r P.T.T. licht abonnees voor over juist gebruik telefoon BATAVUS Vlissingen in toto Henk Nijdam verstoorde den Hartogs illusie Valse handtekeningen onder machtigingen Kanaalverbreding en voorhavens Terneuzen Metingen van het telefoonverkeer hij grote bedrijven en instellingen AGENDA EINDLES MET MODESHOW VAN DE VLISSINGSE HUISHOUDSCHOOL STUNT AANBIEDING GRATIS R00VERS Bouw 69 woningen voor „Schelde" in Nw.- en St.-Joosland SNELFIX Na 90 km reed hij al in de oranje trui.. Afdelingsvoetbal VLISSINGEN IN GRONINGEN GOED VOOR HALVE WINST HERDENKING J. N. ELENBAAS TE KRUININGEN WOENSDAG 30 MEI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 BIJEENKOMSTEN IN ZEELAND In de P.T.T.-voorlichting in het district Breda over het gebruik van de telecom- municatieniiddelen is sinds kort een wijziging gekomen. Bestond deze voorlich ting voorheen in hoofdzaak uit informatie over de technische kant van de tele foon, telex, enz., die vrijwel alleen op verzoek van de abonnee werd verstrekt, nu gaat dit staatsbedrijf de abonnees zelf opzoeken om zowel technische als com merciële voorlichtingsadviezen te geven. En deze informatieis gebaseerd op ei gen metingen van het telefoonverkeer van de abonnees. Deze metingen waartoe de P.T.T., trict Breda, sinds kort is overgegaan, omvatten onder meer het verzamelen van gegevens over de tijd dat de lijnen bezet zijn, hoe lang men laat bellen, voordat de hoorn van de haak wordt 'genomen, wanneer en hoe lang zakelijke of privégesprekken worden gevoerd, enz. Aaii de hand van de gekregen ge gevens informeert P.T.T. op eigen ini tiatief de (zaken) abonees over hun stallatie en of daarin dusdanige wijzi gingen kunnen worden aangebracht, dat zowel technisch als commercieel de te- lefoonïnstallatie méér nut voor het be drijf oplevert en minder kosten. In het district Breda (Zeeland en West- Brabant), verricht P.T.T., na een i loopperiode van een jaar, metingen bij de rond 600 zogenaamde „huistelefoon- abonnees" die meer liinen tot hun be schikking hebben, grote zaken, fabrie ken, instellingen, enz, In het district Breda zijn daarnaast nog omstreeks 2700 kleinere installaties. Voor Zeeland' is deze idee nieuw. In een enkel ander telefoondistrict, onder meer Utrecht, is het nlan reeds eerder in uitvoering bracht. Directe voorlichting Een onderdeel van dit onderzoek is de directe voorlichting aan telefonistes en personeel, dat met de leiding over de te- lecommunicatiemiddelen in de bedrijven is belast, Voor dit doel heeft de directie van het telefoondistrict Breda enige bij eenkomsten on het programma staan, waar deskundigen de nodige voorlich ting verschaffen Een dergelijke bijeen: komst werd reeds in Terneuzen belegd. Dinsdagmiddag was er een voor huisliinabonnees in Goes en omgeving. Omstreeks veertig aanwezigen luister den naar een inleiding van de heer P. FILMS IN ZEELAND „Kanonnen van Navarone" geprolongeerd GRAND (Goes), ALHAMBRA (Vlissingen) en CITY (Middel burg) hebben „De kanonnen van Navarone" geprolongeerd. Het dramatisch gevecht om een Duits fort in de heuvels van een Grieks eiland is tot en met morgenavond nog mee te maken in driegenoem- de bioscopen. Over vorm en inhoud van Carl Foreman's werk schreven we zaterdag j.l. In