GRATIS FOLDER Domeinen „infiltreert" rond het Veerse Meer Gedeputeerde Schout opende in Vlissingen zijn laatste school Oosterscheldebrug op papier geslagen Pinksteraanbiedingen Lof voor „Koningin Emmakleuterschool" ALMANAK DE MAGNEET RASECHTEMIDGET-GOLFBAAN IN VLISSINGEN OFFICIEEL GEOPEND KONINKLIJK CADEAU VOOR VIERDE TWEELING VAN AXELS ECHTPAAR SAWEMA nv KETTERING RRASSBAND SPEELDE IN MIDDELBURG Voor betere wegen naar Zilveren-Schor f 350.000 meer nodig „WOLF" tuingereedschappen pot Aft s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 2 JUNI 1962 AAN ME1NDERT HOBBEMALAAN school de mooiste die hij ooit heeft ge opend en vond het bijzonder prettig, dat hy zijn laatste officiële handeling juist in Vlissingen had mogen verrichten, „omdat deze stad hem na aan het hart ligt", aldus de gedeputeerde. BOUWGESCHIEDENIS Namens het gemeentebestuur bracht wethouder F. G. Smit gelukwensen over en memoreerde hij in het kort de bouw geschiedenis aan de hand van enkele feiten. Gelukwensen werden verder aangeboden door de inspectrice, mej. M. J. de Jonge; ds. A. Th. Rothfusz namens de Centrale Kerkeraad van de Hervormde Gemeente in Vlissingen; de heer J. van Keulen namens de contactraad voor het christe lijk onderwijs in Vlissingen; mevrouw Kamermans namens de nutskleuter- school; de heer W. van Dullemen als vertegenwoordiger van de Bond Vereni ging van Christelijke Kleuterscholen; mej. A. Ammeraal namens de collega kleuterleidsters; de heer J. Dellaert na mens de r.-k. kerk en schoolbestuur, Volgens de berekening van een schoolinspecteur heeft gedeputeer de A. Schout sinds 1945 alleen al in de inspectie Middelburg zesen tachtig scholen geopend of was hij bij de ingebruikname tegenwoor dig. Aan dit indrukwekkende aan tal heeft de gedeputeerde vrijdag nog één school toegevoegd, toen hij aan de Meïndert Hobbemulaan te Vlissingen een geheel nieuwe kleuterschool van de Vereniging voor Christelijk Kleuteronderwijs met het openen van de voordeur eveneens officieel ingebruik stelde. Een korte plechtigheid, die tevens de laatste officiële handeling was van de „scholen-gedeputeerde", want woensdag neemt de heer Schout met een receptie officieel afscheid als lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Voor het laatst ook werd gedeputeerde Schout vrijdagmiddag officieel toege zongen door een koortje van enigszins Advertentie Vraag de Vespa dealer met grammofoonplaatje! IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. I N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25 Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 Vespa-scooters voor de Bevelanden: M. J. JEREMIASSE Oostwal 21, Goes. Ook voor onderdelen. Dealer: Auto- en motorenbedrijf KEES HÜYBREGTS Blauwedijk 47, Middelburg, tel. 2155 Aeeuwse Broodjes Het was een mooi feest, dat on langs in een West-Zeeuws-Vlaam- se gemeente gevierd werd ter ge legenheid van de opening van net nieuwe bejaardentehuis. Het mooie van een dorpsgemeenschap is immers, dat een ieder met een dergelijke gebeurtenis meeleeft, van jong tot oud, van arm tot rijk Voor zo ver deze laatste be grippen tenminste nog opgeld doen. Minder of meer welgesteld, dat is tegenwoordig een eufemis tische term, zoals we alles een beetje gecamoufleerder uitdruk ken dan in vroeger jaren het ge val was. Wat dat betreft zijn we op weg om 'n elegant volk te wor den, vjant nietwaar een maatschappij, waarin een putjes schepper riolist wordt genoemd, kan men niet anders dan elegant noemen. En dat lijkt