Verhoging van sociale uitkeringen bij ingaan van hogere huren „V erpleegsterstekort minder ernstig* KATHEDRAAL VAN COVENTRY IS UIT DE PUINHOPEN HERREZEN LEXINGTON contra Consumentenbond m Geweldig! voor elke motor individuele voeding! Morgen... gastvrijheid tanken en...BP Super Mix! VOLVO ZATERDAG 26 MEI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Stichting van de Arbeid adviseert Geen wijziging van loongrens arbeidsverzekeringen Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft thans aan de staats secretaris van sociale zaken en volksgezondheid het in uitzicht ge stelde afzonderlijke advies uitgebracht over de door de staatssecreta ris voorgelegde vraag: welke gevolgen de voorgenomen huurverho ging zou dienen te hebben voor de uitkeringen van de sociale verzeke- eventuele verhoging van het huidige be drag van het wezenpensioen beperkt kan blijven tot een zodanige percentage van dit pensioen, als overeenstemt met de afwijking die het indexcijfer der re- vaststelling van het dedrag der A.W.W.- pensioenen heeft gegolden. ring. Wat de loongrens voor de verzekerings plicht der zogenoemde arbeidsver zekeringen betreft, deelt het bestuur der stichting mede dat de omvang van de door dit bestuur in zjjn brief van 4 mei j.I. in overweging gegeven looncompen- satie te gering is om op grond daarvan tot een verhoging van het bedrag van de onderhavige loongrens over te gaan. Naar de mening van het bestuur der stichting zal de onderhavige looncorn- pensatie uiteraard wel in aanmerking dienen te worden genomen bij het bepa len van de mate waarin, per 1 januari 1963, het huidige bedrag van deze loon grens wijziging dient te ondergaan als gevolg van de sedert de vaststelling daarvan tot stand gekomen loonsver hogingen. Een herziening van het bedrag der voor de A.O.W. en de A.W.W. geldende pre- miegrens kan, op grond van de wettelij ke bepalingen, slechts geschieden op 1 januari van een kalenderjaar. Het be stuur der stichting meent dat er thans geen aanleiding is voor verhoging der premiegrenzen. Uitkeringen Het bestuur der stichting adviseert voorts, naar analogie van hetgeen in het verleden is geschied, het dag loon waarop de uitkering ingevolge de ziektewet, de werkloosheidwet en de ongevallenwetten is gebaseerd te verhogen met het bedrag der huur- compensatie en de uitkeringen dien overeenkomstig te verhogen. Ten aanzien van de renten ingevolge de ongevallenwetten en de invaliditeitswet meent het bestuur dat het aanbeveling verdient de daarop krachtens de toeslag- wetten verleende toeslagen te verhogen en de daarvoor nodige wijziging van de ze toeslagwetten te bevorderen. Verder adviseert het bestuur om, even als in het verleden het geval is geweest de invoering van de voorgestelde huur- compensatie gepaard te doen gaan met een verhoging van de A.O.W.- en A.W. W.-pensioenen. Het bestuur raadt aan de huidige pensioenbedragen ingevolge de A.O.W. te verhogen met respectieve lijk 84 voor de gehuwden en met 72 voor de ongehuwden, en de A.W. W.-pensioenen eveneens te verhogen met respectievelijk 84 voor de weduwen met kinderen en met 72 voor de wedu wen zonder kinderen. Het bestuur der stichting meent dat Foto: aan boord van het vliegkamp- schip ,Jntreprid" deed ruimtevaarder Scott Qarpenter radio-telefonisch ver sla,g aan president Kennedy. KORTE PREDIKATIE ,.En op zijn wetsonderricht zullen de kustlanden wachten." Jesaja 42 ti ls het niet waar, dat wij ons de wet la ten stellen pas door iemand, die boven ons staatVoor ons gevoel komt een wet van hogerhand. Wij zoeken ons recht in de hoogte zogezegd in „hoger beroep". De nationale eclitsorde is te onzeker fe laag langzamerhand daarom gaan toe naar een nóg hoger beroephet internationale. Als ie maar je autoriteit hoog genoeg maakt, dan zal het onrecht eens moeten verdwijnen, als er maar een zó hoog beroep mogelijk was, dat we weer gewoon op aarde kon den leven, Hadden