Luxor (Vlissingen) kan men, v neer men daar plezier aan denkt te beleven, getuige zijn van de „Opmars der tartaren". Uit de geschiedenisboek jes herinneren we ons dat de tartaren een tamelijk woest volkje waren en re gisseur George Sherman was dat evenr min vergeten, toen hij aan de film begon. Het gaat er allemaal heei ruw aan toe in zijn werkstuk, waarin we Ann Blyth zien als een schone prinses en zekere Marvin Miller als de legendarische Dsjenghis Khan Een fraaie vertoning is de verovering door de woeste horden van de stad Samerkand en het is lang niet de enige verovering in de film. In Electro (Middelburg) zijn Rock Hud son en Anthony Quinn te zien in het. welbekende filmwerk „De doodstrijd der Seminoles", een brok actie om vat watertanden. PREDIKBEURTEN DONDERDAG 81 MEI Ned. Hew. Kérk. Aagtekerlce: 10 ds. v. Boven; Biggokcrke: 9.30 ds. Odé; Dom burg: 10 ds. v Vliet; Gapinge: 9 ds. de Boer; Grjjpskerke: 10 ds. Wapenaar; Kleverskerke: 9 ds, Wieringa; Koude- kerke: 10 ds. Altcna; 't Zandt: 10.15 ds. v. Herwaarden; Meliskerke: 10 dienst; Nieuwe Kerk: 10 ds. Snoep; Nieuw, er St.-Joosland: .10 dr. v. Haarlem; Oost en West-Souburg: 9.30 ds. v. Duijne; Oostkapcllc: 10 ds. Richarfi; Ritthem: 10 ds. Ncnnie; Scrooskerke: 10 ds. v. d. Wind; St.-Laurens: 10 ds. Kok; Veere: 10.30 ds. Wieringa; Vlissingen, st.-Ja- cobskcric: .10 ds. Kwast; Johanneskerk: 9.30 ds. Rothfusz; Vrouwenpolder: 10.30 ds. de Boer; Westkapelle: 9.30 ds. Oost hoek; Zoutelandc: 9.30 ds. v. Dullemen. Geref. KerkArnemuiden 10 ds. Appelo; Gapinge 9,30 ds. v. Hoesen; Meliskerke 11 ds- v. Heesen; Middelburg, Hofplein- kerk 9.30 ds. Boonstra; Oostkapelle 10 ds. Gommer; Serooskerlce 10 ds. v. Wou- we; St.-Laurens 10 ds. Homburg; Veere 10 ds. Streefkerk; Vlissingen 9 ds. Ver schoor; Vrouwenpolder 10.45 ds. Ver schoor; Westkapelle 9 ds. v. d. Bom. Gcref. Ifcrk Vrijgem.)Vrouwenpolder 9.30 ds. v. Bevereii. Geref. Gem.: Aagtekerke 9.30 lecsd.. Arnemuiden 9.30 leesd.; Meliskerke 9 loesd.; Middelburg 9.30 ds. Hage; Oost kapelle 10 lecsd.; Vlissingen 9.30 Icesd; Westkapelle 9.30 lecsd.; Zoutelande 10 leesd. Cbr. Gerei'. Kerk: Middelburg 9.30 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 ds. Drechs- ler. Kvang, op G.G.: Vlissingen (kazerne Willem III) 7.30 ds. de Reuver. Scheepvaartberichten Vlissingen gepuss^ofd van Antwerpen 28-5: Mayrian-Ii naar Bordeaux voor Terneuzen. Metropolo naar Norwich. Volharding naar Belfast Chiron naar Rotterdam. Cnmeroun- Icust naar Amsterdam. Sommelsdijk naar Rotterdam. 29-5: Eagle naar Londen. Ceres ,nanr Hamburg van Terneuzen Ella naar Rot terdam Grootelcerk naar Rotterdam. Michel Swenden naar Bordeaux van Gent, Velox naar Haminn. Middelburg - City: Ue Kanonnen van Nava rone, 20.00 uur. 14 Jaar; Electro: De doodsstrijd der Semtnol-s, 19,30 uur. 14 Jaar: Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9.00—18.00 uur: Van Henthem Jutting Expositie Jan Sloeboorn. 0A9—18.00 uur, Trefpunt-. Slotfeest, Jt.on uur. Vlissingen - Alhambra: De kanonnen van Navarone, 20.00 uur, 14 Jaar: Luxor: Op mars der Tartaren, 20.00 uur, 14 Jaar. Rolff, een der directeuren van het tele foondistrict Breda, over de „preventieve zorg", het voorkomen van moeilijkhe den in de telecommunicatie. In het filmpje „Ik zal U doorverbinden" zag men hoe een goede telefonist(e) handelt en wat voor fouten in het telefoonver keer handen vol geld kunnen kosten. Van de P.T.T.