ons geen ver lies. Mits men de ware proporties niet uit het oog verliest en de „ar beidsreserve" als een winstpunt gaat zien. Want dat- is werkloos heid nog nooit geweest. Goed, 't was feest rond de opening van het nieuwe bejaardentehuis. Een gezellig feest en bij de be iaarden steeg de feestvreugde ten top, toen in het middaguur enkele schalen met voortreffelijk belegde broodjes werden binnengedragen. .Jullie kunt het eten vandaag verder wel overslaan", riep de brenger van de broodjes vrolijk en dat waren de dames en heren vol komen met hem eens. Waar ze het aan te danken had den, begrepen de bejaarden wel niet helemaal viant de maaltij den gingen normaal door maar och, een extraatje wil er altijd wel in. En zeker op een feestdag. Dat was ook de mening geweest van het bestuur, bijeen in de be stuurskamer, maar toen er om twee uur nog geen broodjes waren bezorgd en 'men elkaar met knor rende magen zat aan te kijken ging de feestelijkheid er een beet je af. Ze wilden het aanvankelijk nóg niet voor elkaar weten, maar toen de voorzitter vroeg, waar de bakker toen bleef, stonden er drie tegelijk op om te gaan kijken. Maar toen waren de schalen al leeg Met de handen op de rug luisterde Zee- lands scholen-gedeputeerdede heer A. Schout, vrijdagmiddag vol belangstelling naar de zanghulde die kleuters van de Koningin Emmakleuterschool hem de vele genodigden brachten ter ere de opening van de nieuwe kleuterschool aan de Meindert Hobbemalaan te Vlis singen, die gedeputeerde Schout met het openen van de voordeur officieel opende. (Foto P.Z.C.) bedeesde peuters, die een speciaal ter gelegenheic van de opening van „hun" school gemaakt lied aanhieven. Enigs zins verlegen was ook de zesjarige An- kie de Regt, die mevrouw Schout ver volgens bloemen aanbobd, waarna de heer Schout van de vijfjarige Joan An- nemaat en Anton Kruisse de sleutel kreeg om zijn laatste officiële daad te kunnen vei richten: het openen van de voordeur van de nieuwe Koningin Em makleuterschool Een handeling die de gedeputeerde na zesentachtig scholen (of meer) bijzonder vlot afging. Nadat de vele genodigden en belang stellenden de tweeklassige school had den bezichtigd werd tijdens een hierop volgende bijeenkomst in het wykgebouw 't Anker door de diverse sprekers met recht de loftrompet gestoken over de kleine, maar prachtige schepping van de Vlissingse architect G. Tuinhof. DE DERDE SCHOOL Als eerste sprak de voorzitter van de Vereniging voor Christelijk Kleuteron derwijs in Vlissingen, ds. F. S. Kloos terman, zijn grote tevredenheid uit over deze nieuwe school, waarmee volgens hem de vereniging een nieuwe en be langrijke mijlpaal heeft bereikt. „De Koningin Emmakleuterschool is de der de nieuwe school die we nu in gebruik nemen", verklaarde ds. Kloosterman, die hierover zijn grote verheuging uit sprak. SAMENWERKING Dank bracht ds. Kloosterman aan de inspectrice voor het kleuteronderwijs, mej.' M. J. de Jonge, voor haar mede werking en aan de heer A, Holthuis van de Wilhelminaschool, bij wie de kleuterschool een tijd lang te gast is geweest. Ale blijk van waardering voor de prettige samenwerking er altijd was geweest, bood nf heer Holthuis een boekebon aan. Gedeputeerde Schout kreeg vervolgens de lachers op zijn hand, toen hij het kleuteronderwijs van nu vergeleek met vroeger. Hij noemde de Koningin Emmakleuter- Koop IN MANTELKOSTUUMS, WOLLEN ZOMERMANTELS EN DRIEKWART WOLLEN MANTELS. extra voordelig. Let op onze prijskaartjes in de vakken. GOES MIDDELBURG