PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT THANT VRAAGT NEDERLAND EN INDONESIË VUREN TE STAKEN Wallstreet in herstel na verlies Onrust in tehuis na vier sterfgevallen Klimaat scheppen voor onderhandelingen Vrees voor tekort aan AARDAPPELEN Kanaalverbreding en voorhavens Terneuzen worden aanbesteed Hemelvaartsdag bliifl te koel Twee bejaarden NA GESPREKKEN MET BUNKER in ziekenhuis opgenomen GENÈVE WEER IN HET SLOP Deel van Nederland Nieuwe rijksweg naar Sluiskil en verlegging van rijkswaterleiding Spectaculair Rijksweg Vandaao... 205e jaargang - no. 127 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN /1prtk7»-p rpd i aen Boei Adjunct; (b.e.g red. 3508/r" W Adv ni 77 Pagtei. Hoorareaacieu i Koz. 0 Abonnementsprijs 62 cent pei weeK, 8.00 pei Kw.tr. per adv 2375), Goes: Grote Markt 2, te) 6140 (bg.g. red 8 reeelsi 25 ct oer regel «min. f 1 25). Prieven nur per post f 6,25 per kw loss< 7853, adv. 5213), Oostburg: an dil olati 25 ct meer 15 cent. Bureaus: Terneuzen: tel. 2116; P.Z.C.. Middelburg. Woensdag 30 mei 1962 DE BELANGRIJKSTE FOND SEN hebben gisteren de plotselin ge instorting op de effectenbeurs van New York doorbroken en zich hersteld in eer handel van zulk een omvang dat makelaars in de beurszaa) in gejuich losbarstten. 'lij dcns de vroeg beurs waren de koersen meer gedaald maar gedurende mii 'X meer gedaald maar gedurende de iddag begonnen de belangrijke fond sen plotseling te stijgen tot ver boven hun peil van maandag, toen de beurs de scherpste daling sinds 1929 beleefde. Investeerders en .iandelaren op de beur zen en makelaarsfirma's keken met ver bijstering naar de omzet die met het uur steeg. Toen de tikker een achterstand van twee uur vertoonde begon men in de zaal van de effectenbeurs van New Zork te luichen. Tegen twee uur bedroeg de omzet op de beurs van New York 6.400.000 aandelen, legen 4.310-000 op hetzelfde uur van maandag Op de American Stock Ex change werden 4.030 000 aandelen omge zet. „Bijna een record", zei men daar. Tegen drie uur (acht uur onze tijd) was de tikker een uur en 57 minuten achter De koersen stonden toen aldus: U.S Steel 2.3/8 omhoog, Bethlehem 2.3/4, Ge neral Motors 1.1/4, L.B.M. ongeveer 11 punten Standard of New Jersev 4 Vs. (Van onze weerkundige medewerker le meimaand staat er op tot de natste dag toe te koud te blijven s Dit zal betekenen, dat het ook norgen, Hemelvaartsdag, te koel bljjft, al verwachten wij na hel passeren van een zwak regenfront wel weer zonnige perioden. Daar- bij draait de swakke wind wat meer naar noordelijke richting j= Do aangevoerde lucht via cle Noordzee staat temperaturen toe, die evenals gisteren tot 13 A 14 graden stijgen, hetgeen belangrijk te laag Is' voor eind met. Het is nu al wel zeker, dat de gemiddel ds de maximum temperatuur van de lg ze meimaand in geheel Nederland H record-laag zal blijven- Ook het aantal uren zonneschijn geeft nog steeds een groot tekort te zien ta zodat mei ons heeft teleurgesteld Foto. De scherpe koersdaling op de Newyorkse effectenbeurs was natuur lijk ook in de Amsterdamse beurskrin- gen het gesprek van de dag. Van wilde tonelen en een uitverkoop van beurs gelukkig geen sprake, hoe wel menigeen dit na de spectaculaire val van de New Yorlcse beurs misschien wel verwacht had. Drama in Almkerk Telegrammen aan prof. De Quay en president Soekarno Secretaris-generaal Tliant heeft gisteren in gelijkluidende telegram men aan premier De Quay en president Soekarno de Nederlandse en Indonesische regering verzocht direkt het vuren in westelijk Nieuw- Guinea te willen staken, opdat nieuwe onderhandelingen tussen de twee landen in een gunstig klimaat