Z.T.I. in Goes viert veertigjarig bestaan in juli het AGENDA 0ESLOTEN. ZIERIKZEESE SPEELTUIN IN FINANCIËLE MOEILIJKHEDEN WALCHEREN CONSUMPTIETENT OP ZONDAG IN VROUWENPOLDER GESLOTEN Raad ging tweemaal in besloten zitting NIEUWE BRANDWEERGARAGE EN SECRETARIE IN HOOFDPLAAT SPORTTERREIN BAARLAND KRIJGT EEN NIEUWE OMHEINING KERKDIENSTEN Verhoging tarieven Goese slachthuis ZATERDAG 9 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 WEG- EN WATERBOUWSTUDIE CURSUS GROEIDE UIT TOT ZEEUWSE SCHOOL-VAN-NAAM Het Zeeuws Technologisch Instituut in Zeeland viert volgende maand een jubileum. D»t ja*ar is het namelijk 40 jaar geleden, dat in Goes werd begonnen mot het geven van onderwijs in weg- en waterbouw kunde. In deze veertigjarige periode zijn ruim 800 technici afgestu deerd aan deze school, die niet alleen een carrière hebben opgebouwd in Zeeland, maai ook in andere delen van ons land en zelfs ver over de grenzen. Veertig jaar geleden is het Z.T.I. gestart als een cursus, maar in de loop der jaren is de cursus een dagschool geworden, welke school thans bezocht wordt door meer dan 130 leerlingen. In 1922 hebben de heren M. P- de Looff, hoofdopzichter van „De Breede Wate ring Bewesten Yerseke", L. B. Mudde en J. van der Meulen-Bosma, beiden leraren nijverheidsonderwijs, W. H. J. van der Hooft en C. W. Heule, technisch ambtenaren van de rijkswaterstaat te Goes een cursus opgericht voor water bouwkundig opzichter. Het doel was de jongeliedeL behulpzaam te zijn bij hun studie voor het examen waterbouwkun dig opzichter of technisch ambtenaar van de rijkswaterstaat. De cursus vol deed in een grote behoefte Bij rijks waterstaat, de provinciale waterstaat, de gemeenten en de grote polders en waterschappen bleek plaats genoeg voor leidinggevend personeel, dat niet alleen werd toegevoegd aan academisch ge vormde technici, maar ook vaak zelf standig werkzaam was. Degenen, die een ambt als waterbouwkundig opzich ter ambieerden moesten tot dan maar VANDAAG. Vlissingen Alhambra: Die Fledermaus. 19 en 21 uur. a.1. Luxoi: De slag aan de bloedkust, 19 en 21 uur. 14 Jaar. Goes Grand: Michael Strogoff, de held van de steppe. 19 en 21 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Moonlight melodie, 20 uur, a.l. Concertgebouw: Tarzan en de meerminnen, 20 uur 14 Jaar. Waterto ren: Expositie schilderijen Piet de Bodt. 10—12 en 13—21 uur, Oostburg Ledeltheater Het zilveren hu welijksfeest van het koninklijke paar, 15 en 16 uur. LedeltheatT Blonde meisjes voor Havanna, 20 uur. 18 Jaar. Sas van Gent Olympintheater. Weit ist der Weg. 20 uur. a.l. Hulst Bioscoopgebouw Vrouwen achter prikkeldraad. 20 uur, 18 jaar. Axel Het Centrum: Flaming star, 18.30 en 21 uur, 14 Jaar. IJzendljke - Hofzlchttheater. Im weissen Rössl. 20 uur. a.l. Breskens Caslnobtoscoop: Lleder, 20 uur, a.l. Zlcrlkzcc Concertzaal: Uabette op het oor logspad. 20 uur. 14 jaar. Galerij: ..De Breede Brug" zomerexposllie Zeeuwse beeldende kunstenuart, 1017.30 uur. Haamstede Bioscoop Hom: De slag in de Kornalzee. 20 uur. 1» jaar. St Maartensdijk - De Gouden Leeuw: De tiran van California. '9 30 uur. 14 jaar. Vecrso Meer international»' zeilwedstrijden. Bergen op Zoom-Roxy: Lcmmy houdt van dames. 18.45 en 21 uui. 14 jaar. Luxor. Zelfmoordbataljon. 18.45 en 21 uur, 14 Jaar. Middelburg-City: Onder spervuur broek. 20 uur. 14 jaat Electro: De bruiden vnn Dracula. 19 en 21.15 uur, 14 jaar. Molenwater. Miniatuur Walcheren, 9-18 Heimat deine To- ZONDAG Vlissingen Alhambra: Die Fledermaus. 15. 19 en 21 uur. a.i. Luxor De slag aan de bloedkust. 15. 19 en 21 uur. 14 J. Goes - Grand: Michael Strogotf. de held van de steppe, 15. 19 en 21 uur, 14 Jaar. Terneuzen Concertgeoouw Het zilveren huwelijksfeest van ati koninklijk paar. 15 en 16 uur. Luxor: Tarzan en de meer minnen. 14 uur, 14 iaor Luxor: Moon light melodie. 16.30 en 20 uur. a.l. Con certgebouw: Tnrznn "n de meerminnen. 20 uur. 14 Jaar. Watertoren: Expositie schilderijen Piet do Bodt, 10—12 en 13— 21 uur. Oostburg - Ledelthenter; Gitairen klingen Iclse durch die Nacht, 14 uur. a.l. Le- deltheater: Blonde neisjes voor Havan na, 16.30 cn 20 uur. 18 jaar. Sas van Gent Olymjtatheater: De koning der boekaniers. 14.30 '7 en 20 uur. 14 J. Hulst Bioscoopgebouw IJscotoeristen. 15 uur. a.l. Bioscoopgeoouw Vin Main. 18 cn 20.30 uur. 19 jaar Axel Het Centrum: F.amlng Star. 15,45 uur. 14 Jaar Het Centrum: De zoon van de rode piraat. !0 uur. 14 Jaar. IJzendljke Hofzlchtthecier: lm weissen Rössl, 17 en 20 uur. a.l Breskens Casinobioscoop De gemaskerde contra Scotland Yard. 20 uur. 14 Jaar Zlcrlkzcc Concertzaal: Babelte op het oor logspad. 20 uur. 14 jaai. Veerse Meer: internationale zeilwedsrljden Bergen op Zonm-Roxy Jungle Jim en het oerwoudmonster. 14.3D uur. 14 Jaar Roxy: Lemmy houdt van dames. 16.30. 