WW TUD? WOO "proef rit Schoondijke trad toe tot industrieschap Zeeland is favoriet in Scarborough AANRIEDING AGENDA WALCHEREN maak Middelburgs echtpaar 60 jaar getrouwd GEMEENTE KORTGENE KAMPT MET PROBLEMEN IN ONDERWIJSSECTOR NOG GEEN NIEUW SALARIS VOOR SECRETARISSEN-ONTVANGER DINSDAG 5 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 NA UITVOERIGE UITEENZETTING Verlichtingsplan voor rotonde werd afgewezen De gemeenteraad van Schoondijke heeft maandagavond na een uit voerige uiteenzetting van burge meester J. C. Hoftijzer besloten toe te treden tot het industrieschap Breskens, Groede, Hoofdplaat en Schoondijke. Burgemeester Hoftijzer zei in zijn toelichting in de vorming van dit industrieschap een poging te zien de afvloeiing van de bevolking te gen te gaan en de toestand te sta biliseren. „Er bestaat goede hoop afglijdende industrieën uit de ka naalzone te kunnen aantrekken", aldus burgemeester Hoftijzer. De heer J. Verkruijsse (v.v.d.) was van mening, dat momenteel vaak de steUing wordt geponeerd: de industrie* in de kanaalzone en de bevolking in West Zeeuwsch-Vlaanderen, zodat een pendel zou ontstaan. Burgemeester Hoftijzer bestreed deze mening. Ook zag de heer Verkruijsse een zekere tegenstrijdigheid tussen enerzijds het aantrekken van in dustrie en anderzijds de plannen tot uit breiding van de recreatie in het kust gebied. Burgemeester Hoftijzer was van mening, dat hiervoor een oplossing mo gelijk is. Wat de financiële kant van de zaak betreft meende hij de heer Ver kruijsse te kunnen geruststellen. „Het zal de gemeente geen kapitalen gaan kosten". Voorts zei de heer Verkruijsse liever te zien, dat er eerst bedrijven wor den aangetrokken, voordat men land bouwgronden gaat versnipperen. Ook deze mening bestreed burgemeester Hoftijzer echter. „Wij moeten de streek eerst leefbaar maken aldus de heer Hoftijzer. De heer R. de Badts (k.v.p.) zei zich volkomen achter b. er. w. te kunnen stellen, terwijl ook de heer P. Toes- seint (p.v.d.a.) van mening was. dat men de kans met heide handen moet grijpen. In het algemeen en dage lijks bestuur van liet industrieschap werd burgemeester J. C. Hoftijzer benoemd en als plratsvervanger de heer J. de Feijter. De heer P.~ Toes- seint werd nog ir. het algemeen be stuur benoemd. Lokale behoefte De raad ging verder niet akkoord met het door rijkswaterstaat aan de gemeen te voorgestelde plan betreffende de ver lichting van de rotonde. De gemeente raad was wel bereid in te stemmen met het plan, waarbjj de investering voor rijkswaterstaat werd bepaal, op f 46.000 en die van de gemeente op 44.000. Met de verhouding rijksw terstaat 25.000 en gemeente 75.000 kon men echter Honte-roeisters eerste tijdens stijlwedstrijd Op 2 en 3 juni 1.1. hield de in ter gelegenheid van ivereni- ging Willem o liaar 80-jarig bestaan wedstrijden op de Bosbaan te Amsterdam, waaraan de roeivereniging „Honte" uit Middelburg met 3 ploegen deelnam. Ken groot suc ces werd hier door «Ie Zeeuwse vereni ging geboekt met het winnen van het nummer meisjes 14-16 jaar stijlroeien uit een veld van 11 deelnemenden ploe gen. Als men nog weet, dat In deze categorie in Nederland geen r'~'-J van betere kwalitei aanwezige, dan zal duidelijk zijn, dat er bij de jonge Middelburgse vereniging byT zonder grote vreugde heerste over deze overwinning Ook de 2 andere ploegen hebben hun In- inschrijving zeker weten te rechtvaardi gen. De jongens 1-1-16 jaar brachten het tot de finale, terwijl de jongens 17-18 jaar in hun voorwedstrijd dc 2de plaats bereikten, maar juist iets tc kort kwa men om als snelste tweede in dc finale te worden geplaatst. Advertentie) STUTT- Bij aunkoop van een suède jasje GRATIS bijpassende handüas of handschoenen. Zo'n aanbieding krifgt U zcldedaarom profiteer er snel van. ALLEEN BIJ: ROOVERS VLASMARKT 9 - MIDDELBURG Middelburg-City: Het zilveieh huwelijksfeest van H.M. dc Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard. 19.00. 20.00 en 21.00 uur Electro: De tijdmachine, 19.30 uur. Molenwater: Mlnlntuiu Walcheren, 918 uur. Statenzaal: AtscheldMoceptle leden van Gedeputeerde Staten 14.30-16.30 uur. Vlisslngcn-Alhombra: Hei zwaard van Rnbtn Hood. 20 uur. 14 jaar Luxor: Revolverduel ir Uurnngo. 