zouden kunnen beginnen. Iu zijn telegrammen dankte de secretaris-generaal de beide staats lieden voor hun bereidwilligheid de onderhandeiingen voor een vreed zame oplossing van de kwestie Nieuw-Guinea op basis van het plan- Bunker te willen uérvatten. volgde De verzending der telegrammen op eeu onderhoud, dat Thant met Amerikaanse bemiddelaar Bunker te New York had. De inhoud van de tele grammen luidt als volgt: „Ik ben uwe excellentie buitengewoon dankbaar voor uw eactie op mijn ver zoek tot hervatting der onderhandelin gen op basis van het plan Bunker. Ik zou nu een dringend beroep op uwe ex cellentie willen doen om opdracht te ge ven tot het onmiddellijk stopzetten van alle vijandelijkheden op westelijk Nieuw- Guinea, opdat de onderhandelingen over de toekomst van het gebied, op basis van het plan Bunker, onder de gunstige omstandigheden kunnen plaats hebben. „Het is mijn oprechte hoop, dat U ge zien de uitstekende kansen op een vreed zame regeling van dit problei zuil geven aan lit verzoek". gehoor Den Haag wacht VIER OUDJES vonden de dood, twee verkeren in ernstige toestand tengevolge van, naar men voor lopig aanneemt, een kolendamp vergiftiging die maandagnacht is opgetreden in de binnenvleugel van het bejaardencentrum „Huize Antonia" in Almkerk onder de rook van Gorkum. Er heerst rouw in deze kleine gemeen schap van het pittoreske plaatsje, dat omzoomd wordt door uitgestrekte ak kers. Een gemeenschap van bejaarden die in 1957 werd gesticht in dc Graaf van Nieuwenaerstraat no. 9 in Almkerk en waar mej. A. Pijpers de dagelijkse zorg heeft over mannen en vrouwen die van hun laatste levensavond genieten. Sinds gistermorgen is het er ongewoon druk rond „Huize Antonia". Politieman nen. justitiële autoriteiten, medici en technici van het gerechtelijk laborato rium gaan na waaraan de vier oudjes maandagnacht zo plotseling zijn overle den. Kolendamp Gistermiddag deelde ons mr. W. A. de Saint Aulaire, subsituut-officier van justitie in Dordrecht mede, dat naar alle waarschijnlijkheid koolmo- noxyde-vergiftiging de oorzaak is van de dood die vier mensen verras te en die twee bejaarden zodanig be dwelmde dat zjj naar een Gorcums ziekenhuis moesten worden overge bracht. Omstreeks kwart over vier gisteroch tend verstoorde een schel du rust in het bejaardencentrum. De dienstdoende nachtzuster werd gealarmeerd omdat de 71-jarige heer G. F. W. Henschen het benauwd had. Men verwachtte dit, om dat de oude baas lijdende was aan een hartkwaal Toen de inmiddels gewekte directrice op de kamer van de heer Henschen kwam bleek deze reeds te z(jn overleden. De gewaarschuwde arts P. van de Hil, constateerde een hartaan val, waaraan het slachtoffer was ge storven. Dood in bed Toen gistermorgen om kwart over acht de 79-jarige heer C. J. Duynhou- wer op zijn kamer moest worden ge holpen vónd men ook hem dood in bed. Nog steeds vermoedde men dat hier sprake was van een natuurlijke dood. maar toen omstreeks half ne gen de 82-jarige heer J. van Tilburg cn de 77-jarige mej. J. H. W. Berg- mann niet aan de ontbijttafel ver schenen vreesde men het ergste. Op herhaaldelijk kloppen aan de deur van de kamers van de beide oudjes kreeg men geen antwoord. Het bleek, dal ook zfl waren overleden. Dr van de Hi) waarschuwde onmiddellijk een in ternist teneinde de doodsoorzaak vast te stellen. Ook de politie en liet parket van de officier van justitie in Dor drecht werden gealarmeerd. Twee ande re oudjes, mevrouw Brouwer en de heer Vos, trof men ernstig ziek te bed aan. Zij werden in allerijl naar een zieken huis in Gorkum vervoerd. Binnenvleugel Onmiddellijk werd een uitvoerig onder zoek ingesteld. Reeds