IOOO DRAMATISCHE VLISSINGSE NEDERLAAG WILTU proef rit RUSLAND EN WEST-DUITSLAND GEWIPT Vuistslagen na gelijkmaker van Xerxes in tweede wedstrijd Feijenoord en P.S.V. verloren; winst voor Ajax en Blauw Wit Sporttoto KAUWGOM ZEEUWSE EERSTEKLASSER TWEE MAAL VOORSPRONG VAN 2-0 maak dan vogelalbum... FINALE ZAL GAAN TUSSEN EUROPA EN ZUID-AMERIKA DINSDAG 12 JUNI 1962 PROVIN C1 ALE ZEEUWSE COURANT S (Van onze sportredacteur) PINKSTEREN 1962 ïs voor de eersteklasser Vlis singen een dramatisch weekeinde geworden. Tot tweemaal toe zaterdag in Rotterdam en maan dag in Vlissingen bereikten de Zeeuwse voet ballers in hun wedstrijden tegen Xerxes een schier „gewonnen positie": dank zij directer spel en ge vaarlijker aanvalscombïnaties hadden zij in beide ontmoetingen tijdens de rust een 20 voorsprong veroverd... En toch was de Zeeuwse oogst uit de twee wedstrijden slechts één punt. In Rotterdam was de ontgoocheling zaterdagmiddag zelfs vol komen: door enkele verbijsterende verdedigings- iouten van de Vlissïngers, die even hun koelbloe digheid volledig verloren, kwamen de Rotterdam mers binnen één minuut gelijk (22) en later werd het zelfs 32 voor Xerxes. In Vlissingen leek deze voor Zeeland trieste geschiedenis zich aanvankelijk te herhalen. Weer stond Vlissingen tijdens de rust met 20 voor, weer scoorden de Rotterdammers onmiddellijk na rust, maar nu kon Vlissingen althans nog één schamel punt uit het strijdgewoel redden: 22. Het werkelijke „strijdgewoel" brak maandagmid dag overigens pas na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter De Nijs los. Deze arbiter uit IJmui- den had de gemoederen van het 7000 man sterke publiek tot kookpunt verhit door merkwaardige en weifelende beslissingen. Bovendien kwam de Rotterdamse gelijkmaker voor arbiter De Nijs niet op een psychologisch gunstig tijdstip: drie minu ten voor het einde bracht midvoor Snoeck met een diagonaal schot de eindstand op 22. Het ge beurde op een moment, dat vrijwel iedere Zeeuwse toeschouwer al volkomen rekende op een Vlis- singse zege. De diepe teleurstelling ontlaadde zich na het laatste fluitsignaal eerst in een massaal uitjouwen van de scheidsrechter en tenslotte stroomden honderden verontwaardigde kijkers het veld op. Nog vóór het bestuur van Vlissingen, bij gestaan door bestuursleden van Xerxes, arbiter De Nijs in bescherming hadden kunnen nemen moest hij e enslag in het gezicht incasseren. Vlissingen-Xerxes op de televisie Tijdens de wedstrijd Vlissingen Xerxes wentelwiekte gistermid dag een helikopter over het veld en streek neer op het tweede veld aan de Irislaan. In de loop van de iweede helft steeg dit vliegtuig weer op. Aan boord waren toen t'ilms van de wedstrijd voor het t.v.-sportjournaal van gister avond. Cameralieden hadden hoogtepunten van de strijd opge nomen. In dit t.v.-sportjournaal waren de belangrijkste flitsen van de wedstrijd te zien. Van het tu mult na de wedstrijd kregen de kijkers overigens niets te zien, want toen waren de cameramen sen al verdwenen. Door een dichte, tierende menigte worstelden de bestuursleden van Vlissingen en Xerxes zich slechts langzaam naar de uitgang van het veld. Maar dit verde digingscordon kon toch niet voorkomen, dat een woedende toeschouwer scheids rechter De Nijs met een uit de grond getrokken vlaggestok een slag toebracht. Even later struikelde de man uit IJmuiden vallend naar voren, omdat een andere heethoofd hem met kracht achter de knie trapte. Later moest de heer De Nys een wond laten verbinden door een Vlissingse E.H.B.O.