20 uur. 14 Jaar. Bergen op Zoom-Roxy: Turznn en de meer minnen, 20 uur. 14 jaar. Luxor: Wegens verleiding van minder jarigen, 20 uur, II) mar. Terneuzen-Luxor. Meisim op het slechte pad. Watertoren: Expositie schilderijen Plet de Boeit, 10-12 en 13-2) uur. Sas van Gcnt-Olymplatheaier: 7 mannen zon der vrees. 20 uur. 14 Jaat. Hulst-Bloscoopgebouw: Freddy und der Mil- lionür, 20 uur, a.l. Gods Grand: ..Jerry aiu ruimtevaarder", a.l., 20 uur. Velling: Receptie vier „zil veren" personeelsleden, 1410 uur. ZIerikzee Concertzaal: Kermis In de re gen. 20 uur. 14 Jaar. s Lnndskamer: Al gemene vergadering waterschap „Schou- wen-Dulveland". 14.30 uur. ..De Licht boei": Fototentoonstelling „Dit is uw le ger". 20—21.30 uur. niet akkoord gaan. B. en w. willen de verlichting van de rotonde aan de lokale behoefte aanpassen. In een schrijven aan de raad wordt de nadruk gelegd op het nationale en internationale karakter van de weg. Be sloten werd rijkswaterstaat de mening van de raad kenbaar te maken. Schoolbouw Besprekingen met het ministerie van landbouw hebben ertoe geleid, dat de bouw van een lagere landbouwschool aan de Koningin Julianastraat thans defini tief doorgaat. In verband hiermee be sloot de raad in te brengen een perceel frond van 3630 m2 ter waarde van 36.300 op de plaats waar de school komt, een stuk straat ter waarde van 2100 en van de stichting Lager Land bouwonderwijs in West Zeeuwsch-Vlaan deren aan te kopen een stuk grond van 1144 m2 ter waarde van 11.400. In verband met de vaststelling van de nieuwe gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst werd burgemeester Hoftijzer tot afgevaardigde in het alge méén bestuur benoemd. De Nederlandse Heide Maatschappij kreeg opdracht een wijzigingslegger te maken van de wegen. Bij de rondvraag informeerde de heer P. Neele nogmaals naar het parkeren van grote vrachtwagens. Burgemeester Hoftijzer zei van mening te zijn, dat de eigenaars zelf voor parkeerruimte moe ten zorgen. PAKSTATION COLIJNSPLAAT WORDT OPGEHEVEN Vergadering veiling Goes Het ziet er naar nit, dat het pakstatïon te Colijnsplaat van do veilingvereniging „Zuid-Beveland" te Goes zal worden opgeheven. Dit staat te lezen in het mededelingenblad van de veiling, dat de leden heeft bereikt tegelijk met de aan kondiging voor de algemene vergade ring op dinsdag 19 juni a.s. in de per- soneelskantine van de veiling. Tengevolge van de teruglopende omzet ten drukken volgens het bestuur de vaste lasten te zwaar en zijn de pres taties per man/uur te laag. In verband hiermee staat het reeds vast, dat voort aan niet meer zal worden gesorteerd te Colijnsplaat. Aanvankelijk heeft het vei- lingbestuur nog gedacht het gebouw te gebruiken als fustdepot, maar thans wordt betwijfeld of er een druk gebruik van zal worden gemaakt. „Vandaar, dat het er naar uit ziet, dat de afdeling Co lijnsplaat geheel zal worden opgeheven", aldus het mededelingenblad. Uit het blad blijkt verder, dat het sei zoen 19611962 gunstig is geweest voor de veiling. Een bedrag van bijna f 74.000 kon worden afgeschreven. Deze extra winst komt evenwel voornamelijk uit inkomsten buiten het bedrijf, te we ten uit de verkoop van het oude paksta- tion aan de Terwelstraat en uit de ver koop van de drieplankskisten. De resul taten der pakstations zijn aanzienlijk ongunstiger tengevolge van de kleine appeloogst, zo wordt verder opgemerkt. Een van de belangrijkste punten op de agenda van de dinsdag 19 juni a.s. te houden vergadering is het voorstel tot de bouw van een fustloods voor een be drag van circa f 100.000. Deze loods is nodig tengevolge van de groterefust aankopen van de laatste jaren en de ko mende jaren. Verder vermeldt het pro gramma een wijziging van de statuten m verband met deelneming aan het Waarborginstituut voor de Tuinbouw in Zeeland. (Advertentie) (Advertentie) OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 VLISSINGEN Hengelaars hadden veertien maal beet in Spuiboezem Zaterdag hebben vijfenveertig henge laars van de hengelsportvereniging „Vlissingen" in de Spuiboezem gevist, waar de hengelsportvereniging de vier de onderlinge hengelwedstrijd van dit seizoen organiseerde. In totaal werden veertien vissen gevangen, die een totaal gewicht hadden van ruim één kg. De uitslag luidt als volgt: 1. J. Hans kamp, 2. J. van Ham. 3. P. Velleman, 4. J. Tienpond, 5. H. Smid. 6. A. Dieleman, 7. H. Vinke, 8. J. de Nooijer. 