Tjoba 2 behaalde forse zege op Zeelandia, 7-1 WILLEM RAVELLI: zeventig jaar voor de muziek SELECTIEWEDSTRIJDEN VOOR ZEEUWSE VOETBALLERS Altijd samen met Louis van Tulder Zevende landdag A.V.R.0. in Apeldoorn TEXEL DOOR LUCHT VERBONDEN MET ROTTERDAM EN HAMBURG Swiss Air sticht lachttaxibedrijf WOENSDAG 30 MEI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 KORFBALCOMPETITIE TOGO III DICHTER BIJ KAMPIOENSCHAP In de eerste klas van de korfbaleom- petïtie waren de uitslagen van zaterdag j.l. volgens de verwachtingen, behalve dan de zege die de Tjoba-reserves op Zeelandia 1 behaalden en dan nog wel met de sprekende cyfers 1—7. Hierdoor streefden de groen-witten zo wel Ëlto 1 als Vios i voorby, die beiden met dub bele cyfers het onderspit moesten delven tegen de koplopers: Togo 1 en Animo 1. Daardoor bleef de stand bovenaan onge wijzigd. Zuidwesters 1 rukte op naar de derde plaats door Top op de bekende nul punten onderaan te laten. Het werd in Arnemuiden 2-8. Animo 1 maakte er in Krabbendyke 310 van, terwijl Togo 1 het tot een 113 stand opvoerde. De stand is nu: Animo 1 13 12 0 1 24 Togo 1 13 10 1 2 21 Zuidwesters 1 14 9 2 3 20 Swift 2 13 9 1 3 19 Zeelandia 1 13 4 2 7 10 Tjoba 2 13 3 0 10 6 Vios 1 9-2165 Elto 1 13 2 1 10 Top 9 0 0 9 C In 2A stelde Vedo zich definitief vei lig door een 27 zege op AKC. Bij de rust was de stand nog 11, doch na de hervatting was het binnen drie minuten 14, waarmee de basis ge legd werd voor de overwinning. De stand luidt nu: Togo 2 11 11 0 0 22 Animo 2 13 9 1 3 19 Ondo 1 13 S 2 3 18 KVL 14 5 1 8 11 Zuidwesters 2 10 4 1 5 „Luctor et Emergo"- tochten op Hemelvaartsdag Voor de tiende maal houdt de wandel sportvereniging „Kruiningen" op He melvaartsdag de jaarlijkse. „Luctor et Emergo-wandeltochten. Reeds ruim 1000 gelegenheid van het tweede lustrum ge boekt. Vorig jaar schreven ongeveer 80C deelnemers van tevoren in. De deelnemers komen uit alle delen van het land en bovendien is er een aantal uit België. Voor het eerst staat er nu ook een 35 km-tocht op het programma. Dit is gebeurd op verzoek van enkele le geronderdelen, die zich oefenen voor de vierdaagse. Het aantal deelnemers be droeg vorig jaar 1821, maar het ziet er nu al naar uit, dat dit verre zal worden overtroffen. Maanden geleden werden 2300 persoonlijke uitnodigingen verzon den. De dag zal worden opgeluisterd door een muziekkorps van de Luwa uit Ossendrecht. Bijzonder trots is de alge meen leider de Keer J. v. d. Parel, op een medaille van koningin Juliana, waarop, zowel de kóningin als prins Bernhard is afgebeeld. Voorts heeft de commis saris der koningin een medaille beschik baar gesteld. UW HAAR CORRECT IN MODEL: rraa Vedo 1 12 4 1 7 9 AKC 13 2 2 9 6 Stormvogels 1 10 2 0 8 4 In 2B werd alleen de wedstrijd Blauw Wit 1Volharding gespeeld. Het ge lukte de Yersekenaren de blauw-witten een punt af te snoepen, waardoor ze Luctor 1 dichter bij het kampioenschap brachten. De Zeeuws-Vlamingen hebben nu nog slechts drie punten nodig uit 4 wedstrijden. De stand is nu: Luctor 1 10 9. 1 0 19 Blauw Wit 1 13 8 3 2 19 Volharding 14 7 2 5 16 Olympia 13 6 1 6 13 De Poel 11 4 1 6 9 Vitesse 9 3 0 6 6 WKV 12 3 0 9 6 Vios 2 10 2 0 S 4 In 3A verspeelde Animo 3 in een avond- wedstrijd een kostbaar punt aan Ondo 8, dat liet dit seizoen de Animo'ers wel erg moeilyk maakt. Nu kwamen de Souburgers niet verder dan 55, waar door ze twee verliespunten meer heb ben dan het derde der Swiftianen. Za terdag deden ze het echter beter, daar Atlas met een 95 nederlaag de terug tocht moest aanvaarden. De stand aan de kop is nu: Swift 3 13 12 0 1 24 Animo 3 11 8 2 1 18 Atlas 13 8 2. 