Zeeuwse industrieën gaan nu samenwerken Gevelzaak Middelburg opnieuw behandeld AGENDA WALCHEREN MET MUZIEK IN HET HUWELIJKSBOOTJE „KAPO", KNAPPE EN EERLIJKE ROLPRENT OVER DE OORLOG KERKDIENSTEN ZATERDAG 16 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 MEER MOGELIJKHEDEN „Contactcentrum Zeeuwse Bedrijven" opgericht Deze week werd in Goes een vergade ring gehouden, die voor het Zeeuwse be drijfsleven en meer speciaal voor de klei nere bedrijven belangrijke gevolgen kan hebben. Tijdens deze vergadering werd een „ContactcentTum Zeeuwse Bedrij ven" opgericht. Naarmate de industria lisatie van deze provincie zich verder ontwikkelt, ontstaat meer en meer de behoefte aan „industriële aankleding", dat wil zeggen dat het mogelijk moet zijn verschillende werkzaamheden uit te besteden aan bedrijven in de omgeving. Voor een dergelijke uitbesteding kunnen verschillende redenen zijn. Het kan zijn, dat een bepaald produkt of een bepaald onderdeel sterk afwijkt van de andere produkten, waardoor het minder wense lijk wordt het zelf te vervaardigen. Het kan echter ook zijn, dat men de speciale apparatuur niet heeft, die voor de ver vaardiging nodig is of dat de capaciteit van het bedryf ontoereikend is. In de praktik ondervond men bij de uit besteding tal van moeilijkheden. Soms werd het bedrijf in de omgeving niet in geschakeld omdat men van het bestaan niet op de hoogte was. Vaker echter was de reden, dat de capaciteit van dat be drijf niet toereikend was om de opdracht uit te voeren. Samenwerking van bedrijven zou dan de mogelijkheid hebben geopend het werk in de omgeving uit te besteden. Zowel voor het grote als voor het kleinere bedrijf staan hier grote be langen op het spel. De vestigingsmo- gelijkhedcn voor het grote bedrijf worden vergroot, omdat men op kor te afstand allerlei werk kan laten verrichten. Het grote bedrijf wordt hierdoor van tal van problemen ont last en heeft verder het voordeel, dat door de korte afstand overleg gemak kelijk wordt. Voor het kleinere bedrijf ontstaat de mogelijkheid de bestaans mogelijkheid aanzienlijk te verbreden en tevens om gebruik te maken van speciale machines van het grote be drijf, die het kleinere bedrijf niet kan aanschaffen. Het Nederlands Instituut voor Efficien cy, afdeling Zeeland, de Rijksnijverheids- dienst en het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland hebben daarom een „Contactdag Uitbesteding Werk" georganiseerd, waar de daarvoor in aanmerking komende bedrijven zich over deze problemen konden beraden, Ir. J. F. Clausen uit Velsen gaf een ov< zicht van de punten waaraan bij het uit besteden van werk aandacht moet wor den geschonken. Uitvoerig ging hij hier bij in op de problemen van incidentele en bjj het kweken van de relaties met vaste toeleveringsbedrijven, de over dracht van de „know how" van het uit bestedende bedrijf, controle en overleg en de eisen, waaraan een toeleverd be drijf moet voldoen ten aanzien van ge- K.B. over onteigeningen in gemeente Axel verschenen Eon koninklijk besluit, waarbij onteige ning van percelen etc- in Axel ten be hoeve van liet bergen van baggerspecie uit het kanaal van Terneuzen, van .al gemeen nut wordt verklaard, is heden verschenen. VANDAAG Middelburg City: Kapo. 20 uur. 13 jaar.: Electro: Oorlogsdrums, lü cn 21.15 uur, 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walche ren, 9—18 uur. Schuttershof: Danssoclö- ty. 20 uur. VUMlngen Alhnmbra: ltapo, 19 cn 18 jaar. Luxor: Straatjeugd van Parijs, 19 en 21 uur. 14 Jaar. C-rote Markt: Start derde rit Ronde van Walcheren, 12.30 u. Goes Grand: De stoutmoedige musketier. 19 en 21 uur, 14 Jaar. I'rins van Oranje: Bondsfestival aecordeonvcrenlgingon. 11 uur. Schuttershof: Verg. prov. comité A.-R. kiesverenigingen, 11 uur. Bergen op Zoom Roxy. Rilling. 18.45 en 21 uur, 18 Jaar. Luxor: Dc Comanches. 18.45 en 21 uur, 14 >aar. "menzon Luxor: Exodus. 20 uur. 14 jaar. Concertgebouw. De wet van de oorlog. 20 uur. 14 jaar. Watertoren: Ex positie schilderijen Plet de Bodt, 1012 en 13—21 uur. Hulst Bioscoopgebouw; .lacht op dc groe ne helm, 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gent Olj'tnpiatheatcn Beat girl, 20 uur. 18 jaar. Axel Het Centrum: Afspraakje in sep tember, 18.30 cn 21 uur, a.l. Ooslburg Ledeltheate.-: Exodus, 20 uur. 14 Jaar. Brrskcns Caslnobioseoop: De Saint in ac tie. 20 uur. 14 Jaar. Mzcntlljke llofzichtthrarer: Do vrijbuiter. 20 uur. 14 Jaar. Braakmanpolder? Kleï- dulvenschielwedstrüd. li uur. Ziorlkajec Concertzaal: Vergelding, 20 uur, 18 Jaar. Gereformeerde Kerk: Muziek festival stafmuziekkorps Legér des Hells. 