we maar „iets", dat boven Kennedy en Kroesjtsjew stond dan zou je eens wat zien... „Zie, mijn knecht, dien ik ondersteun hij zal de volken hel recht openbaren en op zijn wetsonderricht zullen de kustlanden xvachten. Wij zochten wat hoog en vér wij wa ren wat ingewikkeld... de wereld zit te wachten op het wetsonderricht van een knecht Lessen in recht, gegeven door een knecht. Het luchtkasteel boven de hoofden van Kennedy en Kroesjtsjew waai weg en Hij is ónder ons, die wij niet herkendende knecht, waar de we reld op zit. te wachten. Weet U, wat wetsonderricht isDat is niet. wat op zondag mdg en niet mag enz Het is „levenskunst" ln plaats van een heel hoog luchtkasteel, waar je ge heel vrijblijvend over kunt dromen rammelt Jesaja aan ons hart: Het is niet in de hemel, waar niemand het ooit vandaan kan krijgen, maar het is zéér dichtbij: het is de levenskunst van de knecht Verbeter de wereld, begin bij de knecht. Dat ligt ons wat zwaar, wij zijn van n ture nogal „bazig". Ieder van ons heeft een gebied, a.1 was het een gebiedje, waarop hij „eigen baas" is. Tegenover je naaste: eigen baas en tegenover God óók. Dat was al het ideaal van Adam: zelfstandig worden: voor zichzélf begin nen nét als God En hij is zelfstandig geworden en wij ook. De wereld is voor zichzélf begonnen en dus eenzaam ge worden. Wat ddcht U. waar men eigen baas is. heeft men van niemand iets no dig Heeft men van niemand iets te ver wachten. uiteraard: ook van God niet- men is zelfstandig, of men is het niet. Alleen een knecht, de levenskunst, van een knecht kan ons van onze betoveren de bazigheid afhelpen, kan ons van onze eenzaamheid ontdoen kan ons voeren uit het. land, waar God. niet is. „Een" knecht. zoek eens. hebt. er ooit een gezien? Neen, neen ?en échte knecht. een „geboren" knecht, niet een, die net zo góed een kleine zelfstandige is als wij Neen? Nooit een ontmoet? Zou den de kustlanden, dan voor niets heb ben gewachtGod zélf is een qeborer knecht geworden: op kerstfeest en ze- noemden Hem „Jezus" en Hij is ge kraakt. als riet en uitgetrapt, maar Hij is nu weer levend geworden en leert ons Zijn levenskunst. Hij leert ons hoe gelijk te hebben, hoe te leven, hoe wede te houden. Luister goed: Hij praat niet zo hard en Hij is niet populair omdat. Hij ons onze bazigheid Afleert. De verbete ring van de wereld begint niet van ho gerhand. vavn.it ..liet hoogste beroep", maar vanuit het laagste beroep: écht knecht, laar. waar Zijn levenskunst ge leerd. wordt heel in de diepte in het moeizaam afleren van bazigheid. de mensen, die de lessen van de knecht vol- gen noemt men: gemeente van Jezus 'Christus. Hun bazigheid tegenover elk aar verliezen zij en dus: ze verkiezen een stuk eenzaamheid: se hebben ten minste elkaar en hun bazigheid tegen over God: zijn ze kwijt nu hebben ze óók God. De buiten"wereld is verbaasd hoe komt het toch, dat de gemeente niet eenzaam is, dat er in de gemeente géén oorlog is, maar vrede: Wel de gemeente is .een licht der natiën". Jesaja 42 G. Ze verloor haar bazigheid, want ze is van de Knecht. Oosterland. II. J. Groenewegen. Kinderbijslag De thans voorgestelde looncompen- satie zal, eveneens het geval is ge weest in het verleden, gepaard die nen te gaan met een verhoging van de kinderbijslagbedragen. Overwogen zou kunnen worden de voor genomen aanpassing der kinderbijslag bedragen aan het indexcijfer van 30 september 1960 gelijktijdig met het in voeren der voorgestelde huurcompensa- tie toe te passen. In dit geval zouden de kinderbijslagbedragen met ingang van de datum van huurcompensatie ver hoogd dienen te worden met hetzelfde percentage als waarmede het laatst be kende indexcijfer afwijkt van dat op 30 september 1960. Als de staatssecretaris zou besluiten de algehele aanpasing der kinderbijslagre gelingen aan de wijzigingen die sedert 30 september 1960 in het algemene loon niveau zijn opgetreden eerst bij het in werking