Scholier deed „vreemd" in ziekenhuistuin VUL, WALCHEREN VISSEN MET GARNAALKOR IN HET VEERSE MEER STRENG GESTRAFT VRIJDAG 1 JUNI 1962 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT 15 KANTONRECHTER MIDDELBURG MAAR HET VIEL ALLEMAAL TOCH NOGAL MEE... De officier van justitie bij het Mid delburgse kantongerecht, mr. K. P. Doedens, had bij het lezen van de stukken een merkwaardige in druk gekregen van de Vlissingse scholier F. S., toen deze door de politie was aangehouden omdat hij zich ophield in de tuin van een zie kenhuis in de Scheldestad. Maar toen S. woensdag tijdens de zitting van het kantongerecht onder pre sidium van mr. J. Moolenburgh, enkele nadere verklaringen gaf voor zijn gedrag, kreeg mr. Doe dens een toch wel wat gunstiger indruk van de jongeman. Toen werden zijn „vreemde gedragin gen" in de ziekenhuistuin terug gebracht tot een amoureus avon tuurtje, waaraan de scholier overi gens een naar smaakje overhield in de vorm van 15 gulden boete. ..Wat moest U daar eigenlijk In de tuin?", wilde de kantonrechter weten. Een zuster had de jongeman namelijk gehurkt in de tuin zien zitten en omdat er wel eens meer leden van het sterke geslacht in de ziekenhuistuin „verpozing" zoeken, had de gewaarschuwde hoofd zuster van de nacht de politie opgebeld en die kwam kort erop de jongeman op halen. Eerst had de kantonrechter de in druk gekregen, dat verdachte met min der vriendelijke bedoelingen in de tuin geslopen was, maar na een uiteenzetting van de zijde van de jongeman was mr. Moolenburgh toch wel wat milder ge stemd S. had zoals gewoonlijk één der zus ters met wie hy vriendschappelijke betrekkingen onderhoudt, naar „huis" gebracht. Omdat de thuiskomst van zijn vriendinnetje echter ruimschoots over het daarvoor vastgestelde uur geschiedde, ging de zuster via de „achterdeur" naar binnen, tot waar de verliefde jongeman zijn verpleeg ster begeleidde. Overigens waren de jongelui die avond niet zo erg ver liefd: ze hadden ruzie gehad en nadat het meisje naar binnen gegaan was stond S., zo vertelde hij, te wachten tot ze weer naar buiten zou komen... „Mijn aanvankelijke Indruk is dus wel enigszins onjuist geweest", verklaarde mr. Doedens. die een boete van 15 gul den eiste. De kantonrechter vonniste conform. „Als de verpleegster op tijd binnen geweest was. had ik er wel wat afgedaan", zei mr. Moolenburgh later. Tweede zaak S. moest nog in een tweede zaak terecht staan, waarin hij zich echter inderdaad minder galant gedragen had. Toen hy namelijk twee wonen eerder op zijn bromfiets van Middelburg (waar hij bi vrienden een feestje had bijgewoond* naar Vlissingen reed, scheerde hij z< dicht langs een wielrijder, dat hij d< tende dame van haar voeten reed. De kantonrechter wees de verdachte op, dat hü eigenlijk niet op de brommer had mogen klimmen, nadat hjj op het feestje sterke drank gedronken had. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van 25, 4 maanden voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid, met als bijzondere voorwaar de, dat- S. een verzekering moet sluiten wanneer hij weer op de bromfiets --tapt. De chauffeur P. J. J. V. uit Middelburg had pech, toen hij in de Van Dishoek straat te Vlissingen aangehouden werd, omdat hij daar op zijn bromfiets harder da,n 30 km p./u. reed. Mr. Doedens eiste een boete van 25, die de kantonrechter terugbracht tot 17.50. De schilder J. de J. uit Goes had bij het naar rechts afslaan met zijn auto geen voorrang'ver- leend aan een rechtdoor rijdende brom fiets. Mr. Doedens eiste 50. mr. Moo lenburgh volstond met 35, plus de geëiste toekenning van de civiele vorde ring van 75 gulden. De tractorchauffeur J. G. uit Bruinisse had met zijn auto plotseling een zwaai naar links de weg opfgemaakt toen hij moest remmen voor een stilstaande auto. Hij had daarbij een lichtmast en een bloembak bij een benzinestation op de Zandkreekdamwg stukgereden. Mr. Doedens vorderde een boete van 50, terwijl in het vonnis met 40 gulden vol staan werd. Ledental Moderne Jeugdraad in Zeeland liep terug Verschenen Is het jaarverslag over 1961 van de Provinciale Moderne Jeugdraad Zeeland, waarbij zijn aangesloten de N.V.V.