G.J.O.-Zeeland hield toogdag in Domburg AGENDA N.V. „Sloe" begint bouw in Vlissingen DYNAMO VERSLOEG FRANSE CLUB ST.-MICHEL T0URC0ING: 76-66 WALCHEREN MARKTBERICHTEN WERNER SWANEVELD ZEGEVIERDE IN PINKSTERRONDE VAN AXEL OMZET VEILING STAVENISSE OVERSCHREED HET MILJOEN WOENSDAG 13 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VIJFTIGJARIG BESTAAN GEVIERD Jubileumspel door afd. Middelburg In allo Nederlandse provincies werd dinsdag het vijftigjarig be staan gevierd van de Gereformeer de Jongeren Organisatie. Voor de G.J.O. Zeeland werd deze toogdag gehouden in Domburg. Om tien uur 's morgens vertrok een groot aantal jongeren voorafgegaan door de muziekvereniging „Apol lo" uit Domburg en de drumband van Westkapelle vanaf de jeugdherberg naar liet dorp. Bij het gemeentehuis werd een défilé gehouden voor burgemeester wethouders van Domburg, het be stuur van de G.J.O. en enkele ge nodigden. Daarna kwamen de deelnemers aan de toogdag: samen op het recreatieterrein, waai- de próvinciale voorzitter, de heer J. P. Wattel, een openingstoespraak hield. De heer Wattel deelde mee, dat er bericht van verhindering was binnenge komen van de commissaris der konin gin, jhr. mr, A. F. C. de Casembroot. De bijeenkomst op het recreatieterrein werd bijgewoond door o.a. burgemees ter cn wethouders van Domburg, ds. Van de. Bom. ds. J. van Vliet uit Dom burg en de ore-voorzitter van de G.J.O.- afdcling Zeeland, de heer Chr. de Bruin uit Middelburg. De bondspenningmeester, drs. zette in een korte rede het doel en de geschiedenis van de G.J.O. uiteen. Daarna reikte de afdelingssecretares se, mevr. G. Kamphuis, de prijzen uit van de handenarbcidwedstrljd. De eerste en tweede prijs werden respec tievelijk gewonnen door de cl f Advertentie) Geef vader op „zijn" dag 'n cadeau voor 't hele jaar EEN OVERHEMD VAN //PECA" Prijzen vanuf 11,90 tot 29,75 (ook in Bell-O-Fast). HERENMODEHUIS LANDDAG VRIJZINNIG PROTESTANTEN ZONDAG IN BERGEN OP ZOOM Het programma voor de Vrijzinnig Pro testantse Landdag voor Zeeland en Westelijk Noord-Brabant, die zondag 17 juni a.s. te Bergen op Zoom zal wor den gehouden, is als volgt vustgestold: Aanvung 10 uur met een kerkdienst in de St. Geertruidskerk, Grote Markt, tij dens welke dienst ds. H. Brouwer zal spreken over „De ark van Noach". Na de kerkdienst is er gelegenheid het stadhuis van Bergen op Zoom te be zichtigen onder leiding van do gemeen te-archivaris, de heer Slootmuns. De koffiemaaltijd zal worden gebruikt in Thalia", waarna om 14 uur de mid dagvergadering begint. Bij goed weer zal deze in de open lucht worden ge houden, werken de weersomstandighe den niet mee, dun vergadert men in ..Thalia". Als spreker zal optreden ds. W. de Weerd uit Oostvoorne, met een onderwerp „Problemen rond de Oecu mene". Daarna zal de voordrachtskun stenaar Johan Lauxtermann voordra gen uit „De man op de schimmel" („Der Schimmelreiter") van Theodor Storm. De sluiting is om ongeveer 17 uur. Het thema van de landdag is: „Samen uit, samen thuis". Middelburg City: Die ^ledermaus. 20 uur, alle leeftijden. Electro. Drijfzand der be geerte. 19.30 uur, 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, IS uur. Abdij-, klank- en lichtspel, 2t en 21.30 uur. Vllsslngen Alhnmbrn. Onder spervuur naar Tobroek, 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Michael Strogoff, de held van dc steppe, 20 uur. 14 laar. Goes Grand: De sine aan de bloedkust. 20 uur. 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxv. De drie muske tiers. 20 uur. 14 Jaar. •verncuzen Luxor: Als het moederhart spreekt. 20 uur, l-l Jaar. Watertoren; Expositie schilderij cat Piet de Bodt, 10— 12 en 1321 uur. Concertgebouw: Het zilveren huwelijksfeest van het konink lijk paar. 15 cn 20 uut. Oostburg Ledelthcator; Wegens verlei ding van minderjarigen. 