L. J. MAAS Oogstverwachtingen voor de fruitteelt en DEN BOER levert hei drukwerk! Afgelopen boekjaar leverde de vereniging een record-omzet op Wethouder Riemens van St.-Laurens (68) won exercitieprijs van genietroepen JOS JASPERSE KAMPIOEN ZWAAR WELTER Z.-HOLLAND EN ZEELAND FISCHER EN K0RTSN0J VRIJWEL UITGESCHAKELD VOOR EINDZEGE VERRASSENDE OVERWINNING VAN VI0S OP ZUIDWESTERS (4-3) ZEELAND SPORT DAMES VERLOREN UIT MET 12-7 VAN VERBURCH BOERDERIJ. 10 1e verwarmïngs- monteurs 8 isoleerders 10 beton- timmerlieden 10 metselaars 6 opperlieden 8 schoorsteen bouwers 7 elektro-monteurs hoofdleidster DINSDAG 5 JUNI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 VOORZITTER VEILING „KAPELLE" OVER: Tijdens de zaterdagmiddag gehouden algemene vergadering van de veilingvereniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" heeft de voorzit ter, de heer P. J. <1. Dekker uit Wemeldinge zijn openingswoord als te doen gebruikelijk, weer voor een groot gedeelte gewijd aan een op somming van oogstverwachtingen voor het komende seizoen. De heer Dekker kwam daarbij tot de conclusie, dat het voor dit jaar geen ge makkelijke taak is, omdat de langdurige koude periode die nog steeds voortduurt, de ontwikkeling in de natuur sterk vertraagd heeft. In deze vergadering werd voorts rekening en verantwoording gedaan over het afgelopen boekjaar, dat een record-omzet te zien geeft van 12.002.592,92. Financieel was het voor de vereni ging een gunstig jaar, zodat overge gaan kon worden tot terugbetaling van één procent aan veilingprovisie tot een totaalbedrag van 118.430. De contributie evenals de veilingper centages werden onveranderd vast gesteld, alsmede ook de tarieven voor koelen, sorteren, verpakken en em- ballagehuur. Voor wat betreft de oogstverwachtingen voor het nieuwe seizoen, begon de heer Dekker met op te merken, dat in de fruitwereld een cyclus voorkomt van grote en kleine oogsten. Volgens deze regel zou er in 1962 in Europa en in ons land een grote oogst verwacht mo gen worden. Verschillende factoren la ten ruimte toe voor wat optimisme, waarvan de heer Dekker noemde de rij ke bloei en de goede stand van d€ vruchtbomen. Ook de stand van de Cox Orange Pippin, die vorig jaar zoveel te wensen overliet is goed. Tenslotte noem de spreker de goede vochtigheids toestand van de grond. Nachtvorsten zijn tot heden slechts plaatselijk voorge komen, waarbij wel wat schade is ver oorzaakt. De over het algemeen op prijs gestelde late bloei is dit jaar zoveel ver traagd, dat vele fruitkwekers nog in on zekerheid verkeren. Sommigen vragen zich dan ook af of de lage temperaturen tijdens de bloei van invloed zullen zijn op de juni-rui. De heer Dekker was dan ook van oordeel, dat een en ander by de raming voorbehoud oplegt. De peren Van peren kan er iets meer gezegd wor den dan van de pruimen en appels. Zo kon de heer Dekker mededelen, dat er in Zeeland een redeiyke pereoogst ver wacht mag worden, waarbij de oudere bomen beter bezet zijn dan de jongere. Wel lopen de verwacntingen per bedrijf uiteen. In het algemeen kan gesteld wor den, dat de Précose de Trévoux, Confé rence, Beurré Hardy, Beurré Alex Lucas Zwijndr. Wijnperen en stoofperen, een goede oogst doen verwachten. Rassen als Clapp's Favorite, Bonne Louisse d' 'Avranches, Tr. de Vienne en Doyenne du Cornice geven een onregelmatig beeld te zien, zodat geen grote oogst verwacht moet worden. Omtrent de pruimen en appels achtte de heer Dekker het beter later een oordeel te vormen. Een uitzondering wilde do heer Dek ker maken voor de vroege appelras. sen Yellow Transparant en Perzik appel die een goede