OPEN KUNSTIJSBAAN IN DEVENTER: vierde ter wereld In de greep van de angst Datnes ZuidB wonnen districtenjeugdtoernooi PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer D KI anken uit de ether r v Waar zijn onze schepen? MAANDAG 4 JUNI 1962 PROV1NÖ1ALE ZEEUWSE COURANT IlllllllUllilUiilllllllllllIlllllllllli De vierde open 400 meter-kunst- ijsbaan in de wereld, is te Deventer in aanbouw. Na veel voorbereiden de (onzichtbare) werkzaamheden worden thans enige vorderingen gepland Nederlands tweede 400 meter-kunstijsbaan zal verrij zen. Nederland zorgt daarmee voor de helft van het totaal in de wereld aanwezige open kunstijsbanen. De eerste 400 meter-baan werd in 1958 in de Zweedse stad Göteborg gebouwd door de Zweedse firma Stal, die ook de Deventer ijsbaan gaaf aanleggen. De tweede 400 meter-kunstijspiste kwam in de Amerikaanse wintersportplaats Squaw Valley tot stand. Plannen tot de aanleg van grote kunst ijsbanen bestaan er voorts in Oslo, Stockholm, Berlijn, Warschau en Moskou. Met draglines en bulldozers heeft men het opgespoten terrein aan de Rembrandtkade geëgaliseerd en ge draineerd. Over de zandgrond wordt thans een laagje kleigrond aangebracht om het stuiven van hef zand te voorkomen. De toeschouwersaccommodatie zal 15.000 zit- en staanplaatsen om vatten. De taluds voor de sfaantri- bunes, met een hoogteverschil van twee meter, zijn bijna voltooid. Thans is men bezig met hef aan brengen van de betonnen blokken, van de staantribune. Ook is een be gin gemaakt met de onderbouw van de gebouwen, die aan de wes telijk gelegen zijde van de baan komen. In deze gebouwen zal onder meer de machinekamer worden onderge bracht, die vier compressoren van elk 145 pk. bevat. De compressoren wegen elk drie ton. Ze bereiken met twee koelwaterpom- pen en twee amoniakpompen van elk 15 pk. een vriescapaciteit van 1.800.000 calorieën. Hiermee kan het buizenstelsel, dat een lengte van ze ventig kilometer, de 400-meterbaan, zelfs by plus tien graden Celsius, op vriestemperatuur houden. In het ge bouw zal voorts plaats zijn voor kan toren van de exploitatiemaatschappij, .een hal. die tevens toegang tot de baan biedt, kleedlokalen, toiletten, douches en een winkel. In deze win kel zullen allerlei attributen, die met de ijssport te maken hebben voor verkoop aanwezig zjjn. Over de ge hele lengte van het gebouw komen aan de oostzijde de zitplaatsen. Deze zullen onoverdekt zijn. Het ligt even wel in de bedoeling, dat deze metter tijd overdekt zullen worden. OUTILLAGE Het staat thans vast, dat naast het hoofdgebouw een restaurant zal worden gebouwd. Ook zal by de baan een parkeerterrein worden aangelegd. Met het oog op enige beslotenheid van de baan zullen aan de gehele bui tenzijde van de staanplaatsen grote borden worden geplaatst, die voor de tien rijen toeschouwers en de schaat- senrijders een beschutting zullen vormen. De borden zullen voor re clamedoeleinden worden gebruikt. De volgende fase van de bouw begint in.de maand mei. Dan hoopt men een begin te maken met de aanleg van de buizen en de elektro-technische apparatuur. De verlichting zal naar alle waarschijniykheid deze maand nog worden voltooid. Hoewel men met de bouw druk doen de is, heeft de N.V. „Deventer IJs- sportcentrum" het zakelijk oogpunt van de bouw aan een onderzoek on derworpen. Daarbij heeft men vooral veel kennis en lering kunnen trekken uit de