N.V. LANDBANK DOORKRUIST VROUWENPOLDERSE PLANNEN Eerste paal van b.l.o.- school in Goes geheid VRAAGTEKEN achter kwaliteit van asfaltbekleding op Schouwse dijken ZEISS IKON Goes wil uit gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool G.S. verdeelden taken BILT „TAXATIECOMMISSIE HEEFT OHS GEEN GOEDE DIENST BEWEZEN" Zeeuwse ALMANAK manne-praet VeefcleMi strandverwachting 2 PROVINCIALE ZEEUWSECOURANT ZATERDAG 9 JUNI 1962 De grondaankoop door de N.V. Landbank in het uitbreidingsplan van Vrouwenpolder heeft vrijdagmiddag in de over het algemeen vrij rustige raad van deze gemeente heel wat stof doen opwaaien. 3Iet name de in landbouwkringen veel verguisde commissie Van Nooten, de taxatiecommissie, moest het hierbij ontgelden. Volgens het raadslid, de heer VV. Louwerse (a.r.), had deze commissie de gemeente geen goede dienst bewezen. Door deze commissie zouden de gronden in het uitbreidingsplan getaxeerd zijn op 2,50 per vierkante meter, terwijl de N.V. Landbank bereid zou zijn geweest niet minder dan één gulden per vierkante meter meer te betalen. „En als we op 4 per vierkante meter waren blijven staan, had ik de grond ook kunnen verkopen", deelde het raadslid P. Duvekot (geref. politiek verbond) mee, die ook bij deze grondtransactie was betrokken en in de raad min of meer het optreden van de betrokken grondeigenaren verdedigde. „Want", zo verkondigde de heer Duvekot, „de grondprijs vormt slechts een fractie van het bedrag, dat in dit uitbreidingsplan wordt geïnvesteerd door de N.V. Land bank". Volgens hem was 3,50 nu ook weer geen prijs om van te lik kebaarden, omdat het hier gaat om landbouwgrond, die bestemd is voor recreatie. Met name voor de bouw van zomerwoningen, waar van slechts een deel voor perma nente bewoning is bestemd. Dit nam niet weg. dat burgemeester A. de Kam zich vrij teleurgesteld toon de over de gang van zaken. „Wij zijn een beetje overvallen door deze verkoop", deelde hij mee en de teleurstelling kwam vooral voort uit het feit, dat de ge meente al zoveel werk had verricht aan het uitbreidingsplan „Breezand". Dit plan voorziet in de bouw van 180 wo ningen. Hiervan zijn er 145 bestemd als zomerwoningen en -bungalows, terwijl er ook een groot verzorgingscentrum is geprojecteerd. Dit hele project is de gemeente nu in één slag uit handen ge nomen. „Uiteraard kunnen de grond eigenaren verkopen aan wie ze willen", maar niettemin toonde de burgemeester zich onbevredigd over de gang van za ken. „Wij waren aan het onderhandelen met de grondeigenaren, toen deze zich tot het Landbouwschap wendden. Van dit schap hebben wij nooit een aanbod gekregen over de prijs, die men wilde hebben. Alleen het bericht, dat de eige naren er de voorkeur aan gaven de grond vrij te verkopen. En toen waren wij als gemeente uitgespeeld", aldus de burgemeester. PLEISTER De heer Duvekot trachtte nog een pleis ter op de wonde te leggen met de op merking: .,De gemeente hoeft niet be droefd te zijn. dat zij de grond niet heeft besprekingen zijn geweest met de N.V. Landbank. Naar zijn mening zullen er wel enige wijzigingen in het plan komen, maar dan dient dit zijns inziens toch te gebeuren in zamenlijk overleg. Volgens de burgemeester zal het voor beide partijen min of meer een kwes tie van geven en nemen worden. Zo zouden bij de N.V. Landbank plannen bestaan om de oppervlakte voor een zomerwoning, die door de gemeente aanvankelijk op 65 vierkante meter was gesteld, op 80 vierkante