-er. Tenslotte ontfermde de Vlissingse politie zich over deze arbiter, nadat hij zich omgekleed had in het clubhuis van Zeeland Sport: per politieauto werden de heer De Nys en de beide grensrechters naar het station gebracht. Inmiddels waren er overigens nog meer klappen uitgedeeld, want met name door de aanvechtbare beslissingen van de scheidsrechter waren er hooglopende meningsverschillen ontstaan tussen Rotterdamse en Vlissingse supporters langs de lijn. Temidden van de krioelende menigte op het veld werd na afloop hier en daar met vuistslagen kracht bijgezet aan de Vlissingse en Rotterdamse argu menten van de supporters. Zelfs de Vlissingse secretaris, de heer Eddy Boogaart, die meehielp scheidrsechter De Nijs te beschermen, liep in het chaotische tumult een dreunende slag in het gezicht op, die hem even aan het wankelen bracht. Het duurde tenslotte een half uur eer ook rond de kleedkamers in het clubhuis van Zeeland Sport de rust weergekeerd was. Het opmerkelijkste bij dit alles was, dat de verstandhouding tussen de spelers tjjdens de wedstrijd voortdurend correct bleef. Wel werd er by tijd en wijle fors gespeeld, wel trok een enkele Rotter damse verdediger in een kritieke situa tie een Vlissinger aan het shirt, maar toch verstoorde dit de verstandhouding niet zo zeer, dat cr onsportief werd ge speeld. Na afloop converseerden Vlis singse en Rotterdamse voetballers vriendschappelijk met elkaar. Deze anti- propaganda Voor de sport kwam dan ook niet in de eerste plaats van de spe lers, wel van een deel van het publiek, dat te zeer geëmotioneerd werd door de merkwaardige beslissingen van scheids rechter De Nijs. Dezelfde toeschouwer, die een minuut eerder nog „dapper" meedeed scheidsrechter De Nys te be lagen, kreeg van zijn mede-avonturiers instemmend geknik, toen hy snerend schreeuwde sport verbroedert". Inder daad: sport verbroedert wél vaak de spelers, maar vrijwel nooit de suppor- Daarmee zijn overigens alle vuistge vechten nog niet geboekstaafd...... Tij dens de rust kwam hei in de kleedka mer van Xerxes ook tol een luidruchtig handgemeen, toen er verschil van me ning ontstond tussen de Rotterdamse spelers enhun trainer Jan Bents. Tenslotte probeerden de spelers deze trainer met geweld uit de kleedkamer to verwijderen, waarbij over en weer rake klappen werden uitgedeeld. Met een bloedend gezicht een stukgesla gen linkerwang belandde Jan Bents tenslotte buiten de kleedkamer, waar overigens het strijdgewoel zich nog voortplantte. Tenslotte maakte de Vlis singse politie ook aan dit handgemeen een einde. Maar na afloop van de wedstrijd dreig de het conflict tussen spelers en trainer opnieuw hoog op te laaien. Jan Bents gTeep een speler by de arm en riep: „Deze zaak moet onmiddellijk geregeld worden". En weer was er het beeld van mannen, die met grimmige gezichten en Sebalde vuisten tegenover elkaar ston- en. Ditmaal won het verstand het echter van de emotie: enkele Rotter damse bestuursleden susten een nerveu ze Jan Bents en hielden hem met zachte dwang buiten de kleedkamer van de spelers, die overigens dolgelukkig wa ren met een op de valreep behaald gelijk spel. De spelers van Xerxes beschuldig den hun trainer ervan opmerkingen te hebben gedaan, die afbreuk deden aan het moreel. Er was overigens in alle gemoeds rust ook nog een meningsverschil tussen de Vlissingse bestuursleden. Voorzitter L. Jacobse