-jeugdorganisaties „Jonge Strijd" afdelingen Goes, Terneuzen en Vlissin gen en de Democratisch Sociale Jonge renontmoeting „Kentering" te Middel burg. In zijn voorwoord spreekt de voor zitter, de heer A. Baijens er zijn teleur stelling over uit, dat het jeugd- en jon gerencentrum „Ruimte" uit Vlissingen uit de organisatie Is getreden. Met leed wezen wordt in het jaarverslag gecon stateerd, dat er weer geen contact is ge weest met de Provinciale Jeugdraad. Uit het verslag blijkt, dat „Kentering" te Middelburg 90 leden telt, en de afdelin gen van „Jonge Strijd" in Goes slechts 16 (v. j. 27), Vlissingen 19 (v. j. 30) eD Terneuzen 10. Verder blijkt, dat er over het algemeen niet veel activiteiten wer den ontplooid. Mede door het uittreden van „Ruimte" liep het totaalledental te rug van 198 tot 135. Haags gerechtshof bevestigt vonnis Het Haagse gerechtshof heeft in hoger beroep het vonnis bevestigd, waarbij de koopman J. C. uit Middelburg door de rechtbank aldaar was veroordeeld tot 1 week gevangenisstraf en intrekken van het rijbewijs gedurende 3 maanden wegens overtreding der wegenverkeers wet. De straf werd verlicht voor J. L. F. G. uit Goes, die wegens een gelijk feit door de rechtbank te Middelburg was ver oordeeld tot drie maanden gevangenis straf benevens intrekking van het rij bewijs gedurende vijf jaren. Het hof heeft verdachte thans veroor deeld tot een maand gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor vier jaar. BELGISCHE PERS OVER EXPOSITIE VAN R. KIMPE Naar aanleiding van een kortgeleden In Antwerpen gehouden expositie van Reimond Kimpe geven w\j een kleine bloemlezing van aan zijn werk ge- wjjde kunstkritieken in de Belgische pers. Le Courier d'An vers: De constructie, de geometrie en het kubisme van Reimond Kimpe herin neren onweerstaanbaar aan de grote Pablo Picasso. Maar Kimpe kent te beter de grenzen van deze vreem de kunst, daar hij zich bewust is van zijn eigen mogelijkheden. Zijn geslo ten gezichten, zjjn strenge lichamen dienën zeker niet de sentimentele ex pressie (ook „Les fleurs bleues" heb ben met armenvol gebrand op de gro te brandstapel». Maar Kimpe vindt er stof in voor colorleten. voor kunst volle puzzels voor schilders-architec ten. En over deze samenhangende mozaïeken speelt hy met het penseel, met fantasie: met warmte. Het is In- teressant hem te volgen. Le Matin: De stijl van Reimond Kimpe is vol strekt expressionnistisch en dyna misch. De vormen schematiseren zich onder een constructivistische drang met een merkwaardige streng heid. Een synthetische en diepe kyk op de menselijke gestalte, een thema dat in bijna allo werken terugkeert. Een ernstig geheel en van een mooi gehalte. Vermits er weinig perspectief wordt aangewend geven deze vreemd sta rende figuren een tamelijk vlakke In druk, wat evenwel wordt goedge maakt door een contrastryk, helder colorlet en een persooniyke penseel- technlek Er guat van dit werk een raadselachtige en toch bekoorlijke indruk uit. La Metropole Anvers: Het belangrijke is dat hy ons Iets origineels, iets eigens presenteert. Zijn werk is systematisch of beter gesystematiseerd. En bovenal slaat hy de brug tussen het abstracte het figuratieve. Opruimen van zeesluis bij Viane aanbesteed Binnenkort zal worden begonnen het verwijderen van de oude zeesluis by Viane in de zeewering van Duive- land. Dit overbodige ultwateringspunt by Ouwerkerk staat een nieuw ge maal is in het kader van de herstel werkzaamheden aan de zeedijken rond het eiland aangewezen als een zwakke f'laats. Woensdagmorgen heeft het wa- erschap „Schouwen-Duivelund" in MIDDELBURG Ds. W. Hage, Middelburg, eerste predikant Klaaswaal Ds. W. Hage zal Pinkstermaandag, 11 juni, 's morgens om half tien afscheid nemen van de Gereformeerde Gemeente van Middelburg en donderdagavond 14 juni om half acht, na 's middags om drie uur te zy'n bevestigd door ds. L. Rijksen uit Rotterdam-W, intrede doen als eerste predikant van de op 23 maart 1944 zelfstandig geïnstitueerde Gerefor meerde Gemeente van Klaaswaal. Ds. Hage werd op 8 januari 1912 te Rot terdam geboren. Sinds 12 juni 1958 dient hij de Gereformeerde Gemeente van