IOOO ZININIETS BOMS? •"proef rit Raadsels rond een eenzame geep in de Wester schelde BIGBBEn Tr i n a k: RILLEN ONDANKS DE ZON MET „DE BRUIDEN VAN DRACULA" met de SPORT EN WEDSTRIJDEN „HAGELONDERLINGE" IN GOES BETAALDE RUIM DRIE TON RIOLERINGSWERKZAAMHEDEN TE NIEUWLAND VOOR ƒ1550 GEGUND 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 9 JUNI 1962 ONDER ZEELANDS HOGE HEMEL Waarschijnlijk via Kanaal door Zuid- Beveland gekomen Vele van onze lezers zullen zich herinneren, dat in deze kolom men een kleine enquête werd gehouden, toen enige jaren ge leden de vangst van een drietal makreelgepen in de omgeving van Oostkapelle aanleiding werd tot het achterhalen van een invasie, die rond Oudejaar aan de Zeeuwse kust plaats had. Nu lijkt de geep veel op zo'n makreelgeep, alleen bij het goed bekijken van de kop, die in bei de kaken zijn scherpe tandjes draagt, wordt het grote verschil duidelijk. Zijn de kaken bij de makreelgeep (die ook veel klei- Puzzel Om uit deze puzzel wijs te worden, zal het nodig zijn aan de vissers in de Westerschelde te vragen of zij op 2 juni j.l. iets van doorkomende ge pen in deze stroom hebben gemerkt. Un dan tevens of de visser in de Oos- tersehelde op deze zaterdag of één of twee dagen ervóór iets hebben be merkt van iiel binnendringen van een school gepen in de Oosterschelde. Over de aard van deze vis geeft een verhaal van een ooggetuige ons de nodige inlichtingen. Drie of vier jaar geleden wachtte hij bij de „Kijk uit" (Yerseke-dam) op het bootje van Gorishoek. Hij was er vroeg en ver maakte zich ongeveer een half uur !ang met het kijken naar een visser. Juist kwam toen zo'n school gepen voorbij; de achtervolgde visjes spron gen van angst zelfs op de oever. De visser, die er reeds een aantal had gevangen, gebruikte de kleine visjes, die hij maar voor 't oprapen had, als aas met het gevolg, dat soms aan drie haakjes van zijn lijn tegelijker tijd bij het ophalen zo'n lange smalle ■is bengelde. Toen de komst van het bootje aan deze spannende tijdpas sering een einde maakte, had de vis ser er in totaal 64 buitgemaakt. Het aas was dan ook nauwelijks onder het wateroppervlak of de gepen had den reeds „aangehaakt". De bena ming „woeste rover" voor de geep is dan ook niet uit de lucht gegrepen. Nieuwsgierig We zijn uiterst nieuwsgierig wat onze vraag aan antwoorden zal opleveren. In Leiden en ook op de Zeeuwse stro men wordt nauwkeurig aantekening gehouden van abnormale of belang wekkende vangsten. Het is wel leuk daar een beetje aan mee te helpen. De door de jongeman P. Slabbekoorn te Kapelle gevangen vis is na een verblijf van een paar dagen in de ijs kast in g( Barend Zwerfmans wil er graag meer van weten. ner blijft) niet veel meer dan gladde stokjes, de geep, die een echte roofvis is, kan ze gebrui ken als een geducht grijpappa- raat op zijn rooftochten. Tevens is de geep een zeevis, die ech ter op gezette tijden, zo van mei tot juli, onze binnenwateren opzwemt om er kuit te schigten. In de Ooster schelde is de geep dan ook een niet onbekende verschijning. Het zoutgehalte en ook de overige verschillen in samenstelling van het water van deze zeearm met de veel meer brakke Westerschelde, maakt echter dat de gepen deze stroom schijnen te mijden. Het was dan ook een hele verrassing toen ons op za terdag 2 juni een geep werd ge bracht, die het had gepresteerd door te dringen tot de Biezelingse bocht in de Westerschelde, waar hij door een jeugdige visser werd aangetroffen, bezig met