Iets anders dan aordappden ROKEN DRUM Vlijt en Volharding won de wisselbeker Ontdek zó de fijne smaak van Drum! MANNEN AGENDA Scbr<rdte WALCHEREN Uitslagen muziekconcours Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen JEUGDTENNISTITELS GINGEN NAAR D. TH0MAES EN F. DE HAAS ONTWERP VERZWARING GEREED DIJKVAK BRESKENS-NUMMER ÉÉN PINKSTERKAMP OP SCHOUWEN VAN DUIKERS EN WATÈRV0RSERS STEEDS MÉÉR DINSDAG 12 JUNI 1962 PROVINCIALE Z-EEUWSE COURANT 6 MUZIEKCONCOURS IN KORTGENE Eerste prijs met lof voor Souburgs muziekkorps Onder goede weersomstandigheden ïn de middaguren brak zelfs de zon nog door werd op tweede pinksterdag te Kortgene liet jaarlijkse muziekconcours van de Zeeuwse Bond van Harmonie en Fanfareverenigingen gehouden. Dit cours kreeg een dubbel feestelijk tïr in de eerste plaats, omdat dit het vl tigste concours was \~an de Zeeuwse Bond en in de tweede plaats omdat de organiserende vereniging, de Koninklij ke Muziekvereniging „Eendracht Maakt Macht" te Kortgene, dit jaar 80 jaar be staat. Op het, sportveld te Kortgene ga ven 28 Zeeuwse verenigingen acte de presence en de wissclbeker werd dit jaar gewonnen door „Vlijt en Volhar ding" uit Oost- en West-Souburg met een eerste prijs met lof en een punten totaal van 195. Met „The Shipbuilderssuite" van P. Yorkc behaalden de mannen van diri gent A. L. van Wallenburg de hoogste eer samen met „Excelsior" uit Kloetin- ge (192 punten met lof) en O.K.K. uit Wemeldinge (189 punten met. lof). Het optreden van dit korps was een attrac tie voor de zeer talrijke muziekliefheb- PINKSTERDRUKTF IN ZEELAND Slot van pag. 1) nig te maken met de toeristen, die gro tendeels verder gingen, naar de kust toe. Grensposten Aan de grensposten ln Zeeuwsch-Vlaan- dcren was het voor de douanebeambten niet bij te benen. Rijen auto's en tou ringcars passeerden op weg naar de kuststreken en de belangrijkste centra, waarvan vooral de Braakman, Axel, Walsoorden en Oostburg veel belang stelling trokken. De rijkspolitie signa leerde een bijzondere drukte op de grote wegen, vooral op tweede pinksterdag, toen het weer wat minder was en de trek vfin de kuststreken uit groter werd. De drukte aan de kust was za terdag en zondag op een hoogtepunt. Men kreeg hier echt de indruk „het bad gastenseizoen is begonnen". De spoorwegen tenslotte kregen ook hun deel van de tocristcnstroon» te ver werken. Vooral vrijdagavond was het op het station Vlissingen een drukte van belang, extra loketten gingen open en extra treinstellen (met zo'n 500 zit plaatsen) reden, gekoppeld aan de nor male capaciteit over de „ijzeren wegen" in Zeeland. MIDDELBURG W. HULSMANN SPEELT IN DE NIEUWE KERK Amcrsfoortse organist Willem Hülsmann geeft vanavond (dinsdag) een concert in de Nieuwe Kerk te Mid delburg. Het programma bevat werken van J. S. BacliPraeludium en Fuga in E kl. terts, vier koralen uit het „Orgel- büchlein", Fantasia in G groot, „Sei gegrlisset, Jcsu gütig" en Toccata, Adagio en Fuga in C groot. Het con cert begint om acht uur. Advertentie) Doe papa een plezier., geef hem zondag een ,/Peca"-das HERENMODEHUI S Winkelgalerij - Middelburg Middelbars City: Die ETedermaub. 2U uur, 0.1. Electro: Drijtinnd oer begeerte. I'J.30 uur. 14 Jaar Molenwater Miniatuur Wal cheren. 0-18 uur. Trefpunt: Ruilbeurs, lu.30 uur. Vlissingen - Alhambra: Onder spervuur nnar Tobroek. 20 uur. 14 Jaar Luxor: Michael Strogoff, de held van de steppe. 20 uur. 14 jaar St.-Laurens: Ringrijdcrt). Goes Grand: De slag nun de bloedkunt. ?0 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: De drie muske tiers, 20 uur. 14 jaar. Luxor: Maelste overwinnaar. 20 uur. 14 Jaar. Tcrncuzcn Luxor: Als het moederhart spreekt. 