LEXINGTON aat is iet? Groene-Kruisgebouw in Terneuzen geopend BEST P.Z.C.-rotatiepers in bedrijf gesteld P.Z.E.M.-project voor aansluiting van 585 onrendabele percelen LEXINGTON ALMANAK ZON ZEE en ZOMER JH ORANJE" MONTEUR BESTUURDE ONDANKS ONTZEGGING TOCH EEN AUTO 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 26 MEI 1962 FROM AMERICA'S TOBACCOS In Axel: vroeg geleerd Leerlingen chr. ulo. bezoeken raadsvergadering 3 Veertien leerlingen, onder leiding a van 2 leerkrachten van de hoog- 3 ste klas van de chr. uloschool te 3 Axel, hebben het voornemen de 3a.s. raadsvergadering te Axel (29 mei 1962) te bezoeken. Daartoe 3 hebben zij de volledige agenda 3 met preadviezen van het gemeen- 2 tebestuur ontvangen. Tevoren zul- 3 len de leerkrachten aan de hand a van de stukken de leergierige 3 3 leerlingen wegwijs maken in de a 3 lijvige agenda. Dit is niet de eer- 3 ste keer. Vorige jaren hadden de S vroede vaderen eveneens een jeug- S dig publiek op de tribune. Goed 3 voorbeeld doet goed volgen. iïuiiiuiuiiiiiiiiiiiiiumiiiiiiiiiiiuiin Voor het diploma B (brigadier en adju dantsdiploma) slaagden op de in Rot terdam gehouden politie-examens de he ren P. de Boevere, P. Maljaars. A. Oost hoek en J. de Nooijer uit Vlissingen. Slot van pag. 1 werkten. Hij noemde in het bijzonder de chef-monteur J. Brandmeijer van de M.A.N.-fabrieken uit Duitsland, onder wiens leiding de nieuwe rota tiepers opgebouwd werd. Een extra woord van lof zwaaide de heer Van de Velde jr. tenslotte de medewerkers van het bedrijf toe. Dieptepunt Burgemeester Kolff herinnerde in een toespraak in het bijzonder aan het jaar 1802, toen in het dieptepunt van Vlissingens bestaan de Fran se tijd de Vlissingse Courant werd opgericht, die de burgemeester als een der voorouders van de P.Z.C. noem de. Mr. Kolff noemde het verder merkwaardig, dat de Vlissingse Cou rant en later de P.Z.C steeds op de zelfde plaats gedrukt zijn. De bur gemeester noemde de bouw van de nieuwe rotatiehal in het huidige deel van het Vlissingse saneringsplan een gelukkige oplossing. „Wij als gemeente hebben het op prijs gesteld, dat de P.Z.C. hieraan meegewerkt heeft", aldus mr. Kolff Hij sprak voorts over de ontwïkke- lïug van de P.Z.C., zoals hij die heeft meegemaakt De P.Z.C. heeft, zo be toogde mr. Kolff, met succes ge streefd naar steeds grotere veelzij digheid en steeds hoger niveau. „Wij zijn verheugd een dergelijk bedrijf in onze stad te hebben", aldus de bur gemeester, die de aanpak van het kostbare werk een bewijs van moed noemde, waarvoor hij een eresaluut wilde brengen. „Ik wens U toe, dat de krant in figuurlijke zin er één van formaat zal worden: een krant van een brede visie, die de lezer een bre de blik mag schenken op de gebeur tenissen in Zeeland, Nederland en de gehele wereld", besloot burgemees ter Kolff, waarna hij geassisteerd door de heer Van de Velde jr. de nieuwe pers in bedrijf stelde De heer F. B. den Boer, de Middel burgse directeur van de P.Z.C., sprak een persoonlijk woord tot zijn mede firmant, wiens leiding bij de opbouw van rotatiehal en nieuwe pers hij roemde. De heer Den Boer noemde Zorgen over het Vlissingse strand Vlissingen zal wellicht in de nabije toe komst een aanzienlijk bedrag moeten investeren om de afneming van het badstrand tegen te gaan. Dat deelde wethouder F. G. Smit (pvda) van ge meentewerken tijdens de vrijdag geDbu- deu raadsvergadering mee op een op merking van de liberaal E. T. Ooster huis. Deze had namelijk gewezen op de in de provinciale VW-vergaderïng ter sprake gekomen onrustbarende afne ming van het strand langs