3 18 Ondo 3 14 5 4 5 14 Swift 5 11 5 1 5 11 In 3B kwam cok Togo 3 weer een stap dichter bij het kampioenschap door het vierde tweemaal te verslaan, resp. met 62 en 25. De „drietjes" staan aan de kop met slechts één verliespunt, ter wijl de daarop volgende ploegen min stens 8 verliespunten hebben, zodat het kampioenschap nog slechts een kwestie van tijd is. Blauw Wit 2 en Vopo deelden de punten broederlijk (44). In de avondklas is gebleken, dat het moeilijk is een prognose te maken, daar zeer wisselvallig wordt gespeeld. Ondo 2, dat twee forse zeges had be haald, moest nu met 17 het onderspit delven tegen Zuidwesters 8, dat daar door de kon overnam. Animo 4 verloor nu met dubbele cijfers van Swift 4, waardoor de stand nu wordt: Zuidwesters 3 3 2 1 0 5 176 Ondo 2 3 2 0 1 4 16— 9 Swift 4 3 1 0 2 2 13—17 Animo 4 3 0 1 2 1 S22 Westduitse zwemmers en zwemsters zul len definitief niet deelnemen aan de Europese zwerukampioenschappen, die van 18 t/iii 25 augustus a.s. in Leipzig (O. Did.) worden gehouden. In een officiële verklaring van de West duitse Zwembond wordt gezegd, dat een start in Oost-Duitsland onmogelijk is geworden na de gebeurtenissen van de 13e augustus 1961. Op deze dag werd dwars door Berlijn een muur opgetrok ken, waardoor de betrekkingen tussen Oost- en West-Duïtsland nog slechter werden dan zij al waren. DOSKO-VELOCITAS 3-2 De korfbalwedstrijd Dosko-Velocitas kenmerkte zieh door een vrij hoog tem po. Doslto, dat met drie invallers speel de voor Joke Dalebout, H. den Boer en M. Hart, keek reeds na drie minuten tegen een 01 achterstand aan door een doelpunt van H. Geluk, die een misver stand in de Dosko-defensie goed uit buitte— Het was D. Hart, die met een ver schot de clubs weer op gelijke voet bracht. Een half uur later nam Dosko zelf een voorsprong door Joh. v. d. Vaa- te, 21. Ook na rust was Dosko het meest in de aanval, maar enigszins te gen de verhouding in kwam Velocitas op 22 door een doelpunt van P. de Rijke. Daarna probeerden beide ploegen een beslissing te forceren, maar de strijd bleef aardig gelijk op gaan. Het was uiteindelijk Dosko, dat aan het langste eind trok, doordat Anth. Jon ker vier minuten voor het einde voor 3 2 zorgde. De scheidsrechters-commissie van de F.I.F.A. heeft zaterdag in Santiago de arbiters aangewezen voor de 24 wedstrijden van de eerste eindronde van het toernooi om de wereldtitel. Opvallend, is dat Europese arbiters 20 loedstrijden zullen leiden en Ame rikaanse slechts vier. Leo Hom be hoort tot de zes scheidsrechters die een tweetal malen als rechtspreker in actie zullen komen. Donderdag Si mei leidt hij in Rancagua de wed strijd Hongarije-Engeland en op S juni is hij in Santiago arbiter bij Zwitserland-Duitsland. Foto: Hom bij zijn vertrek naar Chili. VOOR JEUGDPLOEG SCHOUWSE ZATERDAGPLOEG EN O.-Z.-VLAANDEREN Te Terueuzen werden zaterdag do jeugd-selectiewedstrijden gespeeld voor spelers tussen de 16 en 23 jaar. De eer ste wedstryd tussen het zaterclagmid- dagteam en West Zeeuwscli-Vlaande ren leverde een verdiende 4-2 zege op voor de zaterdagploeg. Reeds na zeven minuten opende mid- voor Haak (AZVV) met een fraaie kop bal de score en door enkele dekkings- fouten in de westelijke achterhoede werd deze voorsprong voor de rust nog opge voerd tot 3-0 door doelpunten van v. Vugt (Hoek) en v. Dixhoorn (Tern. Boys). Na de rust wist de zaterdagploeg door rechtsbuiten De Jonge (Tem. Boys) er zelfs 4-0 van te maken. Dit was de Westvlamingen echter te bar en