„Voorjaarswandeling" vol leuke verrassingen door Zeeuwse natuur D0UWE EGBERTS ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI Achtste Zonneveldrit op tweede pinksteren 1 WALCHEREN ZUID-BEVELAND spirerende vriend! Pijproken geeft st en voldoening! rust Uit de wondere wereld van de techniek 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 6 JUNI 1962 Het beste product krijgt men in een onhydrator met matige verwarming en afzuig.inrichting. Daarmee maakt men ook poederkoffie. Ook kan dit elektrostatisch met een Cottrell-apparaat. Het wordt dan geladen door. de draden/schiet naar de wand en slaat neen inrichting lucht 20 000V transform motor motor spanner Het poeder kon men uit de afzuigstroom mechanisch neerslaan met een„cycloon. luchtpomp In deze gehaaste tijd maakt men vaak snel even koffie van melk-en koffiepoeder. krabber luchtsluis Melkpoeder gemaakt op een verhitte wals, lost slecht op en heefteen kooksmaak. koel- buizen ONDER ZEELANDS HOGE HEMEL Aardig vondst in een jong bos op Beveland De meimaand is al weer voorbij. De laatste appelbomen hebben hun bloesemblaadjes afgewor pen en de tijd, waarin de vruch ten zich gaan zetten is ingetre den. De meidoorns hebben de plaats ingenomen, die de boom gaarden een maand lang bezet hielden; nu staan zij volop in bloei. Voor de bloeiende cultuur is de natuur even terzijde ge steld, nu is de eerste terugge drongen naar de voortuintjes en de omlijstingen van de bunga lows en vraagt de vrije natuur opnieuw de aandacht. Met BAREND ZWERFMANS op stap Het begint al met de jonge vogels. Er zy"n er al weer van allerlei ge- vederte en er zullen er nog wel meer volgen. Zo zijn er reeds jonge kluten waargenomen onder 's Heer Arends- kerke; in een vijver te Kapelle zwemmen al een paar weken jonge zwanen en overal trekken nu vader en moedereenden kwakend door sloot en plas om de ondernemende jongen bijeen te houden. Bijna hadden we kunnen spreken van een nieuwe aanwinst in het afgedam de Noord-Sloe. Er werd daar een nest met jongen van de velduil gesigna leerd, maar later bleek het gezin met nest en al spoorloos te zijn verdwe nen. We vorderen wel met onze na tuurbeschermingsideeën, maar hele maal pluis is het nog niet. Hoe kan zo'n nest nu totaal verdwijnen? Of hebben de Saharistische zandstormen rond het kersverse Veerse Meer hier „de hand" in het spel Een vogellief den. "Vlak er bij stond nog een witte voor jaarsridderzwam Fricholoma georgii), zeker wel een eerste vondst voor Zuid-Beveland. Het feeërieke van dit bos lag echter elders. De zon kreeg nog juist kans tussen, het jonge lover van de popu lieren heen de bodem te bereiken en wierp een fantastisch licht over de ondergroei, in hoofdzaak bestaande uit fluitekruid, de straks al genoemde „toeters". Als het ware een zeer luch tige „donsdeken van witte kant". Gewoon, maar mooi Op de open plaatsen, die de Fransen zo tekenend „clairières" noemen, veldjes van wilde aardbeien, daar naast brede stroken van hondsdraf, paars van de bloemen, en elders weer brede groepen van ereprys, van diep hemelsblauw tot flets lila, alle heel gewone planten maar zeldzaam bloemrijk. Hier