BIO DOP Helft politierechterzaken had op rijden onder invloed betrekking Raad Terneuzen besloot tot verkoop van grond BILT Terrein gekocht voor bejaardencentrum BLANCO LIJST REDDE JONGEN VAN CELSTRAF HAARCRÈME Geert verkoop van sterke drank op de kampeerterreinen van Vrouwenpolder ALMANAK Capaciteit gebouw 120 bedden Ir. Petri naar landbouwhogeschool MONTEUR UIT BREDA GING IN BOCHT „OP VERKENNING UIT" ZIERIKZEESE KUNSTGALERIJ „DE BREEDE BRUGGEOPEND MODELWONING IN GOES sterk... prachtig PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 8 JUNI 1962 (Advertentie) TIJDENS ZITTING IN MIDDELBURG IN DE HELFT van de veertien zaken, die de Middelburgse poli tierechter mr. C. E. Coester don derdag te behandelen kreeg, was de verdachten het rijden onder in vloed van sterke drank ten laste gelegd. De Sas van Gentse archi tect M. S. was zich op 1 mei ter dege bewust, dat hij zijn auto niet naar behoren kon besturen, maar ondanks de aanbieding van zijn vrouw om te rijden, nain hij zelf het stuur in handen. Eerst nadat zijn echtgenote de hulp van de po litie had ingeroepen, liet S. zich naar huis rijden. De officier van justitie eiste een maand voorwaar delijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar, een boete van 150 gulden en 6 maanden ontzet ting uit de rijbevoegdheid. Mr. Coester legde 4 maanden ontzet ting op en vonniste de rest con form. De jeugdige H. K. uit Axel reed op 25 februari j.l. onder invloed op zijn brom fiets. „Was meer een baldadigheid", zei de jonge verdachte er zelf van. „Deze heren bromfietsers moeten behoorlijk worden aangepakt, zeker wanneer ze dronken zijn", meende de officier. Een blanco strafregister redde K. van een onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Nu werd het conform een voorwaar delijke gevangenisstraf van 2 weken met 2 jaar proeftijd, een geldboete van 50 gulden en 1 maand ontzegging van de rijbevoegdheid. Niet eerste maal De zaak tegen de landbouwer J. de K, uit Zaamslag, die op 12 februari jj. in Terneuzen onder invloed zijn auto bestuurde, werd aangehouden, omdat officier en politierechter deze verdachte de gelegenheid wilden ge ven zijn belofte om aan zijn leven een andere wending te geven, na te komen. Ook bij de diefstal van eer fiets, die de jeugdige fabrieksarbei der Th. R. uit Koewacht had ge pleegd, had de sterke drank een rol gespeeld. „Het is niet de eerste maal die er voorts op wees, dat R. zijn eigen gang gaat,, ook al wil iedereen hem op het goede pad helpen. Con form werd hij veroordeeld tot een boete van 100 gulden. De Belgische belastingagent A. van A. uit Moerbeke reed in Zuiddorpe onder invloed en zonder rijbewijs in zijn auto. De politierechter legde hem 2 weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar, een boete van 100 gulden, alsmede een ontzegging van 6 maanden op. De 68-jarige P. M. uit Axel werd een boete van 40 gulden (eis 60 gulden) opgelegd, omdat hij op 21 april onder invloed op de fiets reed. Voortvloeiende uit een onverwikkelijke familieaffaire had de Terneuzense matroos F. O. zijn broer mishandeld. Conform en bij verstek werd hij tot een boete van 40 gulden veroordeeld. Voor eenzelfde mishandeling (stompen) kreeg de Siuiskilse fabrieksarbeider J. V. eveneens een boete van 40 gulden opge legd. .,Kan jij dat breken?" vroeg de Jandbouwer C. D. uit Zaamslag aan zijn vriend, daarbij wijzend op een trapleuning