TmWWMMWWMMMMMWMWMMMMWMWWmMWWWWWWMWMWmMWWMl door architect G. Tuinhof; door de heer A. Holthuis als representant van het personeel van de Wilhelminaschool en tot slot door de hoofdleidster van de kleuterschool, mej. B. C. Weststrate, die dank bracht voor de vele cadeaus die de verschillende sprekers en spreeksters hadden aangeboden. (Advertentie) BADPAVILJOEN DOMBURG Hedenavond dansen met orkest Zietse DOOR WETHOUDER Ch. J. G1LLISSEN-VERSCHAGE Plannen voor bouw rol-curlingbaan Wethouder Ch. J. Gillissen-Verscha- ge heeft vrijdagmiddag te Vlissingen de „rasechte" midget-golfbaan van de heer J. A. de Nijs officieel ge opend. Het terrein, waarop dit voor Vlissingen nieuwe spel wordt ge speeld, is gelegen aan de Burgemees ter van Woelderenlaan, vlak naast het kampeerterrein. De exploitant van de midgetgoifbaan, de heer De Nijs uit Cadzand, ontvouwde na de opening zijn plannen ten aanzien van een voor Zeeland volkomen nieuw spel, het rol-curling: een spel, dat uit Zwitserland afkomstig is en momen teel in Amerika een ware rage be leeft. Het spel wordt gespeeld op een 26 meter lange, gepolijste baan met 12 curlingstenen. Zoals wethou der Gillissen-Verschage mede deelde, heeft het college van b. en w. in principe reeds toege stemd het terrein naast de nieuwe midget-golfbaan voor de bouw van deze curlingbaan te bestem men. Het nieuwe spel zal als alles naar wens verlooptvol gend voorjaar in gebruik kunnen worden genomen. De bedoeling van het nieuwe spel is, dat een 17 kilogram wegende steen, die aan de basis is voorzien van een aantal kogels, naar het eindpunt van de baan wordt gestuwd en daar op een cirkel met centrum wordt gede poneerd. In Zwitserland gebeurt dit spel op het ijs. In Nederland zijn nog slechts ze3 rol-curling banen geves tigd. Twee nieuwe de zevende en achtste dus zullen in Zeeland worden gebouwd, n.l. in Vlissingen en Bij de opening van de midget-golf baan die zoals bekend 18 holes telt, waren onder meer aanwezig de direc teur van gemeentewerken, de heer D. Stam, de heer D. F. Hoegen, recteur van de Amsterdamsche Bank te Middelburg, dé heer H. Feyt, op zichter waterbouwkunde van ge meentewerken alsmede enkele andere belangstellenden. In een bijeenkomst in hotel-restaurant „Britannia", die volgde op de officiële opening, ver klaarde wethouder Ch. J. Gillissen- Verschage, dat de realisatie van de baan vlot in z'n werk is gegaan. Het gemeentebestuur van Vlissingen had het terrein aan de Burgemeester van Woelderenlaan reeds geruime tijd voor dit doel beschikbaar gésteld en de nodige onderhandelingen ge voerd. De heer J. A. de Nijs te Cad zand kreeg uiteindelijk toestemming op het 2200 m2 grote terrein een midgetgoifbaan te bouwen. In 1959 vestigde de heer De Nijs de eerste Zeeuwse midget-golfbaan te Cad zand. Wethouder Gillissen-Verschage betreurde het dat slechts weinigen aan de uitnodiging de opening bij te wonen gehoor hadden gegeven. Bur- gemeenter mr. B. Kolff kon wegens uitstedigheid niet aanwezig zijn. Te vens sprak de wethouder de hoop uit, dat deze baan in een behoefte zou voorzien wegéns zijn'grote toeristi sche waarde- voor buitenlanders zo wel als voor Vlissingers, die van de baan gebruik kunnen maken voor fl,per ronde. WATERSCHAP „NOORD-BEVELAND" Geen nadere begrenzing haven Geersdijk „Een poging tot infiltratie van de Domeinen!" Zo noemde de heer K. A. van Langeraad in de vergade ring van hoofdingelanden van het waterschap „Noord-Beveland" het voorstel van het dagelijks bestuur om met