en daar al bloeiende grassen; wat voederwikke en stinkende ooie- vaarsbek met er tussen de grote glanzend gele schoteltjes van de kruipende boterbloem. Ik vond me zelf een hele piet, toen ik tussen deze hoog opschietende stengelmassa's plotseling een paar keverorchissen herkende aan de lichtschampjes die over de kaarsrechte stengels met bloempjes vielen: de orchis zelf is kleurloos, d.w.z. geheel groen. Al dit moois was diep gedrenkt in de heer lijke geur van „meidoorn-op-afstand", zodat met wat vogelgeluiden er bo boven het bos werkelijk de naam feeëriek mocht dragen. Deze mei stemming, wél wat laat, zal zeker nog tot in juni duren. Meer dan ooit is het echter geboden de zonnige uren en de bloemrijke dreven te be nutten, zolang ze er nog zijn. Bromfietser door auto gegrepen bij Kruiningen De bromfietser W. J. C. uit Axel is maandagavond om kwart voor negen gegrepen door een personenauto op de kruising rijksweg 58 en de Veerweg on der Kruiningen. De bromfietser bleef ongedeerd, de personenauto werd be schadigd. Het ongeval ontstond toen de bromfiet ser plotseling de weg overstak in de richting Goes. Uit de richting Middel burg naderde een auto, bestuurd door J. P. J. T. uit Bosschenhoofd, gem. Hoe ven (N.-B.). HAASTIGE BELG „KRAAKTE" GEPARKEERDE AUTO In de nacht van zondag op maandag tegen half één reed in Terneuzen I. van C. uit Dendermonde met zijn personen auto vanaf een parkeerplaats van een hotel achteruit de Nieuwstraat in. De man had blijkbaar nogal haast, want hij drukte het gaspedaal flink in en botste tegen de geparkeerde personenauto van J. E. uit Terneuzen, wiens wagen zwaar werd beschadigd. De Belgische chauf feur, die teveel gedronken had, kreeg gratis nachtlogies op het Terneuzense politiebureau. Na het opmaken van een proces-verbaal kon hij gaan. hebber spreekt van niet minder dan een ramp. Op sommige plaatsen ligt na één stormpje het zand meer dan een decimeter hoger daar daarvoor. T ussenlanding Een ander vreemd geval. De heer Dek te Kruiningen Zag twee ooievaars in zijn land op zondag 27 mei. Ongetwij feld een tussenlanding, maar waar ging de reis naar toe? Het is mis schien mogelijk na te gaan, waar ze terechtkwamen. Zo gaat het althans met de vogel- ringen. We ontvingen er weer een afkomstig van de Russische ring- centrale te Moskou. Van de vogel, die de ring droeg restte niets dan een poot, achtergebleven in de „Yerse Moer". Zodra we weten welke vogel deze ring droeg dan geven we dat wel door. Ook ontvingen we uit Walcheren een fraaie, metaal-glanzende kever. Een „gouden tor'". De larve leeft meest in eikenstronken, maar een bepaalde soort treedt op als mierengast. Dit zijn de voornaamste belevenissen met zendingen en meldingen van lezers, waaronder we toch ook nog de gezon den kleine Nachtprauwoog moeten rekenen, uit Zeeuwsch-Vlaanderen afkomstig, zowaar opgespit bij graaf werken. Het was een bijzonder fraai getekend exemplaar, dat in Amster dam is terechtgekomen en volgens de experts een vermelding waard. Vondst Zelf waren we zo fortuïnllijk een ons nog onbekende voorjaarspaddestoel te vinden in een feeëriek jong bos op