Mid delburg, waar hij werd bevestigd door ds. P. Honkoop uit Yerseke. De Hage werd by herhaling afgevaardigd naar particuliere synodes en naar generale synodes van de Gereformeerde Gemeen ten i Nederland. Thans is hy onder meer curator van de theologische school te Rotterdam. Serenade voor prijswinnaars van de ballonwedstrijd Ten huize van de winnares van de hoofd prijs zullen dertig prijswinnaars van de ballonwedstrijd op koninginnedag een serenade van de Middelburgse Padvin ders Drumband ontvangen. Dit gebeurt vandaag, zaterdag, om ongeveer half acht. Ruim negenhonderd kilometer heeft de ballon van de winnares van de hoofdprijs, Liesbeth van de Mark, afge legd. Niet ver van de Middellandse Zee in de omgeving van Nico is de ballon van Liesbeth terechtgekomen. Van de 927 andere ballons die door vinders te- Er waren twaalf Inschryvers: 1. Jan de Oude's aann. bedr., Biervliet, f 165.000: 2 N V Aann. bedr. v.h. B. N. van Noordenne en Zn., Hardlnxveld- Giessendam, f 164 000; 3. A. J. Herwig. Willemstad, f 157 500; 4. Aann. bedr „Schouwen-Dulveland". Zlerikzee. f 155.000; 5. C. V. Gebr. v. d. Heuvel, Werkendam, f 147.300; 6. J. de Ruiter xP, %P," Noordgouwe. f 145.500; 7. fa. A W Wandel. Nieuwerkerk. f 142.000; 8. fa S. Zyistra en M. C. v. d. Dries, Gor- kum, f 188 000; 9. A. v. d. Straaten fPnrlx .e.(,r- N v- Hansweert. t 136.500: i°, V- v.h. p. R. Roosch. Rotterdam xr j ^a- ^an Dongen en De /oogd Haamstede, f 124.500; 12. Aann bedr. H. Stouten. Brouwershaven-Zierlk- zee, f 121.700. Examens Voor het tandarts-examen aan de rijks universiteit te Utrecht is geslaagd' J. H. Stam uit Goes. De route die de band zal lopen is als volgt: Vertrek 19.15 u. St.-Jorlsstraat. Balans, St .-Pieterstraat, Korte Delft, Lange Delft, Segeersstraat, Houtkaai, Turfkaai, Nieuwe Haven, Stadsschuur, Wagenplein, Poelendaele singel, Nw. Vlissingseweg, Piet Heinstraat, Dorus Rijkersstraat (prijsuitreiking), Ban- kertstraat, Oude Koudekerkseweg, Lan- gevielesingel Zandstraat, Achter de Houttuinen, Langevicle, Markt, Lange Delft, Korte Delft, St.-Pieterstra^t St.- Jorisstraat. Vakantie-spelweek sluitstuk van seizoen ,,'t Trefpunt" Het seizoen 1961-'62 van het club- en buurthuis ,,'t Trefpunt" aan de Lange Giststraat te Middelburg is bijna voor bij. In de periode van 1 tot 7 juni zul len de clubs hun laatste bijeenkomsten houden: onder meer de clubs timmeren, muziek, handwerken, knutselen en ta feltennis. Het judo-examen voor de ;roene band zal op dinsdag 12 juni wor- len afgenomen. De laatste ruilbeurs is veneens op dinsdag 12 juni gesteld. In de laatste brief van het ciubjaar deelt de leiding van het club- en buurthuis mede. dat alle clubs en lessen in sep tember weer beginnen. In het zomer- programma is wederom een vakantie- spelweek opgenomen met allerlei bui- buitenspelen en wedstrijden, Deze vakan tieweek zal het sluitstuk vormen van het clubjaar. Wedvlucht „Zeelandia" De postduivenhoudersvereniging „Zee landia" te Middelburg hield afgelopen zondag een wedvlucht vanuit St. Denis (Fr over een afstand van 300 km. De eerste tien pryzen werden behaald door: 1. L. de Voogd. 2. 4 en 10. M. Vader, 3 en 7. J. van Bclzen, 5 en 6. J. C. F. Jopse, 8. M. Jaspers, 9. J. Poelman. Gevonden voorwerpen De commissaris van politic te Middel burg maakt bekend dat aan zyn bureau inlichtingen zijn te bekomen omtrent onderstaande voorwerpen, die aldaar in het tydvak van 23 tot en met 29 mei 1962 als gevonden aangegeven zyn: verschillende wanten en handschoenen, portemonnnees met en zonder nihoud. huis- en andere sleutels, sigarenaanste ker, rode step. gebloemde sjaal, witte sjaal, bruine 3-wielige step. zilveren armband, bankbiljet, zwarte handtas, speld met bruine steen, rode zwembroek, gestreepte handdoek, doublé polshorloge, verzilverde armband, plastic boodschap pentas. vermoedeiyk zilveren hangertje met blauwe steen, armband van dub beltjes, wieldop van auto. rozenkrans, poëziealbum, trekpen, passer. Dezer dagen is In het psychiatrisch zie kenhuis „Vrederust" to Halsteren het examen gehouden voor het ryksdlploma „Ziekenverpleging B" Voor dit ryks dlploma slaaeden; de zusters D J Bac