de staat der Nederlanden een nadere eigendomsbegrenzing overeen te komen betreffende de situatie nabij de haven te Geers dijk. De woorden van de heer Van Lange raad waren zó uit het hart gegrepen van vele andere hoofdingelanden, die vrijdagmiddag in „De Stadswijnkel- der" te Kortgene de vergadering van het waterschap wijwoonden. Zij wa- renvan oordeel, dat niet het water schap de eerste moet zijn, die door het vaststellen van een nieuwe be grenzing afstand doet van bepaalde rechten. Het voorstel werd na enige bespreking aangehouden. Men kent de situatie rond het Veerse In sportwinkel te Vlissingen ruim f 600 ontvreemd In de nacht van woensdag op don derdag is ingebroken in de sport winkel „Olympia" aan de Nieu- wendijk te Vlissingen. Uit de kas sa wordt een bedrag van f 610 ver mist. De dader of daders zijn tot op heden nog spoorloos. De in braak is, zover men heeft kunnen nagaan, gebeurd tussen twaalf uur 's nachts en acht uur 's ochtends. De diefstal werd donderdagoch tend ontdekt. Meer: de dienst der Domeinen te Breda is reeds enkele jaren aan het onderhan delen met de eigenaren van de gronden langs het meer over het eigendomsrecht van de drooggevallen gronden in deze afgesloten zeearm. Tot nu zijn er nog geen vorderingen gemaakt. In dit stadium is de dienst der Domei nen in overleg getreden met het water schap om hiermee een nadere eigen- domabegrenzing overeen te komen. In dit geval betrof het een wijziging in de feitelijke eigendomstoestand nabij de ha ven van Geersdijk. Waar eertijds schor havenplateau lag, ziet men thans als gevolg van vrij sterke afslag niets an ders dan water. „Mede met het oog op de in verband met de afsluiting van het Veerse Meer veranderde toestand acht waarnemend rentmeester het ge wenst om ter zake van de eigendoms toestand tussen het waterschap en de staat een overeenkomst te sluiten, waar bij een vaste en onveranderde eigen- domsgrens wordt aangenomen en vast gesteld, stond in de toelichting op het voorstel van het waterschapsbestuur te lezen. Het kwam er op neer, dat het wa terschap meer gaf dan kreeg, maar dat meerdere betrof alleen water, waar al leen jaren her schor was geweest. Infiltratie Met name de hoofdingeland Van Lange raad vond de pogingen van de Domei om bij het waterschap te beginnen n der aangenaam. In dit verband werd van „infiltratie" gesproken. Dc heer Van Langeraad wees er op, dat nog jeen enkele overeenstemming is bereikt Tussen de Domeinen en de eigenaren van de aangrenzende gronden, die rech ten kunnen doen gelden op de droogge vallen schorren en slikken. H|j was bang, dat als het waterschap het be. sluit zou nemen tot een nadere eigen- domsbegrenzing, dit een precedent zou scheppen. Waehi de ontwikkelingen nog eens een jaar af adviseerde hy het be stuur. Hij stond in dezen bepaald niet alleen, want ook de heren J. Breurc, ir. A. E. Brujjning en burgemeester A. Schuit van Kortgene schaarden zich aan zijn zijde. Burgemeester Schuit wees er nog op, dat de zaak van de zijde van het wa terschap „zuiver" is gespeeld, maar hy achtte het toch beter een besluit op te schorten. De dijkgraaf, de heer M. W. van Arenthals verklaarde, dat het be stuur niet aan mogelijke consequenties heeft gedacht, omdat het hier eenvoudig ging om een aanpassing aan een be staande toestand. Zonder hoofdelijke stemming werd vervolgens besloten het voorstel aan te houden. E.H.B.O.