Zuid-Beveland. Puur toevallig. Bij het instellen voor een foto van meidoorn- bloesem wadend door een onderlaag van brandnetels en „toeters", stond ik opeens wat ongelijk. Namelijk met één voet op een omge vallen boomstronk, die na ontbloot te zijn een laag mos bleek te dragen met daartussen een oranje gekleurde bekerzwam Gewoonlijk staan deze echter niet op hout maar op de grond en dat noopte tot nader bekijken. Het werd nog vreemder: de ene pad destoel bleek een groepje van vier kleintjes en deze droegen alle een rij zwarte wimperharen langs de beker rand. Het kon dus niet anders zijn dan de „harige bekerzwam" een zwammetje, dat het hele jaar door (te beginnen met de lente) is tè vin- MIDDELBURG AANWINSTEN OPENBARE LEESZAAL-BIBLIOTHEEK De openbare leeszaal en bibliotheek te Middelburg werd in mei uitgebreid met de volgende werken: Romans: Arnau: Démasqué na midder nacht; Van Beek: Buiten schot; Belcam- po: Bevroren vuurwerk; Breedveld: De avond van Rogier de Kortenaer; Car- miggelt: Alle orgels slapen; Cecil: Lou ter toeval...?; Christie: Overal is de dui vel; Christie: Trein 16.50; Funke-Borde- wijk: Vlucht; Golon: Angélique en haar koning; Hunter: Moeders en dochters; Koptjajewa: Dokter in Moskou; Lim burg: Ik weet waar gij woont; Maclean: X-13. Mather: Nacht over Kasjmir; Mons: De terugkeer van de verloren zoon; Monsarrat: De stam die het hoofd verloor; Randall: Dokter tussen twee vrouwen; Rutgers van der Loeff-Base- nau: Alleen tegen alles; Sartre: Wal ging; Steiget: Portret van ik; Stein beck: Wintertij van tegenzin; Taylor: De reis naar Matecumba; Uris: Mila 18; Walker: Man in de storm; Werfel: De verduisterde hemel; West: Advocaat van de duivel; Wheeler: Zo'n rustige laan: Zilahy: De geschiedenis van het geslacht Dukay; Zoomers-Vermeer: Zij die voor bij ging. Jeugdboeken: Stelli: Kijk verder dan de horizon; Vlietlinck: Meisjes zoeken hun weg; Van Aardenburg: Bas Banning en de vliegende cowboys; Van Aardenburg: Bas Banning en de zweefmannen; Van der Geest: De ondergang van de Pemex 4; Nowee: Arendsoog en de verdwenen rivier; Nowee: Een hinderlaag voor Arendsoog; Shurtleff: Blizzard, de witte hengst; Sperry: Diamanten in de Mato Grosso. Studiewerken: Boerwinkel: Kerk en sec tie: Francis: Jazz; Garthoff: Zomaar wat zwerven: Hardenberg: Woest maar kalm; Huizinga: Zo schreed de bescha ving voort; Reeves: Waar het om draait in de reclame: Schenkel: Gandhi, leven en werk: Stern: Psychologie van middel bare leeftijd en ouderdom; Villiers: Wil de oceaan: Woudstra: Goed projecteren. Officiële publikatie VLISSINGEN. De wethouder belast met de werkzaamheden betreffende de woonruimtewet 1947 te Vlis singen is verhinderd op donderdag 7 juni en donderdag 14 juni a.s. spreekuur te houden. VLISSINGEN. VERKIEZING GEMEENTERAAD. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad maakt Ingevolge artikel N 23 der kieswet bekend, dat het proces-verbaal van de zitting van het centraal stembureau tot het vaststellen van de uitslag der ver kiezing van de gemeenteraad, ingevolge de stemming, gehouden op 20 mei 1962, ter se cretarie dezer gemeente voor een leder ter Inzage is gelegd. Vlissingen, 1 juni 1932. De voorzitter voornoemd, B. KOLFF. ZOUTELANDE V oedselinzameling voor Oost-Duitsland De door de oecumenische jeugdraad ge organiseerde actie tot voedselinzameling voor de mede-christenen in Oost-Duits land heeft ook in Zoutelande weerklank gevonden. De kerkeraad van de Her vormde Gemeente heeft deze oproep aan haar gemeenteleden doorgegeven. Het resultaat was een aanzienlijke hoe veelheid verpakte levensmiddelen. De jeugdverenigingen wilden niet achter blijven (C.J-V.) en voegden hieraan nog een hoeveelheid marcaroni toe. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: M. A. J. Roovers—Vervoordeldonk. z. M. M. W. Plomp—van Haaften, z. L. C. de Nood—Goedhart, z. S. L. L. Joziasse— de Kam, z. W. L. Geschiere—Geschiere, z. Ondertrouwd: J. de Visser. 31 j. en E. de Visser 22 j. Getrouwd: J. de Witte 23 j. en E. de Visser 22 j P. M. de Looff 20 j.en M. E. Labrujère 21 j'. Overleden: P. C. van Eenennaam 82 j. P. Wakkee 84 j.. wedn. v. A. W. J. Schot. S. J de Vuijst 84 j. S. M. Tromps 88 j„ wed. v. I. J. Risseeuw. M. de Vos 86 wed. v. J. Wondergem. S1NT-LAURENS. Bevallen: A. Masium—Moeljani, d. B. Wisse —Vogel. z. J. Gideonse—Olree, d. Getrouwd: M. Hïllebrand. 30 j. en K. E. de Regt. 30 j. Overleden: S. Frelier. 89 j. H. Hendrikse 84 j. J. Botting 84 j. H. V/. ReynieTS. 28 j. C. S. Franse 82 j.. wed. v. A Botting. MELISKEUKE. Bevallen: A. Janse—de Visser, d. S. Boo gaardMelse. d. KOUDEKERK E. Bevallen: T. Francke—Vos, z. L. Luteijn— Cijvat. d. W. J. Mouthaan—Schenkenberg. d. Getrouwd: C. Baas, 27 j. en M. Koppejan, 26 j. Overleden: C de Witte. 69 J.. wed. v. J. Jobse. D. Paauwe. 83 j. wed. v. A. Schuit. V/. F. Diermans. 71 j.. e. v L. Kempe. P. J. Plasschaert. 81 j. M. Wisse. 97 j.. wedn. v. C Klopmeijer. A. Janse, 70 j. A. M. de Munck. 72 j.. e. v. P. van Loo. W. Kesteloo. 85 j., wedn. v. L. Evertse. D. G. C. Verniel, 60 j., e. v, C. P. de Swart. C. W. Simons, 70 j. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 4 Juni: Action v. Gent. Sonsbeek van Wisbeck. Victor-H van Oostende. 5 juni: Tjoba van Antwerpen. De mocraat van Antwerpen. Kwikkjokk van Gent. Bastion van Londea Vlissingen vertrokken op 4 Juni: Ponte Pe- drido naar Rotterdam. Action naar Rotter dam. Sonsbeek naar Antwerpen. Victor-H naar Rotterdam. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 4 juni: Mithras van Lissabon. Marcella van Port-Jerome. Ceres van Bremen. Neder- Ebro van Amsterdam. Egbert-S van Goole- Gent. Albatros van Londen. Forel van Bos ton. Kreon van Rotterdam. Westerdok van Amsterdam-Gent. Baltic van Helsingborg. 5 juni: Jacaranda van Harwich. Bantam van Londen. Eagle van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 4 Juni: Katsedijk -naar Rotterdam. Aaltje naar Rotterdam. Fram naar zee. Zonnekerk naar Amsterdam. Alpha naar Amsterdam. Slolerdijk naar Hamburg. Ulysses naar Rot terdam. Agnes naar Londen. Splca naar Bremen. Adile-R naar Chatham. Paloma naar Eydehavn. 