20 uur. Huls van Nassau Start orlënte- rlngsrit motorclub .Sparta". 14.30 uur. Haamstede Bioscoop Bom: De vijand kwam 's nachts. 20 uur 14 Jaar. Tholrn Markt: Start laatste toelit avond vierdaagse. 18 uur. MORGEN Middelburg City: Rusty en do spionnen, 14.30 uur, a.l. City: Kapo, 20 uur, 18 Jaar. Electro: Oorlogsdrums. 15.30, 19 en 21.15 uur. 14 Jaar. Molenwater: Minia tuur Walcheren. 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: Kapo. 15. 19 en 21 uur. 18 jaar. Luxor: .Straatjeugd van Pa- lijs, 15, 19 en 21 uur, lt Jaar. Goes Grand: De stoutmoedige musketier, 15, 19 en 21 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom: Het huls der 13 spoken, 14,30 uur. 14 jaar. Roxy Rilling. 16,30, 18.45 en 21 uur, 18 Joai. Luxor: In han den der roodhuiden, 14 uur. Luxor: De Comanclieros, 16. 18 45 en 21 uur. 14 j. Terneuzen Luxor: Exodus, 15 en 20 uur. 14 Jaar. Concertgebouw- Dc wet van de oorlog, 20 uur. 14 Jaar. Watertoren: ex positie schilderijen Piot de Bodt, 10—12 en 13—21 uur. Hulst Bioscoopgebouw, .lacht op de groe ne helm, 15 uur. 14 Jaar. Bioscoopge bouw: Wegens verleiding van minderja rigen, 18 en 20.30 uur. 1? jnar, Sas van Gent Olymptntheaier: De ver strooide professor, 14.3" uur, a.l. Olym- piatheater: Zij sneuvelden niet tever geefs. 17 cn 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Afspraakje in sep tember. 15.45 uur. n.l het Centrum: Voor schurken geen genade. 20 uur. 14 jaar Onstbtirg Ledelthoaier: Exodus, 15 en 20 uur. 14 jaar. Brcskens Casinobioscoop- Het complot der 39 stappen, 10 en 10 uur. 14 Jaar. l.JzendIJkc Hofzichttheater: De vrijbuiter. 17 en 20 uur, 1-1 janr. Walsoorden Westerschelde: Waterskishow. 14 uur. Zierikzee Concertzaal: Jerry als piccolo. 19 uur, a.l. Concertzaal: Vergelding. 20 uur, 18 Jaar. Westdorpc Verenigingsgebouw: Federa tief bondsconcours r.-k. Bond van Har monie- en Fanfnregezoischnppen In Bis dom Breda, 13.45 uur. heimhouding, leveringsdatum enz. Daar na werd een aantal Zeeuwse bedrijven in de gelegenheid gesteld iets mede te delen van de ervaringen bij uitbesteding toelevering. Onder leiding van de voorzitter, de heer G. N. van Ginkel, ontstond daarop een zeer geanimeerde discussie, waarin aan dacht werd besteed aan diverse aspec ten van dit vraagstuk. Hierin werd het steeds meer duïdelyk, dat een bundeling van krachten noodzakelijk is en dat ge zocht moet werden naar een vorm, waar in men naar buiten gezamenlijk kan op treden. Aan het einde van de vergadering werd dan ook het besluit genomen tot oprich ting van een „Contactcentrum Zeeuwse bedrijven". Het voorlopige secretariaat van dit contactcentrum zal worden ver zorgd door bet Economisch Technolo gisch Instituut voor Zeeland, waarbij de werkzaamheden in handen van de be drijfseconoom drs. G. J. Baarspul zul len worden gelegd. Reeds op 27 juni 1962 zullen de bedrij ven wederom te Goes bijeen komen om zich nader te bezinnen over de vorm van samenwerking, uitgifte van folders, deel nemen aan tentoonstellingen, oprichten van een contactorgaan, enz. Boete van f 200 geëist voor dodelijk ongeval bij Zijpe Tweehonderd gulden boete eiste de of ficier van justitie bjj de Middelburgse rechtbank vrijdagmorgen tegen de koop man J. de G. uit Schiedam, die op 11 januari bjj- het veer te Zype betrokkc was bij een dodelijk verkeersongeval. Slachtoffer van deze aanrijding werd de aannemer C. J. Knyper uit Ouwer- kerk, die met een personenauto tegen de onverlichte vrachtauto van De G. reed en op slag werd gedood. Aanvankelijk had De G. ontkend, dat zijn auto niet verlicht was, maar vlak voordat de zaak door de rechtbank werd behandeld, trok hij deze verklaring in. Vrijdagmorgen vertelde de Schiedam mer hoe alles in zijn werk was gegaan. Tegen het eind van de middag arriveer de hij bij het veer Zijpe. Daar stond al een hele file auto's te wachten, waar achter De G. zijn auto zette. Hij stapte uit en liep naar het veerhuis om te on derzoeken wat er aan de hand was. On dertussen was het donker geworden en de auto's, die achter De G.'s wagen stonden, waren vertrokken. Toen ge beurde het: in volle vaart botste de per sonenauto tegen de achterkant van de vrachtauto. De officier van justitie, mr. J. L. An- dreae, noemde het gedrag van De G. „onvoorzichtig en onachtzaam". De rechtbank zal op 27 juni uitspraak doen. Donderdag stond de los werkman J. C. uit Vlissingen terecht voor de Middel burgse politierechter. C. had een dames- rjjwiel, overhemden en ondergoed gesto len. De politierechter verwees de zaak naar de rechtbank, die vrijdagmorgen op haar beurt de zaak heeft verwezen naar de rechter-commissarïs