BROSSER iimiiliiiiiiinnir Tienjarenplan van Goese veiling „Zuid-Beveland" Nieuwvliet kan vrij over strand beschikken WALCHEREN AGENDA in punt - uit! B.B.-wijkploegen van Middelburg en Vlissingen hielden reële oefening WELLICHT WEER STRIJD OM 4e WETHOUDERSZETEL MIDDELBURG PROMINENTE SPORTLUI WIERPEN HENGEL UIT IN BERGEN OP ZOOM DONDERDAG 14 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 GERICHT OP TEELT BEWAARFRUIT Twee koelhuizen, fustloois en neerzetrnimte Het bestuur van de veilingvereni ging „Zuid-Beveland" te Goes heeft een tienjarenplan opgesteld voor de periode 1962-1971. Hierin wordt rekening gehouden met de bouw var een vierde koelhuis en een derde fustloods in 1963. In 1965 wordt verlenging van de neer zetrnimte nodig geacht, waarna volgens het bestuur in 1967 de uit breiding van het pakstation nood zakelijk kan worden. Weer twee jaar tater in 1969 zou dan een vijfde koelhuis aan de orde komen. Dit wordt gemeld in het jaarverslag van de veilingvereni ging over het boekjaar 1961-1962. Hierin schryft het bestuur, dat de uit breiding van de produktie in het rayon van de Goese veiling voornamelijk ls gericht op de teelt van bewaarfrult. Dit maakt het in de eerste plaats noodza kelijk aandacht te besteden aan uitbrei ding van de koelhuisruimte. In dit ver band wijst het bestuur op het reeds ge nomen besluit het gebouwencomplex van de veiling met een vierde koelhuis voor ongeveer 1800 ton fruit uit te brei den Dit koelhuis zal bestaan uit vier grote cellen, zodat gemechaniseerd in tern transport met laadborden en hef trucks mogelijk zal worden. Indien de bouwvergunning uiterlijk augustus van dit jaar afkomt, bestaat de mogelijk- Advertentie) Alle nieuwtjes op foto- en filmgebied in een speciale catalogus. Bekijk thuis op uw gemak deze schitterende catalogus. 64 pagina's vol foto's, beschrijvingen en tips van alles op fotogebied. Op aanvraag zenden wij U deze catalogus toe. Prijs 1,25 - en dit bedrag ontvangt O terug wanneer U een camera koopt. Schrijf of bel ons vandaag nog. FOTO VERSCHOORE Goes Vlisslngen Kruiningen Tel. 6159 Tel. 4081 Tel. 232 Ruitersuccessen in Dordrecht Op het nationale coneours-hlppiquc te Dordrecht, dat tweede pinksterdag werd gehouden, hebben verscheidene Zeeuwse landelijke ruiters grote successen be haald- Het viertal van de landelijke rijveren!- ging „Walcheren" te Nieuw- en Sint- Joosland werd eerste In de afdelings- dres8uur voor viertallen J. J. M. van Oeveren van de l.r. ..Noord-Beveland' werd met het paard „Napoleon" eerste in een dressuurproef voor M- en Z-rui- ters. terwijl zijn clubgenoot A- J. Pries ter met „Swing" een eerste prjjs wor in de L-dressuur Het springconcours L voor landelijke ruiters werd een bijna volkomen Zeeuwse aangelegenheid: M van Dis van dc bij het gewest Zeeland vereniging „De Oranjerul- wlnnlng, terwijl J. J. M. van Oeveren, G. Quist met „Frlts" van „Walcheren" en J. van Oeveren met „Jupiter" van De Schouwse Ruiters" respectievelijk de 2e. 3e en 4e prijs behaalden. Enkele andere uitslagen 'uiden: acht tallen. handicap klas L. M en Z: 4e pr „De Schouwse Ruiters" te Drelschor; Individueel dressuur klas M en Z: 3e pr. C. Steendijk met ..Felix" van „Walche ren: individueel dressuur klas L: 2e pr G. Quist: 3e pr P. J van Nieuwenhuy- zcn met ..Runcllic" van „Walcheren" Aanbestedingen Rijkswaterstaat In Middelburg is woensdagmorgen aan besteed de verbetering van de hoofdver- keersbaan. het aanleggen van neven verhardingen en rijwielpaden, het ma ken van een betonbrug over de ooste lijke rijkswat crleldlng nabil de Buthdul- ker en het uitvoeren van bijkomende werken op hei gedeelte Axelse Sassing- Axel van do rijksweg Sluiskil-Axel In de gemeente Axel De laagste Inschrij ver was N.V. Aann bedr v.h. B van Noordenne ft Zn.. Hardlnxveld- Giessen- dam, met een bedrag van 806 000 De overige inschrijvers waren: Aann.bedr ■M P Hol NV.. Hulst. 845.000: J den Oude's Aann.bedr. N.V.. Biervliet. ƒ857.000: J. A Lijs. Kapelle 1 862 000: Fa. De Ruysschcr Zn.. Biervliet. ƒ866000: Fa. Gcbr J. en H. Geldof. Serooskerke (W,). ƒ873 000. Verder werd woensdagmorgen aanbe- Bteed het vervangen van stalen portalen van aanleginrichtingen voor koplading in de tramhavens te ZIJpe en Anna Ja- cobapolder en het maken van veerstoe- len in de tramhaven te Ztjpe De laagste Inschrijver hierbij was A. van Straten Jr.'s aann bedr N V.. Hansweert met ƒ58.600. De overige inschrijvers waren: A. v. d. Hoek. Hcenvliet. ƒ59 700: A Broere's Aann.mij. N.V.. Amsterdam. 