9. J. van Eek, 10. J. J. Heijdens, 11 J. Ceelen. Jeugdaccordeonorkest gaf concert in Zeebrugge Zondag heeft het Vlissings jeugdaccor deonorkest een reisje gemaakt naar Zeebrugge, waar het orkest een concert verzorgde op een volksfeest. Een uitno diging om ook naar de stad Brugge te komen om hier eveneens een uitvoering te verzorgen, heeft het orkest inmiddels aanvaard. MIDDELBURG Vakantiespelweek voor Middelburgse schooljeugd Deze zomer zal voor de Middelburgse schoolkinderen weer een vakantiespel week worden gehouden met allerlei bui tenspelen en wedstrijden. Dit evenement wordt georganiseerd door 'n commis sie, waarin onder meer vertegenwoordi gers van het club- en buurthuis ,,'t Trefpunt" zitting hebben. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 1-6: A.itlamtik Antwerpen. Hegra van zee, Neptumus vap Middelburg. Binnca Corrado van Rot terdam. Melropole van Norwich, Victis Isle Londen, Antiquity van Antwerpen, Nar wal van Antwerpen, Crescendo van Londen; op 2-6: Democraat van zee, Veritas van Mid delburg. Vlissingen vertrokken op 1-6: Hegra naai Antwerpen. Vectis Isle naar Rotterdam. Me- tropole naar zee. Bianca Corrado naar Cana- Neptunus naar Dover. Narwal naar Rendsborg: op 2-6: Veritas naar Boston. Crescendo naar Immingliam, Antiquity Great Yarmouth. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op -6: Willem Barendsz van z«-e-Gent, Ador van Great Yarmouth. Zafra van Mena Ahmadi, Calclias van Klaipeda, Seabreeze van Lon den, .Vijgendam van Swansea, Korendijk van Rotterdam, Helen van Londen, Silvretta van Rotterdam, Stentor van Le Havre. Cornelia Houtman van Gdynia, Schiedijk van Rotter- VHssingeo gepasseerd van Antwerpen op 1-6: Despatch naar Londen-Gcnt, Sappemeer Rotterdam. Arnedijk naar Rotterdam. Viking naar Rotterdam, Kerksingcl i Rouen: op 2-6: Axeldijk naar Houston, Deo Gratlas naar Londen. Vlissingen aangekomen op 2-G: Trio van Zeebrugge, Victor-H van Zeebrugge, Cele brity van Middelburg, Forel van Middelburg, Gerhard-Elferlng van Antwerpen, Svolder van Antwerpen; op 3-0: Cobeltra van Ant werpen Polawlnd van Brest, Catharlna-W I-Iansweert. Jurgen-Slahmer van Kristii hamn: op 4-6: Bro van Archangel, Pomte- Pedrido van Santander. Vlissingen vertrokken op 2-6: Forel Boston. Port-Talbot naar Antwerpen, Cele brity naar Antwerpen, Trio naar Antwer pen, Londen-Confidence naar zee, Gerliard- Elfering naar Goole, Demoeraat naar Ant werpen; op 3-6: Polawind naar Kiel, Cobel tra naar Lorient. Catharlna-W naar 'zee, Jurgen-Stahmer naar Middelburg; op 4-6: Bro naar Sètc. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 6: Linden van Dieppe, Atlantlde van Nan tes Gent. Musketier van Londen. Anna-Henny Londen/Gent, Carmen van Goole/Gent, Adile-R van Rotterdam, Zonnekerk van Bre ien. Taurus van Par: op 3-6: TJoba van otterdam, Hera van Hamburg, Regina van Teigemouth, Jurjen de Vties van Zcecezin, Canada van Londen, Sparta van Methil. Kalsedijk van Le Havre. Van Brakel van Wisbeck. Togokust van Bremen, Aegis van San Juan Pr./Gent, Sloterdijk van Houston, Riouw van Hamburg, Ulysses van Bremen, Majorca van Grangermouih, Loosdrecht van Bremen: op 4-6: Repeto tan Neuth, Rose van Oslo. Hilversum van Hamburg, Ardcas van Cadiz. Jongkind van Glasgow. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op Vechtberg naar zee. Helemar-H naar Lc Havre, Alblas: ordijk naar Rotterdam, Wim 2 naar Zweden—ont. Willem-Bnrendz Londen/Terncuzen. Rex naar Londen/ Gent, Oosterburgh naar Stockholm, Hase- wint naar London, Hoktas naar Goole, Ap- pingedam naar zee, Sloterkerk naar Rot terdam, Stentor naar Amsterdam Gazelle Londen, Donau naar Par, Sllvrntta naar Stockholm, Juvelta naar Stockholm, Eagle Londen, Zonnekerk naar Londen, Hen- ny-J naar Londen, Argo naar Rendsborg, Heemraadsingel naar Caen'Gent, Zwijndrecht naar Duinkerken, Atlantlde naar Bremen/ Gent, Unden naar Gothenburg/Gent, Elle- woutsdijk naar zee, Seabreeze naar Londen, Koredijk naar Houston. Znfra naar Persian: op 4-6: Schiedijk naar New York. O.