-voorlichtingsdienst wa ren aanwezig de heren 1VL Garrels en K. Peters, die respectievelijk iets ver telden over het telefoon- en telexver- keer in Nederland. Omstreeks 1970-80 zal het internationale telefoonverkeer geheel automatisch geschieden. Zowel het aantal gebieden binnen Ne derland, dat een automatische ver binding met het buitenland krijgt, als hef aantal landen, waarmee Ne derland automatisch verkeer onder houdt stijgt snel. Het internationale automatische telefoonverkeer zal voor het district Breda over een aan tal jaren vanuit Zeeland óf West- Brabant worden geregeld, dus Goes of Bergen op Zoom. Een filmpje „Nederlandse miniaturen" gaf een overzicht van de Nederlandse onderwerpen op de postzegel. De bijeen komst stond onder leiding van de heer J. C. Goedel, chef commerciële zaken van het telefoondistrict Breda. In de se rie bijeenkomsten volgen er nog twee in Middelburg, op 5 en 6 juni, één in Bergen op Zoom. Roosendaal en Breda en mogelijk nog een laatste voorlich tingsmiddag in Zierikzee. NATUURAZIJN SLASAUS- AUGURKEN AMORA MOSTERD PICCALILLI FRANSE MOSTERD FRITESSAUS ZILVERUITJES LIMONADESIROOP FLEURIGE JURKJES Leerlingen toonden zelf vervaardigde kleding Fleurige .jurkjes, rokken, bloesjes, trui tjes en charmante strandpakjes, snowd door jeugdige amateur-mai quins. Meisjes die met veel elan de door haar in bet afgelopen jaar vervaardigde kle dingstukken toonden aan een talrijk publiek. Hoogtepunt van de maandag en dinsdag gegeven elndlessen aan de ge meentelijke industrie- en huishoudschool te Vlissingen. In een korte pauze kreeg het publiek in dit geval de ouders weer een ander staaltje van het kunnen van de huishoudschoolleerlingen voorge schoteld in de vorm van enkele versna peringen bij een kopje thee. De eerste avond was hoofdzakelijk bestemd voor de ouders van de leer lingen van de primaire opleidingen. De leerkrachten vertelden de ouders in deze bijeenkomst iets over de ver- volg-opieidingen. De tweede avond vertelde de directrice van de school, mejuffrouw B. Boersma, iets over de praktische kant van het in richtingsassistenten- en kinderverzorg- stersonderw(js, welke richtingen zij een opleiding tot een specifiek dienend be- Advertentie) Bij aankoop van een suède jasje bijpassende handtas of handschoenen. Zo'n aanbieding krijgt U zelden... daarom profiteer er snel van. ALLEEN BIJ: VLASMARKT 9 - MIDDELBURG Op liet grondgebied van de gemeente Nieuw- en St. Joosland zal de N.V. „Scheldestud", oen dochteronderneming van de N.V. Koninklijke Maatschappij „Dc Schelde" te Vlissingen, 69 woningen bouwen ten behoeve van personeelsle den, die op de in aanbouw zijnde Sloe- werf te werk zullen worden gesteld. Wanneer begin 1964 deze werf in ge bruik genomen zal worden dienen de woningen in Nieuw- en St. Joosland ge reed te zijn. Inmiddels worden door de Vereniging voor Volkshuisvesting en de N.V. „Scholdestad" onderhandelingen gevoerd met andere gemeenten die hun grondge bied in de omgeving van het Zuid-Sloe hebben liggen. Zo is van de zijde van de