20 uur, 14 jaat Watertoren: Ex positie schilderijen Piet de Bodt. 10-12 en 13-21 uur. Oostburg Ledeithcntcr. Het zilveren hu welijksfeest van het koninklijk paar. 20 cn 21 uur. Hulst Bloseoopgebouw: Vin Mala, 20 uur. 18 laar. Axel - Het Centrum: ,)e zoon van de rode piraat. 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gent Olyrnplatheater: Brandend verlangen. 20 uur. 18 innr Zierikzee - Concertzaal: De vijand kwam 's nachts, 20 uur, 14 Jaai. Achtentwintig Zeeuwse korpsen zijn maandag in Kortgene aangetreden voor het jubileumconcours van Zeeuwse harmonie- en fanjareverenigingen, waarbij het Soüburgse „Vlijt en Volhar ding" als eerste uit de bus kwam. Op de foto: belangstelling voor de prestaties. Foto P.Z.C.) bers. Er is met veel animo gemusiceerd en de jury. bestaande uit de heren M. Adam uit Haarlem, H. Jakma uit Hil versum en W. Steijn uit Zaandam was eensgezind van mening, dat de presta ties zich in vergelijking met vorig jaar in stijgende lijn begeven. Vooral in de hogere afdelingen zijn er prestaties ge leverd, die alle lof verdienen en wan neer er landelijke vergelijkingen getrof fen moeten worden, dan is dit oeslist niet ongunstig voor Zeeland. 's-Morgens om half tien was er een ontvangst door het Kortgeense gemeen tebestuur in het gemeentehuis, waar burgemeester A. A. Schuit in een toe spraak vertegenwoordigers van de Zeeuwse Bond, juryleden, het ere-comi- té en de afgezanten van de diverse ver enigingen hartelijk verwelkomde. De heer A. Welleman. voorzitter van de organiserende vereniging E.M.M., moest behalve zijn blijdschap over de grote deelname tot spijt enige opmerkingen in mineur plaatsen. Hij zag nameiyk de toekomst somber in. althans wat be treft zijn vereniging. Het ledental loopt terug en onder de jongelui is geen en- Alle nieuwtjes op foto- en filmgebied in een speciale catalogus. Bekijk thuis op uw gemak deze schitterende catalogus. 64 pagina's vol foto's, beschrijvingen en tips van alles op fotogebied. Op aanvraag zenden wij U deze catalogus toe. Prijs 1,25en dit bedrag ontvangt U terug wanneer U een camera koopt. Schrijf of bel ons vandaag nog. FOTO VERSCHOORE Goes Tel. 6159 Vlissingen Tel. 4081 Kruiningen Tel. 232 Hervormde kerkdag op „Heesterlust" - Noordgouwe Beschut door de bossen van het land goed „Heesterlust" le Schuddebeurs hebben ongeveer honderd hervormden van Schouwen-Duiveland hun tweede kerkdag gehouden. Met bussen waren ze tweede pinksterdag naar de Schouw- se „corridor" gekomen: oudere en jeug dige lidmaten, die in deze openluchtbij eenkomst onder het motto: „Zegt het voortde boodschap van het evan gelie met elkaar beleefden en doorga ven. De kerkdag twee jaar geleden werd de eerste in Haamstede gehouden werd 's morgens ingezet met een geza menlijke dienst in de hervormde kerk van Noordgouwe, waar vicaris J. Hel ling de meditatie verzorgde. Ruim een uur later begaf men zich te voet naar „Heesterlust", waar inmiddels een groep koperblazers was geformeerd, die na de, koffie een programma van liederen be geleidde onder het motte „De zingende kerk". Voor de inwendige mens was op het ter rein van de kerkdag gezorgd in de vorm van enkele tenten, waar de aan wezigen tussen de middag een sumptie konden krijgen. Het belangrijkste onderdeel van het middagprogramma was een toesnraak van ds. R. Bijlsma. predikant te De Bilt en hoogleraar te Brussel. Hij bepaalde de aandacht van de bezoekers van deze tweede eilandeliike kerkdag bii het the ma van de dagen tegen de achtergrond van gezin en kerk. Na zijn toespraak was er ruime elegenheid vdor gedach- tenwïsseling. Na de theeDauze maakten de