- EN W.-SOUDURG RUNDVEEKEURING SOUBURG Bij de dezer dagen te Souburg gehou den rundveekeuriiigen waren de uitsla gen als volgt: le kalfs: 1. Flora 5, W. de Buck, la, medaille Z.L.M.; 2. Nora 12, J. Brasser, lb; 3. Jopie 7, A. Lorier, lc; 4. Ina, J. de Visser Jac.zn., 2a; 5. Hiltje, G. Koole, 2b; 6. Juliana. W. de Buck, 2c; 7. Hil- verda 30, P. Koole, 2a. 2de kalfs: S. Adèle 2, W. de Buck, la; 9. Flora 3, W. de Buck, lb; 10. Nora 10, G. Koole, lc; 11. Stam 6, W .de Buck, ld; 12. Mieske 5, P. Koole. 2a; 13. Antje 7, P. Koole, 2b; 14. Truida. J. de Visser, 2c; 15. Nora 11, J. Brasser, 2d; 16. Mi na 1, P. Koole, 2e; 13. Iempje 13, J. de Visser, 3a; 18. Beppie 54, P. Koole, 3b. 3de kalfs: 19. Gerarda v. Jolanda, G. Koek, la, medaile v. d. coöp. melkfabr.; 20. Adèle 1, W. de Buck, lb; 21. Jopie 3, A. Lorier, lc; 22. Antje 6, P. Koole, ld; 23. Ina v. 't Eikebosje, P. Koole, 2a; 24. Gaskrana, G. Koole, 2b; 25. Juliana, P. Koole, 3c. 4de kalfs: 26. Minerva 5. W. de Buck, la, medaile v. d. Coöp. Eiland Walche ren; 27. Anne 5, P. Koole, lb; 28. Nora1 8, J. Brasser, lc; 29. Ingrid, J. de Vis ser Jac.zn., ld; 30. Emma 5, J. Brasser, 2a. Oudere koeien: 31. Jopie 2, A. Lorier, la, medaille v. h. gem.bestuur Souburg; 32. Rutje 2, W. de Buck, lb; 33. Geertje 2, A. Lorier, lc: 34. Corry 3. G. Koole. ld. Vaarzen: 35. Annie 9, P. Koole 1; 36. Diamantje 3, P. Koole, 2. Kampioen werd Adèla 2 van W. de Buck. Aanvoer en kwaliteit waren goed. MEL1SKERKE RAADSLID KOENE WORDT VRIJDAG ZEVENTIG JAAR Aanstaande vrijdag wordt de heer J. Koene te Meliskerkc zeventig jaar. De heer Koene is sinds 1954 lid van de ge meenteraad van Meliskerke (voor de C. H.U.). In januari van het vorig jaar was hij veertig jaar lid van de kerkvoogd" Nederlands Hervormde Kerk te kerke. Hjj oefende onder meer de functie van president-kerkvoogd uit en droeg veel bij tot de restauratie van kerkge bouw en orgel. Sinds 1947 maakt de heer Koene deel uit van het bestuur van de Polder Walcheren. Verder is hij secreta ris van de Z.L.M., afdeling Meliskerke. Burgerlijke stand BIGGEKKUKE Bevallen: M. J. Wijkliuije-Koets. z.: W. M. Verhnge-Geschiere, z. Overleden: J. Boone, 75 J.: A. Wijkhuüs. 80 J„ wed. v. S. Janse: J. Kodde. 17 j. RITT1IKM Ondertrouwd: A. II. Cevnnl, 27 j, en L. A. de Meij, 27 j.: C. J. Ilooi'tman, 29 j. en A. A. Goulooze, 22 j. SEKOOSKEKKE Bevallen: L. Waltel-Boone, z.; T. Francke-de Kam, z.: J. Koddc-l7,cboucl, z. Getrouwd: J. de Visser, 25 j, on ,T. H. Lird- hout, 20 j.; J. v. d. Brooke, 23 j. en J. D. Scheele, 20 j. Overleden: J. den Hollander, 90 j., wed. v. J. de Later. LAATSTE NIEUWS GROTE BRAND IN ROTTERDAM Een spectaculaire, fel uitslaande brand, die begonnen is in de verf- en vernisfa- briek van Ludwig, Leven en Sormani aan de Keilehaven in Rotterdam, heeft gisteravond een groot deel van het Rot terdamse vrijwillige brandweerkorps druk bezig gehouden. Tegen half elf ontdekten voorbijgan gers brand in de verffabriek. Een brand, die zo snel om zich heen greep, dat en kele minuten nadat de eerste brand wachten ter plaatse waren, reeds groot alarm moest worden gemaakt. De verffabriek brandde geheel uit. De fel brandbare goederen, die in de fabrie ken waren opgeslagen, maakten van de brand een van de meest spectaculai re van de laatste jaren in Rotterdam. Zilverberg 17e in de Giro De Spanjaard Angelino Soler zegevierde maandag in de zestiende etappe van de Ronde van Italië. Hij ïad voor de 123 km van Aprica naar Piano Dei Resinelli 3 uur 31 minuten en 25 seconden nodig. De uitslag was verder: 2. Franco Balmanion (Italië) 3.32.52; 3. Fredy Ruegg (Zwitserland) 3.33.44; 4. Antonio Bailetti Italië) 3.35.50; 5. Alcide Cerato (Italië) z.t.: 6. Vincenzo Meco (Italië) 3.36.05; 7. Armand Desmet (België) 3.36.10. De Nederlander Huub Zilverberg werd als 17de geklasseerd, in 3.37.43. Het algemeen klassement: 1. Battistini 92.22.31; 2. Perez-Frances, Spanje 92.23.02; 3. Masignan 92.23.49; 4. Defelippis 92.24.51; 5. Taecone 92.25.48; e