vooral door het stuwende werk van de zeer goed spelende linkshalf De Cocq van Aardenburg, wisten zij het spel te verplaatsen. Dit. resulteerde in twee doelpunten van linksbuiten Ver meulen (IJzendijke) en rechtsbinnen Lybaert (Biervliet). De tweede wedstryd tussen Oost Zeeuwsch-Vlaaiuleren en W. Zeeuwsch- Vlaanderen eindigde in een 1-1 gelyk spel, waarmee oost wel iets meer kreeg dan het verdiende. In deze wedstryd I speelde west veel beter dan tegen het zaterdagelftal, vooral de combinaties waren nu veel zuiverder en zat men ook feller op de bal. Dit leverde bij de rust een 1-0 voor sprong op, door een schot van links binnen Blondeel van Aardenburg, dat via enkele verdedigers in het net be landde. Na de rust eenzelfde spelbeeld: een sterker west, maar dat wist zijn voor sprong niet te vergroten. Door een schot van midvoor Lambert (Vogel waarde) kwamen de oosteiijken zelfs nog gelijk 1-1. Ook in deze wedstrijd toonde de Aardenburgspeler De Cocq weer zyn goede spelinzicht. De laatste wedstrijd tussen het zater dagelftal en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen leverde een verdiende doch enigszins geflatteerde 5-2 zege op voor de ooste lijken. In het veld ontliepen de ploegen elkaar niet veel- Voor de rust wist oost via rechtsbuiten Everaart (Hulst) een 1-0 voorsprong te nemen. Na de rust werd het echter spoedig 3-0 door doel punten van Lambert en Waterschoot (Hontenisse). Door doelpunten van v. Dixhoorn en midvoor Haak kwam de zaterdagploeg op 3-2. In deze periode toonde de oostelijke doelman uit het goede hout te zijn gesneden: enkele ze ker schijnende doelpunten werden door hem onschadelijk gemaakt. De slotfase was echter voor de ooste lijken die hierin nog tweemaal wisten te scoren door Waterschoot en Everaart (5-2). .ALLE TEXTIEL MET DIT GEEL-BLAUWE ETIKET IS KLEUR-ECHT WESTDUITSERS NIET NAAR ZWEMKAMPIOENSCHAP Advertentie) (Advertentie) Voorronde om de Moormanbeker Op zondag 3 juni a.s. zullen te Breda wedstrijden tvorden gespeeld tussen de vertegenwoordigende zondag-elftallen van de afdelingen Limburg, Noord-Bra bant en Zeeland van de K.N.V.B. met als inzet de jaarlijks te verspelen Moor manbeker. De winnaar van deze voorronde-wed strijden komt in het landelijk eindtoer- nooi, hetgeen zal worden gehouden op zondag 17 juni a.s., vermoedelijk te Utrecht. De technische commissie van de afde ling heeft de volgende 15 spelers aan gewezen om de reis mee te maken. Het elftal zal eerst in Breda worden samen gesteld. De gekozen spelers zyn: G. A. M. Blondeel en J. P. de Cocq van (Aax-denburg), Andre Westdorp (Hans- weertse Boys), Th. Cornelis (Hoofd plaat). J. van Koeveringen (Kruinin- Een), C. de Bliek (Schoondijke), Jan ipjes (Sluiskil), R. Lambert, J. Mang- nus en Th. v. d. Veeken (Vogelwaarde), H. P. van Oosterhout (Walcheren) en J. E. van Opdorp, J. B. de Wolf. L. M. de Wolf en H. Wijffels (IJzendijke). (Van onze radio- en t.v.-redactie). Een tweelingbroer van Louis van Tulder is hij niet. Hij is trouwens een paar dagen i hem jarig, maar door alle muziekliefhebbers wordt hij toch met hem in één adem ge noemd: Willem Ravelli in al le Matthaus Passione van Bach, in alle Jahreszeiten van Haydn, in de missen en requiems van Verdi, van Berlioz; in de Madri gaal Vereniging, in de uitvoerin gen van modern werk, van Stra- winsky Oidipoes Rex, van Ko- daly de Hongaarse psalmen, in het Hollands Kwartet dat door gaans godsdienstige liederen zong, overal waar Louis van Tulder de tenor was, was Wil lem Ravelli de bas-bariton. Morgen, op Hemelvaartsdag dus, wordt