de doeken „Amazones" en „Jazz trio" in hoge mate oorspronkelijk van opzet en in hun sobere uitwerking geslaagd. Ver donschot werkt in het algemeen met ge temperde kleuren, die sommige van zijn doeken het hij het soms wat bizarre on derwerp passende mysterieuze tintje geven. Een enkele maal echter zijn de kleuren feller en veelvuldiger, zoals in „Vrouw in interieur" en dan is het resul taat onmiddellijk aanzienlijk minder gaaf. Héél gaaf daarentegen zijn de aquarellen en tekeningen, waarvan vooral de aqua rellen duidelijk het talent van de schil der in zich hebben. Harmonieus van kleur en compositie en met een eigen, losse toets tot stand gekomen. Een kleine, maar boeiende expositie en een heel prettige kennismaking met het werk van een schilder, die zich wijselijk nog een zekere beperking heeft opge legd, maar van wie in de nabije toekomst ongetwijfeld meer is te verwachten. v. B. Terneuzen, watertoren expositie Piet de Bodt. SCHILDERIJEN en tekeningen omvat de expositie, die nog tot 15 september wordt gehouden in de watertoren van Terneuzen. Het is werk van. Piet de Bodt, die zich onlangs vanuit Den Haag in Zaamslag heeft gevestigd en voor Zeeland is hier dus sprake van een ken nismaking met zijn werk. De Bodt heeft een voorliefde voor het polderlandschap en een gToot deel van zijn doeken is aan het landschap gewijd. Hij schildert het ruim, in dónkere tinten, zonder nochtans somber te zijn. De klare eenvoud van een boerenerf, het verstil de van een polder in Zeeuwsch-Vlaan deren en het ongerepte van een dorp in de sneeuw; het komt bij De Bodt in rustige, donkere tinten allemaal uitste kend uit de verf. Hier is een gewetens vol kunstenaar aan het woord, die zijn weg gevonden heeft en die deze weg klaarblijkelijk rustig en weloverwogen blijft bewandelen. De verleiding is groot om hem op het eerste gezicht een zeke re gelijkvormigheid te verwijten, maar dat zou onjuist zijn omdat De Bodt toch in elk doek weer een heel eigen sfeer weet te brengen en men moge dan zijn palet telkenmale herkennen, de manier waarop hij het gebruikt blijft even boei end en talentvol. De natuur en met name dus het landschap is de Bodts grote inspiratiebron8, waar hij met beleid uit put en met uitstekende resultaten. Zijn stillevens overtuigen minder; doen een beetje vlak en steriel aan en zijn dan ook meer „stil" dan „leven". Een serie vlotte tekeningen completeert deze tentoonstelling, die als geheel van een voortreffelijk gehalte is en een be zoek zeker waard. v. B. Examens Voor het eindexamen h.b.s.-A. aan het Professor Zeemanlyceum te Zierikzee slaagden de heren R. P. Hogerheijde te Zierikzee, F. Kik te Bruinisse, R. M. M. Lugt te Vlissingen, M. de Rijke en P. J. van Sprundcl, beiden te Zierikzee en C. P. H. Wurth te Brouwershaven, Eén kandidaat werd afgewezen. Voor het diploma kleuterleidster zijn geslaagd de dames M. C. Bierens en F; J. de Pree te Schore, L. M. Freller te Groede, J. M. Kakebeeke te Kruiningen, M. van Poelje te Vlissingen, M. N. C. Rinkhoude te Oostburg, N. F. de Roo te Kapelle en J. L. Verstraete te Hoofd plaat. deling van personeelsaangelegenheden, <le. uitvoering van een aantal administra tieve wetten en kabinetszaken Voorts zal net bureau van dc verifica teur overgeplaatst worden naar de ka- mor, die de BB tot voor kort in gebruik had. Om deze verbouwing uit tc voeren, zal de balie in het voormalige ontvan gerskantoor (het nieuwe onderkomen van bevolking) verplaatst worden, oen kluisdeur in de huidige afdeling bevol king aangebracht worden en de refe rendariskamer vergroot worden. Voorts willen b. en w. van de gelegenheid ge bruik maken om al deze werkruimten een opknapbeurt te geven en de secrer- tarlskamer te vergroten. Leerlingen van Zeeuwse schippersscholen gaan kamperen bij Haïtem Vijfhonderd schipperskinderen uit het hele land zullen van maandug 25 tot en mot vrijdag 29 juni kamperen in de bos sen van Hattum bij Zwolle. Ook loerlin- on van de schlppersklnderenschool 'rlnses Beatrix uit Wemeldinge en van et internaat voor schipperskinderen Koningin Juliana uit Terneuzen zullen daarbij zijn. De andere leerlingen ko men van de scholen uil Amsterdam, Rotterdam, Dordrecht, Mqasbracht, Groningen en Zwolle. Het kamp wordt als schoolkamp aangemerkt, hetgeen inhoudt, dat de scholen de kindoren, die naar dit kamp gaan. officieel vrij mo gen govon. Examen De lieer Th. van den Berg. vrouger tc Axel. slaagde dezer dagen aan de bis schoppelijke kweekschool van het Insti tuut Saint Louis te Oudenbosch voor het ii onderwijzer. HET WEER IN EUROPA Oslo. half bewolkt. Kopenhagen, onbewolkt, Londen, licht bewolkt. Brussel, half bewolkt, Luxemburg, onweer, Harijs, half bewolkt, Nice, regen. Frnnkfort, zwaar bewolkt, München, zwaar bewolkt, Genóve, regenbui, Locarno, regen, Wenen, licht bewolkt, Rome, geheel bewolkt. Madrid, onbewolkt, Mnllorca, Hebt bewolkt. 26 gr. 25 gr. 19 gr. WEINIG WIND Enkele zonnige perioden, maar ook hier en daar een régen- of onweersbui. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. Zwakke tot matige wind tussen zuid STRANDVERW ACHTING (Van onze weerkundige medewerker.) VANDAAG nog zonnig en vrij zomers strandweer mot tijdelijk enige bewol king. Matige wind tussen zuid en zuid west. Temperatuur in de middag onge veer 20 graden; zeewater 13 graden. VOORUITZICHTENzwak front na dert uit het westen, waarna iets koelere lucht, die weer gevolgd wordt door zon nige perioden. ZON EN MAAN. iuni Zon op 4.19 onder 21.02 Maan op 20,16 onder 4,12 iuni Zon op 4.19 onder 21.03 Maan op 21.18 onder 4.54

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2