82.000. lieid om het nieuwe koelhuis nog vóór het seizoen 1963-1964 in gebruik te ne men. In een toelichting op dit tienjarenplan wijst het bestuur er verder op, dat de relatief grotere produktie van bewaar frult een grotere behoefte aan veiling fust tot gevolg zal hebben. Naarmate de samenstelling van het sortiment zich wijzigt in de richting van bewaar- fruit wordt de omloopsnelheid van het fust geringer. Meer kisten Dit heeft tot gevolg dat de hoeveelheid kisten nodig voor het opvangen van de oogst steeds groter wordt, volgens het bestuur dient er gedacht te worden aan een jaarlijkse aanschaffing van 50.000 a 60.000 standaardkisten. Deze uitbreiding van het fustpark maakt de bouw van een nieuwe fust- loods (in 1963) noodzakelijk. De verlegging van het accent naar het bewaarfruit neeft volgens het bestuur voor het veilingbedrijf het voordeel, dat zowel de aanvoer als het handelsklaar- maken over een groter aantal maanden wordt gespreid. Naar het zich laat aanzien zullen aan voeren van meer dan 24.000 kisten per dag het maximum dat de aanvoer- ruimte kan bevatten voorlopig wel tot de uitzonderingen blijven behoren, maar uitbreiding van de neerzetruimte zou volgens het bestuur echter toch ge wenst kunnen ztjn. Met name wordt hierbij gedacht aan de tijdelijke opslag van het door de kopers niet onmiddellijk afgevoerde fruit. Deze meerdere ruimte bijvoorbeeld honderd vierkante meter kan buiten het seizoen bovendien worden benut voor kistenopslag. Dit geschiedt thans reeds in de voorjaars maanden in ongeveer de helft van de neerzetruimte. Pakstation Bij toeneming van bewaarfruit zal volgens het bestuur het sorteren een betere arbeidsspreiding mogelijk ma ken. Wanneer ruimte en capaciteit van het pakstation te klein zullen blijken, ban echter nog niet worden gezegd. Ir. G. Hofstede te Den Haag overleden In Den Haag is op de leeftijd van 77 jaar overleden ir. G. Hofstede. Ir. Hof stede, die op 30 december 1884 te Sluis werd geboren, was gedurende vele ja ren een vooraanstaand figuur op het gebied van het technisch onderwijs en de vakopleidingen in ons land. Ir. Hofstede begon zijn onderwijsloop baan in 1911 als leraar aan de middel bare technische school te Dordrecht. In 1930 werd ir. Hofstede benoemd tot in specteur-generaal van het nijverheids onderwijs. In 1949 nam hij afscheid van het ministerie. Ir. Hofstede was ridder in de Orde van de Nederlandsche Leeuw en erelid van het Nederlands normali satie-instituut. Zijn verdiensten op in ternationaal terrein werden onder meer geëerd met het officierskruis van het Legioen van Eer en het grootmeesters- kruis van de Kroonorde van Italië. VLISS1NGEN CONCERT OP CARILLON SINT-JACOBSKERK Festival worden vrijdag in alle provincies van Nederland carillon- concerten gegeven. Voor Zeeland wordt het concert gegeven op het carillon van de St.-Jacobskerk te Vlissingen. De stadsbeiaardier, de heer P. H. Broerse, zal van 20 tot 21 uur de volgende wer ken ten gehore brengen: 1. Koekoek prelude van Matthias van de Gheijn; Beiaardsuite van Staf Mees; 3. Fantasie over Engelse volksliederen; 4a. Serena de van Haydn; 4b. Menuet van Ludwig van Beethoven; 4c. Landler van Mozart; Fantasie over Franse volksliederen; Trumpet Volentary van H. Purcell; 7. Improvisatie over Hernhutters Avond lied. „Walcheren" handbalde in toernooi te Valkenswaard De handbalufdeling van de Vlissingse sportvereniging Walcheren heeft op tweede pinksterdag deelgenomen aan een internationaal zevenhandbaltoer- nooi in Valkenswaard. Vier ploegen van en de herensenioren, alsmede de dames, en de herensenioren, alsmede de dams- en de herenjunioren. Zowel de dames senioren, als ile herenjunioren behaalden in hun afdeling de eerste prijs. Blauwe Week-collecte De Blauwe Week-collecte van het Vlis singse Drankweer Comité bracht een be drag op van 542,07. SEROOSKERKE (W.) SEROOSKERKE VOETBALDE TEGEN FAMILIE-ELFTAL Tweede pinksterdag werd op het ge meenteHJk sportterrein tc Serooskerke (W.) een voetbalwedstrijd gespeeld tus- sn een elftal van de S.V. Serooskerke en een familie-elftal samengesteld uit de fam. Willboordse en Coppoolse. Onder het waakzaam oog van de heer K. Cop poolse Sr. speelden zjjn zoons Krijn, ..een en Cor, die allen lid ztln geweest van de S.V. Serooskerke, en van wie de laatste thans speelt voor de V.V. Rijs- wykse Boys Ook waren er z(jn klein zoons K. Coppoolse Jz. die