Baldini 92.26.13; 7. Balmamion 56.54; 8. Anglade, Frankrijk 92.27.34; 9. Adorni 92.27.44; 10. Suarez, Spanje 92.30.25; 11. Desmet, België 92.31.19; 12. Zilverberg, Nederland 92.33.09. Belgische en Nederlandse personenwagens botsten Zondagmorgen deed zich op het kruis punt Langewegrijksweg te Bruinisse een aanrijding voor,- waarbij een Ne derlandse personenauto, bestuurd door M. de H. te Leur en éen Belgische per sonenauto, bestuurd door W. A. F. te Bosbeek, betrokken waren. Beide auto's reden in de richting Ziérikzee. De Belg W. A. F. wilde M. de H. passeren, juist toen deze links afsloeg en de Langeweg inreed. Een botsing was onvermijdelijk. Beide auto's liepen materiële schadé op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. ten". Subsidies Aan de Bond van Bejaarden, afdeling Kortgene, wordt met ingang van 1962 een jaarlijkse subsidie toegekend van 100,-, terwijl de Provinciale Commis- Officiële publikatie Hp.t spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op woensdag 6 Juni gaat niet door. Maandag was het echtpaar I. Wattel-van de Broelce wit de Middelburgse Juliana straat zestig jaar getrouwd. De heer en mevrouw Wattel, die beiden SJ, jaar zijn, hebben zes kinderen vier dochters en twee zoons), 19 kleinkinderen en 3 achter kleinkinderen, Achtendertig jaar lang iconen zij in Middelburg; de eerste twee jaar van hun huwelijk verbleven zij in Koudekerke. De heer Wattel, die tuinder was, heeft ruim dertig jaar met groente gevent, en is derhalve in Middelburg een bekende figuur. (Foto P.Z.C.) sie ter bevordering van Rijkswege van de veefokkerij een bijdrage krijgt van 10.-. Het sportterrein te Colijnsplaat zal voor één dag aan de L.J.G. in gebruik gege ven worden voor het organiseren van de jaarlijkse sportdag. Het sportveld te Kortgene wordt op 2e pinksterdag aan de koninklijke muziekvereniging E.M.M. te Kortgene in gebruik gegeven: hierop wordt het jaarlijks concours, uitgaande van de Zeeuwse Bond van Fanfare- en Harmoniegezelschappen gehouden. De Parallelweg langs de provinciale weg over de Zandkreekdam zal voortaan „Eerste Deltaweg" heten, zo besloot de raad, omdat dit inderdaad de allereerste weg was, die bij de Deltawerken tot stand kwam. RAAD KWAM BIJEEN Judovereniging krijgt voorschot In de laatst gehouden vergadering van de gemeenteraad van Kortgene heeft burgemeester A. A. Schuit de raad een overzicht gegeven van de moeilijkheden op onderwijsgebied. Zo komt er per 1 spteniber een vacature aan de o.l. :hool te Kortgene en moet een leer kracht van de o.l. school te Colijnsplaat in militaire dienst. Voorts ligt het hoofd van de o.l. school te Knits in het zieken huis, maar gelukkig is men er in ge slaagd in deze functie voor tijdelijk een onderwijzeres te benoemen. Ondanks deze „treurzang" kon burge meester Schuit ook een gunstiger ge luid laten horen: voorgesteld werd de heer H. Stam in vaste dienst aan de ulo te Kortgene te benoemen, waartoe besloten werd Het verzoek van de gemeente Aarden, burg om adhesie te betuigen ten aanzien van een motie voor verlenging van de wet op de vervreemding van landbouw gronden werd voor kennisgeving aange nomen. De judovereniging „Noord-Beveland" kende de raad verder een renteloos voor schot toe van 1200. Dit bedrag moet worden afgelost in drie jaarlijkse ter mijnen van 400. Verscheidene raads leden vonden het echter wel vreemd, dat op één en dezelfde raadsagenda tegelij kertijd dit voorstel van b. en w. stond en tevens eer. voorstel tot afwijzing var een subsidieverzoek van de volleybal vereniging. Men vond dat men één lijn moest trekken. De heer Abr. Markusse (c.h.u.) merkte op dat er na het behalen van het wereldkampioenschap judo door Anton Gcesink een ware judo-psychose is ontstaan, waarvoor alle andere spor ten moeten wijken. Iedereen en alles doet aan de heupzwaai- en beenklem- mode mee", aldus was zijn mening. Tenslotte werd op aandrang van vrijwel alle raadsleden besloten een sportvei-- eniging, die geldelijk moeilijk zit en in dien dit mogelijk is, met een kleine fi nanciële injectie nieuw leven in te „spui- Slot van pag. 1) tot de welvaart van Scarborough en tot en sterke vriendschap