ker. E. A. Bakker, J. A. van Beveren. Q. de Booy, J. Duim, J. Janse, J. J. van Kleven, E Meyer, H. C. de Roon, W van RUswyk en de heren: A, L. van den; Na het op donderdag 24 mei 1.1. in het chr ziekenhuis „Bethesda" gehouden examen ter verkrijging van het diplo ma A voor ziekenverpleging, werd aan de volgende zusters het diploma uitge reikt: L. J. Bommel jé, J. v. d. Bosse, I. E. Fre- lier. P. T. Klaassen, M. W. Toutenhoofd, L. de Wolf, M. Wouters en N, Koene, D geslaagden ontvingen allen hun op leiding tn het chr. itreekzlekenhuis „Be- thesda" te Vlissingen. VLISSINGEN „ZWERFTOCHT DOOR ZEELANDS WILDE TUIN" Een groot aantal liefhebbers van de na tuur hebben dezer dagen in café-res taurant Kievit te Vlissingen op geani meerde wijze „gezworven" door Zeelands wilde tuin. De leiding van deze „zwerf tocht" had de heer A. de Visser uit Sint- Laurens, die op deze avond van de af deling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, sprak over de planten die nu in bloei staan. Hierbij behandelde de heer De Visser speciaal de plaats waar de verschillende soorten planten worden gevonden en onder wel ke omstandigheden. Dat een botanicus hierbij voor verras singen kan komen te staan, blijkt uit de vondst die de heer De Visser zelf enige tijd geleden in Middelburg deed, toen hij op een terrein een geheel nieuwe plant voor Nederland aantrof, een Sene- cio Squalidus. Een plant die behoort tot de zogenaamde kruiskrulden en die veel in Zuid-Italië en Sicilië voorkomt. De heer De Visser zei te vermoeden, dat en kele zaadjes van deze plant in oud sloopmateriaal mee naar Middelburg zijn gekomen en hier toen wortel hebben geschoten. Als. andere zeldzame planten voor Nederland, die in Zeeland worden gevonden, noemde de heer De Visser de kleinste klaver (op het Vroon in Vrou wenpolder) en het laksteeltje, van welke soort slechts vier groeiplaatsen in Ne derland bekend zijn. Hiervan zijn er twee in Zeeland en voorts het longen- kruis en verschillende soorten dovenne- tels- Opbrengst Sakor-collecte De opbrengst van de in Vlissingen ge houden collecte ten bate van de samen werkende kinderbeschermingsorganisa ties „Sakor" bedraagt 1110,23. ARNEMUIDEN Actie 10x10 in Arnemuiden besloten De in de afgelopen maanden gehouden anti-honger-actie 10 x 10 heeft te Arne muiden het mooie bedrag van 1725,38 opgebracht. De spaarkaarten leverden 1198,38 op, de verloting 75,en de ontspannings avond 452, Verder organiseerde de kleuterschool een verkoopmiddag met het mooie resul taat van ruim 110, KOUDEKERKE Veekeuring Koudekerke Op de veekeuring te Koudekerke werden aangevoerd 49 stuks rundvee van zeer goede kwaliteit. De uitslag is; Stieren. Wiepkje's, Paul, 2e prijs, Jac. Wisse, le kalfkoeien. Boukje 93, la, Js. Vos: Krol 46, lb, Js. Vos; Bertha 10, lc, A. Jasperse; Renschke 21, ld, L. Verhage: Rika, lc. Vos; Toula 2, 2a, Jac. Wisse; Clara, 2b, P. Verhage Wzn.; Bertha 11, 2c, A. Jasperse; Treintje, 2d, P. Verhage Jzn.; Artna, 2c, P. Verhage Jzh.; Adrie, 3a, Js. Verhage; Elsje, 3b Js. Verhage; Corrie, 3c, P. J. Poppe. 2e kalfkoeien. Annetje 26, la, Js. Vos: Krol 45, lb, Js. Vos; Jantje, le, P. Verhage Wzn.: Boukje, ld. P. Verhage Wzn.; Bertha 9, 2a. A. Jasperse; Toula 1, 2b, Jac. Wisse; Mina 3, 2c, Jac. Vos; Juliana 13. 2d, P. J. Poppe: Bontje 3, 3a. P. Verhage Jzn.: Ria. 3b. Js. Verhage; Irene, 3c, L. Jakobse: Emma, 3d, P. J. Poppe. 3e kalfkoeien. Pietje 20, la, Js. Vos: Ma rianne, lb. A. Jasperse; Bertha, le, P. Ver hage Wzn.: Boukje 93. ld. Je. Vos: Bertha 6. 2a, A. Jasperse; Nora, 2b. Jac. Vos: Grietje, 2e, L. Verhage. 4e kalfkoeien. Treesje G. la. Js. Vos: Annetje 22, lb. Js. Vos: Mona, le, Jac. Wisse. Oudere koeien. Treesje 5. la, Js. Vos: Boukje 90. lb, Js. Vos: Lolkje 99. le, L. Jakobse: Krol 43, ld, Js. Vos; Mina, le, Jac. Vos; Bea- rix, lf, Jac. Vos; Mina, 2a, Js. Verhage: Bertha, 2b. Jac. Vos: Dora. 2e. L. Verhage: Juliana, 2d, L. Jakobse; Wiepkje, 2e, Jac. Wisse. Vaarzen. Boukje 2. 1, P. Verhage Wzn.; Rika, 2, P. Verhage Wzn, Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 30 mei: Zeevaart van Middelburg. Sandenburgh van Middelburg. 