meter te brengen. ,Maar wat wij nog het meeste betreu ren is de verkoop in kavels in plaats van uitgifte in erfpacht, zoals het in de bedoeling van de gemeente lag" aldus de burgemeester. „Maar over dit punt is het laatste woord nog niet gespro ken. Wij zijn het er nog niet over eens of dit mogelijk is", vervolgde de raads voorzitter. Een ander obstakel zag de burgemeester verder in de groenvoorziening, nu deze gekregen, had finan 1 financieel toch veel gemeente gevraagd". Een opmerking, die burgemeester De Kam met, „er is ons wel een financiële last van de schouders genomen", slechts ten dele bleek te onderschrijven. Ook ging het raadslid Duvekot nader in op het verschil in prijs tussen de taxatie van de Commissie Van Nooten en die van een beëdigd taxateur, waar in een verscnil van niet minder dan tien duizend gulden per ha bleek te zitten. Hierop hebben de grondeigenaren con tact gehad met het Landbouwschap, „waarna de N.V. Landbank met het bod kwam", aldus de heer Duvekot. Deze bestreed ten stelligste, dat het een kwes tie van loven en bieden zou zijn geweest. Het was voor ons „doen of laten", deel de hij mee. Verder merkte hij nog op, dat het niet in de bedoeling van de grond eigenaren was geweest de gemeente in een dwangpositie te brengen. Wel meen de hij de burgemeester en de raad te moeten adviseren vast te houden aan het uitbreidingsplan, zoals het indertijd door de gemeenteraad was vastgesteld. GEVEN EN NEMEN Advertentie .Centrale verwarming SAWEMA N.V. Hederstraat 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 Incident Het is een lief hondje. Een niet zo groot, maar altijd bijzonder opgemekt hondje. Het hoort bij een Middelburgse dame die iedere avond trouw de ronde met hem doet. Zoals meerdere Middelburg se dames dat doen. Tijdens die ronde doet de brave viervoeter snuffelend en trippend natuur lijk zijn vele plichten. Daar heeft hij zijn bekende bomen, hoeken en lantaarnpalen voor. Zoals véle Middelburgse hondjes dat hebben. Enkele avonden geleden me vrouw bedacht dat de avondlucht mild en goed icas en dat er nu eindelijk zomer in de lucht zat leek het erop alsof de ronde pre cies hetzelfde verloop zou hebben als altijd: rustig en stil. Maar bij de lantaarnpaal twee straten van huis gebeurde het. Daar vond het incident plaats. Toen het hondje zijn achterpoot optilde en met tevreden blik een keurig straaltje produceerde sprong hij plotseling huilend en jankend omhoog. Zijn schreeuw klonk na tot drie stille straten ver en mevrouw schrok natuur lijk ook. Nog een beetje natril lend kwam. het geschrokken hondje tot bedaren. Mevrouw vroeg zich wel even af wat er gebeurd kon zijn. maar nadat dé verdere wandeling rus tig was verlopen dacht ze er niet meer aan. Ook niet meer toen zij de volgende avond met hondje weer bij de lantaarnpaal arri veerde. Pootje ging weer om hoog.... en weer een verschrikke lijke gil en een lang natrillend hondje. Om verdere incidenten te voorkomen heeft mevrouw in het vervolg de straat met de beruchte paal ontweken. A Ze hoeft dat nu overigens niet. meer te doen. Er zipi inmiddels mannen van de P.Z.E.M. geweest- om de storing op te heffen. Heus mevrouw, die paal staat niet meer onder stroom! uit handen van de gemeente is geno men. De burgemeester toonde zich voor al bevreesd, dat er weinig eenheid zal komen als verkoop in kavels doorgang vindt. Maar wij zullen vechten voor dit plan, hield hij de raad voor. Een geruststelling