20 uur. 18 Jaar. Zierlk/.cc - Galerij „De Breedo Kring": ZomerèxpOBltie Zeeuwse beeldende kunstenaars, 10—17.30 uur. st. Amialaml Dorpshuis: Start avond vierdaagse eiland Tholen, 19 uur. „Emmanuel" en „Samuel I" uit Mid delburg, beiden onder leiding van de heer P. van Liere. De voorzitter deelde mee, dat de lande lijke jubileumactie tot nu toe f 39.248,10 heeft opgebracht. De opbrengst zal wor den besteed aan de bouw van een kampgebouw in Driebergen. VIJF MAAL TIEN Onder leiding van de heer Wattel voer den leden van de afdeling Middelburg 's morgens het jubileumspel ,,Vijf maal tien" op. Dit spel had bij de jeugd vooral veel succes, dank zij de fraaie kostuums, verzorgd door mevrouw Wat tel. „Vijf maal tien" beschrijft de ge schiedenis van Matthijs, die van zijn va der vijf deugden, vijf dukaten, vjjf du- vers en vijf dromen krijgt en van zijn moeder vijf draden. Daarmee trekt hij de wijde wereld in. Hij beleeft vreemde avonturen, maakt kennis met drie boe ven en een dansende ezel en wordt ter nauwernood gered van de schandpaal. Na de lunch in de jeugdherberg, wer- G.J.O.-toocjdag in Domburg. De aloude stoelendansont brak niet op het programma. Foto P.Z.C.) (Van onze Brugse correspondent) Over een maand begint men op het in dustrieterrein aan de Edisonweg te Vlissingen, vlak tegenover de P.Z.E.M.- centrale met het werk aan de gebou wen van de nieuwe maatschappij „Het Sloe". Het betreft hier een onderneming, die zich zoals gemeld zal bezig houden met het bewerken van en de groothandel in ijzerwaren. Deze naam loze vennootschap heeft op dit indus trieterrein een stuk grond van 9000 m2 gekocht. De gebouwen zullen een oppervlakte van 2000 m2 beslaan, zodat er genoeg ruimte overblijft voor stelselmatige uit breiding. Aanvankelijk was men de mening toegedaan, dat deze firma werd opgericht door twee Belgen, namelijk de heren J. en E. Tytgadt, resp. uit Mal- deghem en Brugge, maar in werkelijk heid zijn deze twee personen alleen maar de adviseurs van het nieuwe be drijf. Zij hebben tot taak de nieuwe on derneming op te richten, waarna het bedryftzal overgedragen worden aan de ware eigenaars. De naamloze vennoot schap „Het Sloe" zal dan samengesteld zijn uit zeven verschillende personen of firma's, waarvan 6 uit de provincie Zeeland en 1 uit Noord-Brabant. De namen wenst men echter niet bekend te maken vóór de onderneming startklaar is. Dan zullen overigens pas de aande len, die op naam staan van de twee Bel gen, aan de ware eigenaars worden overgemaakt. Men hoopt in de lente van 1963 vol ledig startklaar te zijn. Aanvankelijk zullen slechts ongeveer 25 personen in de nieuwe onderneming te werk gesteld worden. De zeven deelnemende firma's of personen behoren allen tot de sector van de ijzerverwerkende nijverheid. De den 's middags spelen gehouden. De jon gere meisjes en jongens deden volks spelen op het terrein van de jeugdher berg, de ouderen speelden de „stryd tussen Vlissingen en Breskens" en deden aan scliatgraverij op het strand en de oudsten brachten de „strijd tussen Veere en Haamstede" in beeld en spoorden „parachutisten" op. Twee auto's botsten op kruispunt bij Zaamslag Maandagmorgen omstreeks half elf zyn op het kruispunt Groenstraat-provin ciale weg, even buiten de bebouwde kom van Zaamslag, een personenauto, be stuurd door G. V. uit Rotterdam, en een open sportwagen van D. D. uit Axel niet elkaar in botsing gekomen. Het ongeluk ontstond, doordat D. geen voorrang verleende aorr de op de pro vinciale weg rijdende V. De sportwagen werd aan de rechterzijde geraakt, sloeg over de kop en kwam terecht op een naast de weg relegen stuk bouwland. D. werd licht gewond. De auto van V. werd aan de voorzijde beschadigd. De sportwagen moest met een takelwagen naar Terneuzen worden gebracht. Bevelandse onderwijzersver. houdt algemene vergadering )e vereniging van onderwijzers in Zuid- en Noord-Beveland houdt vrijdag 22 juni zijn 124e algemene vergadering in het Schuttershof te Goes. Op de agenda staat onder meer een lezing van de heer Jac. Lootsma, voorzitter der N.O.V., over „Nieuwe beheersvorm bij het openbaar onderwijs". Ter bijwo ning van deze lezing worden alle bur gemeesters van Zuid- en Noord-Beve- Fand uitgenodigd. In de morgenverga dering worden de huishoudelijke zaken afgewikkeld en zal de heer H. Arendse uit Hoedekenskerke vertellen over zijn „Indrukken van een reis naar de Nieu we Wereld". De onderwijzers en onder wijzeressen zullen rondom het middag uur aanzitten aan een gezamenlijke kof fiemaaltijd. De vergadering begint om half tien 's morgens. Zeil in brand op binnenplaats Een zeil is maandagmiddag om 4 uur in brand geraakt op de binnenplaats van de zeilmakerij van de firma v. d. G. in Vlissingen aan de Nieuwstraat. Het brandje ontstond waarschijnlijk door het wegwerpen van een brandende si garettenpeuk. De bewoners van het pand waren niet aanwezig: een agent van politie verschafte zich toegang tot de vuurhaard door over een muurtje te klimmen. De brandweer en de politie hebben samen het brandje geblust. De schade is nog niet bekend. VEILING ZUIöD-HOLL. EILANDEN. 