tussen Ne derland, in het bijzonder Zeeland, en Engeland. Jhr. De Casembroot was ingeleid door mr. Smith, die allereerst uiteen zette wat de taak en functie van een commissaris der koningin in Neder land is. „Jonkheer De Casembroot is erg populair, gerespecteerd en ge liefd, hetgeen nog eens bewezen werd door de onderscheiding, die hij dit jaar bij het jubileum van de Neder landse koningin ontving", zo zei hij. „Een hard werker bovendien, die op zijn 25ste jaar al burgemeester werd". Ook ging mr. Smith in op het aandeel, dar de commissaris tijdens de oorlog in het verzet had. Nadat mr. Smith iets had verteld over de inundaties door oorlog ramp in Zeeland, gaf hij tenslotte een toelichting op het Deltaplan, dat hij een „fantastisch dijkenschema" noemde. BOERENKAPEL Vrijwel direkt na de opening heeft Serooskerkes boerenkapel laten horen wat voor geluid een Farmers Band produceert en kreeg houtsnijder A. Jongepier uit Vrouwenpolder gele genheid Scarboroughs burgemeester een houtsnede, het wapen van Zee land, aan te bieden, 's Middags was het op de Zeeuwse expositie in the „Spa" bijzonder druk. De plattelands vrouwen showden de klederdrachten uit alle delen van Zeeland, bakten bo- terbabbelaars en speciale koeken, de monstreerden kantklossen en vorm den een levend tafereel van in een als hoerenkamer ingerichte hoek van de tentoonstellingsruimte, die behal ve de Deltamaquette groot formaat ZEEUWSCH-VLAANDEREN Zwembad opengesteld Door het hijsen van de verenigingsvlag van de Breskense zwemvereniging „Scheldestroom" is zaterdag het Wil- helminazwembad opengesteld. De jeugd, die in grote getale voor het hek was samengestroomd, moest zich.alleen tot inschrijven beperken. Het water, dat slechts een temperatuur van 12 graden Celsius had, leende zich niet om een bad te nemen. Dit weekeinde drietal aanrijdingen in Terneuzen Zaterdag deden zich in Terneuzen een drietal aanrijdingen voor, waarbij diver se voertuigen werden beschadigd. Ge lukkig kwamen hierbij geen persoonlijke ongelukken voor. Op de vrij gevaarlijke kruispunt JulianastraatAxelsestraat verzuimde de chauffeur L. W. uit Sint- Jansteen met zijn personenauto voor rang te verlenen aan de op de Axelse straat rijdende scooter van P. V. uit Hoek. Bij de daaropvolgende botsing werden beide voertuigen aanzienlijk be schadigd. Op de kruising Van Steenber genlaan reed het negenjarig meisje C- H. uit Terneuzen bij het oversteken van de Axelsestraat tegen de auto van F. de B. uit Terneuzen. Ook hier werden auto en fiets beschadigd. Zware schade liepen de twee personenauto's op, die op het kruispunt OranjestraatWillem de Zwijgerlaan botsten. Hier verzuimde A. K. uit Hulst voorrang te verlenen aan de auto van H. de B. uit Terneuzen. Gemeente-ambtenaren in Goes bijeen Motie van vertrouwen in beleid ambtenarencentrum Onder voorzitterschap van de heer H. Strabbing vergaderde zaterdag de afde ling Zeeland van de Nederlandse Bond van gemeente-ambtenaren in hotel Cen traal te Goes. Na het welkomstwoord van de voorzitter werden de diverse agendapunten van de algemene leden vergadering, die eind september in Mid delburg wordt gehouden, nader onder do loep genomen. By monde van de heer R. W. Zylstra, afgevaardigde van de onderafdeling Walcheren, werd geopperd de algemene vergadering voor te stellen een motie van vertrouwen aan te nemen in het beleid van liet ambtenarencen trum. Het ambtenarencentrum, aldus de heer Zylstra, heeft op uitstekende wijze op de bres gestaan voor de gemeente-amb tenaren, vooral tijdens de jongste onder handelingen over verbetering van de salariëring. Het voorstel van de onderafdeling Wal cheren werd met algemene stemmen aanvaard. Ontevredenheid Diverse leden gaven tijdens de vergade ring uiting aan een grote mate van on tevredenheid over het uitblijven van de reeds lang op het programma staande noodzakely'ke verbeteringen van de sala rissen van de gemeentesecretarissen en -ontvangers. De voorzitter was van me ning. dat enig resultaat inderdaad te lang op zich laat wachten. Volgens spre ker is het wachten op de wijziging van de gemeentewet, waarbij tevens de func tie van secretaris en ontvanger zal