tegen de kant op te zwem men. Alvorens tot melding over te gaan, hebben wij hier en daar ge ïnformeerd of zo ver de Wester schelde op ooit gepen werden gevan gen. Vissers, die jarenlang dag aan öag voor plezier uit vissen gaan, konden echter niet helpen. Voor zo ver hun bekènd, zijn er wel jonge geepjes gevangen maar nog nooit een volwassen geep en zeker niet één als de verschalkte, die precies 59 cm lang was. Ook dit exemplaar mocht nog niet als geheel uitgegroeid wor den beschouwd, want als maximum lengte wordt 75 cm opgegeven, dus nog 16 cm meer. Vreemd verschijnsel Een bijkomstig vreemd verschijnsel was. dat de geep alléén was. Meestal zwemmen ze in scholen en daar ze zeer hoog in 't water liggen, kan men de beweging van zo'n school vanaf de kant opmerken aan de be wegingen in het water en ook aan de kleur. Tonen de gepen de donkere ruggen en daarna opeens de zilveren zijden, dan flitst het "van licht door de massale tegenstelling. Ook vervol gen ze vaak kleine visjes, die dan noven water uitspringen in een po ging om de woeste rovers te kunnen ontvluchten. Dat de gevangen vis alléén was en niet ver van Hansweert werd aange troffen. zou kunnen betekenen, dat hij via het schutten van de schepen door het Kanaal van Zuid-Beveland in de Westerschelde is geraakt. FILMS IN ZEELAND „Drijfzand der begeerte" relaas van een trektocht Wie met deze zonnige dagen eens in een heel andere sfeer wil ko men, kunnen we een bezoek aan „De bruiden van Dracuïa" aanbe velen. De film is te zien in Electro (Middelburg). Regisseur Terence Fisher heeft er een griezelfilm zon der weerga van gemaakt met de meest lugubere ingrediënten, waar over de Britse studio's beschikten. Maar liefst drie scenarioschrijvers heb ben lustig gefantaseerd op het thema vampier. Oin de toeschouwer aan het rillen te brengen voert Fisher hem mee naar een oud kasteel waar een gekluis terde vampier een charmante bezoek ster weet te bewegen hem vrij te laten. Peter Cushing speelt de heldenrol in de film. Als dr. Van Helsing, die een onder zoek naar het vampirisme instelt, opent hij de jacht op de ontsnapte. Dezelfde bioscoop vertoont een wes tern: „Drrjfzand der begeerte", het verhaal van een trektocht van Mexi co naar Californië. Op deze tocht barsten grote conflicten tussen de reizigers los. De deelnemers aan de zware tocht vormen een bizar gezel schap, een verzameling vreemde vo- KERKNIEUWS NED. HEKV. KERK Beroepen te Den Bommel: C. van Schoonhoven te Giessen-Nieuwkerk. Aangenomen het beroep van de provin ciale kerkvergadering van Gelderland te Putten fkring Andreaskerk) (nood- gemeente): Ti. Haitjema te Souburg. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam (vac. F. Vroon) C. Klapwijk te Apeldoorn GEREF. GEMEENTE Beroepen te Kapelle-Biezelinge: Chr. Dam te Rotterdam-Zuid. Advertentie B1GBEN - de enige plastic regenjas met garantie onmisbaar voor uw vakantie! van 6.90 tot 15.75 BIG BEN - zo klein... zo licht... zo waterdicht! mi DR. VAN PROOSDY Publikaties over nicotine van groot belang" De vice-president van de rechtbank in Den Haae, mr. J. C. Slotemaker, heeft gistermiddag liet kort geding voortge zet. dat aanhangig is gemaakt door de importeur van „Lexington" sigaretten in Nederland tegen de Nederlandse Con sumentenbond in verband met bepaalde publikaties in het maartnummer van „De Consumentengids" betreffende ni cotine- en teergehalte in sigaretten, door welke nublïkatio „Lexington" zich ernstig benadeeld acht. Geëist wordt onder meer