18.45 en 21 uur. 14 |Oui. Luxor: De jungle dreur.t. 14 uur. 14 jaar. Luxor Zelfmoordbataijon. 16.30. 18.45 en 21 uur. 14 Jaar. Middelburg-City: Ondc. spervuur naar Tn- broek, 14.30 en 20 uur 14 jaar. Electro: De bruiden tan Drneula 15,30. 19 en 21.15 uur 14 jaar Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9-18 MAANDAG. VUsslngcn Alhambra. Onder spervuur naar Tobroek. 15. 19 en 21 uur. 14 jaar. Luxor: Michael Strogof*. de held van de steppe. 15. 19 on 21 jui. 14 Jaar Goes Grand: Do slag nnn de bloedkust. 14. 16, lif en 21 uur. M Jaar. Temru'en Luxor: Tar/.v en de meermin nen. 14 uur. 14 Jaar. Luxor Al» het moederhart spreekt. 16 30 en 20 uur, 14 jaar Concertgebouw Het zilveren hu welijksfeest van het koninklijk paar. 10 cn 16 uur. Conccrtgcnouw: Tarzan en de meerminnen. 20 uur. n Jaar. Watertoren: Expositie schllderljon Piet do Bodt. 10- 12 en 13—21 uur, Ooxlburg Ledcltheatet. Gilarrcn klingen lelse durch die Nacht. 14 uur, n.l Ledel thenter: Wegens verleiding vnn minder Jarigen. 16.30 cn 20 out. 18 Jaar. Sa» vnn Gent Olympiatheater Welt 1st der Weg. 14.30. 17 en 20 uur. a.l Uulit Bioscoopgebouw IJscotoeristen. 15 uur. a.l. Bioscoopgebouw Vrouwen ach ter prikkeldraad. 18 en 20 30 uur. 18 Breskens Casinoblose.iop Het brandende circus. 16 en 20 uui. a.l Zlcrlkzcc Concertzaal De vijand kwam "s nachts, 15 uur, 14 jaar, Concertzaal: Bnbette op het oorlogspad. 20 uur. 14 Galerij „De Breede Brug": zomerexposl- tie Zeeuwsp beeldende kunstenaars. 10— 17.30 uur. Noordg«mwe-..Hee8terlu8t Kerkdag her vormd Schouwen-Duiveland. 11.45-16.45 Haamstede-Hotel Bom: De slag ln de Koraal- zee, 20 uur. 14 Jn.tr. Glnsterveld: zcndlngameetlng gerefor meerde kerken, 10,30 uur. Veerse Meer: Internationale zeilwedstrijden Bergen op Zoom-Roxy: Dc drie musketiers. 14.30, 16.30. 18.45 en tl uur .14 Jaar, Luxor: Maclste overwinnaar. 14,30. 16.30. 18,4 5en 21 uur. 14 Jaar Middelburg-City: Die H'lpdermaus, 14,30 en 20 uur, a.l. Electro: Drijfzand cie> begeerte, 15.30, II) en 21.15 uur, 14 Jaar Molenwater: Minlatuui Walcheren, 9-10 hun kennis in de praktijk bijeen te Groei Elk jaar breidde de cursus zich uit, zo dat meer leraren konden worden aange trokken, Het bleek ook, dat degenen, die de cursus met goed gevolg hadden af gelegd later met succes deelnemen aan het examen ter verkryging van het z.g. „Diploma Zeeland" of het diploma „technisch ambtenaar rijkswaterstaat". Op 1 maart 1929 werd de bestaande cursus verscheidene oprichters waren toen al overleden of vertrokken uil Goes omgezet in de burgerlijke maat schap „Zeeuws Technisch Instituut" met een eigen school en een eigen examen, naast de examens „Zeeland" en tech nisch ambtenaar rijkswaterstaat. De cursus groeide uit tot een dagschool, speciaal aangepast aan de behoeften in Zeeland. Op 1 juli 1937 werd de burgerlijke maatschap ontbonden en werd het Z.T.I. alleen voortgezet door de heer Van «Ier Hooft, die nog steeds direc teur is van de school. Hij zal dus tegelijk met het veertigjarig bestaan zijn 40-jarig jubileum vieren. De di recteur heeft in de laatste 25 jaar enorm veel werk verzet voor zijn school. Niveau Hoewel het eindexamen niet wetteiyic erkend is, bleek toch uit de praktijk, dat degenen, die in het bezit kwamen van het einddiploma, overal in de maat- schappy hun weg vonden en geroepen werden tol - het bekleden van velerlei ambten op verantwoordeiyk niveau. De oorlog bracht voor de school en voor de leerlingen moeilijke jaren. In 1943 werd de directeur door de waarnemend-com missaris in Zeeland uitgenodigd bespre kingen te komen voeren teneinde te ge raken tot een Provinciale Middelbare Technische School" in Goes. De bespre kingen werden op de lange baan gescho ven. Het resultaat ervan is echter ge- Advertentie) Op 2e pinksterdag zijn onze lunchroom en banketbakkerij DE GEHELE DAG GESLOTEN. LUTEIJN - GOES Om de voetbalbeker voor jongensclubs Op het gemeentelijk sportterrein te Ka- pelle is voor de eerste ronde van het voetbal-bekertoernooi van de jongens clubs van de ring Goes van het C.J.V., een wedstrijd gespeeld tussen de clubs van Kapelle en Biezelinge. In deze ont moeting bleek de groep uit Kapelle de sterkste. Deze won met 63. B. EN IV.: ONDERHOUD AAN GEMEENTE De heer IV. H. J. van der Hooft, direc teur van het jubilerende Zeeuws Tech nisch Instituut te Goes. Foto P.Z.C.J Flinfee bijdrage voor concert Instrumentale DE ZIERIKZEESE speeltuinvereniging „De Molleman" ziet zonder hulp \an de gemeente geen kans om haar werk nog \oort te ■zetten. Het bestuur heeft daar om een brief aan b. en w. gezonden, waarin liet verzoekt het onderhoud en de plaatsing van de toestellen in de speel tuin voor rekening van de gemeente te nemen. Daarnaast vraagt de speeltuin vereniging om een subsidie van f 280: het geraamde tekort in de exploitatie begroting voor 