de Wal- cherse kust. Hij informeerde of Vlissin gen met de andere badplaatsen langs die kust wellicht maatregelen moet nemen om die afneming tegen te gaan. „De zee is een beest, aat zand vreet", aldus wethouder Smit. .,De Vlissingse portie is thans bijna opgepeuzeld, zodat we moeten zorgen, dat er weer wat bij komt...". Men zou de afneming van het strand enigermate kunnen tegen gaan door bijvoorbeeld 3000 kubieke meter zand in de Sardijngeul te stor ten. Dat kost enkele duizenden guldens, maar de kans bestaat, dat dit zand over enkele maanden verdwenen zal zijn. De enige mogelijkheid is volgens de wethouder, een grote hoeveelheid zand uit de Sardijngeul op het Vlis singse strand spuiten, waarmee ech ter een groot bedrag gemoeid is. Burgemeester mr. li. Kolff voegde er nog aan toe, dat in het kader van de oeververdediging waarover de gemeente een rapport heeft aange vraagd voor het strand, wellicht een andere oplossing te vinden is. Eventuele gezamenlijke initiatieven met de andere badplaatsen langs de kust zullen b. en w. in overweging nemen, zo deelde de heer Kolff tot slot mee. .eeuwse VAN FORMAAT. Tot ver in de omtrek van Vlissingen moet de afgelopen nacht de zucht van verlichting te horen zijn geweest, die er rond de nieuwe P.Z.C.-pers geslaakt vierd, toen deze waardevolle nieuwe aan winst na de drulc-op-dc-knop soepel be gon te draaien. De P.Z.C.-niéuw-formaat was een feit. Het was een gemeenschappelijke zucht van advertentiemensen, zetters, opma kers, drukkers en redactieleden, die duchtig in de weer waren geweest om in te spelen op het nieuwe formaat. Vooral de laatste dag ging dat gepaard met de prettig-nerveuze opwinding, die bij voor de betrokkenen belangrijke gebeurtenis sen vaak bepalend is voor de sfeer. ,Jür l&omt niks van terecht", wist de een; „je zult nog es wat meemaken", voorspelde een ander. „Straks hébben we die ouwe koffiemolen weer nodig", was eveneens een veel gehoorde mening in de laatste dagen en intussen iedereen maar in wèer met he nieuwe formaat dat het lieve lust was. Passen en meten en nog eens meten en passen en dan weer pas sen en meten, kortom, naar aloude trant is er veel tijd mee versleten, maar hier zijn we dan. Van formaat! Terwijl we dit schrijven is het nog niet hélemaal zéker, dat het allemaal volgens de plan nen is verlopen, maa.r alia, een enkel schoonheidsfoutje moet U ons voor dit keer maar ten goede houden. Misschien bent U zelfs wel bereid om tvjéé schoon heidsfoutjes door de vingers te zien en daar houden we het dan maar op. En zenden we gisteren: ,Ddg pers", tegen de ouwe, getrouv:e, vandaag zeggen we liet weer, maar dan tegen de nieuwe: Dag pers. het voor de heer Van de Velae sr. een grote voldoening, dat deze voor de tweede maal een pers heeft zien in stalleren. De adjunct-directeur van de P.Z.C., dc heer W. de Pagter, zei onder meer, dat de nieuwbouw veel hoofdbrekens, werk en „als man van de finan ciën mag ik dat zeggen veel geld gekost heeft. De heer De Pagter richtte zich tot alle medewerkers van de krant van hoog tot laag die steeds hun beste krachten geven om de bejaarde P.Z.C. jong te houden. Hij hoopte, dat de huidige directie in de toekomst zal constateren, dat haar nieuwbouwbesluit even verstandig zal zijn geweest als het besluit tot de bouw Van de nieuwe pers, dat de heer Van de Velde sr. voorheen n De heer W. Leertouwer, een der hoofdredacteuren van de P.Z.C., wees er op, dat de drukpers de enige ma chine is. die in de grondwet genoemd wordt. Daarin is namelijk te lezen, dat niemand vooraf verlof nodig heeft via de drukpers gedachten