deze concertzanger ze ventig jaar, en hem ter eer gaven leerlingen en oud-leerlingen gister avond een concert in het Haagse Diligentia: zo eert men de zanger die heeft willen doorgéven wat hij in een lang leven aan muzikale eru ditie verwierf. De post Over dat. concert praatte hy, toen we hem opzochten in zijn Haagse woning in de Stadhouderslaan boven een melkfabriek, waarvan de arbeiders hem verzekerden dat ze het wel fyn vonden als ze af en toe een moppie muziek van hem hoorden over dat concert praatte hy of het zijn eerste was. Eerst, zei hij, komt het uitkiezen van de stukken en de liederen, die moeten passen bij hen die ze zingen moe ten. Daarna komt het instuderen: werken om nuances van klank en dictie. Dat is toch wat een echte mu sicus kenmerkt: dat hij of zij na tuurlijk nooit ophoudt te werken om de muziek nog iets beter te doen klinken. Zulk een toewijding heb ik geleerd van mijn goeie leermeesteres Cornelie van Zanten, zelf een groot zangeres en daarna pedagoge toen ik wat ouder werd zag ik dat het ook mijn plicht was wat zij als plicht zag doorgeven. Als jongeman was ik een en al oor. Ik had het gevoel dat ik echt mijn oren wijd open zet te als ik bij haar op les kwam. Er voor al had ik les gehad van Frans Andreoli en al die lessen kon ik WILLEM RAVELLI. betalen doordat ik bjj de post werk te. Mijn moeder was vroeg gestorven en mijn vader bleef achter met een stoet van kinderen die hij alleen groot bracht. Hij was blij met mijn keurige betrekking en ik wil ook geen kwaad horen van de Post die me opnam na mijn twaalf ambach ten en dertien ongelukken, en die me bovendien de kans gaf mijn verlangen te vervullen: zanger worden. Eerste concert lk gal' mijn eerste echte concert in kersttijd, in de kerk van Schiedam. Ik zong een aria uit Elyah van Han del, en een paar liederen van Schu bert. Zo overgelukkig als ik die avond thuiskwam, is een mens maar een paar maal in zyn Jeven, en zo vol goede voornemens: nog harder wer ken om een groot zanger te worden. In 1922 waagde ik de grote kans: ik ging de kunst in met een jaar verlof van de Post, zonder bezwaar van's rijks schatkist. Een jaar stu deren en zingen, en toen het voor bij gevlogen was kreeg ik weer een jaar verlof, en toen dat voorbij was moest ik weer gaan praten met mijn chef: ik wilde ontslag hebben zonder opzegtermijn vertel me geen kwaad van de Post en niet van droog stoppels van ambtenaren: de Post en mijn chef hebben me de kans gege ven. Van Tulder In 1930 werd ik lid van het vocaal kwartet, met Van Tulder dus, en Suze Luger en Jo Vincent; Zy zon gen zo mooi dat we er ook mee naar het buitenland moesten. Met Van Tulder en Jo Vincent en Herman Schey, de echte bas, en ik dan als bas-bariton die bariton werd, waren we de zangers van Willem Mengelberg: hij voelde zich en hij was zo groot dat hij zijn eigen so listen mee op reis nam. We hebben veel gereisd in het bui tenland -en veel meer nog in eigen land, en dan leer je dat zelfs de kleine re plaatsen een eigen karakteristiek hebben, zo goed als Parijs of Wenen. Ik heb met de afdeling Toonkunst in Alkmaar gezongen en ik vond er een fijn kunstzinnig publiek met een dui delijke voorkeur, dat onthoud je keer als ik er kwam gezongen „Das lied von der Glocke en Odysseus" van Bruch vraag het maar na. Ophouden Na de oorlog werd ik voor twee da gen in de week leraar aan het con servatorium in Arnhem, en voor de andere dagen leraar aan liet conser vatorium in Den Haag. Dan had ik nog myn privé-leerlingen en myn concerten. Ik heb nog acht jaar ge zongen, in 1953 