meende, dat de Vlissingse spelers er recht op hadden, dat er protest aangetekend werd te gen hei annuleren van een doelpunt wegens buitenspel. Anderen meenden, dat dit geen enkele zin had. Tenslotte goot aanvoerder Jo de Waal olie op de golven door tegen zijn voorzitter te zeggen: „Alle spelers doen er maar liever zand over"... Dat ge beurde. Geen protest dus. "li Sterkste verloor Inmiddels heeft de competitie voor het wispelturige Vlissingen geen glorieus verloop. De Zeeuwse eerste klasser be wees opnieuw sterker te kunnen spelen dan de tegenstander, maar bereikte in Rotterdam toch de finish als verliezer. Zaterdagmiddag was Vlissingen in Rotterdam, waar onder meer Faas Wilkes zijn oude club Xerxes aan moedigde, vooral voor rust de sterk ste ploeg. Weliswaar was de Rotter damse eerste klasser niet minder in de aanval, maar het Vlissingse spel was veel directer en voor het vijan- deljjke doel bovendien veel gevaarlij ker. Ir. Ad. van Emmenes moest het beamen: „Vlissingen zou in de twee de divisie van het betaalde voetbal een goed figuur slaan". Al in de vierde minuut had dit betere Vlissingse aanvalsspel zaterdagmiddag succes: Lillipali kreeg de bal uit een dieptepass, passeerde stopper Hendriks en scoorde onhoudbaar (01). Weinige minuten later kogelde dezelfde speler rakelings over na een combinatie Groe- newegen-Moens. Aan de andere kant kroop Vlissingen door het oog van de naald, toen Pijpe voor een leeg doel de bal kreeg, maar zo'n zacht rollertje „afvuurde", dat een sprintende doelman Baart met een sliding de bal nog juist uit kon trappen... Niet tevergeefs Toch bleef Vlissingen de gevaarltjkste ploeg. Na een pass van Groenewegen beukte Moens de bal tegen de paal, even later kopte hij rakelings over en in de 25e minuut knalde hij opnieuw tegen het houtwerk. Nu niet tevergeefs, want Wim van Maris kreeg de terugspringen de bal voor de voeten en scoorde gemak kelijk: 02. Lillipali kwam daarna nog alleen voor de doelman, maar zijn boog- balletje plofte juist naast de verkeerde kant van de paal en Groenewegen knal de uit een voorzet van Van Maris tegen de paal! Het had 03 of 04 kunnen zijn... Binnen één minuut tekende het drama zich na rust voor Vlissingen af. Er was nauwelijks zestig seconden gespeeld, toen midvoor Snoeck op de linkervleugel doorbrak. Keeper Baart moet een voor zet verwacht hebben, want Snoeck was de lijn zo dicht genaderd, dat hij byna niet meer op doel kon schieten. Toch deed hy het en de bal caramboleerde via de schouder van een te laat reagerende Baart in het doel: 12. Vlissingen was aangeslagen door dat ene doelpunt en Xerxes begreep het, want nog geen mi nuut later was de aanval terug en toen linksback Van Wezel vlak voor doel on begrijpelijk mistrapte, had binnenspeler Van der Heide niet de minste moeite te scoren (22). Het was anderhalve minuut na rust.... Toch ging Vlissingen niet knock-out, want de Zeeuwen kwamen terug, kregen opnieuw de beste kansen en dwongen vele corners af. Uit én daarvan kopte Moens de bal fel tegen de lat. Juist in een periode van groot Vlissings over wicht, kwam de genadeslag voor de Zeeuwen. Bij een uitval trok de razend snelle Rotterdamse linksbuiten Wolffers er alleen op uit en tegen zijn diagonale schot had Baart geen verweer: 32. Geblesseerd en gedesillusionneerd zocht Moens de kleedkamer op. In de nog res terende 20 minuten ging het spel uit als de befaamde nachtkaars. de paal, Pijpe en Kriesch kwamen al leen voor Baart, die