direct bleek, dat van een voedselvergiftiging geen sprake was. De dood had toegeslagen in de bin nenvleugel van het bejaardencentrum waar de oudjes naast elkaar woonden. De heer Henschen bewoonde een kamer boven deze vleugel. Het is niet onwaai*- schijnlijk dat hij een natuurlijke dood stierf. De centrale verwarming die met kolen wordt gestookt functioneerde normaal. De stoker had de avond tevoren nog ko len bijgevuld en had niets onregelma tigs ontdekt. Toch wordt het niet on waarschijnlijk geacht, dat de leidingen juist in de binnenvleugel koolniono.vde hebben doorgelaten. Een staf van tech nici en medici stelt onder leiding van mr. De Saint Aulaire een onderzoek in. Onze Haagse redactie tekent hierbij het volgende aan: Den Haag wacht af in hoeverre de heren Thant en Bunker, en voorts de Amerikaanse egering, lukken zal Indonesië te bewegen het Nederland se aanbod te accepteren. Terzake be staat een voorzichtig optimisme. In het openbaar klinken geluiden van de zijde van de ndonesische regering weliswaar niet erg welwillend, maar de praktijk wordt mede bepaald dooi de druk. welke de Verenigde Staten en de Verenigde Naties uitoefenen om Indonesië althans weer aan de conferentietafel te ta-ijgen. Voorzichtig optimisme Men krijgt de indruk dat Den Haag zijn voorzichtig optimisme niet paart aan ongeduld Hoewel de situatie elke dag kan veranderen, acht men de militaire kant van de zaak-Nieuw-Guinea op dit moment niet onheilspellend. Ook bestaat nog steeds de hoop dat meer landen be reid zullen zijn, zoal het niet het Neder landse standpunt ten aanzien van de oplosisng van het Nieuw-Guinea-pro- 1 BEREN VAN BOLTINl BRAAF 1 IN BLIJDORP BELAND j 3 Om precies drie uur gistermiddag stopte de directeur van de Rotterdamse 5 diergaarde Bijjdorp, dr. A. C. V. van Bemmcl „Mike" een suikerklontje E tussen de kiezen ais een welkomstgroet in veilige haven. De twee overge- 5 bleven beren van de groep van dresseur Althof van circus Boltini „Mike" 3 E en „Joy" waren in hun voorlopige kooi in „Blijdorp" gearriveerd en ieder- E 5 een had met deze oplossing vree, behalve een tropisch rund dat in de aan- 5 C grenzende kamelemveide loopt en mei een krachtig en schor geluid hard- 3 E nekkig bleef protesteren tegen de nieuwe buurlui 3 Zij zal spoedig van ze verlost worden. Achter in de tuin, bij de bergdieren- 3 S rots wordt spoedig een eigen onderkomen voor de twee bruine beren ge- S 5 maakt naar een ontwerp van architect Bakker. Dit ontwerp kon zo snel E 5 niet gemaakt worden, maar het benodigde geld is bijna bijeen. De vrijwil- S S lige giften zijn al opgelopen tot ruim 4100 De kosten van de kooi zijn 3 3 5000, zodat het financiële probleem zijn oplossing nadert. 5 Oppasser Janus van den Berg die voorlopig de zorgen van de circusberen 3 S op zich nemen zal, vond ze er niet te best uitzien. De avonturen van de 3 5 laatste tijd zijn de beren aan te zien. Maar zo meent hij dat is gauw E 5 genoeg verholpen. 3 S Mike en Joy zelf bleken opperbest tevreden met hun ruime voorlopige 3 S verblijf. Na de eerste verkenning plantten z\j zich rustig op het stevige 3 5 zitvlak en keken de toegestroomde schare bezoekers tevreden aan. Voor Sj S hen bestaan cr geen problemen meer of iets om zich kwaad over te ma- 5 5 ken. iïiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiminiiiiiimiiiiiiiiii bleem te aanvaarden, dan toch wel af stand te nemen van de politiek welke Indonesië op het ogenblik voert. De Nederlandse regering, zo heet het, zou 't derhalve bij een gelyk blijven van de militaire toestand, niet onwelkom zijn indien nog tyd gewonnen zou kun nen worden, alvorens een hervatting van he toverleg met Indonesië onvermijdelijk De zeventien-Iandenconferentie- over ontwapening in Genève is gis teren in een crisistoestand ge raakt, doordat Ruslands woord voerder Valerian Zorin gisteren heeft laten weten dat zijn land niet akkoord gaat met de verkla ring die oorlogspropaganda ver werpt, welke gisteren zou worden goedgekeurd. Met het K.L.M.