voor een psychiatrisch rapport. MIDDELBURG Meer subsidie voor „jeugd-vakantie" B. en w. van Middelburg stellen de raad voor om het comité Jeugd-Vakan- tie-Vreugd voor 1961 een subsidie te verlenen ter grootte van het exploitatie tekort mot een maximum van 500 gul den. Vorig jaar besloot de raad een subsidie te verlenen van 50 procent van het te kort. Het exploitatietekort van het co mité bedraagt f 412,96, zodat de ge meente f 206,48 zou moeten bijdragen. Het comité heeft echter gevraagd een extra subsidie toe te kennen van i even groot bedrag. Dat komt b. en alleszins redelijk voor, temeer daar uit het verzoek blijkt, dat op aandringen van b. en w. een ongevallen en WA-ver zekering moet worden afgesloten, die f 145,10 kost. Uit de rekening blijkt voorts, dat van bedrijven en particulie ren een bedrag van f 930 is ontvangen, waaruit het college opmaakt, dat' het comité al het mogelijke heeft gedaan de inkomsten zo hoog mogelijk op te voeren. BOTSING OP HERENGRACHT Op de Herengracht te Middelburg ge beurde gistermorgen omstreeks kwart voor negen een aanryding, toen de scooterryder L. W. uit Oostkapelle bij de chr. kweekschool met zijn voertuig stopte en de achter hem rijdende brom fietser M. P. V. uit Middelburg daar tegenaan reed. De bromfietser viel en verwondde het linkerbeen, Na in het ziekenhuis te zijn behandeld kon hij op eigen gelegenheid naar huis terugkeren. Meer salaris voor gemeentepersoneel en w? van Middelburg verzoeken de raad de salarissen van het gemeente- personeel met ingang van 1 januari j.l. te verhogen overeenkomstig de maat regelen. die zijn genomen voor het rijks personeel. Deze maatregelen houden in: een zogenaamde trendverhoging van 5 procent voor alle ambtenaren, alsmede een gedefcrentieerde verhoging, die ge leidelijk zal oplopen van 8 tot 16 pro cent, voor de hoogste ambteiyke rangen nog tot 40 procent. Deze verhogingen zullen in etappes gerealiseerd worden, namelijk por 1 januari 1962, 1963, 1964 en 3965. Voor het brandweerpersoneel moeten nog nadere richtlenen volgen. VLISSINGEN VC VLISSJNGEN BOUWT EIGEN CLUBLOKAAL De eerste klusser Vlissingen zal een semi-permanent clubgebouw plaatsen by de velden aan de Irislaan. Het ge bouw zal vermoedelijk geplaatst worden rechts van de. hoofdingang dor velden in d«* nabijheid van de twee tijdelijke schoolgebouwen. Voor de bouw heeft het bestuur van deze voetbalclub een beroep gedaan op de vaklieden onder de leden: schilders, timmerlieden, loodgieters, metselaars enz. Zoals bekend heeft ook Zeeland Sport dank zij de medewerking van vakkundige leden de bouw van een club huis gerealiseerd. De oud-speler van V.C. Vlissingen, Piet Barten, zal beheerder van dit clubhuis worden. Inmiddels heeft deze voetbalclub de medewerking al verworven van een bierbrouwerij. Voor de bouw heeft dc V.C. Vlissin gen een noodcafé aangekocht. Zoals bekend zal do V-C. Vlissingen mettertijd gaan spelen op een nieuw sportcomplex aan dc Koudekerkseweg. Na deze „verhuizing" ligt het in de be doeling. dat bjj dit nieuwe sportcomplex een definitief clubgebouw wordt opge trokken. Directrice en lerares verlaten huishoudschool Mejuffrouw B. Boersma, directrice vaste dienst aan de gemeentelijke in dustrie- en huishoudschool in Vlissingen, heeft met ingang van 1 augustus a.s- ontslag gevraagd. Zij is benoemd bij liet middelbaar onderwijs in Deventer, en w. van Vlissingen stellen de raad voor dit ontslag eervol te verlenen. Ook mejuffrouw W. Y. Pietersz, lerares naaldvakken in vaste dienst aan deze school, heeft met ingang van 1 septem ber a.s. ontslag gevraagd in verband met haar huwelijk. In dit geval stellen b- en w. eveneens voor het ontslag eer vol te verlenen. Toelatingsexamens r.h.b.s. Voor het toelatingsexamen 1962 van de rykshogereburgerschool te Vlissingen slaagden: Geert Bruinooge, Robby Flohr, Jan Ka mermans, Bram Louws, Corn. Jan Lau rens, Dik-Krol. Bert Verijzer, Theresia de Jeu, John de Voogd, Riet Daalhuizen, Peter Daalhuizen, Peter Geldof, Erna Oranje, Leni Roelse, Robby Spuy, Jan Wynen, Jos Bongers, Piet Klip, Rens Compeer, Rietje Plantefeber, Rietje Brouwer, Fries Bruyn, Elly van Daalen, Hans van Duijn, Ritha Kesteloo. Winny Mannak, Gerard Mannaart, Robby Pol, Reinier Reddingius, Loes Vierhout, An- dré Bil, Liesbe-th van Broekhoven, Els van de Kerkhof, Gerda Lute, Annltha Vermeer, Leo van der Weele, Elly van de Boogaart, Jannet Bovenlander, Jap Blom, Anthonie de Bruine, Wouter Dockheer, Catrien den Engelsman, Wil- ma Smit, Sjaak Joziasse. Peter Kole, Ko Platteeuw, Gertjan Brouwer, Rob van Iren, Wim de Kaart, Elian de Boevere, Huub