gemeente Middelburg een voorstel ge daan op het grondgebied van deze ge meente richting Zuid-Sloe een groot contingent woningen te doen bouwen. Het gaat hier om enkele honderden wo ningen, waarover de onderhandelingen zich nog in voorbereidend stadium ne- vinden. roep noemde. Vele meisjes van de in richtingsassistentenopleiding gaan door voor verpleegster. In dit verband memo reerde zij, dat hoewel in overig Ne derland voor verpleegster het mulo-di ploma is vereist mén in Zeeland deze eis heeft laten vallen omdat men niet voldoende verpleegsters kon krijgen. Tijdens de eindlessen konden de ouders verder nog de leerkrachten spreken, ter wijl zij ook enkele werkstukken konden bezichtigen. Officiële publikatie MIDDELBURG. B. en w. van Middelburg maken bekend, dat woensdag 30 mei en vrijdag 1 juni het woningbureau gesloten is. VLISSINGEN. VERKIEZING GEMEENTERAAD. Bekendmaking uitslag stemming, voorzitter van het centraal stembureau r de verkiezing van de leden van de gemeenteraad maakt ingevolge artikel N 21, lid 2, der kieswet bekend, dat op vrijdag; 1 Juni a.s. te 10 uur, in een voor de kiezers toegankelijke zitting van dat bureau in het gemeentehuis de uitslag van de op 30 mei 1962 gehouden stemming ter verkie zing van de leden van de gemeenteraad zal worden bekend gemaakt. Vlissingen, 27 mei 1962, De voorzitter voornoemd, B. KOLFF. (Advertentie) jarenlang zorgeloos en veilig fietsen Vlissingen heeft een plaatsje gevonden op de sporttoto voor a.s. zondag. De Zeeuwen spelen dan ban returnwedstrijd tegen het Groningse Velocïtas en in eigen huis mogen we de kampioenen zeker als favoriet tippen. Wanneer ze tenminste met inzet van alle krachten spelen. Verder zijn er in de toto opgenomen StandaardJOS en Quick Nijmegen Xerxes. In Maastricht gaat JOS als fa voriet van start, terwijl Xerxes in staat geacht moet worden minstens een gelijk spel te behalen in Nijmegen. Verder bestaat de sporttoto uit 7 inter- toto wedstrijden, alsmede nog 3 wedstrij den uit de strijd om het voetbalwereld kampioenschap in Chili. Wat de inter- totoduels betreft: Feijenoord moet van Lanerosi uit Italië winnen om nog een kans op een Finaleplaats te behouden en we achten de Rotterdammers hiertoe zeker in staat. Ajax is in staat het Hongaarse Tatabanya de halve winst te ontfutselen. Blauw Wit kan de eerste winst binnenhalen, nu Hildesheim op bezoek komt en Nancy lijkt ons een tweede nederlaag tegemoet te gaan te gen Kaiserslautern. 'Het Italiaanse Ve- nezia is favoriet tegen Racing Paris. Nimes zal van Slovan verliezen. De drie wereldtitel-duels zijn belangrijke ontmoetingen. Voor Engeland, dat een kleine zege kan behalen op Argentinië, voor West-Duitsland, dat net iets te sterk zal zijn voor Zwitserland en vooi1 Hongarije, dat Bulgarije naar een neder laag kan voeren. Onze voorspellingen zijn: Vlissingen— Velocitas (1), StandaardJOS (2), Quick NijmegenXerxes (3), Lanerosi Feijenoord (2), PSVOberhausen (3), TatabanyaAjax (3), Blauw WitHil desheim (1), NancyKaiserslautern (2). Nimes—Slovan (2). RC Paris—Ve- nezia (2), ArgentiniëEngeland (2), ZwitserlandDuitsland (2), Bulgarije Hongarije (2). Advertentie Kunststofplaten lijmen met van Ceta Bever OLYMPIA'S TOUR (Van onze sportredacteur) Voor