1962. Dinsdag 19 juni aanstaande wordt van de raad een beslissing gevraagd B. en w. geven de raadsleden in overweging de gevraagde medewer king te verlenen om het bestuur van de speeltuinvereniging in staat te stellen haar werk voort te zetten tot verdere ontplooiing te brengen. Opnieuw krijgt de gemeente Zierikzee de gelegenheid om een pand aan te ko pen, dat is gelegen in het ontwerp-sa- neringsplan voor het havenkwartier. Het gaat ditmaal om de werkplaats met erf aan het Lange Groendal 4 van mosselkweker B. W. Schot. Jaczn. B. en w. adviseren de raad tot aankoop over te gaan. In net uitbreidingsplan „Malta" wordt weest, dat bij de z.g. arbeidsinzet voor Duitsland de jongelui, die op het Z.T.I. waren ingeschreven en zij, die na 1 september 1944 op school kwamen niet te werk zijn gesteld. Het waren meer dan 100 jongens. De school werd en wordt nog bezocht door jongelui met vooropleiding am bachtsschool. ulo en h.b.s. In verband met de moeilijke reisverbindingen is het fSf™ VOETBALPUPILLENTOERNOOI drie dagen per week van 's morgens acht uur tot 's avonds negen uur wordt gegeven. Aan de jongelui wordt op deze wijze al vroeg gevraagd offers te bren gen. In de resterende dagen van de week zijn de leerlingen hun eigen baas en zelf verantwoordelyk voor hun studie. Sedert de oprichting heeft het Z.T.I. honderden technici afgeleverd, die de Nederlandse belastingbetaler geen cent. hebben gekost. De school wordt thans bezocht door circa 130 leerlingen uit al le delen van Zeeland. Zij zijn verdeeld over vier klassen, waarvan het derde een praktijkjaar is. Het Z.T.I., dat enig is in de geschiedenis van de waterbouw en dat overal een goede klank heeft, zal dit jubileum vie ren met een reünie van oud-leraren en -leerlingen op zaterdag 21 juli a.s. in Goes. MIDDELBURG „Helpt elkander" kwam in vergadering bijeen Onder voorzitterschap van de heer D. Gideonsc Jz. werd een ledenvergadering gehouden van de assurantievereniging „Helpt Elkander", kerke (W.), in cafc Middelburg. Uit de rekening 1961 bleek, dat de ont vangsten 78.465.79 waren en de uit gaven 71.026.11, dus een batig slot van 7439-68. Aan brandschade werd uitbetaald 13.531.67, waarvan de her verzekering 10.122.20 heeft betaald. Uit het juarverslag bleek, dat ultimo- december 1961 de vereniging 2243 leden telde met oen verzekerd kapitaal van 51.380.966. Besturen en commissaris sen van „Helpt Elkander" en „Onder linge Steun" nebben voorlopig besloten deze twee verenigingen in één vereni ging samen te brengen onder de naam „Walcheren". Voor deze vereniging is als administrateur benoemd de heer J. C. L. IJssel te Souburg. Hel aftredend bestuurslid de heer P. Kesteloo werd herkozen en de aftreden de commissarissen.de lieren Jacs. Min- derhoud. S. de Visser Jz., N. Mesu en H. de Visser Lz. eveneens. Verkoping Middelburg Van onze adverteerders „DE OESTERSCHELP" IN MIDDELBURG GEOPEND Een bekend Amsterdams etablissement adverteerde destyds met de slagzin „Breng uw vrouw ln extuse". Deze leu ze is echter evenzeer van toepassing op de nieuwe winkel in kunstnijverheidsar- tikelcn, die het echtpaar Slagter-Sinke vrijdag ln de Middelburgse Gravenstraat heeft geopend. Voorheen werd de ver koop gehouden in hetzelfde pand. maar het echtpaar beschikte toen over aan- merkeiyk minder ruimte. Thans is het bedrijf gevesrigd in een voormalige krui denierswinkel. Alle soorten siervoorwerpen zijn in de winkel uitgestald, waaronder oester schelpen, die in eigen atelier worden be- werkt. De winkel neet dan ook heel toe- passelijk „De Oesterschelp". De grondslag voor het bedrijf werd ge legd, toen mevrouw Slagter een meisje van een jaar of veertien was. Zy ver vaardigde toen van schelpen en dergc- ïyke, siervoorwerpen, die zij verkocht aan de winkels. De liefhebberij van me vrouw Slagter is inmiddels uitgegroeid tot een flinke handel, waarvan de grote sortering in de nieuwe ruime en moder ne winkel getuigt. Vlissingse winkel van „De Lichtbron" geopend „De Lichtbron" van de firma II. V. (1- Heuvel cn Zn. heeft nu naast winkels in Middelburg en Zuid.jende ook een zaak in Vlissingen. Dit eiektrisch-installatic- cn sanilairbedrijf is ondergebracht in een paiul nan dc Badhuisstraat, in de vroe gere ivinkel van dc gebr. J. en F. Caste- leyn. De oude zaak heeft een ongeveer negen weken durende verbouwing on- dergij.ti, waardoor de vloeroppervlakte anderualf maal zo groot is geworden. Voor het ophangen van de lampen is een nieuw systeem toegepast. Op enige afstand onder het plafond zyn planken aangebracht, met een onderlinge tussen ruimte van enkele centimeters- Achter deze planken bevinden zich in totaal ongeveer 500 stopcontacten. Door dit systeem is men bij het etaleren van de lampen niet gebonden aan bepaalde groepen. Ook aan dc rechterwand is een dergelijk systeem