-medaille voor de heer A. C. Schipper te Sint-Laurens Tijdens de algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Vereniginf E.H.B.O., die vrijdag in Eindhoven wer< gehouden, zijn de dr. C. B. Tilanus jr. medailles uitgereikt. De heer A. C Schipper te Sint-Laurens ontving de me daille in zilver in verband met zijn bij zondere verdiensten gedurende vele ja ren op het gebied van dc organisatie en opleiding in de provincie Zeeland. De heer Schipper is sinds de oprichting ir 1937 voorzitter van de afdeling St.-Lau- rens. Verder was hij geruime tijd voor zitter van het district Zeeland. De heer Schipper heeft verder de opleiding in St.-Laurens en Serooskerke onder zijn beheer. VOLLEYBALTOERNOOI F.P.G. OP 13 JUNI De federatie van personeelsverenigingen te Goes organiseert op woensdag 20 juni a.s. een volleybaltoernooi. De selectie wedstrijden voor dit toernooi worden op woensdag 13 juni gespeeld. Op beide dagen wordt gespeeld in de gymnastiek zaal van de Ireneschool aan de Berg weg. Aan het toernooi zullen acht teams deelnemen, te weten N.S., Haringman, Typo's, GA..K., B.VAJB., Hollestelle, P.T.T. en Inter-Scaldis. De selectiewed strijden bestaan uit twee sets. De fina le wordt gespeeld in 3 sets. NIEUW POSTKANTOOR IN STEENBERGEN GEOPEND In tegenwoordigheid van een groot aan tal autoriteiten en genodigden is vrij dagmiddag in Steenbergen het nieuwe postkantoor, dat tot het postdistrict Mid delburg behoort, officieel in gebruik ge nomen. In het postkantoor, dat gebouwd is naar een ontwerp van architect J. de Lint uit Breda, is het nieuwste meubi lair opgesteld, dat korc geleden door de postdienst is ontwikkeld. Op grond van arbeidstechnische onderzoekingen naar vorm en inrichting van de loketten is een nieuw type loketlessenaar ontwik keld, dat in het postdistrict Middelburg voor het eerst is toegepast in het nieuwe postkantoor te Steenbergen. Tijdens de officiële opening werd onder andere ge sproken door de heer Van Hagen uit Breda, die enkele facetten uit de ge schiedenis van de P.T.T. in Zeeland aan haalde. Nadat H.M. de Koningin op 27 april 1962 goed keuring heeft verleend aan de door de Staten op 12 april genomen be sluiten voor de bouw van de brug, is het provin ciaal bestuur voort ge- 5aan niet de onderhan- elingen om te geraken tot het opdragen van de bouw van de brug. Op 29 mei 1962 zijn de contracten voor de bouw ondertekend. De brug zal worden gebouwd door Van Hattum en Blankc- voort N.V. te Beverwijk en de Amsterdamsche Ballast Maatschappij te Amsterdam. De voorbereidingen voor de bouw vergen geruime tijd. Naar het zich laat aanzien zal de eerste pijlerput in de bedding van de Oosterschelde kunnen worden geplaatst omstreeks juni 1963. De oplevering van het werk is bij de overeenkomst bepaald op 31 december 1965. Overeengekomen is dat bij vroegere opleve ring een premie wordt toegekend, terwijl bij la tere oplevering een boete zal zijn verschuldigd- Door bemiddeling van de heren Pierson, Heldring en Pierson te Amster dam, in samenwerking inet de Amsterdamse Bank en de Rotterdamse Bank zijn onderhandse leningen voor de finan ciering van de brug on dergebracht bij ruim 40 institutionele beleggers. Bovenstaande foto geeft een beeld van de ondertekening van deze voor Zeeland zo belang rijke overeenkomst door de commissaris der ko ningin jhr. mr. A. F C. de Casembroot (rechts) en de heer F. van Hat tum, directeur van Van Hattum en Blankevoort N.V. Voor de Amster damsche Ballast Mij. ondertekenden de heren ir. Vooijs en ir. Scher mer- Op dezelfde dag is voor notaris Van den Briel te Middelburg de akte van