lid is van de S.V. Serooskerke en K. Broerse Jz. die uitkomt voor de K.N.V.B. 4e klasser Den Dolder. Voorts speelden de gebroe ders Frans, .'an, Adri, Jaap, Henk en Ko Willeboordsc, die allen hun sporen voor de S.V. Serooskerke reeds verdiend heb ben en waarvan Jan en Ko nu nog actief lid zjjn, een pittig partijtje voetbal. Dit elftal beschikte dus wel over de nodige voctbalcrvaring, doch bij de aanvang bleek duidelijk dat men nog niet op elk aar ingesteld was, waarvan het Seroos- kerkse elftal profiteerde en een 20 voorsprong nam. Het verband werd echter bil het familie-elftal steeds beter en dit resulteerde in een paar fraaie doelpunten, waardoor de stand gelijk was. Serooskerke nam echter weer een voorsprong doch met de rust was de stand 33. Na de rust leek het er op dat deze stand ook de eindstand zou worden doch ongeveer een kwartier voor het einde nam het familie-elftal een voorsprong, die echter in dezelfde mi nuut weer verloren ging door een fraai doelpunt van Serooskerke. dat ook over de langste adem bleek te beschikken en MIDDELBURG Gevonden voorwerpen Aan het bureau van de politie te Mid delburg zijn inlichtingen te bekomen omtrent onderstaande voorwerpen die in het tijdvak van 6 tot en met 12 juni 1962 als gevonden zijn aangegeven. Verschillende wanten en handschoe nen, huis- en andere sleutels, porte monnees met en zonder inhoud, groen etui met pen en ballpoint, witte sport- broek, blauw met witte gymnastiek schoen, 5-delige schakelarmband, wieldop van Volvo, geel vest, gebloem de sjaal, reservewiel van Opel, lederen tas met inhoud, groen jack met capu chon. zonnebril, zilveren Ringetje, zon nebril in etui, rechter wit kinder schoentje, muntbiljet, damesbril, zwart jasje, bankbiljet, gry'ze regenbroek, blauw wollen sjaal, jónge herdershond, bastaard herdershond. Indien voorwerpen by particulieren worden afgehaald gelieve men daar van kennis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. OOSTKAPELLE Muziekgezelschappen brachten serenade aan hun dirigent >e muziekgezelschappen „Crescen- o" uit Oosckapelic en ..Veere's Genoe gen" te Veere hebben dinsdagavond hun dirigent, de heer P. Wisse, te Oostkapel- le een serenade gebracht. Het Oostka- pelse „Crescendo" behaalde op het pink sterconcours te Kortgene de eerste prijs: „Veere's Genoegen" klasseerde zich als tweede. De heer Wisse Werd een enve loppe met inhoud aangeboden; zijn echt genote ontving een boeket. Burgemees ter F. G. Sprenger richtte zich in een kort speechje tot dc dirigent van beide gezelschappen. De heer Wisse is be noemd tot dirigent van het Middelburgs muziekkorps en wel als opvolger van de heer P. de Rooy. GRIJPSKERKE UITSLAG RINGRIJDER1J De uitslagen van de ringrydery in GrUpskerke was: 1 P. Poppe, 33 ringen: 2 P. Geertse, 29 r.; 3 M. Goedhart 28 r.; 4 C. Dingemanse 21 r.; 5 J. Francke 21 r.; 6 J. Cevaal 15 r.; 7 A. Davidse 13 r.; A. L. Davidse 9 r. Er werden 40 beurten verreden. De meeste volgringen stak P. Poppe. De bekerwinnaars waren: le beker P. Geertse; 2e beker P. Poppe: 3e beker J. Francke; 4e beker C. Dingemanse; 5e beker M. Goedhart; 6e beker A. David se. De medailles werden als volgt ver deeld; 1 P. Poppe; 2 M. Goedhart: 3 Geertse. WESTKAPELLE Collecte Tijdens de jaarlijkse Rode-Kruisactic Is in Westkapelle voor een bedrag van 737 aan loten verkocht. met nog een doelpunt deze prettige sportieve wedstrijd met 54 won. belangstelling voor deze wedstrijd waa behoorlijk. He Middelburg - City. tlirusuima, (non amour, 20 uur. 18 jaar Electro: Dru»- zand der begeerte. 19,30 uur. M laat Concert- cn Gehoorzaal; Uitvoering Zeeuwse Muziekschool. 19.30 uur. Mo lenwater: Miniatuur Walcheren, li—18 uur. Abdij; Klank- rar» lichtspel, 21 en 21.30 uur. Vlisslngen Alhumbra: Onder spervuur naar Tobroek. 20 uur. 14 Jaar Luxor Michael Strogoff. de held van de step pe. 20 uur. 14 laar Grote Mat kt Start Ronde van Walmeren. 19 uut Goes Grand: La rravlata. 20 uur. 14 Bergen op Znnm Roxy De drte muske tiers. 20 uur. 14 )am Luxor; De Maagdenbron. 20 uut. 18 laar Ternpuieo Watertoren. Expositie schil derijen Plet de Bodt 10—12 en 13— 21 uur. Oostburg - Ledoltheater; Het zilveren hu welijksfeest van het koninklijk pnnr, 20 en 21 uur Zlerlkzcp - Galerb ,De Breede Brug": ZomerexpORllie Zeeuwse beeldende kunstenaars. 10—i7.su uur. Stadhuis Algemene vergadering vleeskeurings dienst Schouwen-Duiveland. 