te opperen. De nieuwe pers noemde de heer Leertouwer het symbool van een van de grote vrijheden van het Ne derlandse volk; vrijheid van menings uiting. Voorts wees de hoofdredac teur er op, dat de lezerskring, in dit geval dus het Zeeuwse volk, inhoud en wezen van de krant bepaalt. Gasmotor Namens het personeel sprak de heer L. J. Florusse, een van de oudste employé's met meer dan 50 dienst jaren. De heer Florusse memoreerde, dat toen hij in 1911 bij de Vlissingse Courant in dienst trad, de krant werd gedrukL op een „aftandse pers", die werd aangedreven door een gas motor. Van de tegenslagen, die het bedrijf heeft ondervonden, noemde de heer Florusse de bombardementen en de overstromingen. De heer Florusse verklaarde er van overtuigd te zijn, dat de directie over de aankoop van de nieuwe pers lang heeft nagedacht. Dat toch werd be sloten deze grote investering te doen, getuigde volgens hem van het grote vertrouwen, dat de directie in de P.Z.C. bezit. Namens het personeel feliciteerde hij de heren Van de Velde jr, Den Boer en De Pagter. Namens het perso neel bood hij aan de directie twee tekeningen van de montage van de nieuwe pers aan. van de hand van de kunstenaar Jac. Prince. Aan de dames van de directeuren overhan digde hij bloemen. Dé heer L. J. Breel, voorzitter van de P.Z.C.-personeelsvereniging bood na mens deze vereniging een fraaie tro pische plant aan. Tot slot dankte de heer F. van de Velde jr. met een persoonlijk woord alle sprekers. Dode bij botsing onder Rilland Bij een autobotsing op de rijksweg van Bergen op Zoom naar Goes is vrijdag middag de 58-jarige kleermaker C. J. de Kanter uit Bergen op Zoom om het- i. Het leven gekomen. de Prisma voorjaars collectie is nu bij uw horloger aanwezig! ongeval gebeurde van wachtpost 20 van de Nee irwegen hij Rilland-Bath, L»e neer Kanter wilde met zijn personenauto voor hem rijdende wagen passeren in de richting Goes. Uit de richting Goes kwam op hetzelfde moment een vrachtauto met aanhanger, bestuurd door C. G. uit Kinderdijk. De personenauto reed aan de linkerzijde op de vrachtwagen. De lieer De Kanter was vrijwel op slag gedood. Remma- noeuvres richtten door de gladheid van de natte weg weinig uit. De chauffeur van de vrachtwagen kwam met de schrik vrij. De personenauto werd ge heel vernield, de vrachtwagen werd zwaar beschadigd. Hot stoffelijk over schot van de heer De Kanter werd over gebracht naar de algemene begraaf plaats in Rilland-Bath. Kapitein „Equator" schuldig aan botsing bij Terneuzen De raad voor de scheepvaart heeft in verband niet de aanvaring van het mo torschip „Equator" met het Noorse mo torschip „Bengazy" op 31 januari 1962 nabij Terneuzen. de kapitein van de „Equator", Tj- de B. uit Appingedam, gestraft door hem de bevoegdheid om als kapitein te varen op zeeschepen te ontnemen voor de tijd van een week. Examens In „Bethesda" werd het examen afgeno men voor het diploma A, ziekenverple ging. Voor dit examen slaagden: van het r.-k. streekziekenhuis St.-Joseph de eerw. zr. M. Amanda en de zuster A. M. Bettens, F. Durein en M. Passenier. Van het chr. streekziekenhuis Bethesda: de zusters L. J. Bommeljé, J. v. d. Bosse, I. E. Frelier, P. T. Klaassen, N. Koene, M W Toutenhoofd, L de Wolf en M. Wouters. Deze trieste resten bleven er over de auto van de 58-jarige C. J. de i MEVROUW E. RIJPSTRA HEES VLAG Na tijdelijk onderkomen in Julianaziekenhuis De echtgenote van Terneuzens burge meester, mevrouw E. Rijpstra-Knook, Steenbergenlaan officieel geopend. Me vrouw Rijpstra verrichtte deze daad door voor het fraaie gebouw de