treden der nieuwe kinderbijslag wetten te doen geschieden, dan zal, zo meent het bestuur der stichting, op het tijdstip van invoering der huurcompen satie een beperkte verhoging der kin derbijslagwetten niet achterwege dienen te blijven. Deze verhoging zou dan gesteld kunnen worden op een cent per dag voor het eerste tot en met het derde kind en op twee cent per dag voor het vierde en volgende kind (eren). Het Amerikaanse huis van afgevaardig den heeft zijn goedkeuring gehecht aan begroting van 3,67 miljard dollar voor ruimte-onderzoek. De begroting gaat ver volgens naar de senaat. 9 Het fonds voor economische ontwikkelinj van de Ver. Naties heeft 36.900.000 dollar be schikbaar gesteld als bijdragp voor de finan ciering van een aantal economische ontwik kelingsprojecten in 35 landen en gebieden. illillIlUlllllllllllUIIIUllllllllllUlllllllllllUllUUlllllllllillllllllllIlUUIIlUlllIilUIUI Jllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllll DE NIEUWE ANGLICAANSE kathedraal van Coventry is I gisteren, 22 jaar nadat de oude bij een Duitse luchtaanval j (14 nov. 1940) werd verwoest, plechtig ingewijd. Te half twee i 's middags werden de deuren van de vrijwel geheel uit glas be- j staande westelijke zijde van het kerkgebouw, een schepping van i de Schotse bouwmeester Sir Basil Spence, geopend en tegelij- j kertijd klonk een allegro van Handel op uit het reusachtige i orgel. Onder de tienduizenden belangstellenden waren vele Duitse toeristen. Zo- j als bekend heeft de Westduitse regering vijftigduizend mark voor de bouw j bijgedragen en zijn ook van particuliere Duitse zijde schenkingen hiervoor j gedaan, bedoeld als symbool van verzoening. Koningin Elisabeth woonde de plechtigheid bij, vergezeld van prinses Margaret en lord Snowdon. Er waren diplomatieke vertegenwoordigers I van meer dan vijftig staten, ook enkele communistische, aanwezig, en van Duitse zijde behalve vertegenwoordigers van de Duitse Evangelische Kerk ook de Westduitse minister Ernst Lemmer en echtgenote. TWEEDE-KAMERVERSLAG VERPLICHTE W.A. MOTORRIJTUIGEN Het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over het ontwerp van wet be treffende de verplichte verzekering te gen wettelijke aansprakelijkheid inzake motorrijtuigen vermeldt onder meer dat de bijzondere commissie die het wets ontwerp heeft behandeld in grootst mo gelijke meerderheid van mening is, dat dit ontwerp nuttig en nodig is en dat het in een diep gevoelde, reeds lang be staande behoefte voorzief. imissie is het er niet mee eens, dat de regering de mogelijkheid wil openlaten bij algemene maatregel van bestuur bepaalde motorrijtuigen uit te zonderen. Blijkens de memorie van toe lichting denkt de regering hierbij onder meer aan handwagens voorzien van een hulpmotor. Het voorlopig verslag ver meldt dat ook in de praktijk stemmen zijn opgegaan tegen de vrijstelling van de handwagens met hulpmotor, „die wel met de betiteling „ijzeren honden" wor den aangeduid". Vrij algemeen was de omvatting dat de minister de vereenvoudiging van de pro cedure ter verkrijging van schadever goeding en de coördinatie daarvan met het strafproces aan bestudering zou moeten onderwerpen. Proef met maximumsnelheid op beide pinksterdagen De minister van verkeer en waterstaat heeft besloten een zeer beperkte proef te nemen met het vaststellen van een tijdelijk geldende maximum snelheid op de twee pinksterdagen en op de daar aan voorafgaande zaterdag. Op deze dagen zal .van 's morgens acht tot 's avonds negen uur een maximum snelheid van 100 kilometer per uur gel den op de rijksweg 12 (Den Haag- Duitse grens). Op de Zuiderzeestraat weg geldt dan een maximum snelheid van 80 kilometer. De importeur van de „Lexington" sigaretten heeft de „Nederlandse Consumentenbond" gedagvaard in een kort geding, dat op 6 juni 's middags om twee uur voor de pre sident van de rechtbank in Den Haag zal dienen. Aanleiding tot dit