31 mei: Sunbreeze van Sundsvall. Dorlngton Court van Hamburg. Prompenburgh van Middelburg. Rorel van Dover. Veritas van zee. Port Talbot teruggekeerd uit zee. At lantic van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 30 mei: Neptunus n. Rotterdam. Zeevaart naar Dover. Waver- stroom naar Shoreham. Sandenburgh naar Dover. 31 mei: Trompenbcrgh naar Boston. Sunbreeze naar George Town. Dorington Court naar Cape Town. Forel naar Middel burg. Veritas naar Middelburg. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 30 mei: Deo Gloria van Portsmouth. Alpha van Kirkwall. Oranjeborg van Rotterdam. Donau van Par. Vechtborg van ree 31 mei: Hase- wind van Felixtone. Rex van Londen voor Gent. Heemraadssingel vRn Rotterdam voor Gent. Ellewoutsdijk van Lorient. Frans-W van Sundsvall. Eagle van Londen. Arnedijk van Galveston. Alblasserjjk van Hamburg. Henny-J van Plymouth voor Terneuzen. 1 Juni: Wim II van zee vooi Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 30 mei: Janny naar Plymouth. Antilope naar Warwick van Gent. Agnes naar Londen. Star-Point naar Dublin van Hansweert. IJsel naar Le Havre. Batavier Hl naar zee. Anholt naar Londen. Hada naar Rotterdam. 31 mei: Rién Teekman naar zee. Dinteldijk naar Rotterdam. Fravizo naar Casablanca. Port Talbot naar Immlngham van Terneu- later teruggekeerd) Quo Vadis naar Western Point. Njord naar Rotterdam. Oran je naar zee. Flores naar zee Jaarvergadering van de Vlissingse Bridgeclub De Vlissingse Bridgeclub hield haar jaarvergadering onder leiding van de heer H. B. J. Knoop. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester wer den goedgekeurd. Er was over 1961 een klein batig saldo. De aftredende bestuursleden tnevrouw M. Gasille en de heer M. Braak werden by acclamatie herkozen. De jaariykse clubcompetitie werd ditmaal gewonnen door mevrouw Braak, aan wie de voor zitter de competitiebeker uitreikte. Bromfietser reed tegen winkelpand In de Blokken te Terneuzen is de brom fietser G. R. uit Nieuwkerk donderdag middag by het passeren van een andere bromfietser tegen een winkelpand aan gereden. By deze botsing sneuvelde een winkelruit. R. liep lichte verwondingen op aan zijn rechterschouder, zijn brom fiets werd zwaar beschadigd, terwyl de ruit hem f 65 gaat kosten. Het ongeluk gebeurde doordat de voor R. rijdende bromfietser plotseling linksaf sloeg. Echtpaar Temmerman-Sijnesael vierde gouden huwelijksfeest In de „Oesterput" te Hoofdplaat is woensdag het gouden huwelijksfeest ge vierd van het echtpaar J. Temmerman- Sijnesael. De dag begon met een Heilige Mis. Het gouden paar werd voor de ver sierde woning afgehaald door een stoet bruidjes, die hen naar de kerk begeleid den. Het feest werd verder in de familie kring gevierd. Beide echtelieden genieten een uitste kende gezondheid. De heer Johannes Temmerman, die nu 78 jaar is, heeft in Hoofdplaat bij de landbouwer D. Tho- maes negen jaar gewerkt. Bij G. Baecke werkte hij 11 jaar. Zijn echtge note, Wilhelmina Sijnesael, is nu 71 jaar. Van hun dertien kinderen zijn er nog twaalf in leven, die allen op één zoon na gehuwd zijn. Het gouden paar heeft dertig kleinkinderen en 1 achter kleinkind. Het krasse echtpaar had bij het 50-jarig huwelijksfeest geen gebrek aan belangstelling! SINT-LAURENS JUBILEUMRINGRIJDERIJ IN SINT-LAURENS De ringrijdersvereniging te Sint-Lau- rens heeft besloten geheel in stijl het veertigjarig jubileum van de vereniging te vieren, nameiyk met een grote ring- ryderij, die op derde pinksterdag ver reden zal worden. Na afloop hiervan volgt er nog een feestavond in het ver enigingsgebouw met onder meer toneel en muziek, waarna de feestelijkheden worden besloten met een gezellig sa menzijn. De jubileumringrydery begint 's och tends om acht uur, waarna de deelne mers om twee uur zullen gaan rijden om de beker, die burgemeester L. Baar van Sint-Laurens heeft beschikbaar ge steld, alsmede de beker van het ge meentebestuur en die van de Ambachts heer. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: W. P. Stroo—Fey z.: A. Balk Net. d.: J. de Mey—van Keulen, z.: J. Schoegje—Heij. d.: B. M. P. Heugen—Mart- veldt, z.; J. C. van den Toorn—de Rgke. z.: M. LewerissaJobse. zS. V. Frowein Terlaak, z.: J. E. Duizendstra—van Velzen, d.: S. J. Verstraeten—Cornellssen, z. Ondertrouwd: E. Kempeos. 