Groene- Kruisvlag in top te hysen. Bij deze ope ningsplechtigheid waren tal van verte genwoordigers aanwezig van landelijke, provinciale en plaatselijke kruisvereni gingen, die met vele andere genodigden tevoren door de voorzitter van de Ter- neuzense vereniging, de heer H. Rib- bens, in de grote zaal van het Juliana ziekenhuis waren ontvangen. In zijn welkomstwoord sprak de heer Ribbens zijn dank uit aan allen, die de bouw van het pand hebben mogelijk Advertentie U geniet van wanneer U boekt voor een der CRUISES naar de MIDDELLANDSE ZEE rri.s. ff CRUISE 1 CRUISE2 16 dagen Vertrek 27 juli Tarieven f 1e klasse van 1390.- Toeristen- klasse van 935.- 14 dagen 12 aug. f 1225.- 810.- Geïllustreerde folders met volledige gegevens liggen voor U klaar bij de erkende Passage- en Reisbureaus. Agenten: Wm H. MULLER Co. N.V. Boul. de Ruyter 14, Vlissingen, tel. 01184 - 2171. IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN EN ZUID-BEVELAND DE P.Z.E.M. HEEFT een plan opgesteld er. nader uitgewerkt in samenwerking met de Zeeuwse landbouworganisaties en de vereni ging van Nederlandse gemeenten in Zeeland om de aansluiting van de resterende onrendabele percelen, waarvoor globaal f 3.145.000 aan aanlegkosten begroot is. Voor de uitvoering van het plan worden momenteel de eerste voorbereidingen getroffen en wanneer de be langhebbenden merendeels landbouwers de voor hun rekening komende financiële bijdrage willen verstrekken (totaal 33 procent van de aansluitingskosten), wordt waarschijnlijk nog dit najaar met het project begonnen. BIJDRAGE LANDBOUWERS GERAAMD OP f965.250 Het is de laatste kans, waarmee de aansluiting gerealiseerd zal kun nen worden. Dit verklaarde de di rectie-secretaris van de P.Z.E.M., drs. J. K. de Jang, tijdens een bij eenkomst, waarop P.Z.E.M.-func- tionarissen en vertegenwoordigers van landbouworganisaties de op zet van het project nader toelicht ten. Een kans, aldus drs. De Jong, waarbij men in Zeeland verder gaat dan in enige andere provincie en die geboden wordt nadat talrij ke pogingen om tot een aanvaard bare financiering te komen ge strand zijn. Een kant ook, waarvoor de landbouw organisaties de P.Z.E.M, erkentelijk zijn en die dan ook met beide handen zal worden aangegrepen, mits de finan ciële problemen tot een oplossing ge bracht kunnen worden. Aldus de toe lichting van de zijde van de Zeeuwse landbouworganisaties, die gegeven werd door de heer P. V. M. Vercauteren. Voorlichting De belanghebbende landbouwers zullen zo spoedig mogelijk ingelicht worden over de opzet en dc financiële conse quenties van het project. Dat zal ge beuren tijdens vergaderingen, waarop telkens een 40-tal landbouwers uitge nodigd wordt. De heer Vercauteren deel de in dit verband nog mee. dat de be sturen van de landbouworganisaties zul len trachten' bepaalde financiële moge lijkheden voor hun leden te scheppen, onder meer door te trachten de cen trale boerenleenbanken in te schakelen. Tot nu toe heeft de P.Z.E.M. ruim ze venduizend percelen, die sinds 1937 als onrendabel aangewezen wai-en, op het elektriciteitsnet aangesloten. Daarvan waren .1358 percelen in de herverkave- lingsgebieden gelegen: 459 op Schou- wen-Duiveland, 392 op Tholen, 160 in Zuid-Beveland en 347 op Walcheren. Met deze herverkavelingsaansluitingen was een totaal bedrag van 6,4 miljoen gulden gemoeid, gemiddeld ƒ4710 per perceel. Bijdragen De gemeenten droegen in deze aan sluitingen 20 procent bij, de provin cie en de P.Z.E.M. elk 10 procent en dc herverkavelingscommissie de resterende 60 procent. Hiervan be droeg de bijdrage van het rijk 40 