in een etablissement in Terneuzen. „Nee", antwoordde de vriend, hoewel hij het wel meende te kunnen, maar er de „aardigheid" niet van inzag... „Ik wel", zei D. en trok de trap leuning en passant uit zijn voegen. Dat kostte hem gisteren een boete van 75 gulden plus de betaling van een (toegewezen) civiele vordering van 50 gulden. De vrachtrijder P. v. d. W. uit Honte- nisse dacht, dat hij op 2 oktober van het vorige jaar in het toilet van een café in Hulst opgesloten zat, hoewel hij slechts een hendeltje hoefde over te ha len om de vrijheid weer te bereiken Hij zag het hendeltje niet en trapte des wegen de deur maar stuk. Eis 25, uit spraak conform. Advertentie EEN PRODUKT VAN L'ORÊAL DE PARIS „Kan jij dat?" Boutjes Na eerst een paar (betaalde) kippe- boutjes gegeten te hebben, stak de spin ner A. V. uit Buist van een nieuw aan gevoerde schaal een stuk op 12 van deze gebraden lekkernijen in de zak zonder te betalen. Later moest hij ze toch beta len en gisteren conform nog eens 50 gulden. De scheepswerktuigkundige A. W. J. uit Terneuzen kwam op 19 maart in een vrolijke bui een Terneuzens café binnen en gaf daar een schop tegen enkele scherven van een op de grond in stuk ken gevallen bierglas. De scherpe kan ten van de bodem van het glas kwa men daarbij precies in de voet van een cafégast terecht en sneden een pees doormidden. Deze grove onvoorzichtig heid wildé de officier bestraft zien met 50 gulden. Mi* Coester vonniste con form en gebood bovendien de betaling van de 230 gulden, die de civiele vorde ring groot was. Mevrouw J. H.-B. uit Axel had op 17 maart in een zelfbedieningswinkel voe dingsmiddelen meegenomen zonder te betalen. Het bleek, dat dit vergrijp in overspannen toestand gebeurd was. Con form werd mevrouw H. veroordeeld tot een boete van 40 gulden. JEUGDIGE VLISSINGER BIJ BATH VERDRONKEN Donderdagmiddag is de 23-jarige va rensgezel A. Duinhouwer uit Vlissïn- gen van de schuit „Schelde 19" gesleept door de sleepboot „Rammekens" in het nauw van Bath over boord geslagen en verdronken. Hoewel men nog een half uur heeft gezocht, is het stoffelyk over schot niet gevonden. Later op de mid dag is het zoeken voortgezet door het rijkspolitievaartuig R.P. 10 uit Terneu zen. Het ongeluk gebeurde rond het middag uur tussen boei 73 en paal Westketel, toen de sleepboot „Rammekens" van de Kon. Mij. „De Schelde" met twee bak ken de „Schelde" 17 en 19 afkom stig van Hoboken bij Antwerpen, gela den met secties, op weg was naar Vlis- singen. Door middel van een lijn zouden de runners van de twee bakken, die naast elkaar waren gekoppeld, hun mid dagmaaltijd overgeheveld krijgen. Bij het overgooien van de lijn viel deze ech ter in het water en toen de varensgezel deze met een haak weer binnenboord wilde halen, heeft hij vermoedelijk zijn evenwicht verloren en is overboord ge slagen en onder de bakken gekomen. De sleepboot is direct daarna „opgedraaid", maar toen het schip zich 25 meter van de drenkeling bevond die nog enkele keren boven water kwam zonk deze weg in de diepte om niet meer boven te komen. De heer Duinhouwer was ge huwd en vader van één kind. Veiling Kapelle verhandelt dinsdag aardbeien Op de veiling te Kapelle zal in verband met de pinksterdagen de aardbeienvei ling van maandag op dinsdag gehouden worden. De aardbeien zullen dan tege lijk met de kruisbessen om half twaalf verhandeld worden. De