echter keer op keer redde. Het bleken zeldzame uitschieters van de schotloze Rotterdammers, die veel te lang combineerden voor het Vlis singse doel. Aan de andere kant hadden de Vlis singse aanvallers spoedig het ritme van het directe spel weer te pakken en het was volkomen verdiend, dat Moens op volle snelheid raak kon schieten na een uitstekende soloactie van rechtsbuiten Van Maris: 10. Drie minuten later was het zelfs 2 0, toen Groenewegen buiten het strafschopgebied een duel van half- speler VVuyts won, even doorspurtte en vervolgens door een haag van spe lers en via een Rotterdams been scoorde. Moens kopte nog een keer rakelings over en aan de andere kant schoot mid voor Snoeck zacht en recht op doelman Baart. Angst en vreze Maandagmiddag hebben de Vlissingse supporters de strijd aanvankelijk met angst en vreze aangezien. Xerxes begon offensief: midvoor Snoeck knalde tegen Voordeelregel De Vlissingse voetballers moeten aan Rotterdam gedacht hebben in die eerste minuut na rust, want opnieuw hadden de Xerxes-spelers in die eerste minuut succes: Wuijts zette hoog voor en Wolf fers kopte raak (21). Niet het Rotter damse verdedigingsspel, maar meer nog het verbijsterende optreden van arbiter De Nijs deden de Vlissingse aanvallers byna de moed ontnemen. Eenmaal brak Rob Moens alleen door en stopper Hen driks kon slechts een doelpunt voorko men door de Vlissinger aan het shirt vast te houden en tegen de grond te trekken. Wel schoot Moens nog vallend, maar hier was slechts één beslissing mogelijk: strafschop. De heer De Nijs, die dezé beslissing niet nam, had slechts één verklaring: „Ik paste de voordeel- regel toe". Ook het afkeuren van het Vlissingse buitenspeldoelpunt was aan vechtbaar: Groenewegen schoot name lijk tegen de doelman, waarna Moens de bal die van deze keeper (dus van een tegenstander) terugsprong in de netten joeg. „Moens kreeg de bal inderdaad van een tegenstander, maar hy stond al bui tenspel toen Groenewegen schoot", ver dedigde de arbiter zich. Tenslotte ontging Vlissingen toch nog de verdiende zege. toen Baart misgreep op een diagonaal schot van midvoor Snoeck. Xerxes was weer aanzienlijk dichter bij de landstitel! 1NTERTOTOCOMPET1T1E 1962 Landskampioenen uitgeschakeld Ook het derde duel voor de inter- totocompetitie 1962 heeft Feijen oord geen winst gebracht. De Rot terdammers verloren zaterdag avond te München voor 5000 toe schouwers met 43 van Bayern München, ua een 31 achterstand bij de rust. De Duitsers, die in (Advertentie) brengt een met prachtige ge tekende plaatjes van 50 nederlandse vogel soorten. Spaar die 50 mooie, kleurrijke plaatjes door Rizla te kopen. x In èlk pakje Rizla vindt U er één! Koop het mooi verzorgde album „Zo leer je vogels kennen" bij Uw tabakswinkelier voor slechts 65 ct. SHAG en Rizla die horen bij elkaar.' linksbinnen Grosser hun grote man lradden, waren vrijwel door lopend in de meerderheid. Pas in het laatste kwartier van de strijd kon Feijenoord de score een wat gunstiger aanzien geven. In de 12e minuut opende Grosser zelf de score en toen linksbuiten Ohlhauser vier minuten later de stand op 2-0 bracht, was Feyenoord in feite reeds een geslagen ploeg. Wel kwamen de Maas stedelingen door een treffer van Cor van der Gyp in de 26e minuut op 2-1, maar een tweede doelpunt van Grosser, acht minuten later, bracht de score meer in overeenstemming met de krachtsverhou ding. Sieber passeerde in de 71e minuut doel man Pieters Graafland