oogst doen ver wachten. Ten aanzien van het zacht fruit concludeerde do heer Dekker een rijke bloei by aardbeien en oen gunstige stnud van gewas. Van kruisbessen mag een matige en van zwarte bessen een kleine oogst ver wacht worden. I5j] de rode bessen heeft de Prolific sterk geruid, maar liet ras Jonkheer van Tets belooft een goedo oogst. De stand van frambozen en brumën is onregelmntig. Zeven spelers van V.V.V. op de transferlijst Als de spelers van de naar de eerste divisie gedegradeerde cre-divisieclub V.V.V. elders onderdak krijgen ziet het er voor V.V.V. voor het komende seizoen niet erg rooskleurig uit. Niet inindr dan zes spelers van het eerste elftal hebben namelijk tot het bestuur het verzoek gericht om op de transferlijst te worden geplaatst. Het zijn de spe lers Harry Steeg, Ton van den Hurk, Hans Sleven, Frans Swlnkels, Cor dc iHeulemeestcr en Jan Sehattorje, die allen tot de vaste kern van het eerste elftal behoorden in het afgelopen sei zoen. Het V.V.V.-bcstuur plaatst voorts dc speler Willy Erkena op dc transferlijst. Het V.V.V .-bestuur heeft dc spelers die aan hot betaalde voetbal deelnemen een week geleden op dc hoogte gesteld van de nieuwe premiebedragen die de vereniging in de eerste divisie zal uit keren. Voor een gewonnen wedstrijd wordt een premie van tachtig gulden, voor een gelijk spel een premie van veertig gulden uitbetaald. Bovendien krijgen de spelers een vergoeding van vijf gulden per trainingsavond. Voor een nederlaag ontvingen do eerste elf- talspelers tot dusverre tien gulden. In de nieuwe competitie zullen ze echter niets meer krijgen voor een nederlaag De zes eerstgenoemde spelers die op eigen verzoek op de transferlijst ko men zijn van oordeel, dat ze bij een andere club meer kunnen verdienen. Het V.V.V-bestuur is desondanks toch van plan om in het komende seizoen minstens even sterk als in het afgelopen seizoen en zo mogelijk nog sterker aan dc competitie van de eerste divisie deel te nemen. De heer Dekker deed ook nog enkele mededelingen voor wat betreft de ge meenschappelijke ordening van de groen ten- en fruitmarkten in net kader van de E.E.G., waarbij het handelsverkeer yoor de kwaliteit „extra" van appelen en peren worct vrijgegeven. Voorts deel de de heer Dekker mede, dat het bestuur van het Produktschap Groenten en Fruit heeft besloten om bij export van extra kwaliteit eenmalig fust verplichtend te stellen met uitzondering voor de landen België en Luxemburg. Welke moeilijkhe den er mogelijk uit voort kunnen vloeien, is niet te zeggen, maar wel vroeg de heer Dekker aandacht voor een in een vakblad hierover geschreven ar tikel, waarin werd gezegd: „We zullen slechts kans van slagen hebben, als we bij de export van „Extra" ook werke lijk „Extra" zullen exporteren. De heer Dekker deed ook nog enkele mededelingen van besluiten, die er op een vergadering van veilingen zyn ge nomen aangaande de industrieleveringen op zaterdag. Daarby zal het leveren voor de industrie tot tien uur mogelijk zijn van aardbeien, frambozen en zwar te bèssen, voor zover dit op vrijdag in voorverkoop is geveild. Omtrent de leve ringen van consumptie-goederen zijn de veilingen vrijgelaten. Het bestuur zal zich hierover nader beraden. Namens de financiële commissie bracht de heer A. Stols uit Wemeldinge verslag uit. Tot nieuw lid van deze commissie werd be noemd de heer W. J. Meeuse uit Yerse- ke en tot plv. lid, de heer Iz. Slabbe- koorn uit Biezelinge. Wethouder J. Riemens van Sint-Laurens is deze week een onderscheiding te beurt gevallen, waar bij alle „stoutste ver wachtingen" in een stram, militair licht ver