toegepast. Hier kun nen de planken echter naar believen worden verwyderd. Achter in de winkel is een hypermoderne Zweedse model keuken voor demonstratiedoeleinden. Daar staan onder meer een aanrecht van roestvrij staal met een ingebouwde ys- kast en kookinstallatle, een wascombi- natie cn een afwasmachine. Een groot aantal bloemstukken van re laties cn kennissen vroiykton de opening Mr. P. W. Meylink, notaris te Middel burg. heeft in het Notarishuis te Mid delburg verkocht: het huis en erf Vlis- sings Wagenplein 19 te Middelburg voor 3700 aan G. de Wit te Vlissin gen; 4 huizen en erven Beenhouwers- singel 55 en 57 en Kalvermarkt 10 en 12, voor 9500 aan M. C. Witlox te Vlissingen q.q.2 huizen en erven Smidsbolwerk 8 en 10 voor 5500 aan M. C. Wiltox te Vlissingen q.q.: het huis en erf Smidsbolwerk 12 voor 3300 aan J. Goedbloed te Middelburg ZONDAG IN OOSTBURG De voetbalclub „Oostburg" houdt zon dag een pupillen-pinkstertoernooi op het gemeentelijk sportterrein te Oostburg. In totaal zullen 8 elftallen deelnemen en wel 3 in de leeftijdsgroep van 810 jaar en 5 in de klas 1012 jaar. De vereni gingen Schoondijke, Vlissingen en Oost burg nemen met 2 elftallen deel, terwyl de verenigingen Aardenburg en Groede elk 1 elftal zullen laten meespelen. De teams komen legen elkaar uit in een z.g. halve competitie en wel met wed strijden van 2 x 10 minuten. De vereni ging, die de beker wint zal volgend jaar het toernooi organiseren. Wandeling van vogelwacht „Het Duimpje" naar Zwarte Polder De vogelbeschevmingswacht „Het Duum- pje" in West-Zeeuwsch-Vlaanderen maakt op 16 juni a.s. een uitstapje in liet kader van de te houden natuurwan delingen door het Instituut voor Na- tuurbeschermingseducatie. Deze wande ling die "s middags om half drie begint aan het gemaal bij de kampeerboerderij „Pannenschuur" te Nieuwvliet. gaat naar de geïnundeerde Zwarte Polder. Leerlingenavond van Zeeuwse Muziekschool De jaarlijkse leerllngenavond van de af deling Oostburg van de Zeeuwse Mu ziekschool wórdt dit jaar gehouden op vrijdag 15 juni in het Lede]theater. Hieraan wordt o.m. medewerking ver leend door dc klas voor algemeen vor mend onderwijs, de vioolklas, de piano- en blokfluitklas, gitaar-, klarinet-, blaas- en dwarsfluitklassen. Ook is er mede werking van enige leerlingen van de muziekschool uit Terneuzen. ANDERS GEEN GROND Tweemaal is de gemeenteraad van Vrouwenpolder vrydagmiddag in beslo ten zitting gegaan. Dit gebeurde bij het voorstel grond op het terrein „Bree- zand" te verhuren voor de houw van een semi-pcrinanent gebouwtje voor de verkoop van pututes-frilcs en ijs en om 2500 vierkante nieter grond met opstal len aan te kopen van mevrouw Tilroe- Elipse. De koopsom hiervoor was vast gesteld op 22,000. In heide gevallen kon de rand zich, naar hierover in be sloten zitting van gedachten te hebben gewisseld, met de voorstellen akkoord verklaren. Alleen aan de verhuur van grond voor de patates-frites- en ystent werd met algemene stommen nog de voorwaarde verbonden, dat deze zaak des zondags gesloten moet zyn en dat de grond voor één seizoen wordt vernuurd cn verder met wederopzegging. Ook besloot de raad tot aankoop van 2500 vierkante meter grond van dc kerkvoogdij van de Ned. Hervormde Gemeente voor de som van 10.000. Volkomen eens was do raad het met b. en w., dat het niet gewenst moet worden geacht, dat een lokaliteit op het kampeerterrein een volledige drankver gunning krygt. Op voorstel van het col lege werd dan ook besloten, dat voor het kampeerterrein geen vergunningen tot verkoop van sterke drank in het klein zuilen worden verleend. Verder werd de politieverordening aangevuld met een bepaling terzake van de ver huur van roei- e» visboten op het zee strand en in het Veerse Meer en werd een subsidie van 1100 verleend in de restauratie van het pleisterwerk in de Ned. herv. leerk te Vrouwenpolder. In de restauratic van de korenmolen te Ga- jinge verleende de r£ jydrage van ƒ1620. HOGERE BELASTING Met gemengde gevoelens vernam de raad voorts van burgemeester A. de Kam, dat Ged. Staten van Zeeland dc gemeente gezien de financiële toestand adviseren de straat- en rinolhclastiiig op te voeren. „Dit punt moet echter eerst door b. en w. worden bestudeerd voordat do raad hier een voorstel over kan krijgen", aldus de burgemeester. By de rondvraag weerde de heer P. Du- vekot (Geref. Politiek Verbond) zich fel tegen de verwijten van een aantal in woners, dat hij de gevaren, die de ge meenschap Vrouwenpolder van buitenaf bedreigen, niet goed had gezien. Met grote nadruk wees hij dit van de hand en verklaarde zich bereid hierover waar dan ook publiekelijk verantwoording af te leggen. Zoals bekend is dc heer Du- vekot niet in de raad herkozen. Voetbalwedstrijd Op tweede pinksterdag zal het eerste elftal van do v.v. „Axel" oen