achtte de burgemees ter echter, dat de N.V. Landbank het goed wil doen en bovendien de plannen wil realiseren in nauwe samenwerking met de gemeente. En ook voor de groen voorziening zullen wij een modus moe ten vinden. „In ieder geval haast de N.V. Landbank zich bij de realisering niet, want er zijn grote bedragen mee gemoeid", aldus verklaarde de raads voorzitter. De heer J. Janse (a.r.) leek het deson danks voor de gemeente moeilijk om bij realisering er nog een hand tussen te krijgen, zoals hij het stelde. JAMMER Jammer vond dit raadslid het ook, dat de eenvoudige opzet van het gemeente plan zal worden omgezet in een duurder project met grote villa's. „Laat ons toch proberen zoveel mogelijk te reali seren volgens het oude plan", bezwoor hij de raad. Naar zijn mening was de gemeente met deze verkoop er niet op vooruit gegaan. Naar aanleiding van een opmerking van het raadslid Louwérse betoogde de bur gemeester, dat het winkelcentrum in de plannen blijft geprojecteerd. „Wanneer wij in het plan niets wensen te verande ren zal het ook uitgevoerd moeten wor den' zoals het is vastgesteld. Maar wij zijn met zijn tweeën en zullen het nu verder samen moeten spelen", aldus de raadsvoorzitter. „In gezamenlijke een drachtigheid moet het terrein tot ont wikkeling worden gebracht", waarbij hij als zijn mening uitsprak, dat de N.V. Landbank het wel goed zal doen. „Want deze N.V. heeft nog meer plannen voor Zeeland. In ieder geval is ons een enor me financiële zorg afgenomen", hetgeen de burgemeester als een van de licht punten zag. Wat de reeds door de ge meente gemaakte kosten voor het plan betreft, was hij de mening toegedaan, dat deze door de N.V. Landbank moe ten worden gedragen. DOOR DS. C. METSELAAR Advertentie Een man doet graag iets alleen. Behalve kleren kopen. Daarvoor neemt hij het liefst zijn persoon lijke adviseuse mee, zijn vrouw of verloofde. Hebt U een nieuw costuum nodig, een jas, een weekender of een hoedKom dan gezellig eens langs bij „de Magneet". Daar vindt U de keus, de vakkundige adviezen, de pret tige mannelijke sfeer, die U zo op prijs stelt. moderne mannen kopen graag bi) horen- en Jongensconf.: L. Vorststr. 59-61, Goes (dames- en molsjesconfectle: Klokstreat B, Goe» en L. Noordstrait 10-12, Middelburg) VEROGELUKTE MILITAIR IN HULST BEGRAVEN Het stoffelijk overschot van de 83-jari- ge sergeant der eerste klasse M. Fruij- tier der Koninklijke Luchtmacht is vrij dagmorgen met militaire eer op de r.-k. begraafplaats in Hulst ter aarde be steld. Sergeant Fruijtier slipte 5 juni met zijn personenwagen op een weg in Rheinen (Dtsl.) en werd daarbij gedood. De heer Fruijtier, die geboren werd in Lamswaarde en wiens echtgenote in Hulst werd geboren, was te werk gesteld bij de Eerste Groep Geleide Wapens van de Koninklijke Luchtmacht in Duits land. Hij laat één kind na. Zijn schoonouders wonen in Hulst en zijn ouders in Lams waarde. Het stoffelijk overschot was op 7 juni per militaire „Friendship" naar de vliegbasis Woensdrecht overgebracht. Majoor-aalmoezenier F. Maas droeg in de Sint-Willibrordusbasiliek in Hulst 's morgens om elf uur een plechtige rouwdienst op en verrichtte op de be graafplaats de absoute. In de rouwstoet liep mee de luitenant-kolonel H. F. Zei- lemaker, commandant van de Eerste Groep Geleide Wapens. De officier, be last met de militaire begrafenis, was de oud-Hulstenaar kapitein-adjudant P. W. Mahu. De stoet werd voorafgegaan door 4 