5 juni: Van Era kei naar Piraeus. Marcella naar Rotterdam. Elshout naar zee. Mithras naar Rotterdam. Ardeas naar Rot terdam. Aegis naar Rotterdam-Gent. Uitslagen veekeuring Op 1 juni is te Zoutelande de jaarlijkse veekeuring gehouden. De uitslag is als volgt: 1-jarige stier Hans, 2e prijs, gebr. Vos. Ie kalfkoeien: la Jannie 4 van J- Ge schiere; lb Klara van P. de Visser; 2a Nellie van J. v. Sluys; 2b Aaltje van J. v. Sluys; 2c Schermer 34 J. v. Sluys; 2d Cora van P. de Visser. 2e kalfkoeien: la Jannie 3 van J. Ge schiere; lb Albert je van P. de Visser; lc Marijke van P. de Visser; 2a Anna van J. Geschiere; 2b Fietje van J. Mal- jaars; 2e Anna van P. de Visser. 3e kalfkoeien: la Jannie 2 van J- Ge schiere; 1b Anke van J. v. Sluys; lc Jannie van J. v. Sluys; ld Betsie van J. v. Sluys. 4e kalfkoeien: 1 Emma.v. J. Maljaars. Oudere koeien: la Jannie van J. Ge schiere; lb Frida van J. v- Sluys. Burgerlijke stand NISSE. Overleden: P. L. Trimpe 74 j., e. v. J. J. Mol. H. Nieuwenhuize 92 j.. wedn. v. J. Sinke. KRABBEND LIKE. Bevallen: T. A. Hoekman—van Mastrigt, z. A. N. Hollestelle—van Zoelen, d. J. M. Heusinkveld—van Iwaarden. z. A. West- strateOverbeeke, z. Getrouwd: G. Hollestelle 25 j. en P. J. West- strate 19 j. Overleden: M. F. Vos 70 J. e. v. A. Mieras. A. van den Berge. 78 j.. e. v. M. E. Wal- YERSEKE Ouderlingen ger. kerk In de Gereformeerde Kerk aan de Dam straat te Yerseke zijn tot ouderling ge kozen de heren J. C. Sinke en C. L. Pronk- Bouwvakelftal won van metaalbewerkers heer A. J. de Vey in Yerseke had za terdag een voetbalwedstrijd georgani seerd waarvan de baten v/aren voor de afdeling Yerseke van het „Verbond voor Veilig Verkeer". Voor deze gelegenheid kwamen elftallen van bouwvakarbeiders en metaalbewerkers in het veld. De staalmannen moesten in de hout- en ce- mentmannen hun meerderen erkennen. Zij verloren met 5-4. Ouderlingen herv. kerk in de ochtenddienst in de Ned. herv. kerk te Yerseke, zijn zondag de ouder lingen W. Vogel en D. Minnaard, voor wier herkiesbaarheid van het Breed Moderamen van de Provinciale Kerk vergadering van Zeeland dispensatie was verkregen, en die daarop herkozen waren verklaard, opnieuw in hun ambt bevestigd. De Spaarbank in mei Aan het postkantoor Yerseke en ressort werden gedurende de maand mei 1962 voor de rijkspostspaarbank in totaal 517 handelingen verricht. Hiervan betrof het 395 handelingen voor inleg ten bedrage van 66.019,58 en 122 uitbetalingen tot een bedrag van 46.221,22. HOEDEKENSKERKE Overzicht spaarbank Tot 1 juni werd bij de spaarbank te Hoedekenskerke ingelegd 902.871.75 en terugbetaald ƒ556.875,63. Het spaar overschot bedroeg dus 345.996,12. Het saldo van de spaarbank beliep op 1 juni 5.739-356,88. Er kwamen tot 1 juni 76 nieuwe spaarders bij. COL1JNSPLAAT „Soli Deo Gloria" behaalde le prijs op bondsconcours De muziekvereniging „Soli Deo Gloria' te Colijnsplaat behaalde dezer dagen op het bondsconcours van christelijke mu ziekverenigingen in Nederland, onder leiding van haar dirigent, de heer F. Smit, de eerste prijs in de eerste afde ling fanfare. In totaal behaalde „Soli Deo Gloria" 291 punten. Het repertoire bestond uit: Lied 23 uit bundel no. -3; „Tn Somerset." van Jack Harvey (verplicht nummer) en „A youth suite" van G. Boedtjn (keuzenummer). WEMELDINGE Spaaroverzicht Bij de rijkspostspaarbank te Wemel- dïnge is in de maand mei aan spaargel den gestort een bedrag van 26.453.06 en terugbetaald een bedrag van 17.300,14. Er werden zes nieuwe boek jes uitgereikt. Spaaroverzicht Bij de coöp. boerenleenbank te Wemel- dinge is in de maand mei aan spaar gelden gestort een bedrag van ƒ118.713,19 en terugbetaald ƒ136.021,05. Het saldo aan het eind van de maand bedroeg ƒ3.730.117,88. Er werden negen nieuwe boekjes uitgereikt. 