voor de vierde maal, waarna de Duitsers het genoeg vonden. Feijenoord profiteerde daar van door in de aanval te gaan en doel punten van Schouten (75e minuut) en Bergholtz (89e minuut) brachten de eindstand op 4-3. Pieters Graafland, Van der Gijp en Moulijn waren de beste spelers van de Nederlandse kampioens- ploeg. P.S.V. P-S.V. heeft het in zijn derde interto- to duel zondag tegen het Zuidsla- sche Ryeka niet tot winst kunnen brengen. Voor de rust hielden beide ploegen elkaar goed in evenwicht. Ryeka kwam door een treffer van middenvoor Veselica in de 37e mi nuut aan de leiding. Doch drie minu ten later trof de Eindhovense links binnen Kerkhoffs na een goede aan val de roos: 1-1. Direct na de hervatting kwam het bete re ploegverband van de gastheren tot uitdrukking in een treffer van rechts binnen Zadel. Tot vijf minuten voor het einde kon de P.S.V.-verdediging waarin Wiersma, Van Wissen en Renders uit blonken de rappe Ryeka voorhoede in bedwang houden. Maar toen invaller linksbuiten Vukoje een snelle ren met een hard schot besloot, was het pleit beslecht: 3-1. Blauw Wit Blauw Wit heeft de kans op de volgende ronde van de intertotocompetitie behou den door een verdiende 3-2 zege op de Zuidslavl6che representant in groep acht, Velez Mostar. Maar goed voetbal hebben de Amsterdammers alleen ge speeld in het laatste kwartier van de eerste helft en in de beginperiode na de hervatting. De Zuïdslaviërs hadden ove rigens door rechtsbinnen Clavovio in de twaalfde en vyftiende minuut een 0-2 voorsprong genomen. Toen Koeman in de 23e minuut beheerst met een boogbal over doelman Barbo- ric de achterstand tot 1-2 verkleinde, kwam er een ommekeer. De Amster damse aanvallen werden talrijker en ge vaarlijker door fris open spel en het re sultaat was de gelijkmaker vnn de voet, van Bleijenberg (2-2). Na de rust gingen de zebra's door en toen de Zuidslaviërs een vrije trap van Bleijenberg slecht verwerkten kon De Vries in de 5e minuut de stand op 3-2 brengen. DOOR CHILI EN ZU1D-SLAVIE Het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal gaat naar een finale Europa-Zuid-Amerika. Na de zondag gespeelde wedstrijden voor de kwart-finale bestaat hierover geen twijfel meer. Brazilië en Chili, als vertegenwoordigers van het Zuidamerikaanse voetbal, ko men in de ene halve eindstrijd tegenover elkaar en in de andere moet de beslissing vallen tussen beide (oost)Europese landen, Zuidslavic en Tsjecho-SlowaJtije, welke de finale zal mogen betwisten. Morgen worden de halve eindstrijden gespeeld: Chili-Brazilië in Santiago en Zuidslavië-Tsjecho-Slowakije in Vina del Mar. De grootste verrassin gen in de kwart-finales waren ongetwijfeld de overwinningen van Chili (op Rusland) en van Tsjeclio-Slowakije (op Hongarije) al zul len weinigen vooral in de „heimat" op een Duitse nederlaag tegen de Zuid-SlaWërs hebben gerekend, „driemaal is scheepsrecht". Het is van toepassing op *lc Zuid-Sla viërs, die voor do derde achtereenvol gende maal in de kwart-finales van het toernooi om dc wereldtitel Wcst-Duits- land als tegenstander hadden. Verlieten de Westduitsers by vorige gelegenheden (in 1954 in Zwitserland en in 1958 in Zweden) zegevierend het strydpork, ditmaal won Zuld-SIavië. In dc vierde wedstrijd overwon wereld kampioen Brazilië met 3-1 Engeland. Drie outsiders «lus by de Inatste vier: Chili, Tsjecho-Slovvakye en Zuid-Slavlë. De papieren van de Braziliunen z(jn daardoor iu waarde hoog gestegen. Ts.