procent, terwijl 20 procent moest worden bijgedragen door de belang hebbenden, hetgeen geschiedde in de vorm van herverkavelingsrente. Met de aansluiting van 7057 percelen was de P.Z.E.M. evenwel niet klaar: uok hier wogen de laatste loodjes het zwaarst. Medio 1960 restten nog in totaal 1200 niet aangesloten panden, waarvoor de aanlegkosten globaal op 6 miljoen gulden begroot werden. \s deze 1200 percelen vielen er echter 21 in rullverkavolingsgebieden en wanneer, voorts zomerwoningen, te slopen wonin gen en bouwvallen builen beschouwing werden gelaten bleven cr 636 zuiver on rendabele percelen over. De P.Z.E.M. heelt hierbij aangenomen, dat de aan sluiting in de ruilverkavelingsgebieden geleidelijk gebeuren zal op de voorwaar den, zoals die ook golden in de herver- kavelingsgebieden 5000 gulden Het financieringsplan is ontworpen op basis van globale begrotingen van 5000 gulden aanlegkosten per perceel. Als bijdrage-regeling was gedacht aan: 10 procent van de gemeente, 20 van de ge meenten, 37 van de P.Z.E.M. en 33 van de belanghebbenden. Bij het opstellen van nauwkeurige begrotingen bleek, dat het bedrag van 5000 gulden per perceel in aanzienlijke mate werd overschreden. Het plan moest daarom herzien worden, nadat eerst de P.Z.E.M. zich bereid ver klaard had een extra-bijdrage van ƒ220.000 te verstrekken. Om tot een bedrag van ongeveer 5000 gulden per perceel te komen, moesten ondanks deze extra bijdrage van 220.000 in totaal 51 percelen met aansluitingskosten hoger dan 10.000 gulden voorlopig afvallen. De ze „moeilijke" percelen zijn namelijk ten opzichte van de andere percelen zo extreem gelegen, dat er afzonder lijke kosten gemaakt moeten worden nm tot een aansluiting te komen. 585 percelen Indien de belanghebbenden er dus mee akkoord gaan zullen er in dit project 585 percelen aangesloten worden. De bijdrage van de provincie is geraamd op 292.500, die van de gemeenten op 585.000, die van de P.Z.E.M, op ƒ1.082.250 met ƒ220.000 extra, en die van de belanghebbenden op 965,250. De procentuele bijdrage van de belang hebbenden wordt geacht te worden ver kregen door een bijdrage van 500 gul den per perceel, vermeerderd met 86 gulden per hectare. De belanghebbenden moeten voorts een verbruik gedurende 15 jaar garanderen. Het merendeel van de percelen is ge legen in Midden- en Zuid-Zeeland: 417 n Zeeuwsch-VIaanderen, 167 in Zuid- Beveland, alsmede één in Sint-Philtps- land. Naar ,n oplossing om ook de resteren de 51 percelen, waarvoor in totaal bijna zes ton aan aanlegkosten geraamd is, op het elektriciteitsnet aan te sluiten, wordt intussen verder gezocht. gemaakt en voor de gastvrijheid, die het Julianaziekenhuis de vereniging steeds heeft verleend. Bekroning Mevrouw Rypstra zei ervan overtuigd te zijn, dat ook de vele moeders bly zullen zyn met dit goed geoutilleerde wijkgebouw, dat zij wilde zien als een bekroning op het jarenlange werk van de Terneuzense afdeling. De echtgenote van de Terneuzense burgemeester sprak ook haar waardering uit voor het werk van de dokters en wijkverpleeg sters. Met de wens, dat dit werk zich nog verder zal mogen uitbreiden, ver klaarde zy dit wykgebouw voor ge opend. Burgemeester mr. H. Rijpstra felici teerde het kruisbestuur namens de gemeente Terneuzen. Zijns inziens heeft het Groene Kruis een gedeelte lijke overheidstaak op het gebied van de volksgezondheid. Namens de landelijke vereniging Groene Kruis wenste de secretaris-generaal, de heer Kath, het bestuur geluk. De heer A. de Lange deed dit namens de provin ciale Zeeuwse verenigingen. „Om met de tijd mee te