14 uur Oud-Vnssemerr Hotel Mees: Start avond- vierdaagse eiland XUolen, 19 uur. Surseance van betaling Op 4 jun. JJ. is aan A. J. Groenenberg te Terneuzen voorlopig surseance van betaling verleend. di Vraagt Uw winkelier naar onze ver rassende kop en schotel aanbieding: Arks Thé-Complet Burgerlijke stand OOST UN WEST SOUBURG Bevallen: M. Barentsen-vnn Heuzen d., A. de Wlspelaere-Kats d.. J. G. Fllpse-Hamelink d J. A. A. T van Sommeren-de Sllva z.. J. Molls-Wattel z„ P. Knljouw-v. d. Bosse z.. C. de Poorter-Verstraaten d.. J. Geschiere-, Meijer» d., G. M. A. van Brakel-Visschers d. Ondertrouwd: J. W. Botting 26 j. cn C Ma rijs 22 1- S. Kaljouw 27 J. en L. de Meijer 24 J. Getrouwd: G. C. Dingemanse 24 j. en N. Ovaa 31 J„ R. J. Kamphulsen 34 J. en M. E. R. Mleghem 20 j. Overleden: E. Sanders 93 J. wed. v. M. San- dorse. VEERE Bevallen: L. L, van den Broeke-Verschuur z,, van der Mocve-Bakkor z. Ondertrouwd: A. Vermaak 23 j en M. Poort vliet 21 J,, A. Louwcrse 24 en W Janse 22 J. Getrouwd: W. Huls In 't Veld 22 .1 en M. W. de Buck 20 J. A. J. van Moolenbroek 22 J. en M. de Visser 22 J. Overleden: W Adamse 83 J. e.v. A. Meljers. REDDING NA ONTPLOFFING Op een terrein vol brokstukken beton achter liet Vlissingse llavemlorp heb ben de B.B.-wykplocgeu van Vlissingen en Middelburg woensdagavond een ge meenschappelijke oefening gehouden. De oefening tvan uiterst reëel opgezet: rookwolken stegen op ui» de puinhopen en ontploffingen weerklonken, terwijl de Middelburgse en Vlissingse B B.-ers onder leiding van de heer P. van der Leelie (II.B.B.) trachtten een vijftiental zwaar gewonden te redden. De opzet van de oefening: In een ge bouw is een grote ontploffing ge weest. De ploeg E.H.B.O.-ers cn de hulpverlenlngsploeg moeten de gewon den redden. Na hel startsein (de ontploffing van een bommetje) togen de B.B.'ers aan liet werk. Eerst gingen zij op verken ning uit in de puinhopen Overal zoch ten zij naar de gewonden, die soms in de meest benarde posities gevonden werden. Had men een gewonde opgespoord, dan begon het eigenlijke werk pas. Eerst moest vastgesteld worden wel ke verwondingen het slachtoffer had. Op een labeltje, dat aan de kleding van de gewonde was beves tigd was dit vermeld Zo waren er slachtoffers met buikwonden, een shock, gebroken ledematen enz. Do wonden werden zo goed mogelijk verzorgd en dan werd de patiënt op een brancard naar een vrachtauto ver voerd, die dienst deed als „gewonden nest". Tot zover ring de oefening En zo kon men het zeldzame schouwspel gadeslaan, dat een gewonde, die eersi „uitgeteld" op de brancard lag, enkele minuten later rustig een sigaretje liep te roken. Met een verliindingswagen voorzien van een zend- cn ontvanginstallatie werd de verbinding onderhouden met de commandopost, die aan de Vlissingse Hogeweg was gevestigd. Middeiburg-Wingate 3-2 Middelburg en Wingate hebben zater dag een aantrekkelijk partijtje voetbal ten beste gegeven. In de beginperiode had de thuisclub betere kansen, maar de jeugdige doelman der gasten stond succes in de weg terwijl bovendien tot tweemaal toe, by schoten van Schoen makers en Lievense, de paal hem assis tentie verleende. Na 25 minuten spelen nam Wingate een 01 voorsprong toen midvoor Peters een voorzet fraai benut te. Deze stand -bleef tot aan de rust gehandhaafd. Na de hervatting was iliddelburg sterker. Na een bijzonder fraai opgezette aanval, die vanuit de achterhoede werd opgebouwd, bracht Vos de partijen na 10 minuten op ge lijke voet (11) en 3 minuten later bood Vos. door de bal keurig voor Lie vense schietklaar te leggen, deze laat ste een niet te missen kans (21). De bezoekers slaagden er weliswaar na 35 minuten in door een doelpunt van links binnen Shela dc balans in evenwicht te brengen (22), maar direct na dc af trap gaf Delmotte een mooie voorzet die de actieve Lievense benutte on- de eindstand op 32 te brengen. Middelburg-Steenbrugge 1-2 >e hoofdstedelingen kwamen eerste pinksterdag in IJzendijke uit tegen Steenbrugge en Verloren verdiend met klein verschil (12). De harde wind deed veel afbreuk aan het vertoonde spel. Voor dc rust waren de Belgen overwegend in dc aanval en na een half uur stopte Willemstein in eerste instantie het harde schot van de Belgi sche midvoor nog wel maar de van zy'n lichaam terugkaatsende bal werd daar na toch in het doel geplaatst. Middel burg deed enkele aardige tegenaanval len maar de doelman van Steenbrugge was in prima vorm. Na een blunder van spil Groenewegen werd de voorsprong der