verbod tot ver dere publikatie van de cijfers en het pu bliceren der resultaten van een onder zoek dat vanwege ..Lexington" is inge steld. De internist dr. C. van Proodlj uit Hil versum, die onder meer een proefschrift heeft samengesteld omtrent het roken en de gezondheid, zei dat de invloed van teer en nicotine on bet menselijk li chaam en de ontwikkeling van kanker" door het roken wel vaststaan en dat daarover in Amerika vele publikaties zijn verschenen. Hii achtte dan ook de nuhlikatie van de N C. van groot belang voor de volksgezondheid. De president bepaalde de uitspraak op 22 juni of zoveel eerder als mogelijk. Het. wereldkampioenschap voetbal in Chili kan niet zo spannend zijn of er kan af en toe nog wel een uurtje af voor v>at luchtige ontspanning: Een op name uit het stadion van Santiago, waar een gemengd koor schone liederen ten gehore bracht voor het begin van een vqn de wedstrijden. gels, waarbij een moordenaar, zwer vers van de prairies, een moeder en een dochter, beiden knap en een am bitieuze v/oesteling. Tussen de laatste (Rock Hudson) en de moordenaar (Kirk Douglas) ontstaat tenslotte een strijd op leven en dood, die ver rassend eindigt. De vrouwenrollen worden gespeeld door Dorothy Ma- lone en Carol Lynley. „Michael Strogoff, de held van de step pe" is de verfilming van Jules Vernes boeiende avonturenroman over de tsa rentijd. Curd Jurgens speelt de titelrol en Capucine zien we als Tatiana. Te zien in Grand (Goes) en Luxor Vlissingen). „Onder spjfervuur naar Tobroek", ofwel „Taxi naar Tobroek" toont overeen komst met de Britse film „Icecold in Alex". Charles Aznavour de Franse chansonier. Lino Ventura en Hardy Krüger spelen de voornaamste rollen in „Tobroek", dat verhaalt hoe vier Fran se soldaten terugtrekken van Tobroek, waar zij een benzinestation hebben op geblazen. Onderweg door de woestijn komen ze in contact met een Duitser: de vijand, maar de vijandschap wordt vriendschap, wanneer ze zich gevijven tegenover een veel onverbiddelijker nd zien geplaatst: de brandende zon. i boeiende en vaak humoristische film, die te zien is in City (Middelburg) en Alhanibra (Vlissingen). Door dc uitwisseling tijdens de pinkster dagen is in deze bioscopen ook de be kende muziekfilm „Die Fledermaus" te aanschouwen. Peter Alexander, Marian ne Koch, Marika Rökk en Willy Millo- witsch spelen de hoofdrollen in de ope rette van Johann Strauss, die door Geza von Cziffra op het doek wordt ge bracht. Tenslotte vertonen Luxor (Vlissingen) en urand (Goes) de oorlogsfilm „Slag aan de bloedkust", een echt Amerikaans produkt over de strijd tegen de Japan ners in de tweede wereldoorlog. De held is Audie Murphy en zijn naaste vriend in de glorie is Gary Grant. EXAMENS Aan de huishoudschool. Laan van Meer- dervoort te Den Haag slaagden voor het eerste deel van het examen N 19 de dames M. Koole te Goes en H. Walrecht te Biezelinge. De heer A. Kodde te Wilhelminadorp, ambtenaar ter secretarie te Kattendijke, slaagde tc 's-Gravenhage voor de akte gemeente-administratie I. De heer M. A. Quakkelaar te Hans- weert is dezer dagen te Den Haag ge slaagd voor het examen Gemeenteadmi nistratie eerste deel. Voor het te 's-Gravenhage gehouden mondelinge gedeelte van het examen Gemeenteadministratie I slaagde de heer P. L. de Feijter te Biervliet. Mejuffrouw F. A. van der Straten uit Sas van Gent is aan de eerste christe lijke industrie- en huishoudschool te Utrecht geslaagd voor het eerste deel akte Na, lerares naaldvakken. Aan