gaan" bood hij het Ter- Het hele jaar perfect gekleed met een MAYFAIR KOSTUUM. Nieuwe, exclusieve dessins. Prijzen vanaf 164, HERENMODEHUIS @ca' Winkelgalerij - Middelburg Telefoon 3073. neuzense bestuur een klok aan. Spreker memoreerde het feit, dat sinds 1953 33 Zeeuwse afdelingen een nieuw wijk gebouw hebben gekregen. Ook namens de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie bracht hij gelukwensen over. Tot slot reikte de heer De Lange de Zeeuwse eremedaille voor verdienste uit aan mejuffrouw M. van Baal als dank aan haar familie, die bijzonder veel werk voor het Groene Knuis in Terneuzen verrichtte. Verder voerden het woord mr. J. v. d. Weel, districtscommissaris van het Ne- derlandsche Roode Kruis, de heer J. Blok, namens het kraamcentrum Axel en de Groene-Kruisverenigingen Zaam- slag en Hoek en de heer Geleedst, se cretaris-penningmeester van de stich ting „Herstel Zuid-West-Nederland". De heer J. de Vos, van het architectenbu reau Götzen v.h. Dullaart te Hilversum bood namens het bouwteam 850 aan ter versiering van het wijkgebouw. Me vrouw M. Hammann-Andriesen, spre kend namens het Wit-Gele Kruis in Ter neuzen deed haar gelukwensen verge zeld gaan van kinderspeelgoed. De pro vinciale Zeeuwse vereniging ter bestrij ding van t.b.c., vertegenwoordigd door burgemeester F. de Ny's uit Graauw en Langendam, bood een barometer aan. Tot slot werd het bestuur van de Ter neuzense vereniging namens de aanne mers gelukgewenst door de heer J. Barendregt. MIDDELBURGSE POLITIERECHTER Week onvoorwaardelijk en 3 maanden ontzegging Een week onvoorwaardelijke gevange nisstraf en 3 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid eiste de officier van justitie by de Middelburgse politierech ter donderdagmiddag tegen de monteur M. M. A. uit Terneuzen. De politierech ter veroordeelde hem conform deze eis. A. had op 12 maart in Hulst een auto bestuurd, terwijl hem bij rechtbankvon- Dodelijk ongeval in Vlissingen Mevrouw CK. Kloeg-dc Nooijer uit Oost- en West-Souburg is vrijdagmor gen met haar bromfiets op de Koudc- kerkseweg-hoek Rooseveltlaan in Vlis singen door een stationcar gegrepen. Het slachtoffer had geen voorrang ver leend en werd enige meters meegesleurd. Zij overleed ter plaatse aan haar ver wondingen. Het stoffelijk overschot is per ambu lance overgebracht naar het Bethesda- ziekenhuis in Vlissingen. Het ongeval gebeurde omstreeks tien over half ne- - Mevrouw Kloeg, 28 jaar oud. ver- ide komend van de Rooseveltlaan geen voorrang aan de van de ICoude- kerkseweg naderende auto van de heer M. K. uit Goes. De bromfiets werd ver nield, de auto werd zwaar beschadigd. Geen discriminatie van brommers op boulevard De heer E. de Priester, de P.v.d.A.- fractievoorzitter, heeft namens 14 van de 16 Vlissingse raadsleden tij dens de vergadering van vrijdag ver zocht een einde te maken aan de discriminerende maatregel, waarbij Nederlandse bromfietsen niet, en bui tenlandse (vooral Duitse) wél gedu rende de zomermaanden op de boule vard mogen rijden ..niet Ingeschakel de motor". Do heer Dc Priester ver zocht b. en w. dringend om een op lossing, die een einde zal maken aan deze discriminatie. Burgemeester mr. B. Kolft achtte mét de 14 raadsleden het feit, dat Duitse bromfietsers in dit opzicht volgens de wegen-verkeerswet an ders behandeld moeten worden dan Nederlandse, onbevredigend. Hij vroeg zich echter af of net verzoek van de raadsleden nu wel de goede weg is. Voorlopig vond de burge meester het wat „erg sentimenteel" geredeneerd. Hij verzekerde evenwel te zullen bekijken of een andere mo gelijkheid