8 juni. Aardappelen groot 301—125. Poters 108—119, kriel 89—94. Andijvie 1 40—58. 2 2940. Aanvoer 9000 kg. Spinazie 1 1330, 2 7.50—10, aanvoer ll.OOo kg. Komkommers 70-80 48—55. 00-70 38—47, 50-00 32—39. 40-50 20—34, 30-40 22—28. 48-51 per kg. Prins, bo- 380—410. Kassnij bonen 300- -300. Bospeen 1 55—76, 2 32—45, aanvoer 12.000 bos. Aard- beien 1 86—122. 2 73—100, aanvoer 6000 doos jes. Rode bessen 119—132 p. doos. Franken- thaler 400 p. k. Kroten 23—33. Rabarber 14 -20, Radijs 13—19. Spitskool 40—55. Selderij 15—23. Peterselie 31—59. Sjalotten 16—28. Postelein 38—13. Sla IA 17—28. 2 A 8—10, IC S—16, 56—68 p. kg. Aanvoer 71.000 stuks. Tomaten Extra A 620—600 p. bak. A 1 6.20, B 1 6.90, Extra C 5.90. C 1 5.50. CC 1 4.50 alles per bak. Bloemkool 1 6 st. p. bak 154, 8 st. p. bak 70—116. 10 st. p. bak 87, 12 st. p. bak 4769. Bloemkool 2 6 p. bak 90—109. 8 st. p. bak 60—95. 10 p. bak 55—68, 12 st. p. bak 44—60. Aanvoer 12.000 stuks. Jonathan 1 A 107—112. J B 104—108, 2 A 89—104, 2 B 91—95. Winston 1 A 97- 95—101, 2 A 86—89. twee Belgische adviseurs, die na de overdracht van de aandelen, niets meer te maken zullen hebben met de N.V. „Het Sloe", zijn te Maldeghem en te Brugge bedrijfsleider van een soortge lijke onderneming. IN DUALMEET Versterking van Zeeland MIDDELBURG Willem Hulsmann gaf .subliem Bachconcert Voor ongeveer honderd orgelliefhebbers heeft de bekende Amersfoortse organist Willem''Hulsmann dinsdagavond in de Nieuwe Kerk te Middelburg een con cert gegeven. Op bewonderenswaardige wijze bracht Hülsmann een programma, bestaande uit werken van J. S. Bach. Het hoogtepunt was ongetwijfeld de prachtige variatie op „Sei gegrüsset, Jesu Giitig". Het gevarieerde karakter van dit stuk stelde Hülsmann in staat zijn virtuositeit cn zijn grote stijlgevoel uit te leven. Het concert begon met dc machtige Praeludium en Fuga in E kleine terts (Peters III nr. 10). Daarna volgden vier koralen uit het „Orgelbüchlein", ..Liebster Jesu, wir sind hier", „Herr Gott nun schleuss den Himmel auf", O, Mensch, bcwein dein Siinde gross" en' „Mit Fried' und Freud' ich fahr dahin" afwisselend jubelend en ingetogen. Op een jirachtige gave wijze vertolkte Willem Hülsmann ook de Fantasia in G grote terts. Het concert werd beslo ten met Toccata, Adagio en Fuga in C grote terts. De Middelburgse liefheb bers van orgelmuziek hebben kunnen genieten van een sublieme Bachvertol- king. RESTAURATIE LUTHERSE KERK IS BEGONNEN Op de eerste pinksterdag is na de ere dienst de Evangelisch Lui horse kerk aan dc Zuidsingel te Middelburg tijde lijk buiten gebruik gesteld, daar de grote restauratic is begonnen. Het his torische orgel wordt door dc fa. Van Leeuwen deze week gedemonteerd. Dc restauratic geschiedt onder leiding van de architect M. J. J. van Beveren. Dc kosten bedragen momenteel 148.000. Na aftrek van alle subsidies dient de vry kleine Lutherse Gemeente nog 17.600 bijeen te brengen. Onder auspiciën van een comité van aanbeveling gaan na de reeds gehouden acties diverse acties door, zoals oud pa pier actie, concertenscrie, verkoop van prentbriefkaarten van het orgelfront, verloting, giroactie enz. Tijdens de restauratie is de Engelse Kerk door de kerkvoogden van de Ned. herv. gemeente gratis beschikbaar ge steld voor de erediensten. GAPINGE Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 9-6: Cardinganbrook van Zee, Jonet van Terneuzen. Gerhardt- Elfrlng van Antwerpen, Conquistador van Antwerpen, op 10-6: Volharding van Liverpool, Hoc-VInccs van Le Treport, Inge R. Christo- phersen van Gent, Roland van Londen. Bl- Neptuno van Einden, Coca dDoro van Tuapse op 11-6: Hereford-Beacon van Port Said, Hutn- Neptuno van Einden, Coca d'Oro van Tuapse Florian vnn Brunsbuttel. Vlissingen vertrokken op 0-6: Fllla naar Le Havre .Conquistador naar Malaga, op 10-6: Vol harding naar Antwerpen, InRe R. Christopher- r Kotka. Gerhardt-EIfring naar Guole, El-Neptuno naar Barcelona, op 11-6: Jonet Londen. Coca d'Oro naar Stockholm, Hoc-Vlnces naar Londen, IIutu-Florlau Antwerpen Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 0-6: Blltar vnn Bremen, Helvotla-S vnn Wïsniar- Gent, Steenbergen van Hamburg, Tlieron Bremen, Soinmelsdijk van Rotterdam, op 10-6: Tnmo van Londen, Ella van Halmstad, Sons- beek van Wlsbeck, Citadel van Fort-Talbot, Globe van Londen, Strocfkcrk van Casablanca Kamperdijk van New York. Delldljk van Rounnn, Dnhomeykust van Hamburg, Bran- darls van Zee, op 11-6: Hudo van Hclslngborg, Fambu van VI gel, Alnati vnn B. Aires, Am as lis Londen, Escaut van Perth, Mariunne Rouann, Neder Wcscr van Amsterdam, Stnrt van Rottordam, op 12-6: Prins Alexander vnn Rotterdam, Myruus vnn Ryeka, Imke van Lis bon. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op U-li: A res naar Rotterdam, Spes-Major naar Rot terdam, Rex naar Londen-Gcnt. Orient naar Londen, Nike naar Londen-Gcnt, Lauwersborg Zee-SIulskil, Irazu naar Amsterdam, Al- wakl naar Amsterdam, Venus naar Swansea, Bram naar Zee-Gent, Hcndrlk-llolwerda naar Kopenhagen, op 10-0: Jolanda naar Zee, Tjo- Londen, Brouwersgracht naar Helsin ki, Spolanda naar Bilbao, Prins Johan Wil lem Frlso naar Bremerhaven, Engelina-Broe- Rotterdam, Gaxoet naar Rotterdam,, Afscheid bij brandweer In tegenwoordigheid van b. en w. heeft de vrijwillige brandweer van Gapinge afscheid genomen van de ondercomman dant. de neer L. Mersie. Burgemeester A. de Kam wees in een toespraak op de lange staat van dienst (38 jaar) van de heer Mersie. Hij kon goed be grijpen, dat de scheidende ohdercom- mandant zijn taak wilde overlaten aan jongeren en hij verleende hem op de meest eervolle wijze ontslag. Verder reikte de burgemeester de heer Mersie een oorkonde uit van de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandan ten en speldde hij hem het erekruis van verdienste op, verbonden aan deze oor konde. De commandant, de heer Louwerse, dankte dc heer Mersie voor zijn ijver, plichtsbetrachting, steun en prettige sa menwerking en overhandigde hem na mens de manschappon een standaard met; inscriptie. Tenslotte dankte de lieer Mersie b, w. en de leden van de brandweer. Als nieuwe ondercommandant werd be noemd de heer Jac. Goedbloed Pzn.. die tijdens deze bijeenkomst werd ver welkomd, evenals het niéuwe lid, de heer A. Kodde. O.- EN W.-SOUBURG VLIJT EN VOLHARDING HULDIGT HAAR DIRIGENT De muzikanten van het Souburgse „Vlijt en Volharding" zijn in feeststem ming. Hoe kan het anders, na het dub bele succes dat tweede pinksterdag op het concours te Kortgene werd geboekt. Want zowel de „senioren" als het jeugd-! korps kwamen met een eerste prijs uit de bus. En omdat dit natuurlijk voor een zeer belangrijk deel te danken is aan het werk van dirigent A. L. van Wallenburg, gaan de Souburgse mu zikanten donderdagavond hun directeur een verdiende huldiging bereiden. Zij komen daarvoor 's avonds om acht uur in het muzieklokaal aan de Burcht straat bijeen. AAGTEKERKE Onderwijsbenoeming Tot onderwijzeres aan de hervormde diaconieschool te Aagtekerke is be noemd mej. F. de Grulter te Rijswijk RSC-Hitchin Town 4-5 Na een van RCS-zijde uitstekend ge speelde wedstrijd hebben de Soubur gers zaterdagmiddag tegen de sterke Engelse amateurclub Hitchin Town een eervolle 45 nederlaag geleden. RCS begon met een 10 minuten durend over wicht, maar dc Engelsen namen toen het initiatief over en na' 17 minuten opende midvoor A. Biggs de score (0 1). Reeds 4 minuten later vergrootte rechtsbinnen Hammond de voorsprong tot 0—2. Het leek voor RCS een grote nederlaag te zullen worden, want met een hard schot trof P. Cox voor dc derde maal de roos (03) en na 32 minuten moest de RCS-doelman bij een meer vat op het Engelse spel maar schoten van A. v. d. Berge en J. van Ecnennaam vonden bij de uitstekende doelman Turner geen genade. RCS be gon de tweede helft met een flink of- 'ensief en na 5 minuten verkleinde r. van Eenennaam met een hard schot de achterstand (14). Reeds 2 minuten later legde A. v. d. Berge op keurige wyze de