bleken. In de Lunetteka- zerne te Vught is hem het erevaantje van de genietroepen uitgereikt - de 68-jarige, vergrijsde wethouder won dit vaan tje als eerste prijs in een exercitie-demonstratie, waarbij hij wat ongewild van toeschouwer deelne mer werd. Het was op een ouder dag in de Lunettekazer- ne: het echtpaar Rie mens bezocht zoon Rens, die zijn basisopleiding voltooid had. Ty'dens de ze ouderdag ontving eerst de beste soldaat van de basisopleiding een dergelijk vaantje: een vlaggetje met het embleem van de genie troepen op een fraaie, koperen standaard. In de middaguren gaven de nieuwe soldaten een de monstratie exercitie „nieuwe styi", die vol gens het programma ge volgd zou worden door een demonstratie „oude stijl". Toen het zover was, maakte zich uit de kazernegebouwen een sergeant los, die gekleed was in de tenue, dat de militairen tijdens de mo bilisatie 1914-1918 droe gen. En of alle aanwezi ge vaders, die vroeger ook in militaire dienst waren geweest, maar wilden aantreden voor exercitie... Zo ook wet houder Riemens (van de lichting 1914), die zo verkwikkend exerceerde, dat hij later uit handen van een kolonel het vaan tje zou ontvangen. Het bleef niet bij het vaan tje. Er kwam ook een vaatje. Aangedragen door een bedrijvige mar ketenster, die de heer Riemens een bemoedi gend glaasje inschonk en bovendien... Nou ja, dat wil de heer Riemens liever niet zo onver bloemd in de krant. Dat vindt mevrouw Riemens ook. Het glaasje alléén was wel voldoende ge weest. (Foto P.Z.C.). BOKSEN IN VLISSINGEN Door beslissing van de Nederlandse Boksbond Jos Jasperse van de Vlissingse boksver eniging DOS is zaterdagavond kampioen geworden van Zuid-Holland en Zeeland in het zwaar weltergewicht. Overigens Kebeurde dit niet door een overwinning i de titelstrh'd tegen de Rotterdammer A. Buys, wellte wedstrijd het program ma vermeldde. Het ging veel eenvoudi ger: Jasperse hoefde er zelfs geen enke le moeite voor te doen. Nadat de titel strijd reeds tweemaal was uitgesteld, verscheen Buys ook zaterdagavond niet. In verband hiermee heeft de boksbond Jasperse uitgeroepen tot kampioen. Jasperse kwam in het Concertgebouw te Vlissingcn toch nog in de ring en wel te gen Walter van de boksvereniging Theo Huizenaar uit Rotterdam. Jos Jasperse won in de eerste ronde door interventie van de scheidsrechter. In een gevecht over 3 ronden van 2 mi nuten verscheen de Vlissinger Bertus van Hoven tussen de touwen tegen A. Overheul van de boksvereniging Van Ypcren uit Rotterdam. In deze boeiende party moest Van Hoven zich in de eerste twee ronden hoofdzakeiyk bepalen tot verdedigen. In de derde ronde ging hy echter meer tot de aanval over en wist een „onbeslist" te bewerkstelligen. Een gevecht, dat eveneens onbeslist eindigde was dat tussen Jam Tameris van DOS utt Vlisslngen en Chris Dokter van de boksvereniging Theo Huizenaar. Note- baart van DOS kwam in een stry'd van 3 ronden van 2 minuten uit tegen F. Smit van de boksvereniging Theo Hui zenaar. Smit ging in de tweede ronde neer, maar de gong redde hem. In de derde ronde moest Smit een serie slagen incasseren, waartegen hij niet bestand was: Notebaart won door k.o. Een aantrekkelyke partij was die over 3 ronden van 2 minuten tussen Lazeroms van de boksvereniging Roosendaal en J. van de Meer van DOS. Lazeroms begon uitstekend en wist al direct een rechtse hoek te plaatsen. Van de Meer herstelde zich echter uitstekend. De Vlissinger won tenslotte in de derde ronde door In terventie van de scheidsrechter. Step van DOS bokste in zyn party over 3 ronden van twee minuten tegen W. Buys van Theo Huizenaar veel te