24 j. en C. W. Schrier, 21 j.: A. van Beek. 20 j. en P. J. Milot, 18 j.: A. Bosselaar, 41 j. en T. Gouds waard, 27 j.; D. P. Bakker 42 j. en A. Da- niëlse. 31 j.: B. Smit. 25 J. en M. C. Radïngs, 16 j.: J. C. de Jonge, 25 1. en L. M. Tournoy, 21 jaar Getrouwd: C. Geljon, 25 J. en C. van Schalk, 20 j.: A. C. H. Wurth, 21 j. en I. C. de Kam, 17 jaar. Overleden: A. Koster. 81 J„ wed. van B. de Ridder: Th. F. Rademaker. 75 j., e. v. W. J. Ardewyn. MIDDELBURG Ondertrouwd: J. Geertse, 31 j. en A L. I. Vijfwinkel. 22 jaar. Bevallen: J. P. van 't Westende—Gillissen,z.; H. J. GrootveldDongelmans, z.; C. A. Zy- nenvan Blerkum, d.; T. van den Nieuwen- huyzen—v. d. Wetering, z. Getrouwd: J. Schets, 29 J. en S. J. Bakker, 22 j.; I. B. Németh, 27 1 en O. S. Kempees. 26 Jaar. Overleden: M. Kerkhove, 80 J., wed. van J. Houterman: P, Hendrlkse, 74 j., e. v. C. J. Loolse; J. M. van der Peyi, 71 j., wed. van VI. van der Pijl: J. M. Lambrechtse, 78 j., wed van J. F. Bastiaanse; J. Buys, 89 j., wedn. van E. Maljaars: J. I. Janse, 81 .j, J. H. Meulmeester. KANTONRECHTER MIDDELBURG Vissers veroordeeld lot boetes van f 65 en f 51 Conform de eis heeft de Middelburgse kantonrechter woensdagmorgen de twee vissers R. van B. uit veere en B. S. uit Middelburg veroordeeld tot boetes van respectievelijk 51 en 65. Een hoe veelheid inbeslaggenomen vis werd ver beurd verklaard. Op 6 februari van dit jaar visten Van B. en S. by Kortgene in het Veerse Meer met twee zogenaam de garnaalkorren. Bovendien konden zjj niet op eerste vordering een geldige vis vergunning tonen. De twee vissers ver schenen niet ter zitting en werden bjj verstek veroordeeld. De vertegenwoordiger P. B. van K. uit Goes kon in Goes zyn auto niet tydig tot stilstand brengen, toen een voor hem rijdende bestelauto stopte. Naar zijn zeggen was hy gaan slippen toen hij remde. Er ontstond een botsing. Con form de eis kreeg S. een boete van 35 subs. 8 dagen. Ook de vertegenwoordiger T. L. S. uit Wemeldinge was niet in staat tijdig te stoppen, toen 'n auto voor hem stil ging staan. Bij de aanrijding werden de beide auto's beschadigd. Uitspraak: 35 subs. 7 dagen. Bij 't links afslaan hield de Vlissing se vertegenwoordiger W. J. V. niet Nieuwe busdienst van R.T.M. op Schouwen-Duiveland Aan de Rotterdamsche Tramweg Maat schappij is vergunning verleend om met ingan>- van de nieuwe zomerdienstrege ling een busverbinding te openen langs de dorpen Kerkwerve, Noordgouwe en Dreischor naar en van Zierikzee. 's Mid dags om twee uur vertrekt de lijndienst van Kerkwerve en om 14.35 arriveert deze in Zierikzee. In de avonduren wordt de terugrit gemaakt. Tot op heden waren de dorpen in de an dere R.T.M. bustrajecten over Schou wen-Duiveland opgenomen. Zo stopte de lijndienst Zype-Westhoek over Brou wershaven eenmaal per dag in Drei schor. Kerkwerve was opgenomen in de route Zierikzee-Westhoek via Seroosker- ke. Zomerdienstregeling B.B.A. Bij de N.V. Brabantse Buurtspoorwegen en Autodiensten „B.B.A." te Breda is een gids met de nieuwe dienstregeling ver krijgbaar. In deze gids staan onder meer vermeld de dienstregelingen van de „Zeeuwse" lijnen Stavenisse-St.-Anna- land-Tholen-Bergen op Zoom v.v., St.- Annaland-Stavenisse-Tholen-Bergen op Zoom v.v., Rocsendaal-Steenbergen-Veer Schouwen-Duiveland v.v. en Sas van Gent-Sluiskil-Axel-Hulst-Clinge-Nieuw- Namen-Breda v.v. De gids geef; verder een overzicht van de belangrijkste gemeenten in het ver voersgebied van de B.B.A. met een op gave van het aantal inwoners op 1 janu ari 1961 en de dagen van de weekmark ten. De gids bevat verder een kaartje, waarop in drie kleuren de verschillende diensten van de B.B.A. zijn aangegeven. SCHOONDIJKE KRIJGT VERENIGINGSGEBOUW Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben hun goedkeuring gehecht aan het raadsbesluit van Schoondyke over de aankoop van het café aan de Damstraat. De lokaliteit van het café zal wórden ingericht voor de bejaarden, verder als blibliotheek en repetitieplaats voor de plaatselijke verenigingen, die daar