Stichting Bejaardencentrum te Middelburg is er kort geleden in geslaagd bouwterrein te verkrij gen voor de inrichting van een ver zorgingstehuis voor bejaarden. De stichting heeft daarvoor het he renhuis aan de Seissingel 6 (tus sen Ohnenweide en het bureau voor Volkshuisvesting en Bouwnij verheid in) aangekocht, alsmede de daar achter gelegen weidegrond. Zoals bekend is de stichting Bejaarden centrum Middelburg tot stand geko men door samenwerking tussen de dia conie van de Ned. Herv. Kerk, enkele afgevaardigden van de Geref. Kerk en tussen de gemeentelijke dienst voor maatschappelijke zorg. Reeds enkele jaren had de stichting het plan om een bejaarden-verzor gingstehuis te bouwen. De grote moeilijkheid hierbij was echter een SCHILDERIJEN VOOR STADHUIS TERNEUIEN De gemeente Terneuzen zal schil derijen aankopen van kunstenaars, die in Terneuzen exposeren. Het was de heer W. J. Weterings (k.v.p.) die hiertoe een voorstel lanceerde tijdens de donderdag avond gehouden raadsvergade ring. De heer Weterings stelde voor deze schilderijen aan te kopen voor het huidige en toekomstige stadhuis. Een aantal raadsleden voelde wel voor dit voorstel, maar sommigen wilden liever wachten tot het nieuwe stadhuis er is. Het voor stel werd uiteindelijk aanvaard met 4 stemmen tegen. De heren J. A. de Feijter (c.h.), D. M. Ollebek (c.h.), D. Waverijn (c.h.) en F. Dieleman (s.g.) voel den er weinig voor. De heer De Feijter was namelijk van mening, dat er momenteel andere zaken aan de orde zijn dan aankoop van schilderijen. „Iets anders zal het zijn als er een meuw stadhuis is, waarbij inrichting en aankleding kunnen worden aangepast", zo voegde hij er aan toe. Motorsleepboot „Paula" met machineschade in Hansweert De motorsleepboot „Paula" die het sleepschip „Damco 31", groot 661 ton geladen met 620 ton stukgoed voor Basel .onderweg was van Antwerpen naar Dordrecht, kreeg dezer dagen nabij de haven van Hansweert dusdanige ma chineschade, dal verder varen op eigen kracht onmogelijk was. De sleep moest ten anker gaan. Het bergingsvaartuig „Inktvis" bracht de sleepboot de haven van Hansweert binnen. De „Damco 31" is later door de sleepboot „Boreas" de haven van Hansweert binnengesleept om daar te wachten op verder transport. AAN INDUSTRIETERREIN Voor bouw magazijn, werkplaats en garagebedrijf Vrijwel alle voorstellen, die op de agenda van de gemeenteraad van Terneuzen voorkwamen, werden donderdagavond zonder hoofdelij ke stemming of enige discussie aangenomen. Aan de firma H. en C. v. d. Sande te Breskens werd 1200 m2 grond aan het gemeente lijk industrieterrein verkocht om daarop een kolenmagazijn te bou wen, 1566 m2 ging naar de stich ting „Beschuttende Werkplaatsen" voor uitbreiding van de Terneuzen se werkplaats en 7350 m2 werd toegewezen aan de Benzine- en Petroleum Handelmaatschappij N.V. te Amsterdam voor de bouw van een garagebedrijf. Enkele kleinere perceeltjes zullen worden bestemd voor woningbouw. Het bestuur van de technische school te Terneuzen kreeg vergunning tot het bouwen van een bakkerij bij de depen dance aan de Axelsestraat. De raad verleende het college van b. en w. mach tiging de aanleg van de verbindingsweg TerneuzenSluiskil te gunnen aan de laagste inschrijver, het aannemingsbe- Lee uwse Avondje... Om acht uur 's avonds stonden de nieuwe buren op de stoep bij de familie, die het riante Terneuzense flatgebouw al langer bewoonde. Ze kwamen kennis maken, 't Werd een complete kennismaking, want ook liet enig zoontje, Jantje van acht jaar, kwam mee. Een gezeggelijk kereltje, dat zich braaf met een boekje in een hoek je liet installeren, zoetjes z'n thee slurpte en later op de avond ook dapper een slokje koffie pro beerde. 