laatste hand aan een vloeien de combinatie tussen de Nooijer en Van Overbeke (24). Na mooi voor bereidend werk van Wutzler werd het na 18 min. door A. v. d. Berge 34 maar 2 minuten later had midvoor Biggs succes (35). Nog gaf RCS zich niet gewonnen en Van Overbeke maak te er kort daarop 45 van. Even later kreeg hij nog een mooie kans op de gelijkmaker, maar toon faalde hij. Met deze stand kwam het einde. Rest nog tc vermelden dat Hitchin Town, dat onder leiding van de bekende Vic Way- ling deze trip maakte, 3 internationals in zijn gelederen telde t.w. Everitt, Biggs en Hammond. Sport en Marathon De Middelburgse atletiekvereniging Dynamo heeft tweede pinksterdag in een dualmeet een overtuigende overwin ning (76-66) geboekt op de Franse club Saint Michel Tonrcoing. De Mid delburgers wonnen bijna alle nummers. Hein Cujé en Cas Mulder konden niet meedoen, omdat zij geblesseerd waren. Kees de Groot nam echter weer sinds lange tijd aan een wedstrijd deel en be haalde twee eerste plaatsen (op de nummers 100 m en 200 m heren). De Dynamo-ploeg werd versterkt door Grootjans, Van de Linde en Swint van Zeeland Sport en Bouwens en Van Beest van Marathon. De grootste overwinningen voor de Zeeuwen waren het kogelstoten heren en de 5000 meter heren. Bij het kogel stoten werd R. Grootjans eerste met een afstand van 12,87 meter en P. Ver- sluys van Dynamo" tweede (12,70). Ook bij de 5000 meter wisten twee Zeeuwse atleten zich als eerste en tweede te plaatsen. A. Bouwens werd winnaar in een tijd van 17.04.8 en P. Tolhoek kwam op de tweede plaats (17.07,-). Minder goed waren de 4 maal 400 me ter en de 4 maal 100 meter estafette, die een overwinning werden voor Tour- coing. Bij het discuswerpen heren ver zamelde R. Grootjans echter 5 punten door 40,36 meter'te werpen. J. Dujar- din van Tourcoing die tweede werd kwam niet verder dan 34,17 meter. Dc 100, 800, 400, 200 en 5000 meter he ren werden respectievelijk gewonnen door de Zeeuwen K. de Groot, P. Zwar- tepoorte, W. van Beest. K. de Groot en A. Bouwens. De 1500 meter heren werd een overwinning voor Queval van Tourcoing. P. Versluys van Dynamo werd eerste bij het verspringen heren; op de vierde plaats kwam R. Swint. Laatstgenoemde atleet eindigde echter op de tweede plaats bij het hoogspringen heren. Eer ste werd M. Platelle uit Tourcoing. De volledige uitslagen luiden: 100 meter heren: 1. K. de Groot, Dyna mo 11,3 sec.: 2. J. C. Rius, Tourcoing 11,6; 3. P. Versluys, Dynamo 11,6; 4. Castelaier. Tourcoing 11,7. 800 meter heren: 1. P. Zwartepoorte. Dynamo 2.02.7: 2. Lemaire, Tourcoing 2.04,2; 3. Moreau, idem 2.04,4; 4. F. Brouwer, Dynamo 2.06,2; 5. A. Bou wens, Dynamo 2.08,8. 400 meter heren: 1. W. v. Beest, Dyna mo 52,4: 2. Morelle, Tourcoing 52,5; 3. W. Back. Dynamo 57,-; 4. J. Roulland, Tourcoing 1500 meter heren: 1. Queval, Tourcoing 4.13,6; 2. H. Bostelaar, Dynamo 4.18,4; 3. v. d. Bussche, Tourcoing 4.21,-; 4. R. Mondeel, Dynamo 4.32,-. Kogelstoten heren: 1. R. Grootjans. Dy namo 12.87: 2. P.Versluys, idem 12,70; 3. N. Castelair, Tourcoing 12,44; 4. J. Dujardin. idem 12,15. 200 meter heren: 1. K. de Groot, Dyna mo '23,2; 2. Blomme, Tourcoing 23.4; 3. P. Dumortier, idem 24,2; 4. W. Back, Dynamo 27,9. 5000 meter heren: 1. A. Bouwens, Dy namo 17.04,8; 2. P. Tolhoek. idem 17.07,-; 3. R. Pinck, Tourcoing 17.32.5: Ruis, idem 18.11,8. rspringen heren: 1. P. Versluys, Dy namo 6,28; 2. D. Halluin. Tourcoing 6,27 3. D. Rius, Tourcoing 6.01; 4. R. Swint, Dynamo 5,49. Hoogspringen heren: 1. M. Platelle, Tourcoing 1,77; 2. R. Swint, Dynamo 1,62; 3. Roulland, Tourcoing 1,62; 4. De Groot, Dynamo 1,55. Tour- 4 x 400 meter estafette heren: coing, 3.42,4: 2. Dynamo 3.53,4. 4 x 100 meter estafette heren: 1. Tour coing 45,1; 2. Dynamo 47,8. Discuswerpen heren: 1. R. Grootjans, Dynamo 40,36; 2. J. Dujardin, Tour coing 34,17; 3. B. Cornil, Tourcoing 32,70; 4. W. v. d. Linde, Dynamo 32,35; 5. N. Castelair, Tourcoing 31,36. Speerwerpen heren: 1. W. v. d. Linden, Dynamo 47,08; 2. P. Versluys, idem 44,90; 3. B. Deswageres, Tourcoing 37,97; 4. H. Volt idem 32,55. 