oprichting van de N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Mij. (P.Z.B.M.) verleden. De raad der gemeente Middelburg heeft op 28 mei 1962 besloten deel te nemen met één aan deel in het maatschap pelijk kapitaal. Dit raadsbesluit is door Ge deputeerde Staten op 29 mei 1962 goedgekeurd. Daar dc minister van justitie de verklaring van geen bezwaar, als be doeld in artikel 36e van het Wetboek van Koop handel, heeft verleent, kon de brugmaatschap- pij worden opgericht, waarbij de provincie is vertegenwoordigd door de commissaris der ko ningin en de gemeente Middelburg door burge meester mr. J. Drijber. Inmiddels hebben Gede puteerde Staten van Zeeland ook aan de Pro vinciale Staten meege deeld, dat koninklijke goedkeuring is verleend aan de „brug-besluiten" van 12 april. De verdeling van de 1000 aandelen der N.V. Pro vinciale Zeeuwse Brug- maatschappij ware zoda nig te geschieden, aldus G.S., dat per statenlid 23 aandelen worden toe gewezen. Bij deze verde ling worden 989 aande len toegewezen; de reste rende 11 blijven buiten vertegenwoordiging, het geen niet als een be zwaar aangevoeld be hoeft te worden. VAN SOESTDIJK NAAR MAGRETTE Charmante kledingstukjes voor Rein en Neeltje Het gezin van bakker R. Ruytenburg in het buurtschap Magretto naby Axel, kreeg de dertigste mei door de post een pakje thuisbezorgd, dat ko ningin Juliana als afzender had. Uit liet koninklyke pakket kwam een tweetal katoenen kledingstukjes voor de jongste tweeling van de neer en mevrouw Ruytenburg, Rein en Neel tje, die inmiddels alweer ruim twee maanden oüd is. Dit is reeds de vier de tweeling in het nu uit dertien kin deren bestaande gezin van de Axelse bakker. Viermaal een tweeling, een zeldzaamheid, die voor do koningin aanleiding was de Axelse vader en moeder geluk ta wensen met de ge boorte van het nieuwe duo Het echtpaar RuytenburgWitte ont ving al vaker leuke attenties van particulieren en instellingen. Maar de koninklyke belangstelling op de dertigste mei spande toch wel heel letterlijk de kroon. „Dat is van de koningin", vertelde mevrouw Ruy tenburg aan haar kinderen, die het geschenk charmante pakjes van rose en blauwe katoen met be wondering bekeken. Deze koninklijke attentie na de geboorte Centrale verwarming Nederslraat 19 Middelburg - Tel, 01180 2962 van de vierde tweeling was het ge volg van de gelukwensen, die de kin deren uit het gezin bij het zilveren huwelijksfeest van het koninklijk paar naar Soestdijk hadden gezon den. Mevrouw RuytenburgWitte had dt koningin en de prins eveneens eer gelukwens gestuurd cn wel op eer geboortekaartje van Hein en Neeltje waarop zy bovendien vermeldde, dal dit haar vierde tweeling was. De ko' ningin heeft deze charmante kaart niet onbeantwoord willen laten, ge tuige ook een begeleidend briefje. Daarin schreef zy, dat het wel een beetje laat geworden was door al de drukke dagen, die ze bad beleefd by haar provincictochten. De namen van de kinderen in het gezin Ruytenburg zijn als volgt: Rein en Neeltje, Kees (1 jaar). Piet (2 jaar), Ellie en Willy (4 jaar), Ria (5 jaar), Ina (6 jaar), Hannv en Lenie r), Wlr (7 jaar), Wlm (9 jaar) en Laura en Francien (10 jaar). Ongeluk in Duitsland STAALDRAAD KNELDE VOET AF VAN SCHIPPERSKNECHT UIT KAMPERLAND Woensdag is ter hoogte van Heidelberg op de Rijn de 15-jarige schippersknecht Dick Schrier uit Kamperland, varend op een binnenvaartschip in Duitsland Dodenwaard, onder schipper z|jn been in een is overgebracht naar het zie Heidelberg. met