ervaringen bij de Amsterdamse baan. die in december van het vorig jaar gereed kwam. De uitwisseling van gegevens tussen beide directies is hierbij van grote betekenis geweest. De grote toeloop van de schaatslief hebbers is er in Amsterdam oorzaak van geworden dat men daar geen verliezen heeft geleden. De ligging van de baan in het dichte westelijke bevolkingscentrum had echter tot ge volg dat de schaatsvreugde van velen wel eens werd vergald door de enor me drukte op de baan. Vele hardrij ders die wilden oefenen, moesten vaak teleurgesteld naar huis terug keren. De heer P. L. Bergström, de direc teur van de Deventer IJssport- centrum N.V., heeft ons verteld, dat in Deventer dit niet zal voorko men. Er zullen verschillende uren voor de verscheidene groepen schaats. Hopen zand. Maar in deze woestenij groeien thans de aanknopingslijnen naar de 400-meterbaan. De bekisting voor de fundamenten van het hoofd gebouw is bijna gereed. Weldra kan met het storten van beton worden be gonnen. liefhebbers worden vastgesteld, zon der dat men tot een overbelasting van de baan zal geraken. Een defi nitieve regeling is nu nog niet vast gesteld, maar in de toekomst zal een ieder die naar de Deventer ijsbaan gaat om te schaatsen, ruimschoots aan zyn trekken komen. „Het spor tieve karakter zal voorrang hebben boven het geldeiyk gewin", aldus de heer Bergström. De N.V. zal dezer dagen een schrij ven richten tot de ijsclubs in de pro vincies Groningen. Friesland, Drente, Overy'sel en Gelderland, waarin de sportieve bedoelingen van de baan worden verduldeiykt. Door de kustysbanen in ons land zul len de ijsclubs uitgroeien tot echte sportverenigingen, zo meent de direc tie van de Deventer IJssportcentrum N.V. De kustysbanen zullen de be langstelling in de clubs enorm stimu leren. De N.V. heeft het plan na de voltooiing van de baan voor elke ijs- club in de vyf genoemde provincies een Deventer schaatsdag in het leven te roepen. Voor de ysclubs die inte resse hebben zullen uren worden ge reserveerd, waarop de baan niet voor ander publiek toegankelijk is. NEE, ZE ZULLEN R0NDSPEU- REN EN PROBEREN OM HET VLIEGTUIG VANUIT DE LUGHT TE ONTDEKKEN.... DRNZULLENZE DENKEN DAT JULLIE IN ZEE GE STORT Z'JN-JE flFSCHR'JVEN. 2112. Do drie trychons werden ge volgd door hole zwermen andere wa terbewoners, groot en kleinals of ze allen op de vlucht waren voor een ontzettend gevaar!Het pas seren van al die vissen leek een vreemde troebele golving rond de twee sub-schepen te veroorzaken. Maar plotseling zagen de mannen in de duistere diepten beneden zich een onheilspellende vuurgloed op laaien. En toen begrepen zy onmid- deliyk wat het onbekende gevaar was. dat alle vissen op de vlucht had gedreven. Een onderzeese vulkaan uitbarsting! Geen hunner was Iets bekend over de nadering van Planeet X. die weldra dc Laan van Valeron ging kruisen. Hot voorspel van deze ontmoeting was echter een hevige verstoring der atmosferi sche toestanden cn een verhoogde vulkanische activiteit. Donkere dreigende massa's leken uit Uitslagen wandelsport in Kruiningen De uitslag van de wandeltochten van „Luctor et Emergo", die op Hemel vaartsdag te Kruiningen werden ge houden, is als volgt: bij de 35 km was slechts 1 groep: de WSV „Pr. Maryke" uit Barendrecht, die 660 punten en daarmee een le prijs verwierf. Bij de 25 km waren 4 groepen: le prijs: WSV „Er op uit", Sprang-Capelle, 691 p. (me daille H.M. de Koningin); 2e prijs: WSV „Emma", Axel, 635 p.; 3e prijs WSV „Liberty", Vlaardingen, 622 p.; 4e prijs: WSV „Er op uit", Sprang-Capelle, 610 p. Bij de 15 km waren 22 groepen: le prijs: WSV „Eendracht", Dordrecht. 