ten Hacken, Jean-Jacques Suur- mond, Gerard Teileman, Harry Mulder, Maarten Stam, Rob Maaskant, Rien Va der, Piet Wicrsma, Frans Bollcman, Herman Zegers, Wim Janssen, Kees de Kam. Het aantal kandidaten was 76; afgewe- 14 kandidaten: geslaagd 61 kandida ten: van 1 kandidaat is de uitslag nog niet bekend. Twee bruikbare ideeën kwamen uit de bus De ideeënbus in het Zierikzeese stadhuis heeft in het afgelopen halfjaar 9 briefjes te verwerken gekregen. Suggesties, waarvan er twee met een premie zyn beloond. Twee ideeën kregen een eervolle vermelding en in vijf gevallen ad viseerde de commissie om geen beloning toe te kennen. Aan de heer J. M. Luykenaar. directeur van de afdeling van de Zeeuwse Muziekschool, is een beloning van 15,- toegekend voor zijn voor stel om op het Havenplein aan de vóóravond van Kerstmis een massale zangdienst te organise ren. Zoals bekend is deze idee de afgelopen winter met goed succes gerealiseerd. Een beloning van een rijksdaalder werd toege kend voor een verkeerstip van Anneke Berrevoets. Het verslag van de gemeenteiyke ideeënbus over de periode november 1961 tot 15 mei 1962 is gevoegd by de aanvullende agenda voor de raadsvergadering van aanstaan de dinsdagavond. Daarop komen verder enkele begrotingswyzïgïn- gen voor. i/vwwvwwwwwvn/wwwwwi/wwvuvA/v G. Leydekker behoudt leiding in jengdronde van Walcheren De tweede rit van de Ronde van Wal cheren voor de jeugd heeft vrijdag een vlot verloop gehad. Was de aankomst van de eerste etappe donderdag byna een uur later dan de organisatoren had den verwacht, de tweede rit verliep vry- wel geheel volgens het tijdschema. De rennerskaravaan kwam dan ook slechts iets minder dan een kwartier te laat in Vlissingen aan. De tweede rit ging over 35 kilometer en liep over Souburg, Middelburg, Veere, Vrouwenpolder en via Scrooskerke en Middelburg weer terug naar Vlissingen. De beste individuele prestatie leverde ditmaal J. J. Pleyte van ploeg 8, die 530 punten verzamelde. Zyn puntento taal over twee dagen was echter niet voldoende om de gele trui van Geert Leydekker over te nemen. Geert Ley dekker behoudt de leiding in het alge meen klassement met in totaal 1810 lunten. Piet Maas van ploeg 18 nam iet predikaat „grootste pechrenner" van Dicky Roelofs over. De vijf beste ploe gen na 2 dagen zijn: 1. no. 16 met 3580 punten, 2. no. 13 met 3519 punten, 3. no. 6 met 3490 punten, 4. no. 4 met 3473 punten, 5. no. 8 met 3452 punten. Daar na komen drie ploegen met ongeveer 3420 punten. De leider van het alge meen klassement heeft ernstige concur rentie van enkele andere renners. Zo heeft hij op nummer twee slechts 5 pun ten voorsprong. Nummer drie heeft 1675 punten en daarna komen enkele renners met een puntental dat in de 1600 loopt. In de laatste etappe, die vandaag, za terdag, wordt verreden is dus nog van alles mogeiyic. IN HOGER BEROEP Officier eist bevestiging vonnis De rechtbank te Middelburg heeft vrijdagmorgen in hoger beroep de zaak behandeld van de omstreden „opendraaiende" gevel in de Mid delburgse Lange Delft. Tweemaal diende deze zaak voor het Middel burgse kantongerecht en de laat ste maal werd de verdachte, de winkelier C. J. M. uit Vlissingen, veroordeeld tot f 200 boete subs. 40 dagen. M. was bij het verbou wen van zijn zakenpand aan de Lange Delft buiten de door b. en w. van Middelburg afgegeven ver- gunnïug gegaan. Hij kreeg een vergunning voor een gesloten ge vel, maar hij bet een gesloten ge vel bouwen, die binnen enkele ogenblikken in een open gevel kon worden veranderd. Bij de vorige behandeling had de raads man van verdachte, mr. AL A. Terwoert, verklaard, dal M. niet op de hoogte was geweest van de overtreding, omdat hij alles aan de architect P. G. uit Vlissin gen had overgelaten. Verder zei hij, dat in de vergunning niet Jeugd Rode Kruis Zierikzee weer met presentjes op pad Vier kleuterscholen van Schouwen- Duiveland, de r.-k. modevakschool te Zierikzee en de lagere technische school aldaar hebben er voor gezorgd, dat het Jeugd Rode Kruis volgende week za terdag weer met een lading presentjes op pad kan gaan. Ditmaal is het doel van de goede-gaven-tocht het r.