verdedigend. Hy verloor dan ook op pun ten. A. Lamers van Dps was in zyn lipaard van de boksvereniging Roosen daal. Gelijns wist met zijn flitsende sto ten te weinig voordeel te behalen en de wedstrijd eindigde dan ook onbeslist. Een bijzonder matige wedstrijd daaren tegen leverden de A-klassers Zeelenberg van de boksvereniging Van Yperen uit Rotterdam en Matxheusen van de boks vereniging Eindhoven. In de eerste ron de moesten beide boksers byzonder veel stoten incasseren. In de tweede en derde ronde hadden zy daardoor geen kracht meer over om nog door te zetten en ook de verdediging werd flink verwaarloosd. Het werd tenslotte een „beuk"-partij, waaruit Mattheusen als overwinnaar op punten naar voren kwam. In de pauze gaven Geutjens en Kantelberg van de boksvereniging Eindhoven een boltsde- monstratie. Na afloop van de wedstrij den was er dansen met muziek van „The Blue Boys". Dit bleek reeds direct gin en al vrij spoedig ging dan ook de handdoek in de ring. Een goede wedstrijd boksten de A-klas sers Aad Jansen van Theo Huizenaar en J. van Ooyen van de boksvereniging Eindhoven. Jansen won in de derde ron de door k.o. Een aantrekkelyke stry'd over 3 ronden van 2 minuten leverden ook Geiyns van Theo Huizenaar en Ma- KANDIDATENSCHAAKTOERNOOl Keres, Geiler en Petrosjan nu samen aan de Zeiding 'Het uitspelen van do afgebroken par tyen van het knndidatensclianktoernooi in Willemstad bracht do overigens ver wachte terugval van Viktor Kortsnoj, zodat het aantal serieuze kanshebbers Is beperkt tot drie Dat zyn In dc allereer ste plaats Paul Keres en verder Petros- jan en Geiler, die beiden anderhalve punt uit hun twee afgebroken partyen haalden en wZcli daarmee op gelyke hoog te hebben geplaatst als de 46-jarige grootmeester Keres uit Tallin. Viktor Kortsnoj moest tweemaal in het zand byten. Tegen Petrosjan, die op in structieve wijze een eindspel won van goede tegen slechte loper en tegen Gel- lei- die hem mei een felle aanval eigen lijk al voor het afbreken had overrom peld. Do resultaten van zaterdag beteke nen vrywel het einde van Bobby Fischer uls kanshebber op de eindze ge- Dc jonge Amerikaan speelde zowel te gen zyn landgenoot Benkö als tegen Gelier remise en is wat zyn prestaties betreft nog steeds niet boven de 50 pro cent gekomen. Hij heeft evenals Korts noj een achterstand van twee volle punten op het leidende Russische drietal van wie er allicht wel één in vorm zal blijven.. Met nog twaalf ronden te spelen maken daardoor in feite vyf van de acht deelnemer- geen kans meer op een titel gevecht tegen wereldkampioen Botwin- nik. Vijftiende ronde. Kortsnoj-Geller 0-1; Petrosjan-Tal %-%; Benkö-Fischer Zestiende ronde: Geller-Fischer %-% Kortsnoj-Petrosjan 0-1. De stand Is nu: 1, 2 en 3 Keres, Gelier en Petrosjan (Rusland) allen 10% punt, 4 en 5 Kortsnoj (Rusland) en Fischer (V.S.) beiden 8 punten, 6 Benkö (V.S.) 7% punt, 7 Tal (Rusland) 5 punten, 8 Filip (Tsj. Slow.) 4 punten. TENNIS Animo I kampioen tweede klas Zuid Nadat Animo 1 in de uitwedstryd tegen de Bredase L.T.V. 1 niet verder kwam dan een 4-4 gelyk spel, slaagden de Terneuzenaren er in om vorige week zondag de thuiswedstryd tegen de Bre- danaars met 7-1 te winnen en daarme de direct na de promotie het kampioen schap te veroveren Animo 1-Bredase L.T.V. 1 7-1. Enkelspelen: M. Praasterlnk-R. Spran- gers 6-1, 0-6, 6-4; C. Jurry-H. Vlamings 6-3, 6-2; mej. B. v. Fraayenhove-mej- Huisman 6-2, 6-1; mej. D. Thomaes- mej. v. d. Sas 4-6, 7-5, 4-6. Dubbelspelen: mej. v. Fraaycnhove/ Jurry-mej. Huisman/Sprangers 6-0, 6-3; mej. Thomaes/A. Ysebaert-mej. v. d. Sas/Vlamings 6-3, 6-2; Praasterink