de m.m.s. Ronca'li te Bergen op Zoom slaagden voor net eindexamen de dames G. Versluijs uit Oud Vossemeer, M. Rentjes uit Stavenïsse en A. Fabius uit Tholen. De heer P. J. van Popering. ambtenaar ter gemeentesecretarie te Sint-Anna- land, is in Den Haag geslaagd voor het diploma gemeenteadministratie I inclu sief burgerlijke stand. Zilverberg 15e in de Giro De Italiaan Assirelli heeft de 20-ste, tevens een na laatste, etappe van de Giro gewonnen. Zyn landgenoot Balma- mion behield de leiderstrui. Assirelli legde de 238 km van St. Vin cent naar Terme di St. Vincent af in 8.20.45. Tweede werd de Italiaan Tac- cone, in 8.21.20, derde de Italiaan De- filippis, in 8 21.22 en vierde Balmamion, in de zelfde tijd. De Belg Desmet werd als 14-de geklasseerd, in 8.27.12 en de Nederlander Zilverberg werd 25-ste, in 8.39.54. Het algemeen klassement: 1. Balmamion 118.31.33; 2. Massignan 118.35.30; 3. Defilippis 11.8.36.35; 10. Desmet 118.47.28; 15. Zilverberg 119.03.04. ZIERIKZEESE SCHAKERS PROMOVEREN NIET afgebroken ontmoeting Venl iromotie naar de tweede klas van de LN.S.B. is door Zierikzee opgegeven. De eindstand is hierdoor 55 gewor den, zodat Zierikzee niet promoveert, maar Venlo en Eindhoven wel. Door dit resulaat is er geen enkele Zeeuwse club meer vertegenwoordigd in de landelijke competitie van de K.N.S.B. Hein Cujé doet mee tegen de Belgen De Dynamo-atleet Hein Cujé zal op zon dag 17 juni in Antwerpen deelnemen aan de atletiekontmoeting tegen België. Cujé komt in de Nederlandse ploeg sa men met Verkade uit op de 3000 meter steeple chase. VERBETERING BESTAANDE BOULEVARD BRESKENS In het bericht in de krant van vrijdag over de in Breskens gehouden aanbeste ding van de uitvoering van verhar- dingswerlcen, riolering, grondwerken en het aanleggen van twee parkeerterrei nen aan de Breskënse boulevard is ten onrechte de indruk gewekt, dat het hier een verdere aanleg van de boulevard zou betreffen. Deze werken dienen ech ter voor de verbetering van de bestaan de boulevard. LANDDAG VRIJE EVANG. GEMEENTE NIEUWVLIET De jaarlijkse Landdag van de Vrye Evangelische gemeente Nieuwvliet, in het bijzonder bestemd voor de gemeen teleden in West-Zeêuwsch-Vlaanderen, wordt tweede pinksterdag in Nieuw vliet gehouden. En niet, zoals abusieve lijk vermeld in Oostburg. De bijeenkomst begint 's middags om 2 uur. Bij goed weer is de bijeenkomst op het terrein van de heer J. Bliek aan de Mosseldyk. Indien de weersomstandigheden niet meewerken, is de samenkomst in het kerkgebouw op de Sint-Bavodijk. Het programma vermeldt onder meer zang, muziek en declamatie. Als spreker zul len optreden de predikanten ds. W. F. Praas uit Breskens, ds. L. van der Mo len uit Cadzand en ds. J. Ifarelse uit Goes. Steiger aangekomen voor afmeren van zeiljachtjes Donderdag kwam de in Tholen klaarge maakte 20 meter lange drijvende stei ger in de Sint-Annalandse haven aan. De steiger is bestemd voor het meren van plezierjachten. BIJZONDER JAAR IN 1961 Meer dan de helft van verzekerde bedrijven door de hagel getroffen Voor de onderlinge fruittelers hagelver- zekeringsniaatschappy, gevestigd te Goes, is 1961 een bijzonder jaar geweest. Aldus staat te lezen in het pas versche nen jaarverslag over het boekjaar 1061- 1962. Reeds vroeg in het seizoen werd het gehele werkgebied getroffen door een flinke hagelbui, waarbij 125 verze kerde bedrijven waren betrokken. Daar na volgden nog enkele hagelbuien, die de totale schadepost voor de maat schappij op ruini 