hervormde lidmaten kennis met en kele psalmen volgens do nieuwe berij ming. Rond vier uur stonden de auto bussen weer klaar om de bezoekers naai buis te brengen. Voor de kinderen was een soeciaal pro gramma op een terrein in Noordgouwe samengesteld. Een afwisseling van wed strijden en spelletjes met leuke nrljzen. Benoeming bij P.Z.E.M. De heer G. van der Bij te Vlissingen is benoemd tot bedrijfsingenieur bij de P.Z.E.M. voor het district Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland. kele animo om de muziek te gaan be oefenen. De heer J. Burger, voorzitter van de Zeeuwse Bond, haakte in op de woor den van de heer Welleman en merkte op, dat, hoewel er gelukkig gunstige uitzonderingen zijn, vele Zeeuwse ver enigingen met deze moeilijkheden kampen hebben. Hy hoopte dat iedereen die hieraan iets zou kunnen veranderen, zjjn uiterste best zal doen in het belang van de Zeeuwse muziekwereld. De heer P. C. Sciiippers bood E.M.M. namens de ereleden een muziekstuk aan. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE een naam In brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 Officiële publikatie VLISSINGEN Hinderwet n w. van Vlissingen, Drongen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie. 2e afde ling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen Cnltex petroleum maatschappij (Neder land) N V. te 's-Gravenh-.ge om vergunning liet oprichten, in werking brengen en in werking houden van een bonzlnc-pompinstal- latie. bestaande uit 3 12,000 liter tanks voor benzine, superbenzine cn autogasollc, I 0000 lier tank voor gemengde ïmering, 4 elektri sche uftappompen, elk gedreven door een Midget-golfbaan Breskens geopend Sedert zaterdagmiddag beschikt Bres kens over een midget-golfbaan. Met drie slagen deponeerde burgemeester J. A. Eekhout dc bal in de „hole" van baan 1 en daarmee was dc Breskcnse baan „De Veste", gelegen aan het „Halve Maantje", officieel geopend. „Dc Ves te" is niet ullcen een golfbaan, maar ook een soort ontspanningspnrk, waar de bewoners van het „Halve Maantje" bij slecht weer verpozing kunnen vin den. In een korte openingsspeech hamerde burgemeester Eekhout nog eens op dc ontwikkeling van de gemeente Breskens als badplaats. Hij zwaaide lol" toe aan de initiatiefnemer tot de bouw van de golfbaan, dc heer J. du Bois, die het „Halve Maantje" exploiteert. Ook de heer P. M. Hoste, voorzitter van de con tactcommissie van de samenwerkende V.V.V.'s in West Zeeuwsch-Vlaanderen, sprak lovende woorden over de onder- ncmingsgezindheid van do heer Du Bois. Hij noemde de golfbaan een aan winst voor de gehele kuststrook. „Een attractie meer", aldus de heer Hoste, die er voorts op wees, dat er plannen genoeg zijn, maar dat het met de uit voering niet altijd vlot loopt. De heer J. W Mooring, voorzitter van de Bres- kense V.V.V., noemde plaats en opzet van de baan goed gekozen en toonde zich verder verheugd over de mede werking van het gemeentebestuur. Hoe wel de baan annex ontspanningspark nog niet geheel is „aangekleed", bood hij zijn gelukwensen aan en hees ver volgens een door de V.V.V. geschonken vlag. elektro-motor van 1/3 pk. op het perceel ge legen aan de Koudekcrksewcg kadastraal be kend gemeente Vlissingen. sectie H nr. 13 ged. Gedurende tien dagen, te rekenen van 12 juni 1962 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeente bestuur. Bovendien zal op dinsdag. 26 juni a.s., des 'oormiddags 10 uur, ten gemeentehuize een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwnren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, in persoon of bij gemachtigde op de bo venbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen. 12 juni 1962. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op: 8-6-1962. Carlos- Tartiere van Gent: Bridge-pool van Sunder land; Heiloo van Londen. :i-6-19G2: Filia van Archangel: Karen van Brussel: Border-Pelc van La-Guaira. KERKNIEUWS Afscheid ds. W. Hage te Middelburg Op tweede pinksterdag nam ds. W. Hage afscheid van de Gereformeerde Gemeente van Middelburg. De belang stelling voor deze dienst was zeer groot. Ds. Hage wees er op, hoe het de Heere behaagd had hem los te maken van deze grote gemeente van Middelburg, waarin hij vier jaar mocht arbeiden om hem straks in Klaaswaal de herdersstaf te doen opnemen. Tot tekst koos de schei dende predikant Nehemia 5 19: „Ge denk mijner, mijn God, ten goede, alles wat ik aan dit volk gedaan heb." Het thema was: „Nehemia's gebed tot God", en de onderverdeling: a. een ge gronde toevlucht; b. een ootmoedige bede; c. een krachtige drangreden. Na dat ds. Hage de tekst aan de hand van dit thema had verklaard, richtte hij zich in het bijzonder tot de gemeente van Middelburg, de kerkeraad, de catechi santen, de verenigingen, de diverse ker kelijke functionarissen, de afgevaardig den en de burgemeester van Middelburg, mr. Drijber, die deze afschèidsdienst bij woonde. Na het dankgebed werd eerst het woord gevoerd door ouderling P. de Pooter van Terneuzen namens synode en classis; vervolgens door de heer Koole namens de Christelijk Gereformeerde Kerk en tenslotte door ouderling A. de Priester namens de kerkeraad en de gemeente van Middelburg. Op verzoek van de heer De Priester werdde scheidende leraar nog staande toegezongen Psalm 121 4. Van de gelegenheid om na de kerkdienst in de consistorie persoonlijk afscheid te nemen van ds. en mevrouw Hage werd door zeer velen gebruik gemaakt. Het is nu zo gemakkelijk in uw maal tijd een smakelijke afwisseling te brengen. Doe het morgen anders... n.eem eens rijst, 'n vlees- of visge recht met nieuwe Knorr Kerriesaus. Kant-en-klaar! Tips en menu's op ieder zakje. O-n-g-e-k-e-n-d fijn 65 De uitslagen van het muziekconcours van de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfar.everenigingen dat op twee de pinksterdag te Kortgene werd ge houden. zijn als volgt; Vierde afdeling fanfare: Jeugdkorps Vlijt en Volharding Oost en West-Souburg, 168 pnt., le prijs. Tweede afdeling fanfare: O.K.K., Borssele, 159 pnt., 2e prijs; Vee- res Genoegen, 153 pnt., 2e prijs. NA STRIJD IN MIDDELBURG Slagenbeheersing gaf de doorslag Begunstigd door het bijzonder de nen van de M.L.f.C. te Middelbi de jeugdtenniskampioenschappen van het district Zeeland van de KA'L.T£, gespeeld. Bij de meisjes wist Diane Thomaes uit Terneuzen beslag te leggen op de titel, na ïn de eerste ronde grote moeite te hebben gehad om in 3 sets van de vinnig vechtende Eis Mol uit Goes te winnen en in de halve eindstrijd Elizabeth van Eijzeren uit Domburg in 2 sets te heb ben uitgeschakeld- In de andere helft won Marina van Os uit Terneuzen ach tereenvolgens ran Adinda Koops uit Middelburg en van de Vlissingse Paula van den Berg. De eindstrijd was dus een Terneuzense aangelegenheid en werd dank zij betere slagbeheersing en goede spreiding in de hoeken door Diane Tho maes gewonnen. Bij de jongens was een voldoend aantal inschrijvingen in de leeftijdsgroep tot en met 14 jaar binnengekomen om hen voor het eerst bij wijze van proef in een aparte groep te laten spelen. Deze proef kan als geslaagd worden beschouwd, daar nu het spel van deze jongeren veel beter tot zijn recht kwam dan voorheen tegenover de oudere jon gens. Ad Drost uit Middelburg wist hier zon der setverlies tot de eindstrijd door te