't Werd een gezellig avondje. Alles verliep volgens het geijkte, zo ver trouwde patroon van een onge- dvjongen visite: kopje thee, koek je „nee niet voor de tweede keer thee, dank U wel" kopje koffie „ja, graag nóq een kop je, 't smaakt voortreffelijk" en zo tegen elf uur, jawel, daar kwam de gastheer vrolijk fluitend met de flessen uit de keuken. Of een besje er bij mevrouw in zou blij ven? Nou, reken maar, glunderde mevrouw en buurman zag op zijn beurt met innig welbehagen hoe de gastheer bekwaam de Icruik on versneden hanteerde. 't Gesprek bloeide opnieuw op. De dames namen de breivatronen nog eens grondig onder de loep en de heren deden hetzelfde, maar dan met de Nieuw-Guineapolitiek. „Gezelligheid kent geen tijd", ver zuchtte de nieuwe buurvrouw ver genoegd, toen ze tenslotte een blik op de klok wierp, 't Was bij tv:ee- Intussen was Jantje van z'n stoel gegleden. Vn plaatjesboek lag op de grond en hij hing er witjes overheen. .Met kinderen ben je toch altijd gebonden", merkte de nieuwe buurvrouw bij het afscheid nog op..-.. Blijkens een voorstel aan de raad zijn b. en w. van Vrouwenpolder er op tegen, dat sterke drank wordt verkocht op de kampeerterreinen in de gemeente. Bij de nieuwe opzet van de kampeerterreinen zijn centrale voorzieningsgebouwen ge- Eland, waarin spijzen en dranken worden eerïd en geserveerd. In het belang van de goede orde achtten b. en w. het ech ter niet wenselijk, dat voor lokaliteiten op kampeerterreinen volledige vergun ningen worden afgegeven. Zij stellen de raad voor daar een verordening voor in het leven te roepen. Over de kamphuisjesverordening die in de vergadering van 22 november 1961 werd vastgesteldhebben G.S. enkele exploitanten van dit verhuurbedrijf wil len deze boten verhuren ten gerieve van de steeds toenemende sportvisserij. B. en w. zijn tot de conclusie gekomen dat voor het varen op zee met deze roeibo ten een ruime ervaring nodig is. Teneinde het vereiste toezicht te kunnen uitoefenen, stellen zij voor de algemene politieverordening aan te vullen met een verordening. Al deze voorstellen zullen worden behandeld in de raadsvergade ring, die vandaag (vrijdag) om twee uur wordt gehouden. Aan de orde komt dan ook het verhuren van een stukje grond v oor het plaatsen van een patates-fri- tes en ijskraam. opmerkingen gemaakt. Onder meer me nen G.S. dat er geen mogelijkheid is ge laten om bij de bouw van kamphuisjes prefabricatiesystemen toe ie passen. B. en w. van Vrouwenpolder verklaren ech ter: „Het invoeren van prefabricatie systemen zal ongetwijfeld het karakter aantasten van het bouwsysteem in hout. Een zodanige bepaling zal de toe] van allerlei minder mooie materialen in de hand werken". Er is een verzoek ontvangen tot het ver lenen van een vergunning voor de ver huur van roei-visboten op het strand. De drijf W. J. de Bruijn te Terneuzen voor de som van 1.838.000, en de bemalings installatie op te dragen aan de N.V. machinefabriek Spaans te Hoofddorp voor 30.800. De raad gaf verder zijn fiat aan de aan koop van grond, die nodig is voor de realisering van het uitbreidingsplan Sluiskil en voor het toekennen van een pachtersvergoeding. Aan het bestuur van de r.