-vliegtuig, dat dins dagmiddag uit Biak op Schiphol aankwam zijn zestien vrouwen en kinderen meegekomen, die het, gezien de situatie op Nieuw-Guinea niet ver antwoord meer vonden daar nog lan ger te blijven. Foto: Twee kleintjes zetten onder de hoede van stewardes sen voet op Nederlandse bodem. rFoto P.Z.C.) Het bedrijfschap voor de kleinhan del in aardappelen, groenten en fruit en de federatie van bonden van kleinhandelaren in aardappe len, groenten en fruit hebben, naar aanleiding van het instellen van maximumprijzen voor aardappe len, telegrammen gezonden aan de ministers van economische zaken ui van iandbouw en visserij. Zij spreken er daarin hun teleurstelling over uit, dat het door de ministers in uitzicht gestelde vooroverleg over deze maatregel niet heeft plaatsgehad en vragen alsnog om een gesprek. In de telegrammen wordt verder gezegd dat vele detaillisten door het vaststellen van verkoopprijzen, die in vele gevallen la ger liggen dan de inkoopprijzen, schade zullen lijden. De federatie en de bonden rekenen erop. dat de regering de voorziening met consumptie-aardappelen tegen de door haar vastgestelde prijzen zal garande- drijfschap voor de kleinhandel het A.N.P. mee, komen meldingen binnen over groothandelaren die aan kondigen vandaag nog wel, maar daarna niet meer te zullen leveren, tenminste niet tegen de door de rege ring vastgestelde prijzen. Vandaar dat er in de telegrammen bij de re gering op wordt aangedrongen, dc voorziening te garanderen. Toen wij enige tijd geleden enige Bour gondische gestes van een Hulster toneelvereniging signaleerden, heeft dat enkele reacties uitgelokt. En zoals meestal in dergelijke gevallen, de dis cussie bewoog zich al spoedig op een heel wat uitgebreider terrein dan wij aanvankelijk hadden betreden. Waar hel ons om ging het is goed dat nog even te herhalen was het gescherm met een aantal oudvlaamse terminologieën :ls prince-souverein, hoofdman enzo- ■oort, alsmede het nogal krampachtig aandoende gebruik van woorden als gouwdagen, Vlaamse trant en dergelijke door leden van een betrekkelijk jeug dige toneelvereniging. Er was hier dus geen sprake van een eeuwenlange tra ditie, doch veelmeer van een zich korte lings aangemeten romantiek zonder in houd. En dat nu hebben wij „Vlaminkje spelen" genoemd, een uitdrukking waar over men zich in en om Hulst een beetje boos heeft gemaakt. Burgemeester Loc- kefeer van Hulst of moeten wij zeg gen prince-souverein Lockefeer heeft nu afgelopen zondag ook zijn bij drage tot de discussie geleverd, toen hij de tonelisten toesprak die verzameld waren tijdens de in Huist gehouden Re derijkersdag. De heer Lockefeer heeft daarbij nog weer eens de verwantschap tussen Zeeuws-Vlamingen en Vlamingen naar voren gebracht, maar tegelijkertijd heeft hij verzekerd dat de staatsgrens de Zeeuws-Vlaming heilig is. En voorts constateerde hij dat men in Zeeuwsch- Vlaanderen niet streeft naar twee we relden, waarvan er een boven en een beneden de Westerscheldc ligt: men wil hier eenvoudig Zeeuws-Vlaming zijn. Dat zijn sympathieke woorden, waarmee men van harte kan instemmen. Maar op het gevaar af uitgekreten te worden voor een betweter, willen we er toch nog op wijzen, dat wij opvattingen, zo als die zondag in de woorden van bur gemeester Lockefeer naar