dringen via Bennie Thomaes uit Terneu zen en Tonny van- Iersel uit Domburg. In de andere helft won Wim Wattez uit Goes achtereenvolgens van Jan Kamer mans uit Vlissingen en van Pim Her- manides uit Middelburg, waarna hij ech ter in de eindstrijd in het meer vaste en forse spel van Ad Drost zijn meerde re moest erkennen, Bij de oudere jongens vielen de goede* prestaties van Stan Verstraeten uit Hulst op, die door grote vaart in zijn spel en goede spreiding van zijn slagen na harde strijd via Adriaan Boone uit Middelburg (3 sets), de Terneuzenaar Han van Os en Frits Schlingemann uit Goes (wederom 3 sets) tot de halve eind strijd wist door te dringen, waarin hij echter moest capituleren voor het tac tisch vertragende spel van de Vlissinger Jos Hermsen, die tevoren in de kwart eindstrijd zijn stadgenoot Leen Zietse in 3 sets had overwonnen. Spreiding en variatie In de andere helft overwon Frank de Haas uit Goes in de kwart-eindstrijd Piet Vogelaar uit Krabbendijke, waarna hij in de halve eindstrijd te gen het zeer vaste spel .van de Vlis singer Piet Vierhout, die tevoren de Terneuzenaar R- Brom had uitge schakeld, eerst na 3 sets de overwin ning kon behalen. De grotere variatie in Franks spel, waarin de dropshot een belangrijk aandeel had, gaf hier de doorslag, hetgeen zich herhaalde in de eindstrijd, waarin Jos Hermsen de eerste set won, doch in de beide volgende sets in deze grotere variatie en betere spreiding van slagen zijn meerdere moest erkennen. In de beide hieropvolgende wedstrijden respectievelijk tussen de winnaars en verliezers in de eindstrijden van de bei de jongensgroepen bleek wel de betere slagenbeheersing als gevolg van de gro tere wedstrijdroutine bij de oudere jon- Vlissingcn gepasseerd naar Antwerpen op: 8-6-1962. Ahvalci van Las-Palmns; Pial van Londen. 9-6-1962. Tjoba van Londen: Brou wersgracht van Rotterdam, Sont van Lon den: David van Leningrad; Eagle van Lon den: Seabreeze van Londen BOUW GEMAAL TE CADZAND „Vrije van Sluis" houdt algemene vergadering Een belangrijk onderwerp op de 33 pun ten tellende agenda van de op donder dag 14 juni le houden algemene verga dering van het waterschap Het Vrye van Sluis, is het verhogen en verzwaren 'an dc z.eedyk en de aanleg van een nienw gedeelte dijk ton oosten- van de kom Breskens, tussen deze kom Num mer E6n, Het bestuur streeft ernaar dit djjkvak zo spoedig mogelijk te verbete ren in het kader van de Deltawet. Een ontwerp voor dit werk is gereed. Een nieuw stuk djjk zal worden aangelegd over het schor tussen Breskens en de uitwateringssluis te Nummer Eén. Voor uitvoering van het werk zal het nodig zijn verschillende percelen in eigendom te verkrijgen. Men zal pro beren deze in der minne van de diver se eigenaren te kopen. De Centrale Commissie voor de onteigeningsver goedingen van het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid is reeds oozig de taxatierapporten op te stellen. Het Dagelijks Bestuur vraagt de vergadering machtiging te verlenen al het nodige te verrichten ter verkrijging van de eigendommen. Ook het plaatsen van een pompin- stallatie te Uadzand-liaven zal punt van bespreking uitmaken. Vanuit de verga dering is reeds meerdere malen aange drongen op spoedigo bouw van het ge maal, waarin twee pompen kunnen wor den geplaatst. De raming heeft uitgewe zen dat met de aanschaf van één pomp plus motor en de bouw van het gebouw een bedrag van 500.000 gemoeid zal zijn. Verwacht mag worden dat de rijks overheid in de stichtingskosten zal bij dragen, aldus de toelichting van het be stuur. Om spoedige uitwerking te reali seren zal het waterschap voorlopig zelf de financiering