Arie den Hartog was een schone illusie dinsdagmiddag in Olympia's Tour door Nederland slechts een half uur bestand tegen de harde werkelijkheid. Samen met acht andere overmoedige ren ners bouwde hij in de rit van het Limburgse dorpje Haelen naar De venter (178 km) een voorsprong op van ruim minuut. Dat was op de Zeven Heuvelenweg bij Berg en Dal, ruim 90 km na de finish waar de renners dansend op hun fiets steile bellingen beklommen en zich in een waanzinnig tempo weer in hel volgend dal stortten. En daar beleefde Arie den Hartog zijn schone illusie. In het algemeen klassement had hij namelijk slechts 1 minuut 55 sec. achter stand op oranje-truidrager Henk Nijdam en omdat Nijdam op dat moment nog gevangen zat in het compacte peloton was daar op de Zeven Heuvelenberg Arie den Har tog in theorie leider in het alge meen klassement. In voortreffelijke samenwerking mei liet Belgisch eskadron heeft Nijdam deze illusie echter wreed verstoord. Ny- dams gevaarlijke concurrent Jan Jans sen, die derde in het algemeen klasse ment stond, hielp hem daarbij gretig. De vluchtelingen werden even voorbij Arnhem weer gegrepen. Het was tenslotte van weinig belang dat de Belg Hazeldonckx Gerard Wesseling en Cor Schuuring vlak voor het einde nog wegsprongen en dat Hazeldonckx op de sintelbaan van het gemeentelijk sportpark in VOOR VERKIEZINGEN IN THOLEN De molenaar J. van de V. uit Tho- len is dinsdagmorgen door de Mid delburgse politierechter veroor deeld tot een boete van 100 subs. 20 dagen, omdat hij valse handte keningen had geplaatst op vier for mulieren, die hem machtigden bij de gemeenteraadsverkiezing van vandaag te stemmen voor twee schippers en hun echtgenoten. De officier van justitie, mr, A. L. An- dreae, die 200 boete had ge- eist zei dat het een „misstap tengevolge van te grote ijver" was. Morgen (Hemelvaartsdag) en zondag worden er enkele wedstrijden gespeeld voor het zondagvoetbal. Op Hemel vaartsdag zijn er twee bekerwedstrijden: Domburg (dat in tegenstelling tot een eerder gemeld bericht naar de volgende ronde overging in plaats van Noorman nen. dat een iets slechter doelgemiddel- de had) zal het zwaar krijgen tegen Groede, waarschijnlijk te zwaar, terwijl Patrijzen II geen illusies moet koesteren tegen Renesse. Zondag a.s, wordt het bekerduel Groede- Hoofdplaat gespeeld. Hier zijn de thuis- spelers favoriet. Het programma luidt: Hemelvaartsdag: bekercompetitie: DomburgGroede, Pa- trilzen IIRenesse; normale competitie: res, eerste klas: Biervliet II—Corn Boys TTT- tweede klas A: CortgeneNoor- Hooidplaat; normale competitie: res. Ie klas: Biervliet n—RCS H; tweede klas A: KwadendammeVolharding: Midd. Boys—Patrijzen H. Hij meende, dat er geen zware cri minele achtergrond aanwezig was. De machtigingen waren van de gebroe ders Johannes en Jan V. en hun echt genoten uit Tholen. Johannes V. had zo verklaarde de verdachte hem des tijds hierom verzocht. Tijdens de zitting toonde de raadsman, mr. Ravens uit Bergen op Zoom, een brief, waarin Jo hannes V. de verdachte /erzocht „alles voor hem in orde te maken". De moeder van de broers had de molenaar ge vraagd ook voor Jan V. en zyn vrouw de machtiging op te stellen; Tot zover was alles in orde, maar