tamboers en 4 hoornblazers waarachter een vuurpeloton van 12 man volgde. Een ongewapend geleide van 50 militairen van de Luchtmachttroepen sloot de stoet. De rijkspolitie en de Ko ninklijke Marechaussee assisteerde. Aan het graf spraken de luitenant-kolo nel Zeilemaker en namens de collega's en als vertegenwoordiger van de on derofficiersvereniging „Ons Belang" de adjudant A. Broos. Kapitein Mahu sprak namens de nabestaanden een dank woord. De overledene was 12 jaar in dienst bij de luchtmacht. RAAD MIDDELBURG KIEST EEN NIEUWE WETHOUDER De gemeenteraad van Middelburg komt aanstaande donderdagavond om acht uur in buitengewone vergadering bijeen om een nieuwe wethouder te kiezen en de geloofsbrieven van twee raadsleden te onderzoeken. Naar wij vernemen zal voor de \vethou- dersvacature, die, zoals bekend, is ont staan door de verkiezing van de heer A. J. Kaland tot lid van Gedeputeerde Staten, de heer W. Baars kandidaat worden gesteld. Dhr. Baars wil aan een eventuele verkiezing echter geen conse quenties verhinden ten aanzien van de zittingsperiode van de nieuwe raad september aanstaande. Collecte De collecte voor het Ned. Roode Kruis te Kerkwerve heeft opgebracht het mooie bedrag van 369,83. DEGENERATIE VAN DE CONSTRUCTIE? „Grondmechanica" speurt oorzaak op ACHTER DE SOLIDITEIT val asfaltconstructies als bekleding van het dijklichaam beneden de lioogwaterlijn wordt op het ogen blik een groot vraagteken gezet. Een werkgroep van deskundigen uit verschillende rijksdiensten de zogenaamde werkgroep geslo ten dijkbekleding heeft in een voorlopig rapport vastgesteld, dat de ervaring noopt deze methode niet langer aan te bevelen. De kwaliteit van de asfaltglooiingen op de Zeeuwse zeeweringen is deze week zoals reeds gemeld weer eens duidelijk aan de orde gesteld op de algemene vergadering van het waterschap „Schouwen-Duiveland". Dijkgraaf A. M. Geluk maakte dc hoofdingelanden attent op de situatie, waarin de bekleding van de ringdij ken rondom de oude dijkgaten op het eiland bij Schelphoek en Ouwerkerk verkeert. Die is allesbehalve roos kleurig te noemen. Op tal van plaatsen scheurt en brok kelt het materiaal. Verschillende malen zijn de scheuren soms zo breed als lucifersdoosje volgegoten en bij storm weggeslagen stukken uit de bovenlaag gerepareerd. Maar lapmidde len helpen niet. Het waterschap heeft met deze ringdijken een aanta! dijkvak ken in zijn zeewering, die van het begin af zorgenkinderen zijn geweest. Zelfs de Dienst Dijkherstel van rijkswaterstaat die na 1 februari 1953 met de droogma king van Schouwen-Duiveland werd be last, tobde vrij kort na het leggen van de asfaltglooiing op de ringdijken al met moeilijkheden. Van tijd tot tijd traden verzakkingen en scheuren op. Er zijn de laatste jaren verschillende oorzaken van deze euvelen genoemd. In de vier kilometer lange ringdijk rond het Schelphoekgat schuilt het gevaar in het onderste deel van de glooiing, beneden de hoogwaterlijn. Het bovenste gedeelte verkeert in vrij goede staat. De scheu ren treden het eerst aan de dag in de zogenaamde lasnaden. Waar de moei lijkheden optreden wordt een afwijking verondersteld, vermoedelijk te wijten aan de staat waarin de ondergrond verkeert. ip de plaats, waar de Geul bij Seroos- faltbeton. Vooral onder de hoogwater en is de kwaliteit van het talud slecht te noemen. Een storm heeft het afgelo pen winterseizoen een stuk van onge veer 25 vierkante meter weggeslagen. Overigens