300 m junioren A-B: 1. Braat, Tour coing 40,5; 3. Depelchin, idem 42,9. Hoogspringen junioren: 1. Roulland T.c. 1,40 (A); 1. Szwawroski T.c. 1,40 (C): 2. W. de Schrijver, Dynamo 1,30; 3. Provost, SMT 1,25; 4. Decruyenaere D 1,20 idem; 5. A. Tholenaar, Dynamo 1,20; 6. Decruyenaere J., SMT 1,20; 7. Lecanu, SMT 1,15; 8. Decruyenaere F., SMT 1,15. 1500 meter jongens A-B: 1. Calmache, Tourcoing 4.39,2; 2. Vlieger, Dynamo 4.41,4; 3. Huigen, Dynamo 4.43,-; 4. P Richet, Tourcoing 4.46,5. Verspringen junioren A-B: 1. Depel chin (A), Tourcoing 5,48; 2. Maartense, Dynamo (B) 4,53; 3. Vlieger (B), Dy namo 4,05. C-junïoren ver. 1. Szwawroski, Tour coing 4,74; 2. A. Tholenaar, Dynamo 4,55; 3. W. de Schrijver, idem 4,40. Deze uitslagen tellen niet mee tentelling. 60 meter jongens C: 1. A. Tholenaar, Dynamo 8,3: 2. W. de Schrijver, idem 8,4; 3. J. Lemperéur T.c.18,4. 1 EINDHOVEN EN VEENDAM BLIJVEN IN le DIVISIE Doordat Eindhoven tweede pinksterdag de laatste van de serie beslissingswed strijden tussen Veendam, Eindhoven en SVV voor twee plaatsen in de eerste divisie heeft gewonnen de zuiderlin gen wonnen in Eindhoven met 24) van SW heeft het zich niet Veendam, dat zich reeds eerder veilig stelde, in de eerste divisie gehandhaafd. Alle drie clubs eindigden met 2 punten, zodat de doelcijfers in de gewone com petitie moesten beslissen. Deze waren van Veendam (6038) en Eindhoven (5642) het gunstigst. SW (5042) krijgt nog een kans om zich te hand haven in een beslissingswedstrijd met nummer zeven van de eerste divisie B, Scheveningen/Holland Sport. Renner Minnebo winnaar van nieuwelingenrit IJzendjjke Dinsdag is te IJzendijke de 28ste ronde voor nieuwelingen verreden. De wieler koers ging over 75 kilometer. De ren ner G. Minnebo uit Heenvliet reed de 28 ronden het snelst en finishte zodoen de als eerste. Aanvankelijk bleef het uit 29 renners bestaande veld dicht bij een, maar in de 16e ronde gingen G. Minnebo en J. van Veen er vandoor. Het tempo van Minnebo was echter zo hoog, dat Van Veen de Heenvlietse ren ner niet kon bijhouden en op 45 secon den na de winnaar finishte. Van Veen hield echter zijn voorsprong op het in middels uit 27 renners bestaande grote peloton. De uitslag van de nieuwelingen- koers was: 1. G. Minnebo, Heenvliet, 2, J. van Veen. Werkendam (op 1 secon de), 3. P. van Dongen, Made (won de sprint van het peloton dat op 1 minuut volgde), 4. H. v. d. Maas, Ouwerkerk, 5. Dirk Kosten, Kapelle, 6. Bernard v. d. Geest, Den Haag, 7. A. v. d. Wal, Zuid- land, 8. Piet Barendrecht, Lekkerkerk, 9. A. Naaktgeboren, 's-Gravendeel, 10. J. van Driel, Werkendam. De koers werd verreden onder grote publieke be langstelling. 80 meter jongens A-B: 1. P. Praat, Tourc. 9.9; 2. B. Depelchin idem 10,-; 3. Maartense, Dynamo 10,1; 4. H. de Vlieger, idem 10,8. 600 meter jongens C: 1. R. Negri, Tour coing 1.36,7; 2. J. Valynsede, idem 1.36,6; 3. A. Tholenaar, Dynamo 1.36,8; 4. M. Prouvost, Tourcoing 1.39,2; 5. W. de Schrijver. Dynamo 1.50.2. De uitslagen van de junioren telden niet mee voor depuntentelling. UIT DERDE POSITIE Spanning bleef tot in laatste ronde Werner Swaneveld uit IJselmonde heeft dinsdagmiddag de pinksterronde voor onafhankelijke!! en amateurs te Axel gewonnen. Van de veertig gestarte ren ners was hij de man, die na een bij zonder snel gereden afstand van 110 kilometer, nog de meeste reserves over 1961 WAS EEN GUNSTIG JAAR Meer samenwerking van Thoolse veilingen De/.er dugen hield de veilingvereniging „Stavenissc cn Omstreken" in hotel „Zeeland" een vergadering. Dc voorzit ter, dc heer J. C. de Rooy memoreerde dat 1961 eeii goed jaar voor teler en veiling was. Voor het eerst in het be staan der vereniging is de omzet boven het miljoen gulden gestegen, n.I. 1.097.236,03, terwijl nog voor f 25.000 in Bergen op Zoom werd geveild. De omzetten bedroegen: aardappelen: 3.374.400 kg; uien 2.844.375 kg; diver sen 82.882 kg. Totaal: 6.321.657 kg. De omzetstijging bedroeg ruim 301.000, dat is 38 ten opzichte van 1960-61. De kwantitatieve omzetstijging bedroeg 1.007.700 kg, ofwel 19 Volgens de voorzitter is van de concen tratie van de Thoolse veilingen niet veel terecht gekomen. Het is de verschillende commissies na onderzoek gebleken, dat concentratie voor dit eiland niet gewenst is. Wel is er thans een nauwere samen werking tussen de veilingen. De voor zitters en de veilingmeesters van de di verse veilingen komen regelmatig by elkaar. Men tracht zoveel mogelijk ver schillen in werking op te heffen en men treedt naar bulten gecombineerd op. Tevens is een afzetcommissie voor tuin- bouwprodukten gevormd. Voor Stave nissc heeft hierin de heer C. E. W. Steen- dijk zitting. Ernstig probleem Op het laatst van het boekjaar, aldus de voorzitter, werden we geconfronteerd met een ernstig probleem. Het Centraal Bureau 2 heeft n.I. besloten haar fust- Bark te liquideren. ip voorstel van het bestuur, werd be sloten een gedeelte van de oude C.B.