wor den bekeken, alvorens men overgaat tot eventuele verbetering van de salarissen van de genoemde functionarissen. De heer Strabbing noemde dit stand punt, dat door dc minister wordt inge nomen. in strijd met de eisen die men aan een rechtvaardig beleid mag stellen. „We leven", aldus spreker, „thans nog onder de oude gemeentewet en de daar in genoemde functionarissen hebben recht op een bezoldiging overeenkomstig hun ambt. zoals dit in deze wet is vast gelegd". Spreker was er overigens van overtuigd dat het ambtenarencentrum niets nalaat om ook voor deze functionarissen het maximum te bereiken. De heer J. J. Meulendijk sprak er zijn verontrusting over uit. dat zoveel za ken. die eigenlijk binnenskamers hadden moeten blijven of die een min of meer vertrouwelijk karakter hebben, in de pers worden gepubliceerd. Spreker waarschuwde dan ook voor een te grote openhartigheid tijdens de vergaderingen en sprak als zijn mening uit. dat vooral het in bepaalde kwesties noemen van „man en paard" beslist achterwege moest blijven. Zuid-Beveland erbuiten Tijdens de bespreking van liet pro gramma van de in september te Middel burg te houden bondsdagen, gaf de lieer i\. J. Burger namens de onderafdeling 'Zuid-Beveland, uiting aan zijn gevoelens van onbehagen met betrekking tot de taak van de onderafdeling Zuid-Beve- land in de organisatie van de bonds dagen. „Het is", aldus de heer Burger, „zeer teleurstellend dat de gehele voorberei ding in handen van de onderafdeling Walcheren is gelegd en dat Zuid-Beve land thans overal buiten staat. Het is niet zo", aldus spreker, „dat wij hier consequenties aan verbinden, maar een woord van protest moet hier toch wel op zijn plaats worden geacht". De voorzitter merkte op, dat inderdaad de diverse voorbereidingen in handen van de onderafdeling Walcheren zijn gelegd, met het oog op het feit dat men daar dicht bij elkaar woont en zodoende gemakkelijk voor besprekingen bijeen kan worden geroepen. Spreker zegde evenwel toe, dat nog zal worden beke ken of ook Zuid-Beveland bij bepaalde programma-onderdelen kan worden in geschakeld. Nagekomen advertenties. Heden overleed tot on ze diepe droefheid onze innig geliefde man, broer, zwager en oom de heer JACOB LA GASSE, in de ouderdom van ruim 69 jaar. Namens de familie, A. J. la Gasse-Porreij. Cadzand, 4 juni 1962. Mariaweg W 50. foto's omvat, zilverwerk en houtsnij werk van Jongepier, die men er aan het werk kan zien. In Scarborough weet men nu zo zachtjes aan wel, dat de Dutch Week is begonnen. Overal in de stad, waar van de boulevards terrasgewys rond een vriendelyke baai slingeren, han gen Nederlandse vlaggen de kran ten brachten maandagavond de plat telandsvrouwen op hun voorpagina en de roem van de Farmers Band is intussen zo hoog gestegen, dat de Engelse televisie een optreden vast legde en zij gisteren maandag avond een uitnodiging kregen om in één van de vele grote hotels in Scarborough voor een gezelschap Amerikanen te komen concerteren. Maar de 16 dappere muzikanten had den 's middags, toen zij een con cert in the „Spa" verzorgden, al alles gegeven. Marktberichten ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 2 juni. Aanvoer 12.000 k?r. AA extra 3.25, AAI 3.00. A extra 3.15. Al 2.90. B extra 3.05, BI 2.80. C extra 2.70. Cl 2.50. Dl 1.90, El 1.30. E2 3.30. F1 2.70, Stek 1.45. VEEMARKT ROTTERDAM. 4 juni. Totale aanvoer 1112. Vette koeien en ossen 1442. Vette koeien le kw, 309—350. 2e kw. 230—300, 3e kw. 250—280. Prijzen in cents per kg. Vette koeien: aanvoer iets korter: handel re delijk: prijzen eerste kwaliteit goed prijs houdend. VLASMARKT ROTTERDAM. 