360.000.brachten. Dit is liet hoogste schadebedrag, dat in het dertienjarig bestaan van de maat schappij ooit werd uitgekeerd. In het jaarverslag wordt het verheu gend genoemd, dat de maatschappij zich gunstig blijft ontwikkelen. Niet minder dan 31 nieuwe leden werden in geschreven, waartegenover echter stond, dat 22 leden afvloeiden. Er was een netto winst, van 9 leden met 44 ha. Het verzekerde bedrag steeg met 845.000 tot een totaal van 7.678.000, waaronder 252.000 voor zacht fruit, Het gemiddelde verzekerde bedrag per ha steeg van 4250.in 1959 en 4650.— in 1960 tot 5078.— in 1961 Door samenwerking kon de maatschap pij het risico belangrijk spreiden. Uit het jaarverslag blijkt verder, dat het zekerde bedrijven werden getroffen, op 28 september nogmaals 44 bedry- ven en op 18 oktober 23 bedrijven. Daarnaast kwamen schademeldin- gen van geringer betekenis binnen. Er waren bedrijven, die tweemaal en soms driemaal werden getroffen door hagelbuien. Dynamo tweede pinksterdag tegen Saint Michel Tourcoing De Franse atletiekvereniging Saint Mi ehei Tourcoing brengt op tweede pink sterdag een bezoek aan Middelburg om de strijd aan te binden met de A.V. „Dy namo" De Fransen hebben de beschikking over sterke atleten en zij hebben wel de bes te kansen op de overwinning. „Dynamo" komt ook met een team dat gezien mag worden Voor deze gelegenheid heeft als versterking op de technische lers uitgenodigd de Zeeland Sport- atleten Rinus Grootjans, Wim v. d. Lin den en Rein Swint. Samen met Piet Ver sluijs vormen zij op de technische num mers een sterk kwartet. Op de loopnum mers komen voor „Dynamo" o.a. aan de start Hein Cujé, Hans Bostelaar, Sjors Christiaansen en Piet Zwartepoor- te. Het programma dat afgewerkt zal worden bestaat uit de nummers 100, 200, 400, 800, 1500 en 5000 meter, wat de loopnummers betreft, en voorts speer, discus, kogel, hoog en ver als techni sche nummers. Van elk team komen steeds twee atleten in het strijdperk. De wedstrijd vindt plaats op de sintelbaan te Middelburg. D.A.F. leider in zomeravondcompetitie In de zomeravondvoetbalcompetitie van het rayon Goes begint nu ehige teke ning in de strijd te komen. Deze week werd het belangrijke treffen P.T.T.— D.A.F. SC. gestreden, van belang voor de bezetting van de eerste plaats. In een spannend duel toonde de ploeg van D.A.F. zich met 20 de sterkste. Door deze overwinning leidt deze ploeg thans met 9 punten. De Zon zag zijn kansen op de eerste plaats sterk dalen, doordat wegens niet opkomen twee verliespun- ten werden toegekend. Keuringsdienst Zeeland wisselde de onderste plaats met Garage Adria door 'n 20 overwinning op deze ploeg. De uitslagen waren: Comb. N.S.—De Zon 1—2; A.K.F.—Ha ringman 11; Keuringsdienst Zeeland Garage Adria 20; Inter-Scaldes V.V.Z.B. 00; GemeentewerkenTy po's 1—2; P.T.T.—D.A.F. SC 0—2. Het programma voor volgende week is: 12 juni: KeuringsdienstA.K.F.; Gara ge AdriaV.V.Z.B.: 13 juni: D.A.F. SC Typo's; Comb. N,S.P.T.T.; 14 juni: Hari.ngmanInter-Scaldes; De Zon Gemeentewerken. Europees record polsstokhoog De Fin Risto Ankio heeft tijdens een nationale wedstrijd te Karhula een nieuw Europees record polsstokhoog- springen gevestigd. Hjj kwam tot 4.85 meter. Onlangs had do Fin Pentti Ni- kula het Europees record op 4.80 ge bracht. Behandeling beroep Feijenoord 15 juni De commissie van beroep van de tó.N. V.B. heeft de sportclub Feyenoord op geroepen voor de behandeling van het ingestelde hoger beroep en wel op vrij dag 15 juni