gasten nog voor de rust tot 0 vergroot. Na de rust oefende Middel burg een zware druk uit op de Steen- brugge-defensie. Na een kwartier maakte de jonge Castenmiller zich han dig vrij om daarna de stand op 12 te brengen. Middelburg bleef sterker maar hoewel zich nog wel enkele doel- rrjpe kansen voordeden, waarbij de lat éénmaal het schot van Delmotte keerde, bleef de uitslag verder ongewijzigd (1—2). Avondvierdaagse ging op Tholen van start Over de Thoolse wegen tussen Sint- Annaland en Stavenisse slingerde zich maandagavond een stoet van 250 wan delaars. Voor de tweede maal ging op het eiland de avondvierdaagse van start. Even zeven uur werd het start sein gegeven; de tippelaars strekten de benen en begonnen aan de 16 kilometer lange tocht over de polderwegen. Overal waar de kleurige stoet passeer de trok zij veel belangstelling. Ook wat de deelneming betreft begint de Thoolse avondvierdaagse de nodige bekendheid te krijgen. De deelnemers aan de toch ten over het eiland waren behalve van Tholen ook uit Noord-Brabant afkom stig. Het comité, dat de avondvierdaag se voorbereidt, had wandelaars uil Wouw, De Heen, Halsteren en Lepel straat ingeschreven. Om de wandeltoch ten op het eiland „onder het publiek" te brengen zijn start en finish avond op avond in ee nandere plaats georgani seerd. Vier plaatsen op het eiland be leven zo een aantrekkelijke intocht van 259 wandelaars: maandag zorgde de drumband uit Tholen in Sint-Annaland voor de opluistering van deze „incom- ste". De deelnemers defileerden er te vens langs een deputatie van het ge meentebestuur. Vanavond (donderdag) is de start in Oud-Vossemeer, vrijdag in Poortvliet en zaterdagavond vertrek ken de wandelaars voor him laatste traject van de markt in Tholen. ZUID-BEVELAND KAPELLE VOETBALWEDSTRIJD TEN BATE VAN RODE KRUIS Ten bate van het Nederlandse Rode Kruis zal zaterdagavond om 19.15 uur op het gemeentelijk sportterrein te Ka pelle een voetbalwedstrijd gespeeld wor den tussen de bedrijf self tallen van het koninklijk kweekbedrijf D. J. v. d. Have N.V. en de veilingvereniging „Kapelle- Biezelinge en Omgeving". De inzet is tevens een wisselbeker, om welke tro fee vorig jaar het eerst een wedstrijd werd gespeeld. De beker kwam toen in handen van het elftal van de veilingver eniging. WEMELDINGE Verkoping huizen Notaris J. C. Kram te Kapelle heeft woensdagmorgen op verzoek van mej. J. A. van de Visser verkocht het woon huis aan de Wilhelminastraat 8 te Wemeldinge; de hoogste inschrijver was de heer J. Zuijddijk voor f 3800: Koper werd de heer J. Haverhoek te Wemeldinge voor de som van f 6550. Tevens werd verkochL het woonhuis aan de Wilhelminastraat 68 te Wemel dinge en wel op verzoek van mej. J. M de Jonge: hoogste inschrijver was de heer J Hamelink voor f 1750. Koper werd de heer A. Bal te Wemeldinge een bedrag van f 2250. BORSSELE Accordeonclub bezocht sanatorium Tweede pinkstermiddag bracht de ac cordeonclub uit Borssele, onder leiding van mevr. Bierens, een bezoek aan het sanatorium Zonnevelt te Oostkapelle. Zeer tot genoegen van personeel en ver pleegden weid die middag geconcer teerd. Advert entte J ur Onder ons gezegd, old boy een man is héér in GENTLEROY - 5 \uiriHHsynii "t^- yjdtUWim (Slot van pag. 1) zou stellen. Bovendien moest in die pe riode een nieuwe burgemeester be noemd worden en de raad verwachtte, dat de leiding van de scad zou worden opgedragen aan iemand, die de plaatse lijke problemen nog niet kende. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 12-6: Wilca var St.-Brieux, Harlé-Riff van Lysekill, Victor- n Ostcndc. Vlissingen vertrokken op 12-6: Harle-Riff naar Kleverskerke, Wilca naar IJmuiden. Victor-H naar Rotterdam Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 126: Aegis van Bremen 13-6: Gazelle van zee. John-V van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op .2-6: EHa naar Rotterdam. Sonsbeek naar Wisbeck. Citadel naar IJmuiden. Eagle naar Londen. Seabreeze naar Londen, Marianne Halmstadt, Dahomey kust naar Amster dam, Pial naar Dublin. 