Ysebaert-Spr-angers/VIamings 6-2, 6-4; mej. v. Fraayenhove/mej. Thomaes-mej. Huisman/mej. v. d. Sas 6-3, 6-3. ZEEUWS KORFBAL Kampioenschap kan Luctor 1 en Swift 3 bijna niet ontgaan In de eerste klas van de Zeeuwse Korf- balbond vielen enige verrassende uit slagen te noteren. Zo verloor Zuidwes ters I zowaar in Krabbendyke van VIOS 1 met 4-3, doch ook Tjoba 2 en Elto 1 wisten twee punten te verzame len. De Tjobanezen bleven met 5-2 de baas over TOP, waardoor de laatsten de dans niet meer kunnen ontspringen. Daar Elto 1 met 3-2 de meerdere bleef van Zeelandia I, is de strijd om de voor laatste plaats in hevigheid toegenomen. Swift 2 won in een avondwedstrijd met 1-8 van TOP, doch kon het in Goes te gen TOGO 1 niet klaren, waarmee de laatsten dus revanche namen voor de vorige geleden nederlaag. De stand is nu: Animo 1 TOGO 1 Swift 2 Zuidwesters Zeelandia 1 Tjoba 2 VIOS 1 Elto 1 TOP 13 12 0 1 24 14 11 1 2 23 15 10 1 4 21 15 9 2 14 4 2 8 10 14 4 0 10 10 3 1 6 14 3 1 10 11 0 0 11 int bovenstaand overzicht blijkt, dat Animo 1 slechts vier punten nodig: heeft uit drie wedstrijden om de kam- pioensvlag te kunnen hysen. Door de nederlaag van Zuidwesters 1 verspeel- LEZERS SCHRIJVEN Klacht autobusvervoer Hiermede wil ik de aandacht vestigen op de wyze van vervoer door de auto busonderneming i.e. „Het Streekvervoer Walcheren" op de lijn Middelburg-Vlis- singen v.v. Slechts één voorbeeld wil ik hier aanha len: De laatste autobussen welke op zater dagen en zondagen om 23.45 uur van de Leeuwentrap in Vlissingen vertrekken worden onderweg dermate volgepropt dat de naam „veevervoer" voor dit soort van transport nog veel te fraai klinkt. Het is naar mijn mening voor de leiding van dit bedrijf beschamend om dit schan delijk vervoer openlijk te demonstreren. Men stellen zich even voor wat de ge volgen zyn, indien er onverhoopt een on geluk zou gebeuren, hetgeen ook op de lijn Middelburg-Vlissingen tot de moge lijkheden behoort. Welke instantie is ten deze bevoegd in te grijpen nu de gemeentepolitie in Mid delburg of Vlissingen, nocli de rijkspoli tie en mogelijk zijn er nog wel meerdere instanties die belast zijn met controle werkzaamheden op het vervoer langs de weg, ooit handelend optreden Dat het Streekvervoer Walcheren evenals iedere andere vennootschap ernaar streeft een zo groot mogelijk winstsaldo te behalen is zyn goed recht, maar nimmer mag dit ten koste gaan van de veiligheid van de passagiers. Hoe denkt de Raad van Commissaris sen over deze beleidsdaad van de huidige directie? Hopelijk hebben deze heren hieraan een boodschap, nu bovenge noemde overheidsdienaren passief blij ven. Middelburg. Een buspassagier. Noot van de redactie. De directie van de N.V. Streekvervoer Walcheren deelt ons in antwoord op bovenstaande klacht het volgende mede: Serieuze klachten richte men, by voor keur schrifteiyk, tot de directie onder pgaaf van datum, ritnummer en tijd. Jonder deze gegevens wordt een onder zoek bemoeilijkt, hetgeen voor een vlot te afwikkeling niet gewenst is. Anonieme klachten Kunnen niet in be handeling worden genomen. de derde den de Souburgers de kans plaats. In 2B won Luctor 1 met 0-6 van Vi tesse, waardoor het kampioenschap de Zeeuws-Vlamingen vrijwel niet meer kan ontgaan. Olympia won met 4-8 van De Poel, waardoor ze de vierde plaats bereikten achter Vol harding- De stand aan de kop luidt: Luctor 1 11 10 1 0 21 Blauw Wit 1 13 8 3 2 19 Volharding 14 7 2 5 16 Olympia 14 7 1 6 15 In 3A is de positie van Swift 3 byna onaantastbaar geworden. Zelf won nen de oranje-hemden met 2-10 van DOS '55, terwyl concurrent Animo 3 wel vein Vedo 2 