653 p. (beker gemeentebestuur Kruiningen): 2e prijs: „Achilles", Middelburg. 638 p.; 3e prijs: WSV „Emma"-meisjes, Axel, 6f9 p.; 4e pry's „Jong Excelsior". Goes, 625 p.; 5e prijs: WSV „Steeds Voor waarts". Breda. 619 p.; 6e prijs: WSV „Liberty"-meisjes. Vlaardingen. 603 p. Bij de 10 km waren 22 groepen: le prijs: WSV „Er op uit". Sprang-Capelle. 737 p. (medaille comm. der kon.): 2e prys: WSV „Emma"-meisjes, Axel. 729 p.: 3e pry's: „Maartse Viooltjes", Kloosterzan- de, 706 p.: 4e pry's: „Achilles", Vlissïn- 7en, 705,5 p.; 5e prijs: „Astrow", Sou- >urg, 690 p.; 6e prijs„Veldo", Middel burg, 686 p. Bij de 5 km waren 7 groe pen: le prijs: „Astrow", Souburg, 684 p.; 2e prijs: WSV „Emma", Axel, 676 p.; 3e prijs: o.l. school II, Kruiningen, 630 p.; 4e prijs: „Veldo", Middelburg, 621 -De jury werd gevormd door de dames isseeuw uit Terneuzen en Geertse uit Bergen op Zoom. en de heren Balster uit Oss, Mik uit Gouda, Peeters uit Ber gen op Zoom en Van Veen uit Goes. Oriëntatierit rond het Veerse Meer Onder het motto „Goed Zeeuws, goed rond" heeft de M.A.C. „De Zeeuwen op Hemelvaartsdag een oriëntatierit laten verrijden met deelnemers in de auto-, motor-, scooter- en bromfietsklas. Deze oriëntatierit voerde de deelnemers rond het Veerse Meer. Voor de niet-wed- stfijdrijders was er een speciale toer- rijdersklas. De voornaamste uitslagen van deze rit luiden als volgt: bromfiet sen: 1. C. Adriaanse te Serooskerke 9 strafpunten; 2. P. J. oKdde te Nieuw- land 11 str.p.; 3. L. de lVieger te Mid delburg 29 str.p.; 4. A. Geldof te St.- Laurens 53 str.p.; 5. J. Gakeer te Goes 54 str.p.; motoren: 1. P. Sinke te Se rooskerke 8 str.p.; 2. B. A. Weststrate te Kattendijke 13 str.p.; 3. G. Taal te Middelburg 15 str.p.; 4. B. van Wouwe te Serooskerke 22 str.p.; 5. J. C. Tim mermans te Middelburg 28 str.p.; auto's: 1. M. C. Duinhouwer te Kapelle 4 str.p.; 2. L. A. Smit te Kloetinge 5 str.p.; 3. H. Dekker te Driewegen 6 str.p.; 4. M. J. Groenleer te Kapelle 7 str.p.; 5. H. Nijs- sen te Kapelle 8 str.p.; 6. J. Hoogstrate te Ovezande 9 str.p.; 7. dhr. Brongers te Enschede 10 str.p.; 8. W. de Visser te Ritthem 11 str.p.; 9. P. J. Vermaire te Ovezande 12 str.p.; 10. J. Oele te Oude- lande 13 str.p. De extra prijs voor de club met het -rootst aantal deelnemers ging naar „De lingende Bougie". Voorts ontving iedere deelnemers een speciaal voor deze rit ontworpen herinnering. de diepten omhoog te wolken en naar de twee schepen te grypen. Conin en Baryl aarzelden niet lang, maar stuurden nu regelrecht naar de op pervlakteDe Bubble begon opeens hevig te sidderen terwyi de mannen om zich heen het water geheel zagen verduisteren, zy konden eikaars gezichten nog slechts als vaagblelte vlek ken onderscheiden Feuilleton door Karl Unselt 44 Dan kan ik U niet heipen, zei Busch- mann en haalde de schouders op. Het is ook bekend, dat juffrouw Maas ar beiders uit het bcdryf hoop gegeven heeft op de uitbetaling van achterstallig loon. Zij is ook achter met de huur by haar hospita. Dat Is gemene spionage, riep Ludecke woedend uit Zeker, zet Buschmann gelaten. Maar wat moet men doen. als men geen an dere keus