-Slowakije-Hongarije 1-0 De overwinning van Tsjecho-Slowaklje op de Hongaren is de grote triomf van de Tsjechische doelman Schroif gewor den. Hij heeft op welhaast onnavolg bare wijze z-tjn doel verdedigd en daar door de voorsprong, die de Tsjechen in de 14de minuut namen door een doel punt van rechtsbinnen Scherer kunnen vasthouden. Naar de mening van de Hongaren en van hen niet alleen stond Scherer in buitenspelpositie, toen hy de bal kreeg toegespeeld. Terwijl dc Hongaarse spelers wachtten op hot fluitsignaal schoot Scherer de bal In het net. De Hongaarse doelman Grosics diende na afloop een protest in, maar kreeg nul op het request. Hongarije heeft de strijd gedurende 90 minuten vrijwel volledig beheerst. De voorhoede heeft echter legio scoringskansen on benut gelaten. De Tsjechische verdedi ging kon niet alle stormlopen opvan gen, maar de grootse doelman Schroif voorkwam doelpunten. Chili-Rusland 2-1 Geen enkele Chileen had het, durven hopen, maar het is toch gebeurd: Chili plaatste zich v. d. halve finale door Rusland le verslaan. Onbevan gen traden «le Chilenen hun tegen standers tegemoet en vanaf het eer ste ogenblik hebben zy paniek ge zaaid in dc Russisclm verdediging. Het eerste doelpunt kwam als een volkomen verrassing. Sanchez mocht een vrye schop nemen en hy deed dat zo snel, dat doelman Jaschin zelfs niet kon reageren op zijn harde schot, 1-0. De Russen vochten daarna hard terug, maar het ontbrak hun voorhoede aan stootkracht. In de 26e minuut kon Tschislenlco weliswaar de gelijkmaker scoren, maar nauwelijks twee minuten later was het alweer 2-1 door Rojas. Gedragen door een stormachtig applaus hebben de Chilenen de overwinning] daarna niet meer prijs gegeven. Brazilië-Engeland 3-1 Engeland zyn hernieuwde aanspraken op de titel duidcljjk waar gemaakt. Garrincha was ditmaal de grote man iu do ploeg. Dc Brazilianen begonnen defensief en daardoor kon Engeland zijn spel ontplooien. De eerste serieuze scoringskansen waren echter voor de Brazilianen. Na een half uur spelen zorgde Garrincha met een kopbal voor 1-0. Enkele minuten later was het alweer gelijk. Greaves en Hitchens zorgden gezamenlijk voor 1-1. Na rust voerde razilië het tempo op en liet tech nisch en tactisch een indrukwekken de show zien. Toen doelman Sprin- gett de bal niet klemvast kreeg was Vava er als de kippen bij om te sco ren. 2-1 en in de 13de minuut vol trok Garrincha met een scherp schot definitief het vonnis over het En gelse elftal, 3-1. Engeland probeerde nog terug te komen, maar alle moei te was tevergeefs. Zuid-Slavïé-W .-Duitsland 1 -0 De Zuid-Slaviërs verdienden de over- winneng volkomen. Pas vyf minuten voor het einde scoorde linkshalf Rada- kevic de winnende goal, maar daar voor hadden zij getoond het beste voet bal te spelen. Zowel in techniek als ir ploegverband staken ze boven de Duit sers uit. In de eerste helft Imponeerde Zuid-Slavië door de gerafinneerde en gevarieerde speltrant. De Duitse ploeg kwam niet tot grootse dingen; de voorhoede speelde onsamen hangend en bezorgde de Zuid-Slaver niet veel last. In het eerste kwartier van de tweede helft speelde West- Duitsland iets heter, maar in de voor hoede duurde het allemaal te lang. Na het „Duitse kwartiertje" trok Zuid-SIa- vië het spel weer aan zich, tot Radake- vic v(jf minuten voor tijd scoorde. XERXES HEEFT AAN EEN PUNT GENOEG Zaterdag as. kan Xerxes op eigen veld opnieuw Nederlaniis kampioen der voet balamateurs worden. De Rotterdammers