wist ik: myn adem is nog goed, maar myn stem wordt zwakker, en ib heb toen tegen Anton van der Horst gezegd dat hy voor de volgende Matthaus Passion niet meer op mij moest rekenen. Ik wilde niet wachten tot anderen ook zouden merken dat mijn stem achteruitging. Anton van de Horst zei alleen: ik vind het heel jammer, maar wel heel verstandig. Het doet wel pijn als je moet ophouden maar ik kon toch blijven leven met de muziek. Zo geef ik dus les en mijn zonen zitten in de muziek: Wim als fagottist in het Gelders Orkest in Arnhem, en Carlo als hoboïst in het Concertgebouworkest, Carlo heet Carlo omdat hij pikzwart geboren werd. Mijn vrouw zei: zo'n jongen kan je geen Jaap noemen twee weken later waren zijn nestharen uitgevallen en hij werd blond... Carlo is pas met het Concertgebouworkest in Japan geweest. Hij had bijna be halve een sjaal en een poppetje als cadeautje een Japanse schoondochter voor ons meegebracht: het hoboïst je van het Japanse orkest dat in Ne derland geconcerteerd heeft en dat hij daar terugzag, ze stond toen hij wegging op het vliegveld te hui len; hoe vreemd ontroert je dat een meisje dat aan de andere kant van de wereld huilt om je zodn. Onze dochter heeft er nooit over ge praat dat ze wat in de muziek wil de. Ik heb me achteraf wel eens ver wijten gemaakt: had ik er niet op moeten letten dat zij met een vader en twee broers in 'de muziek een beetje achteraan kwam en er mis schien verdriet van had? Maar ze praat er nóg niet over. Ze is recep tioniste in een Zwitsers hotel en ze heeft het er naar haar zin. Op Hemelvaartsdag houdt de A.V.R.O. in Berg en Bos te Apeldoorn voor de ze vende maal haar jaarlykse landdag. Tot de buitenlandse gasten, die aan deze dag hun medewerking verlenen, beho ren de Oostenrijkse componist en diri gent professor Robert Stolz, de Zweedse zangeres Siw Malmkwist, het Ameri kaanse zangtrio The Peter Sisters en de Belgische zanger Bobbejaan Schoepen. Nadat do Oostenrijkse muziekvereni ging Leonding uit Linz een muzikale ouverture heeft verzorgd en de voorzit ter van de A.V.R.O. jhr. Th. Röell, en de burgemeester van Apeldoorn de land dag officieel hebben geopend, zal onder leiding van professor Stolz een Weens programma, getiteld „Van Strauss tot Stolz", worden gepresenteerd, waaraan zullen medewerken de sopraan Lizzy Schöffmann, de tenor Ferry Gruber en: het versterkte A,V.R.O.-theaterorkest.| Tal van artisten uit binnen- en buiten land zullen op deze A.V.R.O.-landdag op treden. De landdag wordt besloten met een vuurwerk. ZWEEDSE WET VERBIEDT PIRATENZENDERS De Zweedse volksvertegenwoordiging heeft maandagavond een wetsontwerp goedgekeurd waarin „piratenzenders" ter zee of in de lucht worden verboden. Dit betekent dat „Radio Nord" uit de Baltischo Zee en „Radio Sud" uit de Straat van Oeresund tussen Zweden en Denemarken zullen moeten verdwijnen. Het parlementaire besluit is voorafge gaan door een fel debat in pers, radio en televisie. De meeste Zweden vinden de program ma's van de zenders gezellig en on schadelijk „Radio Nord" zendt ook naar Finland, waar inmiddels ook actie was genomen tegen commerciële zenders. De Zweedse regeringspartij van de so ciaal-democraten slaagden er echter r communistische steun in om de wet er door te krijgen (Van onze correspondent). Het eiland Texel zal deze zomer een rechtstreekse luclitverbinding krijgen met de vliegvelden Zestien hoven te Rotterdam, Schiphol, Ameland en Eelde. De N.V. Sin- berg Luchtvaartbedrijf te Rotter dam zal in nauwe samenwerking met de N.V. Teso te Texel en een aantal