geding is de publi- katie in „De Consumentengids" van maart j.I., waarin cijfers werden be kendgemaakt over het teer- en nicotine gehalte van een aantal merken siga retten. De importeur eist nu een verbod op herhaling van deze publikatie met de daarin vervatte cijfers en een gebod om binnen één week na het vonnis in ,De Consumentengids" een artikel te doen plaatsen waarin wordt vermeld dat ook door drie andere laboratoria genoemde sigarettenmerken op teer- en nicotine gehalte zijn onderzocht, dat daarbij ge bleken is. dat de resultaten beel anders rijn (welko resultaten dan moeten wor den vermeld) en tenslotte dat de cijfers uit het maartnummer geen maatstaf kunnen vormen voor een onderlinge ver gelijking van de merken. Dit alles op straffe var een dwangsom. Het Wereldgebeuren Zijn motor (en die van duizenden andere Mederlandse automobilisten) reageert opeens veel gezonder, accurater, scherper. Waardoor? Door BP Super Mix - de nieuwe motorvoeding. Geweldig! Vroeger kregen vele motoren te weinig ipet normale benzine of te veel met super. En nu? Nu zijn er 5 soorten benzine - dank zij BP Super Mix. 5 Soorten om elke motor individueel te voeden. Want dat is nodig, hoognodig. Immers, elke motor stelt weer andere eisen omdat hij anders.wordt gebruikt, andere snelheden gewend is, aan een andere rij-stijl onderworpen is. Daarom nü motor-zuiver tanken met een van de 5 soorten BP benzine: 1 BP Benzine 2 BP Super Mix 25 25% super) 3 BP Super Mix 50 50% super) 4 BP Super Mix 75 75% super) 5 BP Super. Probeer uw mix zelf uit. Reed u altijd op j gewone benzine? Probeer nu BP Super Mix 1 25 of 50. Reed u altijd op super? Probeer nu BP Super Mix 75 of 50. Zo kunt u zelf testen hoever u omhoog of omlaag kunt gaan. Tot u voelt: nu geef ik mijn motor precies wat hij vraagt - niet te veel, niet te weinig.' Vonnis De rotatiehal met de nieuwe, 82-zij- dige P.Z.C.-pers, die gisteravond door de burgemeester van Vlissingen, mr. B. KolfJ, met een-drulc-op-de- knop ln bedrijf werd gesteld. Foto P.Z.O.) Niet spreken met de bestuurder Functionarissen van het Ameri kaanse bureau voor de ruimte vaart, NASA, hebben gisteren in Washington gezegd, dat zij wel bereid zijn een van de frequenties vrfj te geven, waarmee de Ameri kaanse astronauten met de aarde Eraten, maar onder geen beding ereid gevonden zullen worden om een frequentie te geven van de ontvangers van een ruimte schip. Zfj herinnerden er aan, dat zjj een van de frequenties van de zen ders van Carpenter hadden be kend gemaakt. Dat het amateurs niet mogelijk is met een astronaut-in-vlucht te spreken is alleen gedaan om te voorkomen, dat door een chaos in de radioverbindingen de astronaut in gevaar zal komen. De beste veiligheidsgordels als standaarduitrusting Veiligheidsgordels! Volvo is de eerste fabriek ter wereld die haar personenwagens compleet met twee veillgheidsgordels voor de voorstoelen als standaarduitrusting levert. In Zweden werden meer proeven met veiligheidsgordels genomen dan waar ook ter wereld. Deskundigen erkennen als de beste ter wereld: Volvo veillgheidsgordels! Iedereen is vol van „Product o[Swedish engineering" Importrfca voor Nederland: NIHAM N.V.- Don Hooo Koninginnegracht 10-11 - Tel (070) 182050 Een achttienjarige Oostdultse grensbewa ker heeft tegenover de Westduitse politie verklaard, dat hij een andere grensbewaker, met wie hij op patrouille was, heeft dood geschoten en daarna naar het westen Is gevlucht. Hij zei zijn daad gepleegd te heb ben uit angst dat zijn collega hem zou be- letten te vluchten. De man is In arrest ge steld. Er zullen niet veel mensen zijn, die gaarne een medemens ter dood zien gebracht, zelfs niet als zo ie mand ernstige misdaden pleegde. Van dat standpunt uit kan men er vrede mee hebben, dat de Franse generaal Salan aan de dood is ontsnapt, maar on tegenzeggelijk schept de milde uitspraak van het Franse militaire gerechtshof een