hebben dan namelijk nog slechts ééu punt nodig. Xerxes, dat dan tegen Standaard moet aantreden, zal dit ene punt ongetwijfeld veroveren. Standaard was overigens in het pinksterweekeinde de enige club, die een dubbele zege behaalde; op eigen veld werd Velocitas door de Lim burgers met 12 verslagen en in Maastricht won Standaard met 43. Evenals Xerxes verzamelde JOS drie punten: zaterdag wonnen de Amster dammers in Nijmegen met 10 van Quick én op eigen veld kwam JOS een puntenverdeling met Quick overeen; 1 1. De stand is nu: Xerxes S 6 1 1 13 19—11 JOS 8 3 3 2 9 12—10 Standaard 8 3 3 2 9 1922 Vlissingen 8 3 2 3 8 2015 Velocitas 8 2 1 5 5 14—18 Quick (N) 8 1 2 5 4 11—19 Ajax Ajax heeft zondag in Kaiserslautern. in een wedstrijd van het ïntertoto- toernooi voor 3000 toeschouwers met 5-4 gewonnen van Kaiserslautern. De ruststand was 3-0 in het voordeel der Amsterdammers. De Ajaxieden die hier de doelmatige Engelse stijl demonstreerden, waren op elk gebied sterker dan de „rode duivels" van Betzenberg. Vleugelman Keizer buitte in de 13e minuut een misver stand in de achterhoede uit en negen minuten later werd het 2-0 voor Ajax. toen middenvoor Cees Groot een misver stand in de Duitse achterhoede afstraf te. In de 35ste minuut werd de zwak ke doelman Schniarr door dezelfde spe ler opnieuw verslagen. Na de rust haalde Kaiserslautern op tot 2-3 door doelpunten van linksbinnen Settelmeyer (46ste minuut) en midden voor Richter (49ste minuut). Bij een vrije schop schoof linkshalf Muller het leer naar binnenspeler Prins en deze bracht de. stand op 4-2 voor Ajax. Toen rechtshalf Pulter tien minnten voor het eind met een onhoudbaar schot de stand op 3-4 had gebracht en dezelf de speler vervolgens onmiddellijk daar na een strafschop had benut welke was toegekend omdat een aanvaller van Kaiserslautern door enkele Hollanders de weg werd versperd, werd het spel byzonder hard. De reactie van de toe schouwers, toen in de laatste seconde Bennie Muller uit het gedrang nog een doelpunt wist te fabriceren, was boe geroep en fluiten, dat de scheidsrechter gold. Wielersuccessen van Zeeuwen in België Theo Verschueren uit Sint-Jansteen ïs zondag winnaar geworden van een wie lerwedstrijd voor amateurs in Sint-Gillis Waes (België). Van 31 renners toonde Verschueren zich de sterkste. Hy legde de 125 km af in 3 uur en 26 min. Henk de Waal uit Axel eindigde als tweede in een wedstryd over 110 km te Temse. Theo van Poucke uit Koewacht werd negende. In de 120 km lange wedstrijd Markeleper en terug eindigde Ferdi nand Boonman uit 's-Heerenhoek als tweede. Rechtsback Smits onderbreekt een aanval van Vlissingen, waarbij Van Maris (links) en Moens rechtsbe trokken zijn. (Foto P.Z.C.) Velocitas-Standaard l X Quick N.-J.O.S. X Xerxes-Vlissingen X Standaard-Velocïtas X J.O.S.-Quick N. X Vlissingen-Xerxes X Bayern-Feijenoord X Ryeka-P.S.V. A X Kaiserslautern-Ajax X Blauw Wit-Mostar 0 X Belgrad-Lanerossi X Oberhausen-Basel X Nancy-Tatabanya 1 i X Hildesheim-Pecs M Racing P.-Youngboys 13 Voor de voetbaltoto vat: dit weekeinde hebben 363.794 deelnemers een bedrag van 441.314 gulden ingelegd. Voor de eerste prijs is een bedrag van 87.380 gulden beschikbaar, voor de tweede 58.255 gulden. Maandagavond waren er bij het bonds- bureau van de K.N.V.B. iri Den Haag nog geen meldingen van dertien goede uitslagen binnengekomen. Zes deelne mers voorspelden 12 wedstrijden goed. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5