geraakt. Voor de aanleg van een weg van Arne- muiden in de richting Vee re met twee zijwegen naar het Sloe, ter ontsluiting van het drooggevaUep, Noord-Sloe, waar het door H.M. de Koningin ge schonken ^ctfrëatiècèutrum liét „Zil vé ren-Schor* 'aal komen, stellen Gedepu teerde Staten vpn Zeeland aan Provin ciale Staten voor een bedrag van f 113.750 uit te trekken. De lengte van deze drie wegen bedraagt in totaal 5.225 km, terwyl de kosten van aanleg worden geraamd op f 1.110.000. Ged. Staten achten de aanleg van deze wegen noodzakelijk, omdat net jeugd centrum, dat volgens de plannen net gehele jaar in gebruik zal zijn voor zo wel gezonde als gebrekkige kinderen, door behoorlijke wegverbindingen be reikbaar moet z|jn. De aanleg zou bo vendien kunnen geschieden in het kader van de ruilverkaveling Kleverskcrke, waardoor deze wegen mede dienstbaar worden aan de recreatieve ontwikkeling van dit gebied. In het ruilverkavelings plan is echter rekening gehouden met een verhardingsbreedte van ongeveer drie meter, terwyi een verhardings breedte van vyf meter wenselijk moet worden geacht. De meerkosten hiervan worden geraamd op f 350.000, maar verwacht wordt dat het ministerie van onderwys, kunsten en wetenschappen hierin een bijdrage zal verlenen van f 175.000. Van het resterende bedrag van f 175.000 zou de provincie f 113.750 voor z|jn rekening moeten ne men, terwijl de resterende kosten voor rekening van de gemeente Arnemuiden zouden moeten komen, aldus het college. Advertentie 17.V. 7l? gebf. Vli??indet7 Het Kettering Citadel-muziekkorps, dat momenteel een toernee door Nederland maakt, heeft vrijdagavond in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg een concert ge geven. Uit vele delen van Zeeland waren ruim zeshon derd „brassband"-liefhebbers naar de Zeeuwse hoofd stad getogen en zij zullen er ongetwijfeld geen spijt var hebben gehad. Want deze band van het Engelse Legei des Hcils uit Kettering heeft zijn toehoorders van een voortreffelijk concert laten genieten. Evenals de in Zee land al bekende Munn and Felton's band liet deze rond vijftig leden tellende band „brass-muziek" horen, zoals men het ln Nederland zelden meemaakt. En was men nog niet overtuigd van dc uitzonderlijke capaciteiten van het korps, dan viel alle twijfel weg tijdens het be luisteren van de solonummers. Kapelmeester Cyril E. Manning en zijn mannen kregen na elk nummer en spe ciaal na afloop dan ook een ovationaal applaus in ont vangst te nemen. Rest nog te vermelden, dat kolonel E. Gladpootjes, de commandant van de Zuidnederlandse divisie van het Leger des Heils, een openingswoord sprak, en dat de Engelse muzikanten 's middags officieel ontvangen wer den door het gemeentebestuur van Middelburg, 's Avonds begeleidde de muziekvereniging ONDA uil Middelburg de band naar de Concertzaal. Op de foto: do Kcttering-Citadelband tijdens zijn optre den in de Middelburgse Concertzaal. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiinmiiiiniiiiiiiiiii VERWACHT.. WISSELEND BEWOLKT Wisselend bewolkt met hier of daar een bui. Overwegend matige wind tussen west en noord. Weinig verandering in temperatuur. STRANDVERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag nog te koud strandweer met opklaringen cn een plaatselijk buitje. Middagtemperatuur tien tot twaalf gra den: zeewater tien graden. Vooruitzich ten: zondag langzaam wat minder guur, maar toch een te lage temperatuur. ZON EN MAAN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2