heert? By een kous z()n op zyn minst altijd twee beslissingen mogelyk. zei Bohme grimmig. U schynt de onfatsoeniyke getroffen te hebben. Dat heb Ut ook, antwoordde Busch mann zonder aarzelen en keek Ludecke scherp aan. Voor U. meneer Ludecke, is zy echter nuttig en daar komt het geloot Ik tenslotte toch op aan. De zo genaamde l'atsoeniyke beslissing zou l) en meneer Bohme zeer zeker ervoor behoed hebben met een twyi'elachtige meneer Buschmann kennis te maken, maar zou U ook verhinderd hebben, te vernemen, wat men aan de overkant met U voor heeft, en wat men van uw particulier leven en de economische toe stand van uw bedry'f weet. Ik vind dus, dat U mij cigeniyk dankbaar moet zyn, dat ik U op gevaar attent gemaakt heb. Wat moot U daarvoor hebben vroeg Ludecke verachtelijk. Maar zelfs die duidelijke verachting scheen Buschmann niet to treffen, want hij stoof niet op; zyn gezicht verried trouwens helemaal niet de minste emotie. Hij zei alleen maar droogjes: Daarover kunnen we later misschien eens praten. Bohme begon te lachen. Dat is tenminste al iets. Ik geloof, dat we al dichter In dc buurt komen En ik geloof, dat U zich vergist, me neer Bohme, meende Buschmann. Wc zijn verder dan ooit verwyderd van de dingen die U bedoelt. Hoe moet ik dat nu weer opvatten? vroeg Bohme. U dacht commercieel antwoordde Buschmann glimlachend. Het is uw be roep. dat wii zeggen, ik voel mij tot andere dingen geroepen als U hebt aan de overkant en hier uw zaken ge daan, ik doe er geen, noch hier, noch aan de overkant, daarom was het ver keerd van U my de bedoeling van zake- lyke voordelen toe te schrijven. Bohme gaf een fikse slag op zijn knie en zei: Ja maar, voor den duivel, Iaat ons dan ook niet langer in onzekerheid en zeg eindciyii eens wat U eigenlijk wilt? Dat is heel eenvoudig, meneer Boh me Ik denk cr over na, dag en nacht, hoe ik alles anders kan doen als U en meneer Ludecke en zoals trouwens alle andere mensen hier in Beriyn- Ik vond, dat die taak de moeite waard was. Wat ik wil? Hy zweeg en scheen verdiept in de beschouwing van het schryfbureau Daarby vertrokken zich zijn lippen, als of hij op een harde noot beet. Wat ik wil? herhaalde hij en zijn blik was even scherp als die van een jager, die zyn doel scherp op de korrel neemt. Iets. raken, ging hy toen zachtjes verder en hij bewoog nauweiyks zijn lippen. Een schot recht in het hart! Dat is moeiiyk voor iemand, die er alleen voor staat, want de kuade is groot en bewegelijk en houdt zich voortdurend schuil in het veilige, dichte struikgewas. Men moest met velen zijn en iedereen zou de moed moeten hebben om mee het struikgewas in te trekken. Bohme knikte voor zich heen; het scheen dat hij hem begrepen had cn hy keek naar Ludecke, wiens gezicht som ber stond en twijfel uitdrukte. Ik moet nu gaan, zei Buschmann in eens met 'n heel andere stem, nadat hij een blik op zyn polshorloge had gewor pen. Toen wendde hij zich tot Ludecke: Neem, wat ik U nu gezegd neb. ter harte. Wees op uw hoede- Overleg alles wat U doet, driemaal. Beheers vooral uw hart. en als iemand iets van U wenst, bedenk dan aityd, dat het werken op iemands gemoed een van de beste listen is, om iemand te lokken, als een kenner van de menseiyke zwakheden er zich van bedient. En ik verzeker U dat U met zulke kenners te maken hebt, me neer Ludecke. Hy maakte een buiging en ging naar de deur. Daar draaide