-k. school voor lager onderwijs te Sluiskil werd medewerking verleend voor het uitvoeren van de eerste fase van de sanering der school. Een viertal woningen, vallend in het toekomstige sanerings- en uitbreidingsplannen zal worden aangekocht. Beëdigd vei werd het niéuw benoemde de heer J. M. Hamelink (p.v.d.a.) be ëdigd. De heer C. J. Cijsouw te Sas van Gent werd benoemd tot hoofd van de vleeskeuringsdienst kring Terneuzen, ingaande 1 juni 1962. De heer S. W. Henry werd op diens ver zoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie vai toezicht op het middelbaar onderwijs. Door ontslagname als raadslid van de heer Henry diende in een viertal vaca tures te worden voorzien. De heer P. J. R. Hol (p.v.d.a.) als lid in de commissie openbare werken en in die van strafver ordeningen en de heer M. van Lange- velde (a.r.) in het bestuur van de stich ting Protestantse Ziekenzorg Zeeuwsch- Vlaanderen. Dienstregeling Tijdens de rondvraag bracht de heer W. J. Weterings (k.v.p.) de dienstrege ling van de N.S. ter sprake. Daarin ont breekt volgens hem de dienstregeling van de Z.V.T.M., omdat die niet tijdig aan de N.S. zou zijn doorgegeven. De heer Weterings noemde dit noncha lance van de betrokken autobusonder neming en vroeg het college van b. en w. de Z.V.T.M. hierop te wijzen. Burge meester mr. H. Rijpstra beloofde deze zaak eens te zullen opnemen met de N.S. De heer J. W. Bleijenberg (k.v.p.) had - - - tfn- 'ge barmelijk slecht is. Hem hadden daar de Z.V.T.H verscheidene klachten bereikt. „Die zijn ons nog niet ter ore gekomen", ant woordde wethouder M. de Vos (p.v.d.a.). Wel was het hem bekend, dat het moei lijk is om alle aansluitingen precies op elkaar af te stemmen. „Maar geeft U ons eens wat suggesties, dan zullen wjj daarover met de Z.V.T.M. van gedachten wisselen", aldus de heer De Vos. AAN SEISSINGEL MIDDELBURG Ir. J. Ph. L. Petri, hoofdplanoloog van de Provinciale Planologische Dienst te Middelburg, is met ingang van 1 sep tember aanstaande benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar bij de land bouwhogeschool te Wageningen. De heer Petri zal tevens optreden als adviseur van de N.V. Bouwkas der Nederland- sche Gemeenten. De heer Petri ia lid van de provinciale schoonheidscommissie, het Documenta tiecentrum Zeeuws Deltagebied en de Zeeuwse Culturele Adviesraad. Verder bekleedt hrj diverse functies op kerke lijk en maatschappelijk gebied. Hij is onder meer vice-voorzitter van de plaat selijke afdeling van de C.H.U. en kerk voogd-ouderling van wijkgemeente IV van de hervormde gemeente. geschikt terrein in de onmiddellijke omgeving van het centrum van de stad te vinden. Hierin is men nu door de aankoop van het terrein aan de Seissingel geslaagd. De voorlopige plannen het ontwer pen van het centrum is opgedragen aan ir. P. J. Hooft van het architec tenbureau irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hooft omvatten de bouw van een verzorgongscentrum met een capaciteit van 120 bedden. Voorts wil de stichting trachten naast de verzorging de verzor ging dóór de bejaarden zelf te realise ren door eventueel de bouw te projec teren van een flatgebouw in de onmid dellijke omgeving van het hoofdgebouw. Het is nog niet bekend of het herenhuis zal blijven staan