verschilt de status van de as- faltbedekking in dit Duivelandse dijk vak van plaats tot plaats. Wat de oorzaak ook mag zijn voorlo pig gist men er nog naar. Daarom is het laboratorium voor grondmechanica ingeschakeld voor het instellen van een onderzoek. Da bekleding op de Schouwse ringdijken is door de Dienst Dijkherstel aangebracht in een tijd, toen men met dit Systeem nog weinig ervaring had op- Met name dijk over de i met oneffenheden in de zetting, dat vorig jaar herfst op deze punten scheuren werden gedicht, constateer de de technische dienst van het wa terschap deze winter vrij kort ach ter elkaar weer barsten in de asfalt- loper. Voorlopige gissingen Bij de Ouwel-kerkse ringdijk om het kre- kengebied heeft men te maken met een degeneratie van de bovenste laag. De glooiing hier is bedekt met twee lagen: een van zandasfalt en een van dun as- Advertentie) Benoeming leraar Frans aan de christelijke kweekschool Aan de christelijke kweekschool 'voor Zeeland te Middelburg is tot Ieraar Frans benoemd de heer J. C. Beimers, onderwijzer aan de hervormde ulo te Middelburg. Minder gewenst lij het leggen van de nieuwe Deltadam- men bezit men die thans wel. Daarom is rijkswaterstaat bij de werkzaamhe den aan de dam door het Veerse Gat op het laatste nippertje nog van idee veranderd: in plaats van een dubbele asfaltlaag werd het dijklichaam be kleed met stortsteen, gepenetreerd met asfalt. Ook in Vlissingen is gebleken dat het aanbrengen van een asfaltlaag op een ondergrond van klei minder ge wenst is. Op de Schouwse ringdijken zijn de as- faltlagen 25 centimeter dik. Het soorte lijk gewicht van asfalt is minder dan dat van basalt. Een bekledingsconstruc tie, die bovendien normaal in een laag van 40 cm. dikte wordt aangebracht. Wanneer de kwaliteit van het asfalt op Schouwen nog verder achteruitgaat kon het wel eens zijn, dat de gehele con structie moet worden vervangen door een basaltglooiing. Dit kost het water schap uiteraard handen vol geld. Daar om, zo kon dijkgraaf Geluk de hoofd ingelanden nog meedelen, is de zaak in overleg met rijkswaterstaat en de pro vinciale waterstaat aanhangig gemaakt by Gedeputeerde Staten. Mr. Mes waarnemend commissaris Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben in hun vergadering van gis teren de portefeuilles verdeeld, als mede een waarnemend commissa ris der koningin aangewezen. Als zodanig werd gekozen. Mr. dr. A. J. ■J. 31. Mes. De werkzaamheden van het college wer den als volgt verdeeld: van den Bos: provinciale financiën, gemeentefinanciën (gedeeltelijk), Stichting Zeeland, landbouwzaken; J. M. A. C. van Dongen: polder en wa terschappen, alsmede een gedeelte Broedende haan in Haamstede Dat het in de natuur soms vreemd toe kan gaan bewijst een kal- koense haan op een boerderij in Haamstede. Sedert drie weken vervult deze haan de taak die eigenlijk een hen toekomt. Hij broedt namelijk op een nest van dertien eieren. Toen de eigenaar van het dier bemerkte, dat de haan op een stenen nestei bleef zitten, heeft hij er vijf kalkoen en acht eende-eieren bijgelegd. Als een volleerde hen kwijt de haan zich van zijn taak. Met gro te verwachting ziet men op de boerderij uit naar de dag waarop de eieren zullen uitkomen en de kalkoense haan eendjes en kal koenen zal hebben uitgebroed. van het verkeer (Z.V.T.M.), vice- voorzitter commissie samenvoeging gemeenten; J. Kaland: bedrijven (P.ZE.M., Gasmij. Midden-Zeeland, Waterlei