vriend schappelijke wedstrijd spelen tegen liet tweede klas elftal H.V.V. "24 uit Hulst, op het terrein by de watertoren aan dc Kinderdyk te Axel. op het ogenblik druk gebouwd aan het contingent woningwet- en industriewo ningen. dat Zierkizee de afgelopen twee jaren heeft toegewezen gekregf- Dit vergde de aanleg van nieuwe sti ten. Bij het uitzetten van de doorbraak naar de Scheepstimmerdijk van het ver lengde van de De Huijbertstraat is nu gebleken, dat er een grondruil overeen gekomen moet worden met de eigena ren van een tweetal percelen. Niet verwend Op 23 mei j.I. heeft Zierikzee de Ver eniging voor Instrumentale Muziek te Middelburg te gast gehad met een con cert, waaraan medewerking werd ver leend door het bekende viool-duo Lem- kes-Vos. „Omdat wij niet bepaald wor den verwend met de uitvoering van der gelijke concerten", zo schrijven b. en w., „stellen wij U voor het subsidie voor deze gemeente te bepalen óp 300. In haar financiële moeilijkheden heeft de plaatselqke afdeling van „Het Groe ne Kruis" zich met een verzoek om verhoging van het subsidie tot de ge meente gericht. Tot op heden ontving het bestuur een bedrag uit de gemeen tekas, dat veertig procent van de con tributie-ontvangsten beliep. Omdat het in Zeeland een algemeen aanvaarde norm is. dat de gemeénte een subsidie van 50 verlenen en omdat het tekort op de exploitatie-rekening van het „Groene Kruis' over 1961 1769,92 be droeg en dat voor 1962 op de begroting werd geraamd op 2523 geven b. en w. de raad in overweging tot deze verho ging te besluiten. GEMEENTERAAD BESLOOT: De gêmeenteraad van Hoofdplaat heeft vrydag besloten tot verbouw van het gemeentehuis. In oostelijke richting, achter de bestaande kluis zal de nieuwe secretarie worden gebouwd. De brand weergarage vervalt en aansluitend op de nieuwe secretarie komt een ruimere brandweergarage. De zoldertrap wordt verplaatst naar de bestaande secretarie, de resterende ruimte van de oude secreta rie wordt bestemd als werkkamer voor gemeenteontvanger en gemeenteopzich- ter. De raadzaal en de burgemeesters kamer worden gemoderniseerd. De to- taalkosten zyn omstreeks 32.000. De raad besloot verder tot aankoop van een nieuwe schrijfmachine en bijpassen de tafel. Tot lid van de commissie voor het nazien van de gemeentereke ning 1961 werden gekozen d# heren E. A. Steijaert kath. lijst iL. F. Roets en A. B. M. Thomaes (Kath. lijst). Zonder hoofdelijke stemming ging men akkoord met de toetreding van Hoofdplaat tot het industrioschap Bi eskens-Groede- Schoondijke-Hoofdplaat. Tot lid van het dagelijks bestuur van dit industrieschan werd gekozen wethouder G. H. F. M. Termote (kath. lijst)Tot lid van het algemeen bestuur werden benoemd de heren E. A. Steyaert en wethouder J. C. Blaakman (kath. lijsfj. Als plaatsver vanger van de heer Termote werd be noemd de heer J. C. Biaakman. Aan de heer E. P. M. Thomaes te Hoofd plaat zal voor de bouw van een vrij staande woning worden verkocht om streeks 480 m2, a 2.75 per m2. bouw grond op het voormalige Z.V.T.M.-wis- sel langs de Koningin Julianastraat. De raad beschikte afwijzend op een sub sidieverzoek van de Federatie van ver pleeginrichtingen voor langdurige zie ken te Middelburg en van de militaire matigheidsmissie. De afdeling Hoofdplaat van de Katho lieke Bond van bejaarden en gepensio neerden in het bisdom Breda krijgt voor 1962 een subsidie van 160. De V.V.V. Hoofdplaat krijgt 100 als by- drage in de kosten van een streekfolder. De exploitatievergoedingen voor de St. Drietal aansluitingen op elektrisch net De sportlieden in Baarland hebben bij het gemeentebestuur hun nood ge klaagd, dat het sportterrein geen enkele omheining heeft, waardoor het vaak voorkomt, dat het publiek tijdens wed strijden op het eigenlijke speelveld staat. Dit heeft herhaaldelijk moeilijk heden gegeven met scheidsrechters. Kan de gemeente zorgdragen voor goede omheining? luidde het verzoek van de sportlieden aan het gemeentebe stuur. B. en w. hadden de raad, die vrijdag avond onder voorzitterschap van burge meester W. N. van Liere bijeen kwam, gunstig geadviseerd en zonder discussie óf hoofdelijke stemming besloot de ge meenteraad dan ook een omheining van 98 betonpalen met ?42 meter draad te brengen voor de som van rond 836.Op de begroting voor 1962 is voor het sportveld nog 611.gereser veerd, zodat eventueel het grootste deel der kosten hieruit kan worden gedekt. In verschiiende opzichten kreeg de raad te maken met „onrendabele gebieden". In de eerste plaats gold het de aanslui ting op het waterleidingnet van een tiental percelen en in de tweede plaats de aansluiting op het elektrisch net van het perceel van de heer Poortvliet. De raad trok hiervoor 1000 uit, de ge- meentelyke kosten in de aansluiting. Met B en w. waren de raadsleden van oordeel, dat de gemeente niet zo ver moet gaan om de door de P.Z.E.M. ge vraagde garanties te geven. Deze ga ranties betroffen de betaling van de door belanghebbende verschuldigde bij dragen. Tweemaal een bedrag van 1180 werd uitgetrokken als het ge- meentelyk aandeel in de aansluitings- kosten op het elektrisch net van het pand van de heer G. Moerland, dat als twee panden geldt. De raad stelde daar bij een voorwaarde, namelijk, dat be langhebbende ook zijn verplichtingen zal moeten nakomen. Burgerlijke stand WESTKAPELLE Bevallen: N. de Witte-Verhage. z.: F. Hui- bregtse-de Kam. z.J. Lievense-Wisse, d.; P. van Sluijs-Kleinepier, d. Getrouwd: A. Huibregtse, 23 j. en W. Min- derhoud. 