of dat het afgebroken zal worden. Voor het verzorgingscen- trus als zodanig heeft het huis geen en kel nut. GROENE KRUISBESSEN WERDEN GOEDKOPER De groene kruisbessen, waarmee maan dag op de veilingen te Goes en Kapelle het seizoen werd ingeluid, hebben woensdag een gevoelige prijsdaling on dergaan. Varieerde maandag de prrjs rond de f3,per kilo, gisteren zakte deze te Goes terug tot f 1,68. In Kapelle zette de daling zich nog verder voort. Hier kwam een notering tot stand van 94 tot 128 cent per kg. De daling moet voor een deel worden toegeschreven aan het wat grotere aanbod,, wat voor beide veilingen gisteren neerkwam op drie-en- een-halve ton. „Amazone" kreeg defect aan schroef in sluis te Hansweert Het Belgische motorschip „Amazone", onderweg met 877 ton zand van Hee- renwaarde naar Brussel heeft dezer da gen de hulp van het bergingsvaartuig „Inktvis" ingeroepen, omdat in de grote sluis te Hansweert de schroef van het schip op onverklaarbare wijze vast was geraakt. Vermoed wordt dat er iets in de schroef is geraakt. Getracht zal wor den met de hulp van een kikvorsman de zaak weer in orde te brengen. KANTONRECHTER MIDDELBURG Tegenligger moest zijn heil in de berm zoeken Op 22 maart j.l. probeerde de Bredase service-monteur L. T. in de noordelijke Sloedambocht een voor hem rydende au to te passeren met het gevolg dat de ze „slipper" hem voor de Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, bracht. Want door de manoeuvre van T. moest een tegenligger, die in de rich ting Middelburg reed, remmen en zijn heil in de wegberm zoeken. Verdachte gaf toe, dat hy onvoorzich tig to werk was gegaan, maar voegde er aan toe, dat hij „op verkenning was uitgegaan", zoals zo vaak gebeurt wan neer men passeren wil. Mr. Moolenburgh wees hem er echter op, dat daar in die bocht echt geen plaats voor is. Mr. K. P. Doedens, do officier van justitie, eiste een boete van 60 gulden, die de banton- rechter in zijn vonnis terugbracht tot 50 gulden. De bulldozermachinist J. R. uit Oostka pel le had op 10 februari op de splitsing Sint-Laurens met zijn brommer geen voorrang verleend aan een van rechts „Zicrikzee kykt in het noorden en in het zuiden uit naar een brug, maar ze heeft er nu al een in zyn speciale centrum: een „Breede brug", waar- Advertentie) KRUININGS RAADSLID DOOR AUTO GEGREPEN De heer J. H. Hoogstrate uit Hansweert is donderdagavond by de splitsing van de weg naar Hansweert onderaan dc Vlakebrug onder Schore op zijn brom fiets gegrepen door een auto. De heer H. kreeg een gebroken rechteronder- been, zyn echtgenote, die op de duo zat, kreeg een hoofdwonde. Het echtpaar is in het ziekenhuis Oostwal in Goes opge nomen. Het ongeval ontstond omstreeks 8 uur, toen de heer Hoogstrate op zijn brom fiets plotseling de weg overstak. Hy werd van achteren aangereden door de uit de richting Kruiningen naderende personenauto van J. D. v. d. P. uit Goes. De heer Hoogstrate is lid voor de A.R. in de raad van Kruiningen. Afscheid statenleden door P.vA.A. gewest Zeeland Het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid zal tijdens een speciale vergade ring op 7 juli in het Schuttershof te Goes af?'