- kisten te kopc-n en daarnaast nog een auantum nieuwe aan te schaffen. mdat er dat jaar goede investeringen voor kisten zijn gedaan en om de solva biliteit der vereniging op te voeren werd besloten het batig saldo geheel aan de reserve toe te voegen. Voor speciale kredieten is de liquiditeit in verband met de grote investeringen, niet achteruit gegaan. Verder stelde dc vergadering de veiling- porvisies voor leden en niet-leden, de contributie, het intreegeld, de kisthuur en de veilplichtige datum voor aard appelen vast. De rente van de ledenlening zal zo spoedig mogelijk in contanten worden uitbetaald. Bij de verkiezing voor een aftredend be stuurslid werd de heer C. E. W. Steen- dijk met grote meerderheid herkozen. In de plaats van het financieel-commis- sielid. de heer L. Potappel Cz., werd de heer W. Smits gekozen. Bij de rond vraag werden nog enkele vragen van leden beantwoord. had. Die reservekrachten had hy ook hard_nodig, want in de voorlaatste van de 55 ronden gingen de 25 overgebleven renners in één lange sliert voorbij de jurywagen, zodat het tot het laatst toe een open vraag bleef wie van hen de 20 pryzen zouden verdelen. Aanvankelijk leek het er op, dat Van der Kloot (maandag winnaar in Hans- weert) en Solaro om de erepalm en de traditionele kus van de Axelse schone zouden strijden. Maar ruim hondervïjf- tig meter voor het spandoek vloog Swa neveld uit derde positie over het duo heen om niet zeker tien meter voor sprong te finishen. Spanning heerste er dus tot in de laatste ronde maar spectaculair werk was er niet bij. De oorzaak lag in het hoog opgevoerde tempo waarbij over de gehele wedstrijd een gemiddelde van 42,5 kilome ter per uur werd bereikt. Het rennersveld met veel favorieten gaf daardoor niemand gelegen heid ook maar verder te komen dan ruim honderd meter. Tal van dergelijke uitlooppogingen, soms van 10 man tegelijk, werden zon der pardon in de kiem gesmoord. Ieder een, die pech kreeg was onherroepelijk verloren. Dat ondervonden de plaatse lijke favorieten Henk de Waal, Jos Aan raad en tal van andere renners. Bijzonder op. de voorgrond traden steeds De Jong, Van der Kloot, Haast en de Zeeuwen Tolhoek, Van Poecke, Boon man en Verburg, maar de meesten van hen moesten zich in het beslissende stadium met een bescheiden plaatsje tevreden stellen. UITSLAG De uitslag was als volgt: 1. W. Swane veld. IJselmonde. de 110 km in 2 uur, 35 min., 11 sec.; 2. J. v. d. Kloot, Zun- dert; 3. B. Solaro, Den Bosch; 4. W. de Rooy, Bergen op Zoom; 5. B. Gieske, Haarlem; 6. P. van As, Roosendaal; 7. W. Heeren, St.-Willibrord; S. H. de Jong, St.-Willibrord: 9. F. Boonman, 's-Heerenhoek; 10. M. van Ginneken, Schijf; 11. F. Ouwerkerk. Rotterdam; 12. J. Verburg, Kortgene: 13. W. van Dongen, Breda: 14. K. Deykers, St.-Wil- librord; 15. F. v. Poecke, Koewacht; 16. H. de Ruijter, Alblasserdam; 17. J. v. Breugel, Zwijndrecht; 18. J. de Koning, Breda; 19. T. Peeters. Haarlem; 20. B. de Vos. Dintcloord; 21. J. v. d. Weele. Goes; 24. G. Deegens, Kapelle; 25. R. Hoogerland, Kapelle. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 9 juni. aanvoer. 15.000 kg. AA extra 3.30, AA 1 2.70. A extra 3.00 A 1 2.40, B extra 2.80, B 1 2.40, C extra 2.40, C 1 1.80. D 1 1.50. E 1 1.20, E 2 1.30, F 1 2.00. stek 0.30. VEILING MIDDELBURG. 12 juni. Aardbeien 1 7293, 2 5488. Sla 1 13—16. 2 3.50—12. Spinazie 2 34—58. Andijvie 4064. Perziken 20—34. Asperges 90—216. Postelein 2 4874. Waspeen 2 £3S3. Spitskool 3244. Bospeen 64. Bloemkool 4 p. kist 61—79, 6 p. kist 51—70, 8 p. kist 31— 47, 10 p. kist 2536. Komkommers 30-35 13 25. 