dingmij. Midden-Zeeiand), volkshuis- vestig (verdeling woningcontingent); Mr. dr. A. J. J. M. Mes: volkgezondheid (Raad v. d. Volksgezondheid), water leidingbedrijven, cull urele zaken voor zover niet behorend tot de portefeuil le van jhr. mr. Schorer, voorzitter schap commissie samenvoeging ge meenten; M. J. van Poelje: bootdiensten, per soneelsaangelegenheden, georgani seerd overleg, interprovinciaal over leg, Haven van Vlissingen. Jhr. mr. T. A. J. W. Scliorer: planologie, recreatie, culturele zaken, bureau Ontwikkeling Zeeland, E.T.I. voor Zeeland. Het ligt in de bedoeling dat het college de eerste drie maanden volgens dit sche ma zijn werkzaamheden zal verrichten daarna na te gaan in hoeverre de praktijk heeft uitgewezen, dat veran dering gewenst is. B. en w. van Goes verdeeld over „wet vervreemding" In de eerstvolgende raadsvergadering van de gemeente Goes komt de wet ver vreemding landbouwgronden ter sprake. Dit naar aanleiding van een verzoek van de gemeente Aardenburg om adhesie te betuigen aan een motie van deze ge meente aan dc minister van landbouw, waarin wordt aangedrongen verlenging van de wet ernstig te willen overwegen. De grootst mogelijke meerderheid van b. en w. is van oordeel, dat de gemeen tebesturen zich dienen te onthouden van het geven van een mening over wel of niet verlenging van deze wet. De kleinst mogelijke minderheid daarentegen neemt een tegenovergesteld standpunt in. B. en w. doen geen concreet voorstel, maar leggen dit punt ter discussie voor. Achtklassige school kost vijf ton Zonder officieel vlagvertoon is vrijdagmiddag om drie uur de eerste paal in de grond geslagen voor de nieuwe achtklassige b.l.o.- school „Koningin Wilhelmina- school" aan de Parallelweg te Goes. De voorzitter van het school bestuur, ds. C. Metselaar „tikte" de ruim 10 meter lange en twee ton zware heipaal in de grond door een hefboom over te halen in de rijdende heistelling, welke bij dit werk wordt gebruikt. Hij deed dit in aanwezigheid van slechts enkele genodigdenverscheidene be stuursleden, het hoofd der school de onderwijzers, alsmede de leerlingen. Na een voorbereiding van negen jaar is vrijdagmiddag op een terrein aan de Parallelweg te Goes de eerste paal ge slagen voor een nieuwe achtklassige b.l.o.-school. Voor de 105 kinderen van de school was dit een bijzondere bele venis. Foto P.Z.C.) (Advertentie) IINNENVERINGBED i hel bei te bed ooit gemaokt Jjootlwill SCHUIMRUBBERBEI met versterkte middensector W fabrieken Zevenbergen i De nieuwe b.l.o.-school Sn Goes, waar voor de voorbereidingen al werden ge troffen in 1953, telt acht lokalen en eer gymnastieklokaal. Verwacht wordt, dat de bouw ongeveer één jaar zal duren. Zonder tegenslagen zullen de leerlingen de nieuwe school in september van het volgend jaar kunnen betrekken. De nieuwe school, die ontworpen is door architect J. A. de Bruijne uit Goes en die wordt gebouwd door de aanne mer D. van der Poel uit Oifdelande, bestaat uit twee afdelingen, namelijk één voor debielen (6 lokalen) en één voor imbicielen (2 lokalen). Zij hebben elk een aparte ingang. Beide afdelingen zijn door een gang met elkaar verbon- Het- gymnastieklokaal waarvoor gisteren de eerste paal werd geheid, zal worden gebruikt door de leerlingen van de beide afdelingen. Er komen twee aparte speelterreinen. De huisvesting van de b.l.o.-school in Goes is tot nu toe beneden maat ge weest. Tot voor enkele jaren ontvingen de leerlingen les in een oude villa aan de Van Dusseldorpstraat, die enkele ja ren geleden is geruild voor de toen vrij gekomen r.