's-GRAVENPOLDER Examens Vorige week heeft de vereniging voor E.H.B.O. afdeling 's-Gravenpolder exa mens afgenomen. Als examinator trad op dokter K. H. Wouda te Kloetini Docent was dokter Kole jr. uit Hoede kenskerke; verbandleer werd gegeven door zuster Driesprong. Van de elf exa minandi zijn er tien geslaagd: mevrouw Clarijs-Uiterhoeve, mevr. Kopmels-Dob- belaar, mevr. Louwerse-Mlonoek, me;" Hubregtse, mej. J. J, Klap, me. i-M is Een ingewikkelde brief? Een lang rapport? Wat het ook is, een pijp helpt U daarbij, want pijproken schept een sfeer van concentratie en inspireert. Tussen 2 haakjes: weet U dat Uw vrouw het zo ge zellig vindt als U een pijp rookt? De beste manier om van een pijp te genieten- Stop hem met een tabak die kalm brandt en koel rookt! Stop hem met Echte Friesche Heeren-Baai van Douwe Egberts; een zachte geurige mélange van rijpbruïne tabakken. A (geel) 85 ct. Paarsmerk 70 ct. per 50 gram. VOOR GEHANDICAPTE KINDEREN WANDELAARS EVENEENS OP „'T HELPENDE" PAD Op 11 juni a.s. (tweede pinkster dag) zal voor de achtste achtereen volgende maal de door de M.A.C. Scheldegouwen georganiseerde „Zonneveldrit" worden gehouden. Niet alleen de deelnemers aan deze rit (brommers, automobilisten, motor- en scooterberijders) zullen richting Oostkapelle gaan, want, evenals vorig jaar, houdt ook ..Medioburgum" op de zelfde dag en met dezelfde finish- plaats een wandeltocht. Beide eve nementen vinden plaats in het ka der van de actie „Sport steunt Zon neveld" en de totale opbrengst komt dan ook geheel ten goede aan de verpleegde kinderen in de in richtingen „Zonneveld" te Oostka pelle, „Ipenoord", eveneens te Oostkapelle en de groep minder begaafden in „Kinderzorg" te Mid delburg. Zoals bekend werd vorig jaar een pi genomen om het verblijf aan de finish wat aantrekkelijker te maken. Dank zij de belangeloze medewerking van de stichting d'Oprechte Amateur afdeling Zeeland is dat toen een groot succes ge worden en de organisatoren hebben ook nu weer een beroep op deze stichting ge daan. Omdat van de zijde van d'Oprech te Amateur weer voile medewerking werd toegezegd zal er vanaf half twee tot omstreeks half vijf een non-stop amusementsprogramma worden geboden op een vlak in de buurt van Zonneveld liggend terrein dat daarvoor uitstekend geschikt is gebleken. Van do veto amateurs die daar hun Door te verdampen by onder- druk (lager kookpunt) krijgt I men een beter product. Een nog betere kwaliteit geeft versproeien van-reeds Inge- dampte-melk in een hete lucht stroom beste beentje gaan voorzetten noe men wij o.m. Anneke Leemeyer, Nel Verhage en Gerda do Ridder, The Swing Brothers, de Vcco's, Joop and his