wist te winnen, doch tegen Swift 5 kwamen de gestreep- ten juist iets te kort, het werd in Middelburg 8-6. Ondo 3 wist een 8-4 zege op Stormvogels 2 te beha len en bezet nu de vierde plaats. De stand aan de top der ranglijst is nu: Swift 3 14 13 0 1 26 Animo 3 13 9 2 2 20 Atlas 14 8 3 3 19 Ondo 3 15 6 4 5 16 Swift 5 12 6 1 5 13 In 3B heeft TOGO 3 nog slechts drie punten nodig uit 5 wedstrijden. De „drietjes" wonnen met 9-1 van Elto 2, verder won VOPO met 6-4 van Tjoba 3, doch de laatsten wisten tegen TOGO 4 aan het langste eind te trekken (6-2). VZOD schoot tegen Zeelandia 2 met scherp (11-5) en komt er dus steeds beter in. In de avondklas is Zuidwesters 3 wel één van de voornaamste kandidaten voor de titel. Zelf wonnen de Soubur gers van dorpsgenoot Animo 4, terwyl Ondo 2 nu tegen Swift 4 het onderspit moest delven (1-4). Hierdoor behielden de groenzwarten de kop. Geen voetbalveld en dus maar vissen... Bij gebrek aan een voetbalveld om hun balletje te kunnen trappen hebben de leden van de Middelburgse zomeravond voetbalclub „Blauw Wit" van de nood een deugd gemaakt en hebben zondag te Zoutelande een viswedstrijd georga niseerd. Deze zeer geanimeerde wed strijd werd een overwinning voor C. W. Wolf, die met 8 vissen met een totale lengte van 134 cm de eerste prijs behaalde. F. de Buyzer werd met 7 vissen met een lengte van 129 cm goede tweede, terwijl M. A. Hilleman met zijn 4 vissen ter lengte van 79% cm de derde plaats voor zich opeiste. A.N.A.B. BESPRAK C.A.O. LAND- EN TUINBOUW Zaterdagmiddag kwam de federatie Zuid-Beveland en Walcheren van de Al gemene Nederlandse Agrarische Be- drijfsbond in de „Prins van Oranje" te Goes in vergadering bijeen onder voor zitterschap van de heer M. P. de Graaf uit Kloetinge. Ty'dens deze vergadering werd een nabespreking gewyd aan de tot stand gekomen c.a.o.'s voor de land en tuinbouw. Speciaal de moeilyke punten hierin wer den nader toegelicht. Over het algemeen bleek men over de c.a.o.'s wel tevreden. Het aantal vrije zaterdagen werd uit gebreid, terwiji de lonen ongeveer elf tot dertien cent per uur werden ver hoogd. Tevens kwamen wensen naar voren met betrekking tot de loonactie voor komend jaar. Ook de mening van het hoofdbestuur hierover werd bespro ken. Komende winter zal weer een toernee- avond voor de leden en huisgenoten worden gegeven Met het gezelschap Dick Gabel. De avonden worden gehou den te Goes en Rilland-Bath. Voorts werd meegedeeld, dat het federatiebe stuur de heer M. de Waard uit Rilland- Bath had gekozen tot secretaris. HANDBAL Degradatiekandidaten in de overgangsklas heren wonnen In de strijd in de overgangsklas gaat het er bij de heren op lyken, dat de twee degraderende verenigingen uit Zuid B zullen komen. Van de medegegadigden voor de onderste plaats Dynamo en Hellas n zag Dynamo kans kampioens pretendent BSV een gelijk spel af te dwingen 5-5. Hellas II maakte korte metten met EBHV en stuurde deze ploeg met een 14-6 nederlaag naar huis. Volt deed het niet slecht tegen Esco, maar verloor toch met 5-7. Het was een zeer harde wedstrijd, waarin Esco alles op alles zette om te winnen. Aratum Meteoor won verdiend van Animo met 15-3. By de dames werd de wedstrijd Marathon-Swift uitgesteld tot vanavond, dinsdag. Zeeland Sport was op bezoek bij Ver- burch en moest met een 12-7 nederlaag huiswaarts keren. Enigszins tegen de verwachting in verloor Posterholt van DWS met 8-3. VHC, dat steeds beter uit de bus komt versloeg nu Animo met 4-2. Promotiewedstrijden In de promotiewedstrijd voor de over gangsklas verloor Hellas met 12-7 van Eindhovén. Hellas dat met 3 in vallers naar de