voren kwa men, nooit hebben bestreden. Wij erken nen dat Zeeuwseh-Vlaanderen als grens streek invloeden van het zuiden heeft ondergaan en nog ondergaat, wij weten ook, dat met name in de bewogen jaren na de eerste wereldoor log duidelijk is geble ken, dat de staats grens voor de Zeeuws- Vlamingen heilig is. In die dagen im mers ontstond het in geheel Nederland gezongen lied, waarin werd verzekerd ,Van d'Ee tot Hontenisse, van Hulst tot tan Cadzand, dat is hun eigen landje, maar deel van Nederland"! Beter dan het in deze regels is geformuleerd, kan de plaats van ZeeuwscU-Vlaanderen ei genlijk niet gekenschetst worden. Nog maals: wij zouden de laatsten zijn om dat alles te bestrijden. Maar waar we ons wél scherp tegen hebben verzet is tegen de ongemotiveerde annexatie van allerlei zaken, die niets te maken heb ben met het wezen van de Zeeuws-Vla- ming, ja zelfs niets met dat van de Vla ming. Een dergelijk.gedoe waarach ter wij vooral het streven vermoeden van de overigens zeer verdienstelijke hoofdman Heirman van de „Camere" hebben we vorige maand „Vlaminkje spelen" genoemd. En de tot dusver ge voerde discussie daarover geeft ons geen aanleiding daarop terug te komen. ftantlijK In het debat waarin allerlei zaken voor de draad kwamen die in feite buiten de zaak stonden is onder meer de naam Gezelle genoemd. Een onzer opponenten heeft namelijk be toogd dat de Zeeuws-Vlamingen dichter bij Gezelle en Timmermans zouden staan dan bij Cats. Eeu Vlaming, met wie wij vorige week nierover spraken, keek ons echter grimmig aan toen we hem dat vertelden en hij zei: „Dat Pal lieter-gedoe van Timmermans heeft onze zaak meer schade gedaan dan men bij U in Nederland vermoedt. Waarom toch altijd die namen genoemd als het over de Vlaming gaat Spreek liever over Elschot, over Claus en Louis-Paul Boon". Aan zulk een opmerking valt onzerzijds weinig toe to voegenHet Wat ons betreft is thans met liet sympathieke woord van burge meester Lockefeer de discussie over het Vlaminkje spelen afgesloten. Het is duidelijk en wij verheugen ons daarover dat er in teite geen enkel verschil van mening tussen hem en ons bestaat. Waarover wij ons óók verheu gen is het uiteindelijke besluit van deze rederijkersdag: namelijk de vorming van een comité om een eind te maken aan de moeilijkheden inzake het Werk verband Katholiek Amateurtoneel (W.K.A.) in Zeeuwscii-Vlaanderen. Er komt dus gelukkig geen „scheurpartij", maar men blijft bij de bestaande organi satie. Gelukkig. Ook hier geldt: eigen landje, maar deel van Nederland TWEEDE FASE VAN M1LJOENENWERK Vanaf vandaag (woensdag 30 mei) zijn bij Rijkswaterstaat de bestek ken verkrijgbaar voor de tweede fase van de Zeeuws-Vlaamse kanaal ver bredings werken. Dit bestek zal woensdag 4 juli aanstaande te Mid delburg worden aanbesteed. Hoewel het thans in uitvoering zijnde eerste bestek (het graven van twee bouwputten en bijkomende werken) het, beeld van Terneuzen- West reeds grondig heeft veranderd, lijkt dit alles nog maar „kinder spel" bij de enorme operaties die de tweede fase van dit miljoenen- werk omvatten. In dit tweede bestek is namelijk het eerste gedeelte van de werkelijke kanaalverbreding en -verdieping opgenomen vanaf Terneuzen tot aan de eerste woningen in Sluiskil-Noord. Verder houdt; dit bestek in het maken van voorhavens ten zuiden van de toekomsti ge nieuwe zee- en biniienvaartsluizen in Terneuzen. fase genoemd, het storten van enor me hoeveelheden grond aan beide zij den van het kanaal, daar waar op pint. 1500 meter benoorden Sluiskil de toegangswegen naar de nieuwe kanaaJnrag zullen komen. Uit het kanaalgedeelte Terneuzen-Sluis- kil zal niet