ter hand moeten nemen en het bestuur vraagt de vergadering voorts 'n spoedige opdracht tot de bouw te mogen verstrekken. Voorts zullen de vergadering vele voor stellen tot verbetering van wegen wor den voorgelegd. Voorgesteld wordt on der meer de boulevard De Wielingen te Cadzand aan deze gemeente over te dra gen. Ook zal de vergadering aan- en verkopen van grond te behandelen krij gen. gens. Voor de verliezers in de eerste ronde was er 'n troosttournooi, waaraan met veel animo werd deelgenomen. Na afloop reikte de voorzitter van de M.L.T.C. met een enkel toepasselijk woord de prijzen uit en betrok hij in zijn dank aan allen, die tot het welslagen van deze jeugdkampioenschappen had den meegewerkt, in het bijzonder de wedstrijdleider, de heer E- Scheltens. Tenslotte sprak Frank de Haas namens de deelnemers een kort woord van dank voor de plezierige wijze, waarop deze wedstrijden waren geleid. De voornaamste uitslagen waren: Meisjes: D. Thomaes versl. E. Mol 6-3, 2-6, 6-4; E. v. Eijzeren versl. Fr. Nijs- ten 6-1, 6-3P. v. d. Berg versl. H. Visch 2-6, 6-3, 6-2; M v. Os versl. A. Koops 6-2, 6-1; D. Thomaes versl. E. v. Eijze ren 6-0, 6-1; M. v- Os versl. P. v. d. Berg 6-3, 6-1; D. Thomaes versl. M- v. Os 6-1, 6-2. Jongens t.m. 14 jaar: A. Drost versl. B. Thomaes 6-0, 6-3; A. v. Iersel versl. F. Muller 6-1, 6-3; W. Wattez versl. J. Kamermans 6-2, 6-2; P. Hermanides versl. M. Legein 6-1, 9-7; A- Drost versl. A. v. Iersel 6-2, 6-2; W. Wattez versl. P. Hermanides 6-2, 6-1; A. Drost versl. W. Wattez 6-2, 6-0. Jongens van 15 t.m. 17 jaar: S. Ver straeten versl. F. Schlingemann 1-6, 6-1, 8-6; J. Hermsen versl. L. Zietse 1-6, 6-0, 6-3; P. Vierhout versl. R. Brom 7-5, 6-3; F. de Haas versl. P. Vogelaar 6-3, 7-5; J. Hermsen versl. S. Verstraeten 6-2, 6-0; F. de Haas versl. P. Vierhout 7-5, 3-6, 6-3; F. de Haas versl. J. Herm sen 4-6, 6-2, 6-3- Winnaars eindstrijden beide jongens- groepen: F. de Haas versl. A. Drost 6-0, 6-4. Verliezers eindstrijden beide jongens- groepen: J. Hermsen versl. W. Wattez Eerste afdeling fanfare: Ons Genoegen, Nisse, 147% pnt., 2e pr.; Concordia, Krabbendijke, 164 pnt., 2e Sr.; Vooruit, Waarde, 168% pnt., le pr.; ns Genoegen, Kamperland, 175 pnt., le pr.; Advendo, Wolphaartsdijk, 159 pnt., 2e pr.; Arnes Genoegen, Arnemui- den. 168 pnt., le pr. Eerste afdeling harmonie: Wilhelmina, Colijnsplaat, 168% pnt., le pr.; E.M.M., Kruiningen, 142 pnt., 3e pr. Afdeling Uitmuntendheid fanfare: Crescendo, Oostkapelle, 180 pnt., le pr.; Excelsior, Middelburg, 156 pnt., 2e pr.; O.N.DA., Ritthem, 140 pnt., 3e pr.; O. N.D.A., Nieuw- en Sint-Joosland, 168 pnt., le pr.; Rillandia, Rilland-Bath, 168 pnt., le pr.; O.K.K., Wemeldinge, 189 pnt., le pr. met lof; Apollo, Domburg, 150 pnt., 2e pr. Afdeling Uitmuntendheid harmonie: Voorwaarts, Koudekerke, 159 pnt., 2e pr.; Mozart, Yerseke, 161% pnt., 2e pr.; St.-Cecilia, Vlissingen, 148% pnt., 2e pr. Ere-afdelïng fanfare: Oefening en Uitspanning, Kattendijke, 180 pnt., 1 pr.; Ons Genoegen, Kapelle. 182% pnt., le pr.; Excelsior, 's-Heer- Arendskerke, 184% pnt., le pr. Hoogste ere-afdeling fanfare: Euterpe, Heinkenszand, 174 pnt., 1ste pr.; Excelsior, Kloetinge, 192 pnt., 1ste pr. met lof; Vlijt en Volharding, Oost en West-Souburg, 195 pnt., 1ste pr. met lof. Hoogste ere-af deling harmonie: Kon. Muziekver. E.M.M., Kortgene, 168 pnt., le pr. Bravourstukje kost jongeman het leven Zaterdagavond om elf uur heeft een bravourstukje het leven gekost aan de drieëntwintigjarige ongehuwde ruiten- zetter H. W. van der Meijs uit Tilburg. De jongeman was op bezoek bij ken nissen, die op de vierde verdieping van een flatgebouw aan de Martini-toren straat wonen. Ondanks alle waarschu wingen, wilde Van der Meijs demonstre ren wat een ruitenzetter allemaal moet verrichten en daartoe stapte hij uit het raam om te trachten over een richel een drie meter verder gelegen balcon te bereiken. Hij steunde daarbij met zijn handen op een vier centimeter smal le richel, maar na één meter van deze halsbrekende toer te hebben volbracht, moest hij los laten en stortte vijftien meter naar beneden. Met zeer ernstige verwondingen werd hij naar het St.