13-6: Imke naar Rotterdam. Steenbergen naar Le Havre. Delfdijk naar zee. Tamo naar Hamburg, Amasus naar Kingslynn. ZONDER NADELIGE BEPERKINGEN Openbare werken plan-West binnenkort besteksklaar Tijdens de woensdagavond gehouden vergadering van de raad Nieuwvliet, heeft burgemeester J- C. Everaars mee gedeeld, dat dezer dagen het gemeente bestuur een bespreking heeft gehad met de inspecteur van de domeinen en het bestuur van de stichting „Het Zeeuwse landschap" nver het gebruik van het strand. Het resultaat van deze bespreking, die in een zeer prettige sfeer is gevoerd, is geweest dat de ge meente in het gebruik van het strand geen beperkingen zijn opgelegd, die schade zouden kunnen toebrengen aan de ontwikkeling van de gemeente als hadplaats. Burgemeester Kveraars toonde zich zeer verheugd, «lat deze netelige kwestie op beminnelijke wjjze is opgelost. Op voorstel van G.S. werd de bouw- exploitatieverordening voor het uitbrei dingsplan Nieuwvliet-bad Oost en West op enkele punten gewijzigd. De raad gaf hierbij vrijwillig haar in deze ge geven bevoegdheid tot het verlenen van medewerking by het bouwen aan b. en w. over Dit werd praktischer geacht en werkt een vlottere gang van zaken in de hand. Ook de pryskaart. volgens welke adspirant-bouwers en exploitan ten bijdragen verschuldigd zijn voor uit te voeren werken werd definitief vastgesteld. Do bijdragen variëren van f 2.50 per m2 voor een kampeerterrein tot f 10 per m2 voor bouwgrond voor bungalows. Met het aannemingsbedrijf fa. gehrs. Van der Poel N V te Terneu zen besloot men een contract aan te gaan voor de bouw van twee van de door haar in totaal dertig te bouwen eenvoudige zomerwoningen. Deze fir ma zai de eerste zijn, die met de reali sering van het uitbreidingsplan West een begin maakt. Besteksklaar Ook ging men akkoord met het voor stel van burgemeester en wethouders het ingenieursbureau v.h. Van Hasselt en Oe Koning opdracht te geven met het hestekklanr maken van alle in nlan West uit te voeren openbare wer ken, waaronder de aanleg van een riooolwaterzuiveringsiiist alfa t ic. riole ring en straten. over de volle lengte van de Cadzandse weg mogelijk ls. Het plan hiervoor is in voorbereiding, zo luidde het antwoord. De heer A. F. Rosendaal (v.v.d.) drong aan op verbetering van de huisvuil- ophaaldlenst. De heer J. C. Boeije (p.v. d.a.) vroeg aandacht voor de verbete ring van (le Molenweg van gemeente wege door beschikbaarstelling van grint Zolang deze weg een zogenaamde „eigen weg" is en dus niet openbaar ls, ligt dit niet op de weg van de gemeen te, aldus de voorzitter. Tot slot vroeg de heer A. J. Provoost (v.v.d.) aandacht voor vergroting van de parkeergelegen heid aan de kust en drong aan op plaat sing van verkeersborden langs de kust weg. Dit zal door de provinciale water staat geschieden. Eveneens in het be lang van de vreemdelingen zal, behou dens goedkeuring van tie eigenaar, aan de gevel van slagerij Dubois door de P.T.T. een brievenbus worden geplaatst. S.G.P. niet Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad toen het getal van vier voor de wethouderszetels aan te houden. Alleen de heer A. J. Schot van de S. GJ. kon zich niet met deze gang van zaken verenigen: hy vond drie wethouders voldoende. Hy verklaar de toen het juister te hebben gevon den wanneer een tijdelijke wethou der benoemd zou worden, omdat het werk verminderd was en de nieuwe burgemeester toch ook een functie ntoest hebben. Ook in 1958 handhaafde de heer Schot zijn standpunt: Middelburg kon het best met drie wethouders af. Het antwoord op onze vraag hoe hij er momenteel over denkt, wilde de S.G.P.-afge vaar digde aan de vooravond van de wet houdersverkiezing zijn mening, gezien alle omstandigheden, voor zich houden. Ook de heer B. A. Hesselink (v.v.d.) wilde niet op zy'n standpunt vooruitlo pen, hoewel hij het onverkort hand haaft. Tijdens de debatten in 1958 ver klaarde de V.V.D.-fractieleider, dat de zakelijke motieven van 1946 verdwenen waren. Hij achtte vier jaar geleden daarom geen redenen rneer aanwezig om er in Middelburg vier wethouders op na te houden. Bovendien kost dat de gemeentekas, zo voegde hij er tijdens de debatten aan toe, gedurende vier jaar een kleine dertigduizend gulden. Weinig nut De heer Hesselink verklaarde op onze vraag, dat daar destijds in 1958 zjjn voorstel (drie zetels) verworpen werd hy zich tot september a.s. zal moe ten neerleggen bjj het feit, dat er vier wethouders zyn. Nu de kandidaat voor deze vacante zetel, de heer VV. P. J. Baars (c.h.u.) aan een eventuele ver kiezing geen consequentie wil verbin den ten aanzien van de zittingsperiode in de nieuwe raad, achtte de lieer Hes selink het overigens van weinig nut een vierde wethouder tc benoemen voor de laatste maanden van de oude raad, indien de heer Baars toch niet aanblijft. De heer P. H. M. Adriaansens (k.v. p.) verklaarde als raadslid steeds gewend te zijn aan vier wethouders, maar hij zei zich te kunnen voorstel len, dat Middelburg de zaken ook met drie wethouders afkan. „Ek zou dat ergens wel toejuichen", betoogde de K.V.P.