de schippers en hun vrouwen moesten de machtigingen tekenen en zij waren ver verwijderd van Tholen. De V. nam kras se maatregelen: hij bootste de handteke ningen na. Deventer de etappezege veroverde. Want alle favorieten eindigden in het grote peloton en in feite veranderde er in deze dag dus niets van werke. lijk belang. In Haelen begon de rennersmeute giste ren aan een nieuw wielergevecht. Alle verschrikkingen en beproevingen van de vorige dag schenen de amateurs en on- afhankelijken alweer vergeten, want nauwelijks 10 km na het startschot werd de activiteit van het peloton al weer tot het uiterste geprikkeld door een ontsnappingspoging van twee ren ners: Rein de Jong en Cor Schuuring beiden uit Amsterdam. Voortdurende zorg Dat mochten dan twee kanslozen zijn, tocli was hun ontsnapping voor de favo rieten een bron van voortdurende zorg. Zij vormde-i immers een voortreffelijke springplank voor renners die wel tot de uitverkorenen van de groep der kans hebbers behoorden. Dat gevaar was zeei reëel, want hel lukte zowaar aan Arie den Hartog, die in het algemeen klasse ment het dichtst by Nijdam stond, naar de twee overmoedige vluchtelingen te springen. Aan zyn wiel gingen sterke coureurs mee; Hennv Schouten uit Bad hoevedorp, Gerard Wesseling nit Half weg, Van Espen uit Arnhem, Van Ke- menade uit Eindhoven alsmede de Bel gen Hazeldonckx en Salien. Aanvankelijk leek het er weinig op, dat Hazeldonckx en Salien ploegmakkers van -Nijdarr. waren, want zij hielpen braaf mee de voorsprong van déze ne gen man sterke kopgroep te vergroten. Toen ploegleider René Janssen kennis had gekregen van dit verraad aan oran je-truidrager Nijdam was het echter spoedig uit met de activiteiten van de beide Belgen Ook Van Kemenade (ploegmaklcer van Jan Janssen) kreeg al spoedig het seintje niet mee te wer ken. Nijdam en Jan Janssen mochten in het algemeen klassement dan grote vijanden zy'n, toch sloegen zij de handen ineen om een andere gevaarlijke concurrent Den Hartog dus op de knieën te krij gen. Dat lukte wonderwel. De rust keer de voorgoed die dag terug. Onmiddellijk na de eindsprint van het grote peloton zorgden Jan Janssen en Van Gent uit Leiden voor een anti-pro- pagauda voor de wielersport door een handgemeen te beginnen, waarbij Jans sen een bloedende wond in zijn gezicht opliep en waarbij Nydam tenslotte op trad als arbiter, die een eind maakte aan dit gevecht. Beide renners beschul digden elkaar van hinderen tjjdens deze etappe. Uitslag De uitslag luidt: 1. Jos Hazeldonckx (Belg.) (pl. René Janssens) 4.07.48; 2. Gerard Wesseling (pl. Van Beek) z.t.; Cor Schuuring (pl. Van Heusden) 4. Henk Nijdam (pl. René Jans- is) 4.08.43; 5. Coen Visser (pl. Pe ters) z.t.; 6. Bert Boom (pl. Van Beek) 4.08.43 (zelfde tijd als Nijdam); 7 An- dré van Aert (pl. Simons) z.t.; 8. Julien Steven:. (Belg.) (pl. René Janssens) 9. Cor Haast (pl. Simons) z.t.; 10. Maarten Breure (pl. Van Dalsen) z.t.; 11. Bart Solaro (pl. Wouters) z.t, Na de vijfde rit ziet het algemeen klas sement er ai? volgt uit: 1. Henk Nijdam (pl. René Janssens) 18.50.42; 2. Arie den Hartog (pl. Wouters) 18.52.37; 3 Jan Janssen (pl. Sjefke Janssen) 18.52.49; 4. André van Aert (pl. Simons) 18.54.21; 5. Jaap de