-k. meisjesschool aan dt Vlasmarkt. De bouwkosten van de nieu we school bedragen bijna vijf ton. Mo menteel bezoeken 105 leerlingen, afkom stig uit de beide Bevelanden, de school. Er zullen de komende veertien dagen 93 heipalen worden geheid, in gewicht va riërend van 1800 tot 2800 kg. Daarna zal een aanvang worden gemaakt met de grondwerkzaamheden. Na het heien van de eerste paal voerde ds. Metselaar noe het woord, die er op wees, dat een „moeizame weg" is afgelegd. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat eindelijk de eerste paal in de grond VOORSTEL VAN COLLEGE VAN B. EN W. (Advertentie) Beëindiging per 1 september 1963, omdat financiële last te groot zou worden De gemeente Goes zal, indien de gemeenteraad woensdag 20 juni a.s. het advies van b. en w. opvolgt, uit de gemeenschappelijke regeling inzake de verdeling van de kosten van de Zeeuwse Muziek school treden. Het college van b. en yv. van Goes is van oordeel, dat deze gemeente voor een te grote financiële last komt te staan. De bijdrage van Goes is voor het cursusjaar 19621963 geraamd op 25.800,- terwijl b. en w. niet verder willen gaan dan maximaal 20.000,-, hetgeen neerkomt op 1,25 per inwoner. De gemeente Goes wenst de deelneming te beëindigen per 1 september 1963. Reeds herhaaldelijk is de bijdrage van de gemeente Goes aan de Zeeuwse Mu ziekschool ter sprake gebracht in de raadsvergadering. Telkens wezen de raadsleden er daarbij op, dat Goes wél een bijzonder hoge bijdrage moet geven. B, en w. werd clan ook iedere keer weer op het hart gedrukt bij het dage lijks bestuur van de stichting Zeeuwse "uziekschool aan te dringen op verla ng van de subsidie. _i hun toelichting op het desbetreffende raadsvoorstel schrijven b. en w., dat zij bij het stichtingsbestuur sterk hebben aangedrongen alle mogelijke moeite te doen om de door de gemeente Goes te verlenen subsidie in zoverre aan ban den te leggen, dat het jaarlijks uit te keren bedrag beperkt blijft tot circa 1,25 per inwoner. Aanvankelijk werd gedacht aan het verkrijgen van een hogere subsidie van de provincie, welke dan aangewend zou kunnen worden om de uit de regeling voortvloeiende kosten te verminderen voor de gemeenten, die bijzonder zwaar zijn belast .Het stich tingsbestuur is echter van mening, dat dit zou leiden tot een onevenredige ver deling van kosten aldus b. en w. van Goes Weer meer Het dagelijks bestuur vind, dal slcclits handhaving van het tot dus ver gehanteerde kostcnverdelings- systcem liet behoud van de Zeeuwse Muziekschool kan dienen. Inmiddels is b. en w. gebleken, dat Goes blij kens de begroting van de muziek school in het cursusjaar 1962-196! 25.800 zal moeten lietalen. Deze bijdrage is aanzienlijk hoger dan in de voorgaande jaren, aldus het col lege, dat niet boven de f 20000 wil uitgaan. B. en w. schrijven verder de indruk to hebben, dat het bestuur van de mu ziekschool alle moeite doel om het to taalbedrag der kosten zoveel mogelijk te drukken. Men is voorts van mening, zc t de toelichting, dat een eventueel i uit dc gemeenschappelijke re geling door de gemeente Goes voor dc gebele Zeeuwse Muziekschool catastro- gevolgen kan hebben. Het bestuur van de stichting heeft nog opgemerkt, dat Goes een vermindering van lasten kan krijgen door beperking van het aantal leerlingen. B. en w. zijn van oor deel. dat een zodanige