-Eli- sabeths-ziekenhuis vervoerd, waar hij na aankomst weldra overleed. BEMIDDELING IN ZUIVELGESCHIL De confessionele bonden van werkne mers in de zuivelindustrie, aangesloten bij het C.N.V. en de K.A.B., hebben za terdag in Leeuwarden met een verte genwoordiging van de Bond van Coöpe ratieve Zuivelfabrieken in Friesland be sprekingen gevoerd over het tussen de Friese Zuivelbond en de A.N.A.B. ge rezen conflict. Tijdens die bespreking hebben deze werknemersbonden hun standpunt met betrekking tot de oplossing van dat conflict uiteen gezet. Later in de avond hebben genoemde bonden ten kantore van de Friese Zuivelbond kennis geno men van de resultaten van de zaterdag tussen de Friese Zuivelbond en de A.N. A.B. gevoerde bespreking en geconsta teerd, dat de geschilhebbende partijen zijn overeengekomen één der geschil punten aan bemiddeling te onderwerpen en de overige in geding zijnde punten in het overleg tussen alle bij de c.a.o. voor de zuivelindustrie partij zijnde or ganisaties aan de orde te stellen. VERLIEZER OP BEURS WILDE KENNEDY DODEN De politie van New York heeft zaterdagavond een niet nader ge- identificeerde man verhoord die naar aanleiding van het ernstige verlies dat hij bij de recente scher pe koersdalingen op Wallstreet had geleden zou hebben gedreigd om president Kennedy om het le ven te brengen. De binnen- en buitenlandse hengelaars die tjjdens de weekeinden de Schouwse zeedyken frequenteren hadden tijdens de pinksterdagen gezelschap gekregen van ruim honderd duikers en vorsers naar de flora en fauna onder water. De Haagse verenigingen „Biologia Ma- ritima" en „Baracuda" hadden namelijk ditmaal Dreischor uitgekozen voor hun pinksterkamp. Zij namen hun intrek in het gastvrije „Dorpshuis", de basis voor een aantal excursies naar aantrekkelijke biologi sche gebieden in de Oosterschelde en de Grevelingen. De haven van Flaauwers, het gemaal bij Dreischor en de zuidbout bij Ouwerkerk waren het doel van deze onderzoekingstochten voor de zestig duikers beginnelingen en oude ex perts en hun vrienden, die thuis de bij zondere vangsten uit het Zeeuwse water zullen bestuderen. In het Dorpshuis te Dreischor hielden de deelnemers van het kamp zich zaterdagavond bezig met „De voltooiing van Zeeland en zijn vis serij", een onderwerp behandeld door drs. A. C. Drinkwaard, bioloog bij het RIVO. Even dreigde cr zondag aan de zuid bout bij Ouwerkerk een kink in de kabel te komen, toen een van de duikers uit Amsterdam onder water te kampen kreeg met gebrek aan lucht. Vermoede lijk tengevolge van een ondeugdelijk apparaat. Na behandeling door dokter YV. Bontkes uit Zierikzee werd hij over gebracht naar het Rode Exuisziekenhuis te Zierikzee. STEEK EENS OP: een vers-gerolde sigaret van Drum shag. Hoe smaakt dat? Bijzonder lekker, vindt U niet? Zacht en toch pittig. Geen wonder ook: U proeft een bonte mélange van liefst 17 soorten tabak, van goudgeel tot rijpbruin, elke soort met z'n eigen karakter. Samen geven ze Drum die aparte geur. die verrassend fijne smaak.Geniet van Drum... half zwaar- héél lekker! fb-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7