-vertegenwoordiger. Op de politieke consequenties van een der gelijke verandering wilde de heer Adriaansens evenwel niet ingaan. Geen uitzondering Overigens voeren de voorstanders van drie wethouders in Middelburg geen stry'd voor een uitzonderingsgeval. Want een kort overzient, dat we op stelden van 39 gemeenten in Nederland, van tussen de 20.000 en 30.000 inwo ners, leert, dat van deze 39 gemeenten er dertig zijn, die de zaken afdoen met drie wethouders, terwijl in negen ge meenten vier wethouders gekozen zijn. Wellicht had Middelburg zich in 1958 ook bij de steden met drie wet houders geschaard, indier de V.V.D. met de rechtse verlangens (1 linkse wethouder en 2 rechtse) zou zijn meegegaan. Voorts indien deze ver deling (1 links en 2 rechts) aan vaardbaar zou zijn gebleken voor de P.v.d.A., en tenslotte wanneer in het algemeen de verdeling: 1 P.v.d A., 1 V.V.D. en 1 A.R. mogelijk zou zijn geweest. De socialisten stelden ech ter reeds bij het vooroverleg, dat één Examens Voor het eenheidsdiploma E.P.B.O. slaagden te Terneuzen de dames Th- Ad- Ier-Rijmers, Th. Guillet en T. den En- ;elsnian-Zegers en de heren Ch. van ladzand, J. J. Drongelen en J. van de Schoor. Dezer dagen slaagden voor het examen van de lagere landbouwschool tc Koe wacht de heren S. den Exter en Jac. de Putter, beiden te Axel. Sjoukje Dijkstra onder deelnemers Vijfentwintig prominente sportlui hebben woens dagmiddag in Bergen op Zoom liun geluk be proefd bjj een liengel- wedstrtjd in de Vyver- bergvjjver te Bergen op Zoom. De wedstrijd was georganiseerd door de lieren 'j. Geudeker. Adr. Zwnrteponrte en Cor. Vogel uit Amsterdam. Voor de wedstrijd kwam men bijeen op het terras van hotel „De Draak", waar Willy Alberti al direct voor de juiste sfeer zorgde. Om uur volgde een officiële ontvangst in de Markiezenzaal van het stadhuis door bur gemeester ir. L. A, H. Peters en de wethouders. Precies om 12 uur blies de heer Geudeker het aanvangssignaal voor de wedstrijd. Wereld kampioen Ant Mazairac zal broederlijk naast Cor Bleekemolen. Ver der waren er onder meer Peter Post, Hof stede, Jan Zeegers, Benny 13ril, Jan Derk- sen, Henk van der Grift, Cor van der Hart en Zwartepoorte. Lo Brunt van de K.N.V.B. zat wat mismoedig zjjn snoer uit de knoop te halen. Scheffer. Middelink en Barentse namen er hun gemak van. Sjoukje Dijkstra, die helemaal niets van hengelen wist. kreeg van alle kanten hulp. Toen zij even weg was geroepen, moest zij direct terug komen om dat haar dobber was on dergegaan. Toen zij haar snoer binnenhaalde kwam er een vogelkooi met een rolmops er in, boven water Een kwar tier na het begin lag de eerste buit op het droge: L. Hoopman had een karper van S pond met een lengte van 66 centimeter aan de haak geslagen. Benny Bril, een bokskampioen, kreeg ook een karper van 66 centimeter te pakken. Peter Post had echter geen geluk: hij moest een vis laten gaan. Laier was het ge luk hem beter gezind, toen ny een vis van 66(4 centimeter op het droge bracht. Maar ook de goudkar per van Sjoukje Dijk stra met een lengte van 52 eenti meter mocht er zijn. Om half vijf blies de heer Geudeker het einde van de wedstrijd. Bij de prijsuitreiking lu „De Draak" bleek, dat Sjoukje Dijkstra de V. V.V.-beker had gewon- linkse wethouder geen juiste afspie geling zou zijn van de raadssamen- stelling (de P.v.d.A. had toen 7 ze tels), maar wanneer één rechtse wet houder zou zijn gekozen, zou dit vol gens de C.H. en de A.R. evenmin een juiste afspiegeling zijn geweest. Het gevolg was dus een politiek compro mis. Ook thans is het nog heel moeilijk om een ander college tc vinden, waarin de verschillende stromingen beter tot hun recht komen, zo verzekerden ons eenstemmig de voorstanders van de vierde wethouderszetel, de heren mr. P. van Empel (cJt.), M. A. L. Hu- bregtse p.v.da.) en wethouders J. S. Hoek (a.r.). En nu Middelburg onder meer te maken heeft met de ontwikkeliug van het Sloe- plan en de mogelijkheden van de her indeling volledig moet kunnen benut ten achtte mr. Van Empel een vierde wethouder nog meer nodig dan voor heen. Ook wethouder Hoek achtte in verband met de grote toekomstige ont wikkeling van de hoofdstad vier wet houders gewenst. De AJt.