by zich half om en zei zachtjes: U zult gauw bemerken, dat het zich loont, naar mij te luisteren. Misschien al binnen vyf minuten Maar het is raad zaam te vergeten, dat U met een man, die Buschmann heet, gesproken hebt. Toen hy weggegaan was, keken Ludec ke en Bohme elkaar lang aan. Wat denkt U daarvan? vroeg Ludec ke na een poosje. Dat is moeiiyk te zeggen, meende Bohme, Lerwi,;! hij naar het raam liep. De man weet ongetwijfeld iels, waar wy geen vermoeden van hebben. Daar faat hij. Hii draait zich om, hy wacht lykbaar op iemand, Nu kykt hij op zyn horloge. Daar komt een auto aan, stopt, het portier gaat open. Ludecke stond nu naast Bohme en zag nog net de arm. die de deur geopend had. Het portiet viel met een felle klap dicht cn in volle vaart reed de wagen weg. Bohme maakte het raam open en kéék hem na. Een Westberlyns nummer, mompel de hij. En het was de arm van een dame, zei Ludecke verontrust. Ja, ik zag haar door de achterruit, bevestigde Bohme en stak zyn dikke wysvinger tussen zijn boordje, alsof dat te nauw was. Wat had die man er voor belang by, my te waarschuwen? vroeg Ludecke. terwy'l hy naar -zyn bureau ging en er achter plaats nam. Bohine deed het raam dicht. Misschie. is hij een weldoener der mensheid, merkte hij ironisch op en ging eveneens zitten Ik zou alleen graag willen weten waar hy mijn aktentas heeft doorge snuffeld. Als ik dat wist, kwamen er misschien wei achter. In de aangrenzende kamer klonken stemmen, toen ging de deur open en dr. Ramdohr kwam binnen Ah, meneer Bohme, zei hij joviaal. Lang niet gezien. Wat is er aan de hand? Hoezo? vroeg Ludecke wantrouwend Wie zegt. dat. er hier iets aan de hand Myn God, doe niet zo mal. Een half uurtje geleden werd my op kantoor ge zegd, dat meneer Bohme opgebeld had met dc boodschap dat ik om tien uur hier by je moest zyn. Ik heb helemaal niet opgebeld,1 ver klaarde Bohme. Hé Ramdohr keek ongelovig van de een naar de ander. Zou dat een mystifi catie geweest zyn? Waarschijnlijk, antwoordde Ludecke en wierp Bohme een vragende blik toe Deze begreep die blik en begon plotse ling te lachen Waarom lacht U? vroeg Ramdohr verwonderd. Ach, er schoot me juist iets grappigs te binnen. We hadden daarnet bezoek een komiek soort bezoek. (Wordt vervolgd) Advertentie J Daar is vader blij mee! Met Fant haarcrème! Die geeft vlug keurig verzorgd haar. Fant is niet vet. Fant voorkomten be strijdt roos. Fant is 'n welkom geschenk op Vaderdag! - 75 VELDHANDBAL Heren veroverden vierde plaats In het districtenjeugdtoernooi heeft de damesploeg van Zuid B de eerste plaats behaald. In de eerste wedstrijd kreeg West A niet niet minder dan 5—1 klop. Daar zag het in het begin niet naar uit. Bij rust stond Zuid B met 10 achter, maar in de tweede helft werd het sa- mensDel ineens veel beter. Janny Elven (Marathon) maakte gelyk, 11 en Vera Tax (E.B.H.V.) zorgde voor 12. Daar na werd West A volkomen in de verde diging gedrukt. Betty Free (S.LO.S-), Els Vader (Olympus) en Lenie van Ge- mert (Zeeland Sport) zorgden uiteinde lijk voor 15. In de wedstryd tegen Noord werd aan zienlijk feller gespeeld. By Zuid B werd vaak te snel geschoten. Betty Free open de de score, maar vlak voor rust werd de stand weer gelyk. In de tweede helft waren de verdedigingen de sterkste on derdelen van de ploegen. Alleen Janny, Elven kon scoren en dat bleek genoeg voor een finaleplaats. In