21 j. NIEUW- EN SINT-.IOOSLAND Bevallen: L. P. PolderdiJk-VBn Liere, d.; de Keimlng-Baaijens, d.M. Houterman-de Visser, d. Ondertrouwd: A. D. de Bree, 23 j. en C. A. Wijkhuijs, 23 j. Getrouwd: J. A .Boogaard, 24 j. en C. Joosse, 26 j. OveYleden: P. Elenbaas, 77 j. Bevallen: E. Brasser-Kodde, z.L. Vos-Dinge- Getrouwd: W. Verhage, 27 j. en C. Lievense, 23 j.A. F. A. Parren. 40 J. en N. J. Gabriëlse. 29 J. Overleden: A. van Sluijs, 66 j., e.v. J. den Toonder. ZONDAG 10 JUNI 1962 Ned. Herv- Kerk: Aagtekerke 10 dhr. Bakker, 2 30 ds. v, Boven; Arnemuiden 10 cn 6.30 dhr. Beincma, 2.30 dr. v- Haarlem; Biggckerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. Kloosterman; Domburg 10 en 7 ds. v. Vliet; Gapinge 10.30 ds. de Boer. 7 ds- de Boer; Gnjpskerke 10 en 2.30 ds. Wapenaar; Kleverskerke 9 ds. Wierin- ga; Koudekerke 9 en 10-45 ds. Altema, 7 Vliss.str. ds. v. Herwaarden: 't Zandt 8.45 en 10.15 ds. v. Herwaarden, 10.15 jeugdk. 7 ds. Altena; Melislterkc '10 ds. Nieuwe Kerk 10 ds. Snoep, 7 ds. v. Nauta, 2-30 ds. v. d. Wind; Middelburg Boven. 11 juni 10 ds. Nauta; Koorkerk 10 ds. v. Santen; Oostkerk 9 ds. Kok. Nieuw- en St.-Joosland 10 dr. v. Haar lem. 2.30 ds. Nennie; Oost- en West- Souburg Oost 930 ds. Haitjema, West 9.30 ds. v. Duijne; Oostkapelle 10 en 2.30 ds Richard; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St.-Laurens 10 ds. Kok. 7 ds. v. Santen (jeugdd.): Veere 10.30 ds. Wieringa, 7 ds- Nauta; Vlissingen SI .-Jacobskerk 10 ds Kwast, 5 ds- Kloosterman, 11 juni 10 ds. Rothfusz; Johanneskerk 9.30 ds. Rothfusz, 7 ds. Kloosterman; Havendorp 10 ds. Kloos terman; Bejaardentehuis 7 ds. Cornet; Vrouwenpolder 9 ds. de Boer. 2 ds; Nauta; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9. 10 30 en 2.30 ds- v. Dullemen. F.ylisc Wnllonne: Middelburg *11 juni 10 30 pasteur Blammaert. Pinkstergent.: Vlissingen (Groenewoud) 2 dhr- Kousemaker. Filadeltia volle Evang. Kapel: Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gent. in Ned.: Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd- Herv. Evang-: Westkapelle 9.45 leesd-, 3 dhr. Faassen. Volle Evang. Gent.: Middelburg IC dienst. Bethel Temple (Pinksterkerk): Vlissin gen (Havendorp) 4 dhr. Davidsz. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.3( ds. Homburg; Domburg 10 ds. Steunen berg, 2.30 ds. v. d. Bom; Gapinge 9.30 en 1.45 ds. Groenenberg: Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Goumare; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout: Meliskerkc 11 en 4 ds. v Heesen; Middelburg. Gasthuis- kerk: 7.30 ds." Boonstra. Hofpleinkerk: 10 ds. Willemse. 2.30 ds. v. Til, 5 ds Boonstra, Noorderkcrk: 10 ds. v Til, 5 ds. Willemse, Concertzaal: 10 ds. Boon- stga; Oost- en West-Souburg: 9.30 er 2.30 ds. Bohlmeyer; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gommer; Serooskerke 10 en 2,30 ds. v. Wouwe; St.-Laurens 10 en 2,30 ds. Brederveld; Veere 10 kand. v d. Woude, 2.30 ds. Streefkerk: Vlissin gen 9.30 en 5 ds. Verschoor: Vrouwen polder 10 ds. Streefkerk, 2 kand. v. d Woude: Westkapelle 9.30 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Steunenberg. Geref. Kerk (vrijgem.)Souburg 9.30 ds. Dounta, Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke; Vlissingen 4.30 ds. Douma; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Be- veren; Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke, 4 eredienst. Geref. Gent.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30. 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9, 2 en 7 leesd.; Middelburg 9,30, 2 en 6.30 ds. Hage. 11 juni: 9.30 ds. Hagc (afsch.); Oostkapelle 10 2.30 leesd. 11 juni: 10 leesd; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30. 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10, 2.30 en 7 leegd. Chr. Gerei'. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. 11 juni: 9.30 ds. v. d Molen: Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechs- Ier. Ver. van Vryz. Herv. en Rem. Kring: Middelburg 10 ds. v. Santen; Vlissingen 11 ds. v. Beek. Evang. Luth. Gem.: Middelburg 9 ds. Ten Rouwelaar; Vlissingen 10.30 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgez. Gem.: Middelburg 10.30 mcj. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. Van Ha mel. Hersteld Apost. Zendingsgciu.: Vlissin gen (Bakkersgang): 10 en 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 Heil.sk. 7 Öpenl. sk., 8 Verlos, sk. oJ.v. kapt. Betgen. Vlissingen 10 Heii.d., 7.30 Opw.sk. o.lv. kapt. Lentink. Evang. op G.G.: Vlissingen (Kazerne Willem III) 10 en 5 dhr. Beekman. (11 juni: 10 dhr. Beekman). ZATERDAG 9 JUNI Adventkerk: 9 ds. Reith. 19 bybelstudie; Middelburg 10 bijbelstudie. 11 ds. Reith. Interkerkelijk Avondgebed: Vlissingen (Engelse Kerk): 7.308 uur. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Middelburg: eerste pinksterdag: dokter J. G. W, Gispen. Oosterscheldestraat 2. tel. 4664, tweede pinksterdag: dokt.'r H. Ruiter. Lange- viele 49, tel. 2637. Apotheek- L. v. d. Boogert, Korte Delft 12. tel. 2789. Vlissingen: eerste pinksterdag: dokter R. Grippeling. Badhuisstraat til. tel. 2190. twee de pinksterdag: dokter A M. Kostense. Paul Krugerstrant 240. tel. 3933, Apotheek: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 20G6. Koudekerke. Zoutelande cn Westkapelle: bei de pinksterdagen dokter L, Sloos, Middelburg sestrnat 1 te Koudekerke, tel. 01185-231: Se rooskerke, Veere en Oostkapelle: beide pink sterdagen: dokter J. W. Oosterhoff, Markt A 155 te Veere, tel. 01181-271. Geen voorrang De gevaarlijke kruising Quistkostsedijk- Dierikweg, waar onlangs een vrij ern stig ongeval is voorgekomen, zal geen voorrangskruising worden. De A.NAV.B. meent een aanwijzing als voorrangs kruising niet te kunnen aanbevelen, omdat de verkeersintensiteit op beide wegen te gering is. De raad besloot nu èr twee waarschuwingsborden te plaat ten, namelyk het bord: „gevaarlijke kruising". woning Noordstraat 3. eigendom de Stichting Beheer Landbouwgron den werd onbewoonbaar verklaard. vrijgekomen gemeentewoning van de heer A. van Aartsen werd verhuurd aan mej. C. de Vriend, die binnenkort in het huwelyk zal treden. Met de firma A. de Bourgraaf en Zn. tc Wilhelmina- dorp is overeengekomen, dat deze voor 7750.een gedeelte van de tertiaire weg van Baarland naar Kwadendamme. namelijk het deel tussen de spoorweg overgang eind Nieuweweg en het begin van de herverkavelïngsweg, zal herbe- straten. Tot onderwyzeres in de plaats van de heer A. van Aartsen werd be noemd mej. M. G. Korstanje uit Kloe- tinge. Aan mevrouw Staathamer-Oele en mevrouw Van Aartsen werd eervol ontslag verleend als tijdelijk handwerk- onderwijzeres. Tot lijkschouwer werd benoemd dokter J. Geldof uit Driewe- i. Hy komt in de plaats van dokter Folmer, wie in verband met zijn ver trek naar elders eervol ontslag werd verleend. In de rondvraag sprak de heer C. J. de Mol (gem. bel.) er zyn teleur- steling over uit, dat noch b. en w. noch het secretarlepersoneei de raadsieden iti kennis hebben gesteld van een tweetal vergaderingen van de afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse ge meenten. Hij bracht verder liet verwijderen van dammen door de herverkaveling ter sprake. Het gaat hier om volgens de herverkaveling „overbodige" dammen, die tal van grondgebruikers echter lie ver niet willen missen, omdat zij daar door minder gemakkelijk hun percelen kunnen bereiken. Opgemerkt werd, dat de belanghebbenden er goed aan doen deze zaak met de agrarische subcom missie op te nemen, teneinde te trach ten de herverkaveling tot een soepeler houding in dezen te bewegen. De tarieven van de bedrijfsslachtingen der Keuringsdienst van slachtdieren en vlees voor de kring Goes zullen met ingang van 1 juli worden verhoogd met 2,50 per slachting. Dit blijkt uit de toelichting van b. en u. van Goes op de raadsagenda voor 20 juni. In het tweede halfjaar van 1962 zal derhalve aan meerdere inkomsten wor den ontvangen een beuiag van 7425. Dit is nodig teneinde het tekort van 9990 te kunnen opvangen, dat op de begroting voor 1962 is geraamd. Overi gens is men er dan noa niet, want uit de toelichting blykt verder, dat de be groting niet in overeenstemming is met de realiteit, omdat geeu rekening is ge houden met de salarisverhoging per 1 januari 1.1, Voorts moeten voorzienin gen getrotfen worden ten aanzien van de vervoermiddelen van de dienst, ter wijl tevens verbetering moet worden ge bracht in de wijze van stalling van de vervoermiddelen. De vleeskeuringsdienst Is gisteravond ook ter sprake gebraent in de in Baar land gehouden raadsvergadering. Daar deed burgemeester V,N. van Liere eveneens mededeling van de verhoogde tarieven. Hy zei verder, dat b. en w. van Goes de raad zullen voorstellen een extra bydrage te geven van 5000. Een dergeiyk voorstel is eullter nog niet by de stukken voor de komende raadsver gadering gevoegd. Aloysiusschool, de Sint Jozefschool en de christelijke school werden vastgesteld op respectievelijk 3o90, ƒ4440 en 1159. Het voor vergoeding in aanmer king komend bedrag werd bepaald op respectievelijk 2887,03, 4391,29 en 640,46. Nagekomen advertenties. Heden overleed na een langdurig lijden onze beste broeder, zwager, oom en behuwdoom CORNEL IS NEUFÉGLISE, in de ouderdom van 55 jaar. Familie Neuféglise. Sint-Sebastiaanstr. 