4 juni. Waterroot vlas: lage soorten van f 1.35 tot 1,50. middensoorten van f 1.95 tot 1.65, best vlas van 1,70 tot 1,'JO. Dauwroot vlas: van f 1.25 tot 1,70. Breekvlns: van 0,80 tot 1,30 afhankelijk van kwalitiet en bewer- Gezwingelde lokken, van f 0,60 tot 0.95. De produktie van waterrootvlas bleef in de afgelopen week beneden normaal peil daar veel weidewerk was, de meeste aangebo den partijen waren van lage- en midden- lcwaliteiten. De vraag was niet voldoende om het gehele aanbod op te nemen, de meeste belangstelling ging uit naar de lage soorten. De prijzen konden op het peil van vorige week gehandhaafd blijven Het aanbod van dauwrootvlas ondergaat wei nig verandering; voor de meeste soorten be- t goede belangstelling, noteringen onver anderd tot iets lager voor de middenkwali- Breekvlas blijft schaars, de weinige partijen werden verkocht tegen dezelfde prijzen als vorige week. Gezwingelde lokken blijven gunstig in de markt, de produktie wordt re gelmatig verkocht, noteringen onveranderd. De weersgesteldheid blijft ongunstig voor de nieuwe oogst, de groei Is traag hoewel de stand gezond is. De lengte varieert van 1% tot 4 handen. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. juni. Aanvoer 13.000 kg. AA extra 3.40, AAI 3.10, A extra 3 30. Al 3.00, B extra 3.10. BI 2.90. C extra 2.70. Cl 2.60, Dl 2.10, El 1.40, E2 1.30. F1 2.75, stek 1.30. VEILING ROTTERDAM. 1 juni 1962. Andijvie 1 63—76, 2 41—57. Aan- oer 13.000 kg. Sla IA 24—35, 2A 15—26, IC 13—20 p. st„ 6071 p. kg. Aanvoer 92.000 st. Spinazie 1 45—64, 2 32—41. Aanvoer 8.000 kg. Komkommers 70-80 47—55, 60-70 42—52, 50-60 3744. 40-50 3038, 541.58 p. kg. Bospeen 911.03 p. bos, 2 4974 p. b. Aanvoer 15.000 bos. Aardbeien 1 90-1.09. 2 74—99 p. doos. Aanvoer 5000 doosjes Kroten 2840 "'os. Rabarber 1 1219 p. kg. Postelein 1 66—74 p. kg. Radijs wltpunt 13—17 p. bos. ,Waspeen IA 1.18—1.28 p. kg, 2A 89—1.10 p. kg. Selderij 25—35 p. b. Peterselie 43=46 p. bos. Sjalotten 4748 p. kg Uien 3853 p. kg. Tomaten extra A 8,70—9.00 p. bak. Al 8.40 60. BI 8.30. extra C 8.50, Cl 8.40, CC1 7.70. asbloemkool 1 6 st. p. bak 1.30—1.65 p. st, p. b. 92—1.35, 10 p. b. 88—1.20. 12 p. b. 80— Kasbloemkool 2 6 p. bak 971.45 p. st., 8 p. b. 79—1.26. 10 p. b. 69—98, 12 p. b. 63— 78. Aanvoer 9000 stuks. VEILING GOES. 4 juni. Kruisbessen 271. Aardbeien per doos E. 103—106, 1 99—105, 2 6i—83. Groenten. Per stuk: Bloemkool A2 103—125, BI 99. B2 88—92. Cl 35—51. afw. 41—34, stek 25—53. Kropsla 2 16—30, Cl 15—22. Per bos: Radijs 2 15. Sjalotten 14-15 Per kg: SDina- 1 57—62. 2 40—44. Rabarber 1 15—21. Lamsoren 63. Zeekraal 162—173. Stoofsla 91. Aardappelen 40. VEILING BERGEN OP ZOOM, juni. Eospeen 6978. Raapstelen 13—15. Sla 1335. Komkommers 2251. Rabarber -18. Radijs 17—19. Spinazie 26—60. Sav. kool 23—30 per stuk. 0.57 per kg. Bloemkool 53—1.50. Kassnijbonen 3.60. Tomaten 94—1.49. Aardbeien 2243. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 4 juni. Kruisbessen 3.07—3.08. Aardbeien p. doos van 2 ons: extra 92—109. 1 81—101, 2 6376. Groenten: Bloemkool 3254. Bospeen 72. Boskroten 66. Rammenas 6. VEILING MIDDELBURG. juni. Aardappelen. Nieuwe aardappelen grote 1.06—1.25, drielingen 1.01—1.11, kriel 771.03. Fruit. Aardbeien I per doosje 70 94, 2 per doosje 5776. Groenten. Asperges •,68—3.18. Bloemkool 6 per kist 87—136, 8 per kist 76—1.20, 10 per kist 33—64, 12 per kist 4547. Komkommer 60-75 59—60, 50-60 52— 58. 40-50 39—50, 35-40 42 - 43, 30-35 29—34, krom 51—54. Spinazie 1 65—77. 2 67—86. Sla 1 11, 2 14—23. C 11—16 Radijs 9—26. An dijvie 72—1.02. Postelein 02—1.07. Rabarber 17—27. Bospeen 67—93. W aspeen 1.131.31. Boskroten 51—71. Prei 95—1.03. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2200 kg. 2.49—3.14. Schar 357 kg. Bot 902 kg. Wijting 275 kg. Tong 165 kg. Paling 18 kg. Rog 18 kg. Griet 4 kg. Onge sorteerde vis 18 kg. Algemene kennisgeving. Heden overleed gehee! onverwachts mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder LEUNTJE KALJOUW echtgenote van JACOBUS A. BROUWER in de ouderdom van 63 jaar. Allen die haar hebben gekend, zuilen beseffen wat wij in haar verliezen. Souburg: J. A. Brouwer S. Dingemanse-Brouwcr A. Dingmanse J. Pieper-Brouwer J. Pieper C. P. de Landmeter-Brouwer C. de Landmeter Middelburg: J. Jongepier-Brouwer C. Jongepier Waarde: C. de Goffau-Brouwer A. de Goffau Middelburg1: J. Brouwer P. Brouwer-van Moolenbroelt Souburg: M. Brouwer J. Brouwer C. Brouwer-Dingemanse W. Brouwer en verloofde Oost-Souburg, 4 juni 1962. Middelburgsestraat 119. De begrafenis zal D.V. plaatshebben a.s. donder dag te Oost-Souburg. Vertrek vanaf de woning om 2 uur. Geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5