35-40 19—24, 40-50 25—29, 50-60 30—38, 60- 75 35—37, 75-op 40. krom 20—38. EIERNOTERING GOES. Bericht van handelaren. Kippeëieren 8 cent. Eendeëieren 7 cent. Ganzeëieren 20 cent. A8PERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 12 juni. Aanvoer 20.000 kg AA extra 2.60. AAI 2.40, A extra 2.70, A 1 2.30, B extra 2.70, B 1 2.15, C extra 2.10, C 1 1.60. D 1 1.40. E 1 0.60. E 2 0.40, F'l 2.05. stek 0.75. VEILING GOES. 12 juni. Kruisbessen 71—80. Aardbeien per doos extra 94, 1 70—88, 2 57—69, afw. 46. Bloemkool A 2 72—100, B 1 63. B 2 53—58. afw. 21—65. Kropsla 1 16—22, 2 5—16, C 1 6. Radijs 1719. Rammenas 21. Spinazie 2 30—42. Rabarber 1 5—22. Zeekraal 149—155. Peulen 270, Dubb. pr. bonen 320—370. Pos telein 62. Aardappelen atw. 23. VEILING KAPELLE. 12 juni. Kruisbessen onrijp 75—132. Aard beien per doos van 2 ons. extra 67—68. 1 63—68. 2 44—53. VLASMARKT ROTTERDAM. 12 juni. Waterroot vlas: lage soorten van f 1.35 tot f 1.50, middensoorten van 1.55 tot f 1.65, best vlas van f 1.70 tot f 1.90. Dauwroot vlas van f 1.25 tot f 1.70. Breekvlas van f 0.80 tot f 1.29, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van t 0.60 tot g 0.95. De aanvoer van waterroot vlas bleef van geringere omvang dan in de voorgaande we ken. Lage- en middensoorten worden het meest aangeboden, de preduktie van betere soorten is klein. Voor vrijwel alle partijen was de vraag voldoende, de prijzen bleven onveranderd. Dauwrootvlas wordt onveran derd aangeboden, de vraag blijft vrij goed. Breekvlas vrijwel niet aangeboden. Ge zwingelde lokken blijven gunstig in de markt, de produktie kon geheel verkocht worden, prijzen als vorige week. De nieuwe oogst is goed bijgekomen door gunstig weer. de lengte i- echter nog niet voldoende. VEEMARKT ROTTERDAM. 12 juni. Totale aanvoer 3394. Weekaanvoer 3894. Vette koeien en ossen 820. Gebruiksvee 1028. Vette kalveren 426 Graskalveren 189. Nuchtere kalveren 925. Paarden 47. Veulens 3. Schapen of lammeren 68. Weide- of zuig- lammeren 366. Bokken of geiten 22. Prijzen resp, voor le, £e en 3e kwaliteit (in ets per kg) Vette koeien 300-345 275-300 245-275 Vette kalveren 280-300 250-280 220-250 Slaclltpaarden 276 240 220 {in guldens per stuk) Graskalveren 470 370 250 Nuchtere kalveren 166 140 103 Schapen 115 100 90 Lammeren Su 70 60 Kalf- en melkkoeien 1250 1350 975 Vare koeien 870 750 675 Vaarzen 559 730 650 Pinken 520 520 450 Vette koeien aanvoer ruimer, handel lui, prijzen iets minder. Vette kalveren aanvoer minder, handel vlot, prijshoudend. Graskal veren aanvoer iets meer. handel kalm, niet geheel prijshoudend. Nuchtere kalveren aan- minder, handel goed, prijzen iets'ge drukt. Slachtpaarden aanvoer minder, han del lui, prijzen onveranderd. Schapen en lammeren aanvoer minder dan vorige week, handel rustig, prijzen iets gedrukt. Kalf- en melkkoeien aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen gedrukt. Vare koeien aanvoer iels ruimer, handel stiL prijzen vooral niet ho ger. Vaarzen en pinken aanvoer tamelijk, handel stroef, prijzen gedrukt. VISMIJN COLIJNSPLAAT. 12 juni.Exportgarnalen, aanvoer 1704 kg. 2.56—3.26. Schar 387 kg. Bot 553 kg Wijting 84 kg. Schol 39 kg. Tong 144 kg. Paling 16 kg. Griet 2 kg. Rog 12 kg. Ongesorteerde vis 30 kg. Nagekomen advertenties. De heer en mevrouw DIJCKMEESTER- DE BRAUW geven met vreugde en dank baarheid kennis van de ge boorte van hun zoon PIETER NICOLAAS MAURITS en van hun dochter EMMA MARINA. Zierikzee, 12 juni 1962. Oude Haven 48. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, on ze geliefde zuster, be huwdzuster en tante JOHANNA ENGELINA VAN KOEVERINGE- SINKE, op de leeftijd 52 jaar. 1 ruim Uit aller naam, J. Sinke. „Gij zult mij leiden door Uw raad, en daar na mij in heerlij kheïd opnemen". Psalm 73 24. Wij ontvingen bericht dat de Here tot Zich nam in Zijn heerlijk heid mijn zo zeer be minde man en onze lieve vader HERMAN AART VAN DER MAAS, president-directeur van de N.V. Provin ciale Geldersche Electriciteits Maatschappij, Officier in de Orde van Oranje-Nassau, op de leeftijd van 55 jaar. E. P. van der Maas van Sluys Eduard Paul Greet Joosje Aart Christi Samuel Peter Arnhem, 9 juni 1962, Jollesstraat 5. De begrafenis heeft plaatsgehad in Ottawa, Canada. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5