Waard (pl. Buchly) 18.54.47; 6. Piet van Steenvoorden (pl. Peters) 18.55.27; 7. Jos Hazeldonckx (Belg.) (pl Rene Janssens) 18.55.40; 19. W. Dieperink, 19.00.16; 29. Emile Ver- straete, 19.06.09; 33. Mik Snijder, 19.09.41; 38. Cees Lute, 19.13.54; 41. Henny Schouten, 19.15.04; 44. Gerard Wesseling, 19.17.43. VOETBALPROGRAMMA DONDERDAG Promotiewedstrijd voor Luctor Na het fraaie (de zege op JOS) en wat teleurstellende (de nederlaag tegen JOS) resultaat van Vlissingen in de strijd om het amateurvoetbalkampioenschap van Nederland maken de Zeeuwen mor gen (Hemelvaartsdag) de verre reis r Groningen, waar Velocitas de te genstander is. HEMELVAARTSDAG T.C.W. 3200 GEEN DIENST Wanneer de Vlissingers het doorzettings vermogen, zoals zij dat afgelopen zater dag in Amsterdam demonstreerden, naar Groningen meenemen, maken zij zeker een kans om althans de helft van de winst mee terug te brengen. Dan zijn ze zeker niet kansloos, vooral ook om dat de Groningers de strijd aanbinden met tactische en technische kwaliteiten. Voor Hemelvaartsdag staan op het pro gramma: Velocitas—Vlissingen, JOS— Standaard en Xerxes-Quick Nijmegen. PROMOTIE. Voorts is er nog Gen promotiewed strijd. Luctor uit Heinkenszand gaat dan proberen een plaatsje in de 3e klas te veroveren, waarvoor het in eerste instantie een zege moet be halen op Gloria uit Baarlo-Nassau. De Luctorianen zyn in eigen huis voorlopig favoriet. Het programma: LuctorGloria, Nieuw Borgvliet TAC (Tilburg/. V T Lj Slot van pag. 1) ningen in de buurtschappen Zeven Huisjes en Vingerling. Het uitgra ven van de voorhaven voor de binnen- vaartsluis houdt onder meer in, dat een groot' deel van de landtong tus sen het oude zwembad en de Ter- neuzense Scheepswerf komt te ver vallen (zie tekening). Een aantal wo ningen op deze landtong zal even eens moeten worden afgebroken. Aan de overgangen ten behoeve van de nieuwe brug benoorden Sluiskil wordt voorlopig "niets gedaan dan daar de De Nederlandse Bond van Gemeente ambtenaren zal in samenwerking met het gemeentebestuur van Kruinin- gen aanstaande maandag in het Kruiningse gemeentehuis een bijeen komst houden om het feit te herdenken, dat honderd jaar geleden de heer Jaco bus Nelewart Elenbaas werd geboren. De heer Elenbaas die in 1932 te Krui- ningen, waar hij geruime tijd burge meester was, overleed heeft bekend heid verworven als schrijver van het „Handboek voor de gemeente-admini stratie". Na afloop van de herdenkings plechtigheid in het gemeentehuis zal na mens de Nederlandse Bond van Gemeen te-ambtenaren een krans worden gelegd op de begraafplaats te Kruiningen. Marktberichten MARKTBER! CTITEN AANVOER ZEEUWSE STROMEN Totaal aanvoer Zeeuwse stromen 264.116 kg, f 527.358,—, 250.610 kg t 379.644,—. waarvan tong 16.938 kg f 52.123.—, 25.451 kg f 72.546. garnalen voor consumptie 50.455 f 141.771,—, 28.124 kg f 76.500.—; oestc .254.267 stuks 103.146 kg t 293.226.—, 767.184 stuks 66.887 kg f 168.391.— VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 4156 stuks. Weekaanvoer 5669. Vette koeien en ossen 375. Gebruiksvee 774. Vette kalveren 745 Graskalveren 100. Nuchtere kalveren 1338. Haarden 73. Schapen of lammeren 118. Weide- of zuiglammeren 1. Bokken of geiten 24 Prijzen in cents per leg. Ie kw 2e kw. 3e kw. 305—359 280—305 250—280 280—300 250—280 220—250 Vette boeien Vette kalveren Slachtpaarden Prijzen 270 220 1150 in guldens per stuk. Ie kw. 2e kw. Graskalveren 475 375 Nuchtere kalveren 160 140 Schapen 125 100 Lammeren 15 60 Kalf- en melkkoeien 1275 Vare koeien 380 Vaarzen 950 750 650 Pinken 625 525 450 Vette koeien, aanvoer even ruimer, handel redelijk, prijzen onveranderd. Vette kalveren, aanvoer groter, handel vibt, prijzen even hoger. Graskalveren, aanvoer kleiner, handel lui. prijzen niet hoger. Nuchtere kalveren, aanvoer even kleiner, handel willig, prijcen hoger. Slachtpaarden. aanvopr-gewoon, han del kalm, prijzen iets minder. Schapen en lammeren, aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen vooral niet hoger. Kalf- cn melkkoeien, aanvoer redelyU, handel kalm. prijzen als vorige week Vare koeien, aan- lets meer. handel stroef, prijzen ge drukt. Vaarzen en pinken, aanvoer kort, han del traag, prijzen ongewijzigd. Weldelamme- ren, aanvoer als vorige wc-ek handel rede lijk, prijzen wat stijver. EIERNOTERING GOES Bericht van handelaren, füppeëieren 8 cent, eendeëieren 7 cent, ganzeëieren 20 cent. dige gronden storten voor later gebruik. De rondweg oru Sluiskil is van groot be lang voor de toekomstige verbindingen vanuit dit dorp in de richtingen Terneu zen en Sas van Gent. Zowel ten noorden als ten zuiden van het dorp zullen in valswegen voor deze verbindingen zorg dragen. Naast de aanleg van dijken voor de nieuwe spoorlijn, moeten uiteraard tal van andere kleine werkzaamheden worden uitgevoerd en voorzieningen worden getroffen, mede in verband met aanpassing van bestaande objecten aan de nieuwe werken. Nagekomen advertenties. Heden overleed na een geduldig gedragen lij den in de volle overga ve des geïoofs, me vrouw CATHARINA NEELTJE ADRIAANSEN GEELHOEDT weduwe van de heer L, J. Adriaansen op de leeftijd van 57 jaar. Goes: J. L. Korteweg. J. Marinussen. Goes: J. C. van der Have. M. E. van der Have- de Groot. Goes, 29 mei 1962. Kamperfoeliestraat 52. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 1 juni a.s. op de alge mene begraafplaats te Goes. Vertrek om 1 uur vanaf Kamperfoe liestraat 52. Liever geen bezoek. Algemene kennisgeving. Heden overleed in het rusthuis „Ter Poorte" te Koudekerke, onze lieve broer en zwager de heer CORNELIS WILLEM SIMONS in de ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam: L. J. Simons. Koudekerke, 29 mei 1962. Rusthuis „Ter Poorte". Heden overleed in het Gasthuis te Goes onze lieve man, vader, be huwd en grootvader, JOHANNIS VAN MARIS, echtgenoot van P. Koeman, in de ouderdom van ruim 75 jaar. Kapelle: Weduwe P. van Maris-Koeman, D. D. van Maris. Cath. van Maris- de Klerk Nelly en Bas. Kapelle, 29 mei 1962. De teraardebestelling is bepaald op vrijdag 3 iuni a.s. Heden is van ons heengegaan onze lieve zuster en. schoonzuster, mevrouw SARA SPARENBERG weduwe van Corn. Duvekot Lzu. op de leeftijd van 70 jaar. Rotterdam: G. Raad-Sparenberg. Brussel: C. Duvekot-Bontje. Den Haag: J. Duvekot. Madison (U.S.A.): Th. Duvekot. C. Duvekot-Huth. Den Haag: A. de Vries-r*weede. E. de Vries. Goes, 28 mei 1962.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 17