beperking slechts zou kunnen geschieden op grond van al gemeen geldende maatstaven, welke voor alle gemeenten zouden dienen te gelden. Het treffen van voorzieningen tot beperking van het aantal leerlingen ligt daarom naar het oordeel van het Goese collega op de weg van het stich tingsbestuur. B en w. schrijven overtuigd te zijn van het nut, dat de muziekschool aan de inwoners van Goes bewijst. Niettemin menen zij, gelet op dc talrijke andere verzorging.sobjccten van Goes, een be drag van 20.000 als absoluut maximum van de budgettaire mogelijkheden der gemeente te moeten beschouwen. Ver der schrijft het college nog, dat als van tevoren vaststaat, dat dc bijdrage van Goes aan dc muziekschool niet meer zal bedragen dan 20.000, b. en w. ten alle tijde bereid zijn de raad voor te stellen weer tot de gemeenschappelijke regeling toe te treden. Indien de raad besluit tot uittreding zullen b. en w. zich beraden over te némen maatregelen in verband met dc verdere ontwikkeling van het muziekonderwijs. Aan het slot van de toelichting merkt het Goese college nog op: „Onze bezwaren tegen de Zeeuwse Muziekschool zijn uitsluitend gelegen op financieel terrein en richten zich niet tegen dc muziekschool als zodanig". Nieuwe directeur slachthuis Goes De gemeenteraad van Goes zal in de woensdag 20 juni te houden raadsver gadering een nieuwe directeur van de Keuringsdienst van Slachtdieren en Vlees van de kring Goes, tevens direc teur van het Openbaar Slachthuis te Goes, benoemen. Als enige staat op de voordracht de heer C. J. Hoek, sedert 1946 keuringsdierenarts bij de Keu ringsdienst Wiasenkerke. De benoeming is noodzakelijk ter voorziening in de vacature H. A. Weijens. Restauratie van stadhuis Goes De restauratie van het stadhuis van Goes is thans in zicht. B. en w. van de ze gemeente hebben de raad het voor stel gedaan tot het verlenen van een krediet voor de stadhuisrestauratie. De toelichting op dit voorstel is dc raads leden nog niet toegezonden. Kopcnhngcn, onbewolkt Londen, onbewolkt Ilnissel, onbewolkt Luxemburg, licht bewolkt Parijs, onbewolkt Nice, licht bewolkt Frankrort, licht bewolkt München. licht bewolkt Genève, zwaar bewolkt Locarno, gch. bewolkt Wenen, half bewolkt InnbrUck, zwaar bewolkt Rome, geh. bewolkt Madrid, half bewolkt Mallorca, regen Advertentie Stramheid en Pijnen vallen van U af met Kmschen. Want Krusctien's zes mineral» zouten jagen de onzuiverheid uit Uw bloed en daarmee ook de oorzaak van uw lij den en pijn. Het klinkt haast ongelofe lijk, maar duizenden reumatiek-lijders in binnen- en buitenland kunnen U en thousiast bevestigen, hoe wél ze zich be vinden met de kleine dosis Kruschen iedere dag. HET WEER IN EUROPA 23 gr. C. 22 gr. C. 11 gr. C. 19 gr. C. 24 gr. C. 16 gr. C. 19 gr. C. 20 gr. C. IS gT. C. 15 gr. C. 20 gr. C. 25 gr. C. 21 gr. C. VERWACHT. DROOG WEER. Droog en zonnig weer, maar later in het noorden van hot land mogelijk en kele wolkenvelden. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Dezelf de temperaturen als gisteren of iets la gere. VANDAAG nog zonnig en goed strand weer met een zwakke wind tussen west en noord. In de middag achttien tot twintig graden. Zeewater bijna 12 gra den. VOORUITZICHTEN: tijdelijk wat meer bewolking, gevolgd door opklaringen, maar wel iets te koel strandweer. ZON EN MAAN. 10 juni Zon op 4.21 onder 20.58 Maan op 12.28 onder 1.24 Zon op 4.20 Maan op 14.38

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2