a.s. te 16 uur. De behande ling za.1 in Rotterdam plaatsvinden. Wielerrace in Hansweert op tweede pinksterdag Hansweert is op tweede pinksterdag weer het strijdtoneel van een wielerwed strijd voor amateurs en onafhankeiijken. Aanvankelijk Was de belangstelling van de zijde der renners voor deze pinkster ronde minimaai. Tenslotte heeft het wie'ercomité echter besloten de renners een startgeld van 7,50 per man te bieden. Gisteren hadden reeds dertig coureurs ingeschreven. KORFBALCOMPETITIE: SWIFT I-0LYMP1AAN or de korfbalcompetitie wordt op tweede pinksterdag de wedstrijd Swirt 1Olymplaan gespeeld. De wedstrijd begint om 2 uur. Voorts staan er een aantal vriendschappelijke wedstrijden p het programma: Swift 2-3 comb. 'lympïaan 2 (half een); Swift 3-5 comb.Olympiaan 3 (half een); Svvift adspir. comb. 1Olympiaan adspir. (elf uur); Swift adspir. comb. 2Olym piaan adspir. (elf uur). Miel Verstraete in Ronde van België Zes Nederlandse onafhankeiijken, allen behorend tot dc voorlopige selectie voor de Tour de l'Avenir, zullen deelnemen aan de Ronde van België voor onafhan keiijken, van 11 tot en met 17 juni a.s. Het team, onder leiding van Jefke Jans sen, bestaat uit 1-Ienk Nfldam, Jan Jans sen, Leo Knops, Lex van Kreuningen, Jaap de Waard en Miel Verstraete. Gelukkig kwamen de partners van de „onderlinge" in andere delen van het land er beter af, zodat het totaal lande lijk schadebedrag zelfs beneden dat van 1960 bleef. Voor de maatschappij werd het niettemin een topjaar met een uit kering van 362.180,88 (v. j. 101.578,22) aan 154 bedrijven, varië rend van 100.tot 44.000 per be drijf. Voor de leden,- die hagelschade hebben gehad was het een gelukkige omstandigheid, dat dank zij de hoge fruitprijzen van het beschadigde fruit nog redelijke prijzen werden gemaakt. Daardoor kwamen ook zij aan een be hoorlijke uitkomst. Van de 125 bescha digde bedrijven kwamen er 29 voor in oostelijk Ziiid-Beveland en 69 in wes telijk Zuid-Beveland. Inmiddels is de algemene ledenvergade ring gehouden onder voorzitterschap van de heer J. Kakebeeke uit Wol- phaartsdijk. Bij de verkiezingen werd de heer J. Ka kebeeke herkozen als bestuurslid en de herén A. de Jager en J. Burger als taxateurs. In de plaats van de heer G. Toorenaar, die niet herkiesbaar was, werd tot lid van de financiële commis sie benoemd de heer J. van Sprang te Heyningen. Mr. D. R. Brouwer, voorzitter van de On derlinge Hagelscharle Herverzekering Mij. te Den Haag gaf een overzicht van de ontwikkeling bij de samenwerkende maatschappijen. Het verzekerde kapi taal is in enkele jaren gestegen tot 17.000.000.—. terwyl in 1962 een ver zekerd kapitaal wordt verwacht van 20.000.000.Het grote belang van deze landelijke samenwerking is „sprei ding van het risico" en derhalve meer zekerheid, dat bij een plaatselijke cata strofale hagel de gedupeerde volledig aan zijn trekken komt. Werden in 1961 reeds op 28 mei scha degevallen gemeld, dit jaar stonden de bomen op 28 mei nog in volle bloei en hoewel er wederom nagel viel, kon er geen schade aan de vruchten ontstaan, met uitzondering van enkele pereras- De uitzonderlijke late bloei speelt de le den ook parten bij het opmaken van de aangifte voor 1962. Normaal moet; de voorlopige aangifte. 