-' "id nemen van He statenleden L. P. v- orschot, fractieleider en mr. A. J. v ""eel, lid van G.S. Nu kunt U zelf zien hoe H. H. de Klerk een woning inricht. Nu kunt U zelf naar de nieuwste snufjes kijken, allemaal in deze mooie modelwoning toegepast. U kunt deze H. H. de Klerk-modelwoning dagelijks bezoe ken: Appelstraat 60 (bij het nieuwe veilinggebouw) te Goes. Geopend op werkdagen van 11 tot 17 uur over het publiek de beeldende kunst kan binnenwandelenIr. J. Ph. L. Petri, voorzitter van de stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars, legde donderdagavond b\j de officië le opening van de nieuwe kunstgale rij aan het Havenpark in Zïerikzee verband tussen de naam, die de ini tiatiefnemers, de kunstschilders Jan Jongschaap en Peter van Veelen aan hun permanente tentoonstelling heb ben gegeven, het werk, dat er voor de eerste maal wordt geëxposeerd en de mogelijkheden voor de stad. Dat deed ook burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester, toen hij even later met een enthousiaste toespraak de nieu we kunstgalerij een succesvol be staan toewenste. „We zeg„ vaak, dat er dit of dat gedaan moet worden, maar het komt er op aan. dat het ook gebeurt! In een inspire rende omgeving, zoals hier, moet de kunst gaan leven. Het is de bedoe ling, dat er een kloof tussen publiek en kunst wordt overbrugd en boven dien sluit de naam van uw galerij prachtig aan bij een historische si tuatie in het centrum van Zierikzec" In de voorzaal van het pand, dat dc Zierikzeese journalist Jongschaap en dc Zonncmairse onderwijzer Van Veelen de afgelopen maanden heb ben omgetoverd tot een goed getrof fen omgeving voor schilderijen, te keningen, etsen, beeldhouwwerk en keramiek, was een grote groep ge nodigden bijeen. Ze stonden er te midden van werken, die dertien Zeeuwse beeldende kunstenaars er hadden opgehangen en neergezet. Dat waren de kunstenaars: Liesbeth Binkhorst, Piet Bulthuis, Peter de Jong, Henk Kooger, Andries Min derhout, Antoine Mes, Piet Rijken, allen te Middelburg, A. W. Duvekot uit Borssele, Geert van Fastenhout uit Philippine. Ad Braat en Jan Jongschaap, beiden uit Zicrikzee, Pe ter van Veelen, Zonnemaire en Alice Hamerlinck uit Sas van Gent. In totaal 69 werken, verzameld in een ruime zaal en twee gangen, waar mee de belde Schouvvse kunstenaars in veel vrije tijd en met de spontane medewerking van de N.V. Koninklij ke „Zeelandia" te Zierikzee, een nieuwe attractie in het oude stads centrum hebben gebracht. De stich ting van de Zeeuwse collega's is er de eerste gast. Tot 30 juni is de ex positie er iedere werkdag te bezich tigen. Daarna komen er andere ten toonstellingen. De initiatiefnemers hebben voor het komend seizoen al een heel programma klaar. Zoals gemeld is het de bedoeling, dat aan staande winter in de kunstgalerij een uitlccnbureau voor schilderijen wordt gevestigd. komende auto. Een botsing was het ge volg, die gelukkig voor R. en zijn ach- teropzittende verloofde geen ernstige gevolgen had. Conform de eis veroor- leelde mr. Moolenburgh deze verdachte tot een boete van 30 gulden. De chauf feur P. J. uit Hansweert had geen vol doende veiligheidsmaatregelen getroffen toen hij op 28 maart in Kruiningen een karweitje moest opknappen met een TVi meter lange transportband. De transportband stak namelijk een eind over de weg .waardoor een bromfietser er tegenaan reed. Conform werd J. ver oordeeld tot een boete van 25 gulden. De fabrieksarbeider C. M. uit Arne- rnuiden werd veroordeeld tot een boe te van 5 gulden conform, omdat hij op zijn bromfiets zonder brandend achterlicht gereden had. De textiel handelaar A. L. uit Vlissingen werd een boete van 6 gulden conform op gelegd, nadat hij op de Dam in Mid delburg zijn auto foutief had gepar keerd. De Middelburgse scholier A. N. en de leerling-draaier J. M., even eens uit Middelburg, hadden op hun brommers harder dan 30 km gere den. Zij werden veroordeeld tot een boete van 35 gulden. Mevrouw G. S.