de finale zegevierde Zuid B na een voortreffelijke wedstryd met 21 over Zuid A. In de verdediging van Zuid B was vooral Riek Pruyssens (Walehe- ren) byzonder goed op dreef en dit in spireerde de overige speelsters van de ploeg. De goed schietende Janny Elven bezorgde Zuid B een voorsprong, maar Zuid A kon weer gelijk komen. Na rust was het Betty Free, die Zuid B aan de overwinning hielp. Heren (De heren van Zuid B hebben zich in dit toernooi ook niet onbetuigd gelaten. In de wedstryd tegen Oost werd zeer snel gespeeld. De eerste aanvallen waren voor Oost, maar het was Lo Polfliet die de score opende uit een 14-meter worp, 01. Beide ploegen speelden goed handbal en bouwden fraaie aanvallen op. Uit een van deze oostelyke aanvallen werd het 11. Voor rust zorgde Ad v. d. Linde (Were Di) echter nog voor 1—2. Na rust werd het door een misverstand in de verdediging van Zuid B spoedig 22. Nogmaals nam Zuid B daarna de leiding door v. d. Meys (Were Dï) en Gabriëlse (Walcheren), maar door het tempo te verhogen kon Oost opnieuw inlopen, 44. Daarna kon Zuid B door drukken en via v. d. Linde en Polfliet (2x) werd het 47. De wedstrijd tegen Zuid A was wat minder. Voor rust kon Zuid B de storm lopen van Zuid A wel afslaan. In de tweede helft liep Zuid B door doelpun ten van Polfliet en v. d. Meys uit tot 20, maar Zuid A kwam terug, 21. Bolfliet kon nog voor 31 zorgen, maar daarna was het Zuid A dat de toon be gon aan te-geven. De A'ers wonnen uit- eindelyk verdiend met 69. In de stryd om de derde en vierde plaats tegen West B begon de vermoeidheid een aardig woordje mee te spreken. Niet tegenstaande dit feit zorgde Polfliet voor enige fraaie doelpunten. In de verdediging werden echter fouten ge maakt en doelpunten bleven voor West B dan ook niet uit. Het werd een 712 nederlaag voor Zuid B. Dames. Poule A: Zuid AOost 63; West BZuid A 15; OostWest B 4 4. Dames Poule B: West AZuid B 1 5; NoordWest A 46; Zuid BNoord 21. Finales om le en 2e plaats Zuid A Zuid B 12; om 3e en 4e plaats Oost West A 37om 5e en 6e plaats West BNoord 63. le Zuid B, 2e Zuid A, 3e West A, 4e Oost, 5e West B, 6e Noord. Heren. Poule A: West BNoord 129; West AWest B 54; NoordWest A 7—11. Poule B: Oost—Zuid B 4—7; Zuid AOost 410; Zuid BZuid A 69. Finales om le en 2e plaats West A Oost 109; om 3e en 4e plaats Zuid BWest B 712; om 5e en 6e plaats NoordZuid A 95. le West A, 2e Oost, 3e West B, 4e Zuid B, 5e Noord, 6e Zuid A. DINSDAG 5 JUNI. HILVERSUM I. 402 m. 746 ltc-s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. S.15 Rechtdoor naar school en kantoor 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. "9.15 Oude kamermuziek (gr.). 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken. 12.00 Zang en Diano. 12.20 Rege- rïngsuitz.: Voor de landbouw. 12.30 Me- ded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Orgel: spel: lichte muziek van Nederlandse componisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Me- ded., act. of gram. 13.25 Bem-sber. 13.30 Metropole-orkest. 14.00 Utrechts Ba rok ens. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar, naaicursus voor de vrouw, 15.30 Pianorecital: klass. muz. 16.00 Operettemuz. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Amateursnrogr. 17.55 New York calling. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Pianospel: luchte muz. 18.30 Radio- Volks-Universiteit: Achter de scher men VI, door G. T. de Voogd. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Inleiding tot muziekbegrip, muz. lezing. 19.20 Zwerf tochten door Operaland (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 Opklaringen: luchtig zo- meravondprogr. 20.50 Het ABC van het heelal: 1. Ons eigen zonnesysteem, le zing. 21.10 Klank-omrankte levens, mu zikale biografie. 22.00 Nederlands ka merkoor en orgel 22.30 Nieuws. 22.40 Act. 23 00 Pizzicato: nieuws en act. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc-s. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klass. kamer- muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters 10.15 Lichtbaken. lezing. 10.25 Klass. meesterwerken uit de Franse muziek literatuur (gr.). 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan... voor uit. lezing. 12.00 middagkloknoodklok. 12 04 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Gitaarrecital (gr.). 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Pla- tennws. 13.30 Licht ork. met sol. 14.00 Amusementsmuz. (gr.). 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Russische jeugcl 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz.: Nieuws uit de Nederlandse Antil len, door Henk Dennert. 18.00 Voor de jeugd 18.20 Kaarten op tafel, gesprek over act. problemen. 18.30 Militair ork 19 00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. 20.00 4e sloluitzending S.U.S. 9. 2100 Weet je weetje! tips vóoi amateur-foto grafen 21.20 Radiophiiiiarmonisch ork.: Klass. muz. 21.55 De nalve maan(d). cabaret. 22.15??? 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Volksmuz. met comm. 23.10 Clavecimbelrecilal: Klass. en mod. muz. 23.35 Mod. orgelwerken (gr.). 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 19.30 Intern, agrarisch nws. 20.00 Journaal. 20.20 Zendtijd polit. partyen: Chr. Hist. Unie. 20.30 Document, film. .5522.30 Speelfilm. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 19.00 De socialistische gedachte en ac tie. 19.30 Tekenfilm. 19.40 Filmrepor tages. 20.00 Nieuws. 20.30 Amus. pro gramma. 21.00 Tv-politiefilm. 21.55 Het goud van Peru, documentair progr. 22.40 Filmversiag ronde van Italië. 22.50 Nieuws. 19.30 Luchtvaartkron. 20.00 Nieuws. 20.30 Detectivespel. 22.10 Eurovisie: Wereldkampioenschappen voetballen in Chili. 23.20 Nws. GYSEL UITGENODIGD VOOR RONDE VAN LUXEMBURG In overleg met bondscoach Joop Midde- link heeft de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie verschillende Nederlandse amateurs aangeschreven om deel te ne men aan buitenlandse wielerwedstrij den. Voor de ronde van Luxemburg (van 15 tot 18 juni) is onder meer Raf Gysel uitgenodigd. Deze ronde is te beschouwen als een se lectiewedstrijd voor de „Ronde van de Toekomst". Voor de amateurwedstrijd op het eiland Man op 22 juni is Ferdi nand Boonman uit 's-Heerenhoek aan geschreven. Boonman is verder uitge nodigd om deel te nemen aan de Ernst Sachsen-herdenkingswed-stryd op 24 ju ni te Schweinfurt. HOOG EN LAAG WATER 5 juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 3.44 2.30 4.14 2.46 4.55 2.52 5.16 1.73 5.32 2.03 -f nap uur meter 16.01 2.12 nap uur meter 10.02 2.06 10.33 2.22 11.07 2.36 10.47 1.68 11.05 1.89 nap uur meter 22.30 2.13 23.01 2.29 23.35 2.43 23.10 1.80 23.29 1.99 OOSTKCRK 3» te Man e Cartagona TJIPONDOK i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3