een grote behoefte aan hadden. Het aange bouwde huis is doorverkocht. Voor het verenigingsleven in Schoondyke zijn nu weer nieuwe mogelijkheden geschapen. genoeg rechts. Daarvoor kreeg hy 30 boete subs. 6 dagen. De chauf feur C. J. K. uit Goes reed op 31 januari in zijn woonplaats achteruit met een vrachtauto tegen een stil staande personenauto. Tien gulden boete subs. 2 dagen was de uitspraak. Eveneens tien gulden boete kreeg de timmerman C. Van K. uit Souburg, die ondanks het verbod met een bromfiets over de boulevard in Vlissingen reed. De fabrieksarbeider J. D. uit Seroosker- ke had in een gewone personenauto ge reden, terwyl hy in het bezit was van een rijbewijs voor een auto, waaraan speciale voorzieningen waren getroffen. Hij kreeg 25 boete subs. 5 dagen. Alleen met de stadslichten aan reed de vertegenwoordiger G. A. A. B. uit Ber gen op Zoom 's avonds met een auto in Kruiningen. Hy werd veroordeeld tot een boete van 20 subs. 4 dagen. De amb tenaar J. H. ter K. uit Goes, die ondanks een inhaalverbod op rijksweg 58 bij Kapelle een andere auto inhaalde, kreeg 10 boete subs. 2 dagen. Vrijzinnige zondagsscholen vergaderden in Goes In het gebouw van de vereniging van vrijzinnig hervormden te Goes werd dezer dagen een bijeenkomst gehou den van de kring ZeelandWest-Bra bant van de Nederlandse Vereniging van Vrijzinnige Zondagsscholen. Deze bij eenkomst, tevens jaarvergadering, stond onder leiding van de voorzitter, ds. J. B. Assendorp uit Zierikzee. Ds. Assendorp opende de bijeenkomst met het voorlezen van een gedeelte uit de Jacobusbrief, waarna men gezamenlijk Gezang 162 zong. Na vaststelling van de jaarverslagen en het goedkeuren van de begroting kwam de bestuursverkie zing aan de orde. Aftredend en niet- herKlesbaar was mej. J. Schrier, het be stuurslid mevrouw S. Tijmstra was we gens vertrek afgetreden. In deze vaca tures werden gekozen mevrouw G. Lie- zenga-Boltje uit Middelburg eif de heer J. C. Faes uit Retranchement. Na de pauze hield mevrouw D. van de Meiden-Coolsma uit Dordrecht een in leiding over „Kerkelijk leven en zondags school in Suriname". Zij stelde dat de zondagsschool in Suriname een belang rijke plaats inneemt, de herv. zondags school telt er ongeveer 600 kinderen van verschillende rassen. Drie zondagen ach tereen houdt men er bijeenkomsten in verschillende gebouwen, terwijl men de vierde zondag gezamenlijk in de kerk samenkomt. De leiding is in handen van ds. en mevrouw Groot-Aris, die vroe ger te Brouwershaven stond. Od de zon dagsscholen kent men wel kerstdiensten, de paasdiensten daarentegen niet- Eens per jaar maakt men er met autobussen een tocht naar buiten. Moederdag viert men er uitbundig, de kinderen brengen dan hun zelfgekochte bloemen in de kerk. Half augustus houden zij een bloe- menzondag, waarbij de zieken en be jaarden bloemen worden aangeboden. Zeeland aan top in Rode-Kruiscollecte Zeeland en met name St.-Philipsland heb ben by de Rode Kruiscollecte 1961 weer bovenaan geslaan. Landelijk werd de eerste plaats weer ingenomen door de afdeling Sint-Philipsland met 487,2 pro cent van het streefbedrag, terwijl de kring Zeeland met 88,8 procent van het streefbedrag voor de negende maal bo ven aan de ranglijst van de elf kringen stond. In totaal heeft de Rode-Kruiscollecte in 1961 1.687.056 opgebracht, hetgeen een stijging van rond f 140.000 ten opzichte van 1960 betekent. In deze zogenaam de „grote steden"-vvedstryd werd de af deling Den Haag voor de dertiende ach tereenvolgende maal eerste met 100 pro cent van het streefbedrag. Nabericht. Tot grote droefheid ging van ons heen mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, beste zoon, schoonzoon, broer, zwa ger en oom WILLEM GEURSEN in de ouderdom van 40 jaar. Heemskerk: W. C. P. Geursen- Schlppers Nelleke Wim Ineke Liesbeth Hengelo-O.: W. Geur sen Middelburg: P. Schippers-Hessels En verdere familie Heemskerk, 13 mei 1962, Bonckenburchstr. 