gevonden lean worden. De'heer E. T. Oosi eriiuis (vvd), die het schrijven van z(jr> veertien coU lega's niet ondertekend had, zei het wel eens te zijn met dc bezwaren te gen de discriminerende maatregel, maar hij wilde ook de buitenlandse brommers van de houlevarrl weren Lijsttrekker wordt geen lid van gemeenteraad In 's-Gravendeel doet zich aan de vooravond van de gemeenteraadsver kiezingen het wat ongewone ver schijnsel voor, dat men nu al weet, dat de lijsttrekker van de C.H.U. dhr. B. C. Mul, zijn benoeming als lid der gemeenteraad niet zal aanvaarden. De lijsttrekker heeft namelijk zijn kiesvereniging na de kandidaatsstel ling meegedeeld, dat h(j zich om per soonlijke redenen heeft teruggetrok ken. De naam van de heer Mul komt wel op de stembiljetten voor. nis de rijbevoegdheid tydclyk was ont zegd. Terwijl hii onder de invloed van sterke drank verkeerde, bestuurde de Terneu zense marktkoopman J. F. L. een auto. Bij een bloedproef was gebleken, dat het alcoholpercentage 2,15 promille was. De Terneuzenaar was voor een dergelijk feit reeds eerder veroordeeld. De officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, eiste een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 3 weken en ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van 1 jaar en zes maanden, waarvan 1 jaar voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar en ondertoezichtstelling van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme. De raadsman van verdachte, mr. W. K. H. Dieleman, vroeg clementie. L. werd ten slotte veroordeeld tot 3 weken voor waardelijk en 1 jaar en 6 maanden ont zegging, waarvan 1 jaar en 3 maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar en toezicht van het Z.C.A. Met een geleende auto reed J. G. F. H. uit Hulst in Vogelwaarde van de dijk. Later bleek, dat hij onder de invloed was. Bij dit ongeval kreeg H. een her senschudding: hij lag drie weken in het ziekenhuis en kon zeven weken lang niet werken. De verdachte kon zich van het ongeluk niet veel meer herinneren. Hij was naar zijn mening door slaap overmand geweest. Twee weken voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. f 100 boete en 6 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid was de cis. Do po litierechter, mr. B. S. Sieperda, veroor deelde conform. De kantoorbediende E. P. de B. uit Ter neuzen reed in Hoek met zijn personen auto tegen een paal. Na de aanrijding reed De B. door. Hij werd veroordeeld tot f 75 boete. De officier had f 100 boe te geëist en 3 maanden voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van 2 jaar. Ook de bakker C. F, D. M. uit Honte- nisse reed door. nadat hij met zijn auto tegen een andere auto was gereden. Verdachte zei, dat hij niets van de aan rijding had gemerkt. Ilij kreeg ccn boe te van f 50. Advertentie Als U nauwelijks meer op of neer kunt van Rheumatische Pijnen en U hebt de remedie maar voor 't grijpen Waarom zouüt U dan niet 't voorbeeld van die tienduizenden volgen die U voorgingen, Kruschen Salts, regelmatig de kleine dagelijkse dosis. ICruschen's zegetocht over de wereld begon om streeks 1925 en steeds groter werd do kring van gebruikers. En dan zoudt U de uitzondering willen zijn? Natuurlijk gaat ook U de bloedzuiverende Kruschen kuur doen. En wel liefst van vandaag op morgen. ill.NDEK tiOl'D. Plaatselijk enkele buien, maar later ook enkele opklaringen. Matige, in dc kust provincies aanvankelijk nu en dan krachtige noordelijke wind. Iets minder koud. ZON EN MAAN. Zon op 4.30 Maan op 2,31

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2