-k. doorgangshuis „Stichting Huis in de Bocht" te Goirle, bij Tilburg. Deze in richting huisvest kinderen en onge huwde moeders. De Schouwse school jeugd is op het ogenblik bijzonder actief in de vervaardiging van allerhande nut tige gebruiksvoorwerpen en attenties. Het Jeugd Rode Kruis heeft al voor vele blijde gezichten gezorgd. was bepaald dat de bouw volgens de te kening moest geschieden. In zyn pleidooi voor de rechtbank voeg de mr. Terwoert hier nog een nieuw ar gument aan toe. Het feit, dat de bouw heer verantwoordelijk is voor wat de architect doet, achtte hij civiel-reehter- iyk wel juist, maar strafrechterlijk niet. De toenmalige wethouder van openbare werken van Middelburg had voor het kantongerecht verklaard: „Ik ben er geweest toen de schutting er nog voor stond. Het is toen beslist niet tot me doorgedrongen, dat het een afwijking van de vergunning was. Ik vond het een geniale oplossing. Achteraf is mij geble ken, dat er werd afgeweken van de ver gunning". De architect P. G. die als getuige door de rechtbank werd gehoord zei, dat er al jarenlang over deze dingen een stryd woedt tussen hem en do schoonheidscommissie. „Ik vind dat men in deze tijd modern moet bouwen", aldus de architect. De offi cier van justitie, mr. A. W. Rosingb, vroeg G. waarom hij eerst had ver klaard, dat hij de tekening zo had gemaakt, dat men niets van de spe ciale voorzieningen kon zien, terwijl hy later zei, dat ze het wel hadden kunnen zien, wanneer men maar goed had gekeken. G. meende dat tnssen deze twee verklaringen niet zo heel veel verschil was. In zyn requisitoir zei mr. Rosïngh, dat de architect heeft geprobeerd op een slinkse manier zijn zin door te drijven. Hij was het met de kantonrechter eens, dat er van de vergunning was afgewe zen. De grote vraag was volgens hem of de verdachte voor dit feit ook straf baar is. Hij meende van wel, omdat M. uit besprekingen wist, dat van de ver gunning werd afgeweken. De officier eiste dan ook bevestiging van het von nis. De president van de rechtbank, mr. P. van Empel, bepaalde het vonnis op 27 juni aanstaande. Onder toezicht Bevestiging van het vonnis vroeg de officier ook in de zaak tegen de chauf feur B. W. uit Middelburg, die in hoger beroep was gegaan tegen de uitspraak van de kantonrechter (f 35 boete en 1 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, waarvan een gedeelte voorwaardelijk). Onder zjjn toezicht had W. een vriend die geen rybewijs had een auto laten besturen. Er was een aanrijding ontstaan met een andere auto. De ver dediger van W., mr. F. K. Adriaanse, vroeg een geheel voorwaardelijke ont zegging. Uitspraak op 27 juni. Marktberichten Souburgse sportlieden naar Alblasserdam Dc Souburgse sportlieden trekken van daag (zaterdag) naar Alblasserdam voor een stedenontmoeting. Om elf uur worden zij met muziek verwelkomd en om half twaalf is er een officiële ont vangst in het gemeentehuis. De wedstrij den oeginnen om half twee. Op het pro- framma staan: turnen, dammen, korf- al. zwemmen, volleybal en voetbal, 's Avonds verzorgt de Souburgse toneel vereniging S.T.E.C. in Alblasserdam een gezellige avond. Zuid-Beveland GOES EUPHONIA CONCERTEERT IN TUIN SCHUTTERSHOF Vanavond zaterdagavond geeft de muziekeverenging „Euphonia" te Goes in de tuin van :t „Schuttershof" een zo meravondconcert van populaire muziek. De dirigent is de heer C. van de Singel. Aanvankeiyk lag het in de bedoeling, dat bet concert op de Markt zou wor den gegeven, maar door een misver-, stand kon do muziektent niet tijdig ge noeg worden opgebouwd. Het concert in de verlichte tuin van het „Schutters hof" begint om acht uur. FILMS IN ZEELAND Susan Strasberg als het joodse meisje Edith Regisseur Gillo Pontecorvo, de ma ker van de film „Kapo", die dit weekeinde te zien is in de biosco pen Alhambra (Vlissingen) en City (Middelburg), heeft het aange durfd een van .de meest delicate onderwerpen, die men zich voor een film maar denken kan, in beeld te brengen: het lijden in de con centratiekampen gedurende de tweede wereldoorlog. Met de groot ste voorzichtigheid reconstrueerde hij de zwartste kanten van de Na zi-dictatuur. Het resultaat is een schokkende maar eerlijke rolprent. De hoofdrol in Kapo wordt gespeeld door de jonge actrice Susan Strasberg. Zij speelt het joodse meisje Edith, dat vechtend voor haar leven aan de gas kamer weet te ontkomen, door zich uit te geven voor een misdadigster, in de tijd van Hitier duizendmaal minder erg dan een jood te zijn. De lotgevallen van Edith in het vrou wenkamp, waar de laatste idealen in bloed en tranen worden gesmoord en hot motto „ieder voor zich" luidt, zijn ontroerend in de beste betekenis van het woord. Pontecorvo maakte een film die een beklemmende aanklacht waarschuwing is, een oorlogsfilm zoals er maar enkele zijn. Voor pretentieloze, avonturen moet men in Grand (Goes) zijn waar Jcun Marais en Cathia Maro te zien zijn in „De stoutmoedige musketier. Electro (Middelburg) vertoont „Oor logsdrums". een indianenepos met Lex Barker, Joan Taylor en Ben Johnson. „Straatjeugd