politiek probleem in Frankrijk. Deze uitspraak zegt, dat generaal Salan de meest gedecoreerde generaal van Frank rijk niet zo schuldig is, dat hij de dood verdiende. Het hof heeft daarbij reke ning gehouden met de motieven, welke Salan gebracht hebben tot het organi seren van het Geheime Leger in Algerije en in Frankrijk. En die motieven zijn als verzachtende omstandigheden gebruikt. Zijn schitte rende militaire carrière, zijn grote va derlandsliefde. zijn geloof in een Frans Algerije en vooral het feit, dat generaal De Gaulle aan de macht werd gebracht door Salan en zijn aanhangers hebben te zamen blijkbaar indruk gemaakt op het militaire hof. Dat generaal De Gaulle van mening ver anderde over Algerije en dat hij Salan met zfjn aanhang in de steek heeft gela ten, mag men niet aan Salan ten kwade duiden. Het militaire hof heeft dat het milde vonnis wel ten kwade geduid aan generaal De Gaulle. Het heeft er tenslotte in de emotionele sfeer van de rechtszaal niet toe kunnen ko men een beroemd officier van het glorie rijke Franse leger, een officier, die op veel slagvelden streed voor zijn land, ter door te veroordelen, omdat deze of ficier door zijn chef in de steek was ge laten. Vanzelfsprekend maken de commu nisten in Frankrijk daarover luid misbaar. Zij zeggen dat het echte proces Salan niet heeft plaatsgehad, maar dat het Geheime Leger in de rechtszaal een tribune vond, waar het zichzelf kon verdedigen. Zij ontkennen de „edele drijfveren" van Salan en zien in hem slechts een mas samoordenaar en een fascist. Er kan nu immers geen enkel lid van de O.A.S. meer ter dood veroordeeld wor den. Het blad Humanité (comm.) besluit: „De misdaad betaalt ditmaal 1" Deze communistische opwinding is een loos politiek spel. Het is duidelijk, dat de Franse regering ook zonder het ter dood veroordelen van lieden, die tot het Geheime Leger behoren, wel dat leger kan liquideren met haar machtsmid delen. Die regering zal met de liquida- .rustig" voortgaan. Als men er van ultra-linkse zijde op zinspeelt, dat het milde vonnis een bijzonder diepe indruk zou maken op de Algerijnse onafhankelijkheidsstrij ders, die nu hun vertrouwen in de Franse „goede gezindheid" zouden ver liezen, dan is dat een slag in de lucht. Het blijkt, dat de Algerijnen op dit ogenblik bepaald niet roepen om een dode Fransman meer of minder. Ze snakken alleen maar naar rust in hun land, dat ten prooi is aan een geweldi ge verwarring en waar een soort be- stuursvacuüm is ontstaan. Straks zullen er wel politici in Algerije opstaan, die in heftige redevoeringen de hardheid van de Franse regering je gens de Algerijnse opstandelingen zul len hekelen, van wie er in de achterlig gende jaren honderden ter dood werden veroordeeld, maar dat gebeurt na alle onafhankelijkheidsoorlogen. En die po litici zullen daartegenover ook wel de mildheid van het vonnis over Salan stel len, doch zij zullen desondanks begrij pen, dat de huidige anarchie in Alge rije onverbrekelijk samenhangt met de strijd voor de onafhankelijkheid en dat die anarchie ook zou rijn ontstaan als er geen generaal Salan was geweest. Neen, de grote politieke betekenis van het milde vonnis over Salan is de kaakslag, welke het in feite was voor generaal De Gaulle- Hem werd gezegd, dat hij mild moet oordelen over de mensen van het ge heime leger en dat er eerder sprake moet zijn van een verzoenend gebaar van een „gecompromitteerde" generaal De Gaulle dan van verwijzing naar de guillotine. Omdat generaal De Gaulle politiek zo zwak staat in Frankrijk zou deze kaakslag voor hem wel eens kun nen betekenen dat zijn contacten met het politieke leven in Frankrijk nog min der worden dan ze al zijn en dat hij als een eenzame, wat wonderlijke figuur, straks aan aftreden moet gaan den ken. MR. J. VAN DER DUSSEN: Oorzaak: hogere salarissen V Het. verpleegsterstekort in onze zieken huizen neemt minder ernstige vormen aan dan enige