11, Middelburg. Heden overleed, nog onverwachts, zacht en kalm, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader. JAN WETTE, op de leeftijd van bijna 64 jaar. 's-Heer- Hendrikskinderen S. C. Witte- de Bakker. Goes: E. A. Zuidweg- Witte. D. Zuid weg. Rien. Sluis: W. K. Witte. L. Witte-de Baets. 's-Heer- Hendrikskinderen, 8 juni 1962. Spanjaardstraat 6. De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 12 juni a.s. op de alg. begraafplaats te 's-Heer-Arendskerke om 12 uur vanaf het sterfhuis. Heden ging in volle vrede ran ons heen on ze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder ADRIANA GUNST, geboren Geensen, in de ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam, «D. Gunst. Goes, 8 juni 1962. Van Mellestraat 37. De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 12 juni a.s. om 14 uur op de algemene begraafplaats te Goes. Marktberichten VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 1527 leg. 2,482,64. Schar kg. Bot 205 kg. Schol 24 kg. Tong' 124 kg. Griet 2 kg. Paling 10 kg. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 8 juni. Aardbeien per dao-3 van 2 ons: extra 95105, 1 8295, 2 6173. Groenten: Spinazie 3010. Rabarber 11—16. Bloemkool 39—62. Komkommers 3346. Bospeen 56. Bosselderfj 30—34. VEILING TERNF-CZEN. Sla X 24.9032.50, 2 1.40—25.30. Bloemkool A2 84—104. B2 61—31 C2 42—56, afw. 30—89. Groene komkommers B2 2436, C2 1926. Witte komkommets B2 40, C2 9. Selderij 2 25. Peen 2 40—60. Uien 1 11—15. Radijs 2 12. Eerstelingen f 75—79. Drielingen 72. Kriel 6274. Spitskool 2 1213 Savooiekool 2 14—35. Rabarber 2 22—26. Spinazie 2 27—63, afw. 20—23. Tomaten A2 132—137, B2 130, C2 113—121. Asperges B, 300—334, C2 200— 276, D2 184, afw. 176238. Aardbeien per doos, a 86. 1 69—93, 2 60—79. VEILING MIDDELBURG. Aardappelen. Nieuwe aardappelen 78—1,06, drieling 89—98, kriel 77—88 Fruit. Aardbeien p. doosje 1 951,09, 2 63 97. Kasperziken per sL 10—46. Groenten. Bloemkool pet kist 1,351,41, per kist 701,24. 8 per bist 3780. 10 per kist 2158, 12 per kist 2242. Asperges 1—1.62. Sla 1 10—25, 2 4- -17, C 4—10. Andij vie 7—57. Postelein 5474. Spinazie 1 4353, 2 18—41. Rabarber 8—12. Bospeen 37—73. Boskroten 1852. Sjalotten 1637. Waspeen -94. Prei 9295. Radijs 418. Spitskool 27—53. Komkommers 60-75 37—49. 50-60 24— 47, 40-50 22—46, 35-40 16—32. 30-35 12—23, krom 23—52. Snijbonen kas 2.63. De eerse kassnljbonen werden aangevoerd door de heer P. Brand. Kanonweistraat 1, Domburg. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 8 juni. Aanvoer 16.000 kg. AA extra 3.80, AAI 3.30. A extra 3.45. A. 2.65, B extra 2.80, BI 2.40. C extra 2.43, Ci 2.00, Dl 1.70, El 1.20, E2 1.15. F1 2,25, stek 1 00. VEILING BERGEN OP ZOOM. ini. Savooiekool 13—22 Bloemkool 40— Bospeen 41—71. Speroiebonen 3.70—3.90. Snijbonen 3.50. Sla 26. Rabarber 716. Spinazie 7—24. Postelein 2640. Spitskool 31—49. Radijs 8—11. Sla-uier 42—50. Kom kommers 21—39. Tomaten 81—1.53, Aardbeien 1516 p. ons. Kaspruim 21—30 p. st. Kasperzik 26. VEILING GOES. 8 Juni. Kruisbessen 127 -145 Aardbeien per doos extra 119. 1 96—118. i 59—90. afw. 32—34. Groenten. Per stuk: Bloemkool A2 77—121, 70—87, Cl :8. afw. 36—95, stek 16—25. Kropsla 1 27—33. 2 13—24, Cl 4—13. Per bos: Selderij 9—32. Sjalotten 14—16. Wortelen 80—86. Per kg: Peulen 390. Postelein 61. Spi nazie 1 31—49. 2 28. Rabarber 1 13—27. Lams oren 34—63. Zeekraal 160-172, Aardappelen afw. 2J. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. Juni. Nieuwe aardappels- grote 118—125, poters 121—147; kriel tOO—117. Andijvie I 4061. 2 3646, aanvoer 600 kg. Spinazie 1 49. 2 S16. aanvoer 7500 kg. Komkom- s 70-80 51—56, 60-70 44—50, 50-60 4248. 40-50 3844. per kg 60 -63 Prinsessebonen 420130. Snijbonen, kas 380380, Bospeen 1 50—77. 2 3850. Aanvoer 12.000 bos. Aard beien 90—103 p. doos. 2 75—88 id. Aanvoer 4500 doosjes. Kroten 25- -33 Rabarber 13—21, Radijs witpunt 18—23. Spitskool 66—68. Sel derij 26—32. Peterselie 43—52 Sjalotten 30— 35. Postelein 1 47—49, 2 44. Sla IA 20—35, 2A 13—28. IC 12—20, p. kg 51—71. Aanvoer 70.000 stuks. Kasbloemkoo' 1 6 st p. bak 114—153. 8 st. p. bak 102—126. 10 st. p. bak 74—90. 12 st. p bak 49—63. Kasbloemkool II 6 st. p. bak 96—108. 8 et. p. bak 67—103, 10 st. p bak 65—70. 12 st. p. bak 47—49. Aan voer 5000 stuks. t Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, telcf. 2865 T.C, WALCHEREN, tel. 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13