lichtstad trok, was hierdoor al zo gedupeerd, dat de overwinningskansen niet groot meer waren. Zowel Hellas als Eindhoven speelde zonder inspiratie. Poortvliet maakte voor Hellas de eerste tref fer, maar Eindhoven stelde daar vier doelpunten tegenover. Door Walraven werd het 4-2. Toen Suurland weer voor Hellas scoorde, was de stand reeds 6-2- Eindhoven liep nog uit tot 7-3 en met deze stand kwam de rust. Daarna zakte het spel nog meer en Eindhoven liep uit tot 9-3. Boutens en Poortvliet brachten de stand op 9-5. Eindhoven scoorde twee treffers, waar na R. Jacobs de stand op 11-6 bracht. Vervolgens werd het nog 12-6, eer Poortvliet de eindstand op 12-7 bepaal de. De damesontmoeting SIOS-QuIntus ein digde met een 6-3 zege voor Quintus. Het was een levendige wedstrijd, waarin de verdediging van Quintus het gemak- keiyk had, doordat SIOS te haastig schoot. Districtsklassen In de districtsklas heren was van be lang de wedstrijd Fortuna-Volharding, die door Fortuna met 10-9 werd gewon- Met de rust had Fortuna ook al voorsprong: 6-5. Het was een mid delmatige wedstrijd met veel gemiste In dc dames le klas was Hontenisse zeer actief en klopte Olympus met 4-2. In de heren 2e klas versloeg SIOS in een aardige wedstryd Marathon n met 9-6. In de dames 2e klas Is Volharding volledig uit vorm. Dit maal werd het een 6-3 nederlaag tegen Zeeland Sport 2. Beter verzorgde verse braadkuikeus koopt U alleen bij de poelier. Malse braadkuikens per 500 gr. 2/25 Soepkippen per 500 gr. 2, Kippepoelet per 500 gr. 1, Heerlijke malse braadkuikens aan het spit gebraden 4/004,50 per stuk. Dagelijks verse henneëieren, TO stuks 78 cent. ■poélier WALSTRAAT 79, VLISSINGEN TELEFOON 01184 - 2305 De officier van justitie in het arrondissement Middel burg maakt bekend, dat in de onteigeningsprocedure van de burgemeester der gemeente Koudekerke, ser,procureur mr. J. F. C. van Deinse, tegen P. Wisse Jacobus zn. te Koudekerke, gedaagde, procureur mr. M. A. Terwoert, door de bij vonnis dier rechtbank van 4 april 1962 benoemde rech- ter-commissaris, de heer mr. T. W. Attema, is be paald, dat het onderzoek van de bij dat vonnis be noemde deskundigen zal plaatshebben op de te ont eigenen percelen, kadastr. bekend gemeente Koude kerke sectie H nos. 54 en 67 (gedeeltelijk) ter groot te van resp. 26 centiare en 1 are 45 centiare, op don derdag 14 juni 1962 te 10.30 uur. Middelburg, 1 juni 1962. De officier van justitie voornoemd, J. L. Andreae, s. Te koop gevraagd voor geldbelegging: Gebruiker kan pachter blijven. Brieven onder nr. 30153, Adv. Bur. Benjamin, Pb. 111, Bergweg 351, Rotter dam. Duizenden genoten vorig jaar van het unieke spel van stemmen, muziek en licht, waarin de historie van de eeuwenoude Abdij te Middel burg herleeft. Een onvergetelijke rondgang van een uur. 7 beelden uit de geschiedenis. Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond van 6 juni tot en met 7 september. Inlichtingen en kaartverkoop overdag: bureau V.V.V., Lange Delft 23, Middelburg, tel. (01180) - 2112; 's avonds: ingang Nieuwe Kerk. Toegang 1,50, kinderen 1,Gezelschappen reductie. der assurantievereniging „HELPT ELKANDER", gevestigd te Serooskerke (W.), te houden op donderdag 7 juni 1962, des n.m. 3 uur, in het café „De Eendracht", Markt te Middelburg. Agenda: notulen, jaarver slagen, verkiezingen. D. Gideonse jr., voorz. P. Kesteloo, secretaris. Technisch bureau vraagt voor spoedige indiensttre ding: (autogeenlassen links) voor groot, langdurig werk in West-Duitsland. Weke lijks vrij /ervoer. Soe= verz. -j- hoog loon. Aanm, le monteur Fr. Wie- ringa, Grote Kade 8, Goes, telefoon Ó11Ö0 - 6499. Het bestuur der Prot. Kleu terschool te Heinkenszand vraagt wegens huwelijk van het hoofd, per 1 sep tember 1962 een met akte A en B; zij die studeren voor de hoofdakte, kunnen eveneens sollicite- Sollicitaties te richten aan de secretaris, H. den Har- tog, Kerklaan 33, Heinkens zand, vóór 15 juni a.s. GEMEENTE VROUWENPOLDER Het hoofd van het gemeen tebestuur van Vrouwenpol der brengt ter openbare kennis, dat door Gedepu teerde Staten van Zeeland bij besluit van 15 mei 1962, no. 1390/230, 3e afdeling, goedkeuring is verleend aan het besluit van de raad de zer gemeente van 29 ja nuari 1962 tot herziening van het plan van uitbrei ding in onderdelen genaamd „Woonpark buiten de Veste Veere", in één uitvoerige kaart uitgewerkt. Genoemd plan ligt vanaf 5 juni 1962 ter gemeentese cretarie ter inzage. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, kunnen binnen één maand na de dag dezer bekendmaking, tegen het verlenen van goedkeuring door Gedepu teerde Staten beroep instel len bij de Kroon. Vrouwenpolder, 1 juni 1962. Het hoofd van-het gemeentebestuur voornoemd, A. de Kam. GEMEENTE VEERE Het hoofd van het gemeen tebestuur van Veere brengt ter openbare kennis, dat door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 15 mei 1962, no. 1335/229, 3e afdeling, goedkeuring is verleend aan het besluit van de raad dezer gemeente van 22 december 1961 tot her ziening van het plan van uitbreiding in onderdelen genaamd „Woonpark bui ten de Vest Veere", in één uitvoerige kaart uitge werkt. Genoemd plan ligt vanaf 5 juni 1962 ter gemeentese cretarie ter inzage. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, kunnen binnen één maand na de dag dezer bekendmaking, tegen het verlenen van goedkeuring door Gedepu teerde Staten beroep instel len bij de Kroon. Veere, 1 juni 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, I. F, den Beer Poortugael. De officier van justitie in het arrondissement Middel burg maakt bekend, dat in de onteigeningsprocedure van de burgemeester der gemeente Krabbendijke, ei ser, procureur mr. J. J. van der Weel, tegen achtereen volgens doch afzonderlijk; 1. J. de Jonge te Krabben dijke, gedaagde, procu reur mr. M. A. Terwoert strekkende tot onteige ning van het recht van opstal van gedaagde op het perceel kadastraal bekend gemeente Krab bendijke sectie C nr. 2. J. Peman Kakebeeke te Krabbendijke, gedaagde, procureur mr. M. A. Terwoert, strekkende tot onteige ning van het recht van erfpacht van gedaagde op het perceel kadastr. bekend gemeente Krab bendijke sectie C nr. 2976; 3. L. Jacobusse te Krab bendijke, gedaagde, pro cureur mr. W. K. H. Die- leman strekkende tot onteige ning van het recht van erfpacht van gedaagde op het perceel kadastr. bekend gemeente Krab bendijke sectie C no. 2980; 4. J. Bakker te Krabben dijke, gedaagde, procu reur mr. W. K. H. Diele- man strekkende tot onteige ning van het recht van erfpacht van gedaagde op het perceel kadastr. bekend gemeente Krab bendijke sectie C nr. 2984; 5. W. W. Kakebeeke te Krabbendijke, gedaagde, procureur mr. M. A. Terwoert strekkende tot onteige ning van het perceel bouwland kadastraal be kend gemeente Krab bendijke sectie C nr. 2970 ter grootte van 3 hectare 32 are 90 cen tiare, door de bij vonnissen dier rechtbank van 28 maart 1962 benoemde rechter commissarissen is bepaald, dat het onderzoek van de bij die vonnissen benoemde deskundigen zal plaatsheb ben op genoemde percelen op donderdag 14 juni 1962 te 14.30 uur. Middelburg, 1 juni 1962. De officier van justitie voornoemd, J. L. Andreae, s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11