1 juni binnen zyn. Dit Jaar is de aangiftelermyn verscho ven naar uiterlyk 14 juni. In verhand met de vele hagelschade in 1961 blykt de belangstelling voor liet verzekeren tegen hagel bijzonder groot te zijn. In zijn slotwoord sprak de voor zitter dan ook de verwachting uit, dat 1962 een grote stijging van leden en verzekerd kapitaal te zien zou geven. Prins Albert zelf maakte deze opname van zijn jonge vrouw, prinses Paola, met hun jongste dochtertjeprinses Astrid, op schoot. RECHTBANKUITSPRAKEN Roekeloze chauffeur kreeg 150 boete De Middelburgse rechtbank lieeft vrij dagmorgen uitspraak gedaan in een zestal zaken, die op 25 mei jongstleden dienden. A. D. uit Duiveland werd ver oordeeld tot een boete van 150 en voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van 6 maanden, met een proeftijd van 1 jaar. D. stak in Duiveland met een personenauto hoogst roekeloos een kruispunt over en gaf geen voorrang aan een scooter. Bij de botsing werd scooterrijder zwaar ge wond. In hoger beroep werd het vonnis van de kantonrechter tegen de landbouwer L. M. uit Kattendijke bevestigd. M. hield met een personenauto niet goed rechts, waardoor een scooterrijder in een sloot reed. Voor het rijden met een motor, terwijl hij niet in het bezit was van een rijbewijs, kreeg de werktuigkundige J. J. van M. uit Vlissingen in hoger beroep 25 boete- De schilder J. G. van A. uit St.-Willibrord stond op 25 mei in hoger beroep terecht, omdat hij zich in het veld te Tholen had opgehouden met een soort lichtbak. Vijftig gulden boete was de uitspraak. Vijftien gulden boete kreeg de chauffeur H. M. D. uit Nieuw-Namen, die zijn vrachtauto in een bocht had geparkeerd, waardoor een aanrijding ontstond. Het openbaar mi nisterie was tegen het vonnis van de kantonrechter (vrijspraak!) in hoger beroep gegaan. De vrachtrijder J. M. G. uit Hansweert reed met een vrachtauto tegen een langs de weg staande autobus en kreeg in hoger beroep 40 boete. Werkzaamheden aan weg bij IJzendijke aanbesteed In Middelburg is vrijdagmorgen aanbe steed het aanbrengen van lcantopslui- tingen van D.M.-tegels langs een ge deelte van do weg Schoondijke-IJzen- dijke, wegvale rondweg IJzendijke, met bijkomende werken. De laagste inschrij ver was P. Mollet te Hoofdplaat met een bedrag van 27.790. De overige in schrijvers waren: fa. De Ruijsscher en Zn., biervliet, 20.150; Aann.bedr. N. P. Hol N.V., Hulst, 28.300. Luidklokken van Lange Jan buiten gebruik Wegens onderhoudswerkzaamhe den aan de „Lange Jan" zullen van 13 tot 22 juni in deze Mid delburgse toren dc luidklokken en de klokken, die de hele en hal ve uren slaan, buiten gebruik zijn. De tijdaanwijzing blijft normaal en ook het carillon zal blijvon spelen. BEGROTING OVERSCHREDEN Fotocopieerapparaat voor de gemeente-administratie Tydens eei. openbare vergadering heeft do gemeenteraad van Nieuw- en St.- Joosland vrijdagmorgen besloten de rio- leringswcrkzaamhedcn aan de Veerdam oor een bedrag van 1550 te gunnen aan H. A. de Kam te Nieuw- en St.- Joosland. Do lieer C. van Nimwogen (p.v.d.a.) bracht naar voren, dat bij de aanbesteding do begroting is over- SPORTSLUI VISSEN OP KARPER IN BERGEN OP ZOOM Sjoukje Dijkstra komt ook op 13 juni Bekende Nederlandse sportlui zullen elkaar woensdag 13 .juni in Ber gen op Zoom ontmoeten op een originele bengci- wedstrjjd, waar hot, or om gaat uit de Vyver- bergvijvei de moeste karpers te verschalken. Er zijn vyftig deelne mers uit alle takken van sport, de enige dame is schaats-ster Sjoukje Dijkstra. De weüstryd is georga niseerd door drie Am sterdamse hengelaars: C. Vogel, A. Zwartepoor- te en de sportjournalist C. II. Geiidekor. Do wed strijd begint twaalf uur in de middag en duurt 2 maal 2 uur. Dc deelne