- van R. uit Koudekerke had op 11 mei het wachtverbod overtreden. De officier eiste een boete van f 6, de kantonrechter volstond met 4 gul den. Op rijksweg 58 bij Kapelle wilde de jachtopziener D. M. uit Ovezande met een personenauto links afslaan. Hij liet daarbij de doorgang links naast zich niet vrij voor een andere personenauto, bestuurd door de vertegenwoordiger C. J. S. uit Goes, zodat een aanrijding ont stond. Zowel M. als S. stonden woens= dag voor dc Middelburgse kantonrech ter terecht. De jachtopziener kreeg een boete van f 60 (eis r 75) en S. werd tot f 25.boete veroordeeld, omdat hij tijdens het inhalen van M.'s auto bij een splitsing op de linkerweghelft was gekomen. De vertegenwoordiger J. H. uit West- kapelle had in zijn woonplaats met een personenauto geen voorrang gegeven aan een andere auto. Nadat de officier f 40,had gccist, werd H. veroordeeld tot een boete van f 30, Muziekconcours in Kortgene a DEKLERKeZN Rotterdam: Binnenweg 7 Bcyerlandselaan 72-78 Utrecht: Voorstraat 36-40 Groenmarkt 29 Grote Marktstraat 5 U vraagt er en slaagt er Vlissingen: Oude Markt 9 aan de voet van de St Jacob Onder auspiciën van de Bond van Har monie- en l'anfareverenlgingen in Zee land houdt de koninklijke muziekvereni ging E.M.M. to Kortgene op tweede pinksterdag liet: traditionele bondsmu- zickconcours. Dit veertigste concours zal worden gehouden op hot sportveld HET WEER IN EUROPA Oslo, zw. bewolkt Kopenhagen. onbew. Londen, onbewolkt Brussel, onbewolkt Luxemburg, licht bewolkt Parijs, onbewolkt Nice, licht bewolkt Frankfort, zwaar bewolkt München, zwaar bewolkt Genève, onbewolkt Locarno, licht bewolkt Wenen, zwaar bewolkt Innsbrüek, zwaar bewolkt Rome, zwaar bewolkt Madrid, licht bewolkt Mallorca, zwaar bewolkt 23 gr. C. 22 gr. C, 22 gr. C. 21 gr. C. 19 gr. C. 22 gr. C. 10 gr. C. 21 gr. C. 15 gr. C. 18 gr. C. 20 gr. C. U gr. C. 1 'J gr. C. 23 gr. C. 25 gr. C. 2G gr. C. Hilversum en VV. Steyn, Zaandam. Op het programma staat onder meer een ontvangst door het gemeentebestuur van het bondsbestuur, juryleden, leden erecomité en dc voorzitters en dirigen ten van de deelnemende verenigingen om 9.30 uur. Het coucours begint om 10.30 uur. Niet minder dan 28 vereni gingen nemen hieraan deel, waaronder 6 harmonicgezelschappen. 'sAvonds wor den concerten gegeven door het jeugd- korps van „Vlijt en Volharding" uit Souburg en „Oefening en Uitspanning" uit Kattendijkc. VERWACHT.. ZONNIG. Droog en zonnig weer. Zwakke lot ma tige wind lussen noordoost en noord. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen. STRANDVERWACHTING Een hogedrukcentrum boven de Noord zee blijft ook vandaag zonnig weer bren gen met een zwakke noordelijke wind. Temperatuur 18 it 19 graden, zeewater 11 graden. Vooruitzichten: een nieuw hogedrukge- bied nadert langzaam van de oceaan, waardoor ook dc komende dagen droog en overwegend zonnig weer wordt ver wacht. ZON EN MAAN- 9 juni Zon op 4.21 onder 20.57 Maan op 11.24 onder 1.01

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2