van Parijs", naar de ro- map „Les gamins du Roi de Sicile" van René Masson bespraken we reeds eerder toen deze rumoerige rolprent over dc onbegrepen en zichzelf uitstekend red dende jeugd uit de Parijse volksbuur ten Belleville en Ménilmontant hier werd vertoond. Jean Servais en Pascale Audret spelen de hoofdrollen. City (Middelburg) heeft tenslotte voor de /.ondagmatinee een beroemde jeugd film gereserveerd: „Uusty en de spion nen" naar het verhaal van Rusty de hond en Dnnny, zijn jonge bans, die te zamen een spionnenduo weten te vangen en tegelijk de oplossing vinden voor de jongste crisis in dc verhoudin gen tussen Danny en zijn pa cn ma. ZATERDAG 16 JUNI Adventkerk. Vlissingen 9 ds. Reith, 10 bybclstudic, Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. Reith. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissingen (Engelse Kerk) 7.30 en 8 uur. ZONDAG 17 JUNI Ned. Herv. Kerk. Aagtekcrke 10 ds. Wa penaar, 2.30 ds. Kwast, Arnemuiden 10 en 2.30 ds. De Lange. Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. v. Dullemen, Domburg 10 ds. Enker, 7 ds. Wapenaar, Ge~" '2 ds. De Boer, Grijpskerke 10 drs. kers, 2.30 ds. Wapenaar, Kleverskerke 10 ds. Wieringa, Koudekerke 9 en 10.45 dr. Hak, 7 Vliss. str. ds. Altena, 't Zandt 10.15 ds. Altena, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. v. Duijne, Meliskerke 2.3Ó ds. Kwast, Middelburg: Nieuwe Kerk 10 ds. Nauta 7 ds. Enker. Engelse Kerk 10 dhr. Steu- tel, 7 ds. De Lange, Oostkerlc 9 ds. v. Boven. Nieuw- en St.-Joosland 10 en 2.30 dr. v. Haarlem, Oost- en West- Souburg, Oost 9.30 ds. v. Duyne, 7 ds, v. Herwaarden, Marnixschool 9.30 ds. Haitjema, 9.30 jeugdkerk, Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 ds. Wieringa (jeugdd) Ritthem 10 en 2.30 ds. Nennie, Seroos- kerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Kok, St.-Laurens 10 ds. Kok, 7 ds. v. d. Wind, Veere 2 ds, Wieringa. Vlissingen: St.- Jacobskerk 10 ds. Verhoef. 5 ds. Kwast, Engelse Kerk 9.30 jeugdk.. Johannes-1 kerk 9.30 ds. Kwast, 7 dr. v. Haarlem,! Havendorp 10 ds. Cornet, Vrouwenpol der 10 ds. De Boer, Westkapelle 10 ds. Bartlema (jeugdd.) 2.30 ds. Oosthoek. Zoutelande 9.30 ds. v. Dullemen. 2.30 ds. Odé. Filndelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Gcref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Bethel Temple (Pinksterkerk) Vlissin- p-en (Havendoro) 4 dhr. Davidsz. Herv. Evang. Westkapelle: 9.45 en 2.45 dhr Faasse. Volle Evang. Gem. Middelburg: 10 dnst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verschool*. Domburg 10 ds. v. d. Bom. 2.30 ds. Bohlmeijer, Gapïngc 9.30 en 2i ds. Boot. GrüDskerke 10 en 2.30 ds. Pontier, Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout, Meliskerke 11 en 4 ds. v. Hee- sen, Middelburg: Hofpleinkerk 9.30 ds. Meyncn. 2.30 ds. Suurmond. 5 ds. Derck- sen, Noordcrkerk 9.30 ds. Suurmond, 5 ds. Meijnen, 't Zand 8.45 ds. Dercksen. Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld, Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gommer, Serooskorke 9.30 en 2.30 ds. v. Wouwc. St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Bak ker, Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg. Vrou- I wenpolder 10 en 2.30 ds. De Wit, West kapelle 9.30 ds. Bohlmeijer, 2.30 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (vrygem.) Souburg 9.30 leesd.. Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wïs- kerke, Vlissingen 4.3Q leesd. Vrouwen polder 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren. Zou telande 10.45 ds. Wiskerke, 4 eredienst. Geref. Gein. Aagtekerke 9.30, 2 en f leesd., Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd., Meliskerke 9, 2 en 7 leesd.. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd., Oostkapelle 10 en 2.30 leesd., Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd., Westkapelle 9.30, 2 en 6 1 Zoutelande 10. 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 ds. Verhage, Vlissingen 9.30 leesd., 5 ds. Verhage. Evang. Lutlt. Gem. Middelburg (Engel se Kerk) 11.15 ds. Herrmann, Vlissin gen 9 ds. Herrmann. Doopsg. Gem. Vlissingen 10 mej. Bos. Herst. Apost. Zendingsgeni. Vlissingen 10 mej. Bos. Herst. Apost. Zendingsgeni. Vlissingen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zeiulïngsk. Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. sk. Vlissingen 10 Heild. 7.30 Opw. sk. o.l.v. kapt. Lentinck. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 3) 10 en 5 dhr. Kroon. ZONDAGSDIENSTEN AUTSEN Middelburg: dokter ,1. C. B. Simons, Vlis- singsesingel 38. tel. 2191. Apotheek: A. Rin geling. Lange Delft 133, tel. 2538. Vlissingen: dokter J. Vader. Badhuisstraat 106. tel. 2472. Apotheek: D. H. v. d. Kleine Mulder. Singel 9. tel. 2730. Koudekerke. Zoutelande. en Westkapelle: dokter H. Frima, Duinweg 59 te Zoutelande, tel. 01186—282. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter Schep, Dorpsstraat 4G te Serooskerke. tel. 0 1189—212. Jongen viel van 4 meter hoogte van ladder Vrydagmiddag is in de Noordstraat te Terneuzen de 17-jarige J. C. V. van een hoogte van ongeveer 4 meter van een ladder gevallen. De jongen, die de lad der wilde beklimmen met een emmer specie by zich, verloor het evenwicht en viel achterover op de straatstenen. De arts, die de eerste hulp verleende, con stateerde een lichte hersenschudding en een hoofdwond. Hy liet de jongen per ambulance overbrengen naar het Juli- anaziekenhuis. VIJFTIEN JAAR samen in de muziek, en nu in het huuzelijks- bootje. Hiermee veerden vrijdag middag de inwoners van Ritthem geconfronteerd, toen daar de bei de leden van het Ritthemse mu ziekgezelschap „O.N.D.A." Lien de Mey en Bram Cevaal in het huwelijk traden. Natuur lijk trok dit voor Ritthem ietwat bijzondere bruidspaar grote be langstelling. De bruid en bruide gom beiden 27 jaar oudgingen bij het betreden van het gemeen tehuis onder een erehaag van blinkende instrumenten door, die omhoog werden gestoken door een aantal muzikanten van het muziekgezelschap O.N.D.A. Het nieuwe echtpaar Cevaalde Mey heeft die 15 jaar een werk zaam aandeel gehad in de activi teiten van „de muziek": Lien de Mey nu mevrouw Cevaal uiter aard bespeelt de piston, haar echtgenoot de bugel, een mooie combinatie dus, waar muziek in zit. Men heeft het in Ritthem al tijd geweten: van het een, komt het ander! fFoto P.Z.C.) Beroep Breskense firma afgewezen Vrydag heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven te Don Haag uit spraak gedaan in de zaak betreffende do exportoursfirma gebrs. A. en P. tie F. uit Breskens, inzake de exportquotering voor consumptieaardappelen. De expor teursfirma was evenals vyf andere fir ma's in beroep gekomen tegen de aan wijzing van de minister van landbouw aan het produktschap voor aardappelen on het daarop gevolgde besluit van dit iroduktschai» betreffende de exportquo- ;ering Ook was de Breskense firma in beroep gekomen tegen het besluit, dat het be stuur van het produktschap op 10 mei nam om houders van lopende export contracten de firma moest toen vol gens contract nog 683 ton aan Engeland leveren alsnog tegemoet te komen en tegen het contingent, dat haar inge volge dat besluit was toegewezen. Voor de Breskense firma 187 ton. Het college verklaarde de firma niet ont vankelijk in haar beroep tegen de aan wijzing van de minister en de ingevolge van die aanwyzing door het produkt schap ingevoerde exportquotering. Het verwierp het beroep tegen de contin genteringsregeling voor de lopende con tracten van 10 mei en tegen het inge volge die regeling toegewezen contin gent. VEILING ROTTERDAM. 13 juni. Aardapelen groot 7784. Poters 79— 80. Kriel 63—72. Andijvie I 22—35, IX 12—17. Aanvoer 6000 kg. Spinazie I 1530, II 7—12. Aanvoer 5000 kg. Prinsess-.-bonen 2.402.50. Kassnijbonen 2.30—2.40. Bospeen I 53—69, II 2437, Aanvoer 7000 bos Aardbeien I 6581, 11 49—61. Rode bessen 73—89. Kroten 13—29. Rabarber 1215. Radijs 49. Spitskool 36 40. Postelein 20—26. Sla I A 5—11, Aanvoer 35.000 stuks. Tomaten A extra 7.80, A I 7.60, B I 8.20, C extra 7.50, C I 7.50, CC I 5.S0. Aanvoer 10.000 kg. Bloemkool I 6 st. p. bak 39—56. 8 st. p. bak 28—43. 10 st. p. bak 26—29, 12 st. p. bak 1428. Bloemkool II 6 st. p. bak 31—39, 8 st. p. bak 27—38, 10 st. p. bak 20— 29, 12 st. p. bak 12—22. Aanvoer 4000 stuks. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Aardappelen, groot 76—34. Poters 7485, Kriel 66—82, Andijvie I »5—22. II 8—14. Aanvoer 9000 kg. Spinazie 1.10—23. II 8—9. Aanvoer 8000 kg. Stambonen 2,10, Prinsesse- bonen 2.102.50. Kassnijbonen 1,90—2,20 p. kg. Bospeen I 4570. II 14539 per bos. Aardbeien I 7293, II 03745 per doos. Aanvoer 9000 doosjes. Peulen 2,60—3,10 p. kg. Kroten 1629 p. bos. Rabarber 1622 p. kg. Radijs 7—11 p. bos. Spitskool 27—31 p. kg. Selderij 16—30. Peterselie 28—31 p. bos. Sjalotten 3133, Postelein 816 p. kg. Sla IA 511. IIA 3'/j—i p. st. Aanvoer 45.000 stuks. Sla 1012. Waspeen IIA 1450 p. kg. Rode Bessen I 97—82, II 55—71 p. doos. Aan voer 1200 doosjes. Perziken I 3537 p. st. Bloemkool I, 6 stuks 40—6.?. 8 stuks 39—17, 10 stuks 28—35, 12 stuks 17—22. II 6 stuks 25—46. 