minder dan zes miljoen ku bieke meter baggerspecie vrijkomen, voor een gedeelte te gebruiken bij de werken zelf. Maar bijna de gehele hoe veelheid grond en zand zal worden aan gewend ter verhoging van een toekom stig bouwterrein in de Serlippenspolder te Terneuzen en ter versterking van de dijke rondom het zoetwater-spaarbek ken in de Braakman. De werkzaamhe den genoemd in het tweede bestek, zul len ongeveer drie jaar in beslag nemen. Ten westen van het kanaal zal de nieuwe rijksweg van Terneuzen naar Sluiskil worden aangelegd, terwijl in het bestek ook de verlegging van de rijkswaterleiding is geregeld. Voor Sluiskil is van eminent belang de rondweg om deze fabrieksplaats, waarvai de aanleg eveneens in dit bestek is opgenomen. Tot slot wordt als kenmerkend onderdeel van deze steenglooiing. Deze oever wordt in „het droge" klaar gemaakt; eerst daarna worden de te verwijderen gronden wegge zogen en naar de bcrgingsplaatsen af gevoerd. De bodembreedte van het ka naal wordt 72 meter, de bodemdiepte 12.50 meter onder kanaalpeil. Door deze verruiming inclusief de bonw der zee sluis wordt het kanaal bevaarbaar voor schepen van maximaal 50.000 ton. Het meest spectaculair van de werken is ongetwijfeld de verbreding' van het kanaal. Het huidige kanaal dat 67 meter breed is op het zogenaamde „kanaal- peil" (en niet 75 meter, zoals wel eens werd vermeld), wordt gebracht op 150 meter breedte. Dit gebeurd over de ge hele lengte van het gedeelte Terneuzen- Sluiskil aan de westzijde. Dit betekent dat de huidige rijksweg en -waterleiding in het nieuwe kanaal vallen en dus moe ten verdwijnen Alvorens men daartoe overgaat, moet eerst een nieuwe oever worden aange legd, een met asfalt gepenetreerde Maar voor men aan het kanaal zelf be gint, moet uiteraard eerst de nieuwe, vervangende rijksweg worden aangelegd en ten westen daarvan de nieuwe rijks waterleiding. Tussen weg en kanaai die verder van elkaar komen te liggen dan nu het geval is wordt een hoge beplanting aangebracht, onder meer om te verhinderen dat de navigatie aan boord van schepen last heeft van ver blindende lichten van auto's. Dc meest ingrijpende veranderingen zullen te merken zijn als men bij de uitvoering van de tweede fase begint aan het uitgraven van de voorhavens. De voorhaven van de nieuwe zeesluis wordt vanaf de Hoekseweg in zuid- zuidwestelijke richting gegraven, tot- lat men aansluiting krijgt met het huidige kanaal. Dit betekent een •norm grondverzet en de volledige verdwijning van enkele tientallen wo- (Zie slot pag. 5 kol. 6) WIL SOEKARNO BRITS BORNEO „BEVRIJDEN"? Volgens berichten die gisteren in Singapore zijn ontvangen, maakt een door, Indonesiërs geleid „be vrijdingsleger" zich gereed naar Brits Borneo op te rukken. Deze gewapende macht die ongeveer duizend man zou tellen, „verbergt zich waarschijnlijk in het oerwoud dicht bij Lawas. in Serawak, of op Indonesisch grondgebied dicht bij Serawak". Het be richt uit Borneo meldde voorts dat in woners van cel gebied gezegd hadden dat ongevee,- honderd jongelieden uit Brits Borneo uit hun woonplaatsen wa ren getrokken om zich bjj het „bevrij dingsleger" aan te sluiten. Zij zouden hun dorpsgenoten gezegd hebben dat z(j naar Indonesië gingen om er geoefend te worden voor een gewapende strijd „0111 de Britse gebieden op Borneo te be vrijden", De dorpsbewoners vertelden dat de groep ender leiding stond van Ir - donesiërs en dat zij oprukte naar Tangoeng Selor dicht bij Tarakan. 3 ...wordt de bekende Russische 5 beeldhouwer Alexander 4 ;a~n- :o te Woodstock 75 jaar. rfniiiniiimiiiiiiiimimimnniiniiininiiinniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1