industriële ondernemingen te Groningen een lijudienst Rot- terdam-Eelde vice versa openen, waarbij Schiphol, Texel en Ame land als tusseustations dienst doen. In de toekomst zal de dienst worden ge vlogen in dc periode van 15 juni tot 15 september. Dit jaar kan echter pas op 6 juli worden gestart, omdat eerst dan de nieuwe toestellen van Slnberg in ge bruik komen. De luchtverbinding Rotterdam-Eelde zal deze zomer worden uitgevoerd op vrijdag, zaterdag en zondag en maan dag. Op vrijdag' en maandag wordt een retourvlucht vla bovengenoemde vliegvelden gemaakt, op zaterdag en zondag hoopt men twee tl drie re tourvluchten te maken. Voor deze vluchten zal gebruik worden gemaakt van moderne tweemotorlge NOG DEZE ZOMER Lijn naar Schiphol, Eelde en Ameland Jan Teulings Doelultel)Mimi Boes- nacli (juffr. Piers), Kitty Janssen (Liesje Doeluttel) en Han Bentz van den Berg (prof. Hickensz) in een scène uil Pygmalionhet bekende spel, dat donderdagavond onder regie van Gerard Rekers op het beeld scherm wordt gebracht door de N. C.R.V.-televisie. vliegtuigen, welke plaats bieden aan gen passagiers. Er zal zich tijdens alle reizen een stewardess aan boord bevin den. De verbinding met Eelde kan in do na- bjje toekomst van grote betekenis zyn voor het Texelse toerisme. De N.V. Sin- berg hoopt n.l. zo spoedig mogelyk een vliegdienst Hamburg-Kelde te openen, welke in Eelde aansluiting geeft op de dienst via Ameland, Texel, en Schiphol naar Rotterdam. (Advertentie) EMIGRATIEDIENST WORDT INGEKROMPEN Aan een aantal hogere, middelbare en lagere ambtenaren van de Nederlandse emigratiedienst in Den Ilaag is ontslag aangezegd. Een aantal andere ambte naren van deze dienst heeft langere of kortere tijd geleden eigener beweging reeds ontslag genomen. Het totaal van het aantal ambtenaren dat de dienst zal gaan verlaten bedraagt 45. De ontslagenen zullen in aanmerking komen voor wachtgeld, waarvan de toe kenning afhankelijk is van het aantal dienstjaren en leeftijd van de betrok kene. Bij de ontslagaanzegging is een termijn van drie maanden in acht geno men. Op het ogenblik zijn er bij de emigratie- dienst nog 168 ambtenaren werkzaam. Na liet vertrek van de 45 blijven er dus nog 123 over. Het aantal gezinnen dat zien voor emigratie aanmeldt, heeft de laatste tijd een dieptepunt, bereikt. Tjit het gehele land melden zich thans onge veer 100 per week voor emigratie aan. Van dit aantal komt naar schatting 40 procent niet voor emigratie in aanmer king. De Zwitserse Inehtvaartmaat- {N schappij Swissair heeft in samen- g g werking met de vvcrktuigenfa- S brielt Oerlikon een luchttaxibe- g g drijf gesticht, dat diensten zal g verrichten naar elke bestemming g g binnen Europa. S Het idee is vakantieoorden,v in- g dustriestreken en enkele zeeha- g g vens, die tot dusverre geen ver- g g bindingen hebben met de belang- g rijkste vliegvelden van Zwitser- g g land, te verbinden. Voorlopig g g vliegt de Alag vanaf Zürieli, later g S zullen dergelijke diensten ook g worden onderhouden vanaf Ge- g nève en Bazel. Als voordelen van de. luchttaxi- 5 g dienst ziet men: tijdwinst bij za- g kelijke besprekingen, bezoeken g §*- aan afgelegen fabrieken, het ver- g zenden van waardevolle voorwer- g g pen en tenslotte de mogelijkheid van luchttransport van patiënten. 5^ De Alag heeft voor dat doel een g vloot van een klein straalvlïeg- S S tuig en drie gewone toestellen, S alle met 3 a 6 passagiersplaatsen. 5 De snelheden der toestellen vari- eren van 350 tot 650 km per uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15