-vertegenwoor- diger heeft dit standpunt altjjd ingeno men, maar na hij thans nauw bij het werk van het college betrokken is, sprak het voor hem temeer. Bovendien is Middelburg, zo voegd<s de heer Hoek er aan toe, één van dè weinige gemeen ten, waarvan de raad ven belangrijk deel van de bevoegdheden aan het college van b. en w. heeft overgedragen en hy achtte het niet gewenst, dat een te kleine kring daarvan gebruik maakt. Het argument van een juiste weerspie geling van de raad in het college achtte de P.v.d.A.-fractieleider nog versterkt, nu ook de V.V.D. bij monde van bur gemeester mr. J. Drijber een stem in het college heeft. In het college is de stem van de bur gemeester van doorslaggevende beteke nis. Wanneer bij een voorstel over een zakelijke aangelegenheid (niet bij een voordracht, aanbeveling of benoeming van een persoon) de stemmen in het college staken, is de stem van de bur gemeester volgens artikel 98 van de gemeentewet namelyk beslissend. In de raad telt deze factor uiteraard mee bij de beoordeling van de vraag hoe het college van b. en w. moet zyn e steld. Marktberichten VEILING KAPF.LLE. IS juni. Kruisbessen onnjp 5363. Aard beien per doos van 2 ons: 1 7382. 2 37 Nieuwe aardappelen 1 92109. Kropsla 413. Rabarber 15 Boskroten 48 50. Komkommers Al 42. BI 83, Cl 21, stek 31. Spinazie 7.50—14. Sjalotten 22. VEILING GOES. 13 juni. Kruisbessen 5761. Aardbeien per doos 1 88, 2 61—78. Bloemkool A2 47, B2 29—37, afw. 25—23. Kropsla 1 6—15, 2 5, Cl 3.50. Komkommers 12. Kroten 4042. Sjalotten XI. Spinazie 2 1822. Rabarber 1 8—10. Zeekraal 55 130. Peulen 200—230. Postelein 30—33. Aard appelen afw. 23. VEILING MIDDELBURG. 13 juni Nieuwe aardappels, grote 90—107, drielingen 80—99. kriel 69—97. Aardbeien 1 per doosje 7897. 2 5035, 3 101—104. Kasperziken per st. 17—36. Rode bessen, kas. p. doos 7984. Asperges 110—276. Bloemkool 4 p. kist 64. 6 per kist 38—66. 8 per kist 27—52. 10 p. 26—36. Sla 1 3.50—14. 2 3.50—8. Spina- 10—36. Rabarber 16—20. Andijvie 15— 44. Bospeen 3470. Waspoen 64—95. Spits kool 18—28. Sav. kool S3. Komkommers groen 60-75 22—32, 50-60 21—32, 40-50 19—24, 35-40 16—19, 30-35 21. Komkommers wit 60- 75 44—46, 50-60 34—88. 40-50 31—32. 35-40 23—29. Boskroten 22—38. Radijs 14—19. Pos telein 42—54. Dubbele prins. 328333. Kas inybonen 265—268 De eerste rode bessen werden aangevoerd door de heer J. L. Dop, Middelburgsestraat 146, Middelburg en de eerste dubb. prins, werden aangevoerd door de heer P. Brand, Kanonweistraat 1. Domburg en de heer C. Labruyère. Noordweg 12. Domburg. VISMIJN COL1JNSPLAAT. 13 juni. Exportgarnalen, aanvoer 1852 kg, 261—287. Schar 346 kg. Bol 362 kg. Wijting kg. Tong 171 kg. Paling 9 kg. Rog 8 kg. Griet 2 kg. Schol 37 kg. Ongesorteerde vis SO kg. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. ;3 juni Aanvoer 15.000 kg. AA extra 260, AA 1 240, A extra 265, a i 235, B extra 260, 1 215. C extra 210, Cl ,60. D 1 140. E 1 E 2 35. F 1 25. stek 75. VEILING BERGEN OP ZOOM. 13 juni Bloemkool 2560. Sav. kooi 722. Bospeen 3370 Sperciebonen 240—290 Snij bonen 250—310. Rabarber 48. Spinazie 7 16. Postelein 17—32. Spitskool 25—33. Radijs 6—10. Sla 3.50—9. Komkommers 1533 Was- peen 5586. Erwten t40. Peulen 310—360. Aardbeien 2045. Kasperzik 45—49. E1ERNOTERING BERG EN OP ZOOM. 13 juni. Elernoteringen van de cooper. Wouwse melkinrichting Bergen op Zoom. in gaande donderdag 14 juni: prijskl. O 16 ct., 1 15 ct.. 2 14 Ct„ 3 13 ct.. IV 12 dt. VEILING TERNEUZEN. 13 juni. Sla 2 3.70—23. Bloemkool A 51—56, A2 50—63, B2 36—49. C2 15—27 afwijkend 2347 Groene komkommers B 35—39. Wit- komkommers C2 19, B 43. Selderij 2 26— 31. Peen 2 48—60. Kroten 2 39. Uien 9—15. Radijs 15—16. Eeretelingen 1 85—86, 2 82, kriel 71—76. Spitskool 2 16—24. Peulen S34. kool 2 16—22. Waspeen B2 25. Rabarber -27. Spinazie 2 33—Sé Tomaten A2. 122 —128. B2 125. C2 117—124. CC 96 kriel 61. Asperges BI 272. B2 258 -270 C 182. Groene komkommers 33. Per doos. glassardbeten 1 49—61, 2 33—55. Natuuraard beien 1 52—65. Nagekomen advertentie Heden nam de Heere tot Zich onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JOHANNES DE RIJKE, weduwnaar van Willemina Meliefste, In de ouderdom van 78 jaar. Namens de familie, L. de Ryke O.- en W.-Souburg, 13 1unl 1962. Condoieantie-adres Vlissingsestraat 10, Souburg. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 18 juni a_s. te 13 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7