Rockets, Gerard Kramer, The dreaming sisters, Sanuy Brand, Ad Kil, Ditje lversen, De Tempio's, The music girls, de jeugdaccordeonclub uit Borssele o.l.v. Riet v. Weele en vanzelfsprekend de vaste medewer kers van Sport- steunt Zonneveld, Ad en Marijke Priester met liun Ricar- do's. Er zal dus „voor elck wat wils" zy'n. De toegang tot het ontspanningsterrein is vry voor iedereen, dus zowel voor deel nemers als nlet-deelnemers aan de Zon neveldrit of wandeltocht. Onnodig te zeggen, dat ook weer de be kende verloting zal .plaatsvinden waar voor ditmaal ongeveer 1750 prijzen en ïes beschikbaar zijn gesteld. Jeclnemers aan de „Zonneveldrit" ontvangen een fraai uitgevoerde pla quette, de wandelaars een voor deze wandeltocht ontworpen medaille en even tueel een groepsprijs. OOK FEEST Reeds in de morgenuren zal op de pavil joens door do Ricardo's de stemming er wat worden ingebracht, tcnvyi 's mid dags ook de diverse amateurs daar een nummertje ten beste zullen geven. Mede door een traktatie aan de patiëntjes zorgt het comité „Sport steunt Zonne veld" ervoor dat deze Zonneveldrit te vens een Zonneveldfeest voor de ver- len betekent. gezegd is deelname aan de Zonne veldrit mogelijk voor brommers, auto mobilisten, motor- en scooterryders. Het is con zuiver toeristische tocht en men is dus absoluut niet aan snelheid gebonden. De wandeltocht van Medioburgum heeft „Zonneveld" te Oostkapelle als start- en flnishplaats. De start van de 25 km is op 10.30 gesteld. Om 11 uur volgt de 15 km terwijl de jongste tippelaars voor de 10 km om half twee van start gaan. Hoewel de wandelaarsgroep „Maartse viooltjes" uit Kloosterzandc verhinderd is deel te nemen maakte men toch het sympathieke gebaar om 7.50 aan de organisatoren over te maken ten bate van het goede doel. Inschrijvingen zowel voor de rit als de wandeltocht kunnen ook op de tweede pinksterdag op „Zon neveld" geschieden.. Zy die dus voor tweede pinksterdag geen andere plannen hebben is een tochtje „Zonneveld", al of niet als deelnc- zeer aan te bevelen. Niet alleen zal men ilaar gezelligheid vinden maar te vens een prettige manier om de helpen de hand te reiken aan de gehandicapte kinderen, die door „Sport steunt Zonne veld" zijn geadopteerd. Uitslagen zomeravondvoetbal Uitslagen zonieravondvoetbal Itnyon Goes: Gar. Adria-AKF 3-2; VVZB-Comb. N.S. 0-2: Haringman-PTT 0-7: Typo's-De Zon, Dc Zon n.o.g.; Gem. werken-Inter- scaldes 0-2; DAF SC-Keuringsdienst Zeeland 2-0; Rayon Vlissingen Afd. I: PZEM-Zeemacht 8-4; VAW-Coal 52 3-3; GPC-SBLV 3-1; Uitcrton-PSV 1-0; afd. II: VAW H-VAW III 8-1; GPC II-PSV II 3-3; PZEM li-Uiterton II 1-5. Rayon Zierikzee: CWS-Kon. Zcelandia 1-3; Drukkery L. O.-PZEM 2-2 gest.; Herverkaveling- Rijkswaterstan! 0-4; Zierikzee vet.-PTT 2-1; CWS-Neptunes 3-1. t De Italiaanse acteur Glno Cervl, die in een aantal „Don Camillo"-filmB de rol van „Pcppone", de communistische burgemeester van Bassa, speelde, heeft zich kandidaat ge steld in de gemeenteraadsverkiezingen die op 10 juni in Rome worden gehouden. HU komt uit voor de (katholieke) Christen-De mocraten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 14