8. De teraardebestelling had plaats op 16 mei op de algemene be graafplaats „Dulnrust" te Beverwijk. Algemene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm onze broer, oom en zwager JAN DE KEIZER Pz., in de ouderdom van 68 jaar en 4 maanden. Fam. de Keizer. Fam. Vaders. Fam. Stols. Oud-Vossemeer, 30 mei 1962. Getroffen door do zeer vele bewyzen van deelneming, ontvangen na hot overiyden van onze lieve man, pleeg vader en opa AR IE PALMKOECK, betuigen wy langs deze weg onze oprechte dank. O.- en W.-Souburg R. W. Paimkoeck- Adrlaansen. Amsterdam G. H. Ras. M. Ras-Roth. Riekje en Ansje. O.- en W.-Souburg, juni '62. Nieuwe Vlissingseweg 9. Herplaatsing wegens misstelling. Heden behaagde het de Here, om na een langdurig en smarte lijk, maar zeer gedul dig gedragen lijden, uit ons midden weg te nemen, onze Innig ge liefde man. vader, be huwd-, groot- en over grootvader WILLEM MARINUS KOOLE, in de ouderdom van 76 jaar en 7 maanden. Borssele A. Koole-Hoek. LJmuiden T. de Waal-Koole. J. de Waal. 's-Gravenpolder Iz. Koole. E. Koole-Tramper. Ritthem C. Murre-Koole. J. Murre. 's-Gravenhage J. Koole. J. Koole-van Belle. Borssele S. G. de Vrieze-Koole. J. de Vrieze. Vlissingen G. de Muynck-Koole. J. de Muynck. Axel P. Quist-Koole. J. Quist. Renkum A. Haveman-Kole. H. Haveman. Klein- en achter kleinkinderen Borssele, 31 mei 1962. Weststraat 56. De begrafenis zal plaatshebben op D.V. maandag 4 juni a.s., des middags om 13 uur. vanaf de consistorie der Ger. Gemeente. Getroffen door de zeer vele bewyzen van deelneming, ontvangen na het overiyden van onze lieve vader, be- huwdvader en opa EVEKDINUS LUTERUS DE LA HOUSSAIJE, betuigen wy langs deze weg onze oprechte dank. Uit aller naam, S. S. Platteeuw- de la Hous8aije. Vlissingen, 2 Juni 1962. Breitnerlaan 18. Herplatsing wegens misstelling. Heden overleed, in het ziekenhuis te Middel burg, onze lieve moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder MARIA DE VOS. weduwe van Jacobus Wondergem, in de ouderdom van 86 jaar en 10 maanden. Uit aller naam. J. Wondergem. Vrouwenpolder. 31 mei 1962. Dorpsdyk 33. Enige en algemene kennisgeving. Op 29 mei is van ons heengegaan, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, SARA MARIA RISSEEUW, geb. Tromp, in de ouderdom van byna 89 jaar. Rijswijk (Z.-H.): J. M. Luteyn- Risseeuw. Rotterdam M. J. Cornelis- Risseeuw. J. Cornelis. Middelburg S. M. Gabriëlse- Rlsseeuw. L. E. Gabriëlse. Klein- en achter kleinkinderen. Middelburg, Langevieleslngel 92. De begrafenis heeft te Oostburg In alle stilte plaatsgehad. Hierdoor betuig ik allen, zo wel van hier als elders, myn harteiyke dank voor de gro te vriendschap en het harte- Ujk medeleven tydens de ve le jaren van ziekte van myn geliefde man. Tevens myn harteiyke en welgemeende dank voor de grote belang stelling na zyn overiyden. Mevr. L. Dlermanse- Kempe. Vlissingen, 2 juni 1962. Min. Lelystraat 1. Daar het ons niet mogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken voor het medele ven, ons betoond na het zo plotseling overlijden van onze lieve, zorgzame man, vader, behuwd- en grootva der KAKEL HOOGERHEYDE, betuigen wij hiermede aan allen onze oprechte dank. Bijzonder getroffen waren wij door de laatste groet van de oud-collega's en -ba zen van de fa. Gebr. van IJzerloo. Uit aller naam, M. E. Hoogerheyde- Simons. Vlissingen, Rembrandtlaan 90. Voor de zeer vele blijken van medeleven en belang stelling, ontvangen tydens de ziekte, en de bewijzen van deelneming na het over lijden vhn onze geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder GRIETJE SCHUIT- ME ULMEESTER, zeggen wij allen hartelijk dank. In het bijzonder aan zuster Van Donk voor haar liefdevolle verpleging. Namens de familie, A. Schuit. Arnemuiden, juni 1962. Nieuwlandseweg 5. Wegens myn vertrek uit Goes zeg ik alle lopende lid- maat- en donateurschappen op. B. van den Berg, Nachtegaalstraat 70, Goes. Zeer hartelijk dank ik allen, die zaterdag 19 mei 1962 voor mij en mijn gezin on vergetelijk maakten. C. Dronkers, Wielingenlaan 3, Vlissingen. Het huwelijk van KRIJN POPPE en NEL CEVAAL is nu vastgesteld op woensdag 6 juni a.s. 8 VéGé repen - melk en puur 100 ct. met 20 geldze- gels alléén bij uw VéGé- kruidenier. De zomer brengt V nieuwe mode betere damesconfectie eerst kijken bij uw modehuis in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11