mer, die dc eerste twee uur de meeste 'karpers heeft gevangen, gaat na die twee uur do volgende twee uur zitten op de plaats van die deelnemer, die de eerste 2 uur bet minste ving. B, en w van Bergen op Zoom zullen om tien uur do deelnemers officieel op het stadhuis ontvan gen, V.V.V. van Bergen op Zoom cn hot gemeen tebestuur hebben het hunne bijgedragen in de organisatie van de vis- mlddag. De Bergense jeugd kan na afloop van de wedstrijden om half vijf on jacht gaan naar handtekeningen van de .sportlieden, Tot de deelnemers beho ren cle cabaretier Mux Tailleur, de directeur van het Olympisch Stadion in Amsterdam, Dick Bessem, Lo Brunt, secre taris-penningmeester van de K.N.V.B., de voorzit ter van de Algemene Hengelaarsbond A. Bo de en Tan de Vries, voor zitter van de Kon. Ned. Zwembond. Dan doen mee: Jan Derksen, Peter Post on A, Zwartepoorte van de wielersport, als mede de oud-wereldkam pioen stayer Cor Blecke- molen, de oud-wereld kampioen sprinten Ant. Mazalrac, de gangmaker De Graaf en de Neder landse stay er kam pioen Leen v, d. Meulen. Be halve door Sjoukje Dijk stra is de schaatsport vertegenwoordigd door Henk v. d. Grift en Jan Langedijk, de bokskam pioen Benny Bril is aan wezig en E. Hofstede, eveneens boksport. St. Scheffer, Jan Cottaar, Barend Barendse en Piet Duiker vertegenwoordi gen de zwemsport, wat Frits de Ruijter en Jan Zeegers doen voor de at letiek. Kegelkampioen Talsma en biljarter Piet v, d. Pol zullen eveneens het simmetje uitgooien. De voetbalsport is ver tegenwoordigd door Roel Wiersma, aanvoerder van het Nederlands elf tal, door Cor v. d. Hart en Ben Bakhuis. Van het Nederlands hockey-elftal is oud-aanvoerder Rijn de Waal aanwezig. Verder besloot de raad over te gaan tot de aanschaf van een fotocopieerapparaat voor de gemeenteadministratie. Dc heer Van Nimwegen juichte de aankoop toe, maar hij vroeg zich af. hoe het moet gaan met de exploitatiekosten, Als ant woord hierop werd meegedeeld, dat do exploitatieko'sten gering zijn cn dat de aanschaf nodig ls in verband met het geringe aantal personeelsleden. Voor de bouw van do dria woningwet woningen, die onderhands is gegund aan A. C. Polderdijk te Nieuw- en St.-Joos- land zal rijkssubsidie worden aange vraagd. Do lieer Van Nimwegen vroeg of het niet mogelijk is, dat in één van die woningen oen klein kantoortje wordt ingericht, zodat in deze woning de nost- coinmandant van dc rijkspolitie gehuis vest kan worden. De andere raadsleden stemden hiermee in, mits de bouw van de woningen dan niet wordt vertraagd. Do raad verklaarde zich akkoord niet een wijziging van liet contract van do vuilnisophaaldienst en de tiende wyzl- ging van de gemeentebegroting 11)61. Openbare verkoping in Groede Onder grote belangstelling heeft nota ris A. II. M. van den Hoek te Groede vrijdag in liet openbnar verkocht diver se onderdelen van een maalderyinstnl- latie, de daarby behorende gebouwen, een tuin en I ha gerst. Deze verkoop geschiedde op verzoek van de heer A. Cijsouw-de Hullu te Groede. De maalderijinstallatie, onder meer bestaande uit een motor, meng= machine en tal van andere onderdelen ging vlot van de hand naar diverse nieuwe eigenaren. De gebouwen met erf en tuin kwamen na opbod in han den van de aannemer C. .1. Scheerens uit Groede voor 1750. Do hectare Serst werd voor 975 verkocht aan de eer M. Govaert te Groede. De tuin werd uit de hand verkocht en behoefde niet te worden geveild.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 14