tijd geleden. Wij zijn de goede weg, de verbetering van verpleegsters-salarissen is daarbij een belangrijke hulp geweest. Dit verklaarde nir. J. A. H. J. van der Dussen, voorzit ter van de Stichting Het Nederlands Ziekenhuiswezen, vrijdag tijdens het lan delijke riekenhniscongres, dat dezi stichting in Utrecht houdt. In onze arbeid ten behoeve van de volksgezondheid is een voldoend aan tal verplegenden, goed en degelijk opgeleid en bezield met liefde voor haar mooie beroep onontbeerlijk. Aan de verpleegster dient dan echter een daarmee in overeenstemming zijnde, redelijke materiële beloning en goede secundaire arbeidsvoorwaarden worden toegekend, zo zei hij. Tien zouden er moeten worden aangewe zen door de Vereniging van Katholieke Ziekenhuizen en de Stichting, zes door de ziekenfondsorganisaties, drie door andere ziektekostenverzekeraars, een door de Sociale Verzekeringsbank en drie onpartijdige leden. Dit centraal orgaan zou moeten begin nen met het vaststellen van algemene richtlijnen, waarmee bij de bepaling van de tarieven rekening zou moeten worden gehouden. Deze richtlijnen zouden de goedkeuring nodig'hebben van de zie kenfondsraad. Als een ziekenhnis wijzi ging van zijn tarieven noodzakelijk zou achten, zou men zich, na een bespreking met de plaatselijke ziekenfondsbesturen, tot het centraal orgaan moeten wenden om goedkeuring te verkrijgen. Tenslotte zou de minister steeds de gelegenheid moeten hebben zijn schorsing, of veto over een bepaalde beslissing van het centraal orgaan uit te spreken. Regeling Mr. Van der Dussen vroeg zich af. wat er gaat gebeuren na 1 juli aanstaande, wanneer de prijsbeheersing van de zie kenhuistarieven vanwege net ministerie van economische zaken, ophoudt te staan. Hij deelde mee, dat de minister van sociale zaken en volksgezondheid het bestuur van de Stichting Het Ne derlands Ziekenhuiswezen in de gelegen heid heeft gesteld om zelf een regeling 'te ontwerpen, die een directe prijsbe heersing door de minister van. sociale zaken, ongeveer op de manier waarop die tot nu toe door economische zaken is uitgeoefend, onnodig zou maken. De stichting heeft van deze gelegenheid ge bruik gemaakt. Zij heeft een regeling ontworpen, die voorziet in de instelling van een centraal orgaan van 23 leden. Gobrullt Orlslultsnd orïglnclo ondcrdoloo MIDDELBURGGarage C. Huybregts, Bfauwedijk 45-47, Tetefoon (01180) 21 55 VEERE: N.V. G. M. Poppe Zonen, Markt 212-213, Telefoon (01181) 261 en 292 ST. ANNALAND: Garage J. Kuivinh, Voorstraat 2, Telefoon (01665)4 45 Belgisch hartpatiëntje op operatietafel overleden Te Minneapolis is het 9-jarige Belgische meisje Chantal Weyn uit Brussel tijdens de prinses van Rethy, echtgenote van koning Leopold der Belgen, naar de V.S. overgebracht, voor een zeer ingrijpende operatie, die werd uitgevoerd door hart specialisten aan de universiteitskliniek van de universiteit van Minnesota te Minneapolis. Richtlijnen SENSATIE IN PROCES TEGEN VERA B. Pleidooi afgebroken Vrijdag heeft de president van de recht bank in München in het dubbele-moord- proces tegen Vera B. en Johann F. voor een sensatie gezorgd door het pleidooi van de verdediger Heinz Pelka na twee uren af te breken en mee te delen dat de verhoren maandag zullen worden voortgezet. Zes getuigen en een deskundige zullen worden gehoord over de geloofwaardig heid van de getuige a charge Schramm en een andere deskundige over het tijd stip waarop de „blauwe brief" moet zijn geschreven. De ritting werd hierna tot maandag verdaagd. Tijdens zijn pleidooi zei de verdediger dat het gehele proces in het teken van veronderstellingen stond. Het besluit van de rechtbank tot het opnieuw ope nen van de verhoren werd door Pelka uitgelokt met de dreiging dat, wanneer aan de verklaringen van Schramm be- wijswaarde zou worden gehecht, hij ge tuigen tegen Schramm; zou laten optre den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3