8 stuks 28—35, 10 stuks 22—27, 12 stuks 17—18 per stuk. Aanvoer 4000 stuks. Jonathan, klasse IA 1,08—1.14, IB 1,13—1,14, IC 1,04—1,06. AARAPPF.LTERMUN MARKT De termijnmarkt voor aardappelen zal a.s. maandag 18 juni te Rotterdam worden her opend. Ter registratie zullen worden toege laten contracten in aardappelen van de 1962 als volgt: Consumptieaardappelen: bintje 35 mm opw. de leveringsmaanden oktober 1962 t/m april 1963. Pootaardappelon: bintje „A" 35- voor de feveringsmaanden novem- december 1962. De ,.Call"-uren zullen, evenals de vorige ja- worden gehouden op maandagen te Rot terdam (11-13) en 14-16) en op de overige dagen te Amsterdam (10-12 en 41-16). Het te storten depot werd voorlopig vastge steld op f 530 per contract van 15 tons.voor consumptie- en 750 per contract voor poot- aardappelen. VEILING MIDDELBURG. 15 juni. Nieuwe aardappelen, grote 7288, drielingen 64—79, krie! 57—71. Aardbeien, extra per doosje 118, 1 93117. 82109. Rode bessen 74—31. Perziken kas, st. 1546. Druiven 505. Tomaten 148. Dubb. prinsess. 303. Rabarber 20—30. Andij vie 7—59. Sla 1 3.50—9. 2 3.50—4. Komkom iers 60-79 29—36, 50-60 16-25, 40-50 16—28, '-40 10—16, 30-35 14. krom 19—27. Kom kommers wit 2142. Postelein 1024. As perges 91—220. Spinazie 1 20—22, 2 8—22. Radijs 316. Bloemkool 4 p. kist 50—55. 6 p. kist 33—50, 8 p. kist 21—37, 10 p. kist 11—25, 12 p. kist 11—20. Bospeen 29—79. Spitskool 6.50—25, Kroten 15—34. Waspeen 44—86. De eerste druiven werden aangevoerd door gebr. Van 't Westeinde, Baarsdorp C 19, ;-Heer Arendskerke en de eerste tomaten werden aangevoerd door de heer A Jo ziasse, Grijpskerkseweg 3, Oostkapelle. VISMIJN BRESKENS. Aan de vismijn te Breskens zijn in de week 3 juni t.m. 7 juni de volgende hoeveel heden aangevoerd: 370 kg bot, 943 kg schar. 1130 kg schol. 5101 kg tong, 62 kg kabeljauw. 13 kg wijting, 6 kg tarbot, 39 kg griet, 146 kg wulken, 12.046 kg exp. garnalen. 288 kg binnenl. garnalen. 8553 kg.onverkochte bot. VEILING TERNEUZEN. Sla 1 10.6013.20, 2 3.5013.. Bloemkool A 2 30—47, B 33—42, B 2 20—33, C 2 14—18, afw. 1330. Groene komkommers B 31—34, B 2 22—25, C 2 14—24. Witte komkommers B 2 38. Selderij 2 24—26, Peen 2 26—59. Uien 11— 15. Peterselie 5, Radijs 6—9. Eerstelingen 1 80—36, 2 66—82. kriel S9—77. Spitskool 21—23. ilen 350—383. Sav. kooi 15—26. Rabarber 2 -27.Spinazie 1 45. Tomaten A 2 145151. B 195, C 141, CC 106, kriel 'C. Asperges B 2 240300, C 2 190. Aardbeien per doos, extra 82—89, 1 70—81, a 5473, afw. 56—68. Natuur aardbeien 1 7183, 2 5665. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 15 juni. Aanvoer 20.000 kc. AA extra 260. AA 1 210, A extra 235. A 1 180. B extra 240. B 1 140. C extra 150. C 1 140, D 1 120, E 1 40, E 2 60, F 1 150, stek 29, ondereind 122. VEILING BERGEN OP ZOOM. 15 juni. Waspeen 48—56. Eospeen 36—64. Ra dijs a.50—8. Sla 3.50—7. Spinazie 7—8. Bloem kool 18—63. Spitskool 7—13 Andijvie 32—38. Rabarber 6—13. Komkommers 24—38. Sav. kool 58. Postelein 715. Vroege aardappe len 77—111. Snijbonen 150— 220. Sperciebonen 260310. Peulen 200230. Aardbeien 250550. VEILING GOES. 15 juni. Kruisbessen 75-80. Aardbeien per doos extra 113—120, 1 87—108. 2 64—90. afw. 60. Bloemkool A 1 4453, E 1 49. B 2 21—SS. afw. 13—28. Kropsla 1 350—9. 2 4—7, Kom kommers 2941. Kroten 23—32. Selderij 34 44. Wortelen 46. Sjalotten 14—15. Spinazie 1 25—40. Rabarber .1 15—21. Doperwten 100. Zeekraal 60—100. Dubb. pr. bonen 280—310. Peulen 200—220. Postelein 47. Oude aardap pelen 1830. Vroege aardappelen grote 85 100, drielingen 81, kriel 56—72. VISMIJN COLI-JNSPLAAT. 15 juni. Exportgarnalen, aanvoer 1600 kg, 328—351. Schar 166 kg. Bot 284 kg. Schol 76 leg. Tong 138 kg. Paling 6 kg. Rog 19 kg. Ongesorteerde vis 21 kg. VEILING KAPELLE. 15 juni. Groene kruisbessen 91, 2 554. Aard beien per doos van 2000 gram extra 100, 1 75—93, 2 58—70. Aardappelen 1 85—92. drie lingen 75. Groenten, Sla 2.50. Rabarber 10— Radijs 5.50. Spitskool 18 Nagekomen advertenties Heden is nog plotse ling van ons heenge gaan niy'ri lieve man, onze zorgzame vader, behuwd- en groot vader JAN BEUN op de Ieeftyd van 54 jaar. L. C. Beun- Nagtegaal Goes: J. S. Kooning-Beun J. H. A. Kooning Goes: J. B. Beun G. Beun-Beeke En kleinkinderen Goes. 15 juni 1962. Breitnerstraat 62. De begrafenis zal plaatsvinden op maan dag 18 juni a.s. op de algemene begraaf plaats te Goes. Vertrek Breitnerstraat 62 te 14 uur. Voor de vele blyken van deelneming ons betoond na het overlijden van mijn ge liefde vrouw en onze zorg zame moeder C. KLOEG-DE NOOIJER Souburg, juni 1962. J. P. Kloeg f Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, lel. 3200 VAN DOESELAAR. tol. 2158

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13